86
  • Sir Cryalot
    #86
    TÉNY: lett cseh cosplayes barátnője cd-projektesnek. VAN KVÓTA női alkalmazott. VEGÁN a nagyvezír.
    Tehát nem csak grupik vannak a cdprojektnél, hanem nyilván oszlopos grupik :DDD

    Aki meg a w3-on dolgozott szerintem javarészt el is ment.
  • Sir Cryalot
    #85
    Ja az mekkora "hülyeség" hogy a Rage2 / Just cause4 az jobb engine lenne mint a Cyberpunk -é

    kicsit hajlamosnak kell lenni hozzá hogy valakinek az jöjjön le a dolgok állásából, de nem baj.
    Érdekes hogy a Bethesdában volt annyi önkritika a 76-os zakó után nyilván ők keresték meg az Avalanche-ot a szakértelemért, a lengyelekben meg évekig nem ,lehet ők grupik is meg fejlesztők is egyben :DDDDDD .
    Utoljára szerkesztette: Sir Cryalot, 2020.12.30. 03:47:18
  • Ssenkradlive
    #84
    És akkor itt a másik sérült.
    Már sajnálom hogy szóltam.
    Ti ketten Lapajkával szét is csesztétek ezt a topikot,olyan sikerrel, ahogyan azt trolloktól már régen láttam.
    Vagy ahogyan nézem a ti szemszögetekből : "oltottátok" a sok "grupit"...
    Pedig én itt rajongásról egy szót sem olvastam, csak a ti gyűlölködő agymenéseitek. Gratulálok hozzá.
    Komolyan, hányan szóljanak még, hogy gázak vagytok mindketten?

    Essünk túl rajta, irj még ide valami baromságot újra, bár nincs egy hete hogy a google-keresős beszólásoddal hülyét csináltál magadból, de magyarázd el mindenkinek megint mekkora hülye, és te meg micsoda zseni.
    Meg lapaj is fröcsögjön ide még egyet, megnyugodhattok hogy nyertetek, azután szerintem zárhatjuk is ezt a topikot...
  • Sir Cryalot
    #83
    Simán igaz amit ír :D

    ezeknek hogyne durrant volna el az agya , 314 millio dolláros költségvetéssel , miközben egy F76 kategóriás FLOP

    én inkább azon aggódnék hogy milyen heveny "grupi" hajlam kell hozzá hogy személyeskedésig fajulva védjük be a kedvenc cégünket / egyre égőbb pécé vásárlásunkat , lehet sminkelés meg crossdress a vége xD
    https://en.wikipedia.org/wiki/In-group_favoritism
    "Group members try to minimize conflict and reach a consensus decision without critical evaluation of alternative viewpoints by actively suppressing dissenting viewpoints, and by isolating themselves from outside influences."
    Utoljára szerkesztette: Sir Cryalot, 2020.12.29. 10:38:59
  • Ssenkradlive
    #82
    Mi van itt...
    Főleg te ember, te aztán tényleg beteg vagy.
    Ezeket az irásaidat tutira meg kéne mutatni egy pszihológusnak, hátha még közveszélyes is vagy.
    Ezt most komolyan, vicc nélkül.
    Menj orvoshoz.
  • Lapajka
    #81
    Sufni cégből globális giga vállalat sors. Nézd meg a Microsoft történetét! Bár sikertörténet, de irdatlan égésekkel, és alapvető volt, hogy az új termék, amit kidobnak szokás szerint kiteszteletlenül, vagy egyenesen használhatatlan vagy legalábbis bughegy.
    Nekem nem ez a bajom ezzel a céggel. Nem érdekel a vezetőség. Azt tudom hogy az egyik alapító mániája kezdettől, hogy ezt összehozták és hát végülis össze is hozták, a szándék jó volt, forradalmat akart, nincs ezzel baj; nekem azzal a részével van bajom, hogy ez a Witcher saga rovására ment. Nem jól gazdálkodtak nyilván, nem tudták elkezdeni a Cyberpunk mellett a Witcher 4 fejlesztését is érdemben (bár nyilván titkos projektek mennek szerintem); erőltették ezt az infantilis hülyeséget és semmi mással nem foglalkoztak, mert a cég még kevés ahhoz, hogy két nagy játékot fejlesszen. Félúton látták hogy sokat akart a szarka még az egyel is, de arra nem volt eszük, hogy akkor inkább felfüggesszék a projektet és nekilássanak egy Witcher 4-nek, ami elkészült volna rutinból max 2 év alatt, grarantált világsiker lett volna (emlékezzünk, hogy a Witcher 3 is ilyen volt, hogy kiteszteletlenül kiadták, nyilván pénzéhségből, és mindenki őrjöngött, épphogy játszható volt, de legalább volt egy "vérvonal" egy világ szinten sok millió fanatikus fan tömeg, akik így is szerették, nekik köszönheti a cég, hogy már akkor nem csődölt be. A Witcher 3-ból származó extrém jövedelmet beleöntötték a Cyberpunk-ba meg hát a felét nyilván elszórták osztogatták... és már a fejlesztés normális befejezésére sem maradt ismét... Az alaptó ember nyilván mániákus, ha nem lett volna az, akkor nincs egyáltalán a zseniális Witcher saga... mikor abba belevágott a kezdet kezdetén, teljesen reménytelen volt az egész, a regényíróval összeveszett, az kihátrált ugyebár a projekt mögül, pénz nem volt elég; de ő a fejébe vette hogy megcsinálja tűzön-vizen át, és meg is csinálta, bombasiker is lett... természetesen nem technológiailag, mert úgy egy ócska barmolt fércmunka volt az is, ahogy a többi Witcher rész is, de a hangulat, a képi világ a játékmenet stb... plusz az ötlet, hogy szinkronizálják több nyelvre, pl magyarra is (ami aztán már nem volt lehetséges az újabb részekhez); egyedisége stb, meghozta az irdatlan sikert... ráadásul a tömény plágium általában a Witcher egyik "védjegye", zenék stb.. az első rész lényegében Neverwinter motorra van téve, a harcrendszere épphogy az elviselhetőség határán van. DE EZ SEM ZAVART SENKIT olyan zseniális a sztori a hangulat, a karakterek, az egész mindenestül elragadó, percek után már nem figyelsz a hibákra és kellemetlenségekre...
    A Cyberpunk biztos hogy jó játék lesz (egy rétegnek legalábbis, a többi csak ráharapott a reklámra, meg a Witcher miatt vette meg, hátha ez is ugyebár..) ha kiteszteltetik a nagyérdeművel, és folyamatosan készülnek a jó patch-ek hozzá, ahogy a Witcher 3--nál is, hiphopp pár év és nagyjából gatyába rázták...
    Azóta még milliók megvették, tehát remélhetőleg nem megy csődbe a cég. Akármilyen is a Cyberpunk, felőlem lehet minden idők legjobb játék is egyesek (jó játékot még nem látott élettelenek) szerint... Witcher rajongókat cserben hagyták, arcul köpték, még egy igéretet sem kaptunk, csak néma csend, helyette van Cyberpunk hisztéria, ami semmilyen szintén és semmilyen elemében nem méltó a Witcher névhez...
    Egy kommentelő írta valahol: Végigjátszottam a Cyberpunk-ot, szép meg jó, de a cipőfűzőjét SEM KÖTHETI MEG A WITCHER 3-NAK... azt hiszem, ennél kifejezőbb véleményt nem láttam... bár én nem játszottam vele és nem is tervezem, de egyet tudok érteni... Nekem bőven sok volt megnézni a gameplay-ból egyet-egyet bele-bele... plusz az őrjöngés, ahogy megjelent ez a sok nagypofájú GTA agymosott netkaratés hülyegyerek acsarkodva... A CDPR elvesztett sok sok millió Witcher rajongót, mert egész nyugodtan el lehet hinni, hogy egy céglolgó miatt, még gazdag országban sem vesz meg egy terméket, ha eleve tudja, hogy nem az, amit várt az adott cégtől, hanem teljesen más... Mindaz ami miatt "nagy szám" a Cyberpunk, az a Witcher sorozatnak köszönhető, nyilván az az RPG jellegű akció kaland fejlesztlési rutin, ami megjelenik a munkán (elég gyakran látható amúgy, hogy szinte ugyanazok a menük, minimális változtatással emelték át). A csalódás tehát inkkább ez világszerte, hogy hiába várunk legalább csak hírt a Witcherről, helyette kaptunk egy elfuserált bombasiker (hiszen újszülöttnek minden vicc új) Netflix sorozatot... Reméljük az új évad már nem sántikál annyira mint a tavalyi, hiszen Witcher játék fan-nak sajnos az is csalódás volt... (de ebbe a vitába már itt ne menjünk bele, így is lesz off bőven, mert jönnek a habzó szájú trollok mindjárt.. XD)
    Utoljára szerkesztette: Lapajka, 2020.12.26. 11:12:36
  • Lapajka
    #80
    off
    Vesztemre elolvastam beteg írásod első sorát, mert benéztem és nem vettem észre, hogy nekem szóló troll fröcsögés ez is... aki nem fogja fel, hogy itt NEM ÉN VAGYOK A TÉMA... illetve hogy van egy téma arról beszélgetünk és NEM A MÁSIK BEÍRÓRÓL!!! Gondod van velem? Véleményed van rólam. Az szuper, akkor írj nekem privátot kretén! De hát tudjuk, a troll még ahhoz is gyáva, hogy privátban beszóljon, az kell neki hogy nyílt plénumon igyekezzen megbántani a másik kommentelőt, akinek a véleménye zavarja ill nem ért egyet vele.... Ez már eleve mindent elmond az illető saját magáról (hogy nyilvánvaló idióta), tök mindegy milyen véleményt röfög a troll... felőlem erőlködj csak itt, égesd csak magad, rólam meg leperegsz... XD
  • Omega
    #79
    Ha még a játék is érdekel itt valakit, azzal kapcsolatban osztanám meg a véleményemet. Most úgy a közepén túl tarthatok a sztoriban a feltevéseim szerint. A játékkal kapcsoltban az a véleményem, hogy az éremnek két oldala van.
    A világ, a hangulat, a küldetések átlagon felülien jók, ha az a kérdés, hogy az árát megérte-e a játék, akkor egyértelműen igen a válaszom, ez semmiképpen sem egy felemás GTA klón. Ha a játékélményt tekintem a legfontosabb szempontnak ez a játék jobb mint a címek 90%-a. Az a helyzet, hogy én ezért a felső 10%-ért foglalkozok játékokkal. Lehet, hogy más játékokban kevesebb a hiba, de ha azoknak nem érdekel a tartalma, akkor soha el sem indítom azokat.
    Az érem másik oldala, hogy a konkrét megvalósításba valóban hibák csúsztak, ezt a megjelenést nyugodtan halaszthatták volna jövő karácsonyig, és akkor talán sikerült volna befejezniük a fejlesztést is a fejlesztőknek. A bugokat és a kimaradt kötelező featureokat (pl. nem implementált NPC viselkedés, stb...) nem részletezem van belőle bőven, elég megnézni a patchokhoz tartozó megjegyzéseket.
    Az biztos, hogy a cdprojekt red-nél (így kisbetűvel) felsővezetési problémák vannak.

    Utoljára szerkesztette: Omega, 2020.12.24. 19:48:47
  • KaOz
    #78
    Van baj,
    Teljesen véletlenül jöttem fel és olvastam a hozzászólásokat de a tied kritikán aluli,
    kisstílű és óvodás szintű.
    Ordít rólad a kissebségi komplexusban szenvedés, arra meg ki sem térek, hogy érveidet, milyen amatőr, csökevényes érzelmi hullámra felülve osztod meg és ehhez egy csipetnyi arrogancia és készen vagy. Gondolom nem így születtél csak ilyenné formált a világ de próbáld meg élvezni az éltetet, jönnek az ünnepek. Neked van egy véleményed, oké, a többieknek is van de ez miért zavar? nem kell ráerőltetni a saját véleményed a többiekre, engedd el és fogadd el, hogy sok embernek tetszik ez a játék. Ennyi, nem kell meggyőzni minket, mert én is 70 óránál járok és tetszik, látom a hibáit mert van, sajnos sok de én az élményért veszek játékot és ezt a CP-nél megkaptam. Te meg próbáld élvezni az életet. Boldog ünnepeket.
  • TokraFan
    #77
    Mivel szelektíven olvasol. Csak kb. hatszor írtam le, hogy léteznek jogos kritikák és nem is vitatom ezek egy részét. Az ostoba GTA klónozásos "szar az egész mert én láttam a videókon" típusú agyatlnaság nem számít annak. Egyebekben azt is kifejtettem érvekkel alátámasztva, hogy miért nem! GYK nem fogom ismét leírni...Rettentően élvezem a játékot, ez a lényeg. Akinek nem jön be, az szépen engedje el. Nem bonyolult!
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.12.22. 17:53:57
  • Sir Cryalot
    #76
    Abszolút korrekt hozzászólásnak sikerült nekiszaladnotok, leírta hogy elfogult, amit a papagálykommandótok nem hogy nem tett meg, díszelgésből játssza az elfogulatlant, ha hozzáveszem hogy lapajka még frappáns is , nagyon rezeg a léc....
  • TokraFan
    #75
    Abszolút!
    Utoljára oviban találkoztam ilyesmivel. Pistikének nem tetszik a piros labda, aztán tajtékozva győzködi erről az egyébként egész nap jókat labdázó ovis csoportot is, amíg fel nem robban!
  • Sir Cryalot
    #74
    Ja majd elfelejtettem, cyberpunk az a sci-fi disztopiák közül erősen a legalja, afféle fantasyk közt a " zöld sárkányos törpös játék"

    meg nem az izometrikus megoldásokat vagy klasszikus eszköztárat hozza vissza, meg a szabályokat se, hanem önmagát gáncsolva igyekszik a "shootertard" -ok kegyeibe férkőzni, ami mint látjuk megesik hogy sikerül
    https://www.urbandictionary.com/define.php?term=shootertard

    Nyilván aki miniképernyőn gyűrte a felfokozott fov-jával évekig a hüllőagyas reflexjátékait, azon már nem lehet csodálkozni hogy pártjukba vesznek AKÁRMIT.
  • Sir Cryalot
    #73
    Ami itt magáért beszél az a papagájkommandózás ami személyeskedésből próbál megélni :DDDDDD

    Hogy ahelyett hogy felfedeznivaló után koslatnának a játékban aminek a nagy felfedezésközben 2-3x végelesz :DDDDDD , itt vegzálják a kommentelőket
    Utoljára szerkesztette: Sir Cryalot, 2020.12.21. 22:18:26
  • Kancsalborz
    #72
    Csak engedd el. "Szőr Sokatsiróval" együtt mindketten amit ide "alkottak" az úgy tökéletes ahogy van, és magáért beszél. Ember ennél jobban magát már le nem égetheti. Nekünk nem kell ehhez hozzáfűzni már semmit sem, fél perc Cyberpunk többet ér ennél, ha inkább arra forditod te is az időd ez helyett...
    Részemről off.


  • Lapajka
    #71
    Még butább hörgés hogy nem fogod fel, hogy ilyen aprólékos több tucat részes több órás 4k felbontású videók nézegetéssel, még többet is megtud egy ember, mintha játszana vele... https://www.youtube.com/watch?v=qEs9nSb9oxI
    Mert míg játék közben nem tudja az ember annyira figyelni a grafikát, mint külső szemlélőként, így igen alaposan megfigyelhető minden... igen bizony, nulla óra alatt és nem is kérek egy percet sem ebből a szemétből... amihez nem mellesleg kell luxus kategóriás vas és 20 ezer forintos a játék... Te lehet hogy millliomos vagy valahogy, amit inkább nem akarunk tudni hogyan, vagy apu fizette neked...
    Ha mindezt nem érted és láthatólag nem (mint ahogy kb semmit a világból), akkor csak sajnálni tudlak... Büszke vagy a szánalmas száz órádra, vered a melled és nem veszed észre milyen nyomorult pökhendi, arrogáns retardált barom vagy... gratulálok... (felesleges válaszolni, úgysem olvasom el)
    További jó GTA-zást agyhalott kretén... XD
  • TokraFan
    #70
    Értjük, neked nem tetszik, eddig is értettük. Te meg fogadd el, hogy rengeteg más embernek nagyon tetszik!
    Nincs szó ajnározásról, a jogos kritikát elismertem eddig is, csak azt a fajta agyatlan buta fröcsögést nem, amit pl, te is előadsz anélkül, hogy egyetlen percet is játszottál volna a játékkal. Én közelítek a játékban a 100 órához és kiválóan szórakozom, neked 0 órád van benne. Innentől komolytalan minden amit összehordasz.

    Vettük, neked nem tetszik, tehát engedd el szépen, ez nem a te játékod! Van még ezernyi kis zöld sárkányos törpös játék, ahol kiélheted magad. Period!
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.12.20. 22:29:49
  • Lapajka
    #69
    Aha de az nem gyerekes ám, amit te adsz elő itt ezzel a kisszerű ajnározással... már-már gyanakodni lehet hogy fizetett promóter vagy...
    Néha a valóságot nem árt szkennelni kockulás közben és akkor tudnád, hogy milliók tiltakoztak és könyörögtek, sőt még tüntetések és petíciók is voltak a Cyberpunk projekt ellen, hogy nehogymár ne a Witchert folytassák, hanem belevágjanak egy ilyen kétes kimenetelű kisérletbe, amibe lám bele is buktak...
    Ettől persze én elhiszem hogy ez kategóriájában jó játék (pl ha nem jó Ubisoft módon a kiadás után még évekig teszteltetnék a nagyérdeművel, azaz eltitkolt beta teszt fázisban lennénk, amit majd kb 1-2 év patch halommal "jutalmaznak" és évek múlva lesz egy élvezhető játék...
    Mint írtam egyszer talán ingyen ki is próbálom és ha behúz ki is tolom... Egyelőre most annyira sértett vagyok és nem csak most, hanem évek óta, és nem csak én hanem világszerte milliók és tízmilliók méltán, hogy nincs és úgy tudni nem lesz Witcher új rész; akik rá sem hánynak a CP-re, mert felháborító hogy a Witcher-hez képest egy ilyen primitív bugris taknyokra dizjánolt CSAKAZÉRTIS MEGISMÉTLEM: GTA KLÓN BAROMSÁGOT CSINÁLTAK!!! (de a kedvedért kitoldom azzal, hogy GTA klón, fals RPG hibrid őrület... ha esetleg így megfelel... XD)
    Nem érdekel, hogy igazam van vagy sincs, Witcher fanatikusként jogom van ezt gondolni és véleményezni... még akkor is szégyen lenne és főbenjáró bűn, ha tökéletesen menne és minden idők legjobb játékának lenne a kritikákban kikiáltva a CP... (és akkor a naaagy naaaagy célt elérnék, hogy megugrották a saját lécüket)
    Legalább annyit tehettek volna a csalódott és reménykedő Witcher fanok milliói-, nem is kedvéért (mert ezen már rég túl vagyunk), hanem hogy ne köpjenek minket pofán, hogy belengetnek az utóbbi pár évben egy igéretet legalább, hogy és készül a következő Witcher, vagy legalább Witcher spinoff játék vagy esetleg egy nagy önálló DLC... ehelyett kb semmi, hanem megy ez a hisztéria a CP-vel nyomorúságosan sok ideje... és a végeredmény, meg láthatóan siralmas...
    Az hogy reklámra meg pár trailerre be tudták hülyíteni a sok konzolos agyalágyult kölyköt és premier eladási rekord van, bármit is számít egy játék jellemzésében? Ne legyünk már röhejesek! SEMMIT! Megelőlegezték tönegek a bizalmat és miért is? A WITCHER JÁTÉK SOROZAT VILÁGSIKERE MIATT!!! Mert eddig a CDPR ezt tette le az asztalra, minden idők (egyik) legjobb játék sorozatát. És most ezt az egészet nagyjából telibe hányták... és kb az RPG műfajt is... Ennyi erővel a Far Cry és az AC is RPG, sőt még a Dead Island is, meg minden az utóbbi 10 évben készült FPS játék, melyekben mind van RPG elem ill jelleg (azaz koppintás)...

    A GTA számomra kezdettől a suttyó panelproli bugris takony konzolos retardált idióták világa volt, fillért és bitet nem pazaroltam rá soha... tehát azt is csak hírből ismerem, meg láttam haveroknál hogy nyomják agy nélkül, elolvastam pár cikket róla, néztem pár gameplay-t de hálisten nem sokáig... bőven elég ennyi hogy abszolút tudjam miről van szó... az igénytelen ostoba szappanopera szellemi világ szórakoztatásáról... nem beszélve arról hogy 16 év alatt még pszichésen/morálisan is nagy veszélyt jelent a gyerekekre... (én speciel kimondottan tiltanám ezt az ultraliberális műfajt). Ennél az agyhalott szintnél, nyilván nem nehezebb nívósabb és szofisztikáltabb RPG jellegű akció kalandjátékot csinálni.... tehát nem vitatom ah a Cyberpunk fényévekkel a GTA fölött van minden téren, de hát újabb is...
    A grafikától ájuldozóknak csak annyit írhatok, hogy látható, hogy sokat nem játszott életében... még jó hogy 2020-ban ilyen a grafika, ez már elvárás és amúgy meg sok helyen még így is igen nagy csúnyaságok vannak a CP-ban, amikről megfeledkeztek a fejlesztők a nagy buzgalomban... Az összkép jó valóban, komplexitás talán tényleg korszakalkotó, bár mint már írtam, a valódi RPG-k világában (ami amúgy nem a Witcher, max az utolsó rész megközelíti valamelyest, de még az is csak kaland akció RPG és ezt utat a Gothic után nagyon bölcsen járták, mert sokkal élvezhetőbb, mint az ortodox RPG vonal), ez a komplexitás alapvető... legyen az a játéktér terén, vagy a küldetések és elágazások terén... A Cyberpunk meg amúgy nyilvánvaló, hogy nem RPG játék... csak RPG jellegű ill RPG elemeket is tartalmazó...
  • TokraFan
    #68
  • Palinko
    #67
  • Kancsalborz
    #66
    Ember te hihetetlen vagy, ez számomra az év kommentje....XD
    Most komolyan leírom, hátha úgy leesik ha más mondja. Te beírtad egy random, valamiért általad kiválasztott másfel éve megjelent játék nevét a google keresőbe,és amit kidobott elsőre te azt azonnal bizonyító erőnek érezve hogy a Cyberpunk szar, beirtad ide hivatkozásként ???
    És jósnál nem voltál ? Az mit mondott, miért szar még ?
    Vagy kártyát vetettél ?
    XDXDXDXD... Muszáj ezt beírnom, hogy lásd mennyire röhögök...
    Kész. Ezzel nem tudok vitatkozni, tudod mit ?Minden igaz amit mondtál. Béke veled, de nem baj ha azt amit irtál még egy-két helyre bemásolom ? Ezt meg kell mutatnom máshol is...XD

  • Sir Cryalot
    #65
    Google-ba beírva a legkorszerűbb engine-ű open world játék címét ez fogad:

    "Üres és önismétlő apokalipszis - Rage 2 teszt"

    ezt mondtam:

    " egyedül azért fut így is (nagyfelbontáson mint a fos ) mert ha ismétlődés van lépten nyomon akkor nincs mit felfedezni."


    MIND áll , a cyberpunkra is áll, igazán sajnálom ha nekem kell ráébresszelek
    Utoljára szerkesztette: Sir Cryalot, 2020.12.20. 07:35:53
  • Blage7
    #64
    A Cyberpunk 2077 nem teljesen RPG. Maguk a fejlesztők is "open-world action-adventure" játékként hivatkoznak rá a weboldalon, náluk pedig nem hiszem hogy mi jobban tudnánk.
    Szerintem egyébként nem csak rendőrségi akcióban és forgalom AI-ban gyenge a játék, ott van pl. az interakció. Be tudod járni a várost, be tudsz menni néhány épületbe, de igazából nem tudsz csinálni semmit, a kocsmában még egy italt sem tudsz kérni, az utcai kaja árus egy mondattal elzavar, az utcán egy padra sem tudsz leülni. Ennél még a 2011-es Skyrim is többet nyújtott.
    Aztán ott vannak az NPC-k. Több ezer egyedi NPC-t ígértek, akik élik a saját életüket. De sajnos ez sem így van. Egy NPC addig létezik amíg a szemed előtt van, sőt, néha a szemed láttára spawnol és tűnik el, és amíg szem előtt vannak, addig se nagyon csinálnak semmit. Aztán ott vannak a 2D-s modellek, YouTube-on is találni róla videót, ha kimész a városból és figyeled a távoli forgalmat, akkor kb. SimCity szerű 2D-s papírautókat látsz. 2020-ban (majdnem 2021-ben), ilyen gépigény mellett ez egyszerűen csapnivaló. Szóval messze több probléma van itt mint néhány bug és néhány gyengébb open world elem.
    Ugyanakkor vannak erősségei is, ahogy Te is írtad, a sztori, a karakterek, a grafika (bár nekem ront az összképen a helyenként későn betöltő textúra és a semmiből előtűnő tereptárgyak), valamint a zene is telitalálat. Ezek ellenére viszont a játék messze van a mestermű jelzőtől szerintem, mert alapvető hiányosságai és helyenként nagyon gyenge megoldásai vannak, amiket nem kevés idő lesz pótolni/javítani. Mondom ezt úgy hogy nekem közel 40 órám van benne, PS5-n.
  • Sir Cryalot
    #63
    EHE EHE :D

    NA nézzük. FPS nézethez minimum játékbeli FOV: 60

    Ideális esetben ezt 60 FOV-os kijelzőn nézzük , hogy ne legyen eltérés a játékbeli FOV és a valós ( IRL ) FOV közt. Ez a szimulátorok , és a VR alapkitétele is, ettől van valós méret érzet.

    60FOV-hoz, egészséges látással fokonként 60 pixel kell hogy ne tűnjön fel pixelezettség. Ez 4K -t , és lejebb vett FOV-ot jelent a programban mert ott látványosan több van mint 60.
    De nem ez történik , mert a 4K sincs meg, nemhogy a 4K-nak a subpixele (anti aliasing), hanem kitömött pixelek (DLSS) , meg kikapcsolhatatlan TAA blur.

    Szóval, se valós FOV , se ahhoz illő felbontás, viszlát 2-3 év múlva :D .
  • TokraFan
    #62
    Nekem rendesen fut FHD-ben stabil 60fps (RTX ON), államat keresgélem a látványtól, már 85órám van benne, de Te csak maradj a légből kapott hitednél, a tények ne zavarjanak össze!
  • TokraFan
    #61
    "GTA5 hét éves és kilómétereket ver a CP-re ezekben az interakciókban."

    Ez egy RPG, a GTA meg nem az. Igen, _néhány_ open world elemben jobb a GTA, de abból meg teljes egészében hiányzik ezernyi más lehetőség, ami a CP-ben megvan (skillek, perkek, kraftolás, hekkelés, lopakodás, cyberware implantok, lenyűgöző és részletes lore, sokkal érdekesebb sztori és side questek, fegyver/ruha statok és fejlesztések, a várost egy lapon sem lehet említeni mert a CP-ben ez egyértelműen next.gen, sokkal több és részletesebb belső tér valamit bejárható szoba és helyiség, soroljam még??) Kb. minden másban fejlettebb a CP, tehát ha már almát akarsz hasonlítani körtével, tedd azt értelmesen, ne csak egyetlen elemét kiragadva. De az sem igazán értelmes dolog, hogy egy 5 napja megjelent játékot hasonlítasz egy 7éveshez, amit azóta is peccselnek. Nyilván Te sem emlékszel már arra, milyen szinten volt gyalázatos a GTA5 PS3 portja amikor megjelent, sajnos mint írtam, az emberek hosszútávú memóriája egy egér szintjén van.

    GTA mitől élő? Az NPC-k ott is 4 tőmondatot válaszolnak random, mindig ugyanazokat! Ettől? Két dolog van amiben egyértelműen hiányos a CP, ez a rendőrségi akció, és a forgalom AI. Ezek viszont javíthatók, látszik az egészen, hogy nincsen kész. De mint írtam, ez nem az agyatlan GTA, nem arról szól, hogy 1bites pistike randalírozzon az utcán. Ennél ez a játék sokkal de sokkal felnőttebb. A hisztizők 90%-ka gyerek.

    Na de itt van nektek egy konzolos hír 2014-ből, ebből meg lehet nézni mit produkált az AC:Unity konzolon, a hírben szereplő 3GB-os patch 300 hibát javított, miközebn a súlyos fps lag hibákat szinte egyáltalán nem sikerült javítani.

    Továbbra is az a lényeg, hogy a konzolosok buták. Nem képesek felfogni, hogy a dobozkájukban is egy PC van, ami elavult (PC-hez képest már akkor elavult volt, amikor megjelent). Period.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.12.20. 03:11:18
  • TokraFan
    #60
    A CDPR nem a Te igényeid kielégítése végett jött létre. Csak jelzem...Gyerekes amit előadsz. A CP2077 több rekordot is megdöntött a megjelenéskor, tehát hiába mantrázod a Witchert, a Cyberpunkra tényszerűen hatalmas igény van. Ezen az sem fog változtatni, ha naponta beírod hogy GTA klón.
  • Sir Cryalot
    #59
    Az tuti hogy ilyen tőzsderallyk amit a cdp előidézett magának az "önzetlen" ígergeteseivel azok le lesznek hűtve, techland kereshet másik üzleti modellt, 500fős brigadozással is kezd betelni a pohár, csakhogy néhány kozvetett következményt soroljak. Ja es SENKINEK nincs PCje amin ez rendesen futna :DDDD.
  • bdzsana
    #58
    "Szar a global traffic AI? Az! És? Majd javítják. Bőven kárpótol a lore, a látvány, és a bámulatos írott tartalom. Amit a GTA / COD huszárok 99%-ka el sem olvas, aztán meg azon nyivákol, hogy nem tudja ki, kicsoda a játékban."

    Azért ez nem teljesen így van, szerintem igenis zavaró és kizökkentő. Próbálnád élvezni az amúgy tök jó sztorit és beleélni magad, aztán jönnek szembe veled a gagyibnál gagyibb reakciók és teljesen elveszi a varázst. Nyilván ez nem GTA, de a GTA-hoz hasonlóan egy open world világ, és az immerzióhoz nagyon fontos hogy az interakció a világgal milyen minőségban és részletességgel van meg.
    GTA5 hét éves és kilómétereket ver a CP-re ezekben az interakciókban. Az egész világ él, normális és realisztikus reakciókat látsz, amikor leszólítasz valakit, amikor belehajtasz a tömegbe, amikor fegyvert rántasz, amikor megütsz valakit, ha valakinek blokkolod az útját.
    CP-be egyszerűen gagyi minden. A kocsik AI-ja is botrány, vagyis inkább talán nincs is nekik. Nem kerülnek ki, ha felállsz a kocsira le se sz.rnak. Ha 200 repesztve kiugrasz a kocsiból megállsz talpon.
    A fizika a bugoktól eltekintve is harmatgyenge. GTA-ban ha felgyújtasz valamit a lángok tudnak terjedni, kijönnek a tűzoltók stb. A világ reagál rád és arra amit okozol. Szerintem a police chase-ről inkább most nem is beszélek.

    Egyszerűen a CP világában semmi nem él, nincsenek interakciók se veled se egymással. Különálló entitások vannak lescriptelve (gagyin) amik egymást figyelembe se veszik.

    És igen a CP még mindig nem GTA, de basszus a GTA5 egy 7 éves játék, most 2020 van ez a játék meg forradalminak volt kikáltva minden szempontból, az évtized legjobban várt játéka...

    Na mindegy ez még mindig szigoruan az én véleményem, örülök ha sokan ezzel együtt vagy ettől függetlenül tudják élvezni a játékot, nekem nem megy az átélés amikor 2 percenként vagy röhögőgörcsöt kapok vagy a fejemet fogom. Szerintem megpróbálom majd egy év múlva megint, mert ezeket tuti nem 1-2 patchel fogják javítani (már ha fogják).
    Utoljára szerkesztette: bdzsana, 2020.12.19. 20:11:05
  • Lapajka
    #57
    És akkor gondolj bele, kaptuk ezt az agyatlan GTA klón (igen, beírom ezerszer is), tákolt másolt, dögunalom bughalom zagyvalékot... helyette ez a csapat, már akár két új Witcher részt simán megcsinálhatott volna azóta...
  • bdzsana
    #56
    Én is így értékelem. Nagyobb volt a füstje mint a lángja. A játék nem rossz, de le merem fogadni, hogy jövőre jön 1-2 játék amit jobban fogok élvezni mint ezt, úgy hogy fogalmam sincs milyen játékok jönnek jövőre.
    Witcher 3-mat baromira élveztem, ezt annyira nem eddig, pedig a téma közelebb áll hozzám mint a fantasy. Hiába hihetetlenül részletes az egész világ olyan üres és erőltetett ráadásul borzasztóan klisés lett nekem ez a cyberpunk stílus, nem immerzív nekem egyáltalán. A sztori az egészen jó lett, de a játék valahogy nekem lélektelen. Egy jó kis iparosmunka, de a forradalmi élményt én nem találtam meg benne. Az hogy az évtized játékja lenne azt meg egyáltalán nem gondolnám.
  • TokraFan
    #55
    Megjelenő játéknál soha nincs osztatlan siker, már csak a hype miatt sem. Sokan nem reálisan várnak egy játékot, hanem saját maguknak generálnak egy álomvilágot amit ha nem hoz a játék -márpedig miért hozna?-, akkor megy a negatív értékelés. A PubG-vel a fél világ játszik, minden létező rekordot megdöntött, ehhez képest a Steam-en "Mixed" értékeklésen áll, annak is az alján (52/56%).
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.12.19. 17:48:20
  • Blage7
    #54
    Azt írtam hogy nem osztatlan a siker, nem pedig azt, hogy botrányosan rossz PC-n. Ott is szépen kiemelik hogy milyen alapvető hiányosságai vannak a játéknak a bugokon és az optimalizáción kívül, még azok is akiknek amúgy tetszik a játék. Teszem hozzá, én sem tartom rossz játéknak, de a mesterműtől messze áll.
    Az hogy a konzolosok értékelnek PC verzió alá, az nem újdonság, de ez visszafelé is igaz, konzolos verziók értékelésénél is találtam már olyat, hogy tökéletes 10-es pont, alatta a komment: "this game is the perfect revenge from the PC players, yes, yes, yes, cry those sweet tears console peasants". Döntse el mindenki, hogy az ilyen ember mennyire van rendben agyilag...
  • TokraFan
    #53
    Éppen a Steam mutatja, hogy nincs gond a játékkal. 78%-on áll 220k szavazatból, ami közel sem igazolja a hisztériát. Összehasonlításként, anno a No man's Sky egy szép vörösen izzó "Mostly Negative"-ot produkált a start után, hasonló mennyiséggű szavazatból, amit még mára sem sikerült "Mixed" fölé tornászni, pedig példaértékű a fejlesztők hozzáállássa azóta is, és 4 éve ingyen jönnek a masszív tartalmak a játékba.

    Az RDR2 82%-on áll, vagyis alig jobb úgy, hogy hónapokkal ezelőtt jelent meg, és mindenki azzal jön, hogy az aztán a csoda...Nyilván nem lesz 98% egy frissen megjelent játék, mert egyrészt akinek nem indul, annak első dolga mérgében lepontozni, másrészt sok hülye várt egy Cyber GTA-t, akik most fröcsögnek 2 óra játékot követően anélkül, hogy elmélyedtek volna a játékban, mert megálltak ott, hogy "szar a kocsi az urcán". A 78% ilyen sok szavazatból nagyon jó arány. Metacritic-en pedig a szakma 90+, a userek meg ott is idióták, mivel számos konzolos a PC-s értékeléshez írja be a baromságait. Kicsit tán értőbben kéne értelmezni az adatokat...
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.12.19. 17:04:10
  • TokraFan
    #52
    A The VR srácokat hagyjuk, a srác úgy rohan végig a játékon, mint ha PubG-t tolna. Nem olvas el semmit, nem járja körbe a helyszínt, nem merül el a sztoriban, csak megy előre és harcol mint egy faék FPS-ben. Így aztán nem is volt csoda, hogy az stream első 6 részében szó sem esett pl. a kraftolásról, a blueprintekről, a fegyver statokról, vagy arról, hogy a ruhák nem csak dísznek vannak, hanem tulajdonságokkal is rendelkeznek.
  • Blage7
    #51
    Nézzél csak szét Steam-es, Metacritic-es, OpenCritic-es meg még néhány külföldi oldalon, PC-n sem osztatlan a siker egyáltalán. Az hogy Te tökéletesen meg vagy elégedve vele, az egyéni álláspont.
    Az hogy meg a konzol csak ajtótámasznak jó... 22 év aktív gamer év alatt (PC és konzol egyaránt) erre csak annyit tudok mondani, hogy meg kell tanulni játszani rajta és akkor rengeteg jó élményben lesz része az embernek, legalábbis szerintem. De kinek a pap ugye...
  • Blage7
    #50
    A Sony-nak annyi köze volt a No Man's Sky-hoz, hogy marketing költségekbe beszálltak, ennyi. Fejlesztést/kiadást mind a Hello Games végezte.
    Akkor ennyi erővel a Cyberpunk 2077 botrányos indulásáért meg lehetne a Microsoft-ra mutogatni, mert az E3-on az ő előadásuk alatt állt ki Keanu Reeves, ők adtak ki Cyberpunk 2077 témájú Xbox One X-t meg kontrollert, az Xbox logó figyelt a reklámspotok elején... De annak se lenne semmi értelme.
  • Blage7
    #49
    Szerintem senki nem várta, hogy 7 éves konzol hardveren ugyanúgy menjen mint egy 1-2 éves PC-n, a gond ott kezdődik, hogy még megjelenés előtt 2 héttel is azt mondta a csapat, hogy idézem "meglepően jól fut" a játék alap konzolokon is. Ez pedig csak simán több millió előrendelő/első napos vásárló tudatos megtévesztése volt, ezen szerintem nincs mit szépíteni. Én PS5-n, már most 1.05 patch alatt játszok, de sajnos azt kell mondjam hogy vannak a játéknak nagyobb bajai/hiányosságai mint a bugok. Akinek tetszik, az persze élvezze nyugodtan.
  • Kancsalborz
    #48
    És újra beirja :"GTA jellegű játék"... No comment.
    Teljesen felesleges érvelni, személyes sértésként éled meg mindet.
    Akkor is utálod, akkor is láttad milyen, akkor is te Wicser 4-et akartál, nyenyenyenyenye...
    És még kiselőadást is tartasz hogy egy jó RPG-nek, de egyáltalán maga a fantasy/sci-fi műfajnak milyennek KELL (szerinted, mert azt kifelejtetted szokás szerint) lennie...
    Szerintem meg neked halovány lila fingod sincs eme műfajok alapvetéseiről, meghatarozó műveiről, sőt írásod akapján biztosra veszem hogy olvasni sem olvastad azokat, sőt még olvasni sem szoktál, különben nem írtál volna ide ilyen egetrengető ökörségeket.
    A Cyberpunkról mint játékról szintén gőzöd sincs, nem azért mert nem játszottál vele, hanem mert még azt sem érted amit látsz, vagy olvasol.
    A tipikus tudatlan és makacs, de kurva nárcisztikus hater iskolapéldája vagy, akikkel sajnos tele van minden fórum. :)
    Ezt most nem a játék vedelmében irom, mert én nem védem sőt, nagyon is igényelné hogy értelmesen beszeljünk róla. A hibáiról is,mert van sok természetesen. De amit te ide alább "leműveltél" az egy szimpla fröcsögés, tele ostobaságokkal és következetlenségekkel. Nem csak a játekkal kapcsolatban, úgy általaban is.

    Részemről befejeztem, nem kívánom "szétflamelni" a fórumot, ez igy felesleges. Te meg magyarázd el másnak hogy mekkora f@sz vagyok én, te meg micsoda helikopter, reagálni rá többet nem fogok.
    A többiek meg eldöntik hogy mi a véleményük erről, ha neked az fontos...
  • Kancsalborz
    #47
    És újra beirja :"GTA jellegű játék"... No comment.
    Teljesen felesleges érvelni, személyes sértésként éled meg mindet.
    Akkor is utálod, akkor is láttad milyen, akkor is te Wicser 4-et akartál, nyenyenyenyenye...
    És még kiselőadást is tartasz hogy egy jó RPG-nek, de egyáltalán maga a fantasy/sci-fi műfajnak milyennek KELL (szerinted, mert azt kifelejtetted szokás szerint) lennie...
    Szerintem meg neked halovány lila fingod sincs eme műfajok alapvetéseiről, meghatarozó műveiről, sőt írásod akapján biztosra veszem hogy olvasni sem olvastad azokat, sőt még olvasni sem szoktál, különben nem írtál volna ide ilyen egetrengető ökörségeket.
    A Cyberpunkról mint játékról szintén gőzöd sincs, nem azért mert nem játszottál vele, hanem mert még azt sem érted amit látsz, vagy olvasol.
    A tipikus tudatlan és makacs, de kurva nárcisztikus hater iskolapéldája vagy, akikkel sajnos tele van minden fórum. :)
    Ezt most nem a játék vedelmében irom, mert én nem védem sőt, nagyon is igényelné hogy értelmesen beszeljünk róla.A hibáiról is,mert van sok természetesen. De amit te ide alább "leműveltél" az egy szimpla fröcsögés, tele ostobaságokkal és következetlenségekkel.

    Részemről befejeztem, nem kívánom "szétflamelni" a fórumot, ez igy felesleges. Te meg magyarázd el másnak hogy mekkora f@sz vagyok én, te meg micsoda helikopter, reagálni rá többet nem fogok.
    A többiek meg eldöntik hogy mi a véleményük erről, ha neked az fontos...