488
COVID-19
  • ximix #288
    "Arra, nem emlékszel mi volt 1-2 éve?? Ha, meglátogatod a nagyit, rádsütötték, hogy gyilkos vagy és hasonló fasságok keringtek netszerte, amin már akkor is kiaakadtam!"

    Most várom mikor lesz kint a partecédula a gyerekkori barátom édesanyjáról, ők a minek oltani ez olyan, mint az influenza aztán, kuckuc, kórház, lélegeztetőgép, és ennyi.
    Mivel a két fia közül az egyik szintén beteg volt gyanítani lehet mi volt a szitu, az ünnepre összejön a család aztán pár hétre re meg eltemetjük az anyut, végül is nem fogtak a fejéhe fegyvert, így nem gyilkosság.
  • ximix #287
    https://eu.usatoday.com/story/news/factcheck/2021/10/15/fact-check-post-misleads-whos-vigiaccess-tool/6101202001/
  • DRFlame
    #286
    Nyilván én vagdalkozok a te teljesen logikusan felépített érveid ellen...

    Attól, hogy te nem érted hogy mi értelme volt valaminek, nem egyenlő azzal, hogy nem volt semmi értelme. Sajnos az emberek nagy része úgy működik hogy ha valakinek a döntését nem értem, akkor az a valaki hülye, nem pedig én nem értek hozzá. Kényelmesebb ebben az illúzióban élni. A kérdéseidre pedig nem tudom a választ. Az egész szituáció olyan, hogy minden döntésnek volt rossz oldala, tehát még ha objektíven lenne jó döntés akkor is lenne aki pampogna mert hátrányosan érintették a fejlemények és az intézkedések.
  • kjhun
    #285
    #276-ra:

    A kötelező gyerekkori oltást, ezzel a kísérleti vakcinákkal, ne vedd egy kalap alá!!! Nem ugyanaz, hiába oltás, a neve neki. Talán, a kínaira lehet mondani, hogy oltás, mivel ősrégi technikával készült, a Pfizer-re aligha. Majd, ha bizonyÍtottak, akkor talán. A haláltól megvédenek, az tény, de a fertőzéstől nem. A bárányhimlő, kanyaró és a többi ellen élethosszig tartó védelmed lesz, míg ezek lehet csak 4-6 hónapig hatnak, mivel ezt akarják sugallni és erőltetni a nép felé, a különféle intézkedésekkel, mint meddig érvényes, a védettségid, a 2 oltás, az nem oltás 6 hónap után, bökjed a 3.-ikat is, aztán a 4.-iket és a többit. (Szíved joga, mennyit veszel fel, e téren rád bízom.) Az immunrendszered, mi a fenének van?? Dísznek? Mindegy milyen módon szerezted meg, a védettséget, emlékezni fog a vírusra. Ez a lényeg, ha már vegyikonyha gyanánt beszéltek, az emberi szervezetről. Ami nagyon bonyolult. Még, a virulógusok is össze-vissza beszélnek, Covid-ügyben. A társadalom kezd immunis lenni, a halálkampányra. Arra, nem emlékszel mi volt 1-2 éve?? Ha, meglátogatod a nagyit, rádsütötték, hogy gyilkos vagy és hasonló fasságok keringtek netszerte, amin már akkor is kiaakadtam!
    Utoljára szerkesztette: kjhun, 2022.01.08. 11:50:14
  • kjhun
    #284
    Ezzel lehet vagdalkozni, de amikor sokan már úgy vannak vele, hogy mi a fene értelme volt, a lezárósdinak és a többinek, akkor el lehet gondolkozni. Amiket, közöl az OP-törzs adatokat, azokkal a seggünket törölhetjük ki. Te se tudod ezek alapján eldönteni, mi volna a jobb. Az első hullámnál, totál semmi értelme nem volt, az intézkedéseknek. A 2-3.-ik hullámok idején, már más volt a helyzet, de oltás még ekkor sem volt. Mit gondolsz, a 4.-ik hullámot, miért hagyták ilyen lazán?? Ha, erre tudod a választ, akkor rajta. Az 5.-ikkel is ez lesz. Míg Nyugaton, már elborult egyes politikusok elméje, a hozott döntések láttán, dacára a jobb átoltottságnak. Te, élnél úgy, mint Kínában???? 1(!!!) fertőzött miatt lezárni, egy 10+ milliós nagyvárost és se ki, se be??? Na, erről szól az egész!!!
    Utoljára szerkesztette: kjhun, 2022.01.08. 11:30:53
  • DRFlame
    #283
    Se a szakértelmed, sem pedig az adatod nincs meg hozzá, hogy érdemben el tudd dönteni, hogy a szakértői döntések mennyire voltak helyesek vagy helytelenek és hogy hogy lehetett volna jobban kezelni a helyzetet.
  • rebekakocsis
    #282
    Te már csak tudod, ott dolgozol.
  • kjhun
    #281
    Ezért kell 5-10 évig vagy tovább fejleszteni egy-egy vakcinát! Nem, ~1 évig, csak úgy gyorsban.

    Más: A sógoroknál, feljelentették a kormányt!
  • rebekakocsis
    #280
    Senki nem mondta, hogy nincs mellékhatása vagy nem lehet mellékhatása. A gyógyszerészet és vakcinafejlesztéssel kapcsolatban egy tanárunk mondta, hogy az emberi szervezet egy nagyon bonyolult vegyikonyha, ha beledobsz valamit nem lehet tudni mi történik az egyénnel. Ennyi. Tudod kockázat haszon egyensúly. De , ismétlem ezt nem Karennek és Tibornak kell felülvizsgálni a fórumokon.
  • kjhun
    #279
    COVID-oltások és amiket csak be mertek jelenteni mellékhatások ügyben, számokkal, az alábbi linken böngészhető!!

    vigiaccess.org

    Keresőbe be ír: COVID-19 vaccine

    Perpill: 2933902 eset van, az adatbázisban nyilvántartva, mint esetek száma, a mellékhatások tekintetében. És, ebben lehet csak a Pfizer-es adatok vannak benne! Arról nem is beszélve, lehet magassabb a valós számok, mint amiket itt látsz!

    Érdekes, itt ezen a csoporton csámcsogni: "Adverse drug reactions (ADRs)" név alatt. A "General disorders and administration site conditions" csoporton belül van a halálozások is eldugva.

    Egy szóval, aki azt állítaná, hogy semmi mellékhatása nem lehet az oltásoknak, az téved!
    Utoljára szerkesztette: kjhun, 2022.01.08. 10:30:59
  • kjhun
    #278
    ...hogy kb 20 éve fejlesztik a SARS/COVID vakcinát...

    Aláhúzva, amitől szerintem egyre többeknek bűzlik, az egész! 2002-ben, hol volt a COVID??? SARS igen, az is csak akkor került a köztudatba, de COVID-ról, szó se volt még ekkor. Úgy, 2019-ig. Amit nem ismersz, arra hogyan fejlesztesz vakcinát??? Csak, akkor ha a laborodoban van belőle, amiről a világ nem tud. Mindig is így mentek, a különféle biológiai és hadi fejlesztések baktérium és vírus-ügyben. Akár, újat is kitenyésztve és ezzel egy időben, az ellenvakcinával együtt. Ha, netán elszabadulna. Akkor, kérdem én, miről is beszélünk?? 2 oltástól függetlenül. (kínai)
    Utoljára szerkesztette: kjhun, 2022.01.08. 10:19:17
  • Botond #277
    Egyetlen közös van benned és az emberiség maradék részében. Mindannyian pont 0 darab olyan gyereket ismerünk, akinek az egyik vagy mindkét szülője covid oltás miatt halt meg és maradt árván.
    Ennyi erővel félhetnél a tetőcseréptől is, hogy mikor kilépsz az utcára a fejedre esik, és hivatkozhatnál a nem létező emiatt megárvult tömegekre, akikből senkit se ismersz, meg senki se, de elméletben nem kizárt, hogy létezzenek, csak ennyi a bökkenő, hogy nem léteznek.
  • rebekakocsis
    #276
    Pont te mondod? Én,én,én,én.... gondolkozz kicsit nem fáj. Az összes KÖTELEZŐ gyerekkori védőoltást, az utazások előtti ajánlott védőoltást bemondásra adatták be neked anyádék, illetve adatják be az emberek, de pontosan az olyan gyökerek miatt, mint te és társaid van most ez a cirkusz.
    És visszatérve az arcra, képzeld nem csak te élsz a világon. Hallgass inkább.
  • robicarlos6
    #275
    "de az olyan gyökerek miatt, mint te és társaid, nem adatta be."

    Arcból vissza kéne venni kicsit első körben. Másodszor aki meg olyan hülye hogy ezt beoltást/nem beoltást BEMONDÁSRA teszi ott egyiket se tudom sajnálni legyen vele később bármi.
    Én nem féltem az életem nem fogok emiatt depresszióban élni bármennyire is szeretnék a kormányok. Aki félti, már korábban írtam tömje csak magába a sok szart hajrá hiszen kifizettem én is legyen már felhasználva..
  • rebekakocsis
    #274
    A matrac? Vagy mi?
    Te meg mondogasd az árváknak, akik viszont a covid szövődményei miatt lettek azok, hogy a vakcina segíthetett volna, de az olyan gyökerek miatt, mint te és társaid, nem adatta be. Na az már nem menne igaz? Inkább hallgass.
    Utoljára szerkesztette: rebekakocsis, 2022.01.08. 07:52:10
  • robicarlos6
    #273
    Ezt is nyugodtan mondogasd az árván maradt gyerekeknek hogy az oltás csak és kizárólag jó hatással van az emberi szervezetre... Hajrá.. Biztos ez a bulshit duma feltámasztó erővel bír.
    Halkan mondom már nagyon rég el lenne felejtve ha nem kísérletezgetnének mindenféle szarral...tudod a csilliószor erősebb valóban világméretű több 10 millió emberéletet követelő cumo is elmúlt..pedig rohadtul nem volt rá naponta oltás.

    De valakit biztos megnyugtat a tudat hogy védve van..Lehet sorban állni a 4. oltásért meg majd az 5-ért is és így tovább..
  • becauseIsaid
    #272
    Az ilyen agyhalottak miatt nem tudunk kikecmeregni soha ebből a nyavalyából és viseljük az összes vele járó kényelmetlenségeket. Persze ezek miatt is ők vinnyognak a leghangosabban.

    Nem ismerek senkit, akinek vérrög lett az oltástól, pedig nagyon sokan vannak oltottak az ismerőseim közt. Többen, mint akik oltatlanok.
  • Ironman2
    #271
    Igy van! Fél Omega együttest elvesztettük a virus miatt,mert ők is azt gondolták hogy a szervezetük majd legyőzi a vírust.2 év alatt rengeteg értékes embert veszitettünk el,gyerekek maradtak árván,egész családok hunytak el,de azért lökik az én nem oltatom be magam rizsát mégis.
    Ennyire leszarjuk az egyetlen értékünket ami megvan,az életet,akkor szerintem az emberiség meg is érdemli a sorsát.
  • rebekakocsis
    #270
    Vagy nem. Karen és Tibor érvei nem rúgnak labdába ebben a témában.. de mondom röhögcsélj csak.
  • robicarlos6
    #269
    Kb ugyanannyi és ugyanolyan érveim vannak mint neked az oltás mellett...
  • rebekakocsis
    #268
    Tehát változatlanul semmi érved nincs. De legalább beismered , hogy hülye vagy. Dicséretes.
  • robicarlos6
    #267
    Inkább mint kísérleti nyúl
  • rebekakocsis
    #266
    Ja, gyanús. Igen, mond ezt annak aki belehal a penicilinbe, 5 perccel a beadás után. Mond ezt annak aki belehal egy szem eperbe, 2 perccel azután , hogy a szájába vette. Hülye vagy és az is maradsz.
  • robicarlos6
    #265
    Csak gyanús amikor rá 2-3 napra..
  • Botond #264
    Aki felveszi a 3. oltást, azok mind utána halnak meg, velem is így lesz. Csak a kérdés, hogy mikor. :)
  • robicarlos6
    #263
    Most akkor én mondom a sablon szöveget amit az oltatlanokra kiabálnak...

    "ezt mond annak a családnak ahol a fater a 3. oltás után halt meg"
  • Botond #262
    Többen halnak meg a számítógép billentyűzetén keresztül kapott áramütésben, mint az oltás következményeként létrejövő vérrögben, szóval szerintem a billentyűzetet kerüld, ne az oltást. ;)
  • robicarlos6
    #261
    Tudom hogy működnek.. frankón vérrögöt létrehoz és előbb öl meg az oltás mint a vírus..
  • rebekakocsis
    #260
    Igen, másodszor is az, és harmadszor is az lehet és negyedjére is. És meggyógyul belőle. Az oltatlan addig röhög míg rá nem szögelik a koporsó tetejét. Kolléganő fia is pont olyan hülye volt mint te, majd ő megmutatja, meg a kiscsaládja is. A lélegeztetőgépről úgy jött le, hogy kb. 27 % tüdőkapacitása maradt. A kiccsalád meg most azony veri magát , hogy miért nem kapnak azonnal oltást és időpontot rá. Szóval örömködhetsz, röhöghetsz, attól még hülye maradsz és nem lesz igazad. De mivel nem akarod megérteni , felfogni, hogy működnek a védőoltások, ezért felesleges ez a szájtépés.
  • robicarlos6
    #259
    De jó ennek örülök :)

    Mond ezt a sokszor oltott embereknek akik már másodszor covidosok míg az oltatlan csak röhög rajtuk. Nem mellesleg nem sg fórumozó hanem real orvos mondja hogy az oltás miatt is lehet mutáció akkor most mifaszvan??
  • Botond #258
    Ezt egymillió helyen elolvashatod, ha csak ez érdekel. Ha oltva vagy akkor mikor elkapod kevésbé szaporodik el benned a vírus, nem tud mutálódni. Ha nem vagy beoltva és úgy kapod el, akkor jobban elszaporodik, és újabb mutációk jönnek létre, amik vagy veszélyesebbek, mint az eredeti vagy nem.

    Szóval ja, te elkapod vagy meghalsz vagy nem, de ha oltatlanul kapod el és benned jön létre a szupermutáns és amiatt kihal a fél emberiség, akkor lehet jobb lett volna, ha elviselsz két vagy három szurikát.

    Ennyi. Néha nem csak a saját pici életed végéig kellene ellátni.
  • robicarlos6
    #257
    Ha belédkúrják ezt a szart ugyanúgy megdögölhetsz
    Ha belédkurják ezt a szart ugyanúgy fertőzhetsz

    Akkor faszé fosnak az oltatlantól ami ugyanezt csinálja? Csak ennyi a kérdésem..

    Nem mellesleg a társadalom pont telibeszarja mi van a másikkal...Nem tudom te honnan jöttél hogy nálad nem
    Utoljára szerkesztette: robicarlos6, 2022.01.07. 15:50:24
  • Botond #256
    De ezt mondom, hogy nem magad miatt kellene beadatni, hanem a többiek miatt. Ahogy a kreszt a nagy kigyúrt kopasz terepjárós sem a maga kedvéért tartja be, hanem hogy belőled palacsintát ne csináljon. Ő se mondja, hogy járjál harckocsival, ha nem tetszik, hogy elbasznak a zebrán a zöldben.
    Társadalmi szolidaritás is van a világon.
  • rebekakocsis
    #255
    Nem leszel, hanem már vagy. Ennyi.
  • robicarlos6
    #254
    "Az hogy te nem érted hogyan és miként működik egy oltás, az azért van, mert nem végezted el az orvosi egyetemet és nem voltál kutatóbiológus még húsz évig."

    Én pont leszarom mire jó... nekem nem kell és kész, ennyire egyszerű. Ha belehalok fasz voltam. Ha nem ,akkor meg fasznak adattam volna be magamnak? Aki fél adassa be magának, csak ne helyezze más fölé magát a hülyesége miatt
  • Botond #253
    Több tucatnyi oltás van a szervezetedben aminél nem futtaták le ezt a tudományos eljárást a klónozással. Szerintem még azt se tudod, hogy az orvos mit szúr beléd, amikor érzéstelenítőt ad a gyökérkezelés előtt, mégsem mondod neki, hogy nem kell, kemény vagy, fúrja meg anélkül.

    Ezek ilyen álokoskodások, és a saját tudatlanságod felnagyítása. Az hogy te nem érted hogyan és miként működik egy oltás, az azért van, mert nem végezted el az orvosi egyetemet és nem voltál kutatóbiológus még húsz évig.

    A jó hír az, hogy vki helyetted végigjárta ezt a folyamatot, és megszerezte neked ezeket az információkat, és ezt úgy hívják orvos. Elmész a dokidhoz megkérded, hogy jó e beoltatni magad, és azt fogja mondani, hogy igen. Kérdezni se tudsz releváns dolgokat kár okoskodni, meghallgatod egy hozzáértő véleményét és azt csinálod.

    Kurvajó ez a nagyfokú bizalmatlanság mindenben, de ilyen alapvető normák felrúgása vezet oda, hogy végül annak lesz az utakon elsőbbsége, aki nagyobbat tud ütni, vagy akinél fegyver van, hogy ha zöld a lámpa és lelépsz a zebrára, akkor a hegyomlás kiszáll és felpofoz téged, mint gyalogost, hogy miért nem engeded át őt a nagy autóval a piroson, nehogymár holmi kresszel keretek közé legyen szorítva az ő személyes szabadsága, és te hogy jössz ehhez, hogy lelépj elé, mikor ő menni akar.
    És ez még az enyhébb következmények egyike lesz, ha lebomlik körülöttünk a társadalom, mert mindenki okosabbnak hiszi magát mindenben, amiről valójában fingja nincs.
  • Botond #252
    Ez egyébként igaz. Az élet elkerülhetetlenül halállal végződik, azaz csak idő kérdése, és mind meghalunk.
  • robicarlos6
    #251
    A csapból is ez folyik ez a lényeg.

    Aki az oltást népírtásnak nevezi az szimplán hülye. Az ilyenekkel nem kell foglalkozni.. Ha ezt akarnák lenne rá más modszer is.. egyelőre az oltás után "direktben" nagyon kevesek halltak meg ez meg minden csak nem népírtás.
    Én szimplán nem tartom semmilyen tekintetben értelmes dolognak beadatni ilyen kisérleti szarokat.. Ugyanis nem láttam sehol bizonyítékot hogy fogtak egy embert azt 100%-ban klónozták az az egyiket beoltották a másikat nem majd belökték őket kovidosok közé ahol mindkettő elkapta a fertőzést majd az oltatlan meghalt vagy lélegezetőgépen szenvedett míg az oltott köhögött kettőt és átment rajta... Nos ilyen nincs, nem létezik ,sose volt. Az meg hogy valamire rámondják hogy "megvéd" majd ettől ki hiszi el? Én nem! Ennyi.
  • MerlinW
    #250
    Ma jött velem szembe megint a kedvenc kifogásom, minthogy 10 hónap alatt készült, teszteletlen oltást akarnak beadni az embereknek. Arról persze fogalmuk sincs (amiről a média is tehet), hogy kb 20 éve fejlesztik a SARS/COVID vakcinát. 10 hónap az adott variánsokra való tesztelés és a tömeggyártás/logisztika tartott.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2022.01.07. 14:45:40
  • DRFlame
    #249
    Én nem tudom, hogy te hol olvasod minden nap minden percében, hogy mindmeghalunk. Én eleve jobban beosztom az időmet és még ha akarnék se találnék olyan oldalt ahol azt írják, hogy mind meghalunk covidban. De lehet hogy ilyen is van, csak én nem találkoztam vele.
    Egyébként azon kívül, hogy durván szélsőségesen torzítva írtad le (magyarul hazudtál), hogy a média mit csinál még a kérdésemre sem válaszoltál.
    Valóban a média arról ír amit a nép nagyobb eséllyel fogyaszt és ez is egyfajta torzítás. De ettől még a kérdésem továbbra is adott és megválaszolatlan, hogy mitől számít nagyobb pánikkeltésnek a vírus statisztika (nem "mindmeghalunk"), mint az hogy az oltás az népírtás?