159
  • Meridian
    #119
    De amikor feltöltesz akkor is használod, tehát többet kell feltöltened mint amennyit ezért beszámítanak (azaz cserébe elhasználhatsz), mivel te csak az áramot termeled meg, a szállítást, az értékesítést és egyebeket már nem szolgáltatod, viszont ezek nélkül nincs hova és nem lenne módod feltölteni és más sem kaphatná meg a teáltalad termelt cuccot. Szóval annak árát is meg kell fizetned, még akkor is ha csak feltöltesz és nem töltesz le.
    Utoljára szerkesztette: Meridian, 2018.07.23. 23:28:47
  • gforce9
    #118
    "Ahhoz, hogy meglegyen a rendes balansz és mindenki pénzénél legyen, neki 3x annyit kellene termelnie és feltölteni a rendszerbe minden egyes elfogyasztott KWh-ért ezen az árakon. "

    Nem. Mert így ő csak termel, de a termelés csak egyharmada a képnek. Ha mindenki napelemezne és termelne, akkor pontosan nulla forint lenne az infrastruktúrára. Nem lehet csak termelni és kész (illetve sajnos jelen állás szerint lehet, mert a törvényhozók is idióták és a sötétzöldség szellemében hozzák a törvényeket).

    Mindenesetre egy ország energiaellátása a termeléstől az elfogyasztásig nem abból áll hogy kijön a termelőből az áram és kész. Az infrastruktúrát nem lehet kifizetni árammal, a karbantartó munkások bérét stb. Ráadásul ugye a megújulók által termelt áram miatt nem egyszer negatív volt már az áram ára az energiapiacon, mert nem akkor temelnek, amikor a fogyasztás történik. Valamint az ingadozás miatt az infrastruktúrába plusz terhelést is tesz.

    Ezt nem bírja felfogni ezz az okostojás. Ő termel, árammal fizet, részéről ez így renben van és okés. Ennyire egységsugáron retardált óvodások szoktak gondolkodni. Ettől kicsit több kell ahhoz, hogy egy országos vagy épp határon túl is nyúló energiaellátó rendszert üzemeltessünk stabilan és ésszerűen. Nemhogy kussolna csendben, mert számára anyagilag kedvezőek a törvények, és örülne, nem még osztja itt az észt, hogy ő kifizeti. Fizeti a l*faszt. Csak még nincs annyi agykárosult napelemmániás idóta, hogy megborítsa a hálózatot és drágábbá tegye az egészet mindenkinek.

    Németországban ez már megtörtént. Az árak elszaladtak és minden fogysztó szív a sötétzöld kormányzat és törvények miatt.
  • Kelta
    #117
    Te sem, sőt semmit sem..és ne fárassz ezzel a marhasággal, nézz te....a hülyeség nem érv :)
    mint írtam, hiszed vagy sem, irreleváns.
    Utoljára szerkesztette: Kelta, 2018.07.23. 21:25:57
  • Kelta
    #115
    tehát se ellenérved, se véleményed, se semmid nincs a témában, csak kötözködsz
    ez is jellemez egy embert.
    ezért kár írnod.
  • Kelta
    #113
    hidd el le*rom, mit gondolsz, értelmesen vitázok, érveket írok
    azt hiszel amit akarsz
    nem akarok eldönteni semmilyen vitát, beírom a véleményem, a tapasztalataim, és ennyi.
  • Kelta
    #112
    használom a rendszert amiért fizetek..tehát állom a költségeket..ahogy bárki más
    milyen bemondás?? inverter pontosan méri mennyi jön mennyi megy..
    és a hálózat akkor is kivan építve ha nem lenne a tetőn rendszer, a kettő nem függ össze
    Utoljára szerkesztette: Kelta, 2018.07.23. 20:41:57
  • Meridian
    #111
    Én is azt írtam, többet kell visszatermelned, mint amennyit fogyasztottál. De azt kétlem, hogy ez a többlet "tiszta profit" lenne bárkinek is... használod a rendszert, tehát annak van költsége is. Az általad termelt áram magától senkihez sem jut el, és senki nem tudja elszámolni sem bemondásos alapon.
  • Kelta
    #109
    minek?
    a téma és a cél nem ez.
  • Kelta
    #107
    és akkor mi lesz?
    2 dolog lehet,
    vagy minden rajta van amit írtam..és akkor lebőgés lesz itt mindenki részéről aki verte magát
    vagy nem tudja értelmezni a dolgokat senki, és olyat lát bele, ami nincs rajta , vagy nem látja ami rajta benne van..
    és csak felesleges vita alakul ki róla
    tudod mit?
    hiszel amit akarsz...lényegtelen.
  • Kelta
    #105
    Van egy nagy alapvető tévedés az írásodban

    nem csak az áram mennyiséget kell kiegyenlítenem..tehát 1000 fogyaszt és 1000 termel
    ez nagy tévedés
    ugyanis a rendszerbe állási díjat, karbantartási díjat készenléti díjat stb stb is kiszámláznak, tehát a Grid ( kedvenc szava itt a szagértőnek) költségeit is..tehát a termelőnek (áramszolgáltató) az áram mennyiségen túl a költségek is ki vannak fizetve.
    tehát nekem 1000-re 1200-at kell visszatáplálnom
    aminél a 200 tiszta profit, hiszem szinte nulla költséggel jut hozzá a termelő (áramszolgáltató)
    így ezen azért akad profitja..
  • Meridian
    #104
    Nézve a kommenteket, én értem mi a probléma a saját napelemes energiatermeléssel és visszatáplálással, miért is ordítanak itt egyesek.

    Mivel úgyis sokféleképpen neki lett futva az elmagyarázásnak, én csak egyszerűen saját szemszögből összefoglalnám.

    Legyen az áram ára 45Ft/KWh (hasraütés). Amikor valaki áramot vesz és felhasznál, és befizeti a 45 Ft-os árat érte, akkor 3 résztvevő osztozik ezen a záron: termelő, szállító(közvetítő), és kereskedő (értékesítő, számlázó). Mondjuk 15 megy a termelőnek 25 a szállítónak és 5 a kereskedőnek (szintén hasraütés alapján).
    Na most, ha valaki beruház egy napelemes dologra és mondjuk alig vagy szinte semmit nem fogyaszt, és minden amit megtermel az visszatáplál, akkor év végén kijön az elszámolás, hogy pl 1000KWh-nyi áramot töltött fel a rendszerbe, és mivel mennyiségi az elszámolás, így az ő markát 1000*45Ft üti - azaz kap 45ezer Ft-ot. A termelő azt mondja (lásd lentebbi kommentelést) hogy ez jogos, ez jár neki. Hiszen ezt az áramot másvalaki elfogyasztotta, megvette, az meg befizette a 45ezer Ft-ot érte. Tehát ide vele azzal a 45K HUF-al. Na de mint az előbb leírtam, a 45ből csak 15 járna neki. Hiszen ebben az esetben is van értékesítő és szállító is, akik 25+5 Ft-ot kérnek azért (és ez le is van számlázva a végső fogyasztónak), hogy az általa megtermelt áram eljusson valakihez és az el is legyen számolva. Az előállítónak (termelőnek) csak 15 Ft járna, nem 45. Ezzel szemben az elszámolás szerint mégis 45-öt kap érte.

    De mivel nem ismerem hogy is megy ennek a elszámolása, vegyük azt az esetet, amikor nullás az egyenleg. Azaz pont annyit vett fel másoktól, mint amennyit fel is töltött. Nyilván van amikor fogyasztott és van amikor meg termelt - időszakonként változóan, de az év végi elszámolás nullára jön ki. Ilyenkor ugye kap egy nulla Ft értékű számlát(?)... De ekkor is ott van, hogy amit fogyasztott, abban volt szállítás és értékesítési díj is, ami így megint nem jelenik meg az elszámolásban.

    Ahhoz, hogy meglegyen a rendes balansz és mindenki pénzénél legyen, neki 3x annyit kellene termelnie és feltölteni a rendszerbe minden egyes elfogyasztott KWh-ért ezen az árakon. Ha elfogyasztott a rendszerből 1KWh-át akkor később ezért 3KWh-nyi áramot kellene visszatöltenie CSERÉBE, hogy értékében nulla legyen az ő számlája.

    Így már érthetőbb?

    Ugyanakkor!
    Van itt egy másik dolog. Amikor én, akinek nincs napelemes rendszere, csak egy szimpla fogyasztó vagyok, akkor amikor áramot használok, én itt Budapest mellett mondjuk Paks-1-től kapom az áramot, ami cirka 130km-re van tőlem, de lehet hogy a szlovákoktól érkezik - azaz még messzebbről -, mert nincs elég hazai kapacitás. Nem kell magyarázni különösképpen, itt teljes mértékben jogos a 45Ft leszámlázott díj, amiben nemcsak termelői ár hanem szállítás és értékesítői díjak (költségek) is benne vannak foglalva.

    Viszont ha valaki a saját napelemes többletét tölti fel, azt az áramot nagyon valószínű hogy nem az ország másik végében fogják felhasználni, hanem ott helyben a saját legközelebbi elosztóján lévő másik fogyasztó, talán a szomszédja, kapja meg. Azaz nincs nagytávolsági szállítás, a termelt energia rögtön helyben elhasználódik, mivel ez nem a Magyar Posta, ahol előbb minden levelet felküldenek Budaörsi központba, majd onnan visszaszállítják a címzettnek. Persze ebben az esetben is van rendszerhasználat, hiszen mérni és SZABÁLYOZNI kell a rendszer azon ágát ahol ő termeli a plusz áramot, még ha nagyon messzire nem is kell elszállítani, továbbá el is kell számolni (másik valaki megveszi, annak leszámlázni stb stb).
    Tehát ebben az esetben mondjuk nem számolják fel a teljes 25 Ft-os rendszerhasználati és szállítási díjat, akkor is valamennyit érvényesíteni kell ebből, mondjuk 10Ft-ot, továbbá az értékesítési 5 Ft is megmarad, azaz az őáltala termelt áramot csak 30Ft-on számíthatják be, nem pedig 1:1-hez alapon... ugye?

    Így már érthetőbb?
  • Meridian
    #103
    Szvsz a marsi utazás akkor válik lehetővé, amikor a robotizáció olyan fejlettségű lesz, hogy gépeket (robotokat) tudunk odaküldeni, amelyek kiépítik automata módon a szükséges alapinfrastruktúrát, megalapozva azt, hogy ezt követően emberek is odamehessenek, és igény alapján vissza is térhessenek.
  • Kelta
    #102
    Nem ismerem az írásait ott, így készséggel elhiszem ezeket, egyébként se érdekel :)

    a 34. ben nincs személyeskedés...ugyanmár :)
    hol ebben a személyeskedés?:

    "szétokoskodja az agyát folyton :), ő egy közepesen képzett mérnökféle lehet, ért valamelyest a dolgokhoz..és ezért azt hiszi mindenhez csak ő ért :)"
    "Ír okos dolgokat, repülős írása remek, és elismerést érdemel, de ő is beleesett abba a
    hibába, hogy azt hiszi mindenhez ért, és a véleménye maga a szent írás..:"

    ez személyeskedés?...mi vagy te ovis?

    ha te azt annak vetted, akkor látszik sosem fociztál a haverokkal :)
    senki nem oltott le semmit, ez a tévedés, ugyanazokat az ostoba mantrákat írogatták be mint te kb..csak pepitába
    mindet cáfoltam, vagy rámutattam hogy nincs ráhatásom a történetre...ez olyan mintha téged hibáztatnálak a magas áfa miatt.
    és nem nem mindenki hülye, csak te :)))
    ha már megszólítottál..
    Utoljára szerkesztette: Kelta, 2018.07.20. 14:35:39
  • molnibalage83
    #101
    Te a 34-esben. Előtte tényeket jelentettem ki. Cifu figyelmeztette overseer-t az űrkutatás topikban, hogy ha folytatja az ezot és trollkodós észosztást, akkor ki lesz vágva rövid úton. Azóta hála istennek nem láttam a topikban.

    (Azért valahol durva, hogy olyan "színvonalú" kommenteket tol, hogy még a híreknél is törölték a hsz-eit...)

    Aztán jöttél te a 34-es kommenttel, ahol a jól sikerült okosnak lenni, hogy csak 3-4 ember oltotta le téveszméidet.

    De persze mindenki hülye, csak te vagy helikopter...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.07.20. 10:32:41
  • Kelta
    #100
    ki is kezdett személyeskedni? beugatni, nagyképűen beszólogatni?

    ja..hogy TE?

    kösz ennyi..
    inkább menj a Marsra :) több hasznodat vennénk :)

    inkább repkedésről írj, ahhoz talán van közöd :)
  • Kelta
    #99
    igazad van, hagyjuk a fenébe...bocs, ha bántót írtam..
    inkább menjünk a marsra :)
  • molnibalage83
    #98
    34-es komment. Kelta megint megpróbált okos lenni.
  • inkvisitor
    #97
    A hasonlatod ott hibázik, hogy a zöldségesnek pontosan 100 kg tárolója van, és ha átveszi a te 10 kg krumplidat, akkor a szokásos beszállítótól nem tudja átvenni a megjelenésed előtt megrendelt krumplit.

    Amúgy hogyan is jutottunk el a Mars utazástól a napelemekig?
    Utoljára szerkesztette: inkvisitor, 2018.07.20. 07:26:11
  • Kelta
    #96
    először is, az infrastruktúra ki van építve hozzám, annak akkor is ennyi a költsége ha kifizetem a 600ft-ot kp, és akkor is ennyi ha árammal fizetem ki a 600 ft-ot..attól nem lesz se több se kevesebb a költség hogy mivel fizetek, mivel a szolgáltató a végén megkapja a megtermelt X mennyiség után az pénzét, sőt többet, hiszen én plusz áramot adok neki..olyan költségért, ami nem jelentkezik ott és azonnal..

    Neked is szólnak a kérdéseim
    - én hoztam a törvényeket?
    - én szabom a feltételeket?
    - én döntök benne?
    - én tehetek róla hogy ilyen amilyen?
    - szabálytalan illegális, törvénytelen amit csinálok?

    és a colás kérdés neked is szól...ha én ma többért veszem a colát mint te tegnap akciósan.,.akkor te vagy a hibás?

    Utoljára szerkesztette: Kelta, 2018.07.19. 23:18:27
  • Kelta
    #95
    Értem amit írsz, csak ez nem így működik, egyrészt NINCS Ft elszámolás, ugyanis mennyiség alapú a dolog
    és a kereskedő 1000 egységet tud előállítani és eladni, ha neked ad belőle 100-at és visszakap 120-at
    akkor 1020 egységet ad el..miközben csak 1000 egységet állított elő
    az 1000 egységen megvan a haszna, és van plusz 20 egysége, amibe nem fektetett semmilyen előállítási költséget, tehát majdnem 100% a haszna rajta (nyilván nem annyi, kicsit kevesebb)


    és nem nem leszarom, hanem használom a lehetőséget, kérdezlek: törvénytelen? szabálytalan? bárkinek van rá lehetősége?
    én írtam a szabályokat, törvényeket??

    ismét kérdezlek: ha te tegnap veszel egy nagyon akciós coca-colát, és én ma már csak normál áron kapom meg, akkor te vagy a hibás??? mert éltél a lehetőséggel???
  • Kelta
    #94
    Tehát azt írod, hogy az áramszolgáltató árama jó (jobb) áram mint amit én állítok elő? ez rossz áram? nincs benne energia vagy mi??
    érdekes érv...
    és a szállításért a platós ifájá-ért fizetek..ha nem tűnne fel, kb 10x leírtam, éppúgy fizetek minden egyéb díjat (rendszer használati, készenléti, karbantartási stb stb)

    de unalmas hogy folyamatosan hazudoztok..
    Utoljára szerkesztette: Kelta, 2018.07.19. 23:07:51
  • gforce9
    #93
    Mi bukott meg? Leírtam mi a gond. Te meg hüyleséggel jöttél. Baszki egy országban van mondjuk 1000 fogyasztó mindenki fogyaszt mondjuk 600 ft-ot érő áramot. Ebből a 600 ft-ból 200Ft az áram megtermelése, 400 pedig az infrastruktúra hozzá. Kiépítenek egy rendszert, hogy el tudja látni az 1000 fogysztót a napi változó igényeknek megfelelően. Erre te kitalálod, hogy te nem fizeted ki a 600 forintot, hanem inkább termelsz áramot, leszarva azt, hogy a termelésed épp akkor kell e valakinek vagy nem. A többiek meg tartsák fenn az infrastruktúrát, ahogy tanulták sőt még igazodjanak a te kaotikus termelésedhez.

    Egy óvodás látja ebben a kurvanagy gondot. Az meg hogy te nem látod az meg egyszerű gyökérség és a többiek leszarása. Nem. Nem fogytak el az érvek. Csak épp ha valakinek 3 féleképp magyarázzák el hogy 3x2 az 6 és még akkor sem érti, akkor kb otthagyják hülyén meghalni. Ennyi.
    Utoljára szerkesztette: gforce9, 2018.07.19. 21:28:29
  • NEXUS6
    #91
    Kell az áramszolgáltatónak a te áramod? Faszt kell. Nem mindegy, hoyg mikor és milyen áram kerül a rendszerbe. Ez olyan mintha a zöldséges köteleznék, hogy minden magánszemélytől vegye át a rohadt húgyos körtéjét, úgy hogy az elszállítást is a saját platós Ifájával kell biztosítania. Cserébe te bármikor szép érett ropogós körtét kaphatsz tőle.

    Aha, szóval biztos nincs támogatva a METÁR rendszeren keresztül senki. Ezt gondold már át mégegyszer!
  • Kelta
    #90
    Látod, ez is engem igazol, mikor már nincs ellen érved, mert mindet cáfoltam, és buktad a témát, és én trollkodtam? minden adat tény érv amit írtam valós dolgokra alapul és igazolható
    tehát csak köpködni tudsz...szánalmas
    elkezdesz személyeskedni, pedig én nem tettem ilyet, a témáról írtam, és válaszoltam minden érvetekre..

    erre te beugatsz, és személyeskedsz
    ez is igazolja, egyrészt szánalmas vagy mint ember, és képtelen vagy fejlődni, és elfogadni ha másnak igaza van
    nagyon sajnálom a családodat..

    de zárhatjuk a témát
    megint bizonyítottam hogy te tévedsz.
    Utoljára szerkesztette: Kelta, 2018.07.19. 20:31:02
  • Kelta
    #89
    persze persze..mivel minden érved megbukott..így most ilyen kamu semmi üres locsogással menekülsz
    nem gond..
  • molnibalage83
    #88
    Nem tudom, hogy trollokodik szándékosan vagy csak reménytelenül ostoba...
  • gforce9
    #87
    Feladom, annyiféleképp próbáltuk elmagyarázni mi a gond, hogy ennyi idő alatt egy óvodás is megérti. Ez már tényleg trollkodás.... szép estét
  • Kelta
    #86
    így van..pontosan leírtad..benne van az árban..amit én is fizetek, csak nem forinttal, hanem áram mennyiséggel, de azt eladja a cég, és ugyanott van.

    nem én nem dinnyével fizetek a krumpliért, ez hülyeség
    hanem krumplival a krumpliért..
    amit ugyanúgy elad, és megvan a pénze
    csak én 10kg krumpliért 12kg adok...és megvan a nyereség.

    a zöldségesnek max 100kg krumplija lehet..mert többet nem tud szerezni (előállítani) ebből ad nekem 10kg-ot, és kap tőlem 12kg-ot
    tehát eladhat 102kg-ot
    de szarul járt, mi?
    és igen kötünk egy üzletet, hogy ad nekem 10kg, és én 12 kg-al fizetek érte...tényleg rossz biznisz
    aha...hát üzletembernek ne menj :))
    Utoljára szerkesztette: Kelta, 2018.07.19. 19:10:25
  • gforce9
    #85
    Hehe zöldségeket beszélsz. Igen baszki be kell szállnod az építési költségbe. Ugyanis az benne van az árban. Nem lehet kikerülni. A zöldséges nem állhat ki 2 szatyor krumplival a sarokra.

    A te analógiád meg pont a fordítottja. Odamégy a zöldségeshez, hogy te dinnyével fizetsz a krupliért, mert szarásig vagy vele és nem tudsz vele mit kezdeni, akkor is, ha a zöldségesnek nem tetszik, akkor is ha a zöldségesnek is van bazisok dinnyéje. De a zödséges kötelezve van az átvételre és oldja meg úgy ahogy tanulta. Hülyeségeket beszélsz.
  • Kelta
    #84
    Elfelejteni csak te szoktál itt dolgokat, látom válaszolni már nem sikerült, mert nem akadtak ellen érveid az igazságokra amiket leírtam neked..
  • Kelta
    #83
    így van
    jelen pillanatban szükség van mindkét rendszerre, de remélhetőleg ahogy eddig is fejlődik a technológia, és lesz erre is megoldás
  • Kelta
    #82
    De, kifizetem, azt a plusz áramot eladják haszonnal
    ha én 300-at fogyasztok el, de 400-at adok oda, akkor a plusz 100 az tiszta nyereség, persze levonva belőle a cég költségét (grid, ahogy kedvenc ismerősöm hívja)
    Infrastruktúrához nem is..azt a cég építi ki,
    de bocs..ha egy zöldséges boltot nyit a sarkon, ahhoz hogy nála vegyem a gyümölcsöt krumplit stb, ugye nem kell beszállnom a bolt építési költségébe?? vagy igen?
    elég ha az eladott krumplin meg van a haszna, ugye? amiből majd fizeti amit kell neki

    és igen vannak ilyen költségei a cégnek, amit el is számol felém, csak te valahogy ezt mindig elfelejted..
    Utoljára szerkesztette: Kelta, 2018.07.19. 16:49:40
  • molnibalage83
    #81
    Köszi.
  • NEXUS6
    #80
    Bocs. Hmmm érdekes. Gúgliba beírva engedi megnyitni, első cikk lap teteje:

    LINK
  • molnibalage83
    #79
    Nem hozzáférhető tartalom, fizetős.
  • NEXUS6
    #78
    Érdekes ez a nem olyan régi tanulmány alapján írt cikk is, mert esszerint eredetileg a német atomerőművek biztosítottak volna olyan hátteret, amire alapozva az "zöldenergiaforradalmat" végig tudták volna vinni. Csak jöt Fukushima, és azon kívül hogy bezárják az atomerőműveket nem történt meg az elképzelések revíziója.

    LINK
  • molnibalage83
    #77
  • molnibalage83
    #76
    Vagy csak simán trollkodik és ez a másik hobbija a napelemezgetés mellett, ahol behaluzik / "elfelejt" dolgokat....
  • inkvisitor
    #75
    Figyelted a híreket, hogyan borította fel Lengyelo., Hollandia és Benelux államok áramrendszerét pár szeles nap Németországban?
    A lengyelek már avval fenyegetőztek, hogy bontják a kapcsolatot, mert annyira túlterhelte a rendszerüket az "olcsó" túláram.
    Az áramrendszer nem képes elviselni a túláramot, de a kevés áramot sem. Az alaperőművek órák alatt változtatnak a terhelésen, cserébe nagyon olcsók. A középerőművek a napi tervezett terheléshez igazítják a működést, perceken belül követve a terhelésváltozásokat, cserébe drágábbak az alaperőműveknél. A csúcserőművek pedig kisegyenlítik a pillanatnyi ingadozásokat, másodperceken belül reagálva. Ezek gázturbinás erőművek. Na ezeknek kell kisimítani a nap és szélerőművek kihagyásait vagy túltermeléseit. Angliában épp egy hónapja sírtak, hogy több napig nem volt szél, és a betervezett áram hiányzott a rendszerből.
    Amúgy a napelemes rendszerek problémája, hogy nagyon "híg" erőforrással dolgoznak, míg a fogyasztóink "koncentrált" erőforráokhoz vannak kitalálva.
    Jó analógia a növények és állatok. A napenergia elég a növényeknek, de mozgásra már nem jut energia, a letárolt mennyiség arra elég hogy túléljenek, amíg nincs nap (éjjel, télen). Az állatok a növények által koncentrált energiát veszik fel, abból jut valamennyi mozgásra, meg a táplálkozáson kívüli működés fenntartására is.
    A fosszilis erőművek koncentrált napenergiával dolgoznak, a jelenlegi nap és szélerőművek felveszik a napenergiát (a szél is az), de nem koncentrálják, tatalékolják, csak azonnal leadják, így valami más erőforrásnak kell elvégezni a működés fenntartását akkor, amikor a híg erőforrások nem termelnek eleget.
    A nap és szélerőműveken kívül az összes más erőmű tárol valamennyi energiaforrást. Fosszilis erőművek gáz, olajtartályokat, szénraktárakat tartanak fenn, az atomerőművek több évre elég fűtőelemet tárolnak, vízerőművek meg rendeteg vizet tárolnak a gátak mögött arra a z esetre, ha változtatni kell a termelést.
    Viszont se a nap, se a szélerőművek nem tárolnak semmilyen tartalékot arra az esetre, ha a beérkező energiában változás történne. Ezeket az ingadozásokat mind a többi erőműnek kell kiegyenlíteni. Ahogy a víz és más nem megújuló erőforrásokat használó erőműnek, úgy a megújulónak is kötelező lenne tartlékot képeznia akkumulátortelepek vagy vízbontó-gáztartály-generátor/tüzelőanyagcella formájában, hogy egyenértékű lehessen a többi áramtermelővel. Enélkül csak a teljes áramtermelő költségük töredéke látható, a többi rész el van osztva a nem megújuló erőművekre, azok fizetik a számlát.
  • gforce9
    #74
    "csak én árammal fizetek érte" Nem fizetzeted ki. Az, hogy te betáplálsz X áramot a központi hálózatba az csak áramtermelés. Az infrastruktúrához kurvára nem járulsz hozzá, holott az a nagyobb költség.

    Egy ország ha felfedezne egy ingyenes áramtermelést, akkor sem esik le tőle nullára az áram ára, mert a nagyobb költség az elosztás, továbbítás, traszformálás, karbantartás stb. Azért nem érted a problémát, mert neked ez jelenleg marhakényelmes és emiatt nem is akarod érteni.