159
  • NEXUS6
    #73
    Hát ja, pár éve volt napközben valami napfogyatkozás Európában, gyak az EU-ra vonatkozó katasztrófa tervet kellett kidolgozni, mert "sajnos" már olyan magas a megújulók aránya, hogy erősen veszélyeztette az ellátást, sőt akár a rendszer biztonságát (az erőműveknek is áram kell a működéshez ugye).
  • inkvisitor
    #72
    Áramra mindig van igény. Viszont amikor egy felhő eltakarja a napot, akkor az addig napelemes árammal működő motoroknak, szivattyúknak, műtőslámpának folyamatosan kell továbbra is az adott mennyiségű áram, amit valaminek biztosítani kell.
    Minden nem tökéletesen tervezhető áramforrás mellé pontosan ugyanakkora kapacitású azonnal indítható (értsd kurva drága, fosszilis alapú) áramforrást kell telepíteni, amiben csak áll a pénz amikor a nap és szélerőmű működik.
    Ez akkor változhat, ha minden megújuló erőforráshoz kötelezően telepíteni kell adott kapacitású energiatároló rendszert, mint pl napi fogyasztást fedező akkucsomagot háztartási napelemhez, vízbontót, nagy hidrogéntartályt és üzemanyagcellákat szélkerekekhez és ipari naperőművekhez.
    Utoljára szerkesztette: inkvisitor, 2018.07.19. 10:05:01
  • Kelta
    #71
    Ez sem igaz, az infrastruktúráért én éppúgy fizetek, karbantartási díj, készenléti díj, használati díj...ki ne találd már hogy nekem nincsenek ilyen költségeim..csak én árammal fizetek érte..amit eladnak, haszonnal, és meg is van a profitjuk...
    semmi gond nincs ezzel, te nem érted a lényegét az egésznek
    Utoljára szerkesztette: Kelta, 2018.07.19. 09:58:02
  • Kelta
    #70
    De, jó példa, ugyanis a körtére Í(áram) mindig szükség van..vagy tudsz olyan percet órát amikor egy W áram se kell??
    mesélnél erről?
    Más termeléséhez üzletéhez mi is a közöm? nehogy már én feleljek olyanért amit nem én alkottam (törvény) nincs ráhatásom..teljesen legális....és bárki más is ugyanezzel az előnyökkel élhetne ha akarna. Tehát nem vagyok kivételezett
    A Grid (ez a kedvenc szavad látom, magyarul nem megy?? rendszer, rács) használatáért pont ugyanannyit fizetek mint bárki más, rendszerdíj készenléti díj, használati díj karbantartási díj stb stb
    itt csak te mantrázol...én érveket tényeket írtam le....te meg kizárólag a saját berögzött rögeszméidet, évek óta..holott ez az egész dolog folyamatosan változik...de te leragadtál.
  • Kelta
    #69
    Először is áramra mindig van igény...azt állítod hogy van olyan nap olyan órája mikor az országban nincs áram fogyasztás? tehát mindig kell áram.
    és mégegyszer..nem én szabtam a szabályokat, csak élek a rendszerben...az a röhejes hogy engem hibáztatsz olyanért amire semmi ráhatásom sincs...ez kb olyan mintha téged hibáztatnálak hogy te tegnap akciósan vettél Colát, nekem meg ma már csak normál áron jutott.
  • fonak
    #68
    A dolgot az változtatná meg, ha lenne olcsó hűtő, amiben eláll a körte bármeddig... csak nincs egyelőre, bár a fúziós erőműhöz hasonlóan mindig x évre van egyesek reményei szerint (csak még közelebb)
  • gforce9
    #67
    Belegondoltál abba, hogyha mondjuk a fogyasztók 50%-a napelemezne. Akkor a fennmaradó 50% százaléknak kéne fenntartani az infrasturktúrát. Ami szükséges a napelemeseknek is. Még mindig nem esik le mi a gond ezzel?
  • molnibalage83
    #66
    A körtés példáddal tehát kurvára nem mindegy, hogy mikor adod a körtét. Én adok neked hűtő nélkül év közepén 500 kilót és rádrohad. Aztán kérném vissza körtét...

    Ezen felül nevetséges, hogy minden más termelő, aki tervezetten termel körtét tűpontosan attól olcsóbban veszik meg az áramot, mint attól, aki totál random.

    Áh... Csak legyintek már rajtad... Mantrázod csak a saját hülyeségedet, mert neked az jó, akkor biztos jó.

    Szakadj le a gridről és akkor a saját akksifarmoddal játszad el saját pénzen azt, ahol a grid ÉS a termelők kiesegítenek. Jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, hogy az nem buli...
  • molnibalage83
    #65
    Pont az nem akarod megérteni - vagy érted csak szarsz bele - hogy neked adott pillanatban van teljesítmény és összeségében energiaigényed.

    Kurvára nem érdekel senkit, hogy megtermeled éves fogyasztásodat, ha nem akkor, amikor kell. Kb. mintha adnék neked egész évre elég 2 hétig elálló kaját az év elején és aztán közlöm, hogy old meg magad a többit 50 hétre.

    Na ezért röhejes az egész szél és napenergia. Mert a megtermelt áram időérzékenységére úgy szarik, ahogy van. Te meg ennek költségét 0-nak veszed, ami nettó kreténség.
  • Kelta
    #64
    Aha..de ez csak akkor lenne igaz, ha Ft alapú lenne az elszámolás, de mivel mennyiség alapú..így irreleváns amit írtál.
    Ha adsz egy kg körtét, és én visszaadom tökugyanazt az 1kg körtét, akkor lényegtelen hogy mennyi a kg/ára a körtének, mert kettőnk közt nem volt és nem is kellett hogy legyen Ft forgalom.

    ja és amit írsz téves, simán kihagyod belőle a profitot, az adót, áfát, illetéket stb stb..tehát nem 2/3-ad a fenntartás..hanem jóval kevesebb..és csak hogy tudd a számlámban van ilyen tétel, ennyivel több áramot kell termelnem, vagy ha nem akkor kifizetnem
    én is fizetek a hálózatért készenlétért stb..
    csak nem feltétlen pénzel
    Utoljára szerkesztette: Kelta, 2018.07.18. 23:19:18
  • gforce9
    #63
    Nem, nem így értettem. A kérdés, hogy jelenleg mennyit is fizetsz villanyszámlán.

    Ha nulla forintot, akkor jelenleg a 2/3-át az elektromos áram költségeidnek a többi ember állja nem te. Ugyanis az áram előállítása az árnak kb harmada. A kétharmed rész az infrastrutúra kiépítése, fenntartása, karbantartása. Abba te nem szállsz be, holott anélkül a te napelemed szart sem ér. Ez a gond a napelemmel.
  • Kelta
    #62
    mennyit fizetnék, ha nem lenne rendszer?
    gondolom így értetted..17-18e Ft/hó
  • NEXUS6
    #61
    Ha jól tudom a Topaz-II is csak kb 5 kW elektromos áramot termel.
    A 39 napos misszióhoz 200 MW elektromos energiára, és ilyen teljesítménnyel jellemezhető hajtóműre lenne a VASIMR esetén is szükség. Egy 600 t induló tömegű szerkezetről van szó, amiből a reaktor 40 t, a radiátorok 60 t a hasznos terhelés 60 t.
    Még kb 25 év, ha most nekiállnak.

    Link: http://www.adastrarocket.com/Andrew-SPESIF-2011.pdf
    http://large.stanford.edu/courses/2016/ph241/craddock2/docs/polansky.pdf
    Utoljára szerkesztette: NEXUS6, 2018.07.18. 21:47:56
  • kvp
    #60
    "Rossz hírem van! Nincs olyan plazma hajtóművünk amivel 2 hét alatt el lehetne jutni a Marsra, Olyan sincs amivel 2 hónap alatt!"

    A vasimr skalazhato es nagyban fugg a szukseges teljesitmeny a jarmu meretetol. Ha csak ket hetre kell kajat pakolni, akkor sokkal kisebb jarmu, sokkal kisebb hajtomuteljesitmennyel is eleg. A lenyeg, hogy a Mars koruli urallomasnak ott kell varnia az embereket, teljes ellatmannyal. Aztan onnan tudnak felszini bazist epiteni direkt tavvezerlesu robotokkal. Az elso par legenyseg akik elerik a Marsot nem tudnanak leszallni, de a Holdat is megkerulte az emberiseg tobb kuldetessel az elso tenyleges leszallas elott.

    A vasimr energiaellatasarol pedig annyit, hogy a legnagyob szovjet reaktor (topaz II sorozat) pont annyit tud leadni amennyi egy vasimr parnak kell. Ha 8 ilyen parat kapna egy jarmu, akkor reaktorbol is 8 kellene. Ez mellekhataskent eleg redundnssa tenne a jarmuvet. Ha mondjuk max. 4 hetre eleg ennivalo kell (a 2 het duplaja) es csak egy arnyekolt kabint es egy szerviz modult visznek, akkor egy eleg konnyu jarmurol lenne szo. Ennyi idot ki lehet birni osszezarva. A tenyleges ellatmany es a Marskoruli allomas darabjai pedig mehetnek lassu cycler-ekkel.

    ps: Az ISS reboost-jahoz akartak felhasznalni a 100 kW-os vasimr hajtomuveket. Ha egy ekkora dog nagy allomast kepes palyan tartani, akkor egy apollo meretu jarmuvet is kepes lenne eltolni a Marsra kb. 8 ilyen hajtomu par, meg a reaktorok 8*1 tonnas tomeget is beleszamolva, ami nem annyira nagy plusz teher egy 30 tonnas apollo egyseghez kepest. Es azota sokat javult az anyagtechnika, tehat elvileg meg ki is konnyitheto a jarmu.
  • gforce9
    #59
    Mennyi villanyszámlát is fizetsz?
  • Kelta
    #58
    pont annyi az áramom ára mint neked...te miről írsz?? hm??
  • Kelta
    #57
    szerinted én ingyen kaptam?

    ez nem érv..főleg nem ebben a vitában
  • Kelta
    #56
    nyilván más szempontok is vannak...
  • gforce9
    #55
    Ja értem, tehát neked kell a kulvaalacsony áramár magyarországon, de az meg ahová ez a megújuló mizéria vezetett nématországban, azt meg nme szeretnéd. Vicces fiú vagy te :)
  • gforce9
    #54
    "Alám tolt infrastruktúra? mért az csak nekem van? neked nincs? másnak nincs?"

    Én ki is fizetem.

    ".törvény szerint..." szar a törvény.
  • molnibalage83
    #53
    A naperűmvek ára mégsem csökken radikálisan, az most építés alatt állóké sem...
  • Kelta
    #52
    honnan tudjam? nézz utána
    te a fejlesztéseket és az áttörést hiányoltad..itt van
    Utoljára szerkesztette: Kelta, 2018.07.18. 16:35:26
  • fonak
    #51
    Kapható már?
  • Kelta
    #50
    ki beszél Németországról?
    én itt élek, nem ott
    irreleváns nekem a német ár.
  • Kelta
    #49
    Alám tolt infrastruktúra? mért az csak nekem van? neked nincs? másnak nincs?
    és csak hogy tudd rendszerbe állási díjat meg készenléti díjat is felszámolnak, nem csak áramot fizetek árammal, hanem egyéb többlet költség is van. megvan a haszna rajtam is a szolgáltatónak..
    minden költség el van számolva...törvény szerint...nem én szabom a feltételeit ennek a dolognak, csak élek vele
    szabad??
    Utoljára szerkesztette: Kelta, 2018.07.18. 14:51:48
  • Kelta
    #48
    http://hvg.hu/tudomany/20170522_olcso_napelem_muanyag_vekony
  • Kelta
    #47
    Átveszik, és visszaadják mikor nekem kell..
    500-at átadok, és 500 visszaveszek..
    senki nem fizet senkinek semmit.
    hogy mástól hogy mennyiért veszik vagy adják, ahhoz nekem mi a közöm?
    ez az állami szabályzás..nem én hoztam a törvényt csak betartom, és élek a jogaimmal
    ha te adó visszatérítésre vagy jogosult, akkor nem élsz vele? dehogynem, törvényes jogod van rá
    ennyi.
  • gforce9
    #46
    "Egy 5 éves cikkel jössz??"

    Lemaradtam valamiről, vagy leesett németországban az 5 évvel ezelőttihez a fogysztói áram ára? Vagy miabüdösfenéről beszélsz? Mert a számok azok makacsok, akárhogy fényezik a zöldpropagandában. Valahogy ott nem említik meg hogy mint országnak és lakosainak kurvára nem éri meg, mert marhadrága a fogyasztói ár ettől.
  • gforce9
    #45
    Figyu, ha nincs központi hálózat és kötelező hálózati átvétel, akkor a nepelemeddel kitörölheted a segged éjjel. Azt, hogy neked éjjel van áramod, annak a terhét azt minden hagyományos foygsztó állja. Szóval dehogynem fizetnek neked. Csak nem forintként jelenik meg a zsebedben, hanem az aládtolt infrastruktúrában, ami nélkül nem tudnál létezni a napelemeddel.
  • Yagami
    #44
    Sg-s "olvasási"-pályafutásom során (van az már 8-10 éve), messze ő az egyik legantipatikusabb alak, akit láttam. Zetor-ral és kalapos-sal egyetemben. Általában csak nevetek rajtuk :)

    (nyugodtan kérheti a kommentem törlését)
  • fonak
    #43
    Nem tudok róla, hogy bármi áttörés történt volna az elmúlt 5 évben. A kínai gyártóknak köszönhetően esett a napelemek ára, ennyi. Ettől még normál esetben (nincs államil dotáció meg a szolgáltatónak előírt kötelező átvétel és hasonló piactorzító tényezők), csak szigetüzemben kifizetődő vagy kiegészítő energiaforrásnak.
  • molnibalage83
    #42
    A kötelező átvétel az micsoda...? Akkor is átveszik a termelt áramodat, amikor senkinek nem lenne rá szüksége, cserébe másnak kell visszavenni a termelésből. Ez szerinted micsoda?

    A PV cellák telepítési költsége közelében nincs annak, hogy kötelező átvétel és ártámogatás nélkül megérje. Mivel neked fogyasztás alapú elszámolásod van, tehát a saját fogyasztásodig termelt áramot nem kell fizetni, ez azt jelenti, hogy tőled végfelhasználói áron veszik át az áramot. Ez mi, ha nem támogatás? Hm...?

    Az áram olyan termék, aminek árában az is benne van, hogy mikor termelik. Attól, mert te egész évben megtermeled mennyiségben adott esetben, ami te elfogyasztasz, az kurvára nem azt jelenti, hogy akkor termeled meg, amikor neked a teljesítményre lenne szükséged. Ilyenkor ingyen kisegít téged a grid. Ez mi, ha nem támogatás...? Hm...?

    A szokásos hülyeségekkel jösz, a linket írások nagy részét ismerem. Azok is szarnak a fentiekre. Vicces dolgokat kihagyva és is be tudom hazudni, hogy mi éri meg és mi nem...
  • Kelta
    #41
    Egy 5 éves cikkel jössz??
    bocs, de ez nevetséges
    talán frissítsd a tudásod, nagyon rád férne...

    https://piacesprofit.hu/klimablog/egyre-jobban-megeri-a-napenergia/
    https://fyouture.met.com/egyre-jobban-megeri-napelemparkot-epiteni/
    https://index.hu/gazdasag/2016/12/26/napenergia_mar_jobban_megeri_mint_a_fosszilis_wef/
    http://napelem.blog.hu/2017/10/20/napelemmel_termelt_aram_tarolasa_444

    és már annyiszor annyi ember, cikk leírta, nem forint hanem mennyiség alapú az elszámolás, így az olyan érveid ki mennyi forintot ad nekem, bődületes marhaság..
    ne menj bele a vitába, először hozd magad szintre..majd utána.

    Utoljára szerkesztette: Kelta, 2018.07.18. 10:08:33
  • Kelta
    #40
    soha egy Ft-ot se fizetett nekem senki, ez megint nem igaz
    és újra csak hamis állításokkal érvelsz
  • molnibalage83
    #39
    Nem veszed észre magad. Lol...
  • molnibalage83
    #38
    Egyébként meg....

    A sarokszámok azóta sem nagyon változtak...
    Szóval viccnek jó volt a kommented...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.07.18. 01:04:22
  • overseer-7
    #37
    miközben.. ha valami sérti az önérzetedet... máris rohansz a moderátor "barátaidhoz" árulkodni mint egy óvodás.. és törölteted a hozzászólást... és a végén..
    csak azért is neked lesz igazad.

    még ha egy seggfej, pöcsfej f*szverő kis alattomos szúnyogállatka is vagy.

    Nem bírod elviselni, hogy ne te legyél az univerzum közepe.
    Erről beszéljünk inkább... hogy miért kell így lennie.
    Barátom.. ennek oka van.. nem véletlenül vagy te ilyen szaralak. Ennek oka van.
  • overseer-7
    #36
    látod, erről beszélek.
    Nem veszed észre magadat.
    Velem foglalkozol.. miközben magaddal kellene foglalkoznod..
    miért vagy ennyire ellenszenves és utálatos mások szemében?..

    Csak nem veled van a baj?
    Csak nem te értesz mindenhez és mindenki más a hülye?

    Ugye..ugye.
    Milyen ezoterikus marhaságokkal támadsz folyton??..
    megvádolsz minden féle ezoterikus dologgal.. de nem írsz semmi konkrétat.
    Az a bajod, hogy szerintem a földönkívüliek tényleg léteznek?.. nagy dolog, az emberiség fele is ugyan ezt gondolja mint én.

    Rájöttem már... Te kavarod itt folyton a szart.. miattad nincs béke és nyugalom a forumon.
    Téged jól pofán kéne baszni.. de nagyon erősen, hogy észhez térjél már végre.
  • molnibalage83
    #35
    Persze, úgy éri meg neked, hogy az én adómból kifizetik neked a difit aközött, amiért eladod és a piaci ár között. Meg a kötelező átvétel.. Tudod, ez a más faszával verni tipikus esete...
  • Kelta
    #34
    Ezt velem is eljátszotta párszor
    mikor be akarta bizonyítani hogy a napelem a házam tetején nem éri meg :))))))
    pedig de..egyre jobban :)
    szétokoskodja az agyát folyton :), ő egy közepesen képzett mérnökféle lehet, ért valamelyest a dolgokhoz..és ezért azt hiszi mindenhez csak ő ért :)

    Ír okos dolgokat, repülős írása remek, és elismerést érdemel, de ő is beleesett abba a hibába, hogy azt hiszi mindenhez ért, és a véleménye maga a szent írás..
    Utoljára szerkesztette: Kelta, 2018.07.18. 00:39:50