794
"Jó estét, jó szurkolást!"
  • IXEMGabeo
    #514
    ahogy regebben mindig is piros volt...mivel nyilvan utolso emberkent a tamadot tiszta golhelyzetben megallitani piros
  • 6unn3r
    #513
    De ez a szabály kiskapukat hagy nyitva, mert a játékvezető mérlegelheti a szabálytalanság súlyosságát. Mert labdára irányuló becsúszások között is van különbség, már ami a durvaságot illeti. A szándékos visszahúzást, lerántást pedig ahogy korábban itt is lett tárgyalva a mezőnyben is jobban kellene büntetni. Tiszta gólhelyzetben, utolsó emberként szándékosan visszacibálni vagy földre teperni simán lehet piros.
  • molnibalage83
    #512
    Tehát, ha becsúszást megfelelően imitálva rúgom fel, akkor csak sárga, de ha rángatom a vállánnál vagy ellököm, akkor piros.
    Újabb zseniális szabály...
  • 6unn3r
    #511
    Tehát a szabály úgy szól, hogy ha a védő játékos labdára irányuló szerelési kísérlet közben szabálytalankodik, akkor a tizenegyes mellett csupán sárga lapos figyelmeztetést kap. Amennyiben a szabálytalanság nem a labda megszerzésére irányul, hanem a támadó játékos bármi áron történő megállítására (szándékos akasztás, lerántás, visszahúzás), illetve olyan szándékos kezezés esetén, amellyel a védekező játékos gólba tartó lövést kézzel szándékosan hárítja, akkor a tizenegyes mellett piros lap jár. Nyilván ebben nagy szerepet játszik a bíró, hiszen ő mérlegeli az eset súlyosságát, hogy valóban szándékos szabálytalanság történt-e. De azt hiszem ebben is segítségére lesz majd a VAR.
    Egyébként 2016 tavasza óta él ez a szabály.
  • IXEMGabeo
    #510
    sajnos nem lattam Kolumbiat, de valoszinusitem, hogy megereztek James Rodriguez hianyat...o azert pluszt jelent a csapatnak...iden a srac 1 meccsen brillirozott mig 4 eve o volt a golkiraly...sajnalom, de Anglia is megerdemelte mar, hogy nyerjenek egy franya 11-es parbajt...

    Sved-Angol meccsek mindig jok szoktak lenni, bar most nincs Mellberg, aki altalaban elintezte oket:D szenvedni fognak, mert ez a Sved csapat rendkivul eros
  • IXEMGabeo
    #509
    1998 elbuktak Argentina ellen a nyolcaddontoben
    2004-ben az EB-n a Portugalok ellen a negyeddontoben
    2006 ugyancsak a Portugalok ellen a negyeddontoben a vb-n
    2012-ben az EB-n Olaszorszag ellen

    ennyi jott ossze, ami remlik:D
  • IXEMGabeo
    #508
    mar hogyne lett volna ilyen szabaly... kommentatorok tudnanak meselni neked rola, csak nem hulyek ok sem, mint en
  • Jim Morrison
    #507
    ah, köszi!
  • SLICK
    #506
    na remélem a franciák ledarálnak mindenkit. Igazán erős csapat nem maradt már, mindegyiknek lóg a bele valahol.
  • ManoNegra
    #505
    Közép-Amerikában háború is kitört a foci miatt. Kicsit érzékenyek arrafelé.
  • ReszegKoldus
    #504
    94-es VB-n
  • Jim Morrison
    #503
    szegény kolumbiait kinyírják otthon, mint aki öngólt lőtt a bajnokságban(?) és 6 golyót kapott.
  • ReszegKoldus
    #502
    Jeee 8-ból a 2. megnyert büntetőpárbaj EB/VB-ken... :D
  • Jim Morrison
    #501
    brazil belga lesz a döntő, többi meg eh
  • Tuvok #500
    Ez a meccs kezdődhetett volna a 11-es párbajjal...
  • Nirz
    #499
    Remélem Kolumbia megnyeri
  • Jim Morrison
    #498
    ja. emlékszem láttam azóta párat, szegény beckham meg a többiek :(
  • ReszegKoldus
    #497
    Na sok sikert, elmondták már, hogy Anglia 1996 óta nem nyert büntetőpárbajt? :D
  • ReszegKoldus
    #496
    Tulajdonképpen annyi a lényeg, hogy ez korábban tizenegyes+piros lett volna, de a szabálymódosítás után mivel a labda felé csúszott (és elég közel is volt hozzá) így nem volt piros lap.
  • molnibalage83
    #495
    Bevallom csak átfutottam, de egy szót sem értek a miértből. Ha ennyire bonyás a szabály, akkor szar a rendszer. Ilyenért instapiros kell és pont. Egy gólt akadályozott meg szabálytalanul.
  • ReszegKoldus
    #494
    Hát innen kiesik Anglia, de én már annak is örülök, hogy tovább voltak bent, mint sokan mások
    Mondjuk ebben segít, hogy az utolsó nyolcaddöntőt játsszák :D
  • [HUN]FaTaL
    #493
    Hajdú B :D

    "Vissza a gyökerekhez, stúdió" :DDD
  • Tuvok #492
    Kellett ez ? Még fél óra ebből ? :(
  • Jim Morrison
    #491
    na, akkor ez még eltart
  • Nirz
    #490
    Hát az angolok búcsúznak majd a svédek ellen legközelebb
  • benőmenő
    #489
    Ha ezt visszanézték volna VAR-al, még Lingard kapna sárgát színészkedésért. Nevetséges...

    Utoljára szerkesztette: benőmenő, 2018.07.03. 21:48:29
  • ReszegKoldus
    #488
    Lassan elkezdhetnék már büntetni, hogy folyton a fél csapat lerohanja a bírót, mint a cigányok és pampognak neki.
  • Jim Morrison
    #487
    éééés megint tizi gól

    ja, én sem értem mégis mi a pöcsömet lehet mondani a bíronak 10 percen át :D
  • gpFan
    #486
    Ez a bíró akkora balfasz. 5 perc elment mert mindent enged.
  • Count Adyn
    #485
    Hat en kajak nem látom hogy hozzáért volna a lábához, egy ujjheggyel való bökés az van:D Igazabol tökmindegy ebben az esetben de azért fura

    Utoljára szerkesztette: Count Adyn, 2018.07.03. 19:16:06
  • [HUN]FaTaL
    #484
    Nincs ilyen szabály, teljesen mindegy hanyadik ember. Ha egyértelmű gólhelyzetben szabálytalankodik a védő, akkor piros. Volt tavalyig, most már csak akkor jár a piros is, ha egyértelműen nem a labdára irányult a szerelési kísérlet, egyébként sárga + tizi.
  • ReszegKoldus
    #483
    Ezért

    De pl. ha belenyúl kézzel a tizenhatoson belül egy kapura tartó labdába, az még mindig piros+tizenegyes.
    Utoljára szerkesztette: ReszegKoldus, 2018.07.03. 18:22:26
  • molnibalage83
    #482
    Ennél utolsóbb ember nincs, a kapus is mögötte volt már...
  • molnibalage83
    #481
    Tökutolsó emberként kapus mellett elment, 16-oson belül. Felrúgták és kapott érte egy sárgát... 4:36-tól.


    Csak nekem tűnt fel ez....?
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.07.03. 18:11:59
  • IXEMGabeo
    #480
    2 bronz bocsanat...
  • IXEMGabeo
    #479
    leshataron tul nincs az utana levo savban vedojatekos ez esetben jar a piros
  • IXEMGabeo
    #478
    mert valoszinu nem utolso ember volt

    a szabaly ugy van, hogyha a kapura veszelyes tamado egyedul vezeti a labdat es a mogotte savban levo utolso vedo lerantja, felrugja vagy a mezet huzza abban az esetben azonnali piros jar...kapusoknal ugyanez
  • IXEMGabeo
    #477
    hol volt ilyen?
  • molnibalage83
    #476
    Pont ezt mondom. Akkor a többinél 16-oson belül miért sárga volt a jutalom...?
  • IXEMGabeo
    #475
    94-ben alig eltem meg...1958 es 1994 ...ez ket vb abbol 1 bronzerem

    amiket a 2000-es evekben lattam toluk mind alibi...es egyedul Henrik Larsson volt, aki engem meggyozott, olykor Ibrahimovic, de kesz ennyi