857
valheim-cover.jpg
Minecraft + Fallout + Dark Souls
  • lonvard
    #457
    Csináltam egy vadászlest, hogy majd kényelmesen onnan lődözöm. Haha. A fejlesztők is érezték, hogy ez ellen tenni kell. Szóval a jó kis erdőítményem használhatatlannak bizonyult lényegében, mer a szarvas területsebző szara az megrendezte. Amúgy tényleg nem volt nehéz, már persze fel voltam szerelve mindennel.

    A lényeg, hogy megvan a csákány. :) Ja és a csontvázas katakombában összeszedtem a kohós alaprajzokat.

    Zsebrevágott ez a játék, na. Egész nap ezzel szórakoztam. :D
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.04.17. 19:44:00
  • Jabar
    #456
    a második meg kapával :D
  • lammaer
    #455
    Jaja, mindig bosst kell ölni az unlockhoz. Ijjal az első gyerekjáték, nem kell túlgondolni :)
  • lonvard
    #454
    Ööö, mindent megépítettem és minden felszerelést megcsináltam, amit lehetett. Workbench 3. szinten, felszerelésben van egy kis előrelépés, de épület szinten ugyanazokat tudom építeni. Szeretnék csákányt, kőépületeket, valami sütőt-kandallót, ilyesmiket.

    Kérdés: mi kell a következő technológiai ugráshoz? Lehet ki kellene nyírnom az első boss-t? Félek egy kicsit, nem tudom mi a dög, nem akarok utána nézni. Lehet kinyírjuk. Építek az oltárhoz egy fatákolmányt, amiről tüzes íjjal fogom lődözni. Ez hát a terv. :)
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.04.17. 16:46:07
  • lonvard
    #453
    Van ennél gyönyörűbb, hangulatosabb blokkház a világon? Nincs.

    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.04.17. 12:54:39
  • Infrath
    #452
    ezt azért belinklem ide, de lehet már mindenki ki játszotta
    de ha vmi közösséget keresel..
    (lassan 1 hónapja nem néztem fel ide nem tudom él e még)
    több magyar szerver fut legtöbbje vannila /van ami modolt stb.
    érdeklődni a szerveren
    https://discord.gg/K7NJakQ2gM
    Utoljára szerkesztette: Infrath, 2021.04.17. 12:43:53
  • lonvard
    #451
    Oké, azt a choppingolós cuccot nem csináltam meg. Az kellett a workbench fejlesztéshez. Én meg a csillagot kezdtem keresni, édes istenem... :D
  • lonvard
    #450
    Egy romban húztam ki vagy 10 napot, ehhez képest felüdülés az új blokkház. Megizzadtam vele. Legnehezebb része számomra az alapozás volt. Azért a kapa sem egy multitool, sziklákat nem takarítja el, és ahogy megfigyeltem, nem feltétlen egyengeti el a talajt. Enyhe domboldalban építkeztem, és azt istennek se akarta vízszintbe hozni egy bizonyos területen. Kénytelen voltam kisebb házat építeni, mert rálógott a talaj a gerendáimra. Persze ha lenne már csákányom meg egy-két kütyüm még és nem csak egy kapával terraformálnék, akkor valszeg nem lenne ilyen szenvedős.

    Ugye nem akartam sárban tapicskolni a házon belül, ezért a földpadlót kizártam. Először leparkettáztam a földet. Ez annyira nem jött be, mert másnapra minden elem 50%-on volt. Mondjuk ebben egy vihar is közrejátszhatott. :) Utána azt csináltam, hogy lefektetett gerendából megcsináltam a ház alapkerületét, illetve lebordáztam, hogy ne legyen gond a parkettaelemek stabilitásával. Ezek után elkezdtem parkettázni. Erre kitört a vihar. Másnapra minden elem 50%-on. Na mondom ez így kemény, és azt sem tudom hogy ez most a vihar miatt van, vagy egyszerűen csak nem úgy építkezem ahogy a játék azt elvárná, és büntet. Aztán később rájöttem, hogy az a mutatvány házépítésnél, hogy két vihar közt be kell fejezni a házat, vagy minden elem amit a vihar szabadon ér (tető nélkül), az sérülni fog. 2 napig veszettül dolgoztam a házon, éjszaka fáklyafénynél, szerencsére nem volt vihar, és be tudtam fedni a 26 fokos tetőzettel. Tetejére kis kémény. Halál egyszerű, de méretes, a falak másfél elemnyi magasak így jó a belmagasság is, és ami a fontos: nem sérülnek az épületelemek.

    Igazából az az álmom, hogy legyen egy 2-3 emeletes lakótornyom kőből, és körülötte egy várfal fából vagy kőből. Nagyon egyszerű de nagyon ősi építkezés. Semmi extra nem kell bele.

    Szakmai kérdés: munkaasztalhoz pontosan mi kell, hogy fejleszteni tudjam? Valami csillagot kellene találnom, de lehet félreértem.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.04.17. 12:02:07
  • Ironman2
    #449
    Goblinok az agyamra mennek már,ezek a kis törpék rohadt erősek.Elszabadultak mindenhol,amióta megölték a főbosst is.
  • zorrobomber
    #448
    Lehet építeni portált, de fémeket nem lehet átvinni rajta, ha jól tudom (még nem tartok ott ) - Üdv, Pató Pál úr

  • Voltan
    #447
    A ládákból van valami módja "átteleportálni" a cuccokat másik bázisba, vagy csak cipekedni lehet?
  • harras25
    #446
    Főztem az üstben söralapot, de azt írja erjesztés szükséges.
    Magától nem erjed úgy nézem és nem látok új eszközt sem.

    Mondjuk mióta beütött a bronzkorszak nincs új kraftolható szerkezet vagy fegyver. Kell az új boss gyilok ? Hat dungeonban jártam már de sehol nem volt útmutató, olyan színes szikla aminek tudtommal lenni kellene.
  • lonvard
    #445
    Jah, jól éreztem magam mikor találtam egy fél romot, amire csak rá kellett volna applikálnom valami fedélkét, de én meg mit csináltam? Kínkeservesen szétvertem fejszével az alapanyagért, meg hogy ne rombolja a tájképet azzal, hogy rom. :D

    Aztán utána olvasom, hogy a workbenchez fedél kell. Na mondom: B.ZMEG. :)
  • undY1ng #444
    Bocsánat az a rész le is maradt. Igen, kell hozzá egy workbench! :D
  • harras25
    #443
    Van hogy lerakod a workbenchet egy romos ház mellé és működik ott is
    bár kőromot nekem nem sikerült
  • lonvard
    #442
    Ja ez egy hasznos infó. Én fejszével bontottam. :D
  • undY1ng #441
    Kalapáccsal 1 ütés az összes lebontás. Ki kell jelölni hozzá a remove vagy destroyt vagy mit. Csak 2 órát sikerült játszanom a játékkal, ahhoz képest, hogy megcsináltam ezt a topikot. Másra megy el az idő.
    Utoljára szerkesztette: undY1ng, 2021.04.15. 10:54:30
  • Marsszonda
    #440
    Lebontani valamit 1 click csak (epulet reszek,kemence,munkaasztal stb).
  • Ironman2
    #439
    ÁLtalában ha felfedezel egy idegen tárgyat,vagy dolgot,vagy lövedéket,szóval bármit,akkor egyből meg is jelenik új eszközként a craftolható dolgok közt.Én a kocsit is úgy szereztem meg,hogy elmentem egy kocsi mellett ami a társamnak már megvolt.
  • lonvard
    #438
    Mondjuk a favágást tényleg izgalmassá tették. Meg az a része is érdekes, hogy megépíteni könnyű valamit, de lebontani akárcsak egy elemét is az hosszú kopácsolás, és közben kopik az eszköz is. Tehát olyan nagyon kísérletezni nem lehet, vagy kínlódás a vége.
  • harras25
    #437
    Portál ? Ez nekem új :)))))
    Még nem veteményeztem, talicskám sincs, szögeket már csináltam, de nem emlékszem hogy lett volna craftban talicska
    de a tüzet kipróbálom, mennyire megy jobban tőle a munka, köszi
    hogy hajót kombinálom a talicskával már gondoltam rá, de mondom még nem találkoztam talicskaépítéssel, majd megnézem

  • Infrath
    #436
    legyen portálod és workbench egy tüzzel hogy ne támadja meg semmi persze tűz fölés fedő meg tudj javítani
    le teszel egy talicskát vagy ládát és gyüjtöd bele a rezet minden mást át viszel portálon haza
    amikor meg bányászol tegyél magad mellé campfire-t és nem basztatnak
    próbáltam ezt a körbe rakom az egész tellér dolgot de nem jött be

    fontos kell a campfire mert jobban megy a stamina/bányászat ha lehet egyél jó kajákat gazdálkodj gyűjtögess
    hogy legyen 2 répa leves egy érc kibányászására
    gombát jobban észreveszed ha lehuzod a nővényzetet beállításnál
    és ne aludj!!! csak akkor menj haza aludni ha elered az eső!
    ha van melleted campfire amit mindig arréb raksz mindegy hogy este van és nem is piszkálnak
    rested effect kötelező mindig
    ha messze van a bányászat az otthontól érdemes talicska ki partra és ott hajó
    ércenként egy hajó persze csak ha föld alatt is teljesen kiástad full ba
    de ha feltudsz tenni több talicska loot boxot a hajóra akkor több..
    Utoljára szerkesztette: Infrath, 2021.04.15. 09:11:50
  • harras25
    #435
    Próbáltam. Nem igazán. Persze lehet béna vagyok, de hogy ezek gyorsabban ütötték a hajót mint hogy én eltaláljam őket bármivel.... a hajót találtam el lefele ütve.
  • Marsszonda
    #434
    "A hajót meg a vízből is támadják a szürketörpök, de ott nem tudom sebezni őket"

    Íj + nyíl?
  • harras25
    #433
    Na az be...

    Tegnap négy óra hadakozás és bányászás meg gyűjtögetés és szállítás, kazánépítések és erdőirtás és persze dungeontisztítás után lett 41 rézércem meg több mint 50 ónércem.
    Kijött belőle egy kettes szintű bronzpajzs meg egy üst állvánnyal, bár a fekete erdőben nincs málna....
    Oké, pont valami lassan molyolós, sokáig lekötő játékot vártam, de hogy ennyi harc és meló után egy pajzs a jutalom...

    És több dungeonban is jártam de nincs útmutatóm a következő, a második bosshoz. Nem mintha sürgetném.

    A hajót meg a vízből is támadják a szürketörpök, de ott nem tudom sebezni őket, a deszantháború vége az lett egy elsüllyedt alólam a hajó.
  • Infrath
    #432
    a holló folyton mondja hova menj mit találsz ott és mit csinálj vele
    magyarul is van a játék, ha az angol nem megy..
  • PiszkosFred
    #431
    Bekoszont a bronzkorszak :)
  • lonvard
    #430
    Oké, már haladok. :)
  • TheRainmaker
    #429
    A fekete erdőben találtam kriptát tele volt csontvázzal meg szellemmel mind megöltem, hoztam onnan piros kockákat amiböl csináltam kohót meg kemencét de most hogyan tovább? Merre kéne tovább menni?
  • PiszkosFred
    #428
    Eleg lesz :) Egy fal es fole egy teto es csokolom, hasznalhatod.
  • lonvard
    #427
    De azt nem tudom használni, mer ahhoz fedél kell. :D Jó mondjuk csinálhatok fölé valami bugyuta ereszt, kérdés elégedett lesz-e vele a játék.:)
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.04.14. 16:36:03
  • Random_
    #426
    Workbenchben elvileg az elejétől lehet gyártani.
  • lonvard
    #425
    Skacok, hogyan kapom meg a kapa-alaprajzot? Csak mert már sokmindent tudnék építeni, de a talaj egyenetlen, visztont a workbenchez-ágyhoz fedél kell, ahhoz meg valami ház kell, ahhoz meg lapos föld kell, ahhoz meg kapa kell. De csak fejszém és kalapácsom van.
  • harras25
    #424
    Igen ilyesmire gondoltam én is, mikor cimbivel játszottam és ő volt a szerver akkor volt hogy egymás után hat gyíktól nem kaptam farkat.... De annyira még nem figyeltem, mikor rosszabb a helyzet, a harci sebzést beleértve, az sokszor még rosszabb,

    Marsszonda: ezt nem tudtam. Akkor lehet a gyíkokkal is ez van ?
    Utoljára szerkesztette: harras25, 2021.04.14. 09:52:56
  • Marsszonda
    #423
    A 0 csillagos vaddisznónál 50% az esély ,hogy dob húst.Az 1-2 csillagosnál 100%.A szarvasnak viszont mindig kell dobnia.
    Utoljára szerkesztette: Marsszonda, 2021.04.14. 09:46:48
  • PiszkosFred
    #422
    Kapcsolati problémára: mivel a nálad (inventoryban) levő cuccokat tudod "mozgatni" a szerverek/realmek között, így próbáld ki, hogy ugyanazt a fejszét használva kapsz e húst single player verzióban! Ha igen, akkor lehet, hogy desynch, ha ott nem, akkor nem ez a gond.
  • harras25
    #421
    Visszamentem egy régebbi bázisra, ott sokkal nyugisabb pedig a fekete erdő partján van.
    De néha tényleg sorozatban nem kapok húst a leölt állatokból és van hogy tuti eltalálom a fejszével az ellent mert csattan rajta, de nem sebez.
    Lehet hogy kapcsolati probléma ?

    A kerítést beleépítettem a vízbe, de megkerülik úszva :))))
    Mondjuk nem baj mert látom hol jönnek így, azaz lassan evickélnek.
    Hidat is építettem már, ez a bázisom nagy és falu szintű már, két sziklás partot kötöttem össze,
    De kissé tákolmány lett, ugye folyton belcsúsztam a folyóba és így nehéz a 4 méteres oszlopokat szintbe állítani hogy közben félig úszik az ember és nem is segít sokat a progi az illesztésben.

    A vizes árok nem rossz ötlet, ez még nem jutott eszembe.
    De most félig sziklákon építkeztem, mint mondtam, vízszint felett.
    Jó természetes védelem.
    Utoljára szerkesztette: harras25, 2021.04.14. 09:10:34
  • Jabar
    #420
    Építsd a házad a partra, kerítsd be úgy hogy a kerítés jól belógjon a vízbe és csinálj egy árkot köré amit összekötsz a vízzel, egy hidat két nagy kapuval ahol kimész, ha kedved van még csinálhatsz 1-2 lövész tornyot is.
  • Random_
    #419
    Nézd a jó oldalát, ezzel is fejlődsz.
    Én is közel költöztem a fekete erdőhöz egyik bázisommal és folyamatosan megtaláltak, olykor csontik is jöttek.

    Ha az otthonod akarod biztonságban első körben fenyőből csinálj egy rönk kerítést. Esetleg kapával emeld meg a bázisod magasságát hogy csak úgy ne tudjanak odasétálni a házadhoz.

    Ha téged nem ütnek az enemy-k akkor elkezdik azt amit te építettél. workbench, bútor, veteményes, háziállatok. Nekem így ölték meg egyszer a malacaim máskor meg a veteményesem. Ezeket védeni kell valamennyire. Ahogy fejlődsz ezek a greylingek egyre kevesebb megerőltetést jelentenek. Persze szar hogy kizökkentenek, nekem is néha a bányászat fele azzal megy, hogy ezeket ütögetem le.
  • zorrobomber
    #418
    Szerintem csak nem találod el.