1078
New World - Az Amazon Survival/MMO hibridje.

SG.hu Discord
  • Monster076
    #1078
    Köszi a válaszokat, időközben megvettem, de kb 1,5 óra után refundoltam. Na nem azért, mert csalódtam volna benne (ennyi idő alatt amúgy sem lehet róla képet alkotni), de a karaktergenerálás után hiába próbáltam bármelyik szervert, mindenhol server comnection error volt. Amit neten találtam tippeket, mindent kipróbáltam, de nem segített egyik sem. Első voltam a sorban, aztán folyamatosan jött a hibaüzenet. Nem akartam kifutni a 2 órából, így inkább lemondtam róla.

    De ezek alapján akkor talán jobb is, hogy elengedtem.
  • Sunrider924
    #1077
    PvP egyáltalán nem érdekel és a craftingért, klánolásért sem remegek. Ilyen feltételekkel megérhet egy próbát?- Nem, mivel ebben a jatekban kb semmi nincs vegjatekban ezen kivul, a dungeon finder az van csak kb ugyanaz a problema mint a wow-ban, mindenkinek tank meg healer kell es lehetoleg olyan gearben ami 3x tobb mint amivel le lehet verni az adott instat, raadasul nincs a jatekban inspect tehat linkeld be az osszes cuccodat egyenkent annak akihez jelentkezni szeretnel. Ez a jatek pvp alapra epult/pvp mmo-nak szantak ezert a tobbihez hasonloan (Aion, Bless) beleallt a foldbe hamar, akkor kezdett feltamadni amikor nekifogtak lapatolni bele a pve tartalmat de ettol fuggetlenul a jatek pvp kozpontu, solo pve az neked kb 100 ora, utana nincs mit/tovabb ha nem erdekel a craft, nem akarod farmolni a dungeonokat olyanokkal akik ismernek es nem kell minden jottmentnek belinkelni az egesz felszerelesedet hogy esetleg insta elejen mar szet is essen az egesz csapat mert a tank vagy a healer nem lesz eleg jo. A ladafarm jopofanak tunik de mint irtam 100 ora korul kifujt nem tudsz tovabb ertelmes dropot farmolni magas instakba meg kellene az odavalo csapat/gear.
    Masreszt a jatek gyonyoru, alleejtosen szep grafikaja van mmo-ban hasonlo nincs, a combat mehanika is egyedi a jatek storyjaval egyutt, van season pass is amivel szinten el lehet szuttyogni, nekem elozo szezonba 3 kulon kari(1 a szezonalis szeron, egy legacy szeron es egy amikor a haver is megvette a jatekot) is meglett max lvl es elfogadhato gearbe solo egyenkent kb 100 ora korul, 15 euroert 100 jatekora nem eppen rosz.
  • mikromanus
    #1076
    Játszanak vele elegen. Nem nemzeti szinten nézve persze, de simán lehet nyomulni. Embert is látni. A soloban amúgy se lenne gond a néhol ritkásabb nyáj. A piacon meg eladhatod az alap anyagokat ha ilyen irányban indulnál. Questekhez nem kell. PvE dungeonokhoz meg van party kereső. Fő időben azért található csapat. Mondjuk azért ellenőrizd a népességét a szervernek ahova csatlakoznál! Vannak azért szellősebbek is...

    https://nwdb.info/server-status
  • Monster076
    #1075
    Játszik ezzel a játékkal még valaki? A kezdéskor gondoltam, hagyok neki időt, aztán jól el is felejtettem. Most szembejött velem a Steam vásáron 15 euróér az alap. Kb. olyasmi igényem lenne, mint solo küldizés, esetleg solo/party dungeon, world event (ha van). PvP egyáltalán nem érdekel és a craftingért, klánolásért sem remegek. Ilyen feltételekkel megérhet egy próbát?
  • Nomad90Hun
    #1074
    Mivel mondhatni olyan vészesen nagy progressem nem volt mielött leraktam a játékot (főleg a klán nagy többségének pvp imádata és másokra ráerőszakolása miatt, amiben szenvedő alany voltam másokkal együtt), ezért nem. MMO-kban amúgy is ritkán pvp-zek, akkor is inkább az aréna stilusú pvp ami nekem bejön ahol kvázi rendezett viszonyok között lehet kiállni a másik ellen és nem az van, hogy akkor ugrik a nyakadba Orgyilkos Joe amikor épp kedve tartja...
    Utoljára szerkesztette: Nomad90Hun, 2022.11.21. 19:21:03
  • undY1ng #1073
    Nem sajnáltad az otthagyott progress-t? Lehet az én 180 órás karimat nem hagynám ott. :/
  • Nomad90Hun
    #1072
    Én most úgy döntöttem teszek vele egy próbát megnézni fejlődött-e a game. Jormungandr szerón kezdtem épp a percekben nulláról.
  • undY1ng #1071
    Nos hát mizu emberek? Mi a helyzet a gamoval?
  • mikromanus
    #1070
    Jön holnap pár új (fresh start) szerver nulláról kezdőknek.

    Meg nemrég jött az új patch is.

    Valaki akkar mostanság falkában nyomulni? :)
  • undY1ng #1069
    Off.: Bár nálam ez a Lost Ark lvl 40-ig bírta nagyon erölködve... tudom nem szokás hasonlítani meg az is egy MMO de mehh.... going back to Diablo / PoE / LE.
  • Daditsx
    #1068
    Hát igen. Már csak olyan 30k-n játszanak. Szépen fogy.
  • AnuluWork #1067
    Jézus! Mi történt itt? Eltűnt a szerverem. Áttett egy másikra, ahol szombat este 10kor 4 player volt Everfallban ...

    Van olyan szerver, ahol a sárgák jól állnak? Van olyan szerver ahol egyáltalán van élet?
  • undY1ng #1066
    Lost Ark hype van
  • flashpointer2
    #1065
    en nyomom meg, szintezek meg farmolgatok mert szorakoztato de kizartnak tartom hogy 60 utan lekotne.
  • AnuluWork #1064
    Ez a játék él még?
  • Madix
    #1063
    Köszönöm a válaszokat! :) Akkor ezek szerint nem kapkodnak összekapni a játékot... Szomorú.
  • AnuluWork #1062
    Pedig ez nem lett jobb ...
  • undY1ng #1061
    Én se temetném a játékot és tervezem is a "visszatérést" pár napon belül.
  • mikromanus
    #1060
    Ez alapján a BDO is döglött. Többször is. :)

    A watermarkot átalakították "expertise"-re. Megjelenik a szinted a karakterlapodon az itemek mellett, így követhető.
    Behozták a Gypsum rendszert. Különböző tevékenységekre eshetnek kristályok. EZeket be lehet váltani különböző felszerelés típusokhoz tartozó ládákra. Ebből garantáltan az item expertise szintet növelő darab fog esni.
    200-as szint felett is gyűjtesz XP-t a skilljeidre (pl craftra, vagy gatheringre). Ezekre időnként ajándék ládákat kapsz amikben vannak hasznos anyagok , charmok itemek. (pl rare materialok).

    Van azért élet a "jobb" szervereken :)
  • Daditsx
    #1059
    80k környékén van az átlag játékos bázis. Folyamatos a fogyás.
  • Madix
    #1057
    Látom lassan 1 hónapja nem jött ide poszt! Ha esetleg van itt még valaki, aki aktívan játszik, az összefoglalná nekem hogy jelenleg mi a helyzet a játékkal? Gondolok itt bugokra, játékosbázisra, tartalmi update-re... Nem kell részletesen, csak nagyvonalakban, hogy miről maradtam le az elmúlt 2 hónapban kb.

    Köszi, ha valaki ezt megteszi! :)
  • mikromanus
    #1056
    A városok szintezése elveszik ilyenkor elvileg...
  • AnuluWork #1055
    Ilyenkor minden küldit ami a factionnal jár, meg szinteket, gondolom újra kell kezdeni, nem?
  • mikromanus
    #1054
    Amikor jött egy rakat erősebb játékos más szerverről (vagy csak jobban belelendültek és addig is ott voltak) hirtelen már nem is volt(ak) annyira motivált(ak). Aztán sokan "színt váltottak" közülük. Megesik.
  • AnuluWork #1053


    Apropó, ő nem sárga volt?
  • Marsszonda
    #1052
    "Tonight we will attempt to restore the trading post to its state on November 24th at 12:45PM CET (the rollback point for the affected servers). There is a significant amount data involved and the scripts will take several hours to complete. You may notice items starting to appear in the trading post (even though you can’t purchase, sell or remove them). Once the script is completed and validated through testing, we will unlock the trading post. Turning the trading post back on will require a restart.

    Lane"

  • AnuluWork #1051
    A felsoroltak közül a Myth egy Valheimbe oltott Conan Exiles, a Wartales OWRPG, a Thunder Tier One meg egy rt kommandós coop móka.
  • mikromanus
    #1050
    3 "első" frakció küldetés 10x arany (300-360 gold).
    Mész és ütsz valamit: 10-15 arany a nem kezdő zónákon kívül alkalmanként
    questek: 60-160 gold
    outpost rush: egy valag lóvé minden alkalommal (270-360?)
    Ha kevés az időd akkor a farmolás amúgy se megoldás. Mire rákészülsz már vége is a napodnak és lófaszt se keresel az irdatlan 0,05-0,1 darab árakkal...

    "Unalmasnak tartja a harcot, de neki a BDO nem feltétlenül harc. Ebből a szemszögből nézem és így nekem sincs vele bajom."
    A piac p2w szemét. A pénzed harmadát ellopja kb a "cég". De fizethetsz nagy lóvét nekik és akkor csak 15,5% az adód. Tehát ha nem fizetsz akkor a piaci bekerüölési ár alatt tudsz csak kereskedni. Mondjuk a BDO a legszebb solo MMORPG a piacon, tehát ideig-óráig jó lehet...

    "Wartales, Thunder Tier One, meg most a Myth of Empires nekem bőven elég."
    Majd megsasolom mik ezek. Mindig jó tudni mik a lehetőségek. Ha a "Tököm tele van má' " vírus engem is elérne. :)
    Köszi!
    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2021.11.27. 16:17:25
  • AnuluWork #1049
    "Itt iszonyat mani egy-egy ház,"
    "90% adócsökkentés van karácsonyig. Cserébe a seggarcok felnyomták extreme-re (2%-ra) sok helyen az adót. Olcsó a ház nagyon."
    De ha nincs pénzem rá az AH leállás miatt? Én nem 24/24 lógok egy játékon. Ugyanis közben húztam az Armort, csak ugye közben megváltoztatták és még AH sincs. Én nem 24/24 lógok egy játékon, és itt pont az tetszett meg, hogy nem kell 24/24ben ott lennem, sietnem. Viszont Ah nélkül nem fun.

    "Nemrég ismét elővettem a lányommal a BDOt. "
    "Upsz... Bocsi a fenti példáért: De a BDO a legrühesebb kutya az egész MMO falkában. Már üzleti modellben és piszkos üzleti trükkökben/magatartásban. Explorer módban ideig-óráig jó, de ha komolyabban vennéd sokkal szarabb kb bármi másnál. b2p, 4 előfizetéssel és microtranzakciós p2w shoppal: Emellé casinóként üzemel a gear upgrade és eventekkel cseszik szét a gazdaságot (meg a bekerülési költségeket nagy ívben leszaró piaci árképzéssel persze)."
    A kilenc éves lányomat nem érdekli. Sem ő, sem én nem veszünk semmit rl maniért. Viszont, neki tetszik. Unalmasnak tartja a harcot, de neki a BDO nem feltétlenül harc. Ebből a szemszögből nézem és így nekem sincs vele bajom.

    "mi az, hogy USA megy"
    "Most azt szívtuk meg, hogy az EU volt az első. Még az USA régiók patchelése előtt kiszúrták nálunk a hibát. Mi szívunk, ők nem. Vagy van valami germán troll az európai részlegnél aki benyomott egy tízszeres szorzót egy kódsorba és csak itt lett élesítve. :)"
    Ez oké, de mi a Hálaadás miatt szívunk. Így is gáz volt belőle, hogy az Amazonnál szarrá dolgoztatják az embert. Nos, most nem. Hálaadásoznak, és ha vége, mindenki otthon, minden folytatódik. :)

    "Amelyik játékban tetszik valami, ott hajlandó vagyok rá áldozni manit is. itt is akartam, de most már örülök, hogy nem vettem meg. "
    "ööö... nem fizettél,d e játszol? Azt hogyan? Vagy csak nem fizettél a shop itemekért?"
    Item shop. Páncél. Örülök, hogy nem vettem meg. Volt még régebbről steam walletben manim.

    "Decemberben sok "Jó" játék jön. Indul új Fresh Start szerver az Archeage-ban is. Nem akarsz indulni? Havi díjas, 0p2w de az első hónap ingyenes állítólag. Biztos értékelnéd, hisz a KakaoGame kezeli most a játékot. A BDO-t is ők futtatták fel olyan szépen. Hátha most is csodát tesznek (a befektetőknek/tulajdonosoknak) :)"
    Kizárt. Wartales, Thunder Tier One, meg most a Myth of Empires nekem bőven elég.
  • mikromanus
    #1048
    Azért ebben emberes mennyiségű Stockholm/Helsinki-szindróma volt. A pénzéhes köcsög seggfej p2w kiadók ilyen kamu szövegekkel próbálták indokolni a vitatható (indokolatlanul túlárazott és p2w) szolgáltatásaikat. Miután eladták olcsón felverték az árakat és p2w fost csináltak a normálisabbakból is. A "túszoK" (játékosok) meg próbálják szépíteni a helyzetet. A kiadó nem is olyan rossz. nem lehet másként. Meg a lófaszt nem. A New World élő példa erre. Vagy épp korábban az AAU. Még egy Gamigo is élhetőbb üzleti modellt ajánlott mint a Nagyok, meg az elődjei. Úgy hogy lényegében csak bérelte a játékot. EZ valahol azért szánalmas és jelzés értékű. "Nem lehet, mer' költségeink vannak". Francokat. A rövid távú hasznot előrébb rakták a hosszú távú terveknél.

    Mondjuk az AMazonnál ez a projekt eléggé presztis kérdés lehet. A nagy pénz szakítás másodlagos. Inkább az kell nekik, hogy kb szinten tartható legyen a rendszer és megmutassák, hogy igenis képesek voltak rá. Kár hogy picit most döcög a szekér ezen a téren. Mármint megcsinálták, csak sok résen foylik kifele a víz, meg a népesség a "tartályból" (játékból)...
    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2021.11.27. 15:57:50
  • PiszkosFred
    #1047
    Azert szamoljunk picit. Nagyjabol masfel-ket millio eladott peldanynal tarthatnak, ami tenyleg jo es nem hiaba mondta Bezos, hogy siker a jatek. A fejlesztesi koltsegbol visszajott 80-100 misi durvan az elso honapban. Minden fejleszto nedves almaiban szerepelnek ezek a szamok, ez ketsegtelen teny.

    Viszont azota az eladasok bezuhantak, es barmennyire is a vilag leggazdagabb embererol beszelunk, harom dolgot vegyel figyelembe:
    egy, a jatek fejlesztese nem 80 misibe kerult (sokkal tobbe),
    ketto, az infrakstruktura sem ket filler (ilyenkor szoktak azt mondani, hogy a Bezose/Amazone a vilag legnagyobb szerverparkja, futja belole, de ez azert nem ilyen egyszeru),
    es harom, a fejleszto sem egy garazscsapat melo mellett hobbibol csinalva a dolgokat.

    Mivel MTX jelenleg nincs, ami kinalat van, az lofasz teszt jellegu "valami" es emiatt sok penzt nem hoz jelenleg, vagyis az elso ket honap utan is kell majd nemi penzt termelniuk. A jatek korul kialakult helyzet nem tesz jot a cegnek sem (nyilvan az Amazon azert annal komolyabb, hogy egy bukdacsolo mmo azonnal kart okozzon, de hosszu tavon nem tudhatod mennyit serul a megitelese, ez pedig az egyik legfontosabb szempont odaat). A csapatot, a szevereket, a "rezsit", stb. pedig fizetni kell, honaprol honapra.

    Picit olyasmi ez, mint a Bethesda es a FO76, nagy hype, jo elso honap, majd botranyosan szar folytatas az "kezdeti varazs" eltunese utan. Ott csak azert maradt meg a FO76, mert Hines es a Bethesda presztizskerdest csinalt belole, es ket evukbe es egy rebootba telt, mire kirantottak a szarbol azt, amit a megjeleneskor osszeraktak. Velhetoen az amazon sem engedi el a jatekot, egy ideig meg biztosan nem, hiszen az alapok megvannak, arra lehet epiteni. De, nem hiszem, hogy van ra ket evuk, mint a Bethesdanak... (ha hamarabb veszi meg az MS oket, akkor nekik sem hiszem, hogy lett volna, de ez csak egy laikus tippje).
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.11.27. 15:41:52
  • mikromanus
    #1046
    "Nalad erzelmi kerdes a jatek mellett kitartas, de a donteshozoknak nem."
    b2p játék. Azaz le is szarhatnák mi van vele. Eladták, működik úgy-ahogy. A pénz a kasszában. A javítások kiadások lennének és nem lesz érdemi bevétel belőlük. Jöhet a következő befektetés. A te logikád alapján.

    "A kovetkezo 3-4 honap (szerverosszevonasok es az uj zonak) fogja eldonteni, hogy mi lesz a jatek sorsa"
    Sanszos. Tekintve, hogy max ennyi az ameddig az átlagosabb userek kitartanak egy-egy játék mellett akkor is ha kb minden rendben van benne. Ha meg annyira nem pöpec minden, akkor a hardcore közönség is megunja idővel azért a botladozást. van amikor már hagyják a rákba... Meglátjuk hogy lesz.
    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2021.11.27. 15:14:10
  • PiszkosFred
    #1045
    Hihetetlen mennyire fillerbaszo modon hozod ide a penzt, amikor senki sem beszel refundrol vagy barmirol, csak te hasznalod fel indokkent es ragaszkodsz hozza, senki mas. Senki sem keri vissza a penzt, miert kerne? A jatek mukodik, 40 euroert kapott 100+ oranyi jatekot mindenki, ami a mai 10-12 oras kampanyok/vegigjatszasok koraban nem rossz deal.

    "A 6-700k nem érv és nem tesz egy állítást igazzá"

    MINDENT! Leirom megint, M-I-N-D-E-N-T a szamok hataroznak meg. Lehet a minoseg barmilyen jo, lehet a kontent barmilyen osszetett, lehet a live service tokeletes, stb.. - ha nincsenek meg a fejesek altal elvart szamok (bevetelek, jatekosok szama, trend, stb.), akkor baszhatod. Nalad erzelmi kerdes a jatek mellett kitartas, de a donteshozoknak nem. Ott kokemeny penzugyi kalkulaciok mennek es a vegen az "excell tabla jobb sarkaban levo osszeg" hatarozza meg a sorsat egy projektnek. Legyen az egy sorozat, egy film, egy jatek, vagy barmilyen szolgatatas, mondjuk akar egy sarki hotdogos a szomszed utcaban. Ha idovel senki sem nezi, veszi, eszi, hasznalja, kivancsi ra, akkor hiaba minden mas szempont es erv, annak reszeltek.

    Ami a tenyeket illeti, azok makacs szamok am:
    - Kontra: teny, hogy jelenleg a jatekosok elhagytak a jatekot, a kezdeti 920k jatekos mennyiseg nagyon nagy resze lelepett massal jatszani/mast csinalni.
    - Pro: teny, hogy az egyelore megmaradt napi 140k nem rossz teljesitmeny, ez meg azert nem temetoi hangulat, ezzel meg lehet kezdeni valamit.

    A kovetkezo 3-4 honap (szerverosszevonasok es az uj zonak) fogja eldonteni, hogy mi lesz a jatek sorsa, sikertortenet vagy beall a futottak meg kategoriaba napi par tizezer jatekossal es csokolom.
  • mikromanus
    #1044
    A véleményed mindig jól jön, csak ne "tényként" tekints rá. Számodra ezek már nem elfogadhatóak és csalódott vagy.
    Egyik-másik változás NEKED nem tetszene akkor se ha nem cseszik el máshol. (nekem ilyen a 30% PvP gathering buff. EZ számomra "miafasz?" kategória. Neked például Myrkguard nehezítése ami számomra inkább jogos javítás és max kisebb balanszolásra van szükség).

    Az AH elcseszése tényleg gáz és érthető hogy ez kb megtorpedózza sokaknak a játékot. De az alternatíva (bent hagyni a hibájukból "nyomtatott" temérdek lóvét a rendszerben) még szarabb lenne. Igen. EZt nagyon elbénázták. Téged ez dühít, engem már mulattat. Mindig sikerül meglepniük amikor szintet emelnek a balfékségben. Ha véresen komolyan venném, akkor én is morcos lennék. Használni persze semmit se használna...

    Star warshoz köthető "bármit" akkor is töménytelen mennyiségű ember fogja megvenni ha csak szarra festett logó. MInt ahogy sok más Star wars termék esetén meg is történt. Emellett ez régi termék. A nevén és évjáratán kívül ma már nem lenne versenyképes induláskor az se. 0 név háttérrel és telített piacon aminek óriási technológiailag is az elvárása már nem olyan könnyű betörni. A BDO átveréssel alapozta meg a sikerét (Mondhatni a vevők csontjaira építette a játékot). Az FF14 csúfos bukás volt és onnan sikerült töménytelen pénzzel és egy óriási vállalattal kilábalnia. De induláskor szar volt. Egy rakat MMO bebukott teljesen függetlenül attól milyen is volt valójában. Drága a fejlesztés és bizonytalan a megtérülés. Nem véletlen, hogy kb 4-6 évig alig volt érdemi játék kiadás ebben a kategóriában.

    "Itt iszonyat mani egy-egy ház,"
    90% adócsökkentés van karácsonyig. Cserébe a seggarcok felnyomták extreme-re (2%-ra) sok helyen az adót. Olcsó a ház nagyon.

    "Nemrég ismét elővettem a lányommal a BDOt. "
    Upsz... Bocsi a fenti példáért: De a BDO a legrühesebb kutya az egész MMO falkában. Már üzleti modellben és piszkos üzleti trükkökben/magatartásban. Explorer módban ideig-óráig jó, de ha komolyabban vennéd sokkal szarabb kb bármi másnál. b2p, 4 előfizetéssel és microtranzakciós p2w shoppal: Emellé casinóként üzemel a gear upgrade és eventekkel cseszik szét a gazdaságot (meg a bekerülési költségeket nagy ívben leszaró piaci árképzéssel persze).

    "mi az, hogy USA megy"
    Most azt szívtuk meg, hogy az EU volt az első. Még az USA régiók patchelése előtt kiszúrták nálunk a hibát. Mi szívunk, ők nem. Vagy van valami germán troll az európai részlegnél aki benyomott egy tízszeres szorzót egy kódsorba és csak itt lett élesítve. :)

    "Amelyik játékban tetszik valami, ott hajlandó vagyok rá áldozni manit is. itt is akartam, de most már örülök, hogy nem vettem meg. "
    ööö... nem fizettél,d e játszol? Azt hogyan? Vagy csak nem fizettél a shop itemekért?

    Decemberben sok "Jó" játék jön. Indul új Fresh Start szerver az Archeage-ban is. Nem akarsz indulni? Havi díjas, 0p2w de az első hónap ingyenes állítólag. Biztos értékelnéd, hisz a KakaoGame kezeli most a játékot. A BDO-t is ők futtatták fel olyan szépen. Hátha most is csodát tesznek (a befektetőknek/tulajdonosoknak) :)
  • mikromanus
    #1043
    És itt van újra. Ha nem játszol már RÉGÓTA, akkor kb kit érdekel a véleményed? Nagyon nem vagy naprakész. :) (ugyanaz a logika mint te írsz, csak fordítva ).
    A 6-700k nem érv és nem tesz egy állítást igazzá (közvélekedésre hivatkozás érvelési hibáját próbáltad épp elég sután implementálni jelen helyzetbe). Ha sokaknak egyezik a véleménye az még attól csak vélemény és nem tény.

    "Mi ad azothot?"
    Portálok, outpost rush. Vag ycsak ölsz pár monsters (10-15 azoth drop random, meg némi lóvé). Könyörgöm, már vagy egy hónap elmaradásban vagy. :D

    "mi egy kész játékot akartunk"
    Nem, ti (vagy a legtöbben) a játék mielőbbi kiadását követeltétek további csúszás nélkül. Bárki kipróbálhatta a bétában indulás előtt. Nem vakon kellett kiadnod a pénzt. Ha kipróbáltad, akkor elfogadtad hogy olyan amilyen. Ha nem vetted észre a hibákat, akkor az már a te bajod. Megnéztétek, azt' elvittétek. Nem? Ez van. :)
    https://www.youtube.com/watch?v=Mls1FTJj4JM


    "bemész egy étterembe eléd teszik az ételt amiért fizetsz,de nyers, "

    Esetedben ez: "bemész egy étterembe eléd teszik az ételt, ízlik is, aztán fizetsz és távozol. Aztán meglátod hogy szar a hely értékelése a fészbúkon ls ciki lenne kiposztolni, hogy ott ettél egy jót, erre visszamész visszatérítést követelni"
  • AnuluWork #1042
    Ugyanígy védték mások az SWTORt. Én már nem is írok ellenvéleményt, tök felesleges. Nyilván én vagyok helikopter. Pedig tényleg tetszik a játék, ebbe én sose kötöttem bele, azzal nincs bajom, de ami mögötte van?! Töketlen Amazon, pedig az El Cid miatt nem nagyon szoktam őket szidni. Már azért megérte, hogy léteznek ...

    Az AH visszaállítását - nem hivatalosan - jövő hétre írták, annak is a közepére. Egy olyan játékban, ahol csak ha átmész egyik városból a másikba és kibelezed ami neked esik, magas szinten több száz kilónyi cucc esik. Rengeteg minden van. Harvesting, belezés, favágás stb. Mellé kell az azoth. Mi ad azothot? Ha nem akarsz gyurmálódni npckkel, akkor favágás, belezés, stb. ha olyan cuccod van. És akkor tárold a cuccaidat. Ja, tele a raktár? Add el! Ja, nincs AH? Ja, akkor biztos én vagyok stupid, hogy AH nélküli játékkal próbálnék előrehaladni. Értelme kb. semmi.

    SWG 990k körül volt amikor elkezdtek nem törődni vele sonyék. De még a sok hülyesége ellenére is játszható volt. Imádtam benne craftolni, építkezni, bányászni, menni, venni. Ha nem vették meg, eltettem tárolóba a saját pillanatok alatt lerakott házamba. Beletettem manit 100 évre és ennyike.

    Itt iszonyat mani egy-egy ház, mellé nincs ah, hogy fenn tudjam tartani, mert craftolásból kellene beletömni a pénzt, de mivel nincs ah ... Még a lootolt cuccokat se lehet eladni. Közben járnak le ezrével a cuccaim. Tegnap néztem, de nem tudok mit tenni, mert nem se ki, se be. :) De leszarom. Ha lesz ah, rendet csinálok, kigyurmázom valamikor az armort 200ig. Anno szidták a cyberpunkot megjelenéskor. Nos, én azt PCn nyomtam, és - bár megértettem (de leszartam, hogy mi van konzolon) - nagy gondjaim nem voltak vele, mégis, hónapokon keresztül égették a CRPRt kb. minden felületen. Ugyanez nemrég a GTA újra miatt, és akkor itt van ez az Amazon. Alig qurogatják! Pedig ők olyanok, hogy valahogy profik, jól nyomják, de amolyan "nagy hangfalak a merciben, dinnyétttt!" szinten ...

    Van elég játék. Film, sorozat. Nemrég ismét elővettem a lányommal a BDOt. (Abban is el lehet qurni napokat úgy, hogy alig harcolsz, pedig ott is sok hülyeség van, ami sose tetszett.) Annyi jó játék van. Valahogy úgy érzem, hogy sokan reménykedtek a New Worldben, hogy lesz egy jó MMO, de annyira sufnitunningnak tűnik az egész, hogy az már elképesztő. Mellé megint olyan dolgokhoz nyúltak hozzá, ami baromság.

    És nem, nem vagyok türelmetlen, csak kevés időm van. És az idő pénz. Elbaxni egy játékra időt úgy, hogy baráti tűzzel árasztják el a normális játékosokat? Ez nem normális.

    Meg mi az, hogy USA megy, EU AH nem?! Meg lehet magyarázni a Hálaadás miatt miért, meg, hogy az EU miért nem, de ez a hozzáállás kiborító.

    Amelyik játékban tetszik valami, ott hajlandó vagyok rá áldozni manit is. itt is akartam, de most már örülök, hogy nem vettem meg. December elején annyi jó játék érkezik, csodálkoznék, ha nem lépne le még több ember a NWből!
    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2021.11.27. 14:15:46
  • nordan
    #1041
    az a baj ezzel,hogy nagyon szép is jó amit mondasz,de ezekre mi már nem vagyunk kíváncsiak és a 6-700k ember se aki otthagyta a gamet....
    mi egy kész játékot akartunk és nem egy hibáktól hemzsegő rajtunk kísérletezgető valamit....

    bemész egy étterembe eléd teszik az ételt amiért fizetsz,de nyers, sótlan stb stb majd azt mondja az üzletvezető: jaj uram sorry,de még a szakácsunk új most találta ki hogy ő szakács és még sok gyakorlásra van szüksége mire ehető ételt tud az asztalodra rakni? comeon?

    hát, köszi,de nem
    Utoljára szerkesztette: nordan, 2021.11.27. 14:01:54
  • AnuluWork #1040
    Nem vagyok.
  • mikromanus
    #1039
    Nem azt veszem sértésnek, ha azt mondja szar, hanem hogy azt veti a játék szemére ami mondjuk szerintem épp jó irány, másrészt az jön le, hogy leginkább ellaposítaná az egészet és egy faéket akar egy jóféle tigris tank helyett. Mindezt úgy hogy kb csak az ürügyet keresi hogy lelépjen és bárki mást hibáztatna azért mert kiadott negyven ojrót párszáz órányi "szar játékra".


    A játéknak vannak hibái, a fejlesztők kapkodnak és bénáznak. De még így is jobb nekem bármi nem mobil szintű MMO-hoz képest. Mások a töréspontok nálunk. Nálam a p2w és az "event driven economy", vagy épp a 0/minimális/jelentéktelen gazdaság és crafting rendszer az amit nagyon nem tolerálok. A játék mostani hibáit megbocsáthatónak tartom amíg azt adják amit eladtak. Még ha az sok fércelésre is szorul. Másrészt az számomra a "'szar" amikor szemmel láthatóan a kiadó/fejlesztő nagy ívben tesz az egészre és nem érezni, hogy bármi hosszú távú terve lenne a játékkal. Itt ez szerencsére nem így van. Úgy tűnik hogy azért ezt nem idény játéknak szánja az Amazon.

    Tehát röviden: a játéknak vannak hibái, de azok számomra nem "törésponton" helyezkednek el. A kommentelők meg olyanokon is fanyalognak ami nem hiba, vagy épp csak a saját döntésüket (nem játszanak) akarják racionális indokokkal alátámasztani. Kifogáskeresés a köbön. Nem jön be hosszú távon? Rendben van. Lépj tovább! Nem kell itt bizonyítanod, hogy te nem érzed jól magad most már benne.
    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2021.11.27. 13:37:12
  • PiszkosFred
    #1038
    En ertem es becsulom a szemellenzos fanboysagodat, mert mindenki eleteben van EGY jatek, amiert hajlando forumon is szajkaratezni es szemelyes sertesnek erzi, ha valaki rosszat ir a kedvencrol, de azt te is belatod (remelhetoleg), hogy az altalod az iment mocskolt es szarba sem nezett "lusta, turelmetlen, casual" reteg ha eltunik (jelenleg 160k a jatekosok szama a korabbi 920k-rol), akkor az problemat fog jelenteni a kesobbiekben. Elobb a studionak (nekik mar most), aztan neked is, mert elveszik toled a kedvenc jatekodat anelkul, hogy akar egy huncut szonyi beleszolasod lenne.

    Mert az rendben van, hogy te napi 10-12 orakat farmolod a bossokat es teljes eletet elsz az NW vilagaban, elvezed es teljesen kikapcsol, szorakoztat, imadod (nekem is van ilyen jatekom, masnak is van, ez a celjuk, hala isten, ha van mindenkinek EGY, ami ezt a celt elerji) de ha csak nem kezdesz el kolteni sok-sok eurot az MTX boltban (nem mintha lenne mire jelenleg), akkor hosszu tavon nem lesz fenntarthato a jatek a lelepo kazuar reteg es az idorol-idore erkezo utanpotlas nelkul. Marpedig utanpotlas nem fog jonni, ha mindenhol azt latni, hogy csalodott emberek lepnek le a jatekbol, mert a legtobb ember nem hulye, van 100 masik jatek amibol valaszt es oda megy, aminek jo a hire.

    Es hat az NW jelenleg allapota nem egy jatekoscsalogato valami. Kesobb lehet az lesz, sok jatek allt bele a foldbe majd fordul 180 fokot es lett sikeres, ezt sem szabad temetni. 800e jatekos eltuneset a premier utan utoljara az SWTOR es a FO76 produkalt 60 nap alatt, es hat egyik sem a gaming koronagyemantja, jelenleg sem (bar sokat javultak, nyilvan).