15
  • Ironman2
    #1
    Még a fele játék nincs is készen,nem érdemes komolyan gondolni vele a játékmenetet.Októberben jelenik meg teljesen!

  • lonvard
    #2
    Jah, alap hogy játszunk vele, de én is megvárom a megjelenés pillanatát. Az alapjáték is akkor lett kerek.
  • Ironman2
    #3
    Fele tartalom,és fele pálya hiányzik belőle,a mélyben üres négyzethálók,és bugos területek vannak,szóval október 31!!!
  • Inquisitor
    #4
    "és bár a fagyhaláltól nem kell tartanunk, ..."
    Úgy az elején elhangzik, hogy "szárazföldön" 4 perc alatt fagyunk halálra. Nem tudom már integrálva van vagy még nincs, de ennek elkerülésére hőzsellé, forró kávé és más trükkös dolgok kellenek. Ezért van szinte mindenhol kávéfőző. :D

    Ami nekem tetszett, hogy a főhős(nő) beszél és egész érdekes hangja van, van benne valami megnyugtató és vidám akkor is amikor benne van a szószban.
  • takysoft
    #5
    Dehogy lett :D
    Kb 3 hónapja hajlandó csak elindulni a gépemen, előtte valami gondja volt a videodriverrel :D

    Érdekes játék a Subnautica. Nem hiszem, hogy érdemes a kiegészítőt nagyon kivesézni, mert gondolom az alapjáték hangulatát hozza.
    A fejlesztők minden egyet posztján simán érezni, hogy ez bizony szeretetből készült.

    Én csak azt mondom, hogy óvakodjon ettől a játéktól mindenki, akinek nincs nagyon sok ideje és türelme.

    És elvoltam vele kb egy hetet, de azt is úgy, hogy grindolás helyett cheateltem, és inkább az úszkálásnak és a feldezésnek éltem.
    Elég lassan megy a story még így is.
    Annak való, aki egyszerűen szeretne a víz alatt úszkálni. Sajnos sok esetben rengetegszer ugyanott.

    Nekem a térkép teljes hiánya miatt lett a végére kezelhetetlen. Pusz szerintem az irányítása konkrétan pocsék.
    Az automatákban a dpad legkisebb billentését is érzékelni, nagyobb holtjáték kéne, de nem állítható.

    Ilyesmit meg nem játszom egérrel, ez controlleres játék.

    Meg lehet szokni, de lehetne jobb.

    Nem nekem való végeredményben, de meg tudom érteni azokat, akik nagyon szeretik ezt a játékot :)
  • lammaer
    #6
    A cikkírónak toll a fülébe - azt hittem kijött a játék (csodálkoztam is mert nemlég indult Early Accessben).

    Skacok, a jövőban vagy írjátok bele a címbe hogy Early Access, vagy csak ténylegesen megjelent játékokról legyen teszt (én ez utóbbit favorizálnám).
  • lammaer
    #7
    Olyansok idő szerintem nem kell hozzá, egy átlagos single player játék időtartalma alatt kényelmesen letolható a sztori. Nincs benne igazából nagy grind - ha ennyi túl sok volt, akkor te inkább akciójáték orientált lehetsz (nem sértésből írom)

    Hálistennek van a játéknak eleje-közepe-vége, nem üres sandbox beépített célok nélkül.

    Szerintem amúgy volt benne térkép (de lehet rosszul emlékszem?)
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2019.03.25. 12:06:56
  • takysoft
    #8
    Sajnos nincs térkép. Cska iylen netes fanmade. de nem ingame. És én nagyon el voltma benne keveredve. Eleinte a rádió meg ilyesmit mutattak célokat, de aztán el eltűnt, és meg random találtam helyeket, amik vezettek máshová, és a végén meg netes guilde-ok, és úgy elkeveredtem, hogy már azt se tudtam, hogy merre van előre :D

    Akciókkal ritkán játszom. Logikai (portal-like), Kaland (Monkey Island, Life is Strange stb), Stratégia (XCOM, Starcraft), illetve RPG-k tonnái :D (Baldur's Gate, Dragon Age, Witcher)
    Olykor FPS, de csak ha jó a story, és vannak benne RPG elemek (Half-life, Deus Ex, illetve most nagyon várom a Cyberpunk-ot :D )

    Szeretem ha egy játékban lehet felfedezgetni. Baldur's Gate-ben is a sidequestek java ilyen.
    De azért jó, ha a játék valahogy próbálja kicsit fogni a kezem, és terelget, hogy mikor merre hogyan. Subnauticában is éreztem ezt, de nekem túl sok volt a grindolás pl.

    Tudod az a "hol a halálban van már az a rohadt ezrüstérc..." feeling úszkálás közben.

    Nyilván van, aki ezt szereti, mind mások vagyunk. Én elszórakoztam vele mondom, kb egy hétig... ez olyan 5-6 nap, napi 2-3 óra.
    Körbeúszkáltam benne rengeteg helyet, adott sok szépet meg jót, aztán ráuntam.

    "Ingyen"-ért jó volt... annyiért adta az Epic :)
  • takysoft
    #9
    Ja igen... szerinted mennyi az "átlagos single-player" idő? :D

    A Firewatch kb 2-3 órája, vagy egy Witcher 3 100+ órája? :D
  • Ironman2
    #10
    Na azért pont ásványból nincs hiány a játékban,és nagyon keresgélni se kell.Ha nem csinálok semmit,és 2-3 órát úszkálok csak,akkor egy tonnányit tudok hazavinni belőle.Hatalmas a kezdőhelyszín az auróra környékén.Ezüstérc is van bőven.Nekem teli van most egy szekrény vele.
  • TokraFan
    #11
    "Eleinte a rádió meg ilyesmit mutattak célokat, de aztán el eltűnt"

    Igen, hát el kéne olvasni a bejegyzéseket, melyeket a többi -addigra már halott- túlélő hagyott az adatlemezeken. Faék egyszerű a játék, a sandbox játékokhoz képest még így is óvodás módjára fogja a játékos kezét a rádióval, de a többi célt sem nehéz megtalálni. Amikor már nincs rádió, akkor az adatlemezeken található információkból lehet tudni, hogy mit kell csinálni. Grindelés szinte nem létezik, ha neked annak a kevés összetevőnek a megtalálása grind, akkor még nem játszottál igazi grindelős játékkal (pl. Elite Dangerous). Ez utóbbiban kb. 800 órám van, ebből 700 színtiszta tökunalmas grind. Ehhez képest a Subnautica egy pörgős akció game.
  • Ironman2
    #12
    Igen,azok sokat segítenek,az aurórán a bezárt szobák kódjait is onnan tudtam meg.Több helyről lett összeszedve.
  • lonvard
    #13
    Sokféle túlélőjáték van, én elfogadom hogy neked valami csoda folytán pont ez nem jön be. Mondhatnám, hogy szeretem a túlélőjátékokat, de mint kiderült nekem meg csak a Subnautica meg a The Long Dark jön be. Ugyanakkor nem tetszenek a kőzetcsákányozó és fakitermelő túlélőjátékok, pl. a Forest, a Rust a Stranded Deep. A minimál grafikás Minecraft, Dont Starve, az Oxigen not included szintén nem. A DayZ és zombis társai sem. Fantasy vonal se, szóval se Conan se Ark. Most ha nagyon elgondolkodom, akkor talán ki tudnám vesézni, hogy miért ez a két játék, és az összes többi meg miért nem, de inkább nem agyalnék ezen, mer vannak még délután dolgaim. :D
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.03.26. 13:31:15
  • Kopasz442
    #14
    Gyerekek, a frissítés óta nem találok egy szem táblakorallt sem? Ez most Bug, vagy máshová lett téve?!
  • kisiku
    #15
    Na, én ezért nem vágok bele az early accessbe, hiszen a sima alapjátéknál úgy töltöttem el kb 700 órát, hogy még fejlesztés alatt volt, s hol idegeskedtem, hol örültem. Most inkább kivárom a megjelenést, de legalább adok annyi időt nekik, hogy ne kelljen szembesülnöm az amúgy jogos hiányokkal és bugokkal.