488
COVID-19
  • DRFlame
    #208
    A "kreténségem" onnan jön, hogy neked nem tetszett egy statisztika, mert pl. nem a 10 hatványa volt a mintavétel. Meg nem reprezentatív. De azért onnan, hogy megosztottak egy nem reprezentatív számot, elég nagyot kell ugrani odáig, hogy az egész félelemgerjesztés és torkonlenyomás. És ezt az ugrást nem értem.

    Ha elnézést kérsz a kreténezésért, akkor folytathatjuk. Ha nálad ez belefér, akkor én veled a jövőben nem kívánok beszélgetni.
  • ximix #207
    #205
    Emlékszem rá, de annak idején nem néztem utána, mi lett a történet vége.
    Gugli segítségével ma ilyet találni róla.

    https://444.hu/2021/09/14/egy-par-napos-csecsemo-is-van-a-koronavirusban-elhunytak-listajan

    "A pár napos újszülött a járvány 30 090. magyar áldozata. Olvasónk hívta fel a figyelmet, hogy az elhunyt csecsemőnél az alapbetegségnél korábban azt tüntették fel, hogy „hirtelen csecsemőhalál, oxigénhiányos állapot, újraélesztést követő szervkárosodás”. Ezt utóbb módosították arra: hirtelen csecsemőhalál."
  • Botond #206
    #205
    Már leírták páran, hogy az 5 év orvosi egyetemet, meg az évtizedes szakmai gyakorlatot nézed el.
    Egy-két random guglizott adatból próbálod megérteni azt, amit olyanok akik évtizedek óta ezzel foglalkoznak se értenek 100%-ig. Ami információ az átlag halandó rendelkezésére áll abból teljeskörűen kérdezni se tudunk (igen, én sem), nem hogy válaszokat meg megoldást adni. Ez nem olyan, mint felverni a falra egy képet, és a vízmértékkel ki tudja szintezni bárki. Egyszerűen időnként be kell látni, hogy az ember mindenhez is nem ért, van amihez mások jobban értenek, és a szakemberekre hallgatni. Jelen esetben az oltás mellett a következők szólnak:
    - senki nem hal bele, szemben a vírussal
    - aki oltás nélkül éli túl a betegséget abban nagyon elszaporodnak a gyógyulási folyamat közben a vírusok, nagyobb eséllyel mutálódnak, és az jó eséllyel még több halottat jelent (igen, így végig feltételes módban)
    - a betegség terjedésének a mellékhatása, hogy más betegségekkel nem tudnak foglalkozni az egészségügyben, egy akármilyen random betegséggel küzdő (legyen mondjuk rákos), de nem covidos is nagyobb eséllyel hal meg abban a betegségében (a rákban), mint amikor nincs covid, mert tud rá koncentrálni az egészségügy
    DE! Ezek is ilyen random guglizott tévhitek, ami biztos, hogy ha orvosi gondod van, akkor elmész az orvoshoz és megkérdezed mit javasol és azt csinálod. Amikor rákos vagy se kezdesz el guglizni, hogy mivel kell kezelni magad, amikor tüdőgyulladásod van, akkor is szorgalmasan beszeded az antibiotikumot, nem kezdesz el otthon békanyálból meg a tök tudja miből ellenszert kotyvasztani. Mi ehhez egyszerűen nem végeztük el a megfelelő sulit, a megfelelő gyakorlatot nem szereztük meg, véleményünk lehet, de az pont annyit ér, mint a laposföldhívőké földrajzi kérdésekben.
    A csecsemőhalandósággal kapcsolatban melyik egyetem melyik kurzusát végezted el? Hány szakmai százon oldalas cikket olvastál igazi, a szakmában elismert professzor tollából? Mert ez alatt kb annyira vagy képben, mintha az Odüsszeiáról annyit tudnál, hogy arról szól, hogy egy csávó megy valahonnan valahova.

    És ahogy korábban írtam, azért baromság bármi értelmeset válaszolni egy olyan szakértőnek, aki szerint a guglin keresztül tanulható és elsajátítható és de pláne orvosokat felülbíráló szinten megérthető az orvostudomány, mert azzal azt a hamis látszatot keltjük az ilyen saját mindentudásuktól eltelt, önhitt, önző polgártársainkban, hogy ez tényleg az a szint, ahol rendelkezésre áll a tudásanyag egy érdemi vitához.

    Szóval vissza az eredeti gondolatomra, mivel neked két guglizással megvolt a tuti, így szerintem világosan látható, hogy ahogy közelebb megyünk a naphoz egyre hidegebb van (hegyek alján melegebb van, mint a tetején, a hegyen felfele haladva közeledünk a naphoz és egyre hűvösebb van, ergo a naphoz közeledve csökken a hőmérséklet!), és mivel egy darab számból megállapítható minden is, ezért tökre fölösleges orvosokat képezni, focipályát minden orvosi egyetem helyére.
  • 0Fritz
    #205
    Kérlek segítsetek értelmezni ezt:
    https://koronavirus.gov.hu/elhunytak?page=110
    (a lista idővel eltolódik)

    Sorszám Nem Kor Alapbetegségek
    30090 Nő 0 (pár napos újszülött) hirtelen csecsemőhalál

    1. Komoly alapbetegség ez a hirtelen csecsemőhalál.
    2. A definíció szerint a hirtelen csecsemőhalál előzmények nélküli elhalálozás, amelynél utólagos vizsgálatok se tudják felderíteni a pontos okot.

    Szóval mit néztem el?
    Köszönöm
    Utoljára szerkesztette: 0Fritz, 2021.12.06. 20:45:28
  • 0Fritz
    #204
    #201

    Leírtam, hogy ez a statisztika nem visszakövethető adatokra épül.
    Még az említett mintavételek helyei és dátumai sincsenek megadva.
    Szerintük sem reprezentatív.

    Erre a reakciók:
    "Tök igazad van amúgy! Az orvosi egyetemeket be kellene szántani és focipályát építeni a helyükre..."
    "...mi okom lenne kételkedni abban, hogy a vírus veszélye valós és hogy a vakcináknak sokkal több az előnye mint a kockázata.
    Tényleg, te miért kételkedsz ebben?"

    Ezek honnan jöttek? Ne nyomjátok már fullba a kretént.
    A szövegértelmezés általános iskolás téma.

    A tapasztalatom pedig nem változott az elmúlt évtizedekben: A félelem által mindent le lehet nyomni a tömegek torkán.
  • robicarlos6
    #203
    Rip Ausztriában élő magukat beoltatni nem akaró embertársaink
  • Ironman2
    #202
    R.I.P Kóbor János!
  • DRFlame
    #201
    Ha az orvosi közösségek nem tudnak meggyőzni, akkor el tudsz képzelni olyan információt, amit mi itt random fórumozók megosztunk és azt mondod, hogy hű, lehet hogy te tévedsz?

    Nálam azok játszanak, hogy:
    - általánosságban a vakcinák a történelem során egyértelműen hasznosak voltak
    - pár ismerősöm meghalt, oltatlanok voltak, oltott ismerősöm nem halt meg
    - a tapasztalatomhoz hasonló számokat osztanak meg az orvosi közösségek
    - kórházból elhajtottak túlterheltség miatt, nehezen tudom elképzelni, hogy egyébként nincs is túlterheltség csak malmoznak

    Ezek után laikusként nem látom mi okom lenne kételkedni abban, hogy a vírus veszélye valós és hogy a vakcináknak sokkal több az előnye mint a kockázata.
    Tényleg, te miért kételkedsz ebben? Csak azért mert van egy elméleted anyagi érdekekről vagy ilyesmiről, vagy konkrétan az ellenkezőjét tapasztalod?
  • 0Fritz
    #200
    Botond#199

    A saját maguk által közzétett adatokból nekem ez jött le.
    Nem vagyok tévedhetetlen, elfogadom ha rávilágítanak a tévedésemre.
    Viszont ez most neked egyelőre nem sikerült.
  • Botond #199
    #198
    Tök igazad van amúgy! Az orvosi egyetemeket be kellene szántani és focipályát építeni a helyükre, mert minden random fórumozó jobban vágja a témát, mint az orvosok, akik évtizedekig benne vannak ebbe, akkor pedig elég nagy pénz és időpazarlás volt "taníttatni őket"!
  • 0Fritz
    #198
    #197

    Értelmezhetetlen, mivel aznap 566-an voltak lélegeztetőgépen, ami a második linkben szereplő nyilatkozatuk szerint is egyenlő az intenzív osztályon kezeltek számával.
    Statisztikát nem 125, 178, és 38-as minta alapján számolunk, hanem vagy az egészből, vagy 10, 100, 1000 stb.
    A legvégén pedig pedig ott van: *Több intenzív osztályon fekvő beteg együttes száma egy adott napon. Az intenzív osztályok betegfelvételi módszere eltér, ezért a non-invazív módszerrel lélegeztetett betegek száma az itt jelöltnél magasabb lehet. Nem reprezentatív kutatás.

    Szóval ez egy nem reprezentatív valami egy valamikori valamiből, amiből vagy kiválasztották a statisztikájukhoz megfelelő betegeket, vagy nem.
    Az utolsó két szót nem kell komolyan venni.

  • ximix #197
    "Az orvosi kamara adatai szerint 125 intenzíven kezelt koronavírusos betegből 87 oltatlan"
    https://mandiner.hu/cikk/20211204_erdekes_adatokat_osztott_meg_a_mok_az_intenziv_osztalyon_kezelt_covidosokrol

    Gondolom ez egy kórháznak az adatai lehetnek tippre, hogy ez az összes esettel hogyan talál össze az nem derül ki.
  • DRFlame
    #196
    Akkor lenne győzködés, ha nem írtam volna le, hogy érdekelne.
    Inkább leminősítesz minket a feltételezett tájékozatlanságunk miatt és bedobod, hogy neked a munkád miatt eleve több információd van. Tehát így te okosabb vagy nálunk és vitatkozni sem tudunk veled. Bravó, így kell az interneten vitát nyerni.
  • noname000001
    #195
    Első nekifutásra gondoltam írok, egy hosszabb választ neked,de mivel nem akarok senkit győzködni ezért érveket sem fogok felsorakoztatni.Mindenki döntsön saját belátása szerint. A net világában adott a lehetőség a tájékozodásra. Ha vki az m1,tv2, rtlklub és index, origon kívül nem lát tovább,az vessen magára.És csak őszintén remélni tudom, hogy nem lesz kötelező az oltás mindenki számára.Csak érdekességként jelzem, hogy egy covidban érdekelt cégnél dolgozom és olyan szintű pénz van benne , hogy azt az átlag ember el sem tudja képzelni.Ezek után nem hiszem, hogy ez a hisztéria rövid távon le fog csengeni.
  • robicarlos6
    #194
    Én konkrétan hányok ettől a szarságtól.

    Aki ezt létrehozta az elmondhatja magáról ,hogy egy "isten" ilyen random vírust kevesen fejlesztettek ki ami ennyire odaba***a az egész bolygót. Az meg hogy sok helyen köteleznek hogy adasd be a random vírusra a még randomabb oltást az kabaré. Melóhelyen is fenyegetik a népet hogy akinek januártól nem lesz védettségi szarja az nem dolgozhat tovább..
    Engem ezzel se tudnak rávenni ,hogy oltassam be magam. Elkapott , elment a szaglásom és az ízlelésem és most fél évig "király" vagyok szóval még van egy erős fél évem a cégnél és leszámolok.

    Nem mellesleg totál egyetértek azokkal akik azt mondják ennek akkor lesz vége ha a "vezetők" is azt akarják + nem kellett volna oltatni simán hagyni elterjedni és olyan hétköznapivá tenni mint a "sima" influenzát
  • becauseIsaid
    #193
    Mert mi folyik itt, professzor úr?
  • DRFlame
    #192
    Mindkettőben van kockázat, de nem ugyanúgy, messze nem ugyanakkora. Mert hát ott vannak a számok, amivel persze nem jöhetek, mert cselesen lefegyvereztél.

    Én szétnéztem, az ismerettségi körömben több oltatlan is meghalt és egy oltott sem, de ezek is számok, amik nagyjából megfelelnek a médiában olvasottakkal. Hacsak azok az ismerőseim sem direkt haltak meg, hogy ők is átverjenek engem. Vagy engem is fizet valaki, hogy fórumokon bekamuzzam, hogy az ismerettségi körömben több oltatlan is meghalt?

    Nem vagyok oltásszakértő, se virológus. Nem tudok jobbat tenni, mint hinni a szakembereknek. Benne van hogy átvernek, de én valahogy nem látom azt az összeesküvést, amit sok oltásellenes. Én is utálom, amikor egy biztonsági őr kioktat, hogy nekem programozóként hogyan kéne megírnom egy programot. Szerintem hasonló amikor az átlagember okosabbnak hiszi magát a virológusnál.

    Tényleg a választások előtt a kormány népszerűtlen intézkedéseket hoz a korlátozásokkal meg a védettségi igazolvánnyal valami hátsó szándékkal? Nekem sehogy nem áll össze a kép, hogy ez miért lenne átverés, vagy összeesküvés vagy nem tudom te épp minek gondolod ezt.

    Meg annyi baromságot hallottam már oltásellenesektől, hogy nehéz komolyan venni az egész álláspontot. A legjobb az, hogy a vírus nem is létezik és Orbán Viktor találta ki az egészet, hogy a követő chipet belénk oltsa.

    Mégis milyen érdekek kívánják, hogy az oltásra tereljenek félreinformálással? Értem én, hogy a gyógyszergyártóknak anyagi érdeke van, de tényleg ezek a cégek kilóra megvették a virológusokat és országok kormányait? Nem tudom, hogy az oltásellenesek mennyire mélyen ásnak bele a saját elméleteikbe, mert eddig mindegyik elmélet amivel találkoztam valahol ellentmondást eredményezett ha elég mélyre ástunk a miértekben és a hogyanokban. Általában nem is ásnak mélyebbre annál, hogy láttak egy videót, amiben egy (állítólag) gyerekorvos is oltásellenes volt és innentől kezdve minden virológus hülye, mert hát egy orvos azt mondta amit mondott.

    De komolyan érdekelne, hogy szerinted milyen érdekek vannak a háttérben és hogyan vették meg kilóra, vagy verték át az egész világot. Ha elég jól leírod, akkor talán én is oltásellenes leszek. Vagy ennyire mélyen te sem gondolkodtál rajta?
  • noname000001
    #191
    Szerintem hagyjuk.Értem én, hogy mit akarsz mondani és szerintem te is, hogy én mit akarok. Szerintem ugyanúgy kockázatot vállal vki ha felveszi az oltást, ha nem. Csak az a baj, hogy a médiában nem ezt szajkózzák.Ott csak azt hallod, h az oltás életet ment.És ne jöjjön nekem senki a számokkal.Azokat úgy alakítják ahogy az érdekek kívánják.Az ember nézzen szét maga körül és egyértelmű lesz mi folyik itt.
  • DRFlame
    #190
    Azért remélem azt látod, hogy a fának csapódás és a biztonsági öv lényegesen jobban kapcsolódik egymáshoz, mint az oltás és az ablakon kiugrás. De ha nem értenéd, a biztonsági öv limitált(!) védelmet nyújt a fának csapódásnál is, mint ahogy az oltás a vírus ellen. (a gravitáció ellen nincs oltás)
  • noname000001
    #189
    "És ha 120-al nekimész egy fának, akkor övvel is meghalsz, mégsem mondjuk azt, hogy "ennyit ért a biztonsági öve"."

    Persze, ha kiugrik vki az ablakon és meghal én sem mondom, h ennyit ért az oltása. :D
  • ximix #188
    #186
    Maga az élet egy kockázat, de egy bizti öv is tud kellemetlen helyzetbe hozni ha ég az autó és nem tudod kikapcsolni.

    #185
    Ez eddig stimmel, csak gátak nélkül rotyra tenné az országot és az az x százalék aki egy vállrándítással átvészelné nem biztos, hogy képes volna működtetni a napi szükségletek szintjén.
  • DRFlame
    #187
    Volt már olyan aki azért élt túl balesetet, mert nem volt bekötve, de nagyságrendekkel többen voltak azok, akik éppen azért haltak meg. Szóval van némi kockázata az övnek is, és teljesen jó a hasonlat. És ha 120-al nekimész egy fának, akkor övvel is meghalsz, mégsem mondjuk azt, hogy "ennyit ért a biztonsági öve".
  • noname000001
    #186
    A biztonsági öv nem jó hasonlat, mert annak hogy bekötöd magad önmagában nincs kockázata, az oltásnak pedig van.Nem is kevés...
  • noname000001
    #185
    Ugyanez fordítva is igaz.Az emberek többsége oltás nélkül is átvészeli a vírust, ki könnyebben, ki nehezebben, egy kis része pedig belehal.Ahogy így volt ez eddig is, csak nem dobálóztak számokkal a médiában.
  • ximix #184
    Olyan, mint a biztonsági öv az se ment meg mindenkit, de használatával a túlélés esélye megnő.
  • ximix #183
    Állítólag, de hogy ez mennyire valid nem tudom
    COVID-19 : Measuring viral RNA to predict which patients will die
    link
  • kjhun
    #182
    Tudni, hogy milyet kapott és mikor??

    Az a baj ezzel a geci vírussal, hogy bizonyos genetika megléte esetén, még az oltás sem menthet meg 100%-ban, a haláltól vagy a nagyon súlyos szövődményektől. És, ezt sajnos nem lehetséges semmiféle házi hókuszpókkal kideríteni, hogy mik ezek azok a bizonyos tényezők. Még, mindig sötétben tapogatózunk e téren. Sokakon, szinte észrevétlenül vagy kis tünetekkel megy át a vírus, míg mások nagyon megszenvedik ezt. Oltástól függetlenül is.
  • noname000001
    #181
    Ennyit ért az oltása.Majdnem belehalt.És még hány ilyen van.Persze tudjuk, az oltás mentette meg.Ha,ha,ha..
  • ximix #180
    Dombóvári István
    https://www.facebook.com/100044401120417/posts/453687082787992/?d=n

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Dombóvári István
    November 26., 7:27 ·

    Elkaptam a koronavírust!
    Mindig komolyan vettem, de nem hittem, hogy ilyen lesz.
    Be voltam oltva és vigyáztam, ahol csak tudtam és mégis.
    Velem együtt nagyon beteg lett a feleségem és a 10 hónapos fiunk.
    Soha, megközelítőleg sem voltam még ilyen beteg.
    Több mint egy hétig lebegtem 40 fokos lázban, már a tudatom sem volt tiszta. A feleségem ápolt engem, miközben a fiunk életéért rimánkodtunk, aki már inni sem volt képes.
    Az én feleségem egy hős, egy amúgyis törékeny nőci, aki nagybetegen képes volt vigyázni ránk és minden éjjel virrasztani a kiskutyaként köhögő babánk betegágyánál, miközben én annyit tudtam hozzátenni, hogy hajnalokig delíriumban hörögtem.
    Még mindig arról, a szaros koronavírusról beszélek ám, amiről a mémek szólnak!
    Mikor nagy nehezen lement a gyilkos láz, jött a többi. A gyógyszerek szétcseszték a gyomrom és a covid nagyon komoly pusztítást végzett a tüdőmben.
    Még mindig alig kapok levegőt, rohadék egy érzés, hogy szívod, de nem jön!
    Túlvagyok egy hetes infúziós kúrán. Enni, állni sőt beszélni se nagyon tudok még, de már látom, hogy nem fogok meghalni! (bár a szövődmények még érkezhetnek)
    Ha nincs a háziorvosom, Ladoniczky Zoltán, akkor belehalok, ez nem is kérdés. Ez a szar, jön, lát és visz mindent....
    A KORONAVÍRUS KIBASZOTTUL LÉTEZIK!
    Takarózhatsz majd ennél jobb sztorikkal, hitegetheted magad mindenféle olcsó konteóval, röhögd ki azokat akik elővigyázatosak, nyugodtan csináld, gyűjts vele jó sok lájkot.
    A vírus meg majd figyel téged egy sötét sarokból és meg fog ölni!
    Teljesen evidens, hogy OLTASD BE MAGAD!!!
    Ezt ÉN mondom, nem az Rtl, fidesz, Sorosgyörgy meg minden amit ilyenkor reflexből válaszként kapunk a mindentagadóktól!
    A filléres papírmaszk meg a kézmosás nem fog megvédeni senkitől, főleg a karácsonyi teszkós hordáktól, akik az összes kasszában majd a TE nyakadba fog beleköhögni!
    Legyél minél kevesebbet emberek között. Tudom, ez nem normális! De ez az időszak, ez a helyzet sem az!!!
    Az életetek múlhat minden apró döntésen!!!

    Lemondom az idei összes fellépésem, nem látom biztosítottnak sehol azt, hogy a vírus ne terjedjen tovább!
    További szeparáció nem megoldható!!!!
    Könyörgöm nektek: tanuljatok a példámból!
    Majdnem elvesztettem mindent!!! :( :( :(
    Akit zavar az őszinteségem vagy a véleményem, tudja hogy kell kikövetni!
    Komment nincs, kérdések sincsenek, ha mégis vannak, szakemberekkel beszéljétek meg, NE egymással!!!!
    VIGYÁZZATOK MAGATOKRA!!!
    Jó egészséget mindannyiótoknak!!!
  • Ironman2
    #179
    Megvolt a harmadik,két ruszki után,egy pfizer koktél.
  • ximix #178
    A mutáció, ha jól tudom a vírus "szaporodása" során jöhet létre, ebből adódik, hogy egy védett emberben ahol a hamarabb válaszol a szervezet, nem szaporodik el a vírus olyan mértékben ez kisebb, mint egy nem védettben.

    Fast ein Viertel der Intensivpatienten vollständig geimpft 21.11.05
    https://orf.at//stories/3235440/
    Utoljára szerkesztette: ximix, 2021.11.24. 11:57:38
  • Montanosz
    #177
    a 12 ezer az már nagyon durva :-O
  • becauseIsaid
    #176
    Ha a társadalom egésze egyöntetűen védekezne, akkor nyilván hamarabb lennénk túl az ilyen bajokon. Azok, akik nem akarnak ebben részt venni, amellett, hogy kitolnak magukkal, kitolnak az összes többivel, akik megteszik, amit ilyenkor kell (védőoltás). Tehát az egész szívás tovább tart, rengeteg kárt okozva ezzel. Ha már ők féltik a szabadságjogaikat, akkor mi jogon rontják azokét, akik tesznek azért, hogy hamarabb megoldódjon a probléma?
    Utoljára szerkesztette: becauseIsaid, 2021.11.21. 21:32:30
  • DRFlame
    #175
    Azért ez nem ilyen egyszerű. Attól hogy kifizetik sajnos nem lesz (annyival) több orvos, és az egyéb betegek is szopnak a covidos leterheltség miatt. Plusz úgy tudom a mutációkra is nagyobb esély van akkor ha szabadabb a vírus mozgása (oltatlanok). És akár egy oltott is meghalhat azért mert a környezetében sok volt az oltatlan.

    A probléma eléggé összetett. Megoldhatatlan, hogy csak az oltatlanok viseljék a következményeket.
  • Botond #174
    Szerintem hagyni kellene az oltáselleneseket, hadd döntsék el mit akarnak. Nyilván mind elvégezték az orvosi egyetemet, tudják miről van szó.
    Annyi, hogy amikor egészségügyi vészhelyzet van, akkor az összes egészségügyi ellátáshoz kapcsolódó költségük legyen saját zsebből megtérítendő, mert aki nem szolidáris a társadalommal, azzal a társadalom se legyen az.
    Bekerül kórházba, mert nincs oltása? Semmi baj, nem is kell se oltani, se semmit, csak a napi pár tízezerforintos kórházi ellátás költségét fizesse meg.
    Az ő teste, az ő döntése, az ő pénztárcája.
  • Ironman2
    #173
    Ők tudják,én viszont felveszem hétfőn a pfizert,harmadik oltásnak.Ja és két hét múlva meg az influenza ellenit is.Szerintem lassan szankcionálni kéne azokat akik terjesztik az oltásellenességet.Oltásellenes apa,és családja sajnos elhunyt a héten,az Omega énekese is oltásellenes volt,éppen ma hívtak imádságra mindenkit Kóbor Jánosért,tavaly elvesztettek 2 tagot,sajnos senki nem tanul az egészből.Itt egy halálos virus,aminek már a delta plusz mutánsa terjed,bárkit utolér,nem mindegy hogy kinek hogy birja a szervezete.

    https://www.facebook.com/omegaoratorium.music/posts/444942183654046

    Talán sírnom kellene,hogy egy ilyen nagy múltú együttes,ilyen kegyetlen módon múlik el,amikor részben tehettek volna ellene.Kitartást Meckynek!

    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2021.11.20. 23:18:07
  • Montanosz
    #172
    Modernával és pfizerrel Izraelben nem oltanak tovább
  • Stockbauer33 #171
    Köszönöm

    Még tavaszal mondta hogy ők az élettársával oltás ellenesek.Oké.Megértettem.Az ő döntésük.Okosabbnak hittem az öregemet.
    Végülis a történet röviden hogy elkapták a deltát és othoni karanténban voltak.Az élettársa átvészelte az öregem állapota rosszabodot kicsit ezért bevitték megfigyelésre pécsen a megyei kórházba.Az nap mikor bekerült felhívott telefonon .Mondta hogy volt CT-n és egy 25-s skálán 11-es erősségű tüdőgyulladása van.Mondtam neki hogy az semmi simán kijön onnan.Rá 2 napra felhívtam hogy érdeklődjek az állapotáról és tök rendben volt minden.Még meg is jegyezte hogy a sok megfigyelt közül ő az egyetlen nem beoltott.A többi mind kapott oltást.Mondta is 2-3 nap és jön kiÉs milyen alattomos geci egy virus ez a delta-Rögtön a következő nap romlott az állapota .Át is került a covidosztályra ott már rátették a lélegeztető gépre és kis idő múlva mélyaltatásba rakták az állapotarpmlása és a fájdalmak miatt és másnapra elhunyt.


    Elég lett volna egy kibaszott oltás. 1

    De ő makacsul még mikor bekerült és felhivott telefonon mondtam neki öreg oltasdbe magad ha kijösz.Aztválaszolta fiam nemoltatombe magam.73 volt a fater

    Tudom hogy ithon mindenki full fociszakértő meg politikus meg virologus de hát ez az eset is rávilágit hogy idös koruaknak muszály a védőoltás. Sok ismerősöm mondta hogy ez csak egy felfujt lufi .Mondomneki de egy éve tavaly oktoberbe egy honapig feküdtem othon tüdőgyulladással.Lánc dohányos vagyok.De ez se hatotta meg.Modom múlthéten halt meg az öregem a deltába.Nem nem az nemlehet. Nocomment

    Vigyázzatok magatokra
    Utoljára szerkesztette: Stockbauer33, 2021.11.13. 12:58:36
  • ximix #170
    Nyugodjon békében!

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    A szüleim (70+) szerencsé(m)re elmentek az oltásokra, már a 3.-on + az influenza oltáson is túl vannak,
    pedig a fater az nem egyszerű eset, de most nem kellett vele "harcolni".
    Ellenben az unokatesóim azok a "lepattan rólunk minden"-be hisznek, eddig elkerülte őket,
    de remélem nem az intenzíven kötnek ki, ha el is kapják majd egyszer.

  • Stockbauer33 #169
    Apám meghalt benne a multhéten.Nemoltatta be magát.Sajnos.

    Először azthittem te is egy ujreges okoska vagy.De nem.Irjál még sokat