225
Death Stranding (Kojima/Action Game)
  • Rage47
    #225
    Egyetértek, bár szerintem a játékmechanika is tök jó volt.
  • Kandurex
    #224
    Játékszinten? A véleményed szerint bármivel! A száradó festék is izgalmasabb játék, mint ez a kalap valami….
  • Bercy #223
    Én pár napja végeztem a sztorival. Engem lenyűgözött. Még mindig a hatása alatt vagyok. Nagyon magasra tette a lécet. A játékmechanika borzalmasan gyenge szerintem, de a sztori az atmoszféra az nekem egy új szint. Kicsit üresnek érzem most magam, mert ezt nem tudom, hogy lehet-e űberelni.
  • Rage47
    #222
    ha platinumra gyúrsz akkor hardon told, ennyit tudok, más nincs.
    meg nem érdemes szarrá farmolni magad mert kiégsz :)
    Utoljára szerkesztette: Rage47, 2020.06.15. 20:28:16
  • kastil
    #221
    Jol van, koszi. Eleinte panikoltak en is, de egyelore csak az ui-t viseli nehezen a szervezetem. Most nezem am, csak ep2, most kezdem kristalyokat farmolni. Egyebkent van valami missable trophy? Nem akarom elspoilerezni ezert nem nezek guideot, csak vmi tampont jol jonne :)
  • Rage47
    #220
    mivel az átlag játékosnak az is sok, amit addig lát, ezért nem tudna befogadni annyit egyszerre ezért lassan adagol :D egészen a játék végéig amúgy, ott meg kisül az agyad :D jó lesz ez, én nem éreztem ilyen hibákat
  • kastil
    #219
    Csao. En nagyon ragyogyultam, mar 9 orat tettem bele es csak ep3 nal jarok, viszont valamit nagyon nem ertek. Miert csak most kezdi a jatek sztori szinten elmagyarazni, hogy ha bb stresszes akkor ringassam, vagy az archivum? Diehard is most magyaraz levelekrol pedig mar reg, elso varos ota hasznalom/hasznalnom kell oket.

    Ez olyan osszecsapott erzest valtott most ki bennem.
  • Zozo76
    #218
    ne veszekedjetek, nem volt ez rossz game, van akinek bejott, van akinek nem. nekem mar vege lett a sztorinak, megis meg motorozgatok benne, mindent bejarok ahol korabban nem voltam. megtalaltam a KEPIRO FIA-t, amit a sztori alatt nem talaltam meg. meg meg a sztori alatt raakadtam az ELSO PREPPER bunkerere, de oda nem lattam hogy vinni kellett volna valamit. lehet nem is lakik ott lent mar senki?
  • mulli1986
    #217
    Nem fan, de nem vagyok elfogult mint ahogy Te.

    Nekem nem rémlik, hogy ezt mondták volna, de nézd meg még egyszer és linkeld be pls, amikor ezt mondják, lehet elsiklottam felette... Az másik dolog, ha te így értelmezted, az viszont már más osztály.
  • shaddam
    #216
    Beletapostam egy ow fan lelkébe?
  • Rage47
    #215
    Pedig ők pont azt mondták a videóban, hogy retardált, akinek bejön.
  • mulli1986
    #214
    Attól hogy a dédelgetett kis játékodra valaki azt mondta hogy szar, attól még nem lesz valaki retardált. Ízlések és pofonok. Rád is rád lehetne húzni, hogy unalmas ember vagy ha ez a játék leköt. Mindenesetre én se mindig értek velük egyet, de az esetek nagy részében jók a meglátásaik.
    Utoljára szerkesztette: mulli1986, 2020.06.01. 00:27:42
  • Zozo76
    #213
    kossz a tippet, a DS3-at megnezem kivancsi vagyok ra mit mond rola. ja amugy azt megvettem PS4-re (fullos vezio), de mar az elso (!) bosson sem tudok tul menni... komoly, ne hulyulok. amugy maga az atmoszfera, a grafika bejon, de a jatekmenetet nem nekem talaltak ki. :)
  • shaddam
    #212
    Az otherworld egy retardált banda. Elég a hírhedt dark souls videót megnézni tőlük. A death strandinget is a chapter 3 alapján "tesztelte"
  • Zozo76
    #211
    Ott voltam bar a pizzat nem vittem el a szemetlada HIGGS-nek (Peter Engbert, ugye...), oda mentem az idozapor-farmra, de mikor kiderult hogy gyalog (!) kellene elvinni mert a bort/pezsgot (?) kezben kellene tartani, hagytam a francba az egeszet. Ugyanis en majdnem MINDENHOVA (!!!) motorral mentem, meg a hegyekbe is, tudod ki a faszom gyalogolt annyit a jatekban. Na, ennek ellenere be tudtam menni a bunkerebe, es meg is jott a level tole. Volt ott is egy memoria-kartya...

    Jo lenne meg valami DLC bele, vegulis igy hogy "varni kell a beiktatasra", Kojima nyitva hagyta a jatekot egy DLC-re, bar nem tudom mit lehetne bele tenni.

    Amennyire ruhheltem a jatekot a bemutatok alatt meg az elejen (erre raerositett az Otherworld/Zoly-fele teszt is, annyira imadtam vele aztan jatszani. 1988-ota jatszom videojatekokkal, de ez nalam ott van a top 10-ben...

    Hatalmas koszonet a jatek magyaritasaert, igy azert sokkal elvezetesebb volt, foleg hogy nem volt rest hasznalni a jatek a magyar nyelv csunya/karomkodos szavait sem!
  • shaddam
    #210
    A pizzás küldetést csináld meg ha még nem tetted. És néz körül alaposan
  • Zozo76
    #209
    aaa, engem ilyenek nem erdekeltek soha. maszkalok meg benne, de ennyi.
  • Rage47
    #208
    platinázd :D
  • Zozo76
    #207
    koszi, meg korbenezek a map-on, itt-ott meg nem jartam, mittudomen maszkalok meg a vilagaban (imadtam!), de mar nem szallitok, semmi ertelme. A kis memoria kartyakat meg keresgelem...
  • Seth
    #206
    Igen,nem lesz már semmi. Ez ugyanaz, mint amikor sok openworld játék visszadob a vége után a játékba, csinálhatod az elmaradt dolgokat. Csak itt beleépítették a sztoriba
  • Zozo76
    #205
    Befejezetem en is a Death Stranding-et, 102 oraval. Baromira tetszett, nem untam egy percet sem. Namost, az outro utan visszaengedett a jatek (szerencsere) a sajat vilagaba: episode 15, csinaljak par szallitast amig be nem iktatjak az elnokot. Jol gondolom hogy SOHA nem fogjak beiktatni, tehat hogy a jatek megrekedt a 15. epizodnal? Tehat vihetem en orrba-szajba a cuccokat az allomasok kozott, nem fog a jatek mar tovabblepni. Azt mar korabban is megfigyeltem hogy elobb-utobb ismeltodnek a szallitasok, szoval azok sem fogynak el soha. Ugye ott volt a beiktatas, es most ha jol emlekszem 2 hettel korabban vagyunk. Neztem par kulfoldi vegigjatszas veget, de mindenki megallt a 15. epizodnal.
    Utoljára szerkesztette: Zozo76, 2020.05.30. 07:53:02
  • Rage47
    #204
    nagyobb betűk, mások járműveit el lehet tüntetni, ha útban lenne, és az odradek látszik akkor is, ha a csomagjaid eltakarják
  • shaddam
    #203
    Mi van benne? Haver tegnap küldte vissza, szerintem bepróbálom a platinát. Miután kiépítettem a ziplineokat csak idő kell
  • Rage47
    #202
    Kijött a patch.
  • Ssenkradlive
    #201

    Ide rakom mán' mer' látom hogy kurva nagy lett a kuss itt (és máshol is fura módon) ezzel a "gigamegakorszakalkotó" játékkal kapcsolatban...XD

    Megjelent a folytatás is... XD
    https://store.steampowered.com/app/1201840/MAN_STANDING/?snr=1_7_15__13
  • Rage47
    #200
  • AntiHero
    #199
    Lassan jön a mikulás is. :D





  • Rage47
    #198
    Ma a havazásról is a DS jutott eszembe. :D
  • Lengyel2
    #197
    Egyszerre beteg és viccesen aranyos, ahogy az összes létező testnedvünket bevethetjük. (Még az elején járok.) Az ember már azt várná, hogy a privát szobában egyszer csak megszólal a hangszóróból az udvarias hang, és megkéri Sam-et, hogy akkor most dőljön hátra az ágyon, hunyja be a szemét, cipzározza ki elöl, és... Thank you for your continued support! De ezt már azért a producerek mégse engedték, gondolom. :)
  • Rage47
    #196
    Fura, engem itt jobban érdekel a játék folytatása, mert csomó dolgot még be lehet fejezni. Van prepper, akit meg sem találtam még például.
  • TomStorm
    #195
    Ja és nem tudom folytatni.Nincs NG+ nincs újabb felfedezés,nincs újabb semmi amit már ne láttam volna.
    Egy MGS5-nek nekiszaladtam újból mert ott figyelt az újra játszhatóság.Na itt ez zero szerintem:(
  • TomStorm
    #194
    Nekem sok volt már a vége "felé".Besokaltam:)
    Ehez kell a stílus,meséléshez,megértéshez megvolt de ezt el is kell fogadni,nem volt meg teljesen:)

    Nem érzem úgy hogy megfogott volna egy életre de mégis átéltem,érdekes egy teória volt ez:)
  • Rage47
    #193
  • yesname #192
    Befejeztem. Ilyen SZTORI csak elmebeteg agyában születhet. Kojima pedig az: elmebeteg zseni. Nem tudok magamhoz térni és ahogy máshol is írtam: kellett ez a játékmenet ahhoz, hogy így teljesedjen ki a történet és kialakuljanak kötődések a folyamán. Hogy ekkora hatása legyen. Év játéka. Pont.
    Utoljára szerkesztette: yesname, 2019.12.01. 13:57:21
  • Rage47
    #191
    Eh, talán az első normális DS videó :D Mondjuk ha nem játszottam volna végig, nem szívesen láttam volna a spoileres képeket meg sztorimesélést.
  • AntiHero
    #190
  • shaddam
    #189
    Aki a szomszédtopikban nem látta :D
  • Lengyel2
    #188
    Köszönöm! (Ebben reménykedtem. Nem szeretek túlpakolva mászkálni.)
  • Ulthanito
    #187
    A játékot befejezve utólag úgy látom, hogy gyakorlatilag két hasznos és fontos cucc kell egy küldetésre, más tényleg semmi: bakancs (ez nélkülözhetetlen), ebből mindig legyen egy a derekadra csatolva tartalékban. És az exoskeleton, mert ez nagy mértékben javítja a stabilitást és a teherbíró képességet.

    Az összes többi cucc - horog, létra, PCC, lyen gránát, olyan lószar - teljesen felesleges!!!

    A játék második felében, amikor a combat nagyobb szerepet kap, persze kell majd fegyver is bizonyos küldetésekhez, meg blood, de az ég világon semmi másra nincs szükséged.

  • dantor7
    #186
    Adtam a játéknak 20+ órát, hogy eldönthessem, mi a jó Isten ez.
    Namost, beszippantott mint az állat. Ennyire komoly valamit, ami a játékost (!!!) is a lehető legnagyobb tisztelettel kezeli, még nem láttam!

    Aki csak a "gémpléjre" koncentrál, meg belemélyed kis hülyeségekbe, az lépjen hátra párat és kezdje nézni a nagyobb képet.
    Ugyanis számomra maga ez a világ, amibe belecsöppenünk mint egy tök tudatlan valaki, aki valamiért különleges, de ő sem tudja miért, a világot mi is ugyanúgy fedezgetjük fel, mint a TÖBBI NPC (és játékos a neten), senki nem tud semmit, és.. igen, mi "csak" azt a hálózatot (!!!!!!) építjük fel, amivel megmenthejtük az emberiséget.
    És hogy innentől mi-hogy-merre, ki-mit-miért, azt gyönyörűen adagolja a játék.

    Ha úgy "játszod", mint egy élet-szimulátort, teljesen más az élmény. A menürendszere is ezt támasztja alá, kicsit körülményes, kicsit jobban játszhatna a kezed alá, de.. minek? Értelmes ember vagy, oldd meg! Vagy ne, és akkor a többiek is szar pontokat adnak neked. Pont mint az életben.

    Érdemes olvasgatni a leveleket, interjúkat amiket kapunk, pont mint otthon hazamész meló után és elolvasod a "haverjaid"-tól az üzeneteket. Kapod a lájkokat, kisül a dopamin az agyadban, a különbség annyi, hogy egy videójáték főszereplőjeként egy egész világ múlik rajtad, úgy nagyjából.

    Az meg, ahogy fejlődik napról napra a táj, ahol egyik nap még vért szoptam most simán átsuhanok a sztrádán, a fegyverek, a körítés... meg, ha belegondolsz, hogy egy jónak mondott RPG-ben is mi az amit szeretünk? A KASZABOLÁS meg varázslás? Vajon miért szeretjük ezeket, csak nem azért, mert erre voltunk kondícionálva a népmesék és egyebek által?
    Erre a postáskodásra is ugyanúgy fel lehet húzni egy játékot, mint a kardozásra. IRL mindkettő ROHADTUL fárasztó és egyáltalán nem kielégítő amikor levágod egy embertársad kezét.

    Szóval eddig csodálkozom, hogy mennyi minden van benne, és baromi nagyokat kacagok a járműveken :D inkább javaslom mindenkinek az exoskeletonokat és köteleket, meg a kis hordárt, időben ugyanott van, csak tervezhető és nem kell szétverni a kontrollert cserébe.
    Hja, chapter 5-nél járok a 22 órámmal (20 chapterről tudok). Olvastam azt is, hogy maga a finálé cutscene-cunami közel 2 óra!

    Ez nem egy "játék", ez egy különálló művészeti darab amire pont a játék-köntöst adták.
    Kikúrt jó.