392
Assassin’s Creed: Odyssey
  • MerlinW
    #272
    Sőt, a kis disznókat már előtte távolról le tudod vadászni. Csak a farkasnál van végtelen spawn, a többinél úgy vettem észre csak annyi van, amennyi ott van.
  • MerlinW
    #271
    Vaddisznót 50 körül vertem le, még úgy sem volt egyszerű:) A játék legnehezebb ellenfele :D
  • Kandurex
    #270
    Hardon még keményebb a móka vele ;)

    Egyébként face-to-face leverni, a kis köcsög malackák miatt, lutri. Nekem a teljes skill fa megváltoztatása jött be. Azaz Devastating shot, Archery Master és Second wind, ami marad az mehet a harcos ág többi részére. Az elején a devastating 4 lövéssével már érezni fogod, hogy menni fog, a dög malac akkorákat esik hátra, hogy öröm nézni...aztán pár élet töltés a second wind-el, miközben agyonvered és sátáni kacajokat hallatsz!
  • hawkie22
    #269
    A Kalydonian Boar ellen nekem a leginkább a tüzsebzés jött be, amikor csak tudtam, íjjal löttem, a pici disznókat tényleg minél gyorsabban ki kell nyuvasztani, különben véged.
  • caps lock
    #268
    Még annyit hogy fegyverként használj tőröket, ezekkel tudsz a leggyorsabban támadni, és ha lehet szerezzél be legendás darabokat. A tűz vagy méregsebzés is jól jöhet és bármilyen egyéb bónusz ami növeli a sebzést. A kovácsnál tudod fejleszteni.
  • caps lock
    #267
    A legendás állatok közül a vaddisznó a legnehezebb, gondolom a Kalydonian Boar-ról van szó, de lesz később egy másik is, az sokkal durvább. Eleinte többször feladtam és újra meg újra visszamentem erősebben, de úgy van megcsinálva hogy mindig csak egy szinttel legyen alattad, tehát mindig kihívás marad. Ki kell tapasztalni a mozgását, majd mikor látod hogy támadni akar gyorsan félreugrani és odasózni párat. Félreugrás, támadás, félreugrás, támadás, ezt ismételgesd, a lényeg az időzítés. Van egy olyan képesség amivel tudod magad gyógyítani, ezt a harcos ágon találod és egy másik ami szintén hasznos lehet az a lándzsás támadás amivel kritikus találatod tudsz bevinni, ez az assassin ágon van. Ne felejtsd el hogy a képességpontjaidat bármikor eloszthatod újra, így kipróbálhatsz különféle skilleket, a kisvideók a képességfán amúgy is mutatják hogy mi micsoda. Ha kevés az életed és félsz a közelébe menni, akkor íjazással is fel tudod tölteni a skillek aktiválásához szükséges sávokat. A legnehezebb az a rész mikor hívja a fiait, a kis vaddisznókat, ezeket gyorsan el kell intézni, menekülni úgysincs értelme mert ha kilépsz a küzdőtérről újratölti az életét. Én hard fokozaton győztem le, szóval nem lehetetlen, ha elég kitartó vagy.
  • tom2004
    #266
    15 szintű vagyok, van a vaddisznós feladat nem tudom megcsinálni. Nektek milyen taktikával és milyen szinten sikerült, mik a legjobb képességek ellene?
  • MerlinW
    #265
    Hát 8.1 óta már 4 Windows kiadás volt, lassan célszerű up-to-date lenni. Több, mint 5 éves OS-t használsz, ami nem feltétlen egészséges, ha modern alkalmazásokat szeretnél használni.
  • Evoluti0N
    #264
    Nem. Bug volt. Legutóbbi patch óta már megjelenik nálam.
  • berlinboy6329
    #263
    Ez a kérdés. Mi a picsa lehet? Driver? 8.1-hez csak tavaly májusi van legfrissebb. Ennyiért meg nem nagyon éri meg nekem mindent újratelepíteni Win10-re.
    Utoljára szerkesztette: berlinboy6329, 2018.11.20. 17:47:50
  • rage
    #262
    A gépemen (ami kb őskövület) 25-30 fps-sel megy a játék, medium-high beállításokon, akár Athénban is
    Valami nálad nagyon visszafogja akkor a teljesítményt.
  • MerlinW
    #261
    Az fura :/
  • berlinboy6329
    #260
    "Miről beszélsz, high preset beállításon, egy 6 éves GTX970-el 60-70 fps-el fut a játék 1080p-ben. "

    Az elég érdekes, nekem még mindig 4/5 FPS-em nagyobb városokban (r9 290). Magasról/messziről arra fordulva. De átlagban is 20 körül. Még a legszarabbnál is szarabb beállításokon is.
  • darkSectorxxx #259
    De még az nem lehet, hogy mondjuk driver gondok? a széria eltérés miatt?
  • MerlinW
    #258
    Custom-ot látok, de a lényeg, hogy 1060 az kb a 970-el van párban (és az is 5 éves lassan), tehát nem való neki az utlra. Viszont high-on azzal is tökéletes az élmény.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2018.11.18. 13:58:02
  • darkSectorxxx #257
    A videóban nem Ultra beállítás van?
  • MerlinW
    #256
    Miről beszélsz, high preset beállításon, egy 6 éves GTX970-el 60-70 fps-el fut a játék 1080p-ben.
    GTX1080Ti-al meg 70-80 között fut ultrán sokszor 100-at is karcol.

    Mindkét gépben i5-6600 van 16GB memóval, SSD-n.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2018.11.18. 13:54:52
  • berlinboy6329
    #255
    Lehet benne valami, amit mondassz, viszont ha olyan parancsokat írnak bele, amit az r9 290 nem ismer, akkor miért tűntetik fel a hivatalos gépigényben, mint ajánlott kártya? Még csak nem is a minimum, hanem már ajánlott. Aztán még a minimumnál is rosszabban megy. A videóban 6:32-nél mutatja a régebbi karikat. Még a minimumként ajánlott 660 (ti) is jobb ,mint az én kártyám, ami a teszt szerint (7 min fps, 18 átlag, ami csontra egyenlő azzal, mi nekem van) a HD 7790 szintjén van. Kizárt dolognak tartom, h a 290 egy nála alsóbb kategóriájú, és régebbi kártya szintjén legyen. Ott van az enyém is. 27 minimum és 43 átlag FPS-sel. Kurvára nincs annyi.
    Utoljára szerkesztette: berlinboy6329, 2018.11.17. 12:02:41
  • silverchain
    #254
    Ez sajnos ilyen. Konzolról átportolt játék esetében az API olyan eljárást akar meghívni, amit a régi kártyák esetleg nem ismernek, és akkor szegény kártya nekiáll erőből megoldani, csak ez elviszi a teljesítményét. Én pl most váltottam gtx970 -ről rtx2070 -re, sebességem 1440p-ben (high) felment 29 FPS-ről 59-re, de néhol felmászik 115-re is. Mindenkinek mindig lesz valami limit, neked most a videókártya ennél a játéknál.

    Lásd:
    https://www.youtube.com/watch?time_continue=354&v=KYfeDhUbWVg
    Utoljára szerkesztette: silverchain, 2018.11.17. 08:30:48
  • berlinboy6329
    #253
    Dehát alig rosszabb, mint egy GTX 1060. Kb 30%-kal. A videóban is látod 1:30 körül,a mikor megfordul a kamera, h a házakat nézze megint, 40 FPS-e van. Annak a 70%-a is 28. Nem 7. Még, ha fele olyan gyors is lenne, akkor is 20 FPS-em kellene legyen, nem 7. Nem mindegy. A 7 a 40-hez 82%-os lassúság. Ez a kérdés, h a játék ekkora ganéj, v nálam van vmi.
  • McFrost
    #252
    Fökete píntök + 100 uborkapötty + Rajmen ingyé + 32 ójró a sztenderd = gyere hozzám :)
    Tavaly be voltam zsongva, azt még a megjelenés előtt megvettem a goldot, semmivel sem adott többet, mert még a dlc-ket ki sem vittem :D, annyira elfáradtam az alapjátékban.
    Most ennyiért megérte aszondom.
    Utoljára szerkesztette: McFrost, 2018.11.16. 19:26:11
  • silverchain
    #251
    Ha 100%-on teker a GPU, akkor videokártya bottleneck-ed van. Kevés hozzá a VGA-d nagyon.
  • caps lock
    #250
    Nagyon tetszik az angol szinkron, de érdekes hogy vajon miért pont a görög hiányzik?
  • berlinboy6329
    #249
    Inkább örülnél, hogy egyáltalán ennyi FPSed van. Nem tom milyen beállításon tesztelted, de itt van Ez a cikk. azt írja le, h egy fostos laptoppal hogy lehet játszható FPS-t elérni. A végén van egy eredmény 15 átlagFPS. Ott van rajta, mi van benne. Az én gépem

    i7-4790
    r9 290
    16gb ram
    win 8,1
    1680*1050-es felbontás

    Kívácsiságból levittem arra az undormány szintre, mint ami a cikkben van elég megnézni a képeket. Legkisebb elérhető felbontás és .ini-ben buherált resolution modifier 30%-ra. A laptop 15 átlag FPS-t ér el. Én 18-at!!!! 18-at ezzel a géppel. Csak ennyivel lenne jobb az én gépem ,mint az a laptop? Az Origins ennél milliószor jobban ment. Asszem Memphisben akadt be kicsit, de amúgy tükörsimán ment. Bármit állítok, alig nyerek FPS-t. Minden annyira lowon van, amennyire csak lehet, sőt még az iniben is kikapcsoltam ezt azt. Ahogy a benchmark kimegy az ajtón 12 fps. A felbontás állítása ZÉRÓ hatással van rá. 1280*720 30%-on vagy 1680*1050 100%-on, tök mindegy. Elhanyagolható. És baszottul nincs ötletem, mitől ilyen fos. A cpu 30%-on megy átlagban. Felmegy 50-re is, de attól feljebb nem megy. GPU 100%. Vki ötlet, ha netán idetévedne?
    Utoljára szerkesztette: berlinboy6329, 2018.11.14. 22:19:44
  • darkSectorxxx #248
    Hát kurvára nem, ha így ugrál az fps, ilyen rég láttam játékban, hogy ennyire instabil legyen az fps...

    És nem a te gépeddel van probléma.
  • JaSoN HuNTeR #247


    Optimalizálás szerintem nem sikerült jól, a játék középszerű.
  • mike01010101
    #246
    Az állatok közül a hiéna szopatott a legjobban, mert az is elugrált elölem, mint ez a Medúza. Azokat szeretem akik megállnak elöttem
    face-to-face. Azokat erőből le lehet nyomni.
  • Árnyvadász
    #245
    Megnézem azzal is. Fegyvernek meg kiválasztom azt a bárdot, ami +20% sebzést ad elit és boss ellenfelekre. Talán hamarabb végzek, de nem biztos, mert ez nehéz fegyverzet és az lassú. Mondjuk volt pár igazán anyázós részem a játékban. Pár legendás állat azért kiverte a biztosítékot. Medúzánál az a gond, hogy ha már rágondolok az egész csatára (látom magam előtt minden lépését, mikor mit csinál), már elmegy a kedvem tőle, hogy ezzel én 10 percig ott szarakodjak. Mindegy, csak már szívem szerint vinném vissza a relikviákat.
  • mike01010101
    #244
    A Meduzát tegnap 49-es szinten lenyomtam, harmadikra. Nekem az Overpower attack jön be a legjobban. minden cuccomra adrenalin visszatöltés gyorsítást tettem, egyre meg olyat hogy 2 egység elég az overpowerhez, nem három. Csapkodtam, gurultam és mikor volt Overpower akkor R betű rögtön.
  • Árnyvadász
    #243
    Xp szerzésre egy tanács tőlem:

    Ha magas szinten vagytok (45-48 környéke) és szeretnétek már 50-es szinten lenni viszonylag hamar, akkor gyors utazással menjetek el a gladiátor arénába. Egy csata 70.000 Xp, ami közel kétszer annyi, mint ami egy küldetésért jár. 49-es szintű vagyok most, félúton az 50 felé és kb. 5 harc alatt megvan a 49 --> 50 szint. Szerintem ez még fél óra játékidő sincs.

    Voltam Medúzánál is, de... inkább majd 50-es szinten. Legidegesítőbb boss és nem volt már türelmem hozzá tegnap. Voltam 46-os szinten is nála már korábban csak próbaképpen, de a Dark Soul nehézsége az picsafüst volt ehhez képest. :)

    hawkie22: A Uplay nekem 2-3 órával többet mutat, mint a játékon belüli óra. Nem értem a miértjét, de azt hiszem a Steam óra is mást szokott, mint az adott játékon belüli. Talán nem ilyen nagy eltéréssel. Valószínű a játékon belüli mérő a tiszta játékidőt méri, átvezetők, menühasználat nélkül mondjuk, a Uplay meg mindet egybe. Nagy jelentősége nincsen.
  • darkSectorxxx #242
    Értem a problémát, ezért amit te szeretnél az is van a játékban AZUTÁN hogy a max szintet elérted....
  • hawkie22
    #241
    Egyébként nektek se számol rendesen játékidöt a Uplay? Ma pl. éjjel nyomtam hajnali fél 1-töl reggel 8-ig. Akárhogy is számolom, ez 7 és fél óra, erre Uplay elszámolt nekem kb. 4-et. Most akkor hogy is van ez?
  • hawkie22
    #240
    Akkor ezek szerint te úgy haladsz, hogy megcsinálsz minden kérdöjelet az adott területen, mielött továbbmész? Én jelenelg 78%-on vagyok, lvl 49, 50-valahány óra játék után. A zsoldosok között 1. helyen vagyok, most lett meg a Spartan Hero Set, miután kinyírtam a peloponnészoszi kultista-vonalat. Nagyon jó kis szett. Megvan az összes Legendary Animal, meg a minótaurosz, a küklöpsz és a szfinx is, már csak Medúza van hátra.

    Én elég sok kérdöjelet kihagytam eddig, de lehet, hogy vissza kéne menni csinálgatni öket, mert így nagyon hamar vége lesz a sztorinak. :) Eddig föleg a sztorit csináltam, meg a sárga felkiáltójeles küldiket. Azok bitang sok xp-t adnak a vége felé.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Most kerültem be a dutyiba Kleonhoz a Deimossal történt csetepaté után, illetve sikerült ugye megszöknöm. Innen mennyi még a fösztori? Kb?

    A kultistákat mindet ki akarom nyírni (kell ugye az utolsó lándzsafejlesztéshez a mati), a zsoldosoknál már nem tudok hova fejlödni, az arénában mindenkit legyaktam, kivéve a Mysterious opponent-et. Viszont felszerelésileg van még hova fejlödnöm, a legmagasabb cuccom csak 46-48-as, a fegyver is még csak 46-os, a hajóról meg ne is beszéljünk.
  • Kandurex
    #239
    1. Ez nem releváns a kérdésben, nincs semmilyen összefüggés, ezzel a rendszerrel is meglehet ezt oldani, azzal is.

    2. Ha ~10 szinten, egy fegyverrel 3 -mat kell beleütni az ellenfélbe, akkor majd 40. szinten ha visszajössz, kb. 50 kell belecsapni, ergo, oda erősebb fegyver kell mivel az ellenfél is erősebb. Jöhet tehát az erősebb fegyver és láss csodát, azzal is hármat kell csapni. Mi változott? Hol volt a fejlődés?

    Meg ezek az ellentmondások. Hogy azt mondja, ehhez a Quest -hez 5 szint az ajánlott....5. szinttel később, már 10. Hogy mi? Hogy... hol volt a fejlődés része?
    Utoljára szerkesztette: Kandurex, 2018.10.30. 16:18:36
  • Árnyvadász
    #238
    Elmondom részletesen milyen ez a rendszer és akkor jobban megérted.

    1. Igazából itt nem is fejlődsz, a szinteknek csak egy jelzésértéke van. Az újabb szintekkel éred el az újabb régiókat és tudsz haladni a játékkal. Tehát csak egy mérőszám. Az igazi lényeges dolog most jön:
    2. Te szintet lépsz de a felszerelésed és a fegyvereid nem! Ez nagyon lényeges. Azokat neked kell úgymond, magad után fejlesztgetni és egyéb képességeket ráadni, amivel egy kicsit magad képére tudod formálni a karaktered képességeit.

    Szóval jól látod, mert valójában nincsen, de mégis árnyaltabb ennél a működése, mert a páncéljaidon, fegyvereiden keresztül meg van. És természetesen a képességeidet is erősítheted. Már eleve a képesség megszerzése is erősebbé, hatékonyabbá tesz, de ezeket még három szinten keresztül lehet erősíteni.

    Az a baj, ha azt rakták volna bele, amit Te szeretnél, akkor egy maximalista, egy mindenre kíváncsi játékos nem tudna egy adott helyről addig továbbmenni amíg ott nem végez minden kis piszlicsáré feladattal. Annyira viszont nem új és nem változatos ez a játék, hogy ez itt működni tudjon. Az Origins előtte az újdonságokat, itt inkább csak csiszolgattak mindenen, bővítették és többet adtak hozzá, de mégiscsak egy Origins 2.0 az esetek többségében. Még ha a játék során nincs is semmiféle utánérzésem sem, a játékmechanika, amit csinálni kell, az ugyanazokra a dolgokra épül. A hangulat, táj, karakterek, történet és a hajózás, csatamezős részek és egyéb ezt feledteti azért.

    Én igazat adok neked, magam is azt a rendszert szoktam meg amikor elhúzunk az ellenfelektől és később visszamenve brutálisat lehet köztük aratni. De ugyanakkor azt is meg kell értsd, ez amit itt összehoztak ebben a játékban működik. Nekem nem zavaró, a többiek meg majd elmondják, hogy látják.
  • Kandurex
    #237
    Sehol nem jó egy ilyen rendszer. Nincs értelme a fejlődésnek. Így működik a világ. Vagy majd innentől kezdve a magyar válogatott lesz a foci királya, mert hát kb. csak két szinttel lesz alacsonyabb a németektől? Milyen nyakatekert agyfaszság ez? Hol van a fejlődés? Mikor leszel valamitől jobb?

  • Árnyvadász
    #236
    Annak tűnhet, de itt az a jó benne, hogy ha kihagytál területeket és küldetéseket, akár még a játék elejéről, mikor mondjuk ötös szintű voltál, akkor is van/lesz értelme visszamenni oda mondjuk negyvenes szinten például, mert egyrészt kihívást is fog nyújtani, másrészt tapasztalati pontban is kellő mennyiségűt kapsz cserébe. Ha maradna minden ötös szintű és a minimális xp mennyiség, nem érné meg. Hagynád a fenébe. Főképpen amiatt, mert a felszerelés amit kapnál jutalomként, az is ötös szintű lenne és azzal mit kezdesz 40-esen? Ugyanígy ha pénz, nyersanyag és egyéb üti markod, arányaiban lényegesen többen kapsz, mint ha minden maradt volna az alacsony szinten.

    A rendszer amúgy nem annyira szar, mint elsőre tűnik:

    Úgy működik, hogy azokon a részeken ahol alacsonyabb szintű ellenfelek voltak, kettő vagy egy szinttel lesznek így alattad. De persze ez nem jelenti azt, hogy nem mehetsz olyan területre ahol meg jóval magasabb szintű feladatok várnak. Három szinttel magasabb még megcsinálható, ha nem túl kemény az ellenfél. Ami lényeges, Te döntesz mit vállalsz be. Végtére is úgy lett megalkotva az egész játék, hogy ezt a batárnyi mennyiségű tartalmat simán végig is tudod játszani, úgy hogy közben 100+ órát beleraktál és közben végig pariban voltál az ellenséggel. Nem az a Morrowind-es szituáció lesz, mikor mondogattam magamban: jaj jön a levegőből az a csúnya madár, meg mennyi van belőle... de unom már... aztán --> igaz nem is lényeg, hisz csak egy ütés. :D

    Van persze olyan játék ahol ez a rendszer nem jó, de itt hasznosnak vélem, tartom, a fent leírtak miatt.
  • Kandurex
    #235
    Mik szinteződnek? Ugye nem veled fejlődnek az ellenfelek buziskodásra gondolsz igaz e? Játékgyilkos faszság az, egyetlen pillanatig nincs értelme a fejlődésnek.
  • Árnyvadász
    #234
    Már a játék vége felé járok (idő: 80 óra, sztori: 89%, szint: 48), de nekem is elnyerte a tetszésemet ez a fajta rendszer. Végső soron az is jó döntés lett, hogy felszinteződnek a küldetések és az ellenfelek. Így ha befejezném amit akarok, akkor is lesz kedvem folytatni a játékot. Ennyi van még hátra a kitűzött célokból:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A Ghost megölése. Természetesen már tudom ki az, csak el kell menni érte. Többi tag értelemszerűen halott. A medúzával való küzdelem az utolsó relikviáért. Ezzel csak azért vártam idáig, mert 50-es a szintje a küldetésnek és ha elérem, akkor mennék oda, de ott is csak egy gyors utazás kell és leverni. Ha ezek megvannak, akkor a fő küldetés szálak közül befejeztem mindet. Amúgy a vérdíjért rám küldött zsoldosok listájában az első vagyok, a történettel, vagyis a családi szállal pedig már végeztem. Mellékküldetésekből van kb. 10-15, meg kérdőjeles helyekből olyan 30 kb. Ezeket majd utólag megcsinálom, ha kedvem lesz hozzá és a hajófejlesztést is befejezem. Ott ha jól emlékszem 9 fejlesztés van, ebből 5 már arany/max, de ide aztán kell a pénz és a nyersanyag. Felszerelésemre viszont jutott, ott mindenem 48-as szintű és legendás.


    A térképen van még 2 sziget és egy pici kis szárazföldi rész, Makedónia mellett, amin nem jártam. Idővel azért ezt is megcsinálom. Kiegészítőkre kíváncsi leszek. Várom már az elsőt nagyon. :)
    Utoljára szerkesztette: Árnyvadász, 2018.10.30. 09:55:11
  • mike01010101
    #233
    Rengeteg nyersanyag kell és pénz, de én pont arra gondoltam játék közben, hogy végre egy játék amiben a vége felé (kb 90 óra, 48-as szint és 63% sztori) még mindig hajtani kell a fejlesztésért. Más játékokban a végén már belefulladok a pénzbe, kupakba, alapanyagba.
    Ennyi idő után már látom a játék előnyeit-hátrányait. Ha az egész sorozat ívét nézzük, 10 éves folyamat, rengeteget fejlődött. Egy igazán évezhető, light rpg lett belőle, sokkal inkább witcher3 játékérzettel mint mondjuk AC2 vagy AC3 érzéssel. Az rpg részt még lehetne mélyíteni, de összességében szerintem a legjobb AC.
    Egy durva dolgot tudok mondani: a világ nem elég nagy. Minden 100-200m-en van valami, nem érzem a távolságokat. A tenger ugyanaz. Nincs egy olyan pont ahol tényleg "nyílt" tengeren lennél és nem látnád a partot. Kb a Balaton ilyen. De ez biztos csak az én nyavalygásom.