856
valheim-cover.jpg
Minecraft + Fallout + Dark Souls
  • Csokis
    #175
    Láttátok már, hogy mit alkotott Cohh? Nem semmi! :)
  • gvarga12
    #174
    van egy olyan epitheto eszkoz amivel le tudod zarni, nem nyilnak az ajtok mas nem tud kraftolni
    azt nem tudom sebzes ellen ved-e de gyanitom hogy nem :)

    most neztem a jatek klienset es mar be lehet lepni steam nelkul is vas szervere pl:

    51.195.105.51:29200 a vegen az 1-est csereled 0 es akkor beenged a masik IP csak a steamen megy (ne kerdezd mert...) igy csak egyszer kell a jelszot megadni es nem kell a steammel szorakozni
    Utoljára szerkesztette: gvarga12, 2021.02.22. 17:32:47
  • csjoco1
    #173
    Engem az zavar, hogy bárki be tud menni más házába, akár cuccot is el tud venni.

    Wow, szép ház.

    Én is idővel fogok építkezni, ahogy ráérzek a mechanizmusára.
    Utoljára szerkesztette: csjoco1, 2021.02.22. 16:41:51
  • PiszkosFred
    #172
    Nagyban örülök, hogy nem dől össze a kis kocka-viskóm, plusz elfér benne pár apróság az ágy mellett - erre szembejön velem ez a tábor... Már most zseniális erődöket hoztak össze a népek :) forrás


    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.02.22. 16:42:27
  • Vampy
    #171
    Naja, viszont amig "cheat" karival is lehet menni multis vilagba, addig nincs szamomra ertelme...

    Nyitottam neki egy topicot, hatha megkapja valaki szemet...

    https://steamcommunity.com/app/892970/discussions/2/3106891514135579581/
    Utoljára szerkesztette: Vampy, 2021.02.22. 14:12:36
  • PiszkosFred
    #170
    Megoldhato, dugig van a public szerver lista a jatekban, csak keszulj fel mindenre (is) :)
  • Vampy
    #169
    Ez igaz, nyilvan ha barati korrel megy a game, akkor ez nem gond, mert ismeritek egymast. Csak feelinges lett volna pl belepni olyan online vilagokba ahol (akar ismeretlenekkel is) tudtok "partyzni" egyet, aztan a zsakmanyt szepen "hazavinni" :)
  • Ironman2
    #168
    Discord szobánk is van,aki játszik jöhet discordra:

    https://discord.gg/NFgvGvMe
  • PiszkosFred
    #167
    Amíg nem szerver oldalon vannak tárolva a karakterek, addig ez ellen nem tud tenni senki sem. Picit olyan, mint anno a Diablo-s zárt bnet szerverek mellett elérhető "open" battle.net szerverek, ahol mindenki a saját "single" karaktereivel jött, de pont ezért mindenki zárt sessionökben játszott a cimborákkal.

    De, mivel a Valheim multinak a lényege a haverok között zárt coop, ezért egyelőre csak az admin tudja ezt kordában tartani azzal, hogy kitiltja a singleben betárazott összecsalt cuccokat a szerverre hozzó játékosokat.

    De mégegyszer, ennek a játéknak a szórakozás a lényege, haverokkal, ismerősökkel, nincs értelme csalni, ez nem egy kompetitív játék - még akkor sem tekinthető annak, amikor vannak 24/7-ben online dedikált szerverek is, lásd Ironman kolléga világát.
  • hapi
    #166
    Én úgy vettem észre hogy a kapa mindent azzal hoz egyszintre, ahol állsz. Én mozdulatlanul körbe kapálom magam jó messzire és viszonylag egyenletes kör a végeredmény, aztán már a körön belül mozoghatok. Ha valahol túl nagy a gödör és nem bírja megemelni, akkor jobb gomb és ha van nálad kő kitudod választani a domb építés funkciót.
  • Vampy
    #165
    Egy kerdes. Azt hogy kezeli le a jatek, hogy ugye Single-be lehet csalni (van erre kulon parancs) es pl fullosra fejleszthetem a karim fel pillanat alatt.... es ha jol ertem, ezt a karit vihetem Online serverekre is... Ez igy nem gaz?

    Ugye nekem az volt a tervem, hogy single-be jatszok, ott epitek, szepen, oregurasan, viszont ha olyan lesz a tarsasag, akkor follepek esetleg Online serverre a single karimmal, bossolunk, etc... a zsakmanyt meg hazaviszem szepen a local seromra :) Ez ugye elkepzelesnek szep es jo, csak a beepitzett cheat kb kinyirja az elmenyt...

    Azt vagom, hogyha online seron vagy, nem mukodnek a cheat funciok... viszont attol nyilvan localban csalhatsz..

    Lehetne valami olyan megoldas, hogy indithatnal Online karaktert (nem vilagot!) ahol a karid adatai tavoli serveren tarolodnak (chat kikapcsolva) es csak az ilyen tipusu karival lephetnel Online serverekre.... Persze ezzel a karival ugyanugy jatszhatnal offline is, csak nem engedelyezne a csalasokat...
    Utoljára szerkesztette: Vampy, 2021.02.22. 13:37:59
  • zorrobomber
    #164
    Pont egy hidas kép jött velem szembe, hátha inspirál itt valakit :)

  • gvarga12
    #163
    - Foresthez hasonlóan érik-e folyamatosan támadások a felépített ojjektumot?
    Igen 2-3 naponta jonnek es tamadnak, a tamadas ereje attol fugg hany nap telt es es milyen fejlett eszkozeid vannak
    - Lehet vízre építkezni, mondjuk cölöpökön álló építményt létrehozva?
    Lehet, fel kell emelni a tengerfenekszintet es akkor lehet colopozni mint a valosagban
    - Ha nem lehet, van-e csapóhíd, amit mondjuk egy várárok esetén használhatok?
    csapohiddal meg nem talalkoztam
    - Lehet esetleg olyan hajót építeni, ami egyben bázis is?
    nem a hajokon van par lada mint a taligan meg le lehet ulni de epiteni nem lehet ra

    kovetkezo hazam :)

    Trollos joreggelt :)
  • PiszkosFred
    #162
    - elvileg igen, de ezt csak tippelem, nem építkeztem csak a kezdeti bioméban
    - Igen, csak a workbench-t rakd a partra. Azzal számolj, hogy a vízben folyamatosan sérül/kopik/használódik minden alacsonyabb tierbe tartozó cölöp, viharok, hullámok, apály-dagály, stb. miatt. Ezért jobb csak a kikötőt lerakni a partra, a bázist meg bentebb, a szárazföldre :) De, attól még építhetsz cölöpházat.
    - Csapóhidat nem láttam, de sima hidat csinálhatsz cölöpökkel. Sőt, a játékban szinte kötelező lerakni hidakat a könnyű közlekedés miatt, ilyenkor célszerű a hid két (leendő) végéhez lerakni egy-egy workbencht.
    - Ezt nem próbáltam, de az idei roadmap része a hajók fejlesztése, ha most esetleg nincs, akkor lehet később lesz rá lehetőség.
  • Ironman2
    #161
    Igen,meg kell változtatni mindenképpen a telekódot.Azt mondják alapból a számlaszámod utolsó 3 számjegye,de nekem avval se müködött,mert kiírta vásárláskorhogy még az alap telekódom van,és változtassam meg.

    Első kérdés,igen van itt is purge,de nem tudni milyen időközönként.Legszebb,mikor nem is vagy odahaza,és akkor támadnak be. (térkép jelzi piros körrel a helyét,meg riaszt ugyanúgy mint a Conanban mikor jönnek)
    Második:vannak cölöpök a játékban,szerintem lehet,bár én még nem próbáltam,igy száz százalékban nem igérem.
    Hidat nem tudom,van benne nagy hajó,azt nemtudom hogy bázisként müködik-e.Azért nem érdemes nagyon épitkezni hajóra,betámad a nagy szörny az óceánon,aztán annyi nektek,ha nem nyirjátok ki.


    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2021.02.22. 11:20:51
  • gvarga12
    #160
    abbol lehet tanulni ahogy a masik csinalja ;)
  • zorrobomber
    #159
  • Ironman2
    #158
    Igen,nekem feltöltött egy nagy gödröt is,mert van benne szintemelés is.
  • zorrobomber
    #157
    Kösz, akkor én voltam türelmetlen balfék. Látszik, hogy nincs gyakorlatom, mert egyelőre nagyon Mekk Mesteresen sikerül építkezni. Szerintem maradok is a single player-es gyakorlásnál, mert csak lestem hogy a szerveren milyen házak vannak :)
  • lonvard
    #156
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Heh, nem sikerült még beszerezni, mert a bank kért még egy extra jelszót online vásárláshoz, ami idáig nem volt és ott ültem lefőzve, hogy bzmeg...asszem online is el lehet intézni telebankon keresztül ezt a jelszavasdit, ma utánajárok.


    Kérdéseim, amik izgatnak:

    - Foresthez hasonlóan érik-e folyamatosan támadások a felépített ojjektumot?
    - Lehet vízre építkezni, mondjuk cölöpökön álló építményt létrehozva?
    - Ha nem lehet, van-e csapóhíd, amit mondjuk egy várárok esetén használhatok?
    - Lehet esetleg olyan hajót építeni, ami egyben bázis is?
  • PiszkosFred
    #155
    Ahol állsz (a karaktered), ahhoz a spothoz méri. Ezért érdemes egy helyben maradva használni eleinte, majd utána korrigálni, ha szükséges.
  • zorrobomber
    #154
    A tereprendezés alatt mit értesz? A szintező tool-t? Csak mert én az istennek nem jövök rá hogy is kellene használni. Mitől függ hogy emeli vagy süllyeszti a szintet? Mihez képest hozza szintbe az adott területet amire mutatok? Vagy csak én vagyok ilyen béna? :)
  • gvarga12
    #153
    Gondolj bele ha meg lesz a masodik boss mehetunk a mocsarba vasert :) , az tuti masik szigeten van oda csak hajozni lehet majd (ha vasat akarsz szallitani) ehhez tuti kell majd hajo a tutaj mar nem lesz eleg...
  • gvarga12
    #152
    En a biztonsag kedveert csinaltam kulon karit a szerverre, eddig csak Steam szero listajabol tudtam belepni (igazan megjegyezhetne legalabb az egyik kliens a jelszot ...)
  • PiszkosFred
    #151
    En csak egy 10 percre ugrottam fel a hetvegen, megneztem, hogy tudok e csatlakozni jatekbol, vagy muszaj steames szerverkeresobol, illetve, hogy mi megy at a karakterrel, stb. - ezeket teszteltem - konkret "Nyomot" egyelore nem hagytam magam utan :) Helldorado neven vagyok/leszek majd.
  • gvarga12
    #150
    szerintem a masodik bosshoz meg gyengek vagyunk :)



    ebbol kell majd 3 eddig nekem 1 db van :)
    azt javasoljak hogy legyen nalad kb. 100 tuzes nyilvesszo, ugye fabol van a lelkem ugy hogy gyujtogatni kell majd :)
    Utoljára szerkesztette: gvarga12, 2021.02.22. 09:28:45
  • hapi
    #149
    Megvolt a 3. boss is. Simán ment de pár ital kellett azért, meg tereptrendezést is tartottam harc előtt kapával, az is segített :)
    Ráadásul megvan a trader is végre.
  • csjoco1
    #148
    Hali!

    Jose néven bénázok én is a szerveren. Grafikailag rendben van a játék, játékmechanikailag is jó, csak a bossok sztem single módban elég erősek.
  • Ironman2
    #147
    Hali! Köszi hogy velünk tartasz a szerón,örülök hogy itt is vagy.Akkor valószínü onnan van a remek fa (most így van lefordítva a játékban),mert 3 trollt is kivégeztünk,meg már háromszor idéztük meg a szarvast is,mióta elindultunk pár napja.A boss szarvas is dönti a fákat rendesen.
    Ma el kéne menni az Elder bosshoz " meglátogatni",végezzük ki azt is.
    Jó sok dungeon van,mikor kiléptél,akkor egyet én is kivégeztem arra keletre a bázisunktól.Kicsit átrendezem majd a terepet a házam körül,jó hogy van terraformálás is a játékban.Egész jópofán megcsinálták.Viszont sokat kell kajtatni nyersanyagokért az biztos.
  • MarkBlade
    #146
    vagy inkább minőségi fa.. az talán közelebb áll.
  • gvarga12
    #145
    ha a remek fa (lehet en kemeny fanak forditanam inkabb) == fine wood amibol pl. a masodik ijjat lehet kesziteni (es a tolgybol az jon) azt csak bronz baltaval lehet kivagni...
    vagy ugy trukkozol hogy egy troll szetverje neked mikozben kerget :) en pl. ugy szereztem az ijjam :)

    bovithetem is a bazisom bakker repanak meg majd a szelid malacok nak tok sok hely kell

    ja en vagyok a Taltos a jatekban (es nem a paripa féle hanem Magyar Sáman féle)
  • Ironman2
    #144
    Úgy van! Mindenhova lehet vinni a karaktert,és a leltárt is!

    Nálunk még kiadó amúgy pár hely,ha valaki jönni akar.Ma voltunk fent vagy 6-an is!

    #36-os komment

    Viszont a remek fával van nehézségünk,mert azt nem tudni hogyan kell szerezni.Wiki szerint,tölgy,és birch fa adja,de mindegyiket nem lehet alapból kivágni.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2021.02.21. 23:01:32
  • Vampy
    #143
    Na ma en is megvettem :)

    Akkora survival fan nem vagyok mint itt sok forumtars, de azert 339 ora Ark van bennem is (Meg persze AoC, meg hasonlok)

    Eddig nekem bejovos! Grafika nekem valahogy egyszerre nagyon csunya es gyonyoru szep :D De ezzel sokan igy vannak, ahogy olvastam.

    Tetszik benne, hogy nagyon jol finamhangolva van benne minden. Nincs az a "uristen barmelyik pillanatban meghalhatok" feelingem, mint pl Ark ban volt eloszor. Tetszik az epitkezes, sztm sokkal atgondoltabb, mint Ark ban volt. (A tereprendezes nagyon hasznos)

    Egy kerdes. Jol gondolom, hogy a karakterunk az fix es vihetjuk magunkal Online serverekre is? Arra gondoltam, haverokkal csinalunk egy kozos szervert es ha raerunk ott toljuk, de az mellett meg mindenki nyomhatja localban is. Jol ertem, hogy itt ezt is meg lehet tenni?
    Utoljára szerkesztette: Vampy, 2021.02.21. 21:43:40
  • gvarga12
    #142
  • PiszkosFred
    #141
    Nem, a smelterben olvasztod be, majd a forgeban munkalod meg :) Smelterhez kell stone es ilyen piros bizbasz, amit hapi irt.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.02.21. 00:20:19
  • hapi
    #140
    Irány a dungeon és ott piros kockát keress, sokat. anélkül nincs forge.
  • undY1ng #139
    Bizonyos napok után jön egy ilyen horda.
  • shaba23 #138
    Nem a forge-ban olvasztom be? Az lenne logikus :)
  • Ironman2
    #137
    Ez a horda,vagy purge (ami ugye a Conanban volt),itt is jelen van,csak nem tudom hogy mi okozza,véletlenszerüen jön,vagy valamit csinálni kell hozzá? Mikor kiirja hogy az erdő mozog,megjelenik egy piros kör a mapon,ahol jelzi a horda helyét.
  • PiszkosFred
    #136
    Mindegyikbol van eleg? Coppert beolvasztottad?
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.02.20. 22:48:30