427
  • dyra
    #107
    Beleállsz ebbe az ok - okozati meg tyúk - tojás dologba. Amit mondasz, hogy az ember teremtette az Istent vagy az Isten az embert pont egy ilyen.

    Nem kell meggyőzzelek. Ha nem hiszel nem hiszel. De Istennel kapcsolatban az az egyik legérdekesebb dolog, hogy cáfolni se bizonyítani nem lehet.
    Utoljára szerkesztette: dyra, 2020.08.04. 15:50:53
  • Taclaw83
    #106
    Ha isten valóban VAN.... és elhisszük a biblia minden történetét, akkor kérdem én, most merre van? A könyvben elég sokszor lép kapcsolatba, avatkozik bele a dolgok folyásába, vagy egyszerűen pusztít el városokat, (az egész bolygót ugye elárasztja) manapság meg semmit nem tesz? Szabin van? vagy a Covid miatt ő is karanténban van? esetleg nem kapni akkora maszkot amekkora arca van?
  • Irasidus
    #105
    Nem kötözködésből... de a korai univerzumot fotongáz töltötte ki, vagyis fény elöbb volt mint világító testek. :) A probléma inkább az élőlények teremtésével van, halakat késöbb teremtett mint szárazföldi állatokat...
  • defiant9
    #104
    "Gondolod már végig az összes több is a fejedben van. Nem csak Isten. A gyűlölet se létezik. Az agyad kreálja."
    A gyűlölet egy érzelem, elfogadom a létezését. Ha azt mondod hogy isten sem más mint egy az emberi fejekben lévő érzés akkor OK. Ez esetben viszont nincs semmiféle hatalma azon túl mint amit az ember emiatt cselekszik, nem tudott megtermeteni semmit, addig nem is létezett ameddig az ember nem jött létre az evolúciós során. Ha ez így neked OK, akkor nekem is.
  • Irasidus
    #103
    A szeretet, gyúlölet érzelemek, ami egy hormonális válaszreakció egy külső, vagy belső ingerre. Nagyon jól leirható a kémiaja. Ezt pont nem az agyad kreálja, de nem is az a probléma valakivel, hogy van belső szubjektuma, hanem azt hiszi az a objektív valóság. Tehát itt sem az a probléma, hogy az agy kreálja, hanem, hogy egy érzékcsalódast objektív valóságnak hisz valaki, és még meg is akar győzni róla.
  • Kelta
    #102
    teremtés:
    1 nap. legyen világosság
    4 nap. legyenek világító égitestek az égen (csillagok stb)

    kérdés 1 nap akkor mitől volt világosság ?:))
  • Kelta
    #101
    pedig az..kitalált alakja a vallási mitosznak
  • Kelta
    #100
    mennyi bolygót ismersz? 10? 20, 100? 1000?

    kb ötezer milliárd létezhet..biztos neked van igazad :)))
  • Taclaw83
    #99
    1 Móz. 1,27 "Teremté tehát az Isten az embert az ő képére, Isten képére teremté őt: férfiúvá és asszonynyá teremté őket."
    ezzel szemben

    1 Móz. 2,18.23 "És monda az Úr Isten: Nem jó az embernek egyedül lenni; szerzek néki segítő társat, hozzá illőt ... És monda az ember: Ez már csontomból való csont, és testemből való test: ez asszonyembernek neveztessék, mert emberből vétetett."

    Ez az egyik kedvencem az ellentmondások közül.... Ugye nem az ószövetséget állítja szembe az újjal, hanem ószövetség-ószövetség... Mi is történhetett: az első részt berakták... majd jött a megvilágosodás... "basszus így majd a nők azt fogják hinni hogy egyenlőek... nem lesz suna csak ha ők is akarják... - nem gond Béla majd később leírjuk, hogy egyébként a férfi a teremtés koronája és a nő az csak alárendelt..."
  • TokraFan
    #98
    Ezekre a kérdésekre konkrét választ az életben nem fogsz kapni egy hívőtől, azon egyszerű oknál fogva, hogy nem tud rá bizonyítható módon válaszolni! Maszatolni tudnak, esetleg le leszel hülyézve, mert "Te még nem vagy azon a szinten" (értsd: neked még nincs teljesen kimosva az agyad a sok kőkori marhasággal, és még képes vagy a logikus gondolkodásra).

    Persze, hogy nincs bizonyíték a feltámadásra! Nulla, semmi! Az önhipnózison kívül semmi másuk nincs. Az önhipnózis pedig furcsa dolgokra képes, csak nézd meg mi megy ma a jellemzően konzikból álló konteo hívők és ezoterikusok között. POnt úgy elhisznek minden marhaságot, mint a vallásos hívő, még olyan állításokat is, melyek kikezdhetetlen cáfolatát a saját szemével is láthatja! Ez a jelenség pedig ismét bizonyítása annak, hogy az agy nagyon hatékonyan képes önmagát becsapni akár vallási mesékkel, akár konteós, ezoterikus mesékkel, főleg, ha gyermekkorban butaságokkal tömték...Így könnyű megérteni, miért képzel valaki istent oda ahol nincs, lapos Földet oda, ahol nincs, vagy éppen 5G toronyból aktiválható koronavírust oda, ahol nincs. A hülyeség-lista sajnos végtelen hosszú lehetne...
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.08.04. 12:08:19
  • Taclaw83
    #97
    A Bibliára egyébként milyen alapon hivatkoznak? Ki/kik írták, rendszerezték, gyűjtötték össze a könyv tartalmát? Van egy első kiadás amit megtaláltak és alá volt írva: írta Isten....????

    Milyen bizonyíték van Jézus létére? Arra hogy nem egy kitalált személy vagy egy sima előadó, egy retró standupos aki azért gyűjtötte maga köré a könnyen befolyásolható embereket, mert pl. jutott neki egy kis Mária Magdolna.....
  • dyra
    #96
    "Isten sehol máshol nem létezik csak a sok idióta fejében. Épp ti mondjátok hogy bennetek van. És ez kivételesen igaz is, a fejetekben van sehol máshol, elhittétek a meséjét, valóságosnak képzelitek. A gond nem is a relatíve ártalmatlan személyeskedés, inkább a gyűlölködés és az intolarencia más vallás irányába amit produkáltok, illetve az alatvalói szolgalelkűség ami beleivódik a gondolkodásotokba. A saját hiteteket a többieké fölé emelitek, ezt olvassátok ki a tanításból, ezt sulykolták belétek a szónokaitok, akik hatalmuk forrásaként tekintenek a buta tömegek vallás általi kontrollálására. A birkák pedig nagykanállal eszik a vallásos maszlagot amit eléjük tesznek. "

    Bedobtad a tutit. Mindegy csak materiális. Amit látsz az van.

    Gondolod már végig az összes több is a fejedben van. Nem csak Isten. A gyűlölet se létezik. Az agyad kreálja. A szeretet se. Azt is az agyad kreálja.

    Plusz engem ne sorolj a hívők közé. Magam se tudom létezik-e Isten. Arra hajlok igen. De ne moss össze senkivel. Az tévedés.
    Utoljára szerkesztette: dyra, 2020.08.04. 11:43:46
  • Fefy
    #95
    Na várj egy kicsit Tetsuo #60-as hozzászólását olvasd már el. Ő írta le, hogy Isteni felkérésre a népirtás, gyilkolás, stb nem bűn. Én erre kérdeztem azt, amit és nem lovagoltam a dolgon, csak szeretném tisztázni, hogy hogyan is gondolta ezt pár ártatlan példán keresztül.

    A másik: "Egy olyan emberek által közösen átélt élményről van szó, ami létezik és érdemes a vizsgálódásra." Ha érdemes vizsgálni, akkor miért nem érdemes bizonyítani is? Csak? Ha pedig tényleg nem lehet bizonyítani, akkor azért vizsgáljuk, hogy csak az időt és energiát beöljük abba, amivel kapcsolatban amúgy sem találunk semmit?

    Nem érzed úgy, hogy ezek ellentmondásos dolgok?

    De ha már itt tartunk, összegezzük a száraz tényeket:
    Adott x vallás jelenleg. Ezek nagy része (y) megegyezik abban, hogy egy Isten van, mindegy, hogy milyen mesevilág van körülötte és hogyan hívják. Adott x-y=z vallás, melyek több Istenről szólnak. Na és most jön a csavar: A két csoport közül melyik írja le a valóságot? y, vagy a z csapat? Az y tagjai azt mondják, hogy nincs több Isten, a z csapat tagjai meg azt, hogy 1+ Istenről van szó. A magadfajták azt mondják z-ről, hogy ők eltévedtek, mert nem az egy igaz Istenben hisznek, akinek a létét idézem: "nem lehet bizonyítani és nem is kell". Ha nem lehet bizonyítani, akkor a "csak"-on kívül miért lenne ez igaz? Természetesen ettől még miért ne létezhetne, de az a nép, amelyik utoljára mindent elhitt a csak jellegű próféciából, annak 5-6 évnyi lövöldözősdi után kettécsapták az országát majdnem 50 évre (igen, Hitlerről beszélek, aki meggyőzte a németek nagy részét, hogy ők felsőbbrendűek és ezért joguk van egész Európát az uralmuk alá hajtani, sokan pedig ezt el is hitték, mert csak).

  • Fefy
    #94
    Nagyon is tisztában vagyok az érvelés kiindulásával és nem is ezzel vitatkoztam (lehetne, de nem tettem), hanem azzal, amit a #60-as hozzászólásban leírtál.

    Isteni felkérésre népirtásról írtál. Nem idézném be ismét a második pontot, amit írtál, de ezzel kapcsolatban ejtettem el azt az aprócska kérdést, hogy akkor rendben van-e a családod legyilkolása Isteni kérésre? Illetve a másik kérdésem az volt, hogy Isten az ilyen kéréseket hogyan juttatja el az illetőhöz?

    Ezekre válaszolj, ha már azt a második pontot leírtad úgy, ahogyan leírtad.
  • Irasidus
    #93
    Te meg a zsidókat nem bírod elviselni, meg azokat akiket ki akarsz írtani. Népírtásról beszélsz, bibliára hivatkozva, belőled az erkölcs és az empátia hiányzik. Abberált barom vagy! Ennyi.
  • Tetsuo
    #92
    Te beszélsz toleranciáról? Nem bírod elviselni a keresztényeket.
  • Tetsuo
    #91
    Részemről semmilyen képmutatás nincs. Sehol nem írtam, hogy a mai judaizmus és a kereszténység közös oldalon állna. Ezt csak te találtad ki az alattomos, kötekedő és hazug észjárásoddal.

    Másrészt tehát az érved magadnak az, hogy azért nem hiszel Istenben és a Bibliában, mert bizonyos hívők így vagy úgy viselkednek? Az önbecsapás is. Saját magaddal sem vagy őszinte.
    Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2020.08.04. 09:55:01
  • Diopapa
    #90
    Tudjuk mit írnak:

    "Jobbára ártalmatlan"
  • Irasidus
    #89
    Kezdjük ott, hogy nem ismered az összes bolygót, de még csak a bolygófajtákat sem, mert nem csak szikla, és gázbolygó ismert ma már. Üdvözlettel 2020-ból! Masrészt az ufo vagyis, hogy itt röpködnek, és az élet kutatása nem ugyanazt jelenti. Mintha az asztrologiát kevernéd az asztronómiával...
  • Antracit
    #88
    Kezdjük ott hogy csak a Föld alkalmas az élet tartós fenntartására. A többi bolygó vagy homogén szikla vagy gázóriás, túl közel vagy túl távol a napjához, így ott kizárható az élet. Ez az UFO-dolog csak fantazmagória.
  • defiant9
    #87
    "De ahhoz semmi köze istennek. Ezt szögezzük le. Azt hogy a nevében sok idióta mit csinál nem az ő dolga."
    Isten sehol máshol nem létezik csak a sok idióta fejében. Épp ti mondjátok hogy bennetek van. És ez kivételesen igaz is, a fejetekben van sehol máshol, elhittétek a meséjét, valóságosnak képzelitek. A gond nem is a relatíve ártalmatlan személyeskedés, inkább a gyűlölködés és az intolarencia más vallás irányába amit produkáltok, illetve az alatvalói szolgalelkűség ami beleivódik a gondolkodásotokba. A saját hiteteket a többieké fölé emelitek, ezt olvassátok ki a tanításból, ezt sulykolták belétek a szónokaitok, akik hatalmuk forrásaként tekintenek a buta tömegek vallás általi kontrollálására. A birkák pedig nagykanállal eszik a vallásos maszlagot amit eléjük tesznek.
  • dyra
    #86
    De ahhoz semmi köze istennek. Ezt szögezzük le. Azt hogy a nevében sok idióta mit csinál nem az ő dolga. Az a mi dolgunk lenne, csakhat a legtöbb ember beleértve magamat is arra se képes, hogy türelemmel vitatkozzon. Előbb utóbb szemelyeskedni kezd. Ez a szint most.
  • defiant9
    #85
    Nevetséges ahogy a két mamlasz papol istenről, az egyik egy velejéig rasszista aki gyűlöli a más istenhez fohászkodó zsidókat vagy migránsokat a vallásukkal együtt, közben arról papol hogy tulajdonképpen ugyanahhoz az istenhez imádkoznak.
    A másik meg a nagy önzetlenség meg szolidaritásról beszél, de amikor felvetődik hogy akkor a muszlim gyerek is hadd tanulhasson már ugyanúgy hittant az iskolában akkor arról már szó sem lehet.
    Képmutatás felsőfokon amit ezek a díszhívők produkálnak, de ez általánosságban is jellemző a hívőkre, egyik sem igazán tolerálná hogy mecsetet építsenek a temploma mellé. Ez „istenük” belső parancsa, és engedelmeskednek neki. A vallás egyben a gyűlölködés egyik formája is.
  • Tetsuo
    #84
    Isten egy metafizikai abszolútum. Nem lehet az anyagi világban pontosan leírni, emberi nyelven megfogalmazni, mi az.
    Legjobban talán a hindu vallások tudják bemutatni, de a Biblia is beszél a lényegről.
    Ő a teremtett világon kívül esik, de azon belül is jelen van. Ránk tekint és bennünk is van.
    Az emberi bűnbeesés miatt folyamatosan távolodunk Tőle, de ki a Paradicsomba kerül, újra együtt lesz vele örökké.
  • Tetsuo
    #83
    Hogy lenne már kitalált?! :-O A legelvetemültebb ateisták sem tagadják Jézus történelmi létét, hanem emberként tételezik azt, Istenember helyett.
    A más népek mítoszaival való egyezőség pedig éppen isteni mivoltát sugallja.
  • dyra
    #82
    Egyrészt másképp gondolkodunk istentől. Én nem egy emberi alakú lenyt kepzelek el aki mordondirozik és azon gondolkodik hogyan váltson meg minket. Inkább egy "élmény" egy érzés. Nehéz szavakba önteni.

    A felvetesedre válaszolva, emberek, milliardjai nemzedékek ezrei gondolkodtak istentől. Tudosok, filozófusok, papok, átlagemberek. Elképesztő mennyiségű nyoma van a különböző kulturális területeken.

    Te meg jössz nekem a drogosokkal meg halucinaciokkal. És én csuztatok?

    Most is róla vitatkozunk.
  • TokraFan
    #81
    "Egy olyan emberek által közösen átélt élményről van szó, ami létezik és érdemes vizsgálódásra"

    Drogok hatására is számos közösen átélt élménye van tömegeknek, de ezt értelmesebb helyeken szimplán hallucinációknak nevezik, és nem irtanak ki embereket csak azért, mert ők nem szívtak aznap este semmit és megmaradt a józan, tiszta, logikus eszük.

    Ezen felül szinte bármilyen tömegrendezvényen tapasztalhatsz közösségi élményt, legyen az koncert, sportesemény, vagy egy űrhajó kilövése...ezt a jelenséget a pszichológia is jól ismeri. istent idekeverni ismét csak egy lendületes csúsztatás...
  • TokraFan
    #80
    Ahogy gondoltam, tehát megállapítom, hogy nem tudod feloldani az ellentmondásokat! Bár össze-vissza maszatoltál, de azt mindenképpen értékelem, hogy legalább kísérletet tettél a magyarázatra, mert noland és a többi hívő még eddig sem volt képes eljutni.
  • defiant9
    #79
    "Ezek a dolgok egyfelé mutatnak. És az Isten"
    Nem, ezt úgy hívják hogy evolúciós szelekció. Az ember általánosságban azért vált olyanná amilyen, mert adott körülmények közt a kooperáció hatékonyabb volt az önzésnél vagy árulásnál. Ha drasztikusan visszaesne a civilizáció szintje akkor vele csökkene ez is, bőségben könnyű szolidárisnak lenni, amint napi betevő is szűkössé válik akkor rögtön elkezdenénk elvonni ezeket az erőforrásokat gyengék, öregek vagy elesettektől. Aki nem így tesz, az éhenhal/kiszelektálódik -> visszaszorul ez a viselkedési forma, a természet erőforrásait pedig gondolkodás nélkül élnénk fel, pontosan azt tettük korábban is, hiába volt ott a biblia.
  • dyra
    #78
    Isten léte túlmutat a Biblián. Egy olyan emberek által közösen átélt élményről van szó, ami létezik és érdemes vizsgálódásra. Te pedig beleállsz azon lovagolni, hogy ki kinek a nevében mit követett el? Mi köze ennek Istenhez? Ő fogta a kereszteslovagok kardját és csapkodott vele?

    "De tegyük fel, hogy elfogadom, hogy egy Isten van (sok vallás esetén ez közös pont). Melyik szerint éljek?"

    Isten nem fog helyetted döntéseket hozni. Azt te vagy megteszed vagy nem. Akkor szólhatnál valamit ha neki kéne megfelelned? És ő tanúbizonyságát adná a létezésének? Az milyen élet lenne?

    Van ott bent valami, ami nem a Bibliából jött, hogy pl kimész az erdőbe és már néhány óra után megnyugszol, hogy nem fogod eltaposni a bogarat ami éppen átvesződik az úton. Sorolhatnám azokat a nap spirituális élmények tömkelegét ami veled van minden percben. Csak természetesnek tűnik.

    Nem az.

    Az önzetlenség, a szolidaritás, a hűség és még sok minden más ami közös emberek milliárdjaiban akkor is ha nem egy vallást visznek.

    Ezek a dolgok egyfelé mutatnak. És az Isten. De ha megakarod fogni az nem fog menni. Nem lehet bizonyítani és nem is kell.
  • ostoros
    #77
    Látom, már megint témánál vagytok. :D
    Azt tudtátok, hogy a pokol egyik legfőbb büntetése az Istentől való elkülönülés, örökre?
    Ez alapján elképzelhető, hogy mindannyian a pokolban vagyunk, már most, mert a nagyfiú itt hagyott minket.
  • Kelta
    #76
    szent könyvek, na ezen jót röhögtem...kanonizáció megvan??
    emberek írtak minden könyvet..semmi szent nincs bennük, csak amit a vallási vezetők kitaláltak és rámondták
    emberek bűnei.,.semmi más.. tudod mi a vallás? egy kitalált mese a hatalomért és a vagyonért
    ezekért folyó küzdelem egyik eszköze, semmi több..,
  • Kelta
    #75
    Lehet, de a tényeken nem változtat semmilyen előadás...Jézus alakja kitalált, lopott...korábbi meselakok és mondabeli istenek történetét vették át szinte szó szerint..
    (Buddha, Síva, Hórusz, Herkules, Attisz, stb stb)
    Az egész mese lopott elemekből épül fel, nem lehetetlen hogy volt egy béna hit hírdető akárki (meg még vagy 50 másik is), és az ő alakja köré húzták fel az egész mesét.
    De az aki a bibliában és a vallás történelmében szerepel, az az ember sosem élt. és semmi olyan nem történt amiket leírnak róla.
  • Tetsuo
    #74
    Katolikus Lexikon - Hamis próféta
    Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2020.08.03. 17:50:54
  • Tetsuo
    #73
    A történelmi források feldolgozása során több paramétert figyelembe kell venni. Többek között az esemény és lejegyzés között eltelt időt, a másolatok számát, az egyéb hivatkozásokat és szóbeli, kulturális hagyományok vonulatát.
    Érdemes ezt az előadást, majd a 2. részt meghallgatni:

    Nem tökéletes, de rávilágít a lényegre.
  • Tetsuo
    #72
    Óvodás lehetsz, ha az érvelés kiindulását sem érted, mégis vitatkozol vele. Azért válaszolok.
    Nem az a lényeg, ki mikor hivatkozik más emberek megölésekor Istenre, hanem az, mi van a szent könyvekben.
    Ráadásul itt egy látszólagos ellentmondás lett tisztázva. Nem én hivatkoztam a Bibliára, hanem az ateista honlap, én azt a félreértést tettem helyre.
    Erre te meg jössz azzal, mi van, ha valaki Jézus nevében legyilkolja valakidet...
    Ülj vissza az óvodapadba. ;-)
  • Fefy
    #71
    "Az adott parancsolatokat be kell tartani az embereknek kivéve, ha adott szituációban Isten másként rendeli. Pl. Istennek parancsa a Ne ölj!, de aki ölt, általában halállal kell lakolnia, vagyis a kivégzése nem ölés, hanem a rend helyreállítása, de csakis Isten rendelte szerint."
    Ezen hangosan felröhögtem. De tényleg, komolyan felröhögtem. A kiírtásos mondatodra pedig már nem is reagálnék.

    De fordítsuk meg:
    Adott egy Allah-ot egy istennek tartó muzulmán (miért ne lehetne, ugyanarról az egyről van szó, csak más a mesevilága). Megkapja az egy istenétől azt, hogy írtsa ki a családodat, közben azt mondogatva, hogy "nem én akartam, Allah utasított". Ez az általad leírtak alapján akkor rendben van, nem kívánod a halálát a muzulmánnak (előre is elnézést a muzulmánoktól a példa miatt), mert az egy istennel mégsem szabad vitatkozni és ha ki kellett írtani a családodat, akkor ki kellett.

    A legjobb kérdés viszont még nem hangzott el. Egy nép kiírtását Isten hogyan rendeli el? Jön a viaszpecsétes pergamen, hogy a szőke kékszeműeket ki kell írtani, aláírás Isten? Vagy ez hogyan működik? Az álmodban megjelenik, vagy az érzésre Isten azt parancsolta, hogy... csak képzelgés és önigazolás, de nem valódi utasítás egy felsőbbrendűtől.

    De vegyük csak a Bibliát alapul. A sok mese arról szól, hogy meg kell bocsájtani a másiknak, akármilyen súlyos is a bűne. Ebbe hogyan fér bele az Isten által elrendelt ölés? A keresztes háborúk is pont Isten nevében mentek elméletileg. Aki nem keresztény volt, azt halomra kaszabolták. Nem biztos, hogy azért, mert nem hitt Istenben, hanem szimplán csak azért, mert nem ugyanazokban a mesékben hitt. Ez nálam bőven az álszentség kategória.

    De tegyük fel, hogy elfogadom, hogy egy Isten van (sok vallás esetén ez közös pont). Melyik szerint éljek? Éljek Allah szerint és aki nem őt isteníti, azt minősítsem hitetlen kutyának és vágjam le, legyek keresztény és indítsak keresztes háborút a nem keresztények ellen, vagy legyek akármilyen vallású?

    Szeretném ha mindegyik felmerült kérdést megválaszolnád és nem térnél ki a válaszok elől. Részemről az is elfogadható válasznak, hogy "nem tudom". Nem fáj a leírása.
  • Kelta
    #70
    Egy frászt van...mindössze 6 ismert van, a 4 korai evangélium és két írás Taccitusé és Flaviusé
    semmit több,...minden más ezekből veszi
    Na most az utóbbi kettőről rég bizonyított hogy utólagos beleírás, hamisítás
    a 4 evangélium, meg Máté János Lukács és Márk írásai jóval a feltételezett Jézus után íródtak 80-160 évvel..eredeti nincs is meg, csak sokszorosan másolt fordított változatok, amik ki tudja milyen változáson fordítási hibákon mentek át
    és nagyrészük teljesen ellentmond egymásnak, és sok tény benne téves, illetve ellentmondó a hivatalos bibliának

    ennyit a sokmillióról
  • Irasidus
    #69
    Mi van benne?
  • defiant9
    #68
    "Minden kérdésre pontosan válaszoltam."
    LoL. Ezt szokás szerint pofátlanul elsütöd itt is, már az elején leírtam hogy ez a várható sorminta, valótlanság. De kérem akkor idézd be a válaszod a lenti kérdésemre, addig rögzítsük hogy továbbra sem válaszoltál.

    "egy hozzászólás keretében követeli Isten létének bizonyítását."
    Ez nekem címezve újabb hazugság, én nem követeltem ilyet. Ennek ellenére nem eretnekség ennek felvetése, a valós/létező dolgok döntő többsége relatíve könnyen bizonyítható, akár 1 hsz.-ban is. Ami persze csak kitaláció annak bizonyítása felettébb nehézkes, isten kapcsán nem is megy senkinek.

    A többi vallásos maszlagod irreleváns, csak a birkákra hat, jobb lenne ha az erőforrásaid az eldöntendő kérdés megválaszolására fordítanád nem a mellébeszélésre.