27
  • wraithLord
    #27
    Kösz a tippet, megpróbálom. Egyébként gondoltam már online MS Office 365-re, csak adatbiztonsági okok miatt felejtős sajnos, ha munkával kapcsolatos dokumentumokról van szó.
  • Andrevv
    #26
    Valamit csinálhatnának a design-al is mert ez irtó ronda és átláthatatlan. A W95 is sokkal jobban nézett ki. Nem képesek keretet tenni az ablakoknak, minden vagy fehér vagy fekete, nem lehet tudni mi hol kezdődik és végződik, nem lehet megkülönböztetni a UI elemeket, a nyavalyás gombok sem gombnak néznek ki, hanem csak valami lapos akármi, vagy csak simán szöveg, majd találd ki mi az. Fluent design mi? inkább lusta design, könnyebb volt ilyenre csinálni. Amúgy a google is ezt csinálja a nevetséges Material design-al. Most komolyan, nézzétek meg a Windows 3.1-et, még az is jobban nézett ki és minden egyértelmű volt. Miért nem lehet minden elemnek külön színt adni mint W95-től 7-esig (klasszikus téma)? Egyre butábbak az új verziók.
  • Andrevv
    #25
    Próbáld meg a SoftMaker Office-t. Van ingyenes változata is FreeOffice néven, de a fizetős is olcsó, én kevesebb mint 10000 forintért vettem meg. Kompatibilitásban szerintem sokkal jobb mint a többi alternatíva.
  • cateran
    #24
    Hat.....nem....rengeteg. kategoriakkal tobb feleslegesen futo szarsag van benne, ami kisebb savszelessegu netnel idonkent durva fennakadast tud okozni, ha alapertelmezettkent benthagyod (Candy Crush szarsagok es tsai updatek...pl) Illetve legutobbi vicces sztori: Felraktam az uj Nvidia drivert, erre ez fogadott https://imgur.com/a/Y9E2QeY
    Kiderult, hogy 1809-es verzio kell neki a Windowsbol..nekem meg 1803-as van..es tatatam...nem elerheto meg a 1809-es....Hacsak nem eroltetetem media toolsszal...de nem eri meg a kockazatot, mivel egyeseknek 1809-cel is osszeomlik......Nomarmost ez egyreszt az Nvidia sara, nem vitatom, de az 1809-es verzio az , ami 2x (vagy 3x?) jott ki a MS-tol, mert telibeszarta a rendszert az elso alkalommal......

    Szoval mind a MS, mind az Nvidia bassza szajba sajat magat a szarjaikkal......Jobb, stabilabb? Lofaszt mama.....
    Utoljára szerkesztette: cateran, 2018.11.16. 11:42:48
  • wraithLord
    #22
    Nekem sikerült már helyettesítenem Linux-szal a Windowst nagyjából minden téren, a játékot kivéve. Az egyetlen dolog, amit munka terén technikailag nem tudtam helyettesíteni, az a Microsoft Office. Melóhelyen mindenki azt használja, és adjuk-kapjuk a doksikat/táblákat, és hiába van OpenOffice/LibreOffice, nem teljesen kompatibilisek egymással, tehát bizonyos formázásokat, szerkezeteket, objektumokat, képleteket vagy meg sem jelenítenek, vagy rosszul jelenítik meg.
    Erre nem találtam még jó megoldást.

    Amúgy mindent Linuxon csinálok, mert scriptelni, programozni egyszerűbb, egyetemek által házilag fejlesztett programok csak Linuxra és Mac-re vannak, és én ilyesmikkel dolgozom.

    Amikor gimis voltam, Corelt használtam, amikor lett munkám, nem akartam Corelt venni, így áttértem az Inkscape-re (jobban is tetszik), Photoshop helyett Gimp-re (ez már annyira nem), Adobe Premier Pro helyett Lightworks-t használok... Igaz, utóbbinak a free verziójával csak 720p-re lehet renderelni, de csak hobbi szinten csinálok videókat, így vagy megelégszem azzal, vagy bevárok pár projektet, és egy havi pro bérlettel megcsinálom 1080p-re vagy 4k-ra.
  • Ender Wiggin #21
    Aha... :-)))))))
  • zola2000
    #20
    Használhatósággal nincs gond, de ... telepíts fel rá valahonnan egy "android x86ot" (surfacere biztos van rom) vagy valami Android emulátoral (ami jól kezeli az érintő kijelzőt) próbáld ki, meglátod miről beszélek.
  • fonak
    #19
    Ezt mondták már 15 éve is a linux fanok. Dolgozni viszont most sem tudnék alóla, legfeljebb virtuális gépre feltett Windowsból... Tudom, ez nem a linux hibája.
  • bPatrik0521
    #18
    Tablet módban rosszabbul működik mint rendesben, az tény. De teljesen használható így is Surface-en. Még a touch friendly windows intézőt kéne befejezniük aztán boldogság.
  • bPatrik0521
    #17
    Valakinek volt már olyan hogy az action center a bal oldalon nyílik meg, de mire végigmegy a kinyílás animáció rögtön átugrik a jobb oldalra? Windows 10 megjelenés óta ez az első idegesítő hiba nálam. Ja és asztali gépen, meg laptopon is csinálja.
  • TokraFan
    #16
    Minek ez a fos? Win7-et feltettem 4 évvel ezelőtt, mai napig semmi baja nincsen, egyszer nem fagyott még le, driver gond nincs, atom stabil. Frissítést meg én csinálom, amikor jónak látom. ezt a 10-est bottal sem piszkálom meg.
  • cateran
    #15
    Egyre jobb a Windows 10 - vagy mégsem?

    Megsem
  • zola2000
    #14
    Oké, azt mondják hogy azért ilyen, hogy tableten jó legyen, így most egy Intel atomos dualboot Windows 10-android 5 (chuwi hi10) tableten a tapasztalatom:

    Videólejátszó mx player-képnézegető quikcpics app-youtube app-pixiv-néhány kisebb játék androidon mind tökéletes, windowson nagyon nehézkesen használható vagy csak böngészőből.

    Ha nem lenne Android akkor a tabletem csak porosodna kb.

    Ja igen, eddig a windows storeban csak touch optimalizált appokat láttam (keveset gondolom kötelező volt) most azt is megszüntették, de nem jelzi semmi hogy nem modern UIs az app (gondolom nem igazán jött be ez a tablet vonal) szóval eddig epic fail tableten a windows néhány steames visual novel olvasáson kívül másra nem használom (arra viszont jó)
  • dyra
    #13
    Kezdetek óta használom a Win10-et. Ilyen rossz operációs rendszert még nem láttam. A Frissítések nevetségesen lassúak és sok is van belőle. A menüszerkezete átláthatatlan. Inkább fejből megtanultam a parancsokat mert egyszerűbb volt mint az "intuitív" menüjükben a beállítások után keresgélni. Ezek a csempék se tudnak kirohadni elképesztő, hogy egy cég ennyire kapaszkodik a döglött ötleteibe. A menüje konkrétan kezelhetetlen összefossa ikonokkal a Win7-nen ezerszer könnyebb bármit megtalálni.

    A kereső ótvar. És lassú.

    Nem tudok rá jót mondani itthon szerencsére Lubuntu van nem is lehet egylapon emlegetni őket. Az egyik egy tökéletes OS amit tökéletesen személyre tudsz szabni, rohadt gyors és gyengusabb gépen is elvan. A Windows pedig semmi másról nem szól csak arról, hogy a redmondi idióták éppen mit fostak ki az agyukból. Egy szerencséjük van, az, hogy kvázi szabvány lettek a PC oprendszerek piacán. Semmilyen más érv nincs csak az, hogy jó sok szoftver a mai napig Windowson működik normálisan.
  • Omega
    #12
    Egyre jobb a Linux is, minden megoldható vele, ami a legtöbb felhasználónak kell.
  • Ellaberin
    #11
    Kezdetek óta használom a win10-t, még insiderként kezdtem. Eleinte elég nyögvenyelős volt - kétszer vissza is került a win7. Aztán egyszercsak jó lett, láthatóan elindultak jó irányba, de ez kb egy évet tartott. Azóta inkább az újabb ötleteiket próbálják beletukmálni, állandóan variálják mit hol találhatsz meg, visszarakja azokat a felesleges programokat amiket az előző verzióban eltávolítottam, egy beállított rendszert nem tud megjegyezni; újra kell mindet beállítgatni, random hálózatkezelés, bugos kiadások - ez már nagyon nem jó út.
    Nagyon át kellene állniuk stabil kiadásra és onnan a folyamatos béta frissítére - már aki akarja és bevállalja.
    (Persze ekkor nehéz lenne indokolni, hogy miért Win10 a neve, de kérdem én ki a frászt érdekelné - mindenki más számoz, nem mindegy?)
    Tudom az insider kb ez lenne, de amíg láthatóan kevés a minta még a napi szintű telemetria mellett is ideje lenne változtatni a módszeren. Ja, hogy ezért vissza kellene venni a tesztelő szoftvermérnököket és egyszersmind elismerni, hogy a spórolással elég nagyot hibáztak, ez nyílván nem fog menni amíg marketing menedzserek döntenek ilyen kérdésekben.
    Na meg copatja őket a monolit kernel öröksége - ez elmúlt 6-8-10 évben erre jobban kellett volna koncentrálniuk, mármint, hogy sokkal modulárisabb rendszert hozzanak a win10 alá. Az olyan baromságokat meg eleve fel sem vetni, hogy külön kelljen beállítani a frissítés idéjet, hogy ne egy folyó munka közben szóljon, hogy akkor most reboot. (Ez utóbbi megint csak marketinges ötletelésre utal, ergo, "ha nem frissít az a hülye user, akkor megdasszuk".)

    Az a bullshit meg, hogy folyamatosan értékelnek: tele van vele a net, hogy szarnak az insiderek fejére. (Többek közt én sem tesztelgetek nekik már egy ideje - ingyér sem.)

    De most majd jól megígérték. Köszönjük Emese!
  • CairoJack
    #10
    Én meg felraktam egy progit, ami tiltja a frissítéseket. Majd frissítem én, ha akarom. Évente egyszer épp elég lesz.
  • wraithLord
    #9
    Ez mind szép és jó, és az opensource oprendszereknél (pl. legtöbb gnu/linux disztro vagy bsd) gyakran elő is fordul. De ezért emberek fizetnek, ráadásul nem is keveset... :D

    Nekem 2 hónapja van Windows 10-em, de elég furcsa dolgokat szokott produkálni (pl. ablakkezelési bugok), amiket gyengébb Linux distribúciókon már mondhatni... megszoktam. De Windowsban még nem láttam. Igaz, a 8 és 8.1 kimaradt, Win 7-ről jöttem egyből Win 10-re új laptop vásárlással...
    Ennyire rosszul megy a MS-nak, hogy nem képesek megoldani a bétatesztelést, hanem egyszeri felhasználókat kell szivatni? Vagy ez elkerülhetetlen olyan modellel, amit eddig a UNIX származékok használtak csak?
  • quatlander
    #8
    nekem frissítés letöltésekor leakasztja magát, meg a közben futó photoshopot. onnan tudom, hogy frissít, hogy laggol mint az állat. :)
    Utoljára szerkesztette: quatlander, 2018.11.15. 12:56:00
  • nlght
    #6
    ha jót akarsz akkor ne használj canon nyomtatót win10-zel, minden frissítés hazavágja a drivereket, a hivatalos canon állásfoglalás az, hogy minden canon driverert el kell távolítani, majd reboot és visszarakni, ez nem csak 1 nyomtatójuknál van így, tele a net sírással

    a másik hogy a menüjük egyre rosszabb, a hánytatós kinézetű win10 menü view terjed, pedig ha megakarsz oldani valamit akkor általában csak a win7-es control panelből fogod tudni, ha nem vágod fejből a futtató parancsokat
  • ugh
    #5
    Feltetted te 1*.
    Aztan minden build-del ujra felrakta magat.
    3 ev alatt kb 6 uj windows. (15xx,16XX,17xx*2,18xx*2)
  • ugh
    #4
    Csili-vili?
    Egyre rondabb.
  • Mosdatlanfalusi
    #3
    "Ez az operációs rendszer nyitottságára és rugalmasságára vezethető vissza." ez azért egy Windowsos cikkben marha viccesen hangzik...
    Lehet, hogy a hibák aránya csökken, de a súlyosságuk látszólag szépen nő. Bele se merek gondolni, ha az Insider mellett ekkora bakik vannak, mi lenne, ha az se volna?
  • Montanosz
    #2
    amiota fekraktam én meg vagyok vele elégedve, vagy kétszer vacakolt de helyrehozta saját magát
  • T_I
    #1
    Bla bla bla bla. Tavasszal 3 hétig kínlódtam, amíg a család három gépét rendbe hoztam. Az őszi frissítés egy lefagyáson kívül problémamentes volt. Sok vitában alulmaradtam, mert a fiatalokkal ellentétben én azt mondom, nem kellenek csili-vili újdonságok, hanem ami megy, az működjön jól!