10
  • Cat #10
    "én már a csavarhatókat várom!!! alig bírom kivárni!!!"

    A Nokia már 2011-ben megcsinálta. Az alapötlet az volt, hogy hidegben, kesztyűben a telefon két végét csavargatva lehet vezérelni, le-fel léptetni menüpontokban.

    https://www.youtube.com/embed/JqyK-3sIzMk

  • M2 #9
    Én még mindig ezen röhögök. Ugyanis a készülékek TÉRFOGATA ami igazán számít, ebben pedig a hajtogathatók csak rosszabbak tudnak lenni.

    Egyetlen ami számít: a menőségi faktor. Na az nagy neki, zabálják is az influencerek! Itt a Jövő, meg a Menő!
  • gombabácsi
    #8
    monitor esetén azért sokan használják
  • Vata111
    #7
    Hajlított képernyős TV-k. Emlékszik azokra még valaki?:-)
    Pedig mekkora dobás lehetett volna, aztán nem lett. Mert a kutyának se kellett.
  • kékherceg
    #6
    addigra ki is megy a divatból
  • barret
    #5
    Megy a vergődés,mert csökkennek az eladások.Aki nagyobb ökörséget talál ki,az a menő,arra figyel a média.Már is mindenki az ő nevüket látja mindenhol.
  • kvp
    #4
    A flexibilis kijelzok igazi haszna az lenne, hogy ha hajlito ero vagy nagy g terheles eri az amugy merev keszuleket, akkor a kijelzo nem torik darabokra a burkolat alatt. Erre viszont szinte barmilyen oled panel kepes. Nem veletlen, hogy azok terjednek, bar a kijelzok elettartalma meg mindig nem jo. (a gyors beeges is emiatt van, lathato a fakulas mar rovid idon belul is)

    A valoban hajtogathato kijelzonek akkor van ertelme, ha a telefon osszehajtva sem vastagabb mint a mostani ultravekony keszulekek. Erre viszont a muanyagfolias megoldas sem jo, mert nem lehet bele elet hajtani a hordozoanyag roncsolodasa nelkul, feltekerni pedig nem lehet annyira laposan hogy egy mostani telefonba beferjen a tekercs.

    Igazabol forma tekinteteben mar az oskor vegen is a kis (agyag, papir, ko, fa, pala) tabla formatum volt a praktikus, ami megfelel egy mai atlagos telefon/tablet meretenek. Az ember szamara ez tunik az idealis meretu iro/olvaso formatumnak.
  • SupraMKIII
    #3
    Néhány év? Inkább évtized.
    De mitől is terjedne gyorsan? Alig néhány ember engedheti meg magának, illetve sok embernek soha nem lesz rá szüksége.
    Attól, hogy ez érdekes ötlet, még nem lesz praktikus: Én pl. nem szeretnék egy kockával járni a zsebemben,..
  • NEXUS6
    #2
    "Maga a telefonos piac egyébként igencsak megszenvedi a friss fejleményeket, ugyanis az elmúlt 2-3 évben megfigyelt stagnálás után most a koronavírus húzza le az eladásokat, amit jól mutat az első naptári negyedévről, azon belül is a kínai szállításokról szóló külsős híradás."

    A koronavírus 2020 globális felmelegedése! XD
    Úgy hallottam, brit tudósok megállapították, hogy az ausztrál bozóttüzeket is valszeg ez okozta! :O
  • gombabácsi
    #1
    én már a csavarhatókat várom!!! alig bírom kivárni!!!