1078
New World - Az Amazon Survival/MMO hibridje.

SG.hu Discord
  • Marsszonda
    #994
    Majd jön: We will be hosting downtime November 18 at 5 AM PT [8 AM ET/ 2 PM CET].
  • SG fan
    #993
    Jöttek az új cuccok! :) INTO THE VOID
  • Marsszonda
    #992
    https://www.newworld.com/en-us/news/articles/into-the-void
  • AnuluWork #991
  • undY1ng #990
    Felváltva játszik. Sok lesz már a fake info bástyám
  • nordan
    #989
    Asmon megint WOW-ozik
  • AnuluWork #988
    Van már AH?
  • mikromanus
    #987
    Főzőcske nap. Mennek a levesbe ...
    https://forums.newworld.com/t/dev-blog-update-from-the-team-exploits/548387
  • PiszkosFred
    #986
    Ezúttal furniture (trophy) dupe ment, legalábbis az a hír járja.
  • AnuluWork #985
  • AnuluWork #984
    Már megint mi a fakk van az AHval? Pöcsöm tele, hogy bepakol az ember egy csomó cuccot, és se ki, se be. Nevetséges. Aztán megint egyszerre jár le egy rakat és a qurva veszteséget megint a player állja. Csak mert megint nyilván jópár fakkalap baszakszik valami money buggal.

    Totál kihalt az egész szerver.

    Kezd elegem lenni, ez így egy fos!
  • nordan
    #983
    ezt nem tudtam lassan 20 napja OFF vagyok
  • nordan
    #982
    3x harcoltam ellenük mind a 3x a földbe lettek tiporva engem személy szerint 3 meccs alatt 2x tudtak megölni, sima combatban esélytelenül amatőrül mozogtak
  • Normen76
    #981
    Korán örültél ! Army Of The Remnants az új neve a régi BA HC részlegnek. Jelenleg most is az egyetlen guild akinek 3 területe van a Muspelheim szerón (egy klánnak van 2, többinek 1 .. ill egysem), pedig itt nem szarral gurigáznak, sok nagyon szervezett, komoly létszámú csapat van.
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2021.11.14. 21:01:52
  • AnuluWork #980
    Nem tűntek casual masszának.
  • nordan
    #979
    mi lenne? kazsuál massza akiknek azért volt területe,mert kurva sokan voltak a kezdésnél és sokan lettek 60asok a többiek előtt és kihasználták a szint és létszámelőnyt......ez az előny néhány hete eltűnt el is vettek tőlük mindent.......várható volt
  • undY1ng #978
    Abból az egyikben én is benne vagyok. (Order of the Phoenix)
  • Normen76
    #977
    3 területük van, nevet változtatott a HC részleg (vagy ez az új 3 területes klán nem is ők, hanem egy szövetséges.. sajnos kb semmit nem tudni mi van most épp.). Elég jól tolják még. Muspielheimen jelenleg 3 területe van a liláknak, 3 különböző kláné. 3 területe a zöldeknek 3 különböző kláné, 3 területe a sárgáknak, mind ugyanazé a kláné. Van egyféle egyensúly.
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2021.11.14. 14:45:47
  • SG fan
    #976
    Igen így van. Átszerveződnek, de még jelenleg így is több mint 100 tagjuk van szóval aktívak. :) Amint megtörtént az átszerveződés, újra indúlnak teljes erővel! :)
  • PiszkosFred
    #975
    Az mar legyen a BH es az Amazon problemaja, ne torodj vele, a tortenet nelkuled zajlik!
  • PiszkosFred
    #973
    A legtobb guild eseteben kotelezoen megerkezo elso nagyobb krizis elerte oket is :), de majd felallnak es mennek tovabb, masik neven, atszervezodve.
  • AnuluWork #972
    Mi van amúgy a BAval? Tegnap este voltam fent és már semmi területünk nincs?

    A videóik (?) viszont jók.



    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2021.11.14. 11:42:38
  • Carmang
    #970
    Igen, így kellene működnie egy vitának, ahogy írtad, de ez egyáltalán nem alap tudás sehol. Szerintem. Engem erre a gondolkodásmódra a műszaki főiskola nevelt rá.
  • SG fan
    #969
    Szomorú életed lehet, ha az tesz boldoggá, hogy másoknak rosszat kívánsz! Sajnállak. :(
  • SG fan
    #967
    Wáó.... Ez már csak tisztán bunkóság... Ez most komoly?
    Utoljára szerkesztette: SG fan, 2021.11.13. 22:55:04
  • SG fan
    #965
    Amúgy nem értem mi értelme ennek? Minden áron megakarjátok magyarázni azoknak akiknek tetszik a játék, hogy már pedig szar. Na és? Ha nekünk szórakoztató akkor nem mindegy? Ezzel nem értek el semmit csak elrontjátok azok szórakozását akik élvezik a játékot. Ha igazatok van akkor úgy is becsődöl a játék ha viszont nem akkor meg csak égetitek itt magatokat. Ti nem nyerhettek semmit mi viszont veszíthetünk. Mi értelme ennek?
  • mikromanus
    #964
    Az nem volt "helyes", hogy egy 47 és fél perces véleményt/elemzést leegyszerűsítettél egy fél mondatra, ami azt sugallja, hogy a postolt videóban Asmogold szerint játék egy kalap szar. Emellett ugyanabban a videóban percekig részletezte azt is mi nagyon jó, mi semmi extra. Mi szerethető és mi nem jött be. Te meg odabigyesszted hogy "monoton a szörnyvadászat". Épp hogy azt nem írtad, hogy "na ugye"? Mintha Isten leszállt volna a földre és kinyilatkoztatta volna az Igazságot. :)

    Amúgy meg a "hibák" nagyja olyan hogy van akinek belefér, van akinek nem. Elég szubjektív.
    A kevés mob fajta lehet neked "válóok", de másnak kb mindegy. A monoton szörnyvadászat és nem túl sokszínű quest célok meg persze igazak, de semmi nem kötelez, hogy ugyanazt ismételgesd. (a videóban ugyanazt az elitet ölik x különböző csapatban és szart se kapnak. No, az veszettül nem "optimális". Ha napi 12 órát játszol és a gear farm teszi ki az időd nagyját akkor lehet opció, de amúgy veszettül nem cél). Másrészt a legtöbb MMO-ban sem spilázzák túl a questeket. Nem kiemelkedő, de nem is vészes.

    A craftot most fogják módosítani. A PTS-en már az új XP rendszer van. Magasabb szinten nem a fos alap craft lesz optimális.
    Bugok voltak, de veszett gyorsan javítgatják is. Látszik hogy a fejlesztők törödnek a játékkal és a cég hosszabb távra tervez.

    És utólag elnézést ha picit... hm.. nyers, vagy tapintatlan voltam. Nagyon nem helyénvaló arrogánskodni. De remélem a lényeg kb átment. Még ha péklapáttal is csapnál első körben pofán leginkább.
    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2021.11.13. 20:41:33
  • SG fan
    #963
    Igen azzal nincs baj, hogy ha el akarta mondani, hogy szerinte ez rossz, de miért egy olyan helyre megy ezért, ahol nagy valószínűséggel olyanokat talál majd akiknek viszont tetszik. Szinte garantálható a konfrontáció! :D
  • Marsszonda
    #962
    "komolyan úgy véditek a játékot ,hogy hihetetlen..."

    Te kritizálhatsz de más nem védheti? Ha zavar téged mért jársz ide? Én általában ha nem szeretek 1 játékot,rossznak tartom, a topikja felé se megyek.
  • SG fan
    #961
    Szerintem sokszor az is elég lenne, hogy ne írd le egyből ami eszedbe jut. Hírtelen amikor indulatból írsz az érzelmek beszélnek belőled és sokszor én is észreveszem, hogy amint elolvastam valamit már írnák is oda egy választ de ezt nem szabad. Előbb gyorsan gondoljuk át mit állít a másik, helyes-e amit mond, mi a logikus válasz erre teljesen sterilen bármiféle személyeskedés nélkül. Mert az indulatoknak és a személyeskedésnek tényleg semmi értelme, tovább nem viszi a beszélgetést ellenben kibővíti a veszekedés időtartamát.Lehet, hogy a való életben ezt nehéz megállni, de pont, hogy a gép előtt ülve van egy kis időd levegőt venni, átgondolni a dolgokat és utánna írni, de pont ez az amit nem tesznek, mivel anoníman biztos távolságból szinte mindent leírhatnak, a legtöbbszőr következmények nélkül. Na de nagyon eltávolodtunk a fórum igazi témájától. Mi lenne ha inkább a New Worldről beszélnénk? :D
    Utoljára szerkesztette: SG fan, 2021.11.13. 18:58:56
  • nordan
    #960
    de amúgy mi nem volt igaz a mobok AI-jával a lootal, az itemizációval az endgame-el a monoton 6 db mob 42 skinbe húzásával kapcsolatban? komolyan úgy véditek a játékot ,hogy hihetetlen...

    a játékkal igen el lehet játszogatni,de szerintem 2-300 óra alatt kipukkad, lehet még nyüstölni ,de inkább csak önkínzás,mert nulla kihívás és tartalom marad benne. Nem mondom tobább ,mert szétkaptok,de kíváncsi leszek meddig tart ki a maradék
    Utoljára szerkesztette: nordan, 2021.11.13. 18:56:00
  • mikromanus
    #959
    a célja az volt hogy tompítsa az élét. Nem azt feltételezem hogy az ő hibája, hogy ennyire szétszórt, vagy rosszindulatú. De ez inkább bögölycsípés volt neki és megvadult tőle. Megesik. Ugye... a szövegértés és (másik oldalról meg) a nem szerencsés szóhasználat. :)
    A korkülönbség lényegtelen. NE halmozd az érvelési hibákat. Ne személyeskedj, ne magyarázz bele mást egy kommentbe mint ami ott van, a vélemény nem tény, ne mazsolázgasd ki a számodra "jó" részeket csak, ne feltételezz ok-okozati kapcsolatot ahol ez nem bizonyított! Kb ez lett volna a lényeg.

    Röviden: ne légy pöcs!
    (és igen. Ez néha nálam is becsúszik hibaként)
    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2021.11.13. 18:06:43
  • PiszkosFred
    #958
    Azért legyünk őszinték, a "fiatal" jelzőt szándékosan használtad, a végére berakott "ka" kicsinyítő képző miatt pedig abszolúte tudatosan, és pont emiatt, direkt fölényeskedő célzattal (a feltételezett korkülönbséget próbáltad érvként felhasználni). Erre a provokációra persze, hogy reagál minden címzett, de hát ezt te is tudod, konkrétan ez volt a célod vele, hogy folytathasd ezt az egészet...

    Bezzeg a régi szép időkben elküldtük egymást a k.anyjába majd játszottunk tovább.
  • mikromanus
    #957
    A te érvelési hibád: személyeskedés
    Egy objektív, eldönthető kijelentés helyességét nem befolyásolja az, hogy kitől származik ill. hogy az illető milyen személyiségjegyekkel, hibákkal vagy akár érdekekkel rendelkezik, milyen színű a bőre, mi a vallása vagy mekkora az orra. És attól, hogy valakinek érdekében áll mondani valamit, állítása nem lesz feltétlenül hamis. Ebből eredően önmagában azzal, hogy rámutatsz vitapartnered vélt vagy valós személyiségjegyeire, érdekeire, ténylegesen nem tudod állítása helyességét megkérdőjelezni.

    A te érvelési hibád: szalmabáb
    Mit tettél? Eltúloztad, megváltoztattad vagy teljesen egy általad kitalálttal helyettesítetted a másik álláspontját azért, hogy könnyebben megtámadhasd, az övét helytelenebbnek, a sajátodat pedig helyesebbnek állíthasd be.

    A te érvelési hibád: hamis okozat
    Mit tettél? Feltételezted, hogy két látszólag együtt járó vagy együtt változó dolog közül az egyik okozza, váltja ki a másikat, vagy legalábbis az egyik hatással van a másikra, miközben nem ismerted vagy bizonyítottad, hogy ezt miként teszik.

    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2021.11.13. 17:26:41
  • Ssenkradlive
    #956
    "Fiatalka"... Ember, inkább nem mondok semmit.
    PiszkosFred türelmesebben és illendőbben leírja amit mondok, ajánlom itt alább. Az kifejezetten illik rád, bár ezt a büdös életben bem fogod bevallani.
    Szövegértésed nulla, nagyképűen "leosztod" a kritikát megfogalmazót, majd mikor szólnak érte terelsz és másról beszélsz...
    Ez a "tapasztalt öreg róka buksisimiz" duma az egyik legszánalmasabb, és a leginkább korlátolt szellemre utaló egy vitában bármikor. Mernék rá fogadni egyébként hogy vagy 10- évvel idősebb vagyok nalad, de ez már tényleg az a szellemi mocsár ahova én nem merülnék ha lehet.
    További jó fórumozást neked, írj még valami "frappánsat" nekem a végére hogy hatradőlhess elégedetten hogy győztél, és "okítsd" továbra is a rászorulókat. Sok sikert hozzá !
    Szevasz.
  • SG fan
    #955
    Ebben egyet értek! Konkrétan ott vagyunk, hogy jobban jársz ha csak befogod a szádat. Komolyan néha úgy érzem ha azt írnám ki valahova, hogy kék az ég még abba is belekötnének...
  • PiszkosFred
    #954
    Az internetes névtelenség korában bármilyen közösségi platformon NE akarj vitázni, se érveket ütköztetni, semmit. Nagyon ritka, ha megfelelő partnerre találsz az ezerfejú anonim cézár földjén. Ma a fórumok és egyéb közösségi terek csak segítségnyújtásra valók, kérdezel valamit, kapsz rá választ és kész, mész tovább. Ha vitát akarsz, ülj be valakivel egy sörre valahova és kezdjetek el beszélgetni :)
  • SG fan
    #953
    Teljesen egyetértek veled! Amúgy ez nem csak Magyarországon van így hanem mindenhol és szerintem már régebben sem tudtak az emberek normálisan vitázni, sőt amit ma vitának hívunk az nem az amire az emberek gondolnak. Ha azt mondod vita a veszekedésre gondolsz holott ez két teljesen különböző dolog. A mai viták úgy indulnak, hogy az emberek nem is hajlandóak esélyt adni a másiknak, ők már úgy kezdik a tárgyalást, hogy eldöntötték nekik van igazuk és kész, ha pedig mégis ráébrednek, hogy tévedtek csak azért sem ismerik be, vagy szégyenből vagy makacsságból. Egy vitának előre kéne vinnie a dolgokat, próblémákat megoldania stb. Mi értelme így érvelni társalogni vagy leginkább FÓRUMozni?
  • mikromanus
    #952
    Fiatalka lehetsz vagy csak trehány ha így érted. A játék tetszik, az üzleti modell baráti, a grafika nem elavult. Ennyi és nem több. Új játéknál NEKEM beleférnek a kezdeti hibák ha látszik a hajlandóság a gyors és szakszerű javításra. Nem az érveit bírálom a katasztrófa turistánknak és nem a játékot védem. A trehányságát és érvelési hibáit bírálom. Köze nincs a játékhoz. Ez sima alap egy beszélgetésben/vitában. ÉRVELNI szokás és nem személyeskedni és ködösíteni és indulatból vakon vagdalkozni.
    - a vélemény vélemény marad attól hogy valaki olyan mondja aki számodra tekintély. NEM TÉNY!
    - egyes részmondatok és állítás töredékek kiemelése az egészből és félremagyarázása nem érvelés, hanem "hírhamisítás". (mazsolázgatás)
    - az össze nem függő adatokból hibás következtetés levonása nem versenyképes érvelés

    Hol a fenében nevelkedtetek ti? Még oviban is értelmesebb érvelések hangzanak el mint errefele néha. Ennyit változott Magyarország pár évtizted alatt? Ez most a "normális"?
  • SG fan
    #951
    Ezért mondom mindenkinek, hogy legyünk türelemmel. A készítők dolgoznak a játékon, főleg egy MMORPG esetében. Az idő majd megmutatja, hogy fennmarad vagy elbukik. Miért kéne most leírni vagy sem de persze ha valakinek nem tetszik, rendben mondja el a véleményét kritikáját és menjen nyugodtan tovább de annak miértelme, hogy visszatér újra és újra, hogy meggyőzze a többieket, "igen nekem nem tetszett szóval szar". Egyértelmű, a játék nem hibátlan de van akinek tetszik. Idővel pedig kiderül, hogy mi lesz. Jelenleg aktívan reagálnak a készítők és fejleszitk, most pedig megjött a ptr is. Sok mindent lehet mondani de még nem hagyták el a játékot. A személyeskedésnek pedig semmi értelme, az sosem visz előre egy vitát.