201
Hogwarts Legacy az új Harry Potter játék
  • Plata
    #121
    Feltételezem eredeti a játékod.
    Ha igen akkor ez a gond. XD
    A májusi peccs óta a játék iszonyatosan gáz lett,addig futott high és ultra beállításokkal szépen,most meg közepes beállításokon is vacak.
    Május óta nem jött hozzá javítás,addig több mint 220 órát játszottam a játékkal,de azóta nem nagyon vettem elő,mert eszetlen bugokra képes.Van hogy fél Roxmorts helyén csak egy nagy üresség van,ha bele esel félórát zuhansz.
    Gyorsutazás is veszélyes lett, a játék kifagyhat tőle.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2023.11.13. 01:03:06
  • argo001
    #120
    A játék nagyon jó, de ugyanakkor nagyon el vagyok keseredve miatta...

    Az egész ott kezdődik, hogy a töltőképernyő előtt legalább 5 percet kell várni, míg megjelenik - minden egyes alkalommal - a preparing shaders képernyő.
    Aztán a játék borzasztóan laggol. Nincs ugyan egy erőgépem (Ryzen 3 4350G, 32GB RAM, 6500XT-vel), de a legalacsonyabb beállításokon, FSR 2.0 ultra performance módban is megjelennek az akadások. Ennek azért nem így kellene lennie. A játék SSD-re van telepítve, rengeteg VGA drivert próbáltam, ugyanazt tapasztaltam.

    Kíváncsi vagyok, tud-e valaki megoldást, vagy várhatok egy patchre addig, amíg hátha jó lesz a játék...
  • Plata
    #119
    Ha tesz rá telentpontot akkor nagyon erős lesz a káposzta,eldobásnál nem egy hanem két káposzta spawnolódik.
    Úgy emlékszem legalább két talentpont is van hozzá.
    Plusz ha megtalálja banditatáborban a hármas szintű káposzta erősítő rúnákat az is sokat erősít rajta.
    Terminátort csinálnak belőlük.
    De egyébként nem kell hozzá az sem,tegnap kiskarival megöltem három nevesített boss-t.
    Még csak most voltam vele ott ahol megtaláljuk a könyv lapjait,16 vagy 17-es szintű volt,a folyami troll boss 31.
    Nem volt gyors csata mert iszonyú sok hp-ja volt,na és három szintén túl nagy szintű botsárka vagy mi a szent isten testőre volt.De rengeteg balettozással mindig kikerültem az ütését,na és amikor hozzám vágott egy követ azt elkaptam a levegőben és vissza dobtam a pofájába.Ősi varázslatot is nyomtam bele jó párat,de a túl nagy szintkülönbség miat nem sokat zavart neki.Mivel a troll boss hülye így ha elugrottam a roham támadása elől akkor ment tovább és olyankor lehetett neki adni az áldást míg észhez tért mert neki ment a falnak vagy egyébnek helyettem. XD
    A másik meg a Zordó volt,az is túl nagy szintű volt,de annál az RNG be adta az overkillt.
    Vagyis nem egészen,mert láttam hogy támad a Zordó meg a társa aki szintén nevesített valami boss és egy csapat inferus,a Zordo-ra rányomtam az ősi varázslatot,mire birka lett belőle.Na itt a röhögés miatt majdnem elkaptak. XD
    Ráadásul a mostani peccs után fura lett a halál animációja.
    Ha megölsz valamit akkor eldobja a lootot és a hulla is ott marad egy kicsit,ami a zordo-nál érdekes volt,birkává változott és repült a bőre is.Mivel alapból az egy sötét korcs,csak nevesített boss erősségű.
    Mellelseg a trollal meg a farkas bossokkal csak azért mertem harcolni mert tettem talent pontot a kitérésre,így a karakterem mostmár nem elugrik simán egy ütés elől,hanem 10-20 méterrel arréb repül,hasonlóan ahhoz ahogy az aurorok meg halálfalók közlekedtek a Főnix rendje filmben.
    Az egér baloldali gombjára raktam így aztán lehet piruettezni a boss körül. Xd
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2023.05.13. 07:22:34
  • xido
    #118
    Termessz vagy vásárolj káposztát...nagy hasznát tudod venni egy tömött táborba lépés előtt ha susnyásból beküldesz párat :))
  • Plata
    #117
    Simán ki lehet a támadásaik elől térni,van félre ugrás,nem szabad egy helyben állni.Mozogni kell és pofozni őket.Nyugodtan elfuthatsz kicsit arrébb és beálsz egy fal mögé.
    Na és az ősi dobás csak most viszi el a fele erődet.
    Mert még gyenge vagy,a küldetés után már lesznek talentek is,feltéve ha elég nagy szintű vagy.Ha már 16 feletti a szinted akkor egyből a fejlettebb talentekkkel kezdhetsz.
  • Ironman2
    #116
    Próbálok majd nem sietni :) Én marha meg egy élettel vágtam bele itt a könyvtáros kalandnak,ez is nagy hiba volt.Amúgy tegnap vagy 6-szor bepróbáltam,aztán most jöttem rá,én marha vén fejemmel,hogy van a kikerülés manóver is,mert rohadt idegesitő,hogy hirtelen a hátam mögé ugrálgatnak ezek a szobrok.A lila védelem,mert gyakorlatilag szart se ér,1-2 mp-ig tart.Közbe próbáltam a láthatatlanságot is,de az meg addig tart amig el nem lövöd magadtól az első varázslatot.Annak majd nagy hasznát fogom venni gondolom később.
    Az a baj,mikor felemelem az egyiket,és kivégzem,addigra a másik a hátam mögé ugrik,és azon nyomba kivégez,gondolom majd itt jön az elugrás hirtelen.Ezek a korsók jók,a fele erőt leveszik tőlük.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2023.05.12. 20:44:49
  • Plata
    #115
    Hát azért nem egészen.
    Nem sok barátkozásra van esély,csak amennyi a sztoriban van egyébként,nincs semmi barátkozás haverkodás egyebek.

    Egyébként a sztorival ne siess,ha megvan az alohomora varázslat álj meg a fősztorival és kezdj el gyűjteni,irtsd ki az összes bandita tábort és ne felejtsd el lootolni a spéci ládájukat.
    Akkor kapsz pipát a táborra.
    Nekem volt olyan végig játszásom amikor a karimat 24-es szintre húztam úgy hogy még épp csak ki engedték a Roxfortból,sem repülni nem tudott sem spéci varázslatokat,de pont úgy könnyű szintet szedni.
    Ha kevés varázslatod van a világban található kihívások egyszerűek és ugyanannyi xp-t adnak.
    Sok varázslattal már vacakolni kell,átpakolni harcban a skillbar-t,satubbi.
    Na és rengeteg gyűjteni való van,sokan akkor kezdenek el elmenni felfedezni ha van seprűjük,öreg hiba.
    Már sokadik végre játszáskor is találok olyan helyet gyalog amit még nem találtam meg egyszer sem.Most kis hugrabugos karival le gyalogoltam megint a lábamat,mert ugye még nincs seprűje.De pont így gyalog lehet találni érdekes és néha vicces dolgokat.
    És néha csoda klassz helyeket.

    Utoljára szerkesztette: Plata, 2023.05.10. 14:06:45
  • Ironman2
    #114
    Jól hangzik.Tiszta Fable koppintás lett az egész.Márcsak a családalapitás hiányzik belőle,mint a 3-ban,meg a karakter növekedés.
  • Plata
    #113
    Csomó vicces varázslat kombináció van.
    Sőt ha megnyílnak a talentek még viccesebb lesz.
    Iszonyú durvává fejlesztheted a karaktered amint meg van a szövőszéked.
    Na persze kell hozzá hogy megszerezd az erősítőket a bandita táborokból.
    De legkeményebb arénát is úgy le verheted hogy hozzád sem tudnak érni. :D
    Sőt,ha nagyon túlhúzol bizonyos fejlesztést,addig élnek arénában hogy le spawnolnak.
    Griffendéles karakteremhez képest tudjukki egy cirkuszi mutatványos. XD
    Úgy hogy nincs sötét varázslat használva.Szerintem nem is kell mert felesleges,már mardekáros karival kipróbáltam,de közel sem olyan jó.Fejlesztve persze az avada kedavra egy egész csapatot kinyír,de mégis csak sötét varázslat.


    Utoljára szerkesztette: Plata, 2023.05.10. 11:55:03
  • Ironman2
    #112
    Na persze,hogy ez nem jutott eszembe,kösz!
  • Plata
    #111
    Nem kell ahhoz ősi mágia.
    Simán sebzed őket mással is.
    Egyébként ősi mágiát akor kapsz ha kombókat hajtasz végre,minden 10-edik kombó után jön.
    Tegnap toltam azt a küldit éppen.
    Sok ellenséget meg lehet ölni azzal hogy bele dobod a mélységbe.
    Nem kell hozzá semmi csak emeld fel majd csapj bele párat alapvarázslattal,az hátra löki.
    Ha a szakadék pereme mögé gurult hagyd le esni.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2023.05.09. 22:05:50
  • Ironman2
    #110
    Én még a könyvtár titkos részlegének termeit csinálom,de ezek az őrök,már kikészítenek.Fel kell hogy töltődjön az ősi mágia csikja,akkor egy ütéssel haza lehet őket vágni,de lassan töltődik,vagy mivel töltsem fel? Most abba a terembe vagyok,ahol 2 legelől,és 3-3 oldalt jön elő.Van 2 korsó,az kinyirja a távolabbikat,de a 6 oldalsóhoz már kellene az ősi mágia.
  • Plata
    #109
    Azkaban elég jól meg van csinálva.



    Még egy Harry Potter könyv szereplőnek a rokonával össze futottam,gondolom Cedric felmenője.
  • Plata
    #103
    Be szereztem a lökött prof ruha szettjét és Merlin talárját is.

    Utoljára szerkesztette: Plata, 2023.05.06. 00:30:13
  • Plata
    #107
    Igen már be is húztam.
  • PiszkosFred
    #106
    Most megy
  • Plata
    #105
    A prof szett megy,de a Merlin köpeny nem,az avalanche studio nem tol stream-et.
  • Plata
    #104
    Köszi,ránézek.
  • PiszkosFred
    #100
    Egyebkent a Merlin kopeny most megint elerheto a Twitchen dropkent, ha esetleg kell es nem huztad be a premier kornyeken. Mellette fut a juniusi kampany is, teljes szettet lehet osszeszedni.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2023.05.05. 16:04:44
  • Plata
    #102
    Egy dolog ami engem igazán zavar,a ruhákról a vicces kis szövegek hiányoznak.
    Én mindig elolvasgattam mi volt írva egy ruhadarabhoz,akár sapka akár sál vagy akármi.
    Érdekesnek találtam,a frissítés óta hiába nézem na ezen vajon mi van,hát semmi,minden szöveg eltűnt.
    Ui:Ha már hullák,nem tudom hiba volt-e vagy sem,de játék közben párszor találtam hullát a játékban.Nem a mostani peccs után,hanem már eddig is mindig.Egy pasi hullája szinte mindig ugyanott volt minden karakterrel.Nem én öltem meg,csak találtam egy fura kitekert végtagokkal fekvő pasast.
    Legutóbb meg mardekáros karival találtam egy kis tábort a hegyen az erdőben,két sátor volt meg tűzhely körülötte két halott.
    De ezek sosem tűntek el.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2023.05.05. 10:19:13
  • Plata
    #101
    Értem köszi.
    A patch óta a falak nappal nem világítanak bent,viszont most a karim haja világít ha a nap mögötte van kint. :D
    A játék eleve ultrára állította régen a beállításokat,RTX is be volt kapcsolva,csak a márciusi peccs óta megvakultam tőle így offoltam.
    Most viszont mindent be lőtt közepesre.

    Utoljára szerkesztette: Plata, 2023.05.05. 09:44:45
  • PiszkosFred
    #99
    Nem jatekmod, hanem a szokasos korrekcio azoknak, akik pokiszonnyal rendelkeznek, nekik lehetoseget biztositanak arra, hogy a pok ellenfeleket es hullaikat, stb. (van sok) a jatek maskent jeleniti meg.
  • Plata
    #99
    Ki jött egy hatalmas frissítés.
    Valami pókos játékmód is van benne,ha jól értem.
    Link.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2023.05.05. 06:16:46
  • Plata
    #98
    Én is egy fórumban láttam,de ki is próbáltam,nagyon vicces.
    Az egyik tanár akkorát visított hogy majdnem frászt kaptam. :D
    Más a szöveg ha éjjel kóborolsz hálóruhában és más ha nappal.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2023.04.23. 20:56:34
  • Maxtreme
    #97
    hehe nem, azt még nem, Mikre nem figyeltek.
  • Plata
    #96
    Nem tudom próbáltad-e már hogy a kastélyt bejárod éjjel vagy nappal pizsamában.
    Próbáld ki,mert némelyik tanár reakciója nagyon vicces,bár a diákok is beszólnak itt ott.
  • Maxtreme
    #95
    true, viszont az alapokkal nem tudtam megbarátkozni :D
    Ha már a játék szerint is "különlegesek vagyunk" akkor legyen külcsín is az :p
  • Plata
    #94
    Hát így már túl ki van pingálva,valahogy nem illik egy 15 éveshez,főleg nem a viktoriánus időkben.
    Egyébként csak én gondolom azt hogy ez a Sebastian egy zakkant szociopata ?
  • Maxtreme
    #93
    1-2 moddal egyébként egészen normális karit lehet összepakolni :)
    Enyém:




    "Játék közben" is egészen hasonló a helyzet.

    Érdekes amúgy hogy sosem kedveltem a HP világát, de ez a játék még nekem is tetszik és leköt.
    Utoljára szerkesztette: Maxtreme, 2023.04.23. 19:30:25
  • Plata
    #91
    Nekem nem nagyon hiányzik.
    Így is tökéletesen jó játék,bár a grafikai hülyeségek még zavarnak,de épületekben kikapcsolom ray tracinget oszt kész.
    Már túl vagyok a 200 órán is.
    Az új magyarítással még jobb.
    Szóval kéne még egy kari,de ugye csak négy lehet max. :(


    Utoljára szerkesztette: Plata, 2023.04.20. 18:01:43
  • IMYke2.0.0.0
    #91
    Monetization 1:1

    "Harry Potter: Quidditch Champions" - https://www.quidditchchampions.com/en
    Ezé' nincs és nem-is-lesz a Hogwartsban.
  • bendáj17
    #90
    Kész a gamenek a magyarítása: Fordítás Hatalmas köszönet.
  • Plata
    #89
    Nagyon vicces arcotvág mikor gonoszkodik.
    Például azzal a nagyon tuskó portréval kitoltam és nagyon vicces helyre akasztottam.
    Nem igazán gonosz cselekedet,mert az a bunkó jobbat nem érdemel.Még nem volt karakterem amelyik gonosz lett volna igazán.De aranyos volt ahogy vissza fojtott nevetéssel oltotta le. XD
  • Plata
    #88
    Azt hiszem már vannak modok hogy szebbé tedd a karaktered.
    Nekem nincs fent a magyarításon kívül semmi,mert félek hogy el rontja a játékot.
    De szerintem így is nagyon aranyos a kis boszorkám.

    Utoljára szerkesztette: Plata, 2023.03.22. 12:02:00
  • 0Fritz
    #87
    Szinte már minden filmben, sorozatban -és egyre többször a játékokban is- kötelezően feltűnnek az aberráltak, de még egyikben sem vették a fáradtságot a készítők, hogy a történet szempontjából lényeges és logikus elemként felépítsék azt, hogy egyébként miért is kell az aktuális kvótabuzit néznie a fogyasztónak egy hetero karakter helyett. Ők is rájöttek, hogy kényszerű mutogatásuk nem a józan ész és a kereslet alapján megy, hanem a jelenlegi politikai doktrina miatt.
    Utoljára szerkesztette: 0Fritz, 2023.03.22. 06:42:56
  • xido
    #86
    polgárpukkasztásilag felesleges volt,hiszen se a történet se a szerepe szerint nem kellett volna transzinak lennie és nem is annak volt megirva...de a szinész(nő) ilyen átoperált ember,hát ilyen lett..

    Sirona-Rebecca

  • Ironman2
    #85
    Köszike!!
  • 0Fritz
    #84
    A gépi magyarítás, amiről Plata is írt:
    https://gep.monster/games/hogwarts-legacy

    Mondaton belül is cserélgeti a tegezést/magázást, hím és nőnemet, hibásan értelmez bizonyos szavakat a szövegkörnyezet miatt, stb., de a lényegi mondanivaló érthető.
  • Plata
    #83
    Van magyarosítás,bár elég sok ökörség van benne és elég béna,de magyarítás.
    Külön öröm amikor idiótaságot ír ki.
    Így nem csak RPG lesz a játékból hanem komédia is.
    A növények neve például állati.
  • Ironman2
    #82
    Ja benéztem,eléggé egyformának tűnt elsőre mindegyik,már női karakterem van.Várom nagyon a magyarítást,még csak 90 százaléknál járnak.Rengeteg szöveg van a játékban,szinte végig pofáznak,a kastély meg él,és folyamatosan csevegnek benne a hátunk mögött is.
    Kicsit komplex a gyüjtögetési,és fejlődési rendszer,nehéz lesz megszokni.