856
valheim-cover.jpg
Minecraft + Fallout + Dark Souls
  • lonvard
    #776
    Én a Yagluthal nagyot szívok. A világra engedtem, most ott kószál, és annyiszor kinyiffantam a vele kapcsolatos hadműveletben, eh. :D Azon gondolkodom, hogy keresek inkább egy másikat, és jobban felépítem körülötte a terepet. Pl. mi volna ha földsáncok közé szorítanám. Csak nem tud átmászni. :D

    Ja, a földhányást készítek és csinálok bele barlangot hadművelet kudarcot vallott, mivel nem enged barlangot ásni, ha csákányozom, teljes hosszábban levágja a sziklát.


    Amúgy általánosságban hanyagolom a játékot, mivel várok a fejlesztésekre. Ugye van tervem, hogy hajóval felfedezem északot és délt, illetve az égbe nyúló fa törzse irányába elmegyek, hátha van ott valami, de egyszerűen nem akarok tengerészkedni, amíg nem csinálják meg az óceános update-et. Illetve addigra kész lesz a pókhálós is. Szóval alapjáraton parkolópálya, csak annyira fasza erődöt építettem, hogy néha benézek, megetetem az állatokat (3 farkas, 1 lox), felmegyek a biztonságos nagy termembe, befűtök, és akkor egy éjszakai vihar kapcsán üldögélek a terepasztal előtt, nézek ki a kristályablakon ahogy pörgeti a szélmalom kerekét a szél, a kikötőben a világítótorony tüze lobog, és arra gondolok, hogy nekem van a legfaszább dolgom egész Valheimben. :D
  • MerlinW
    #775
    Minden ellenfélnek megvan a maga gyengesége, blunt/slash illetve elemental. A "fekete/zöld" fegyvereket pedig blackmetal-nak hívják.
  • FJS
    #774
    De jó hogy újra feléledt ez a fórum :) Jó olvasni hogy nem csak én szívok nagyokat :) Most éppen a második karakterem uj világában tartok Yagluth-nál ismét, de még csak a fuling totemeket gyüjtöm a megidézéséhez, meg próbálom gondosan megtervezni a csatát, mert az idézési hely tengerparton van, és körülötte hatalmas sikság, igy elég veszélyesnek tünik, ha baj lesz...
  • Infrath
    #773
    várj fekete/zöld kard lesz az!,
    rég volt már sorry..
    de sztem az egy kezes silver bunkó jobb mert én azt használom mindig
    a dmg szintje talán nagyobb
    de ha te kardos vagy lehet az jobb
    persze mindenhol maxolt szint.
    Utoljára szerkesztette: Infrath, 2022.01.29. 18:58:20
  • lonvard
    #772
    Fejsze jobban üti, mint a fekete kard meg a fekete alabárd? Fel sem merült bennem, de próbát teszek majd. Még mindig tartom magam, hogy csinálok egy földből készült menedéket, hogy tudjak töltődni. A jaglutkodásnak szerintem ez a kulcsa, mert verhető a dög, de olyan rettenetesen hosszú a csata, hogy mindenünk leamortizálódik. Első körben úgy gondoltam elég a kapu is, hazaugrok és vissza, de szétrombolta a kőépületbe pakolt kaput is. Még jó hogy két kaput használtam, átellenes oldalakon, hehe.

    Pillanatnyilag amúgy a mocsárban vagyok, mer elhatároztam, hogy kimaxolom azt a növénypáncélt. Közben felfedezek még kriptát, szerzek belet, vérzacskót, trutyikat, láncot. Közben a Southern Comfort című film jár az eszembe. Mikor a nemzeti gárda gyakorlatként bemasírozott a Missisipi mocsarába, és aztán nem mindegyikük jött ki belőle. :D
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2022.01.29. 17:29:40
  • Infrath
    #771
    fekete zöld utsó fejsze vagy a szilveres 1 kezes kalapács
    kell tűz elleni poti
    és amikor jönnek a tűz golyók futni kell, de ne túl messze mert akkor időt veszítel
    mondjuk fusd körbe
    esetleg heal meg stamina poti legjobb kaját persze stb.stb.
    aztán gyorsan meghal

    figyelni kell a bal meg a jobb kezét felváltva használja a boss, egyik a meteor a másik mást tud
    erre már nem emlékszem
    Utoljára szerkesztette: Infrath, 2022.01.29. 02:06:00
  • lonvard
    #770
    Egy próbálkozásom volt idáig, csak úgy nekiestem, minden volt nálam persze, full upgrade. Gondoltam leverem. 50% alá levittem, de olyan hosszú a harc, hogy elfáradtam, készletekből kifogytam, eszközeim amortizálódtak, vissza kellett vonuljak. Az a tervem, hogy odamegyek kapával meg egy rakás kővel, és csinálok egy olyan magas platformot földből, amekkorát lehet. Lemászom róla, és az oldalába csinálok egy vájatot, kiásom annyira, hogy elférjen benne egy kovácsasztal, illetve hogy menedéknek minősüljön ugye, és akkor csata közben beszaladok, javítok, pihenek, töltődöm.

    Jut eszembe, God of Warral játszva felmerült bennem, hogy a Valheim következő bioméjában a sötételfek verhetnek tanyát. Legalábbis nagyon remélem. Óriási ziccer volna kihagyni.

    Közben felfedeztem a páncéltartó állványt, amire ha felöltöztetjük, akkor messziről úgy néz ki, mint egy npc katona. Ha végképp nem lesz mit csinálnom, szerintem dummy őrséget állítok a várfalra. Én leszek az őrült, aki beszélget a bábuival. Bár elég munkaigényes, szóval majd meglátjuk, de akár egy dummy hadsereget is össze lehet akkor rakni. Egy kis fantáziával életre is kelthetem, mondhatom, hogy ezek Valheimben rekedt szövetséges harcosok. :)
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2022.01.28. 18:32:04
  • FJS
    #769
    Yagluth harcom története....
    Síkság melletti fekete erdő bázisom teleporttal a fő bázisról, innen indulva kezdtem meg a harcot. Tűzellenállás és kitartás itallal felszerelkezve, fullos bélelt páncélban, feketefém atgeir, draurg agyar, 200 fagyott nyíilvessző. Elkezdtem..... Hát ez a Yagluth brutál erős lény, nagyon erős támadásai vannak, volt hogy néha elkapott, és a 200 feletti hp-ből 3 maradt, és menekültem. Szerencsére ha visszahúzódtam a fekete erdőbe, oda nem jött utánam, csak a támadásai értek át, apritott mindent, sziklákat is a meteor esővel. A fegyvereim leamortizálódtak, nyilvesszőm elfogyott, mehettem vissza a fő bázisra javítgatni és feltankolni a készleteket... Addig Yagluth életereje lassan visszatöltődött még vagy 10 %-ot... AHHH :(
    Két játékbeli napig tartott a harcom, mire le tudtam győzni, küzdelmes volt, kb 400 fagyott nyíl és rengeteg atgeires szurkálás kellett hozzá, rengeteg szaladgálással, meneküléssel.
    De végre győztem :)
  • Infrath
    #768
    nagyon egyszerű beszerzel mindent amit csak lehet
    kimaxolod
    és már nincs mi tovább..?
    akkor kövi boss! :)

    szétütöd felveszed megölöd termeszted!
    minden régióban akár a vízen is
    kutass kutass kraftolj - ölj! :)
    Utoljára szerkesztette: Infrath, 2021.11.16. 18:02:20
  • Kojiro
    #767
    Sziasztok!

    Én hétvégén kezdtem el a játékot, nagyon bejön. 50 napnál tartok kb, lenyomtam a szarvas kihívást, meg megcsináltam az első bronz fegyómat.
    Az a kérdésem lenne, hogy honnan lehet tudni, hogy mikor érdemes elindítani a következő kihívást? Mert iszonyat erős volt ez is, pedig azt hittem, fel vagyok készülve.
    A másik kérdésem, hogy azt a rengeteg trófeát, amit találok, lehet használni majd valamire? Érdemes őket tartogatni?
    Pl. vaddisznófej, szarvasfej, stb...
  • lonvard
    #766
    :D

    Ja, újabb meglepetés. Indítottam egy másik karaktert. Ugyanabba a világba rakott le, mint azt a karit, amivel 600 (játékbeli) napja küzdök. Megközelítettem a lakatlan szigeten a fejlett karakter várát. Kicsit olyan élmény volt, mint a Rejtelmes szigetben megtalálni Némó kapitány bázisát. :D Toporogtam a kapu előtt, párszor beleszaladtam a karókba. Senki nem felelt. Sikerült megállapítanom, hogy tényleg nem lehet bejutni, de a tengeren keresztül sem, szóval jól megépítettem a védelmét. Közben megtámadtak a fagecik, szóval véres fejjel otthagytam az egészet. Most az a terv, hogy a sziget átellenében kezdek fejlődni a másik karival. Aztán néha átnézek.

    Lassan összerakódik a főbázis is, jaaaj imádom. Ha kész, tényleg csinálok egy videót róla. :P
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.11.09. 14:55:17
  • FJS
    #765
    Hehe, ezt én is megszívtam már :)
    Full bélelt szettben, feketefém és vas cuccokkal jó távoli szigeten nagy vagányan nekirontva egy fuling falunak egy mocsárhoz közeli helyen, csak a fulingok apritása közben egy nagy barna zselészörny hátulról jól lemérgezett és kinyírt.... Felébredve kisgatyában az előző szigeten ahol csak egy kis putrim volt ággyal tüzzel, mert ott csak megálltam pihenni és hajót javitani útközben... Kb 4 óra volt mire visszajutotam a cuccaimhoz, szóval igen, ez a játék MINDIG meg tud szívatni, de ez a szépsége is :)
  • lonvard
    #764
    Huh, gyerekek. Van egy bug amit többször beszoptam már. Ha több teleportkapu van szétszórva a szigetek közt, névvel ellátva, és a bázisról a neveket cserélgetve utazgatunk 1 kapunk keresztül, akkor történhet olyan, hogy átnevezem egyikről a másikra, belépek a kapun, de nem az átnevezettre küld, hanem az előzőre, viszont a kapu már át van nevezve, tehát lezárul. Így próbáltam eljutni az EROHELY portálra, hogy erőt váltsak ugye, és átneveztem a MOCSAR kaput. Beléptem. Kirakott két nagy szigettel arrébb a mocsárba, és lezárult a kapu. :D Na most ebből hardcore túlélés kezdődött. A felszerelésem kiváló, normális kajám viszont alig, és amikor kikeveredtem a mocsárból az erdőbe és 1 darab vaddisznót nem találtam, hogy tutaj alapanyagot készíthessek, és rám esteledett az erdő közepén, akkor kezdtem magam elanyátlanodva érezni. Na most 1 darab vadkant találtam 3 nap alatt, úgyhogy átálltam arra, hogy karvét építek, amihez olvasztani kell rezet, tehát most kemence alapanyag után kutatok kriptákban, de közben találtam egy fallal körülvett tök nagy halott falut, amiben kismillió Draugr megtámadott. Kajám már nincs normális, bogyókon élek, meg szarvast sütök. :D Elfoglaltam egy kőtornyot, azt kezdtem el beépíteni, de közben rám esteledett tök messzire tőle az erdőben, így megint az van, hogy egy kő alá bebújtam és várom a reggelt. Mindezt úgy, hogy a játékban már csak 1 főellenfél van, és a lehető legdurvább fegyverekkel és páncélokkal rendelkezem, és azt hittem legyőzhetetlen vagyok. :D
  • lonvard
    #763
    Bzmeg, már nem voltunk messze amikor egy szoroson kellett átkelni, Macika pedig a hajóból beleugrott a vízbe, hogy eltaposson egy zöld gyíkot. Most akkor szárazföldön vezetem haza. :)
  • lonvard
    #762
    Macival hazafelé a ködben. :D Beszarok.

  • lonvard
    #761
    Amúgy ez egy glitch, vagy minek nevezzem, szóval nem valódi gyenge pont, hanem a sárkányunk mozgása suta a domboldalban, és akkor ezzel előnyt szerez. Én nem így győzöm le, hanem szemtől szemben lándzsával, karddal. Ha repked, akkor tüzes nyilakkal lődözöm, de csak a tisztesség kedvéért, mer amúgy ahhoz képest amikor ezüstkarddal beleverek, alig sérül.
  • lonvard
    #760
    Szerintem nem. Ott hagytam 1 napra, és semmi változás.

    Rájöttem ám. Az a trükkje a szelidítésnek, hogy ne legyen rémült az állat, ugyanakkor nem is szabad ott hagyni, mert akkor nem fejlődik. Tehát annyi van, hogy nem közvetlen a pitje mellett kell ácsorogni, mert akkor folyamatosan tombolva nagyon lassan fejlődik. Kicsivel arrébb kell menni, azt kész. Csináltam egy farkasdomesztikáló leshelyet ággyal a hegy tövében a pit mellett kicsivel, és szépen héderelek, amíg az állat szelidül. Akarok egy farkasfalkát, ha már Floki a Farkas nevet adományoztam magamnak a farkasköpeny szépsége alapján. De úgy is hívnak Valheim szerte, hogy A Fehér Farkas. Vagyis csak én hívom így magam. Meg talán Haldor. Bár ő autista. Na mindegy.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.10.31. 08:53:03
  • MerlinW
    #759
    Magára hagyhatod.
  • lonvard
    #758
    Szakmai kérdés:

    Állatszelidítésnél ott kell lenni, miközben az állat szelidül, vagy magára lehet hagyni néhány húsdarabbal, mondjuk egy gödörben? Csak mert két napja szelidítek egy farkast, 34%-on van, szóval nehogy már 1 hétig ott kelljen dekkolnom fölötte.

    Közbe nézem. :)
  • MerlinW
    #757
    A pókhálós biom még üres, még készül.

    12 perces Moder.


    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.10.30. 01:50:20
  • lonvard
    #756
    Szóval akkor nem? Mer nem is vagyok olyan nagyon messze a szélétől. Kurvanagynak néz ki a térkép, de észak felé megkerültem egy óriási kontinenst, és az északi része már egészen közel volt a térkép széléhez is. Felfedeztem egy új biomét, valami Kőizé. Nagy pókhálók vannak, nem olvasok utána, hogy legyen azért meglepetés.

    Közben csináltam egy farmot, vadul termesztem az árpát és lent, hát komolyan mondom Valheim nem látott még olyan civilizációt, mint amit itt létrehozok. Lebasztak ide vidékre, kegyesen engedik, hogy ha legyőzök mindenkit akkor visszakerülhetek, na de mi van akkor, ha én egy jobb világot hozok létre, mint ahova visszahívnának? Olyan mintha pokolra jutnék, és utána mindenki oda akarna jönni, mer jobb világot építettem ott. :D

    Legyőztem a második sárkányt, ezúttal 3-as szintű blackmetal ategirrel. Hát mit mondjak, kis csalódás, az ezüstkard sokkal nagyobbat sebez, de viszont szerintem a lándzsával sokszor elértem, amikor a karddal nem tudtam volna. Könnyebb csata volt, bár így is 30 percig tartott. :P Nem lehet 10 perc alatt legyőzni!

    Ategir tudjátok mire a legjobb? Betakarításra. Lényegében ez egy kasza, és tökéletesen lehet vele aratni. Szóval lefokozom fegyverből és berakom a kerti szerszámok közé. :D

  • Infrath
    #755
    skandináv mitológiára épül
    ymir hatalmas volt meg minden, de volt ennek is határa :D
  • lonvard
    #754
    Beültettem az összes lent és árpát a kezdőhelyen létrehozott vár mezőgazdasági részlegébe a répák mellé. Az összes ment a kukába. Több mint 40 len csemete, és kb. ugyanennyi árpa. Jól van na, kezdő farmer. Meg különben azt gondoltam nem engedi elültetni, ha egyszer nem fog megteremni. De amúgy értékelem, hogy hagyta, hogy megszivassam magam. Most kereshetek egy másik manófalut.

  • lonvard
    #753
    Nem, én draugos bizbasszal lőttem ki a méregnyilat, és alig sebezte.

    Na de végre felprédáltam az egyik manófalvát, szereztem lent, és már meg is csináltam a lándzsámat. Most még felfejlesztem, csinálok egy jobb páncélt, aztán visszamegyek sárkányt ölni. Isten leszek. Illetve már vagyok. Minden élőlényt kinyírok, ami ezen a Valheim "bolygón" előfordul.

    Szakmai kérdés: valaki eljutott már a térkép szélére? Nyugtassatok meg, hogy egy gömbön játszunk, és ha elindulunk egyik irányba, akkor a másik irányból érkezhetünk hazafelé. Csak mert akarok egy ilyen bolygókerülő utat majd.
  • Infrath
    #752
    sztem te az íjról olvastál
    az end game íj mérgez alapból
    ha van silver -ed az is meg van
    tűz ellen védtelen a sárkány
    tűz nyíl nem rossz bár nem teszteltem a többit, de általában nem csinálok drága nyilakat :P
    Utoljára szerkesztette: Infrath, 2021.10.25. 22:52:25
  • lonvard
    #751
    Az hogy lehet? Én legalább 30 percig birkóztam vele. Egy kajaszett lefutott, tehát minimum 25 perc. Mindenhol a méregnyilat ajánlották a tüzes helyett, mondván hogy a tüzes kevesebbet sebez. Lehet, hogy a sárkányon nagyobbat sebez? Na a következő ellen viszek tüzes cuccot. :P
  • MerlinW
    #750
    Én tüzes nyilakkal levadásztam egy cirka 10 perces hegycsúcs körüli rohangálással :)
  • lonvard
    #749
    Amúgy valszeg az atgeir a legjobb fegyver sárkány ellen. A nyilazás fölösleges, tényleg csak a tisztesség kedvéért lőttem a méregnyíllal, mikor röpködött, de semmi látszatja nem volt, cserébe viszont esélyt adtam neki, hogy lebombázzon. Amivel bele tudtam verni, az az ezüstkard volt, szúrással. Csak az volt a gond, hogy sokszor nem értem el, üresbe ment a döfés. Atgeirrel, főleg blackmetal atgeirrel viszont szerintem kifilézem ezeket. Szóval az első blackmetál cucc az ez lesz. A jó taktika sárkány ellen, hogy ásunk egy lövészárkot az elpusztíthatatlan oltár tövében körbe, abban futkosunk mikor repül és bombáz, aztán mikor leszállt, akkor kimászunk belőle, és közelharcban, alabárddal, szúrással kezeljük.

    Megint imádom ezt a játékot. Amikor már azt hinné az ember, hogy kezdi kimaxolni a fejlesztési lehetőségeket, akkor hirtelen előjön egy rakat új cucc, és megint lehet tervezgetni. :)
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.10.25. 10:48:43
  • lonvard
    #748
    Köszi szépen!

    Közben legyőztem a sárkányt. Gigantikus csata volt, és olyan szép trófeája van, hogy megtartom magamnak. Kiraktam a várfalra, a kapu fölé. Majd a következő sárkány fejét viszem az oltárhoz. Én vagyok Valheim rettegett félistene, Floki a Farkas! :D Sárkányokra fogok vadászni, és kipakolom a fejeiket, hogy amikor arra járnak a szürketörpék, fény gyulladjon a primitív gyanta agyukban, és felfogják, hogy hol van az ész mostanában.

    Olyan bázisom van, ááá. Most még nem mutatom meg, mert be kell építenem mindent, ami az új munkapad kapcsán előjött, illetve átrendezem kicsit, csinálok egy nagy konyhát, meg ilyenek. Ha kész, lehet csinálok róla videót, azt kirakom jutubra. Csinálunk egy bejárást.

    Tudom tudom, nincs olyan entitás a világegyetemben, akit érdekelne, hogy mit építek - de akkor is megmutatom! :D
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.10.25. 08:56:40
  • MerlinW
    #747
    R billentyűvel teszed el/hátadra az eszközöket, ha arra gondolsz.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.10.15. 14:18:03
  • lonvard
    #746
    Azt hogy tudom elérni, hogy a kéznél lévő fegyver és pajzs látszódjon, mikor csak úgy elteszi a karakter? Tehát ugye ott vannak a slotban, ha megnyomom látszódik, ha még egyszer megnyomom, nem látszódik. Van valami holster lehetőség? Néha megtörténik, pl. mikor úszni kezd, akkor nem eltűnik a cucc, hanem a hátára kerül. Korábbi verziókban ez nem volt probléma, automatikusan hátrarakta, ha úgymond elraktam.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.10.15. 11:08:23
  • MerlinW
    #745
  • zorrobomber
    #744
  • lonvard
    #743
    Aaaz kemény. Olyan mint a javák járműve a Star Warsban. :D Ez egy óriási trónterem, ahogy nézem. Nincsenek véletlenül világuralmi törekvéseid? :D
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.10.09. 16:37:54
  • MerlinW
    #742
    Én meg építkezem :)





  • FJS
    #741
    Igen, az update csodás találmányai :) Én már a hamuföldön és a mély északon is nyomulok, ott is lesz remélem valami jó tartalom, igy csak a surtlingokat apritom, északon meg jégtörőset játszok a hosszúhajóval.
  • lonvard
    #740
    Nah, ismét harcban állok. Megszereztem a farkaspáncélból a mellvértet, meg a köntöst, megyek vissza bányászni. Csakhogy nem találtam sehol az acélcsákányt. Jaj mit tegyek, jaj mit tegyek: hát van az az új kütyüm, az obliterátor, vagy mi. Mintha azt olvastam volna, hogy vissza lehet nyerni belőle a tárgyakból származó nyersanyagot. Bedobtam a 4-es szintű vaspáncélt, amiben kinyírtam a mocsári szörnyet. Kar meghúz, óriási villámcsapás, a ház falát leverte, a vért megsemmisült, alapanyag semmi.

    Jótanács nektek: olvassátok el alaposan a használati útmutatót. :D
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.10.08. 13:56:28
  • MerlinW
    #739
  • Ironman2
    #738
  • lonvard
    #737
    Én is elővettem újra. :) Nem akartam addig fejleszteni a bázist, amíg ez a patch meg nem jelenik. Mostantól lesz mivel bíbelődnöm...a munkahelyemen. :D
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.09.23. 14:12:18