225
Death Stranding (Kojima/Action Game)
  • shaddam
    #185
    L1-et szoktam nyomni, mert akkor látom merre csipog a radar
  • Lengyel2
    #184
    Nektek milyen pakolási stratégia jött be? Ha cargo-t viszek küldetésben, az OK, azzal nem tudok sakkozni, de nyilván rá kell pakolni egyéb segédeszközöket is (a mission részletek súgnak is, ha pl. létra kell), de nem tudom, mennyire lassít le, ha meg vagyok pakolva? Másrészt zavar, hogyha torony van a hátamon és nem látom tőle jól a BT-radart, amikor BT területen sneak-elek keresztül. (Még az elején vagyok a játéknak, lehet, hogy később nem lesz fontos, hogy figyeljem a radart.)
    Mi az, amit nem érdemes cipelni, és ti felszedtétek-e a Lost cargo-kat, mert én egyelőre otthagyom, ha már 50-60 kilónál járok.
  • Seth
    #183
    Ó, Cry-Hardman miért nem lett Game Awards-on jelölve? :D Csak Mads meg Reedus. Megérdemelné ez a színész is.
    Utoljára szerkesztette: Seth, 2019.11.25. 16:27:23
  • Ulthanito
    #182
    Én észrevettem, hogy a játék kamuzik amúgy. Egyetlen generátort építettem a játék legelső harmadában. Időnként kapom az értesítést, hogy valaki lájkolta a generátoromat.

    Tegnap, amikor a 10 chapterben az a feladat, hogy
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    menj vissza oda, ahonnan átszenvedted magad az egész játékon nyugatra
    , pont ott mentem el, ahol a generátorom volt. Ki is írta rá a nevem, viszont 0 (!!) like volt rajta!
  • Moby
    #181
    Szerintem nagyot dob a játékon a többiek kvázi "jelenléte".
  • AntiHero
    #180
    Net nélkül olyan mintha hardba jàtszanàl. Igazából így mindig csak magadra szàmithatsz.
  • Lengyel2
    #179
    Na elkezdtem én is, azt hittem, kibírom az első akciós árig, de nem bírtam ki.
    Szóval akkor ha jól értem, a DS-t ajánlott úgy játszani, hogy a PS4-re mindig rá van dugva az internet? Én ugyanis abszolút single player vagyok, és nagyon sokszor játszom úgy konzolon, hogy nincs netre csatlakoztatva. - Vagy pont hogy túl könnyű lesz a játék egy idő után, ha már mindenhol létrák hevernek, meg utak épülnek, tehát egy idő után jobb is kihúzni a netet?
  • Ulthanito
    #178
    ha végeztem a játékkal, ránézek.

    Köszi!
  • AntiHero
    #177
    Itt kb leírnak mindent a storyval kapcsolatban. Igaz angolul.
  • Ulthanito
    #176
    Mamát sajnálom. A játék egyik legszerethetőbb karaktere (és legkeményebb háttérsztorija), és mégsem repestem tőle az örömtől, mert egy volt csajom, akivel egy rövid enkánterem volt vagy öt éve, az nagyon hasonlít rá. A csajtól meg ráz a hideg azóta is, és ennek szegény Mama itta a kárát. :)
  • Ulthanito
    #175
    Téééééényleg? És aki a FIFA-ában gólt lő, az köszönőviszonyban van azzal, hogy milyen gólt lőni? És az valóságos, hogy egy játékban meghalsz, és utána újraéledsz? És a Gran Turismo-ban a vezetésnek van bármi köze a valódi autóvezetéshez?

    Húúúú, bajban vagyunk. Nyomatékkal meg erőkkel, meg fizikával jössz egy videojátékban, baszod!

    Mit akarsz? Hogy akkor most gondoljuk azt, hogy a Death Stranding egy szar játék? Oké, szar, a legalja.

    Na, lépjünk tovább.
  • shaddam
    #174
    Mama cosplay
  • Seth
    #173
    Nem csak a pizzás Ő, hanem
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    az ismeretlen személy naplóbejegyzései az interjúkban is Higgs
  • TDC Geronimo
    #172
    R játékai, meg elég sok sony exben figyelnek a részletekre :)
  • ppista
    #171
    Mekkorát röhögtem mikor kiderült, ki az állandó sürgős pizzaszállításaimnak a megrendelője. Bementem a "házába" és meghajoltam Kojima nagysága előtt, aki képes volt ezt is aprólékosan megcsinálna. "Hideg pizza a kutyáknak való". Beszarás.
    A pihenőszobában is mennyi animáció lehet előcsalni, te jó ég. A tükör, meg Sam-re ráközelités különböző kameraszögekből a kedvenceim. Na meg amikor bevágtam az összes sört. :) Van olyan játék még, amelyben ennyi apróság van?
  • AntiHero
    #170
    Btw.Mads Mikkelsen is ma ünnepli a születésnapját. Isten éltesse!
  • AntiHero
    #169
    Véleményt làtatlanba nem mondunk. Videók alapjàn nem lehet valamit megítélni. Ahogy egy filmet se trailer alapjàn.

    Az meg, hogy pl az OW gyerekes hisztiként adta elő a nemtetszését..és kb undorral jàtszotta végig a jàtékot, mert előre elkönyvelte, hogy ez szar..ezzel csak magàt jàratta le.

  • yesname #168
    Hmm. Akkor ismétlem: elolvasod miért pontozták sokan le? Na azok szart sem érnek. Utolsók. Így van. És aki így néz azokra a userekre (tán nem is játszottak vele...) az teszi jól. Nem a pontszám a lényeg, hanem az, hogy miért annyi egyeseknek és abból tudok dönteni engem az zavarna-e és mennyire. Hátrány-e vagy nem. Magasról teszek arra, hogy mit látok számként.
    A másik, hogy lehet az, hogy nem esik le miről van szó? Nem baj az, ha leírja valaki a nem létező gyakorlati véleményét (hiszen nem ette a pudingot, csak másét szajkózza...). Te nem csak a véleményed írod le, hanem mindig újra és újra teszed. Erőlteted ugyanazt, mintha meg akarnád győzni azokat akik jóízűen elfogyasztották a pudingot ellentétben veled. Minek? Mit akarsz elérni? Nem tetszik, akkor lépj tovább.
    Utoljára szerkesztette: yesname, 2019.11.22. 21:54:21
  • Moby
    #167
    Az.
    Érdekel a játék? Vedd meg. Vedd meg steamen, leárazva, vagy ahogy neked jó. Ha nem tetszik, eladod, és leírod mi nem tetszett. Ha tetszett, írd le azt is. Vagy ne. Mindegy igazából.
    Nem érdekel? Lépd át.
    Mit lehet ezen ennyit pörögni? Mi a lényeg? Kit és miről akarsz meggyőzni? Magadat, vagy minket? Utóbbi nem fog menni, mi már kiröhögtünk az otherworld videónál. Magadat? Itt? Nemá... :)
  • molnibalage83
    #166
    Érdekes, hogy akkor szerintetek csak a pozitív véleményt lehet leírni?
    Mert valahol vicces ez az egész...
  • molnibalage83
    #165
    Néhány bérfirkász véleménye mérvadó, de a tömeg átlaga az nem?
    Az kemény...
  • yesname #164
    Te el is olvasgatod a user véleményeket metán, hogy kinek mi baja? Nem hinném. A user vélemény az, amire utoljára adok... Aki hülye az ad rá. Igazából még a "hivatásos" kritikusok véleménye is azért érdekel maximum, hogy a játékról ha lehet közelítő objektív képet kapjak.

    Egyébként ahogy mások is utaltak már rá én sem értem: minek vagy itt?
    Utoljára szerkesztette: yesname, 2019.11.22. 20:36:38
  • shaddam
    #163
    Valaki lecsap az akcióra?


    Amúgy én leginkább úgy jellemezném a DS-t hogy nem való mindenkinek. És ez jól is van így. A héten kölcsönadtam havernak, kicsit bánom, mert síkomplexumot akarok építeni
  • Moby
    #162
    És mit remélnek ettől? :) Komolyan érdekelne, mi játszódik le az ilyenek fejében :) Mi lehet a mozgatórugó? Mit remélnek? Mit nyernek? :D

    Beszarok komolyan, mennyi hülye van a világban :D
  • TDC Geronimo
    #161
    Egész neten ez van. Tele a külföldi fórum is DS topikokkal meg akkora a hate, hogy hihetetlen. Mondanom sem kell ezek közül egyik se játszott a játékkal meg valószínű nem is fog, de gyűlnek mint legyek a szarra. Ez a mai világ sajnos
    Utoljára szerkesztette: TDC Geronimo, 2019.11.22. 16:28:26
  • ppista
    #160
    Ugató kutya legyek ha értem, miért foglalkozol ezzel a csodás játékkal, amikor minden porcikád tiltakozik ellene. Az meg végképp agyrém, hogy az utóbbi évek egyik legjobbjával ezek után, majd egyszer, játszani is akarsz. Minek? Azért, hogy öt percenként kurjongjál,hogy nekem volt igazam? Elképesztő!
  • AntiHero
    #159
    Akkor még egy cikk, hogy ez több mint séta szimulàtor.
  • Moby
    #158
    >1. A srác Koijma fan. Ezzel nincs is baj. Zoly is az. Volt. Csak ettől Zoly értékítélete nem torzult. Szerintem.

    Idáig olvastam a posztodat. Eldöntötted, hogy ez a játék szar. Nincs tovább miről beszélgessünk. Én nem foglak győzködni, mert őszintén szólva leszarom, hogy mivel játszol, vagy mivel nem. Az a te dolgod.
  • molnibalage83
    #157
    Lehet, hogy a smink vs no smink kinézet zavar meg.
  • molnibalage83
    #156
    Hát, végignéztem a videót. A következőket láttam.

    1. A srác Koijma fan. Ezzel nincs is baj. Zoly is az. Volt. Csak ettől Zoly értékítélete nem torzult. Szerintem.

    2. A játékmenetnél habzószájjal szidja az FPS-eket (mit fáj nekem, én sem játszom ilyet...), hogy prmitív egyszerű játékmenet. Aztán simán elfogadja azt, hogy a DH játékmenete elég, ahol a játékmenet 90%-a az, hogy szállítás. Meg single player. Hogy ez alapján a FPS-ek játékmeneti lábait milyen elv mentén ostorozza, az több, mint homályos.

    3. Aztán a videó végén közli, hogy mindenki pontosan tudta előre, hogy ennyi lesz a játékmenet. Tudta egy fenét. Sejthető volt, hogy ez is lesz, de hogy lényegében CSAK EZ van, na attól sokan fogtak padlót. Mert gondolták, hogy rejtegetik a játék érdemi részét. Aztán kiderült, hogy bocs, érdemi része technikai szemmel szinte nincs. Nincs más játékmenet kis bunyón és pár lövöldözésen kívül, legalábbis a más kritikák szerint. Ami van, az is parasztvakítás, mert pl. a bossfightok látványosak, csak kb. meghalni nem lehet. Olyan dísz, mint a Witcher III-ban a craft. Parasztvakítás.

    4. A kinézetnek egyetlen szót sem szentelt annak, hogy mennyire hülyén mozognak a járművek és karakterek. Annak ellenére, hogy kb. ez volt az egyetlen játékmeneti elem, amivel foglalkozni kellett volna, de ezt sem sikerült normálisan megcsinálni. Totálisan hiteltelenül néz ki a képernyőn a mozgás. Nem fizika, szktipteltnek tűnik az egész. Ez nem baj, ha egy sima átlag RPG-ről van szó, mint mondjuk a Skyrim vagy Witcher III. De bakker, ahol ez a játék 90%-a ott mi a búbánatról beszélünk? A karakter hátán olyan sebességgel mozognak a nagy tömegek, hogy a a valóságban az kb. gerinctörés lenne. Vagy a 3 méter magasra feltornyozott tömeg nyomatéka hol jelenik meg? Otthon tedd fel a hátizsákodat megtomve egy seprűnyélre és kezdék mozogni vele. Aztán vesd össze a játékkal. Vagy kapd hátadra egy 60 kilós ismerősöd.

    5. Három másik videóban is megjelent, hogy a inv. rendszere agyrém. Ezt hogyan engedheti meg a játék, aminek ez a lelke és semmi más?

    Szóval összességében kifejtette némi FPS gyalázással, hogy neki, mint HK fan miért jött be. Ezzel nincs baj, ez is lehet. Ez egy videó egy érzésről. De azon nem gondolkodott el, hogy egy átlag játékos számára ez mit jelent Vagy hogy a játék technikailag hol hasal el simán nézve a videón a játékmenetet, nemhogy játszva. Hogy tömegek számára nem alternatíva, hogy 10+ óra után el lehet veszni úgy, hogy nem történik semmi és fizika nélküli unalmas és nem működő serpáskodás az egész. Ez kicsit techokratábban nézve a történet.

    Ebből lett az 5.5 user score...

    Meg fogom venni óccóért, de ez ennél többet nem fog megérni első látásra sem. Aztán lehet, hogy ez lesz az első AAA játék, amit erőlködve sem fogok végigjátszani...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.11.22. 13:19:51
  • Seth
    #155
    Jah, nehéz hasonlító képet találni róla. Talán ez

  • molnibalage83
    #154
    Ájszí. Csak a fura az, hogy mégsem a neten fellelhető fiatalkor önmagára hasonlít, hanem Tricia Helferre. Vagy csak túl sok BSG részt láttam.
  • Seth
    #153
    Lindsay Wagner fiatal korában.
    Az idős elnökasszony is Ő, csak az aktuális ,idős mása :)
  • molnibalage83
    #152
    8:44-nél a szőke hajú csaj az kicsoda? Mert Tricia Helferre hasonlít nagyon, de ő nincs a stáblistában.

    (A videó elején már ellentmondott itt-ott saját magának a játékmenet minőségi értékelésénél a videó készítője. Ha majd kijön PC-re, akkor majd megnézem, hogy akkor mi a realitás)
  • molnibalage83
    #151
    Megnézem.
    Viszont a felhasználók által adott átlagpontszámok beszédesek.
    Tehát lehet linkelni n+1 videót, de a statisztikai nagyságú videó megnézése lenne az igazán releváns.

    5.5 Különösen vicces, mert pár napja még 6.5 volt. Viszont látszódik az erősen polarizált szavazat. Vagy 4 pont alatt vagy 7 pont feletti, középen szinte senki.
  • AntiHero
    #150
    Na kb én is így tudnék beszélni a jàtékrol. :)
  • Moby
    #149
    Na, hogy legyen akkor videós ellenpont. Ebben a videóban pontosan az van, amilyen nekem volt a játék. Csak én kurvára nem vagyok Kojima rajongó. Sőt...
    (spoileres)
  • molnibalage83
    #148
    Akkor újra ott majd steam leárazáskor.
  • ppista
    #147
    Semmi értelme nincs ennek az üzenetváltásnak, hiszen nem játszottál vele, lgy gőzöd sincs a játékróll. Játsz vele és utána dumcsuzhatunk. Videó bámulás helyett sokkal előrébb leszel a témában, és egy hatalmas élménnyel leszel gazdagabb. Már ha fogékony vagy rá.
  • molnibalage83
    #146
    Pont erről beszélek, de meg sem értetted. A videók alapján olyan darabos és minden erőt és fizikát nélkülöző a föszereplő és a rajta levő tömegek mozgása, hogy az nevetséges. Pedig kb. ez lett volna az egyetlen, amivel foglalkozni kell.

    https://youtu.be/ukqZ5VOoK5s

    3:37.
    Az a tömeg meg mit a fenét csinál a hátán?

    3:56. A motor és a felület viszony? Ez mitől is gurul?

    5:24.
    Ha akkora tömeg van rajtad és akkora sebességgel forogna a közös tömegközéppont körül.

    Ej. A játék hírből sem ismeri a valódi fizikát, erőket és nyomatékokat. Pedig elvileg erről szólna, hiszen semmi más nincs benne kvázi csak az, hogy egyensúlyozz. Egy erősek szkriptelt valamit látni. Csak az nem fizika.