3193
Fallout 76
  • Munkie
    #865
    És még hányan nyomják kismillió cikk alatt: "láttam jútúbon hogy szar!"
    hát bmeg... mai szint
  • Ryder62
    #864
    Imádom ezeket az megmondó embereket Youtuben. Aki ezek alapján dönt az meg is érdemli.
  • nordan
    #863
  • darkSectorxxx #862
    Adom a pontot.
  • PiszkosFred
    #861
    Mert 00:01-kor mar november 14. lesz es ha nem indulna ejfelkor, akkor reggelre tele lenne a reddit sirassal. A vicc az, hogy azert irtak 00:01 orat is, mert az emberek sosem tudjak az idiota am/pm idopontoknal, hogy a 12:00pm az most ejfel vagy del, de igy 00:01am mar egyertelmubb (bar meg igy is van aki ebed mellett akart kezdeni) :)
  • darkSectorxxx #860
    Hát van értelme.
    Egyrészt sokan vannak fent ilyenkor, másrészt nem a mi időnkhöz igazodnak a külföldiek, van hogy máshol nappal van.
  • darkSectorxxx #859
    Isten ments. :D a Fallout nekem túl összetett, csak sok haverom játszik vele. Próbálta a beta-t. Nekik informálódom néha. :)

    Jó ez a Fallout de nem az én stílusom saja.
  • Munkie
    #858
    jesus, mi a retek értelme van éjfélkor a hét kellős közepén elindítani

    szóval lényegében akkor ma éjféltől már pörög a cucc?!
    Utoljára szerkesztette: Munkie, 2018.11.13. 09:31:46
  • gregoryan
    #857
    Te pedig Red dead 2 mellett gyorsan kicsi Falloutot is letolsz?
  • gregoryan
    #856
    Sajnos nem repül már :((. a Minap néztem egy összefoglaló videót az életpályájáról... komoly lehetett.. Csak sajnos veszteségességbe fulladt..meg az az ominózus baleset sem tett túl jót a renoméjának..
  • darkSectorxxx #855
    Terád külön lauch time lesz majd :D
    15.-ére, nehogy összekavarjon a repülés :)
  • lammaer
    #854
    Mi a szösz, repül még a Concord? Nem szerelték le az összeset?
  • darkSectorxxx #853
    Akkor jól sejtettem... :)

    Have Fun
  • gregoryan
    #852
    Várjatok, én épp Concord gépen leszek Taipei-ből Sao-Paulo-ba tartva..természetesen Sydney-ben feltankol a repülő...

    akkor most hogy lesz ez? :D
  • Hexex86 #851
    Az nem lenne rossz. Akkor holnap egész nap lehetne tolni?
    Szerk.:

    Utoljára szerkesztette: Hexex86, 2018.11.13. 07:43:32
  • darkSectorxxx #850
    Pc-n éjféltől szokták. Azaz 0:01

    De steam pl 19:00-től....
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2018.11.13. 07:36:07
  • Hexex86 #849
    Lehet tudni hánytól lehet tolni 14.-én?
  • Irgum76
    #848
    de nálam nincs az instalálhatók között
    bár most haver azt mondta, hogy aki digitálisan vette meg valószínűleg csak az töltheti előre
  • PiszkosFred
    #847
    Konzolon igen, ott muszaj lesz ujra lekapni a teljes jatekot.

    PC-n nekem nem tolt egyelore, tovabbra is 1.0.0.6-os verziot ir a launcher. Gondolom majd csak erkezik valamikor valami kis update, szerencsere a bethnet fiokomon megjelent a "FO76 - game" sor is a korabbi b.e.t.a. es harom friend pass mellett, igy nem aggodok. De, majd utananezek, lehet en hagytam ki valami fontos lepest :)
  • Irgum76
    #846
    preload
    most már lehet előtölteni?
  • PiszkosFred
    #845
    Eddig azt mondtak, hogy nincs, de ma kiderult, hogy mindenkeppen lesz kesobb respec, ez mar hivatalos. Plusz par extra a kozeli jovoben:

    And this is just the beginning. We have an incredible list of updates we’ve begun work on – from C.A.M.P. building improvements, new quests and events, new Vaults opening, character respecing, a faction-based PvP system, and much more.
  • Irgum76
    #844
    csak azért furcsálltam az 50-et
    mert én az s3-as interjúban 20-ra emlékeztem
    mondjuk így belegondolva elég kevés lenne
    Utoljára szerkesztette: Irgum76, 2018.11.12. 18:01:44
  • PiszkosFred
    #843
    Kozben megneztem a tervezot, 56 pontod van osszesen, ebbol 1-1-1-1-1-1-1 mar eleve kiosztva, igy 49 pontot tudsz szabadon elosztani az 50-es szintre jutas kozben.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.11.12. 17:51:54
  • PiszkosFred
    #842
    Marmint a karakter szintje ha 50 lesz, akkor kapsz utoljara SPECIAL pontot, utana az mar ugy marad. De az XP-t tovabbra is szamolja, hogy kapj kesobb perkeket, vagyis a progress nem all le, csak a szinted es a SPECIAL pontjaid allnak meg.

    SPECIAL-nal az egyes ertekek maximum 15-osok lehetnek, es a szintezes alatt azt hiszem 55 pontot kapsz osszesen (szintezes, rewardok, ilyesmi - de ezt csak olvastam valahol, eloben 17-es szint korul vagyok), azokkal kell majd gazdalkodni.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.11.12. 17:49:51
  • BarneyK
    #841
    Level 50-nél nagyobb szinten már nem kapsz pontot, és egy special max 15 pontot kaphat.
    50 felett 5 szintenként kapsz még kártyákat.

    Viszont már nagyon sírnak az emberek a pontok újraosztását illetőek, mivel ha hoznak be egy új kártyát, vagy valami balance történik, ami miatt változtatni akarnék a statokon, akkor nem lehetne..

    Én amondó vagyok, hogy vagy Atom-okhoz, vagy 1000 caps, vagy hasonlóhoz kéne kötni a pontújraosztást, és nem lenne gond.. 20as szinten már volt ~2500 caps, szóval annyira nem vész pénz, de mégis nem összevissza variálgatás, tehát meggondolná az ember.
  • Irgum76
    #840
    lvl 50?
    nem 20?
  • gregoryan
    #839
    térjünk :)
  • PiszkosFred
    #838
    Ezzel a kerdessel terjunk at a FO4 topikba :)

    Ami a FO76-ot illeti, barmit is lootolsz, szerzel, lopsz, stb. - az a "zsebedbe" kerul (inventoryba). Ha elbontod oket (scrap), akkor az erte kapott nyersanyag/epitoanyag is a zsebedben marad/kerul. Ezeket hurcolaszod magaddal a vilagban minaddig, amig le nem rakod a sajat kozponti tarolodba (stash).

    Jelenleg az a helyzet, hogy statokat/SPECIAL pontokat nem lehet ujraosztani, de a perk kartyakat barmikor varialhatod. Elvileg 50-es szintet elerve tobb SPECIAL pontot mar nem kapsz, de perk kartyakat meg mindig tudsz szerezni, akar az osszeset unlockolhatod.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.11.12. 13:42:19
  • gregoryan
    #837
    de jók vagytok :)
    nézem is köszi.
    gondolom nem lehet ismét elosztani a perkeket ha már ki van osztva igaz?
  • gregoryan
    #836
    Hello.
    mit jelent, hogy összekötni a településeimet?
    Én igazából ezt az egész építkezős módot ahogy lehet kihagynám, de amit lootolok, pl egy instance-ban, na AZ hogyan kerül vissza a bázisra? vagy hogyan lehet egy instance-kórház, magánház akármiből kihozni a lootot, hogy az utána felhasználható is legyen? Gondolom településnek nem a felfedezett település számít, hanem ahova építesz nem??
  • Irgum76
    #835
    Hi, írtam a Fallout 4-es topikba pár tippet
    hogy ne legyen off



    Utoljára szerkesztette: Irgum76, 2018.11.12. 12:54:37
  • PiszkosFred
    #834
    Szedjuk kette a dolgot :)

    FO4:
    Minden workshop tartalma alap esetben csak helyben erheto el. Ha van 6-os charisma es Local Leader 1-es rangu perked, akkor erdemes osszekotni (supply lines - epito modban kijelolod a settlert, nyomsz egy Q betut es kesz is) a workshopokat (telepuleseidet). Ehhez egy settler kell, aki onnantol a ket telepules kozott fog ingazni, es ezaltal a ket osszekotott workshop tartalma megoszlik. Minel tobb telepulest kotsz ossze/be a halozatba, annal tobb workshop tartalom valik elerhetove. A tarolhato cuccok szama szinte vegtelen.

    Amig nem kotod ossze ezeket, addig mindig helyben tarolod a dolgaidat, vagy hurcolaszod magaddal.

    Tulterheles eseten nincs fast travel es nagyon lassan kozlekedsz.


    FO76:
    A felszedett targyakat szerencsere surun le tudod bontani (scrap) nyersanyagga, dugig van a vilag munkapadokkal. De, ekkor mindig a sajat inventorydba kerul a lebontott anyag, nem marad ott a munkapadban. Kvazi semmit sem tarolsz a vilagban, csak amit le akarsz dobni, mert mar nem kell es nem hasznos. Minden, amit a vilagban hagysz, idovel despawnol (vagy felveszi egy masik jatekos).

    Ami hasznos cucc, azt egy sajat ladaban, a "stashban" tarolod. Ennek a merete jelenleg 400 egyseg.
    Ezt a stasht ket modszerrel erheted el:
    - Vagy letrehozol egy tabort barhol, barmikor es ezen belul lerakod magad melle a ladat (ekkor a bazisod is koltozik oda),
    - Vagy vannak kozossegi pontok a terkepen, ahol van kihelyezett tarolo.
    - Mas jatekos hazaban/bazisan talalhato stash is megnyithato, de mindenki csak a sajat ladaja tartalmahoz fer hozza, lopni nem tudsz.

    Sajnos a FO76-ben hiaba raksz le egyedi extra tarolokat a hazadba (szekrenyek, polcok, stb.), azokkal is csak a kozos "stash" tartalmat ered el, vagyis egyelore csak disznek vannak. Ebbe a kozponti stashban tarolsz mindent, ide kerulnek a fegyverek, pancelok, nyersanyagok, loszerek, barmi, amit nem akarsz eldobni.

    Itt is igaz az, hogy egy-egy 6 kilos, 6 darab steelt ado random targyat erdemes ledaralni es ugy tarolni, mert a 6 steel lehet, hogy csak 1 kilo lesz. Illetve, erdemes gyujteni a plasticot is, mert segitsegevel tombositeni (bulk) tudod a nyersanyagokat, es igy peldaul 100 darab steelbol tudsz csinalni ugyanannyit ero, de fele annyi "helyet" igenylo Y steel rudakat. A 400 ferohely csak eleinte tunik soknak, de par ora jatek utan mar ki is notted.

    Na most a FO76-ban ha tul vagy terhelve, akkor ezuttal a mozgasod nem lassul, nem is sebzodsz kozben, viszont nem tudsz futni/sprintelni - sot, neha meg kell allnod pihenni - es tovabbra sincs fast travel.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.11.12. 12:17:30
  • gregoryan
    #833
    Azt mondjátok meg hogy lesz ebben a junk tárolás? olyan mint a sima 4 ben, hogy ha bemész egy házba kilootolod, és ott egy workbench, akkor beteszed abba, mert már 3xosan túl vagy terhelve, és akkor azt baszhatod, mert nem viszi át a főbázis bench-be?
    vagy én csinálok rosszul valamit a 4 ben is? mert kb ha nem vissza vissza ugrándozol a főbázis bench-hez, akkor minden junk elvész amit leteszel..
    Valahogy nem vágom ezt a loot kezelést a fallout 4 ben.. mert ahhozképest elég gyenge a karakter, de sok a loot, hogy lehet midnent egyhelyen tárolni, szétszedni és kraftolni?
    olvastam valami supply-chain-eket kell kialakitani, de valóbanennyire bonyolult lenne, ha bemész pl egy kórházba, ami egy instance, és onnan csak kicammogni lehet a loottal, vagy lehet valahogy bedobni bench-be és az megmarad?
    mert ugye FASTTRAVEL felejtős túlterhelve.
    PLs help
    Utoljára szerkesztette: gregoryan, 2018.11.12. 11:21:16
  • Munkie
    #832
    Aki 3rd partytól vásárolt (pl G2A , kinguin stb) az kapott már kódot? -Elvileg megjelenéskor, de gondoltam hátha-
  • PiszkosFred
    #831
    Nem olvastam meg ilyen panaszt. Sot, minta remlene, hogy valaki a betak soran ugyanugy nevezte el a karaktereit es engedte a jatek :)

    Azt erdemes tudni, hogy az account neved latszik mindenhol a jatekban, az alapjan azonosit a jatek es a tobbi jatekos is ugy lep kapcsolatba veled, a karakterek egyeni elnevezese sehol sem jelenik meg, csak szamodra, igy szerintem utkozni sem utkoznek majd.
  • Alanw
    #830
    kis,lenyegtelen kerdes:volt olyan akinek mas nevet kellett adni a karakterenek mert esetleg a rendszer jelezte hogy az mar foglalt?
  • PiszkosFred
    #829
    Hat, lehet igazad van, vagyis hogy nem automatikusan tamadt a turret, hanem ram lott a jatekos/hazigazda eloszor es csak utana lottek a turretjei, nem tudom mar.
    De, az biztos, hogy
    1. Beleptem es a bazisom eltunt.
    2. A helyen egy idegen jatekos bazisa allt
    3. en pont az epitett hazon belul spawnoltam.
    4. Volt egy kis login lag (2-3 sec mire mindent betoltott) es azt vettem eszre, hogy lonek ram
    5. A turretek mindekeppen, de akkor lehet, hogy csak azutan, ahogy a jatekos/hazigazda is elkezdett loni
    6. alig sebeztek, de azert fogyott a hpm, ezert olajra leptem.
    7. nem lottem vissza.
    8. nem jott utanam, igy nyomtam egy stimpackot es leraktam picit odebb a bazist.

    Megkeresem a videok kozott a jelenetet es visszanezem.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.11.11. 18:18:10
  • Irgum76
    #828
    most jutott eszembe, hogy ez nem teljesen így van mert volt egy power armoros illető aki a campem körül lófrált amíg én aludtam majd felébredtem gondolkoztam, hogy belepuffantok aszt a turetek majd lerendezik de mondom nem leszek geci
    mutatott egy hüvelykujjat aszt távozott a turetek nem lövöldöztek rá csak úgy
    (bár lehet le voltak strapálva arra már nem emlékszem)
  • Irgum76
    #827
    hát akkor ez így elég nagy badarság remélem változtatnak rajta
    engem egyszer lövöldöztek de azt hittem azért mert wanted voltam épp (egy baleset kapcsán)
    és szerintem jóval durvábbak a turetek mint fo 4 normálon
    én relatív mesterlövész puskával 7%-os esélyjel találtam volna el miközben ő még mindig betalált
  • PiszkosFred
    #826
    Nem orulok neki en sem, mert a gyengebbik nettel rendelkezo emberek koze tartozom a magam 15 megas netevel, de meg ezek mellett is, ha annyi eletem lenne, ahanyszor egy Betabol vagy Early Accessbol kijovo jatek klienset ujra le kellett toltenem, akkor basszus megelnem, hogy a kolonizalt Marsra jarnek rock koncertre. :)
    Hozzateszem, hogy a PC-sek csak egy kisebb meretu patch-t kapnak, a konzolosoknak kell letolteni ujra, mert a B.E.T.A. es a vegso jatek a Sony es a MS zart rendszere miatt ket kulonfele produkcio, kulon termek azonositoval, stb. Nem a javitas miatt kell ujra letolteni az egeszet, hanem a konzolok rendszere miatt.
    To clarify for those asking, you are safe to remove/uninstall B.E.T.A from your Xbox One or PlayStation 4. PC players will receive a small update to their existing B.E.T.A. download to prepare them for November 14.


    Nem irigylem azon gemszar olvasokat sem, akik jatszanak az Overwatchcsal is, mert - spoiler -, ott is jon/jott egy olyan valtozas a kliensben, ami miatt a - mar megjelent - jatekot ujra le kell tolteni. Szegenyek. :)

    A gemszart meg hagyjuk, megint kb leforditottak egy kotakus cikket anelkul, hogy fogalmuk lenne az egeszrol, vagy csak utananeztek volna egy picit a dolgoknak...
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.11.11. 17:19:34