392
Assassin’s Creed: Odyssey
  • Zegi Norbi HUN
    #232
    Ezen azt hiszem dolgoznak is, mert sokan említették már hogy néha irreálisan sok nyersanyag kell a cuccok felszintezéséhez. Ami viszont jó dolog, hogy ha max szinten vagy és megkapod valamelyik legendás szett utolsó darabját, akkor automatikusan 48-ra szintezi fel őket és onnantól már nem kerül olyan sokba. :) Én ezért inkább a hajó kimaxolására fordítottam a nyersanyagom. Pénz(1,5 millió) és nyersanyag(némelyik + 10 ezer körül) gondom jelenleg nincs és úgy általában véve nem is volt. :)
    Gazdasági szempontból elég barátságos a játék szerintem, viszont az orichalcum és a helix credit az egyáltalán nem szimpatikus.
    Utoljára szerkesztette: Zegi Norbi HUN, 2018.10.30. 08:38:07
  • hawkie22
    #231
    Ti hogy álltok nyersanyaggal? Én jelenleg 43-as szinten vagyok, a zsoldosok között Tier 3-ban, 62%-on áll a mutató a sztoriban, viszont rendszeresen futok abba a problémába, hogy kifogyok a nyersanyagból. Annyi jó szett-em lenne, amit felfejlesztenék a szintemre, de egész egyszerüen nincs annyi nyersanyag, ami elég lenne. Pedig folyamatosan bontom el a cuccokat, amiket nem használok (fehér-kék-lila), meg megveszem az összes nyersanyagot a kovácsoktól, de akkor is. Akkor meg a pénzböl fogyok ki. :) Nálatok is jelen van ez a probléma?
  • Árnyvadász
    #230
    Kicsit szomorú vagyok, de csak egy kicsit. Leírom miről van szó:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Elértem az egyik sztoriszál végére. Igen több is van, de ez volt ami a családdal kapcsolatos történeten vezetett végig és talán a legjobban imponált nekem. Illetve az egyik legnagyobb húzóerejét is adta annak, hogy folytassam a kalandjaimat.

    A másik probléma pedig az, hogy 44-es szinten vagyok és a maradék feladatok, amik nem melléküldetések és a játék további részét képezik, jóval magasabb szintűek. Szóval most farmolhatok "megint". Egyszer, sőt talán két alkalommal is belefutottam már ebbe a szituációba, ami nem tetszett, de végül elmerültem annyira a játék világában, hogy aztán ez ne jelentsen akkora bajt. Most is biztosan ez lesz, csak közben meg inkább csinálnám azt ami érdekel. Mivel ez a harmadik ilyen megtorpanásom a játék során, én úgy vélem ez kifejezetten a mikrótranzakciók miatt lett így megcsinálva.

    Ami azért egy egyjátékos játékban nem kicsit felháborító. Na mindegy, ezzel nem tudok mit kezdeni, csak bosszantónak tartom.

    Amúgy sok már nincsen hátra, mert 87%-on állok jelenleg. A célok még, amiket meg akarok csinálni: maximális szint elérése, egy hátralévő relikvia begyűjtése, a maradék hívek likvidálása, meg 3 zsoldos kiiktatása, akik előttem vannak a sorban. Aztán végeztem is a játékkal a kiegészítőkig.
  • Árnyvadász
    #229
    Nem. De ahogy olvasom tőled, nem is érdemes.
  • hawkie22
    #228
    Én nem. Ezeket már az elején totál kihagytam. Amiket csinálok, azok a föküldik, a zsoldosokat irtom ezerrel, a kultistákat, akiket a szintem enged (úgyis kell a lándzsa fejlesztéséhez), meg a sárga mellékküldiket, de azokat se mindet. Meg néha-néha besikeredik egy-egy conquest battle, de azokra se hajtok nagyon. Az utóbbi 1-1,5 hétben nem tudtam játszani, majd jövö héten folytatom. :) Még ott van mellette az új TR-rész, meg a Pathfinder Kingmaker-t is el akartam kezdeni. :)
  • Evoluti0N
    #227
    Ti ezeket a notice boardos, valamint timed questeket csináljátok? Én az elején ahogy találtam, úgy vettem fel és teljesítettem őket, de most már többnyire ignorálom. Mindegyik unalmas fetch quest, amik többnyire pénzt és XP-t adnak, amiből egyiknek se vagyok híján.
  • Zegi Norbi HUN
    #226
    Be kell fejezni hozzá a sztorit
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    és utána a többi családtaggal együtt a hajóra lehet rakni.
    :)
  • Evoluti0N
    #225
    Utána gugliztam és másoknál is előjött ez a gond. Remélhetőleg majd patchelik minél előbb.
  • mike01010101
    #224
    Én is unlockoltam, de én se látom a legénység közt.
  • Evoluti0N
    #223
    Emberek, valamiért nem elérhető hajó liteunant listámon Evie, pedig feloldottam. Másnak volt ilyen gondja?
  • mike01010101
    #222
    Megszereztem a viz alatti lélégzés perkjét. Egy távoli 41-es szinű szigeten 22-es szinten (easy) kinyírtam 3 oroszlánt és a ládában ott volt. Új dimenziók nyíltak, együtt úszok az ámbrás cettel, nagyon király :)
  • Nomad90Hun
    #221
    Kőszi a tippet, de úgy néz ki a gixer az ubi háza táján volt, mert ma semmi nem volt.
    Végre sikerült egy 3v1 bunyóból merc-ekkel győztesen kijönnöm (pár athéni katonát megcsapkodtam és kaptam 3x-os vérdíjat), pont az a 3 idióta jött akiket le akartam vadászni, hogy lépjek szintet a ranglétrán, jó negyed órát elszórakoztam velük talán volt az 20 perc is de utána élmény volt ellőni a képet a hullarakásról amint ott állok Alexios-al a 3 merc hullája mellett.
    Utoljára szerkesztette: Nomad90Hun, 2018.10.15. 23:14:07
  • drop
    #220
    szia próbáld ki segít elvileg
    online dolgok miat vanak gondok, ubi singleplayer játékába, hibák védelem miatt van?
    Utoljára szerkesztette: drop, 2018.10.15. 11:35:17
  • Nomad90Hun
    #219
    Nah jó nekem ebből elegem van lehet holnapig emésztem aztán irok ubi supportnak (úgyis szarnak rá magasról), de ebből nekem elegem van, hogy normálon azért halok mert szar a game... Most éppenséggel 10 perc után dobta el a keybindingot, jött a farkas megharapott volna, és időzítés szerint jó volt a parry, de a game gondolt egyet és lekapcsolta parry-t (mintha elengedtem volna pedíg nem), és 10% hp-n ezért halok meg mert mégis meg tud így harapni a farkas(harapás előtt pont leengedte így bekaptam), hát brávó, és ez állandóan így van csak épp random, és tökindegy hogy épp skillel vagy dodge-al esetleg parry-vel. csak ezért nem fogom levenni easy-re, hogy túléljem a játék balfékségét... Napok óta ezen baszom fel állandóan az agyam, lehet hagyok neki 1-2 hét szünetet...
  • Nomad90Hun
    #218
    90%-ban csak időtúllépés volt.
  • Nomad90Hun
    #217
    Eddíg beleraktam 40 órát, most járok 38%-ban a story-nál, de megint újra fogom kezdeni, mert félig íjászra húztam 1 haverom tanácsára a karit ami persze 10-ből 1x ha jól jön, korábban már kb levettem ,hogy fél assa fél warrior ami itt jó, íjászból max a predator shot távolról 1-2 iránytott fejlövéshez azt annyi. Conquest battle is kb annyiból áll, hogy ott csapkodja egymást 600 sima katona (amikből 1-2 azért a rend kedvéért néha odajön hozzám pár pofonért), de elég ráfókuszálni a kapitányokra meg ha jön merc, és a rendetlenkedő katonákat leverni akik mindenáron útban akarnak lenni. Próbálgattam a két dotot is, szerintem maradok a poison-nál, mert egyrészt előbb elérhető, másrészt meg ha mindkettő kell az 2 slot a 4-ből, meg poison-t átrakni többiekre ahhoz elég ha a mérgezett ellenfelet belerúgom a csapat kellős közepébe míg ha fel akarom gyújtani az ellent akkor mindenkit végig kell kaszabolnom. Másik amin húzom a szám, hogy azért elvileg volt 3 évük ennyi idő alatt nehogy ne telljen már idő arra, hogy szerencsétlen női karakterre megcsinálják normálisan a páncélokat, és ne csak copy-paste rábasszák a férfi páncélokat, mert 905-ban utóbbi történt... Nem kell semmi skimpy csak azért na.
    Utoljára szerkesztette: Nomad90Hun, 2018.10.14. 16:44:19
  • Nomad90Hun
    #216
    Megint.... 3 óra után olyat csinált a game, hogy bemegyek osonkodva a fortba (ki kellett hoznom valamit ami persze, hogy a fort kellős közepén van). és mit adnak az istenek a katonának hirtelen röntgenlátása lesz és instant észrevesz a fűben 5m-ről, holott nem is látta mikor bementem... Ez nem elég, emiatt nekemugrik a fél fort 10+ ember ezekből minimum 4 az persze instant lővő ijászok (érdekes csak nekem tart fél óráig felhúzni azt a kibaszott íjat...), de ez nem elég, akaratomon kivűl harcba keveredek és 2 perc alatt megvan a 2-es "körözöttségi szint", rögtön odateleportál 2 merc a világtérkép másik feléről (biztos végig szinkronizálták a mapot már...), persze hogy ilyenkor nyomnám a parry-t elötte 2 perc alatt parry-ztem vagy 10x és ment de mikor a 2 merc jön petekkel persze, akkor nem mert minek... Másik kedvencem, hogy az ellenfelek minden tereptárgyon "átfolynak" mint a T1000-es terminátor a cellarácson, bezzeg én mindig minden szirszar tereptárgyba beleakadok... Van mit fikszálni az tuti, másik ami sirva röhögös, amikor nem elég, hogy egyszerre küzdök 5-6 katonával, még az arra kolbászoló városlakókból is hirtelen kibújik a hellász hőse felkapják a halott katonák fegyvereit és nekemesnek, ennél csak az a jobb mikor a csirkék, vagy kigyók ölnek meg kb...
  • drop
    #215
    igen nekem is ugyan ez sőt csevegő progit annyira lehuza a nettem hogy nem tudom használni
  • Nomad90Hun
    #214
    Csak kilépéskor szinkronizál meg talán startkor.

    Nekem ez a keybinding elvesztése kezd kvára idegesítő lenni, olyan mintha nem is localban tolnám hanem vmi mmo lenne pl. a game és szerveren lennénk, mert hogy stabilan 1 óra játék után vagy elfelejtenek a képességek működni, vagy 6x kell lenyomnom valamit hogy megcsinálja a karakter... Most is conquest battle-ben azért haltam meg, mert hiába nyomtam a parry-t (átraktam jobb egérgombra), és nem csinálta, vagy csak 3-ik gombnyomásra kb, de addigra hiába mert a berage-elt enemy 2x rámver közben unblockable-el akkorát, hogy fele hp-nak pápá... Persze jöhetne a duma hogy dodge-olni kell (ezt én is tudom thx) igen csak mikor örültem verem 5x a space-t a dodge-ért nem csinálja akkor kicsit nehéz..
  • Evoluti0N
    #213
    Nincs valami mentés szinkronizálás, valamizés Uplay felhőn keresztül?
  • sztar007
    #212
    Nekem van egy kis gondom. Kikapcsolt a laptopom, csak úgy magátol, nem tudom mi lehetett a probléma miközben játszottam, aztán miután visszakapcsoltam nem akarja betölteni egyik mentést sem...Nem tudom mit csináljak, újra nem akarom kezdeni mert akkor ha megint lesz ilyen kezdhetem előlröl.
  • Marsszonda
    #211

    Utoljára szerkesztette: Marsszonda, 2018.10.12. 11:49:50
  • hawkie22
    #210
    Nekem nem hiányzik a pajzs, söt. Viszont én is remélem, hogy ezt azért megmagyarázzák majd a játékban, hogy miért is meg hogyan van most a két renddel, mert hát mint sokan mondták már, az Originsben alakult meg elvileg az Assa rend meg a Templomosok.Valahogy le fogják vezetni majd szerintem a Kozmosz rendjéböl a Templomosokat, de hogy az assák hogy lesznek megmagyarázva, arról gözöm sincs.
  • jarlaxxe
    #209
    Az originsbe is csak opcionális volt mert ha nem akartad nem kellett pajzsot használnod pl dual blade, ez ide még jobban illett volna mert rendes vagy rendetlen azért még is csak spártai a föhös.
  • rage
    #208
    1.0.3-as patch felment, most már a játék is elindul.
    Eddig nem indult el olyan procival, amelyben nem volt AVX utasításkészlet.

    Szerencsére megcsinálták.
  • Savaran
    #207
    Ez a játék nem tudja magát meghatározni, csak úgy van, nekem ezzel van bajom, nincs felépítve és beleillesztve az ac világába.
  • Savaran
    #206
    Ok jár a pont, nem spártai de nem is asszaszin, mert majd 400 év múlva születik meg Bajek
  • Nomad90Hun
    #205
    Igen hopliták korában, de ugye azt is vágod, hogy a karakter nem "rendes" spártai, így nincs is meg ugyanaz a felszerelése, plusz no offense de ha valaki folyton kard + pajzs kombót akar tolni akkor irány a dark souls pl. Én már origins-nél is néztem mikor kijött (nem toltam), hogy egy AC gamebe minek pajzs, sose volt a védjegye a gamenek a pajzs, nem is kell bele, sőőt szerintem ezzel, hogy nincs pajzs pont, hogy a karakter agilitása növekszik.
  • darkSectorxxx #204
    Vagy csak elhitték sokan a meséket.
  • Savaran
    #203
    Arra azért kíváncsi vagyok, hogy miért mentek időben vissza az Eredet elé, teljesen logikai fail, abban magyarázták meg hogy hogyan lett a két rend, most meg alapjaiban rengetik meg az előző rész! Ráadásul kihagyják a pajzsot amit a Hopliták korában epic fail, mert ha az Eredetből kimarad na bum, tehát amibe nem kéne abba van amibe meg kéne abba nincs. Na bravo. Szóval technikailag lehet hogy a legjobb rész(?) de kronológiailag egy nagy fail.
  • fazerus
    #202
    Priviben dobj egy arat :) a masik ketto game annyira nem erdekel. Adok meg egy uveg jagert is XD
  • grebber
    #201
    Első heti bevétel alapjàn veri az eddigi részeket..
  • McLarenpowa
    #200
    akad egy, de mit értesz ésszerű árnak?
  • hawkie22
    #199
    Néha nekem is beakad, de szerencsére nagyon ritkán. Nem tudom, miért csinálja. 50-es egyébként a max. szint? Most vagyok 24-en, a térképnek még csak egyharmadát nyitottam meg, azon is a kérdöjelek több mint fele még nem lett felfedezve. :) Most mentem Korintuszra.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Egyébként ha a férfi karakterrel indítjuk el a játékot, akkor a sztoriban Deimos nöi karakter lesz? Mert hát ugye a testvérünk. Vagy marad ugyanúgy férfi, mint Kassandra esetében?
  • fazerus
    #198
    Említés szintjén van benne.

    Más: valakinek promóciós kód nincs AMD kártyához ésszerű árban? :D
  • Nomad90Hun
    #197
    Amúgy csak nekem van az időnként, hogy hiába nyomok valamit nem csinálja a karakter? Pl. fáklyával fel akarok gyújtani hadi ellátmányt és nem, vagy hiába van mondjuk max nyilam a játék úgy gondolja h nincs nálam íj és nem veszi elő a karakter, hiába nyomom mint az őrült a célzást, stb.
  • hawkie22
    #196
    Csak gondoltam, hátha benne van, ha már olyan dolgok is benne vannak, mint a legendás állatok. :) De sebaj.
  • Savaran
    #195
    Herkules mitológiai alak
  • hawkie22
    #194
    Egyébként nagyon tetszik, hogy - nyilván mint minden eddigi AC-ben is - beleraktak rengeteg akkor élt személyt. Euripidész, Szophoklész, Szókratész, Herodotosz, Hippokratész (mint orvos, nekem ez külön "öröm"), Periklész. Benne van esetleg Herkules is? :)
  • hawkie22
    #193
    Na, tegnap csinálgattam Phokisban (egyébként már Athénban járok) mellékküldiket, meg megöltem az elsö legendás állatot (a Kalyvalamilyen Boart), mellé besikeredett két Conquest Battle. Sikerült is hirtelen 17-semmiröl 19,5-es szintre felugranom, kb. másfél-két óra alatt. Örültem is.

    Egyébként Conquest Battle alatt nagyon jó szolgálatot tesz az íj 4-es lövéssel, ha elötte vagy tüzzel vagy méreggel "szereled" fel a fegyvereidet. Így elég hamar le lehet tudni a Battle-t. :) A másik, a különbözö örségek kiirtásában számomra a lándzsaeldobós assa mutatvány nagyon bejött, maxra van fejlesztve (azt hiszem), így 3 embert tudok kinyírni egymás után. Jó kis skill. Így sikerült tegnap 3 örhelyet egymás után úgy kitisztítani, hogy egyszer se vettek észre. :)