217
Hogwarts Legacy az új Harry Potter játék
  • Maxtreme
    #97
    hehe nem, azt még nem, Mikre nem figyeltek.
  • Plata
    #96
    Nem tudom próbáltad-e már hogy a kastélyt bejárod éjjel vagy nappal pizsamában.
    Próbáld ki,mert némelyik tanár reakciója nagyon vicces,bár a diákok is beszólnak itt ott.
  • Maxtreme
    #95
    true, viszont az alapokkal nem tudtam megbarátkozni :D
    Ha már a játék szerint is "különlegesek vagyunk" akkor legyen külcsín is az :p
  • Plata
    #94
    Hát így már túl ki van pingálva,valahogy nem illik egy 15 éveshez,főleg nem a viktoriánus időkben.
    Egyébként csak én gondolom azt hogy ez a Sebastian egy zakkant szociopata ?
  • Maxtreme
    #93
    1-2 moddal egyébként egészen normális karit lehet összepakolni :)
    Enyém:




    "Játék közben" is egészen hasonló a helyzet.

    Érdekes amúgy hogy sosem kedveltem a HP világát, de ez a játék még nekem is tetszik és leköt.
    Utoljára szerkesztette: Maxtreme, 2023.04.23. 19:30:25
  • Plata
    #91
    Nekem nem nagyon hiányzik.
    Így is tökéletesen jó játék,bár a grafikai hülyeségek még zavarnak,de épületekben kikapcsolom ray tracinget oszt kész.
    Már túl vagyok a 200 órán is.
    Az új magyarítással még jobb.
    Szóval kéne még egy kari,de ugye csak négy lehet max. :(


    Utoljára szerkesztette: Plata, 2023.04.20. 18:01:43
  • IMYke2.0.0.0
    #91
    Monetization 1:1

    "Harry Potter: Quidditch Champions" - https://www.quidditchchampions.com/en
    Ezé' nincs és nem-is-lesz a Hogwartsban.
  • bendáj17
    #90
    Kész a gamenek a magyarítása: Fordítás Hatalmas köszönet.
  • Plata
    #89
    Nagyon vicces arcotvág mikor gonoszkodik.
    Például azzal a nagyon tuskó portréval kitoltam és nagyon vicces helyre akasztottam.
    Nem igazán gonosz cselekedet,mert az a bunkó jobbat nem érdemel.Még nem volt karakterem amelyik gonosz lett volna igazán.De aranyos volt ahogy vissza fojtott nevetéssel oltotta le. XD
  • Plata
    #88
    Azt hiszem már vannak modok hogy szebbé tedd a karaktered.
    Nekem nincs fent a magyarításon kívül semmi,mert félek hogy el rontja a játékot.
    De szerintem így is nagyon aranyos a kis boszorkám.

    Utoljára szerkesztette: Plata, 2023.03.22. 12:02:00
  • 0Fritz
    #87
    Szinte már minden filmben, sorozatban -és egyre többször a játékokban is- kötelezően feltűnnek az aberráltak, de még egyikben sem vették a fáradtságot a készítők, hogy a történet szempontjából lényeges és logikus elemként felépítsék azt, hogy egyébként miért is kell az aktuális kvótabuzit néznie a fogyasztónak egy hetero karakter helyett. Ők is rájöttek, hogy kényszerű mutogatásuk nem a józan ész és a kereslet alapján megy, hanem a jelenlegi politikai doktrina miatt.
    Utoljára szerkesztette: 0Fritz, 2023.03.22. 06:42:56
  • xido
    #86
    polgárpukkasztásilag felesleges volt,hiszen se a történet se a szerepe szerint nem kellett volna transzinak lennie és nem is annak volt megirva...de a szinész(nő) ilyen átoperált ember,hát ilyen lett..

    Sirona-Rebecca

  • Ironman2
    #85
    Köszike!!
  • 0Fritz
    #84
    A gépi magyarítás, amiről Plata is írt:
    https://gep.monster/games/hogwarts-legacy

    Mondaton belül is cserélgeti a tegezést/magázást, hím és nőnemet, hibásan értelmez bizonyos szavakat a szövegkörnyezet miatt, stb., de a lényegi mondanivaló érthető.
  • Plata
    #83
    Van magyarosítás,bár elég sok ökörség van benne és elég béna,de magyarítás.
    Külön öröm amikor idiótaságot ír ki.
    Így nem csak RPG lesz a játékból hanem komédia is.
    A növények neve például állati.
  • Ironman2
    #82
    Ja benéztem,eléggé egyformának tűnt elsőre mindegyik,már női karakterem van.Várom nagyon a magyarítást,még csak 90 százaléknál járnak.Rengeteg szöveg van a játékban,szinte végig pofáznak,a kastély meg él,és folyamatosan csevegnek benne a hátunk mögött is.
    Kicsit komplex a gyüjtögetési,és fejlődési rendszer,nehéz lesz megszokni.
  • IMYke2.0.0.0
    #81
    Ezt (férfi hang) kifejezetten undorító húzásnak tartom. Bocs, ez a véleményem.
    Ingame meg is lepett.
  • IMYke2.0.0.0
    #80
    Sajnos, ez tényleg így van.
    Az én karakterem sincs ennyire baltával faragva a készítőben:



    //Amúgy "offline" játszom, nem tudom mennyit javulna legálban.
  • Plata
    #79
    Sajnos nem rontották el,szándékosan ilyen szines egyéniségű ez a karakter.
    Ezért tértem át pasi karakterről a csaj karira,mert szerintem egyik másik NPC eléggé B+ kategória úgy.
    Dragon age origins-el ellentétben itt nem tudom megölni a meleg társakat.Sajna. XD
  • AnuluWork #78
    Azért ennél a szereplőnél elsőre ledöbbentem, hogy elqurták a szinkront, aztán kiderült, hogy, nos, nem ...

    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2023.03.21. 14:49:19
  • Plata
    #77
    Szerintem elnézted a kari kreálót,aranyos karit lehet kreálni.
    Holóhátas karim.

    griffendéles.


    Utoljára szerkesztette: Plata, 2023.03.21. 00:18:13
  • PiszkosFred
    #76
    Dehogynem. Csak arra készülj fel, hogy a karakterkészítőben látott csinosnak kreált női arc ritkán köszön vissza a játékban, bár elvileg az utolsó peccsek egyike ezt orvosolta.
  • RJoco
    #75
    A shader-es cucc sajnos egy ilyen fícsör. Nemrég olvastam róla. Játék és driver frissítés után követi el a játék és, ha jól értettem, akkor a proci számol, nem is a GPU.
    Ezekkel legalább nem lehet játszani, míg csinálja.
    Gondold el, mikor ülsz a több ezer € (4080, 5950X, stb.) mellett és nem érted, hogy miért szaggat a játékod, míg a VGA-n a ventik be sem kapcsoltak.
    Az első 5-15 perc kínszenvedés tud lenni.
    Jó lenne kötelezni a fejlesztőket egy jelzőre, amíg a számolás folyik.
    Ha nem lenne ilyen az adatvédelmi törvény, amilyen, akkor a felhőkön keresztül megkaphatnánk azokat a fájlokat, amiket másnál az adott VGA-ra már elkészített a gép.

    Mintha én már láttam volna női karakterről is képet.
    Mégpedig Plata tette be őket.
  • Ironman2
    #74
    Amúgy másodszori indításra már csak fél perc volt a betöltés,mivel elhelyezett többszáz mega cache fájlt a vinyón,a C:/ProgramData-ba.

    Viszont neharagudjatok már,női karaktert nem lehet indítani a játékban,vagy én nem tudok valamiről? Néztem videót is,és ott is ugyanezek a férfi karakterek vannak.Mi a rosebb ez? Én majdnem minden játékban inkább női karakterrel szeretek lenni.Nem lehetek Hermione?

    (ráadásul a legtöbb karakternek ilyen nyálas arca van,mintha direkt a másságra mennének rá,nagyon meg kellett választanom,hogy valami komolyabb kinézete legyen,és ne b.zi)
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2023.03.20. 14:39:21
  • Plata
    #73
    Nem merem ki próbálni mert félek hazavágja a játékot.
    De néha rohadt zavaró a hiba.
    Ha kikapcsolom ray tracinget valamivel jobb.
    Remélem nemsokára jön ki peccs hozzá.
  • Ironman2
    #72
    Kösz,meglesem.
  • Norbertboy
    #70
    Próbáld ki ezt
  • Norbertboy
    #70
    Talán próbáld ki ezt
  • Plata
    #69
    Nekem a be töltéssel nincs gondom,de az utolsó patch óta az épületekben a világítás borzalmas.
    Elkezdenek világítani a falak mintha a nap sütne a falból,egész addig erősödik a világítás míg szinte már semmit nem látni a vakutól.
  • Ironman2
    #68
    Ez már a 2.játék,ami bosszant a shaderek előtöltésével vagy 5 percig,ha nem tovább.Az Uncharted is ugyanilyen a játék kezdetekor.Nem lehet tenni ez ellen valamit? Persze jobb videókártya,meg blabla,de most nem akarok cserélni hirtelen videókarit.
  • Norbertboy
    #67
    Ezzel a moddal még több élet van. Ezen kívül számtalan mod van a játékhoz, érdemes körülnézni.
  • Plata
    #66
    Hollóhátas karakterrel össze futottam egy sárkánnyal is.
    Akkora állat volt hogy tisztára be tojtam tőle.
    De nem bántott csak le csapott a patak túlpartján és elhúzott a vérbe nagyon gyorsan.
  • Plata
    #65
    Párbeszédnek lehet nincs súlya,a sztori küldetések változnak attól függően hogy milyen házban vagy.
  • 0Fritz
    #64
    Párbeszédeknél a válaszaidnak sincs súlya.
    A seprűversenyes dolog várhatóan dlc-s lesz?


    Ide is:

  • Plata
    #63
    Az is zavaró hogy magasról tojnak rá ha főbenjáró átkot használsz.
    Crucio és Imperio átkot megtanultam.
    Az avada kedavra átkot nem.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Addigra ugyanis be igazolódott a gyanúm hogy ez a Sebastian gyerek totál elmebeteg.

    Utoljára szerkesztette: Plata, 2023.02.27. 16:21:11
  • PiszkosFred
    #62
    Nezd meg ugyanezt, ha a uttol 2 meterre harcolsz :) De mindegy is, aprosag az egesz, nem ezen mulik, ettol meg jo a jatek boven.
  • Plata
    #61
    Egyébként NPC-k reagálnak néha a harcra ha az úton van.
    Azonnal dehoppanálnak,majd amikor véget ért a bunyó vissza jönnek. XD
    A falu mellett keresgéltem az úton mikor koboldok megtámadtak,egy pár andalgott arra,mikor koboldok támadtak simán dehoppanáltak.Mikor végeztem velük és eltűnt a párbajfeladat felirata is akkor lazán újra oda hoppanáltak és folytatták az útjukat.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2023.02.27. 11:09:18
  • PiszkosFred
    #60
    Mondjuk egy sandboxtol pont nem varnam el (ez meg persze, hogy nem az), de egy openworldtol, amely egy aranylag zart kozossegben jatszodik, na attol mar igen. De ez az en hulyesegem, apro kis zavaro tenyezo, de karpotol a tobbi jelenlevo ficsor :)
  • lwb
    #59
    Mert sem a HL, sem a CP nem igazi sandbox játék. Csak háttér a sandbox-ság, díszlet, de valójában mindkettő egy eléggé lineáris játékélmény.
  • PiszkosFred
    #58
    Teljesen jogosan, ez nalam is nagy hianyossag. Picit olyan, mint a Cyberpunk fele osszecsapott megoldas, mindenhol random npc-k maszkalnak, ami szep es jo, de ez csak hatter, egy ido utan mar inkabb zavaro az interakcio hianya - jobban orultem volna, ha a "suliba" jaro 100-150 diak meg 50 kiszolgalo szemelyzet egyedi nevet es nemi szemilyeseget kap es mondjuk a jatek soran veluk talalkozhattunk volna, picit szemelyesebbe tenne az egeszet.

    Vagy legalabb reagalnanak a tetteimre, pl harcolok az ut mellett 2 meterre valamivel, az uton meg siman setalgatnak a noname diakok, mintha csak egy plaza masodik emeleten bameszkodnanak. Vagy segitsen, vagy fusson el felelmeben, vagy fagyjon le remegve, teljesen mindegy, csak reagaljon. :)