794
"Jó estét, jó szurkolást!"
  • ReszegKoldus
    #314
    ennél csak akkor röhögnék jobban, ha Dél helyett Észak Korea lett volna
  • molnibalage83
    #313
    Mindkét meccs totógyilkos. Egyik se volt várható.
  • adam46
    #312
    De jó, hogy nem fogadtam ezekre a pöcs Németekre. :D
  • Master91
    #311
    azigen
  • gpFan
    #310
    Hát, ha valaki erre fogadott, most kaszál
  • gpFan
    #309
    A videóbíró most jól vizsgázott. Németország meg levizsgázott. Korea jobban akarta ...
    Gomez, du bist impotent !
  • Kotomicuki
    #308
    De, hogy ennyire nem találják el a kaput a németek (se)..., vagy ha igen az ott álló kapust veszik célba...
    Amúgy is az az érzése az embernek, hogy senki sem akarja elvállalni a rárúgást. Valahogy ez a csapatban gondolkodás és a helyzetkialakításokra történő törekvések "megölték" a befejező csatárokat, amik most már nagyon hiányoznak a keretekből.

    Megérdemlik a kiesést a németek: így ne is lehessen továbbjutni!
  • Count Adyn
    #307
    Hát elég lol, de megérdemelték a fingreszelésért:D
  • molnibalage83
    #306
    Én azt hittem, hogy a német érintés előtti miatt nézik vissza, amikor levegőben volt a koreai. Közben nem is az volt a kérdés. Utána már láttam mi volt.
  • Coolfire
    #305
    Bakker...kettőt nem rúgnak.
  • ReszegKoldus
    #304
    fuck yeah videóbíróóóó :D
  • Master91
    #303
    Kill me
  • molnibalage83
    #302
    Na, ha ez gól, akkor epic égés. Mint a 2002-es francia szereplés.
  • gpFan
    #301
    Mexikóban csalódtam. Leginkább a lökdösésben jeleskedtet. Mindamellett jobbak mint ez a mostani német csapat. Még kb. 5 perc.
    Utoljára szerkesztette: gpFan, 2018.06.27. 17:47:16
  • molnibalage83
    #300
    Korea a végén rúg egyet.

    Én sajnálnám, ha Mexikó kiesne. Az az válogatott, amit soha nem értek. Kvázi szinte mindig továbbjut a 16-ig, aztán ott mindig kizúg. Nagy csapatoknak is ad pofont, de 16 között elvéreznek. A szimpi középcsapat, ami soha nem nyer semmit...
  • Master91
    #299
    De német gól sincs, közelébe sincsenek, passzok pontatlanok, sétálgatnak...
  • molnibalage83
    #298
    A németeknek szerencséje lehet. Svédek úgy elverik Mexikót, hogy 1 német gól is elég lenne már. Röhejesen lenne, ha így emgy tovább Németország. Mondjuk az argi továbbjutás után...

    Már 3:0 svédeknek. Erre sem fogadtam volna...
  • Master91
    #297
    De tényleg nem értem mit csinálnak.
  • SzocsA
    #296
    Szólni kéne nekik, hogy ez már nem barátságos, felkészülési meccsek....
  • SzocsA
    #295
    Kiestek!
    Tipegnek a pályán, nagyon körülményesek, most ide lőjem, most oda lőjem, most mit csináljak???
    Utoljára szerkesztette: SzocsA, 2018.06.27. 17:26:42
  • Master91
    #294
    Németország wtf ?
  • gpFan
    #293
    Vak kommentátor - a sárga azért volt mert szándékosan kézzel meglökte a mexikói a svéd vállát.
  • gpFan
    #292
    Na jól van, lesz még egy szenvedésük. Bár a bíró jól vezette a meccset - legalább is, amit én láttam, az utolsó fél őrát,
  • Master91
    #291
    Francia - Argentina,
    Horvát - Dán
  • molnibalage83
    #290
    Sehol nincs az 1998-as válogatotthoz képest. Vagy a '80-as évek legjobbjaihoz képest. Ha meg is lesz ez a góllal akkor is szenvedős.
  • gpFan
    #289
    Argentina már csak egy közepes csapat. Semmiképp nem érdemli meg a 16-ba jutást.
  • molnibalage83
    #288
    Itt azért tényleg ki lehett volna szórni pár sárgát...
  • benőmenő
    #287
  • Master91
    #286
    Maradona már oda van
    https://streamable.com/2rr2i
    https://twitter.com/ind_mufcian/status/1011677317456846848
  • benőmenő
    #285
    Kb.

    Reméljük a mostani meccsek jobbak lesznek, mert legalább van valami tétjük.
    Utoljára szerkesztette: benőmenő, 2018.06.26. 20:13:37
  • Rita79
    #284
    ÉS a bírót bíráló bírákat nem kéne valakiknek bírálnia? Csak mert úgy lenne fer. :D
    Egyébként nekem is az a véleményem, hogy sokkal jobb és konszolidáltabbak a mérkőzések a videó bíró miatt. A szurkolók is nyugodtabbak, nincs hőzöngés hetekig egy-egy igazságtalanul elfújt meccs miatt. Lehet nem 100%-osan működik, de becslésem szerint a korábban 20-ból 20 esetet hibásan vett észre a játékvezető, ez mostanra leredukálódott 20-ból 1-re.Tehát az esetek túlnyomó többségében végül is helyes ítélet születik, amit mindkét fél kénytelen elfogadni. Tekintve, hogy amennyiben nem vakok, akkor nyilvánvaló a videó visszajátszásokból az esetek mindegyike.
  • Coolfire
    #283
    De ilyen szar meccs sem volt-talán eddig.Nem véletlenül fütyülték ki őket.
  • benőmenő
    #282
    WOW, egészen mostanáig nem volt 0-0 még a vb-n!
  • benőmenő
    #281
    A kreténezést/majmozást nem az én feladatom rendezni, nem vagyok moderátor, de még csak házigazda sem. Csak próbálnám valami értelmesebb mederbe terelni a témát.
    Egyébként jó látni, hogy Peru végre észrevette, hogy a vb elkezdődött. Kár, hogy későn.
    Utoljára szerkesztette: benőmenő, 2018.06.26. 17:43:50
  • SLICK
    #280
    Na én az ilyen semmilyen játékot büntetném mint ami most a dán-francia meccsen van. Hiába francia drukker vagyok, de ez nézhetetlen. Oké, hogy ez mind két csapatnak jó eredmény, de így büntetni mind a szurkolókat akik ott vannak a helyszínen mind pedig a több száz millió tv nézőt, ez valami vicc....Nem világeseményre való produkció ez.
  • gpFan
    #279
    Ja, félreértés - lekreténezni valakit, aztán meg jajgatni a majomnak nevezés miatt ... Valaki okos mondta már vagy 2000 éve hogy ne csinálj másnak olyat, amit magadnak nem kívánsz.
    A fociban is mindenki reklamál mint a hülye, közben maguk is ugyanazt csinálják, bízva hogy nem lesz észrevéve. Mindig is utáltam a sunyiságot. Nem láttam senkit a technikát hibáztatni, és ahogy mondtam, 20 éve is simán megoldható lett volna. Vagy 50 éve - akkor is volt már videó magnó a TV közvetítésekben.
    A VAR akkor 'szar' ha nem lehet vele felülbírálni a nyilvánvaló bírói hibákat. Értem én, hogy kell valaki, akié a vlgső szó, de akkor vezessék be a sárga és piros lapot a bíróknak is - persze, pirosnál jöhet a tartalék bíró. De ez csak naív idealizmus. Itt a pénz a legfontosabb, meg hogy pár 'nagy' menjen minél tovább. Nincs más magyarázat a Svájc és Németeknek kedvező döntésekre.
  • molnibalage83
    #278
    Sosem értettem, hogy a teljes bírói szabálykönyvet ki képes fejben taratni és mindig helyesen alkalmazni. Itt lehet, hogy tévedtek és nem volt bátorságuk helyesbíteni, mert az dupla arcvesztés, ha a kint ülő leszól, hogy "ok,szép volt, akkor most már csak a jó kártyát mutasd fel".

    Eddig a rendszer alapvetően jó irányba tolta el a VB és úgy látom. Nincsenek durva szabálytalanságok és az iráni esetet leszámítva komoly reklamálás és lökdösődés sem volt. Ehhez képest az elmúlt 16 év összes EB és VB-jre erős túlzással a fejetlenség jellemző. Összevissza befújt és nem befújt büntetők és les helyzetek, durva belépők. A mostani tornán még nem volt instant piros durva belépőért... A színészkedés is lényegében eltűnt amikor 2010 óta olya durván elharapózott, hogy mém lett belőle...

    A VB után lehet finomítani a rendszeren. Reklamálásért még erősebben sárga lapos büntetés és kibővítani a visszanézést során akár az utólag büntetést. Rugdosókat kiszórni, sunyin bunyózókat kivágni. Hihetetlen, de látszik a "nevelő" hatása a primadonnák egy részénél...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.06.26. 17:04:04
  • benőmenő
    #277
    Persze, szerintem sem a technikával gond. De mind a video assisted referee, mind a videóbíró élő személyt feltételez a monitor előtt, aki hibázhat/lefizethető. Gondoltam talán ebből a félreértésből eredhetett az elmúlt pár hsz paprikás hangulata.
    Utoljára szerkesztette: benőmenő, 2018.06.26. 16:49:19
  • molnibalage83
    #276
    Akkor megint egyszerűsített példa. Ha a száguldó autóban füldere szólnak, hogy ezt nem kéne, gondold át és fékezz, de te nyomod tovább a gázt, azt nem a technikai rendszer hibája. Hiába vannak fantasztikus eszközeid és lehetőséged, ha felhasználói hiba miatt szarul használják...

    Onnantól fogva, hogy visszajátszást nézett akkor két út lehetséges, ha jól értem. A bíró vagy elfelejtette vagy szándékosan tette. Vagy így vagy úgy kb. ez volt a VB-n talán az utolsó fújása ezek után. Bár utólag a rugdosódó argentín csávót sem meszelték el. Pedig az asztán durva és szándékos volt úgy, hogy játékban sem volt a labda. Érdekes hogy ezen nincs fennakadva a kolléga...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.06.26. 16:43:10
  • benőmenő
    #275
    Nem akarom a flame-et szítani, de VAR alatt a videóval kisegített bírót értjük. Márpedig ha hülye a bíró (akár a tv szobában, akár a pályán) a videó megnézése után is rosszat fúj, vagy rossz lapot ad, akkor teljesen korrekt azt mondani, hogy szar a VAR. A legjobb szándékot feltételezve szerintem gpFan is erre gondolt. Peace.