1078
New World - Az Amazon Survival/MMO hibridje.

SG.hu Discord
  • mikromanus
    #1037
    Tehát az "legnehezebb" open world terület faceroll random selejt ruhában is. Erősítik és már nem olyan könnyű = szar játék és védhetetlen. Oké, nincs is több kérdésem... Vagy mégis: nem vagy te kicsit túl lusta, casual és türelmetlen? Ha nem minden könnyű, akkor meg se próbálod? Ha nincs minden meg azonnal (MMO-ban pár nap vagy pár hét kb azonnal), akkor az el van cseszve és megy is az uninstall?

    Értem én hogy frusztrált vagy mert azonnal olyan játékot vártál ami évek alatt jött össze másoknak is, de kissé túltolod talán.

    A pénztelenség "bugról" amúgy sehol se hallottam. Ezért mondom, hogy esetleg válts jelszót. Lehet feltörtek. Az ilyen nincstelenség semmilyen rollback mellett nem jöhetne össze egy inaktív accounton. Bár lehet kreatívak voltak és mégis megtalálták a módját...

    A felhasználói visszajelzéshez meg egy másik példa:
    A KakaoMeme-Daum p2w fossá akarta silányítani a BDO-t. A top guildek 97%-a kérte kb hogy ne tegyék. Mert ugye nem így lett eladva. Le se szarták. A leggyalázatosabb gusztustalan p2w lett. Az egyetlen hatása az volt a visszajelzéseknek hogy 1-2 évig kb szóba se álltak a felhasználókkal. 1-2 pozitív példa mellé ott van 100 negatív is. Amúgy meg mobil grafikán és összetettségen lehet gyors és jó egyszerű játékokat gyártani... vagyis olyan 20 éve még kevesebb kellett, így azt meg lehetett csinálni emberileg elfogadható idő alatt átláthatóan és jól. Most picit több az elvárt egy sikerhez. A múlt sikerei mai szinten nem nagyon lennének esélyesek új címként már.
    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2021.11.27. 12:47:39
  • AnuluWork #1036
    Nem. Eltűnt. Nem is írok ticketet, értelmetlen. Mire válasz jönne, már úgyse játszom. Azzal együtt meg amit rendeztek az elit zónákban ... nevetséges ...

    Ez a játék szerintem védhetetlenül szar. Biztos van még benne kihívás, de úgy tudnám leírni, mint amikor az SWGbe bejött a Combat Upgrade (esetünkben a pár új dolog), majd kértük, nem kértük, kaptunk mellé egy NGEt, mert a WOW!

    Tényleg úgy érzem, hogy a nagy cégek gcibuták az MMO piachoz. Olyan elqurásaik vannak egy-egy jó ötletük mellé, amivel megölik a megmaradt játékosállományt is, mellé a bennük hívő játékosok bizalmát is eljátsszák.
    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2021.11.27. 10:55:35
  • mikromanus
    #1035
    Esetleg némi (jó sok) craft vagy processing? Az is viszi a lóvét. Volt olyan guild társ aki így fogyott ki. Mondjuk ő épp megnyomta a craftot rendesen és nem sok lóvéja volt az anyagvásárolgatás miatt. Azért biztos ami bioztos válts jelszót!
  • AnuluWork #1034
    Megsúgom, hogy az életben nem volt olyan pillanatom ebben a játékban, hogy 2.56 aranyam volt csak. Nem 2,56k, 2.56! Talán csak amikor a tengerparton L1ként elindultam, de szerintem még akkor is több volt, mert az első csontváz már dobott 3 manit. Házam meg nincs. Ott se mehetett el a dolog.

    Maradjunk abban, hogy olyan faxa ez a rollback, mint az egész AH és az egész game. Papíron működnie kellene, de ez amazonos rollback. Ezek szerint nem úgy működik, ahogy akarták. Pláne, hogy ahogy írod adni akartak nekünk, de még inkább megszopták azok, akik nem csaltak semmivel soha az AH leállás miatt. Olyan "hans, akkor maga német, mi vettük ki az első téglát a berlini falból, köszönjük" szint.

    Az AH leállások miatti Ahból kieséssel eddig csak buktam. Nem filléreket. Egy dublont nem láttam belőle eddig még!

    Amúgy meg, nehéz úgy "önellátódni", hogy a tárolási kapaciás nevetséges ill. nem kapod meg az eladott termékek után a pénzt!

    Írod:
    "A visszaállás ideje utáni minden változás elveszik. Azaz ezeket nem valaki megkapta és te nem kaptál aranyat, hanem meg se termelted."

    Akkor miért szerepel eladottak között sok más társával együtt egy olyan páncél, amit 400ért tettem be, és mindezt úgy, hogy a számlámon a pénz nincs ott? (De látom az eladott 14k fibert is, meg ilyeneket.) Csak mert az volt az utolsó páncél amit craftoltam. Tudom, mert ebbe az egybe tettem egy adott perket, ami ráadásul lila lett, majd utána kiléptem, és ma léptem be azóta először. Ez volt szombaton ...
  • mikromanus
    #1033
    Nem néhány csaló miatt volt rollback, hanem mert véletlen túl sok goldot küldtek ki az eddigiek utani kárpótlasként a felhasználóknak.
  • nordan
    #1032
    elég leszari módszer,hogy kollektíve beszopatnak mindenkit néhány csaló miatt,mert így egyszerűbb eltakarítani a csalók mocskát
  • mikromanus
    #1031
    A rollback az egy adott időpontra visszaállítás. teljesen mindegy ki mit vett meg ez alatt az idő alatt. A visszaállás ideje utáni minden változás elveszik. Azaz ezeket nem valaki megkapta és te nem kaptál aranyat, hanem meg se termelted. Ez ilyen. Tessék szépen önellátódni market híján! :D
  • AnuluWork #1029
    Na ez szép ...

    1. a szerverek mennek, de nincs ah ...
    2. a két és fél nap alatt, míg nem léptem be eladtam 14 nagyobb cuccot, és egy rakat nyersanyagot!
    3. ezt olyanok vehették meg, akik csaltak az arannyal ...
    4. cserébe nem kaptam meg értük az aranyat, ésss mellé a csalók által megvett terméket se kaptam vissza!

    Veszteség: Kb. 3-4k csak az itemekből, és mellé több ezer nagyobb értékű fibers, gyümölcsök ezrével, rawhide, stb.

    A bankszámlámon 2,56 arany van ... Az AHba nem tudom betenni a közben lejárt cuccaimat. (Azokért persze nincs kártérítés ...) Nevetséges.

    Én még nem hagytam abba MMOt úgy, hogy nem értem el benne legalább azt amit akartam, még a fostalicska SWTORt se, de ez a rollback után ... így ... életképtelen ... Mert vsz nem ez volt sem az első, sem az utolsó rollbackjük.

    Én nem csalok, nem használok ki semmilyen bugot, és mégis szopás lett ez a szar.

    Tényleg földet rá!

    Az erre elqurt időt viszont sajnálom. A játékot nem.
    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2021.11.25. 11:45:41
  • PiszkosFred
    #1027
    Vigyázz azzal, az egy varázsszó! :)

  • AnuluWork #1025
    EU rollback? Bravó! Itt ilyen még nem volt. :D

    Részemről két napja be se léptem és ezzel a jelek szerint magamnak tettem jót. BDOval nyomtuk a lányommal, ha már covid karanténban az osztálya, mellé kis Myth of Empires, és ez a remekmű nem is hiányzott. Kár érte, jó ügynök volt!
  • mikromanus
    #1024
    A maxos craft sose lesz alacsonyabb szintű. Hiába spórolsz le anyagból az olcsóra attól van még egy minimum szintje. Ha alacsonyabb szintűt akarsz akkor craftold az alacsonyabb szintűt! (pl orichalcum mining axe helyett STARMETAL mining axet). Armorban az "Infused" darabok kb 51-es szinten lehetnek minimum. A többség lvl55-60.
    Olyat termelj amire van kereslet! Bár elég nehéz, mert van egy rakat ugyanilyen játékos mint te aki ugyanerre hajtana. (ha nem döglött a szerver). Craftban nem fogsz újoncként versenyezni a top GS itemekkel...
  • AnuluWork #1023
    170es armorsmithinggel egyszerűen nem tudok 500 alattit értelmes XPs, költséghatékony cuccot craftolni, még a legszarabb anyagokkal se. Anno írták, hogy amikor mining és egyéb toolokat craftoltak, ott se sikerült gyengébbet, pedig sokáig arra van kereslet. Sajnos, az eladható cuccoknál a szint viszi fel a min levelt is. Így viszont 170től-200ig 500-580 közötti gearscoreos cuccot ugyan ki vesz meg? Elég ritka.
  • mikromanus
    #1022
    Nincs elcseszve. Ha alacsonyabb szintű vagy alacsonyabb szintű itemeket tudsz craftolni. Armor settel, amulettel food buffal és trófeákkal növelhető ez a gearscore és a szint. Ezen felül ritkább anyagokkal is. A nem elsődleges anyagon rakhatsz be alacsonyabb szintűt is a javasoltnál. Így lesz szarabb GS és a nem maxos szintű craftoknál alacsonyabb szint követelmény.


    Pl egy starmetal logging axe starmetalból és gagyi T1 (vagy 2?) feldolgozott anyagból minden buff nélkül mondjuk lehet 406 GS és lvl 37-esek his használhatják. Ha jól felbuffolod magad, akkor lesz 550 GS és mondjuk lvl 51 vagy magasabb szint követelmény. Az meg itt lehet épp érték csökkentő, mert kisebb szinten keresik inkább.
  • AnuluWork #1021
    Nos, az igazság az, hogy a játék crafting rendszere ott van elqurva, hogy a csúszkán nem tudod a maximumot állítani, ahogy elérsz egy szintet, a min és max. megy felfelé, vagyis, 60as szint alatt igazából a jó statos cuccokat lehet eladni, 500 felett pedig (tele a bazár 500-580 közötti cuccokkal, de hogy elmennek-e, arra azért nem mernék mérget venni, mert minek vegyek 525ös valamit 100 basz felett, akár 1000ért, ha van ugyanolyan 580+osból 100000 ...) max. az 580 felettiek mennek el, mert ott már megvan a majdnem maxos stat. Ez főleg a fegyvereknél és páncéloknál jön elő durván, de ott nagyon.

    Anno a táskát és a szerszámokat írtátok, mint példa, és most tényleg azzal küzdök 170 armornál, hogy az a jó, ami nem megy L60asnak! XPben ua, de legalább el lehet adni. :D

    Amúgy röhejes ez is, hisz alapból L60at craftolsz, és lesz belőle akár L52 is. :D

    Szóval, ez nagyon el van cseszve. Az meg, hogy mindig végig kell pörgetni a listát, ha lagg miatt kivág a station, na az már nevetséges.

    Nem rossz a craft rész, de nevetséges ahogy ez most jelenleg működik. :(
    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2021.11.22. 20:59:40
  • AnuluWork #1020
    Köszi a tippeket CK kapcsán. A krokodilok beváltak. Oda is fogok költözni.
  • undY1ng #1019
    Cutlass keys fort a legjobb még mindig. 10 perc 1000-1500 db raw hide
    Utoljára szerkesztette: undY1ng, 2021.11.21. 10:32:16
  • mikromanus
    #1018
    Ilyen nincs, vagy csak ritkán. Vagy nem olyan jó, vagy vannak is ott a nap nagy részében. Vagy lehet döglött szerveren vagy. :D

    Abból van jó sok bőr, ami 15 szint feletti, de 40 alatti (16-39). A harcias vadállatok (pl dfarkas) kevesebbet dobnak. A boar, buffalo, dear, doe és krokodil(?) duplát.

    Két terület szokott kedvelt lenni:
    Cutlass keys fort/teleport shrine körüli része. Van egy erőd ahol van 6-8 kutya, vagy mehetsz az erdőbe valami vadmacskát és vaddisznót ölni, vagy mehetsz a partra krokodilra (azt hiszem a sziget északi partjain van belőle sok)

    A másik jó hely (ha nincs ott más) az egyik lynx barlang és környéke. Tippre a monarch blufftol keletre -délkeletre az ancients/csontvázas rész feletti barlang lehet.

    Vagy mehetsz a folyópartra és ölheted a buffalokat Monarch-Windsward-Cutlass keys határában (kb ahol a fő küldetés is visszaküldözgetett a quest lánc elején a horgászhelynél). Van ott jó sok fibers is, meg igény szerint hyssop. Néhol méz is a farmon. Lehet összetettebb "portfóliót" is farmolni. :)
  • AnuluWork #1017
    A patch óta nem kicsit alakult át a poppolás. Nem tudjátok, hogy sok rawhideot dobó állatot, abból is minél többet egy helyen, nagyobb számban hol találok? Olyan hely érdekelne, ami általában nincs tele! Ma 15k fibert szedtem ki azon a bizonyoson egyhuzamban, és burleszk szerű dolgok játszódtak le. :D A nyúzást, csak mert pár barom kitalálta természetesen nem pvp módban nyomom ...

    Lényegtelen az xp és hogy mennyi fegyver xpt ad. Csak sokat kellene dobnia, tehát nem 16-20, többet egy állatból. Ahová eddig jártam, ott kb. vagy a negyedére csökkent minden, vagy teljesen kihalt az egész. :(

    Egyébként bejáratott iron ore lelőhelyeket is faxán feleztek. Hogy ezt most miért kellett, főleg magasabb popos szerveren, nem tudom ...
    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2021.11.20. 22:12:17
  • Murmur
    #1016
    tisztenként=szintenként
    Sz'al sávokat csinálni.
    Korán van még. :)
  • Murmur
    #1015
    Lehet skálázni, vagy 10 tisztenként válogatni össze az embereket, a lvl 60 meg külön tier lenne. Máshol megoldották.
  • SG fan
    #1014
    Ha nem level 60 lenne a min akkor meg az lenne a gond, hogy mindig magasabb szintűekkel dob öszze nem?
  • undY1ng #1013
    Valaki egy Spear + Bow skill buildet tudna ajánlani?
    Utoljára szerkesztette: undY1ng, 2021.11.19. 10:20:52
  • Murmur
    #1012
    Tudom, hogy van, régóta ki akartam próbálni, de ugye lvl 60-on van csak. Vicc ez is. Gondolom rá lehessen mondani, hogy endgame content. :D Szóval tegnap megléptem a 60-at, aztán mentem négy kört. Mind a négyet elbuktuk, nem is kevéssel. Nem fogom nagyon erőltetni, max. ha "könnyű" pénz kell, és nem akarok kimozdulni a városból. :)
  • SG fan
    #1011
    Ebben igazad van. Értem miért csinálták, de lehet, hogy találhattak volna jobb megoldást is. Majd meglátjuk. A 20v20 battleground pedig tényleg van benne, talán outpost rush néven? Nem tudom pontosan de van már ilyen lehetőség, nem csak a war.
  • Droughert
    #1010
    20vs20 BG már most is van benne, de sokszor azt látom, hogy sokan nem is tudnak róla, hogy létezik.
  • mikromanus
    #1009
    Ha valamit csinálsz, akkor igyekszel jó lenni benne. Ha PvP kell a life skillhez a maximumhoz az selejt rendszer. Akinek a fő profilja a keresgélés és gathering az nem fogja értékelni hogy lófaszjóska fejlesztő kicseszett vele és meleg szarig benyalt a PK /"PvP" playereknek. Lehet egy részük marad, de le fognak emiatt (is) sokan lépni.

    #1008: a magasabb szintű craftok dupla-tripla XP-t adnak. Ez inkább amolyan "javítás". Ne már hogy az alap craft legyen a legjobb szintezés 200-ig!
    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2021.11.19. 02:02:15
  • AnuluWork #1008
    Nem tud valaki egy új XP táblázatot, hogy melyik szakmához most mennyi xp kell?

    Az armorsmithinget ugyanis nem kicsit megnyomták. Nem érzem fairnek, de ez van.
  • SG fan
    #1007
    Szerintem nyugodtan küldd el a fejlesztőknek, ki tudja talán valamelyik elolvassa. Úgy értem eddig is elég sok ajánlást kaptak, egy próbát megér.
  • ToxiMaxi
    #1006
    Battlegrounddal megszünne teljesen az outdoor PvP. Szerintem is egy PvP zóna lenne a legjobb megoldás, jobb loottal, elit szörnyekkel PvP objectivekkel. Jöhetne egy AI frakció is, aki megtámad városokat, amit a playereknek kell visszafoglalni.
  • SG fan
    #1005
    Dehát nem kötelező a flag. Na és ha nem kapsz bonuszt? Jatszol ugy ahogy eddig
    Ez annak fontos aki kompetitív az meg eddig is így játszott.
    Vagy ennyire fontos az a plusz?
  • mikromanus
    #1004
    Növelték a legtöbb craft ág XP szükségletét a szintezésnél. De ez együtt járt néhánynál (weapon, armor, engineering?) a craft Xp átalakításával, így nem mindegyik teljes agybaj. Eddig a béna kis alacsony szintű itemek craftjával szinteztél "optimálisan". Most magasabb szinten a magasabb minőségű itemek craftja lesz az optimális és a gyenge kis belépő szint nagyon nem (2-3x többet kell gyártani ugyanannyi szinthez a kicsikből mint korábban).

    A furnishing nem változott. A kaja és jewelcraft meg szív, mert ott csak a szintezés XP követelménye nő, de a craft xp nem lesz több.
  • AnuluWork #1003
    "The bees and cows are happy about this change." :D
  • Marsszonda
    #1002
    Csak sok pve orientalt ember van,es ez az o szemszogukbol feler 1 nerffel. Ezzel a lepessel nem gyozod meg oket a pvprol,elobb lepnek le a jatekbol.
    Jobb otlet lenne pl a pvp zonak letrehozasa,es ott pl tobb elit jobb loot,tobb ertekes alapanyag 1 helyen.
    Ez csak az en velemenyem,nem kell elfogadni :)
  • AnuluWork #1001
    Olyannak tűnik, mintha elkezdtek volna kapkodni, miközben pedig napokra áll az ah a bugok kihasználása miatt. És most egybe lett nyitva. Érdekes lesz.
  • Murmur
    #1000
    Ez alapvetően egy PvP játék lenne, viszont az emberek nem nagyon akaróznak PvP módban tevékenykedni. Looton kívül mással (jelenleg) nem nagyon lehet ösztönözni. Nem mondom, hogy ez egy elegáns megoldás, mert nem az, de akit zavar a PvP mód, az ne kapcsolja be. Többnyire én is így fogok tenni. Nincs olyan szerintem, hogy "kell". Eldöntheti mindenki, mit akar. A felkapott pecás helyeken nem hiszem, hogy bekapcsolnák az emberek, különben ott nem sok pecázás lesz. :)
    Azzal egyetértek, hogy nagyon sok PvP tartalom kell még a játékba... jöhetnének első körben "klasszikus" 10vs10, 20vs20 battlegroundok.
  • AnuluWork #999
    Hát az.

    Ráadásul úgy, hogy a 970kból azért "páran" abbahagyták.

    A craftnál mit nehezítettek? Írtátok korábban, hogy ott is belebabráltak.
  • Marsszonda
    #998
    Azt hittem az a cel h tobben nyomjak a pvpt ,de az eleg nevetseges ha pl horgaszashoz kell a +30% bonus akkor irany pvp mod :D
  • mikromanus
    #997
    Csak hogy az anyjukat vágják inkább zaciba ahelyett, hogy szarrá cseszik a különböző tevékenységeket. Van PvP, PvE és life skill. Mindnek saját funkciója és célközönsége. Erre jön retard-dev-no625 és azt mondja de jó lenne PvP-ben gazt szedni!? Most komolyan. Két különböző "üzletág". A loot drop még érthető valahol, bár úgy hogy mindenkinek saját dropja van ez is elég agyrák. Veszettül leszarod a PvP-t PvE-ben, de ne tudjál elmenni a másik mellett anélkül hogy szénné szivasd magad és őt a mást célzó ütésekkel?

    Emellé ott van még a jó sok exploit és csalás. Amit vagy szűrtek, vagy nem, de akit nem basztak ki az jogosulatlanul előnyt (ERŐT) szerzett, amit így tovább kamatoztathat.

    Mi a baj? ELhülyítik a játékot: beszűkítik egy kisebb célcsoportra csak mert bénák PvP tartalmat gyártani.
    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2021.11.18. 15:20:54
  • Murmur
    #996
    Mi a baj ezzel?
  • mikromanus
    #995
    +10% loot drop buff és +30% gathering loot buff PvP-ben. Nem mondanám hogy tetszik az irány...