882
  • Sequoyah
    #235
    Akkor megerosited, hogy az altalam felsorolt hetkoznapi jelensegek magyarazatara alkalmatlan az elmeleted?
    Ezen kivul arra is alkalmatlan, hogy a sotet anyagot megmerd es kimutasd vele?

    Csak mert az osszes tobbi mainstream, vagy kevesbe mainstream elmelet alkalmas ezekre, legyen szo akar a relativitaselmeletrol, akar a kvantumfizikarol, akar a hurelmeletrol, akar a "one electron universe" elmeleterol...
  • TOR-rent
    #234
    Nem az űrhajó röppálya kiszámítási, hanem a Sötét Anyag topikban vagyunk, ami ha minden jól megy a tudósok fejében dúsul fel leginkább. Most hagyjuk tényleg az ÉN elméletem. Vedd úgy hogy nem mondtam semmit és most mesélj kérlek.

    Sötét Anyag bácsiról
  • Sequoyah
    #233
    Kifejtettel mindent amit tudtal, de az sajnos nagyon keveske... Lent irtam a kerdeseket, egyiket sem valasszoltad meg. Egyikre explicit kijelentetted, hogy nem is tudod megvalaszolni mert a te elmeleteddel a tavolsagok nem merhetoek, igy pl egy urhajo palyajanak kiszamolasara maris total alkalmatlan. MIutan ezt te is bevalltotad, nem is ertem hova erolkodsz tovabb?

    Ha megvalaszoltad oket, es atsiklottunk volna felette, akkor leirhatod a hozzaszolas sorszamat, hogy megtalaljam.
  • TOR-rent
    #232
    Én részemről mindent kifejtettem, most akkor hadd röhögjek a te demonstrációdon az Univerzum 96%-át kitevő rejtélyeidről, vagy várni kell még megjön az ihleted pár száz évig?
  • Sequoyah
    #231
    A katolikus egyhaz jobban erti az univerzum 100%-at mint te valaha is remelheted:D A gyakorlatban persze az o elmeletuk is pont ugyanugy elbukik amikor demonstralni kene, mint a tied, de ugy latom ez se teged, se a tobbi vallasost nem zavarja.
  • TOR-rent
    #230
    Végül de nem utolsó sorban végtelen Univerzum pontosan 0%-át ismerheted, amíg ezt nem érted, a tudományod negatív értékű, tehát még meg kell előtte értened valami ahhoz, hogy ne tudjál semmit. Ha ezt megérted az Univerzum mind a 100 %-át és "benne" mind az egy dimenziót, amiről a topik eleje óta beszélek, sikerült megértened.
  • Sequoyah
    #229
    A feneket talaljuk meg lentebb, az osszes hetkoznapi vilagra vonatkozo kerdest ignoraltad:D

    Nem lehet megmerni egy szimpla magassagot, nem hogy egy bolygo tavolsagat, hogy esetleg urszondat kuldjunk oda.
    Nem magyarazza a relativisztikus tomegnovekedest.
    Nem magyarazza a fotonok energiaveszteset.
    Nem magyarazza a ketreses kiserlet eredmenyet.

    A sotet anyagot a hetkoznapi dolgok UTAN szeretnem megerteni, nem pedig helyette. MInden olyal elmelet, ami nem ad valaszt tobbek kozott a fentiekre, az hasznalhatatlan szemet.

    En nem lennek buszke a 0%-ra amit a te elmeleted magyaraz:D
  • TOR-rent
    #228
    Lentebb megtalálod a hétköznapi világ működésének leírását, ajánlom figyelmedbe. Sötét anyagtól a sötét energián át a "részecskéid" altérrácskonfigurációjáig egész konkrétan, pontosan. Ott viszont nem fogsz találni hosszúságot. Nem tudom én a helyedben nem lennék büszke erre a 4%-ra, amit szintén erősen kétlek hogy valóban értesz, olyan alapvető dolgok megNEMértésével, mint az Univerzum végtelensége.

    Remélem ezek után már belátod, hogy ha a hétköznapi dolgok után, olyan hétköznapi dolgokat szeretnél megérteni, mint a Sötét Anyag és a Sötét Energia, esélyed sincs megérteni a fizikával.
  • Sequoyah
    #227
    Miert kerdeznek en a sotet anyagrol, ha a te elmeleted mar a hetkoznapi vilaggal kapcsolatos kerdeseknel nagyon csunyan elbukik, amit te magad is bevallottal?:D

    LOL, nagy ivben szarok a sotet anyagra, ha meg a magassagodat se tudod leirni:D

    UI: A sotet anyagra te sem adtal valaszt minden mas hianyzo valasz mellett, mert meg mindig nem tudjuk hogy hol van, es hogyan lehet megmerni...
    Utoljára szerkesztette: Sequoyah, 2019.08.22. 01:35:58
  • TOR-rent
    #226
    Semmi légből kapott és semmi bullshit , ez az első tudományos felfedezés a kerék feltalálása óta.

    Egy konkrét altérrács elrendezéssel megspékelve.

    Ezek után a mai "fizika", sőt még a "matematika" jelentős része is egy darab krepp-papír, és semmi kételyem affelől , hogy ezzel a büdös életbe még egy kompetens kérdést sem fogtok tudni feltenni , pl. Sötét Anyaggal (röhögnöm kell) kapcsolatban.

    De én majd szurkolok nektek, halljuk most a ti agymenéseiteket is hol is tartottunk WIMP, vagy GIMP, vagy mi ?
  • SODRAAS
    #225
    Aha, most már látom, köszi. Valóban minden számára kényelmetlen kérdést szimplán ignorál. Kíváncsi lettem volna az ő paradigma váltó világ szemléletére, de most már ügyesen bizonyította, hogy légből kapott bullshit az egész :(
  • Sequoyah
    #224
    OKe, koszonom. Igy hogy bevallottad, hogy az elmeleted a hetkoznapi, altalunk tapasztalt valosagunk leirasara alkalmatlan, le is zarhatjuk a temat.
    Terjunk vissza a rendes fizikara, ami viszont ALKALMAS a hetkoznapi vilagunk leirasara, kezdve attol hogy a kozepkorban lovedek palyaiveket szamoltak vele, meg muholdakat lonek ki a Pluto-hoz nagy pontossaggal, vagy hogy a GPS muholdakat nagy pontossaggal bekalbraljak Einstein egyenleteit hasznalva.
  • TOR-rent
    #223
    A valóság maga végtelen, amíg nem tudsz véget mutatni, benne minden végtelen továbbra is és eléggé relatív hogy mi milyen hosszúságú benne vagy milyen távolságra van. Ezért más dolgokról lehet beszélni benne, nem sok dolog marad vissza logikailag a tudományból, ha Eukalidészig visszacsonkolod, de legalább jó kevés

    Nevezetesen a dimenzió fogalma marad de nem úgy mint ahogy azt a Móricka elképzelte, hanem mind az egy dimenziónak különböző formái lesznek amikor különböző pontjairól figyeled meg a különböző többi találkozási pontjait.
  • Sequoyah
    #222
    Szoval a te elmeleted alkalmatlan a magassagod meghatarozasara?
  • TOR-rent
    #221


    Az én elméletemben a hosszúság fogalma sem létezik.
  • Sequoyah
    #220
    Mit abrazolhatok en "csak vegeskent"? Es mi a vegtelen a valodi valosagban?


    De tegyuk fel hogy az "en" fizikam rossz, es a "te" fizikad a jo. Meg mindig ott tartunk, hogy a te fizikaddal meg a sajat magassagodat se tudtad leirni, nemhogy a vegtelent...
  • TOR-rent
    #219
    Én arról beszélek, hogy amit te a fizikádban csak végesként ábrázolhatsz, az a valódi valóságban végtelen. Így a fizika amit használsz az egy tömény bullshit a világ valódi megértéséhez.
  • Sequoyah
    #218
    Ne dolj be neki. Ez a "vegtelenbe reszecske" ez nem egy valos fizikai fogalom, o talalta ki... Pont ugy mint a "fizika koordináta rendszere" fogalmat...

    Aztan ha megkerdezed hogy mit is ert alatta, eltereli a temat es nem hajlando valaszolni...
    Utoljára szerkesztette: Sequoyah, 2019.08.22. 01:01:02
  • Sequoyah
    #217
    A "fizika koordináta rendszere"-rol van szo, es az asztal sarkairol, meg a te magassagodrol.

    Nem tudom hogy jon ide a "vegtelenbe reszecske", es hogy mit is ertesz alatta. Bedobtal megint egy bullshit kifejezest, hogy eltereld a temat ahelyett hogy egyszeru kerdeseket megvalaszolnal.
  • TOR-rent
    #216
    Egyszerű a végtelen minden további "része" a továbbiakban is végtelen.
  • SODRAAS
    #215
    Olvasom folyamatosan, de mégsem tiszta, bocsi hülye vagyok :/

    A végtelenben miért nem lehetnek részecskék? Többek közt ezt sem értem :(
  • TOR-rent
    #214
    A fizika ül fordítva a lovon, erről beszélek. Alapvető dolgokat amiket használ az alapjaitól cáfolt.

    Végtelenbe részecskékről beszélni?

    Hát neked tényleg a helyén van az eszed?
  • Sequoyah
    #213
    Tudsz egyaltalan egy mondatot ertelmezni, es valaszolni a kerdesre? MIndig eltereled a temat... Az "univerzum vege" pedig elegge halado fizika, neked pedig az alapokkal vannak a bajok, szoval csak ne ugorj halado temakra, mikozben a sajat magassagodat sem tudod megmerni. Kicsit forditva ulsz a lovon...

    Szoval definiald kerlek azt a "fizika koordinata rendszert" amiben a valaszt varod.
  • TOR-rent
    #212
    Először tanulj még a Heisenberg féle határozatlansági relációról, majd mutasd meg az Univerzumod összes végét, utána még tudunk beszélni a te ORIGO-dról, meg a te hosszúságodról, meg az én magasságomról, meg a te fizikádról beszélni, addig nézzük meg, vegyük át újra az én elméletem, hacsak nincs még jobb ötleted, pl. a Sötét Anyaggal kapcsolatban.
  • Sequoyah
    #211
    Oke, ugy latom hogy korbe-korbe megyunk. Megint felhozod ezt a "fizika koordináta rendszerében" dolgot. De megint nem definialtad, hogy mi ez a koordinatarendszer amiben te varod a pontok meghatarozasat.

    El tudom kuldeni neked barmilyen koordinatarendszerben, pl GPS koordinatak a fold felszinen tokeletesen meghataroznak minden pontot... De ha nem definialod hogy melyik koordinatarendszerrol beszelsz, akkor hiaba varod a valaszt...


    Az univerzum mukodeserol pedig ne hadovalj, ha egy szimpla tavolsagmeres, ami egy gyereknek rutinfeladat, neked problemat jelent...
    Utoljára szerkesztette: Sequoyah, 2019.08.22. 00:35:37
  • TOR-rent
    #210
    Olvasd csak végig az eddigieket és megérted.
  • SODRAAS
    #209
    Na most akkor melyik fizikusokat ismerjük el?
    Nem gyanús, hogy mindenki ellened van? Szerinted mi magyarázza, hogy neked lehet igazad mindenkivel szemben?
  • TOR-rent
    #208
    Számomra hétköznapi dolgokról beszéltem, mint pl. az Univerzum működése.

    Elég hétköznapian nem tudod meghatározoni a valóságban a fizika koordináta rendszerében és nem az enyémben, a te végpontodat a hosszúság egyik végét sem, milyen alapon beszélsz te akkor tudományról, logika címszó alatt? És hogyan vársz te egy cáfolt fogalom alapjára helyezett "tudomány" ból valódi megértést?
  • Csaba161
    #207
    Itt legfeljebb csak rajtad röhögnek már jó ideje...
  • Sequoyah
    #206
    En ismerem a Heisenberger fele hatarozatlansagi relaciot, de ha te ezt ugy erzed hogy emlegetned kell egy hetkoznapi targy hosszusaganak a megmeresenel, akkor te biztosan nem ismered...

    Szoval milyen formaban is varod az asztal sarkainak meghatarozasat? Valamifele koordinatakat varsz?
  • TOR-rent
    #205
    Vegyél vissza, még a Heisenberg féle határozatlansági relációval sem vagy tisztában, nálad sokkal komolyabb kaliberű, igazi fizikusok is elismerik a fizikájuk hibáit, nehogy már pont te védd itt meg nekem, mert mentem lef**om a cipőmet a röhögéstől.
  • Sequoyah
    #204
    Te komolyan olyan hulye vagy, hogy ha en ramutatok egy fizikai objektum vegeire, peldaul egy asztal egyik hosszanti elenek ket sarkara, akkor te nem tudod megmondani az asztal hosszat? Nem tudod hogy kell tartani a meroszalagot? Meg kell fogni apukadnak a kezedet es odatenni a ket vegehez hogy itt van kisfiam, EZ az a ket pont ami kozott megmerjuk a tavolsagot?

    Ehhez nincs szukseged semmifele koordinatarendszerre...


    Te hogyan elsz a mindennapokban? Egy IKEA butor osszerakasanal osszeomlasz hogy nem megy, mert valami koordinatarendszeren nem jeloltek be a veget?
  • Csaba161
    #203
    Tetszik ez az öntalálkozás!

    Remélem egyszer kimész a Keletibe...
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    Hátha az egyik vonattal megjön az eszed...
  • TOR-rent
    #202
    Az origo-t te hoztad fel, mint a sarkad pontja , amit állítólag meg tudsz mutatni, de kvantum okok miatt nem tudod pontosan meghatározni , ugye?
    Én pedig a wikipedia "hosszúság" " "két pontja közötti" -ből nemhogy kettő, de akárcsak EGY pont meghatározását kértem tőled számon a valódi valóságban, Archimedes után pár ezer évvel, újfent.

    Ezzel szemben énbeszélek egyetlen darab ún. dimenzióról, amelynek öntalálkozásai vannak, és a találkozási pontok mentén hozza létre a több különböző dimenzió látszatát, ahol ezek a fajta origok, maguk a koordináták, és persze függ hogy milyen geometrizáció megy végbe attól is hogy honnan nezzük. Ez volna az a relatívitás, amelyről Albert Einstein beszélt, persze ennek a valódi lényegét még ő sem értette meg, sem most te, se eddig senki más. Egyfelől elszomorít, másfelől pedig örülök neki, hogy végre valaki megérteti veletek.
    Utoljára szerkesztette: TOR-rent, 2019.08.22. 00:12:45
  • Csaba161
    #201
    Ne vagy értve!

    Szerencsére semmi ilyet nem állít a tudomány, mint amit a hozzászólásodban kiokádtál magadból. Itt összehordtál egy zavaros baromságot, aminek semmi értelme. Erre mit lehet írni?

    Legfeljebb annyit, hogy továbbra sincs fogalmad arról, mit jelent a távolság, a hosszúság és megfejelve azzal, hogy mi az a koordináta-rendszer. Továbbá még egy retardáltnak is több fogalma van a végtelenről, mint a te zavaros matematikai fogalmad erről. Nem beszélve arról, hogy azt sem érted egy matematikai modell hogyan vonatkoztatható a valóságra.

    Az, hogy az őrült fejedben kavargó értelmetlen gondolatodat itt megjeleníted szavakkal, attól az nemhogy nem lesz igaz, hanem még csak értelmes sem lesz...
  • Sequoyah
    #200
    Mifele vegpontrol es origorol beszel a fizika? Ezt a vegpontot TE TALALTAD KI, es a fizikanak nem feladata hogy a te kepzelgeseidet alatamassza.
    Vagy van valami konkret kezzelfoghato fizikai objektum amirol beszelsz? Az univerzum hatarat keresed esetleg? Vagy az univerzum kozepet?

    Igen valodi valosagban elunk, ugyhogy valodi valosagban letezo dolgokrol beszelj, ne altalad elkepzelt koordinatarendszer elkepzelt vegpontjairol, mert ezek NEM LETEZNEK a valodi valosagban.
  • TOR-rent
    #199
    Úristen Sequoyah: a valódi valóságban élünk és nem a fizika valóságában.. az általad oly' nagyrabecsült fizikának a valódi valóságban is meg kéne mutatni azt a végpontot amelyről beszél,pl. Origo-t , de képtelen rá, ezért kezdték el bevezetni ezt a kvantum-állatságot , de nem értik a dolgok lényegét és már csak a fejem fogom, mert annyira egyszerű a megoldás, amint most már alább azt magad is láthatod, nagyon elmentek az IL logika világába, először még csak egy kicsit léptek le, a tökéletes ILlogikai vakvágányra úgy 175 foknyira a valódi valóságtól (Arisztotelész Ötleteivel, hogy végesítsük be a végTELEN-t) de most már egyre hosszabb léptekkel haladnak a tökéletes ÁLtudomány irányába egyre több részecskével , hogy szegény Willam Ockham forog a sírjában...
    Aztán egy Einstein nevű figura rájött hogy ácsi, itt azért "relatívitás" van... és akkor "menjünk vissza Nyútonig !" de bizony egészen Archimedesig kellett volna visszamennie és maga is láthatta volna, hogy a hosszúságnak nincs végpontja sem, A, sem B, mert akkor csóri Archimédész kimozdította volna a VILÁGOT a helyéből , mint ahogy én is megteszem , ha valaki megmutatja azt az ORIGO-t amiről Archimédész beszélt... ami fixen "ott" "áll" az "űr"-"ben".. MINDENHEZ képest álló helyzetben marad az idők végezetéig.
  • Sequoyah
    #198
    Egyebkent meg mindig ott tartunk, hogy te, a te fizikadban hasznalt fogalmakkal nem tudod meghatarozni a sajat magassagodat. Es ezt arra fogod, hogy egy a tieddel teljesen ellentetes fizikaban valami koordinatarendszerrel baj van...

    A relativisztikus tomegnovekedest, a foton nagy tavolsagokon valo energiaveszteset es a ketreses kiserletet mar nem is eroltetem, mert eselytelennek latom hogy ezekre magyarazatot adj a fizikaddal, ha a hetkoznapi dolgokat nem tud megmagyarazni...
  • Sequoyah
    #197
    Az univerzumot nevezed "valosag koordinata rendszer"-nek? Miert? A fizika az nem mond semmi ilyet.

    En ismerem a fizika definicioit es modelljeit, de amirol te beszelsz annak semmi koze hozza.


    Egyebkent hozzateszem, hogy leszoltad David Gyula eloadasait, de ezek szerint meg sem nezted oket. Ha mashol nem, akkor ott talalkoznod kellett volna azzal a kijelentessel, hogy egy koordinatarendszer vegeit bar altalaban nem definialjuk, ez nem jelenti azt hogy vegtelenek. Koordinatarendszereket lokalisan hasznalunk. Az hogy te szarul hasznalod oket, es ezert szar eredmenyeket kapsz, az a te hibad, nem a fizikae.
  • TOR-rent
    #196
    Az Univerzumod és benne minden hosszúság, Einstein óta relatív és Archimedes óta végTELEN, ha még a saját definíciós modelled szavait sem érted meg én azt nagyon sajnálom.