857
valheim-cover.jpg
Minecraft + Fallout + Dark Souls
  • Vampy
    #216
    En ma delelott koltoztem kozvetlen vizpartol egy kicsit foljebb. El is ment az epitkezessel a delelott :D

    Csinaltam pincet is (volt vele kuzdes, hogy stabil is legyen, meg jol is nezzen ki...)

    Most a regi hazbol at kell koltoztetni mindent, aztan ra lehet allni a tobbi rez cuccra ami feloldodott, meg most mar tudok rendes hajot meg ilyeneket is, szal lesz mit csinalni...:)
  • PiszkosFred
    #215
    (egyébiránt Isten éltessen!)
  • Ironman2
    #214
    Ezért tetted jól hogy mezőre költöztél,én elcsesztem,hogy a vizpart mellé telepedtem le,kevés ott a hely,és olvastam hogy a sok terraformálástól itt is belaggolhat a játék,nagyon nem akarom átrendezni emiatt a helyszint.Lehet lebontom a házamat,és épitek a mezőre egy újat.
  • gvarga12
    #213
    akartam mar kerdezni :) en ejfelkor meg fent szoktam lenni :) 4 az jo lesz
    kellene csillagos malac husit farmolni, ha valaki lat a szerveren akkor ne oljetek meg az nagy kincs
    eleg nagy hely kell nekik (ha akarsz mondjuk 20-30-at) meg a repa farmnak is amivel eteted oket es esetleg meg akarsz repa levest is (de ahhoz meg gomba kell)
    majd a karorepa (turnip) es husi keresztezesebol lehet jo kis kajat fozni de az majd a mocsarbol jon
  • Ironman2
    #212
    Menekülök a cuccaimmal,sikerült visszaszerezni,erre restart :)))) Át kéne állitanom hajnal 4-re inkább.Bocsi a kellemetlenségért!
  • gvarga12
    #211
    51.195.105.51:29200 a vegen az 1-est csereled 0 es akkor beenged a masik IP csak a steamen megy (ne kerdezd mert...) igy csak egyszer kell a jelszot megadni es nem kell a steammel szorakozni
  • lammaer
    #210
    Aha igy megvan, köszi
  • Ironman2
    #209
    Steam nézet menü felül,a legördülő menüben van a szerverek,ott a kedvenceknél hozzáadod,frissitesz egyet,és inditod!

    #36-os kommentnél van a szeró,aki most csatlakozik!
  • PiszkosFred
    #208
    Steambol csinald a szerver menubol, nekem csak ugy engedte.
  • zorrobomber
    #207
  • lammaer
    #206
    Van vmi titka a szerverre csatlakozásnak?
    réklikkelek a join IP gombra, bekopizom azt ami a #35-ben van (51.195.105.51:29201) , nyomom hogy connect, kattan a gomb de semmi nem történik....
  • lammaer
    #205
    Valahogy meg kell kedvelnem ezt a játékot :)
  • gvarga12
    #204
    ja malacok potyognak mint a gep :)
    csak az ol merete szab hatart, ozike sajnos nem eszik :(
    ugy hogy irany a hegy es a farkasok, de azokat ajanlatos kovel keriteni mert a fat szetharapjak ...
  • gvarga12
    #203
  • PiszkosFred
    #202
    Igen, egyesek jönnek veled mint harcos companion, mások csak nyersanyagot adnak, plusz mint a többi survivalban, ha összeraksz kettőt és boldogok, akkor jön a "gyerek" :)
  • lammaer
    #201
    Hmmm... ezek az állatok mire jók?Pl farkas esetleg jön veled segíteni vagy ilyesmi?
  • Ironman2
    #200
    Jön néhány barbár,aztán laposra verik a kunyhódat :))) Kell valami védelem is,rakj körbe kerítést.
  • Ironman2
    #199
    Lehet annak több idő kell a szaporodásra.Ha nálam vagy a szerón,akkor megnézem,ma több időm lesz játszani remélhetőleg.
  • zorrobomber
    #198
    Na ennyit az építmény csodákról, én tegnap annak örültem hogy "kitaláltam" egy új kéményt magamnak, és nagyjából sikerült is megvalósítani. A tűz mellett néha köhög egyet a karakterem, de működik azért :)

  • gvarga12
    #197
    na meg vannak malackak szaporodnak is csak kaja kell nekik :)
    oziket is fogtam be de az nem szelidul nem eszik :(
    ugy hogy a kovetkezo projekt a farkas lesz
  • gvarga12
    #196
    mentem egy kort a sziget korul az uj hajommal :) ez mar jobb lehet bele pakolni nem annyit mint a kocsiba de van 4 slot, kerult egy kis on az olvasztoba :)
    repanak sok hely kell viszont a levesbe a gomba az szuk keresztmetszet :)
    malacok mar szelidulnek 3-an, meglatjuk mi lesz belole
  • Ironman2
    #195
    Azért ezt az építést át kell gondolni mégegyszer,egyre erősebbek a bázistámadások,és keményebb ellenfelek is jönnek már itt az alaptáborban,így hogy elpusztult a Bölcs boss.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ráadásul már a mocsári szörny hivogat,mert küldi a mérges gázait a bázisom környékére időközönként,megfüszerezve némi törpbarbárokkal is.Úgy nekiestek a kapumnak,nem gyóztem javitgatni,amig támadnak belülről.A mérges gáztól,meg hullanak az állatok a környéken sorba.Lehet utána gyüjtögetni rendesen.


    Azért védekezni lehet a bázis ellen,alapból van ez a karótüske itt is,de 2-3 nekimenet,és annyi neki.Legegyszerübb lenne,itt is a föld alá ásni egy raktárat,a fontosabb dolgoknak.Láttam videón ilyet.Pénz,kristályok,drágakövek,nemesfémek..stb.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2021.02.25. 00:09:51
  • gvarga12
    #194


    ja jobb klikk es a repat ulteted, ugy is nez ki mint a felmagzott repa az erdoben
  • hapi
    #193
    Ugyan az az eszköz mint a mag ültetésnél, csak jobb gomb és a répát elülteted "magos répaként". Amikor megnő olyan lesz mint amit az erdőben szedtél először, és 3 mag lesz belőle.
  • Szuni
    #192
    Akkor azt se tudom, hogy kell répából magot? Persze lehet, még nincs meg a megfelelő eszközöm hozzá..

    Utoljára szerkesztette: Szuni, 2021.02.24. 20:35:01
  • hapi
    #191
    1 magból 1 répa ez így van.
    De 1 répából 3 mag!
  • Szuni
    #190
    Nekem nem sikerült még a répát "szaporítani", mindig csak egy terem egy magból, elég bosszantó, mert ritka, és nem nagyon éri meg így, kutathatok álandóan utána.. hogy csináltál többet?
  • Marcinko
    #189
    Stabilan ötnaponként emelkedik 1 millióval az eladás ! Kíváncsi vagyok meddig tartható ez a tempó !
  • gvarga12
    #188
    ahogy olvastam a terraformalas a lag legnagyobb forrasa
    ha sokat asol emelsz a talajon az allandoan szinkronizalodik a szerverrrol
    probald ki az F2 elmeletileg mutatja az instance-okat
    remelem ezt majd atirjak mert ahogy most van az egy vicc...
  • PiszkosFred
    #187
    Egy kis FPS boost, régi, de most találtam. Még nem próbáltam ki, majd este leghamarabb. Kommentekben van még pár trükk.
  • zorrobomber
    #186
    Köszi, este kipróbálom!
  • silencemonthy
    #185
    1et leraksz oda ahol kezdeni szeretnéd utána rakod rá a vizszintestés és annak a vége adja majd meg a továbbiakban a függőlegesekek helyét.
    Ha a kurzort a vizszintes végéhez huzod ( az alsó felére) és persze ha van hely alatta, akkor oda kerül az alátámasztás.
  • zorrobomber
    #184
    Van valami grid mód, vagy segítség, amivel ilyen pontosan tudom lerakni a cölöpöket/akármit egymástól, vagy ezt szemre csinálják meg ilyenre??

  • gvarga12
    #183
    remek lett vegre repam erre kiderul hogy szinte minden kajaval lehet allatot idomitani
    azt irjak hogy ha hus kell akkor inkabb ozet idomits mert az mindig ad hust
  • gvarga12
    #182
    na ma vetettem meg arattam repat, kb. 1m tavolra kell oket rakni
    43 magbol a kozelseg miatt csak 13 kelt ki es erett be
    viszont a repabol lehet ultetni aztan olyat ami felmagzik es az aztan ad 3x magot
    fat is ultettem 3 fenyo adott 1 tobozt szoval abbol kell rendesen hogy tudj aratni :)
  • PiszkosFred
    #181
    Valheim FP modról PCG cikk, itt meg a mod maga
  • gvarga12
    #180
    cheat modeban van minden vegtelenul ott csak a kepzelet szab hatart :)
  • Marcinko
    #179
    Egyetértek
    Utoljára szerkesztette: Marcinko, 2021.02.22. 19:58:36
  • PiszkosFred
    #178
    Na jo, akkor most elmehet mindenki a picsaba :D
  • drop
    #177
    ez se rossz