367
Középkorral kapcsolatos játékok amelyek nem KCD, de külön topikot nem biztos, hogy érnek
  • Montanosz
    #247
    szeptember 8án jön a Roadwarden, játszhato képernyőforditoval a deepl jobban fordit ez a gogle forditás a képen, lényeg hogy müxik mert ez egy szöveg alapu rpg alapjában és várhatnánk rá forditást :-D


    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2022.09.01. 12:23:02
  • AnuluWork #246


  • Montanosz
    #245
    aszt nem tom mi a bdo, de ha másik játékra gondolsz akkor lehet, annak nem néztem utána
  • AnuluWork #244
    Fegyverek? Szerintem a BDO miatt.
    Főleg azért, mert egy világ, és abban is van.
  • Montanosz
    #243
    ez a crimson desert baromi jo lesz, szép is, főleg ahogy a időjárást kezeli a játék, egyedül a harccal nem vagyok kibékülve, nem nagyon szeretem ezt a mangás ugri-bugri rendszert, de persze lehet majd játékban más lesz kezelni mint igy nézni csak

    azt se értem miért tettek bele lőfegyvert és ágyúkat is, eleve ilyet használva tul nagy előnyre teszünk szert egy egyszerű varázslatokkal fűszerezett íj ellenében....meg valami nano robotok is mászkáltak egyik jelenetben :-)
  • AnuluWork #242
  • AnuluWork #241



  • AnuluWork #240


  • Piko888
    #239
    Farthest Frontier
  • Montanosz
    #238
    megjelent egy nagyon kellemes program, virágboltban is

    Theudis szerepében a játékosnak fontos döntésekkel kell szembenéznie, amelyek az Ibériai-félsziget jövőjét alakítják. Oldj meg rejtvényeket, szivárogj be a táborokba, szabotáld ellenségeidet és szökj meg rettenthetetlen üldözésekkel, hogy megállítsd a szaracén sereg előrenyomulását. A játékos képes lesz megtalálni és tárolni a táskájában olyan tárgyakat, amelyek segítenek neki az ellenség elleni harcban. A játékosok képesek lesznek felfedezni a feldúlt helyszíneket, fáklyákkal képesek lesznek felgyújtani a jelzőfényeket és figyelmeztetni szövetségeseiket, kulcsok, karok és még több tárgy szolgálja majd a játékost a több küldetés teljesítéséhez. Vigyázz! Az ellenségek megpróbálják majd megállítani a fiatal halászt, így a játékos kénytelen lesz taktikát váltani a túlélés érdekében.

    A történet ritmusa, az epikus csaták, a rettenthetetlen üldözések, a rejtvények és a magával ragadó környezet végig szórakoztatja a játékost.
    711-ben az arab invázió az Ibériai-félszigetet a Damaszkuszi Kalifátus alatt, Damaszkusztól függő emirátusként alapították. És ez az a pont, amely kezd ismert lenni, mint a királyság Al Andalus.




    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2022.08.11. 07:00:26
  • Montanosz
    #237
    Saelig - kora középkori angliában kel boldogulnunk egy család fejeként

  • Montanosz
    #236
    lost eidolons demot néztem, abban csalodtam

    the valiantra kiváncsi vagyok.

    Raubritter demo épp a napokban lett kint, az inkább a medieval dynasty klon


    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2022.07.25. 09:50:09
  • AnuluWork #235
    Érdekes koncepció:
    Lost Eidolons


    The Valiant


    Knights of Honor II: Sovereign


  • Montanosz
    #234
    meg persze azért a következő rész, tudom ez fantasy, de nyilván egyik legjobban kidolgozott világ

  • Montanosz
    #233
    már nagyon várós

  • AnuluWork #232
    Elegos
  • Montanosz
    #231
    néztem a demot, sajna pár hexagonbol áll egy birodalmacska és az hagyján hogy a grafika 20 évvel ezelőtti de kihívás sincs benne, jelenleg a Old empire vagy mi tartja a minőséget ebben a kategoriában
  • AnuluWork #230
  • Montanosz
    #229
    Középkori CSehországban játszódó RPG, varázslat nincs :-D

  • Montanosz
    #228
    hát ékezet nélküli és deepl, de erre is 30 évet vártam, ma pihenős vagyok és nem birom abbahgyni, felváltva játszok és olvasom a kézikönyvet :-D
  • Torzonborz
    #227
    kicsit törni madzsar :D
    na azért majd megnézem milyen. amit a múltkor ajánlottál azt kipróbáltam, kicsit jobb lett a kinézete a játéknak tőle.
  • Montanosz
    #226
  • Montanosz
    #225
    Darklands magyarítás kész! Multicor-nak hála!
    https://www.facebook.com/groups/544411176877557

    A világ legjobb RPG-je. máig nem sikerült ezt a nyitott világú játékot überelni. Részemről nagyon hálás vagyok.

    Steam verzioval is remekül megy a magyarítás.
    Itt egy apro grafikai javitás amivel olvashatobbak a szövegek:

    Making the game graphics and text a bit sharper using 2xsai scaler etc.
    Hello! I posted this as a reply to someone but wanted to make a separate thread so it's more easy to find.

    You can make the text more readable but it also changes all the graphics a bit by making them more blurred to appear sharper, it's possible you won't like it - takes a little getting use to but imo being able to read the text easier makes it worth it.

    Using DOSBox DAUM (way easier and works better it seems):

    1. Go to your Games Library > Right Click Darklands > Select Play with DOSBox DAUM
    2. Press ALT+ENTER to bring it into Window Mode.
    3. Go to Video on the menu, select SCALER.
    4. Change it to for example 2XSAI and see the results.
    5. Use ALT+ENTER to go back to full-screen once you having it looking pretty.



    Using DOSBox manual config instead of DAUM (older way of doing things)

    You can turn on these "Enhanced" options in DOSBox similar to options in for example SNES9x
  • Montanosz
    #224
    Norland


  • Montanosz
    #223
    ha valaki nem olvasta volna a wartales már magyarul is játszható, és még mindig ez áll legközelebb a Darklands-hoz, rengetek küldetés és felfedezni való, Eneba oldalán 10$-al olcsobb

  • AnuluWork #222
  • Montanosz
    #221
    végre révbe ért a Guild 3 és van deepl magyarítás is hozzá

  • AnuluWork #220
    Hivatalosan is kint:
  • AnuluWork #219
  • AnuluWork #218
    We Who Are About To Die
  • Montanosz
    #217
    köszi ez várós
  • AnuluWork #216



    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2022.06.08. 20:32:54
  • AnuluWork #215
    Warlord: Britannia
  • AnuluWork #214
    Megőrülök ettől a "Az Ön adatainak védelme fontos a számunkra" hülyeségtől. (Úgy vettem észre, hogy akkor dobja fel, ha vagy házigazda a moderátor, vagy utolsó hsz moderátortól van ...)

    Más.

    Colonize:

    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2022.05.28. 12:19:09
  • Montanosz
    #213
    hazai fejlesztés
    https://www.playdome.hu/hirek/58268/the-valiant-akcio-strategia-rpg-hibriden-dolgozik-a-hazai-kite-games
  • Anonymusxx
    #212
    pre-alpha last updated Jul 21, 2020
  • Montanosz
    #211
  • Montanosz
    #210
    forumrol műsolva

    "... monitorokon teljesen elképesztően nézzen ki.
    Ez egyszerű és átalakítja a grafikát egy 2020-as kinézetűvé a Windows PC-ken.

    2. töltsd le és csomagold ki a DxWrapper-t.
    https://github.com/elishacloud/dxwrapper/releases
    (dgvoodoo vagy dxwnd is működik, ezek az eszközök mind arra késztetik a játékot, hogy az aktuális DirectX-et használja)

    Másold a ddraw.dll-t (a dxwrapper/stub/ mappából), a dxwrapper.dll-t és a dxwrapper.ini-t a játéknak abba a mappájába mappába (ahol az .exe van).
    A dxwrapper.ini-ben állítsd a 'dd7to9' és a 'DdrawUseNativeResolution' értékeket 0-ról 1-re.

    3. Töltse le a ReShade-et
    https://reshade.me/
    Csak kattints duplán a programra, válaszd ki a *.exe fájlt és töltsd le és telepítsd az összes szűrőt.
    Az utolsó lépésben kiválaszthatja vagy visszavonhatja a használni kívánt szűrőket. Esetleg: A lumasharpen, magicbloom és hq4x kivételével az összeset szedd le a kijelölésről (később a játékon belül is kiválaszthatod/elhagyhatod a kijelölést, de így furcsán fog kinézni induláskor).

    4. Kompatibilitási beállítások
    A ReShade nem igényel WindowsXP kompatibilitási módot. Valójában nem is fog elindulni, ha az be van kapcsolva. Én csak a 'Csökkentett színmód 16 bites' és a 'Magas DPI beállítások módosítása = Rendszerjavított' kompatibilitási beállításokat használom.

    Indítsd el a játékot és élvezd a gyönyörű grafikát.

    A játékban nyomd meg a Home-billentyűt (egyes országokban a Pos1-billentyűt), hogy finomhangold a grafikát. Megjelenik az árnyékolás menü és egy rövid bevezető, hogyan kell megváltoztatni és menteni a beállításokat.


    Haladó:
    A 4xBRz szűrő egy kicsit szebb, mint a HQ4x, de ez nincs benne a standard letöltésben. Itt szerezheted be:
    https://reshade.me/forum/shader-presentation/4416-4xbrz-filter
    Helyezze a 4xBRZ.fx fájlt a \reshade-shaders\Shaders\ könyvtárba.
    A HQ4x-ről 4xBRz-re a Home billentyűvel válthatsz a játékban.
    A 4xBRz alapértelmezett beállítása 4, ami túl magas, 3-ra állítva jobban néz ki.)..."

    most csak JA2rúl van képem
    kép
    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2022.05.16. 11:29:18
  • Torzonborz
    #209
    Errol a reshaderol van valahol bovebb info meg par kep, hogyan is nez ki utana?
  • Montanosz
    #208
    most a codeguru-n 650forint a Darklands és a reshade prograbpmmal a grafika feljavithato