488
COVID-19
  • Ironman2
    #328
    Látom már agyadra ment a sok összeesküvés elmélet :)
    Nem oltatod be magad,akkor lelked rajta! Átment rajtad a vírus,úgy hogy alig volt bajod,akkor tökéletes immunrendszered van,igazi sebezhetetlen macsó.Ilyenekért hugyoznak a lányok :)
    Sok ember is igy gondolkozik,le a kalappal előttük,nagyon bátrak,kár hogy egy részüket már elveszítettük.

    Ja megsúgom neked,nem kell csalnia a kormánynak,anélkül is győznek,egyszerüen nincs ellenfelük!!!!
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2022.01.14. 23:52:34
  • IXEMGabeo
    #327
    Érdekes, hogy korábban ezt nem mertek lekozolni, holott tudni vélik így van
  • IXEMGabeo
    #326
    Felgyujtanam őket szívem szerint... Követik lassan lassan az európai trendeket. Az a gáz, hogy Orbánek logikusan ezzel a huzassal biztosan veszítenenek, de valószínűleg mivel a maffiakormanyunk magasfoku csalassal úgyis nyer így szépen lassan sanyargatasnak leszünk szemtanui.
  • robicarlos6
    #325
    "A magyar társadalom 64 százaléka oltott Gulyás szerint, de még mindig lenne kit beoltani. A kormány járványügyi változtatásokat is hozott:

    A védettségi igazolvány február 15-től oltási igazolvánnyá alakul,
    és csak az minősül oltottnak, aki három oltást kapott, vagy a második oltását hat hónapon belül kapta meg."
    Utoljára szerkesztette: robicarlos6, 2022.01.13. 11:40:16
  • kjhun
    #324
    A #317-es kommentem is erről szólt!

    Idézek, a Pfizer kapcsán is, az EMA részéről: "A hatóság legkorábban áprilisban hagyhat jóvá specifikus vírusvariáns elleni vakcinát, amilyen a Pfizer fejlesztés alatt álló oltása. "

    Itt, lehet még májusra se lesz ebből semmi! Márciusra ígérik az új Pfizer vakcinát, áprilisra talán elfogadják, májusnál előbb, aligha fog kerülni ide belőle. Addigra, már okafogyott lesz az egész!!

    Sippie: Igen, ez a felháborító! Hogy, a keleti oltásokkal rendelkezők szívtak eddig, a legjobban és lehet jobban állnak védettségben, pláne akkor, ha oltás+fertőzés kombóval meg van a 3 vagy 4 dózis is, szemben a korábban elfogadott 2-vel. Arról nem is szólva, ha oltás előtt már átestél rajta, lehet sokkal tovább tart a védettség, mint eleve oltottan. Jó formán, csak a nyüves pénzről és másról szól, az egész történet, nem arról, amiről igazán kéne.
    Utoljára szerkesztette: kjhun, 2022.01.13. 10:34:25
  • robicarlos6
    #323
    Vakcinafigyelmeztetés érkezett: gyengíthetik az immunrendszert az ismételten beadott megerősítő oltások
  • Sippie
    #322
    "Brit adatok szerint a Pfizer és a Moderna mRNS-vakcinája alig 10%-os védelmet nyújt a koronavírus-fertőzés tünetei ellen a második dózistól számított 20 hét lejárta után"

    csúcsszuper... szerencsére csak ezzel a csoda vakcinával oltottakat engednek be más országokba, ha nyaralni szeretnél menni, és természetesen lejárat nélkül megkapják a védettségi igazolványt, míg az aki átesett rajta, és ténylegesen több mint 1 évig védett az 3 hónapra kapja, és kicsengethet érte 15ezret... szép.
  • kjhun
    #321
    Én se adattam be eddig, az influenza elleni oltást, az elmúlt éveim alatt. Egyszer sem. Nem sok újat tudtál ezzel mondani. :D

    Ha, valaki flurona-s (bár, a "koroflu" név, nem lenne jobb?) akkor tuti, hogy nem kaphat egyikből sem, mivel eléggé megviseli a szervezetet így is, egyszerre 2 vírus jelenléte. Ellene harcolnia, az immunrendszernek. Hogy, kombinált oltások lesznek-e? Hát, megmondom őszintén,nem rajonganék érte! Az influenza igen csak változékony egy vírus, míg a koronáról ez már nem mondható annyira el. Változik ez is, de nem olyan mértékben, hogy ne legyen keresztimmunitás, a korábbi változatokkal való fertőződés végett, az újabb mutánsokkal szemben is. Na, ez az influenzánál nincs meg. Míg, az influenzaoltások is vagy beválnak, az adott szezonra vagy nem. (Melyik törzsek fognak támadni és ezt jól eltalálni.) A hatékonyságról nem is szólva. Ez, olyan 60-80% körül van, ha bejön.

    Az omikron kapcsán, azt pedzegetik, hogy olyan gyorsan fertőz, hogy hetek múlva, már nem lesz kit megfertőznie, olyan gyorsan lefut a hulláma neki. Legalábbis, tőlünk Nyugatabbra. De, lehet itt is.
    Utoljára szerkesztette: kjhun, 2022.01.12. 19:04:27
  • IXEMGabeo
    #320
    elhiszed h eletembe nem adattam be magamnak influenza oltast?:DD es a COVID mizeria ota sokan azt is beadattak meg 2020 oktoberetol es szinten nagy reklamja volt a haziorvosok koreben...

    kivancsi lennek a Flurona eseteben be mernenek e adni influenza ill. Pfizer vakcinat:DDD vegul is igy logikus a vedelem, ha otvozzuk a kettot
  • kjhun
    #319
    Na, én arra befizetek, hogy itt márciusra lesz Pfizer oltás! Amire, meg utaltam, az arról szól, hogy nem volna egészséges, 4 havonta szúratni, akármilyen vakcinával is, minnél többször, mert lehet a visszájára sülne el a dolog. Az influenza oltást se adatjuk be ilyen sűrűn! Általában évente szokás, de ez is csak ajánlott. Talán, a COVID-oltásokkal is ez lesz, ha felébrednek, az álomból. Az EMA álláspontja már e felé hajlik, hogy a COVID-szezonja előtt, a nyár végén, ősszel kéne inkább beadatni 1-1 adagot. Évente. De, ha az újabb variánsok, a nátha szintjére mennek le vagy az emberiség alkalmazkodni fog idővel, akár oltásokkal, akár többszöri áteséssel, a jelenlegi/jövőben keringő vírusvariánsokhoz, mint ahogy a vírus is, ha igazolódik ez a feltevés, evolúciós értelemben, akkor ez lényegében, idővel feleslegessé fogja tenni, tehetné, az oltásokat. Ezt kéne már végre, megérteni! Mi lesz, ha eltűnik a COVID, mint a spanyolnátha? Hmm?

    Perpill, a kórházban/lélegeztetőn lévők száma, javuló tendenciát mutat és mintha lelassulna, az omikron variáns terjedése is. Nincs akkor emelkedés, 1hét viszonylatában, mint 1-2-3 héttel korábban. Igaz, magas most a találati arány, a tesztek közt. 40+ %!
  • IXEMGabeo
    #318
    WHO szerint egy uj vakcina kell az omikron szupervarians ellen, mert a mostani boostereknek nincs ertelme:DD mar azt hangoztatjak h marciusra forgalmazhatjak...

    ne aggodj lesz utanpotlas boven:)))
  • kjhun
    #317
    Menjen, a hóhér! Már, az EMA is azon az állásponton van, hogy a túlságosan sűrű oltakozás, a visszájára sülhet!
  • robicarlos6
    #316
    Itt az újabb kotyvalék mehettek érte nemsokára

    Hamarosan kész a Pfizer szupervakcinája

  • IXEMGabeo
    #315
    nem irtam csunyat, az erdokertesi orvosrol irtam csak, aki tavaly inkabb feladta a praxisat, mintsem oltasson...tobbi haziorvosi praxist is millios buntessel fenyegettek...ez is csak azert van, mert mindenki meg akar menteni "minket":)))
  • Ironman2
    #314
    Nem én vótam,lehet moderálva lettél.
  • DRFlame
    #313
    Rendben csak tisztázni akartam, mert úgy gondolom hogy a "rögtön hazugságként reagáltál" egy kicsit félrevezető volt. Észrevenni egy hibás statisztikai következtetést és ezt le is írni konkrétan, úgy hogy bárki vitatkozhat vele, az más mint szimplán kijelenteni, hogy valami hazugság.
  • IXEMGabeo
    #312
    Nevezett
  • IXEMGabeo
    #311
    Szívesen folytatnám az eszmecserét, de dolgozó ember vagyok nincs mindig időm itt lebzselni nemsoká indulok... Egyébként sem vagyunk egy hullámhosszon, de legalább te kulturáltan fogalmazol nem úgy mint egy kedves régi ismerősöm, aki gyilkosnak és fasz fejnek nevetett holott sosem ártottam neki. Az agymosas és a média sajnos elvitte öt is.
  • Botond #310
    Jaja, fogynak a rettegők!
  • DRFlame
    #309
    Én inkább úgy fogalmaznék, hogy a statisztikai ismereteimmel felismertem ahogy hibás következtetést von le a hivatalos számokból. És ezt meg is magyaráztam.

    Mert azt nem tudom hogy a vakcinák mennyire hatékonyak meg mennyire veszélyesek, bizalom alapján döntöttem el, hogy beadatom. De amikor egy statisztikai következtetés hibás, akkor ott azért úgy érzem érdemben is bele tudok szólni. És az általad linkelt cikkben én ezt láttam. Amit meg lehetne vitatni, ha nálad is meglenne a szándék, mert ha mindketten elfogadjuk ugyanazokat a számokat vitaalapnak (ami jelen esetben adottnak tűnik), akkor szimplán matematikailag el lehet dönteni, hogy ki téved és orvosi tudás sem kell hozzá.

    Ugyanezen az oldalon láttam a halálfejes meg a népírtós megnyilvánulásokat a vakcinákkal kapcsolatban. Szóval most az én szemszögömből úgy néz ki, hogy számodra a covid statisztikák félelemkeltőek, viszont a vakcina=halál az nem az, mert egy cikkben hibás statisztikai következtetéssel alá van támasztva, hogy az oltás nem jó. Lezárhatjuk így a kommunikációt ha gondolod. De a véleményem a te álláspontoddal kapcsolatban csak rosszabb lett a korábbitól.
  • IXEMGabeo
    #308
    Ez is fura hogy a fél hozzászólásom eltűnt mert nemcsak ennyit írtam...
  • IXEMGabeo
    #307
    Csakhogy az orvoslás átment magasfoku hanyagsagba nem megyek bele abba mekkora szakember hiány van itthon, mert rengeteg okos szakemberunk elhagyta az országot és ittmaradtak az idősebb kiegett "leszarom, ha megdoglesz típusú" mogorva gyökerek. Igen ez a véleményem róluk amikor anno gyermekkoromban felirat penicillin tartalmú gyógyszert aztán úgy bedagadt a nyelvem hogy 1 hétig a nyeles is nehezemre esett... Ez 1 példa volt a sok közül, amire hivatkozhatnék. Utaltam és szorongtam az orvosoknak világ életemben úgyhogy te ne hivatkozz nekem mennyire megertoek és mennyire meg akarnak téged gyógyítani..
  • IXEMGabeo
    #306
    Lentebb linkelve volt statisztikákkal amire te rögtön hazugsagkent reagáltál...
  • kjhun
    #305
    Mi van??

    Látom, csak trollkodni tudsz, az esetleíráson. Amúgy meg, én tapasztaltam ezt meg, estem át valamin, a leírt tünetekkel, ami lehetett Covid, lehetett takonykór is, ami terjengett akkoriban, az emberek közt.
  • kjhun
    #304
    Jön a fordulat? Na, a rettegtetők is befejezhetik már végre, a cirkuszt! Nem mintha, beijedtem volna tőle.

    https://privatbankar.hu/cikkek/makro/nagy-fordulat-johet-a-covid-valsagkezelesben.html
    Utoljára szerkesztette: kjhun, 2022.01.09. 12:36:51
  • rebekakocsis
    #303
    Tartóstejet ne vegyen már...
  • kjhun
    #302
    Egy kis tünetleírás, tavaly szept. 2.-áról. Kérdezem én, mi lehetett ez???

    "A hét elején, hétfőn (előtte lévő nap is voltak már jelei) a jobb szemem gyulladt be. Ki volt jól vörösödve és össze is akart ragadt idővel, mint a 8 hetes macskakölkeknek. Volt, valami kis hártyaszerűség is, ami miatt egy éjjel, kis fehér halót láttam, a távoli fénypontok körül, de ez pislásonként váltakozott, erősségre. Néha, szivárvány színű volt előtte nappal, mintha párás üvegen néztem volna át, de elhomályosulás nélkül. Kamillateával borogatva, tegnapra eltűnt. Tegnap, viszont jött egy kis nyáktermelés, a torokban, de ez mára alábbhagyott és remélem marad is ez az állapot. Ma inkább olyasmi állapotban érzem magam, aki talán kilábal belőle, akár egy szimpla láz után, de időnként száraz köhögés is van, de néha tüsszentés is. Lázam, talán nincs, de kis hőemelkedés biztosan lehet, homlokot tapogatva. Ez, némi takonnyal is meg van fűszerezve, de messze van, az eldugulásos mértéktől."
  • rebekakocsis
    #301
  • kjhun
    #300
    Pont erről beszéltem, pár sorral lejjebb!! Amit, rebekakocsis elvtárs, nem értett meg. Nem véletlenül írtam azt, hogy mennyit olvastam el eddig, ebben a témában. Fauci, meg be foghatná a pofáját, mert eléggé nagy köze van ehhez, a mizériához. Negatív színben.

    Cipruson, meg felbukkant, egy delta-omikron hibrid mutáns, amiről még nem sokat tudni.
  • Palinko
    #299
    Bukta lehet hosszú távon az emlékeztető oltás
  • kjhun
    #298
    Látom, leesett a humor. :D

    Amúgy, tényleg sok kommentet olvastam, az elmúlt közel 2 évben, a vírus kapcsán, de ettől nem leszek, se biológus, se virulógus, csak valamit leszűr, az ember belőle, ahogy már írtam, amit lát, olvass, hallott eddig, a téma kapcsán.

    Na, kérném azt a vakcina-magyarázatot, ha már olyan kegyesen felajánlottad.

    Amúgy, arról olvasnék itt inkább, ki mit és miket tapasztalt meg a környezetében. Akár, a saját bőrén (átesett a víruson, oltás), akár családtagról, barátokról, ismerősökről és munkatársakról van szó. Legyen az jó vagy rossz. Hogyan kezelik a helyzetet, a szemszögetekből nézve, ha elfér a szabályzat betűi szerint itt, netán finoman érintve, a konteókat is.
  • rebekakocsis
    #297
    Amúgy meg én minek is magyarázkodjak, ha a vakcinák alapvető működését sem fogod fel?
    Lépjél is inkább és hallgass.
  • rebekakocsis
    #296
    Óóóóó, 100k komment után virológus , netán biológus lesz az ember? Ha wow fórumban kommentelek akkor kapitány lehetek rombolón vagy cirkálón?
    Wáóóóó!!!!!!
    Tanícccss, meszterr....
  • kjhun
    #295
    Így, könnyű terelni.

    Ó magasságos virulógusok atyja, mond meg nékem, ki a legszexibb, krákk, krákk a legokosabb, e vidéken.

    Na, halljuk és olvassuk azt, a magasröptű magyarázatodat.
    100k komment után, már csak lecsapódik valami, az emberben. Időben, is formálódván.

    Most léptem, van más dolgom is.
    Utoljára szerkesztette: kjhun, 2022.01.08. 14:22:11
  • kjhun
    #294
    Kérdem én, mi az értelme akkor, az adatbázisnak?? Dezinformáció?? Egyes közismert gyógyszerekre rákeresve is, eléggé alacsony számokat találni. Az algopyrin, egyik összetevőjére, a Aminophenazone-re, csak 324-es érték van! Pedig, kb. milliárd számra veszünk be belőle, évente.

    A Covid-19-es vakcina számok kapcsán még annyi, hogy eddig csak Pfizerből is kb. 3Mrd oltást adhattak be eddig. Asszem, 4Mrd köról lehet, az 1*-er oltott és 3.2-3.4Mrd körül a 2*-er oltott emberek száma, ha minden igaz. Ezekkel is lehet számolni, százalékokat.
  • rebekakocsis
    #293
    Arról, hogy fogalmad sincs a témáról, részinformációkból vonsz le következtetéseket, szóval hagyjuk inkább.
  • kjhun
    #292
    Hát, igen! Mondhatnánk elsőre, de van egy kis csavar a dologban. Lassan olyan lesz elvileg, mint az influenza is, veszélyességre, akkor mire lesz majd fel, a hajcihő körülötte? Ha, lesznek további mutánsok, amik gyengébbek lesznek, akkor nincs értelme. A csavar ott van, hogy az oltások 4-6 hónapra adnak védettséget, állítólag. Akkor, mire mész vele? Bő 1 év után, lehet nem lesz védettséged, a mainstram média mantrája szerint és mehetsz, az újabb adagért. Viszont, a kanyaró-s példa, nem ezt mutatja. Vajon, a Covid-al is így lesz? Remélhetőleg igen, de a vakcinák hatásfoka messze nincs annyi, mint amaz oltásnál. És ezekkel, az oltásokkal oltakozunk és ez a baj! 100%-os védettségnél, ha tudnának ennyit az oltások, már le kellett volna csengeni a járványnak. Mi a tanulság?
  • kjhun
    #291
    Covid-19: 4-6 hónap védettség.
    Kanyaró, idézem a Wiki-s linkről, a lényeget: "Az oltóanyag gyengített vírust tartalmaz, ami az esetek 95%-ában elégséges védelmet ad. A másik oltásra azért van szükség, mert emellett a hatásfok mellett még kialakulhatnak helyi járványok. A második oltás után a gyerekek 99%-ában alakul ki élethossziglani védettség, ami már elég a helyi járványok megakadályozására."

    Akkor, miről is beszélünk??
  • Ironman2
    #290
    Egy kis érdekesség:

    Omikron,és a halálozási statisztika

    Nem veszélyesebb az Omikron egy sima influenzánál (persze 3 oltás után csak!)
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2022.01.08. 13:06:29
  • rebekakocsis
    #289
    A haláltól megvédenek, az tény, de a fertőzéstől nem. A bárányhimlő, kanyaró és a többi ellen élethosszig tartó védelmed lesz, míg ezek lehet csak 4-6 hónapig hatnak,

    Itt ismét bizonyítod, hogy fingod sincs az egészről. Az oltás ellenére megkapod a fent említett betegségeket, de az immunrendszered fel van rá készülve. Jé, pont mint a covidnál. Érdekes, nem? Gyerekeknek....
    Amúgy az álltalad említett kanyaró oltás pl. élő, aktív vírust tartalmaz. És ismételni kell. És nem gyenge mellékhaása is lehet. Művelődj, magyar, hogy ne okozzon gondot.
    Tovább, az antibiotikumokkal mi a helyzett, bárkinél okozhat anafilaxiás sokkot, mégis nyakló nélkül írják fel a háziorvosok, ha kell , ha nem.