2071
Sekiro-Shadows-Die-Twice-banner.jpg
  • Ulthanito
    #1219
    Darky, kapcsold ki a bullshit generátort, össze vissza beszélsz.

    Semmi speckó item nem kell hozzá, ahogy haladsz a storyban, megkapod a harmadik resurrectet is.
  • n000rbi
    #1218
    Szerintem mindenki, rajta kívül :D
  • darkSectorxxx #1217
    Igen? érdekes mert ehhez nagyon ritka itemek kellenek. :D

    NEM 3 élettel, hanem 3-4 FELTÁMADÁSSAL, nem ugyanaz.
    3-4 feltámadás, az 4-5 életcsikot jelent.

    Alapon 2 feltámadásod van vagyis 3 életcsík. Vagyis a játék felétől mert elején 1 feltámadás 2 csíkkal
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2019.04.09. 10:03:24
  • Ulthanito
    #1216
    Darky, neked ez új. a játék felétől 3 resurrectel játszom...
  • darkSectorxxx #1215
    + Ulthanito

    Van megoldás arra, item, hogy többször éledhess újjá a játékban mint 2!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Akit érdekel szóljon.
  • darkSectorxxx #1214
    Én sem hallottam még ilyenről.

    Viszont jó tudni erről ! THX

    Illetve nekem van családi védelem, remélem az jó ez ellen az opció ellen. Mert letiltja a könyvtár nagy részét meg sok opciót ugye.
    Csak kiválasztom a gyakran használt játékaimat és csak azokkal játszom ugye.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2019.04.09. 09:45:06
  • darkSectorxxx #1213
    Hát de ezt hol? akkor ez így nagyon durva ja, ha valaki belép a profilodba.

    de gondolom ehhez kell a e-amil kod is, nem csak annyi hogy belépsz és delete
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2019.04.09. 09:43:10
  • Moby
    #1212
    A kétlépcsős azonosítás korában a hazárdjátékot nem az opciók megléte, vagy nemléte jelenti. Ha valaki bejut bármilyen játékos fiókodba, ott már az ilyen mandatory felhasználói korlátozások nem jelentenek védelmet, ha akar két lépésből mattot ad, és bannoltatja az accountod.
    Ez inkább olyan szempontból jelent kockázatot, hogyha be vagy jelentkezve, és a gyerek vagy valaki odaül, és elkezd kattintgatni, nos hát olyan nagyon nincs az elrejtve, hogy akár vétlen is ne tudna kárt okozni. Ezzel együtt sem hallani olyat, hogy ilyen tömegesen előfordulna, szal ha lehet inkább maradjon.
  • darkSectorxxx #1211
    Persze hogy jól tanulható, ahogy a végső is, ha nem hagyod magadtól eltávolodni. ;)
  • Voltan
    #1210
    "A DaS 2 Scholarnál már egyértelműen érezhető volt, hogy ezek már nem szórakoztatni akarnak, csak arra játszanak, hogy Ninja Gaiden nehézséget emlegessen mindenki a játékuk kapcsán."

    Épp ezért meg sem vettem. Levirágboltoztam (nyilván miután az eredeti DaS 2 lepörgött), belenéztem, majd röhögve töröltem a fenébe, ezzel játsszon az, akinek két anyja van. Szerintem minden fa mellé a játékban kellett volna tenni mondjuk 2 db Kalameet-et, csak mert úgy lett volna az igazi, hát nem? Szóval számomra erősen nyasgem volt az a húzás.

    A Nioh tényleg király, nekem a Sekiro is bejön, bár még sehol sem tartok, mert sokszor visszamegyek régi helyekre, élvezem a mobokkal való harcot, meg a gyakorlást.
  • Voltan
    #1209
    Én csupán abból a szempontból nem értem ezt az opciót, hogy ha mondjuk valami kedves ember feltöri az accountodat, és szépen törölteti azt a pár száz játékodat, ami könyvtáradban van. Na most ilyenkor mi van?

    Valami olyan opció kellene inkább, hogy hide-olod az egészet, de ne lehessen véglegesen törölni. TUdtommal, van ilyen lehetőség.

    A te szempontodból mondjuk, hogy értem a dolgot, felcseszted az agyad, törlted, rendben. De attól még ez a lehetőség komoly sebezhetőséget jelent a rendszerben, szerintem.
  • Moby
    #1208
    Virtuálisan beletörtem a kukába a lemezt.
    De ami ennél is jobb ebben a megoldásban: az összes acsi, és minden kapcsolódó információ törlődik, ergo statisztikailag sincs már közöm a dolgaikhoz. Ennél kifejezőbben pedig nem tudnám elmondani a véleményem. Maximum úgy, ha ütéstávolságra lennék miyazakitól. Óriási hiányosság, hogy konzolon ilyenre nincs lehetőség. Persze mit várunk egy olyan rendszertől, ahol a név változtatásért is fizetni kell :)
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2019.04.09. 09:24:01
  • Ulthanito
    #1207
    Megnéztem genit, jó harc volt, de ez totál tanulható. Szerintem amúgy ő volt a legjobb boss, akivel találkozam, igazi kardos harcos. Majd NG+ban nekimegyek, kíváncsi vagyok, milyen lesz.
  • Tinman #1206
    Nem olvasom a topikot, de átfutni átszoktam, hátha akad spoiler free vélemény. Na most azt hiszed, hogy jöttem okoskodni, meg pofázni fing nélkül, hogy benned van a hiba. Aztán nem.

    A megjelenés előtt Árnyvadász kollégának már megmondtam, ha a Nioh első boss harcát pain in the ass-nek érzi, akkor baromira nem értem a Sekiro megvásárlását, főleg úgy, hogy nála a DaS-ok se pörögtek végig. Előre megmondtam, hogy a From eggyel magasabb fokozatra kapcsol majd direkt és véletlenül sem azért, hogy szórakoztasson. PEDIG a DaS még vastagon szórakozás volt, meg mellé tisztességes kihívás. Nem egy nagy kunszt olyan játékokat gyártani, ahol a végletekig felqrm a nehézséget csak azért, hogy aztán mindenki ingyen reklámként az én játékomról beszéljen.

    Na de milyen szájíz marad egy ilyen análszonda élmény után a játékosban? Pont olyan, mint ami most nálad is van. És ez jó? Ez senkinek sem jó, de valójában a fejlesztőnek nem jó.

    A DaS 3-nál én is megmondtam, hogy ez így nekem kevés. Sok a recycled elem, sok az önismétlő húzás, beleerőszakolták a BB feelinget egy Soulsba, ahelyett, hogy vitték volna tovább a DaS 1-es kedvelt formulát... több, mint fél évig a játékmenetet érintő hibáik is benne voltak. 1x végigtoltam, bele se izzadtam különösképpen, de abszolút nem éreztem azt, amit a DeS, DaS 1, sőt a DaS 2-nél! A DaS 2 Scholarnál már egyértelműen érezhető volt, hogy ezek már nem szórakoztatni akarnak, csak arra játszanak, hogy Ninja Gaiden nehézséget emlegessen mindenki a játékuk kapcsán.

    Érdekel a Sekiro, de a From-ban a Scholar és a 3. rész óta én már nem bízom.

    Egyébként a Nioh Complete-et tolom. Az alapjáték már lepergett, kiválóan szórakoztam (nyilván PC-n), blaszfémia vagy sem, de nálam röhögve 9/10-es a cucc. Az 1. DLC végén járok, itt már jóval komolyabb a nehézség, de továbbra is azt érzem, hogy még mindig szórakoztatni akar a játék és ez jó. Ha a Sekiro inkább csak állandóan szopatni akar és összekeveri a kihívást az elmebeteg japó megoldásokkal, akkor az egy hibás húzás már megint a From részéről.
  • Voltan
    #1205
    Lehet végleg törölni, igen.
    Igazából nem nagyon értem, mi értelme van ennek az opciónak, de van ilyen.
  • darkSectorxxx #1204
    Nem látom a Sekiro-t.

    Végleg lehet törölni steam profilról egy játékot? én azt hittem csak uninnstall volt. :S
    És hogy a játékkal töltött órák számát kell nézni
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2019.04.09. 08:40:47
  • darkSectorxxx #1203
    Van egy olyan érzésem hogy lehiggad és visszatér Moby és örülnék is neki, de azt a kínt amit átélhet ilyenkor meg tudom érteni.
    De inkáb ez mint egy új kontrollert vagy tv-t venni. :D
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2019.04.09. 08:40:57
  • Moby
    #1202
    Nyilvános a profilom. Eltakarítottam őket a többi szemetükkel együtt. Nekem ezek nem léteznek többé. Már a DaS3-nál rezgett a léc, mostanra kimaxolták az olcsó, puttó húzásokat. Tőlem zárhatnak.
  • Ulthanito
    #1201
    Csak kiderült murofegse, akarom mondani Moby, hogy kettős ügynök vagy! :-D Innen már csak hajszál választ el attól, hogy Moby=Harlekin. :-D
    Utoljára szerkesztette: Ulthanito, 2019.04.09. 08:40:21
  • darkSectorxxx #1200
    Ha nem néznék videókat akkor is menne csak kb 3x ennyi idő lenne ....
    De ennyit megengedek magamnak hogy felkészülten csináljam, ez nem para szerintem, mármint ha előtte felkészülök, informálódok... vagy lehet nem mindjárt mert akkor látom a boss-t, spoiler, de egy 10-20 halál után azért leállok youtube-ozni, mert ismerősöktől kérek tippeket.
  • darkSectorxxx #1199
    Honnan tudod, amikor még nem is jártál náluk?

    Többit honnan tudtam?
    Néztem videókat, Genichiro-nak a 3. fázisa honnan ment? holott max 7x ha eljutottam a 3. fázisába és akkor is kb 3-4 x meg sme tudtam ütni?

    Mert látok másokat játszani és megnézem a boss mozgásait meg hogy hol vagyok biztosnágban (safe zónák)
    Pl amikor szórja a villámot, sokan ugrálnak.

    Én meg elsétálok alá vagy mögé. :D

    Sok apró dologból áll össze.

    NEHÉZ és SOK IDŐ.... nem azt mondom hogy könnyű.... egyeltalán nem, de most úgy érzem van esélyem az utolsó BOSS ellen is, lehet 1-2 hét múlva meggondolom.

    Most egyelőre MÉG VAN. :)
  • darkSectorxxx #1198
    Jah igen...

    De ez nem újdonság, én elakadok egy szaros Elite/Miniboss ellen is. :D

    "Gondolod, hogy ami 10 viallal nem ment Mobynak, az majd neked megy ivás nélkül? LOL. "

    Moby-nak tiszteletem!
    Menne neki is csak kuva sok türelem!
    DE IGEN képes lennék rá, ha 100 óra, akkor 100 óra.... de sokáig nem fogom feladni!
    Van aki no hit-elte már, akkor nekem 1 élettel miért ne? ha maxos a kari akkor 4-5 ütést kb kaphatok, mert a szurások is gyógyítanak!!!

    HISZEM hogy képes vagyok rá.
  • Ulthanito
    #1197
    Honnan tudod, amikor még nem is jártál náluk? Az, hogy videón mit nézel, teljesen más. Amúgy meg hogy baszhatod el a szórakozásod azzal, hogy előre megnézed a bossokat, nem is értem.

    Én egyet se néztem meg, se endingeket, se bossokat, hiába ódákat zengenek az endbossról. Vagy találkozom vele egyszer (nem valószínű), vagy sose lássam. Pont lefosom videón az összeset.
  • darkSectorxxx #1196
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    OMG a Démon ellen van taktik, az sokkal könynebb mint a Owl.
    Csak ismerni kell mi a taktika, meg protéziseket használni.
    Owl sokkal nehezebb!

    Hatred-nek a 3. fázisa amire oda kell figyelni a varázslatok végett, az első 2 dodge...mert a Hatred egy BBlike ellenség, ott a dodge nagyon jol használható.

    Mondom az ucsó boss ellen nehéz amire nem tudok jo taktikát csak 1-et rá kell tapadni és ritmusban ütni/deflect és csak akkor UGRANI amikor forgő Kanji van vagy ha villám akkor előre dodge.... csak a ritmust kell érezni...

    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2019.04.09. 08:27:41
  • Ulthanito
    #1195
    Nem mondtam, hogy feladtad, de elakadsz benne. Gondolod, hogy ami 10 viallal nem ment Mobynak, az majd neked megy ivás nélkül? LOL.

    Annak meg mi értelme, hogy mindenkit leölsz ivás nélkül, csak a főbosst nem? Akkor legyőzött a játék. Akkor nem tudsz villogni majd vele Twitche-n, mert így fabatkát se fog érni. Nem lesz ebből pénz, Darky.
  • darkSectorxxx #1194
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Én azt mondtam hogy ha nem a csaj ellen fordulsz akkor nehezebb sokkal OWL, de nem azt hogy ÉN elakadtam és feladtam! már most ölöm szarrá a démonokat!
    OWL is meglesz majd.... :D
    Ha meg nem akkor nem, de egyeltalán nem félek már Owl-től, mert laza a mozgása, csak öszpontosítanom kell, hogy figyeljek az előjelekre, amikről oly sokat beszéltem neked a BB és Das-nál is.

    Szerinted Genichiro-nál honnan tudom mikor mit kell lépnem? nem vagyok orákulum. :D
  • Ulthanito
    #1193
    Meg ott a demon. Az se lesz meg. Sanszosan a bagoly se. A mobok elől meg futsz el, mint valami beszari. :-D

    Mi értelme ennek?
  • darkSectorxxx #1192
    Elakadtam a játékban?
    Én miért akadtam volna el? a végső boss-t kivéve nyakonvágok mindenkit. :D

    Pont most akadnék el szerinted amikor Genyacsíra már halott? az összes boss ellene tudok majd taktikát, sőtt már nézek a végső boss-ra is, annyi hogy Owl kicsit oda kell figyelnem, de minden mozgása védhető, deflectelhető....csak türelem és odafigyelés. :)

    Ja és tartoztam ezzel!!!!

  • Ulthanito
    #1191
    És te mit fogsz csinálni most, hogy elakadtál a játékban? Ott rohadsz örökre, vagy elkezdesz végre estust inni?
  • darkSectorxxx #1190
    Jah hogy a többi nem érdekel, hát akkor valóban nem fontos. :)
  • Ulthanito
    #1189
    owl, demon, és az endboss. A többi csak csicskás, nem érdekel.

    Figyelj, fogadd el, hogy valakit nem mozgat meg ez. Inkább olvasok, ajánlom is mindenkinek figyelmébe - ha már japán játék, legyen japán könyv is.
    Utoljára szerkesztette: Ulthanito, 2019.04.09. 08:07:47
  • darkSectorxxx #1188
    3 boss? ezt ki mondta?
    Van az vagy 6-8 darab is. :D ha nem több. De nem a boss-okra gondolok csak, hanem sok érdekesség, a pályák is megváltoznak stb.

    De ahogy írtam te megcsináltad már.
    De pont ezért nem értelek, nincs mit vesztened, ha van időd, nézd meg és ha nem megy akkor még mindig abbahagyhatod.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2019.04.09. 08:06:23
  • Ulthanito
    #1187
    Őszintén? Nem érdekel még az a három boss, pláne, amiket írtok róla. Egyáltalán nem érzem úgy, hogy kimaradtam volna bármiből. Játszottam 65 órát a játékkal, és úgy érzem, ennél nagyobb szopásra nem vágyok.
  • darkSectorxxx #1186
    "Nem tudom, milyen a többi befjeezés"

    Kimaradsz a játék "feléből" kb....

    Teljesen új dolgok nyílnak meg előtted és sokmindent elhagysz ha nem csinálod a true ending-hez a dolgokat meg....
    Nem könnyű, de érdemes pótolni!

    Viszont abban igazad van hogy VÉGGVITTED! NYERTÉL, és megértem ha nem kell a szopkodás....
    De azért attól még hogy a sok plusz extra dolgot megcsináld, megnyisd, megéld, nem feltétlen kell a sok szopóval végezned, elviszed az ucsó boss-ig és ott leteszed a kontrollert.... vagy az is lehet hogy nyakonvágod, mert annyi cuccod lesz és tegyükfel megszerzed a

    De ezt is tiszteletben kell tartani, ha azt mondod elég volt. :)

    Amúgy meg gratula hozzá!
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2019.04.09. 08:04:31
  • Ulthanito
    #1185
    Abszolút megértelek. Egy játék lényege a szórakozás, nem az ordas nagy szopatás és frusztráció. Én pont ezért tettem a lehető legjobban, hogy a Shura-endinget választottam.
  • Ulthanito
    #1184
    Nem tudom, milyen a többi befjeezés, én nem tudom név szerint őket, de most pihenve rá a véleményem a játékról a következő a BB platina, és az összes DaS DLC-stől történő megevése, Das3-ból NG4+ után.

    A játék látványvilága számomra alulmúlta a várakozásokat, a japán táj és helyszínek nem tudták adni azt a brutális atmoszférát, amit a Bloodborne árasztott például.

    A játék nagyon igényesen meg lett csinálva, én buggal nem találkoztam benne, nagyon szép a menüje, a HUD, áttekinthető, szép fontokkal, leírásokkal, ez nagyon tetszik benne. Zeneileg nekem elmarad a korábbiaktól, bár ebben is van pár nagyon jó muzsika.

    Harcrendszer. Nos. Sokat beszéltünk róla, ez a játék brutális learning curve-vel rendelkezik, messze a legnagyobb From-játékokban. Most, hogy elkezdtem az NG+-t, és az első két minibosst röhögve levágtam, mobokat bedaráltam azt mondom, hogy kicsit túltolták ezt a nehézséget. Szerintem jól tette a From, hogy mert receptet váltani, egy teljesen más harci stílussal, de én azt úgy beszoptam, hogy csak az endboss három órája utána fordult bennem át valami, és érkeztem meg oda, ahova a játék legelejétől kellett volna: az agresszív, támadó-deflectelő, mikiriző harcmódhoz. Magyarul, a játék végére tanultam meg, hogy is kell a játékot játszani.

    Sajnos az olcsó fejlesztői húzások mellett nem tudok elmenni. Én vagyok a világverő shinobi, akitől mindenki fél, a szuper képességekkel felvértezett harcos, mégis, az utolsó faszparaszt csőcselék olyan gyorsan tud 4-5-öt vágni, amire én az összes képességem birtokában sem vagyok képes. Vagy Emma, az orvos, aki van vagy 35 kiló, egy ütésével leveszi a fele HP-mat úgy, hogy 18-as a vitalitym, én, a világverő shinobi meg eltalálom, és lemegy a HP-ja egy tizenötöde. :F

    A bossok duplázása a kínai piacra való, nem egy From-játékba. Fejlesztői kudarcnak tartom, hogy ha levágok valakit, pár pálya múlva ismét visszaköszön, ugyanúgy azt is, hogy duplázzák a bossokat: a faszparasztnak nem elég, hogy egyet kell levágnia, adjunk neki még egyet, szimultán. De ha még az se elég, akkor csináljunk egy harmadik fázist is, amikor azt hiszi, hogy csak kettő van. Ez über gagyi húzás.

    Összességében kellemes játék volt, de ebben sosem lesz 11 végigjátszásom, mint a Bloodborne-ban. Nekem jobban bejött a klasszikus From-stílus.

    Úgy érzem, most nincs kedvem a többi endinghez, meg a szopó bossokhoz. Lepörgött a credits, én nyertem, és nem a játék győzött le, itt kell megállni. Ha továbbmennék a többi irányba, megint felülnék a szopórollerre, és ehhez egyelőre semmi kedvem.
  • darkSectorxxx #1183
    Melyik kisfőnükük? :)

    Dupla Majom ellen van nekem egy brutál easy megoldásom, akit majd érdekel!
    Neked sajnos már haszontalan ezekután...
  • n000rbi
    #1182
    Nem nagyon volt időm játszani mostanság, de tegnap leültem 2 órácskára és egész jól haladtam:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Majom 2.0 meglett másodjára, plusz kisfőnökök vagy öten
    Érzem, hogy most nagy szopás következik

  • darkSectorxxx #1181
    Jaja sajnos nem tudok még ezeket kivéve semmi tippet ami használható lenne.

    Vagy futás, vagy folyamat deflect.
  • Myselor
    #1180
    hát elég mocskos is.ha futkározol szurkálod 30-40 perc.2x megvolt nekem se hiányzik többet :d