3201
Fallout 76
  • PiszkosFred
    #1114
    Hat, nem vagy egyedul. :) Egyelore en a terkep csak kis reszet ismertem/fedeztem fel eddig (es teljesitettem a kveszteket is, nem csak atutaztam), igy van meg a kovetkezo 1-2 honapra kontent (estenkent jatszok, nem 24/7-ben), nyugodt vagyok. De elobb-utobb el fog fogyni az is, es akkor leszek kivancsi, hogy mi lesz, mit kapunk, milyen surun, milyen minosegben. Egy ESO fele, fixen 3 havonta erkezo kisebb es evente erkezo egy nagyobb (kieg) tartalmat el tudnek kepzelni.

    De ha nem jon, akkor is lesz a jatekban - jelen allas szerint - par szaz oram, igy ugy fogom magara hagyni Appalachiat, hogy jol elvoltam es majd egyszer visszanezek. Vagy nem. :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.11.22. 15:24:37
  • Munkie
    #1113
    Szerintem a FO:NV egy FO3 újracímkézés, pedig ettől még remek játék volt :D
  • PiszkosFred
    #1112
    > de azt már látom, hogy az a szöveg, hogy 4x akkor mint a Fallout 4 az csak egy vicc lehetett.

    Fogod meg ezt maskent latni, foleg a belso tereket is figyelembe veve :) Elsore nem tunik nagyon nagynak a terkep, de aztan elkezdesz elni benne, es az lesz, tobbszorose a jatekter a FO4+FH kombonak. Szamszeruleg is, es elmeny szempontjabol is.

    > Az viszont igaz, hogy ez nem egy új, önálló játék inkább a Fallout 4 multi elemekkel feldúsított kiegészítője.

    Sot, menjunk tovabb, ez alapjan a FO4 akkor a Fallout 3 (lenyult) rajongoi modokkal felpimpelt verzioja, vagyis a FO76 = remastered FO3 goty kiadas modokkal.
  • Myselor
    #1111
    én a legjobban arra leszek kíváncsi mikor fullad ki a játék.mert ha nem nyomják bele folyamatosan a tartalmat akkor egy sea of thieves sorsra jut hamar.
  • mike01010101
    #1110
    Csak rászántam magam és megvettem. Még csak a felszínt kapargatom, de azt már látom, hogy az a szöveg, hogy 4x akkor mint a Fallout 4 az csak egy vicc lehetett. Szerintem inkább kisebb a térkép mint a Fallout 4. Az viszont igaz, hogy ez nem egy új, önálló játék inkább a Fallout 4 multi elemekkel feldúsított kiegészítője.
  • Komor88
    #1109
    Mindenben igazad van. Csak fel akartam hívni a figyelmet arra, hogy mondjuk a Slugger-ből nem csak 3-at választhatsz, hanem akárhányat, és akárhány 3-as pakkot csinálhatsz belőlük, de csak 1 Slugger-t használhatsz (a random perkek között meg simán jöhet olyan, ami már van).
  • Ryder62
    #1108
    "Ez egy 200-300 órás játék, ha valaki azt mondja hogy ő a 2-3 barátjával együtt fogja végigjátszani ezt 200-300 órát, az nem ezen a bolygón él. Az meg hogy minden vadidegen hülye belepiszkáljon annak semmi értelme. Ez egy lassú, karakterfejlesztős, építkezős játék, tökéletes élmény lenne egyedül is."

    Miért is? Ez valójában egy Fallout 4 kiegészítő. Fallout 4 játékmechanikáját már kicsit unom, és ha a 76 pont ugyan olyan lenne elég gyorsan ráunnék. Pont hogy a coop adja meg az újdonság varázsát, szórakoztató és jó élmény a kedvenc világomban haverokkal coopozni.

    A többi játékos meg eddig nem sokat zavart.

    Karakter fejlesztés nagyon jó valóban, hogy a játék add perkeket te meg csak választasz egyet. Pont hogy nem lehet abba az irányba fejlődni amerre akarsz.

    A egyedül npc-k nélkül, párbeszédrendszer teljes nélkülözésével ez egykiherért valami.

    Mint egy multis játékot botokkal tolni... lehet, de minek...

  • mike01010101
    #1107
    Teljesen egyetértek veled, de pont ez is azt igazolja, hogy teljesen felesleges volt rákényszeríteni a multit arra aki ezt nem akarja. Mindegy, most már ez van :)
  • Munkie
    #1106
    Jól beszél :) én pont ezért is tolom vele a hibái ellenére :d
  • nordan
    #1105
  • PiszkosFred
    #1104
    Kulon kell szedni a coop meg a solo reszt, en legalabbis kulon veszem.

    En a nyugdijas tempoju, megfontolt, raeros es nem rohanos gameplayt szeretem es itt is van ra lehetoseg, szerencsere. Igy aztan nalam peldaul a komolyabb jatek az soloban tortenik, azt elvezem igazan, akkor szippant be a jatek es nem ereszt.

    De neha jo, ha van egy csapat, akikkel marha jol szorakozol ha funbol nyomod es konkret cellal - komolyabb ellenfelek, eventek, bohockodas, stb. Nyilvan en sem tudnek csak es kizarolag partyban jatszani es ugy csinalni vegig minden tartalmat a jatekban, az nem az en vilagom, de van, amikor jo egy kicsit okorkodni, kalandozni az ismerosokkel. Mint a hetvegi sormeccsek vagy nyari bicikliturak. Egesz evben minden nap senki sem akarja, de amikor leszervezzuk es megbeszeljuk, akkor az adott evben azt a par alkalmat mindenki varja.

    Jovore lesz majd privat vilagok/szerverek/sessionok inditasara lehetoseg egyebkent, ha minden kotel szakad azzal teljesen kivedheto a tobbi jatekos jelenlete.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.11.21. 20:29:28
  • Gibor
    #1103
    +1
  • Munkie
    #1102
    Nem értelek, megjelenéskor kezdtem egy karit, most vagyok 49-es (szóval minden régión átmásztam már), hol soloban hol ismerősökkel játszok, vadidegenekkel viszont csak elvétve találkoztam. (Olyankor meg kb egy integetés esetleg ha event akkor összedolgozás majd ismét mindenki amerre lát) ilyen belepiszkálás meg trollkodás... sosem volt (eddig). Lehet szerencsés vagyok :D
  • mike01010101
    #1101
    Szerintem a fő probléma a játékkal az, hogy beleerőltették a multiplayert. Egy rakás új, ötletes dolog van benne, (kártyák, hatalmas világ, surviving dolgok stb), még az is megmagyarázható hogy miért nincsenek emberek, hogy miért jobb állapotú a világ mint a többi Fallout-ban megszoktuk, de ez a hajánál előrángatott multiplayer, ezt nem veszi be a gyomrom. Megcsinálhatták volna úgy, mint a State of decay 2 -ben, hogy teljes értékű, többszáz órás single kaland, de aki akarja idönként beengedheti pár cimboráját. Ez egy 200-300 órás játék, ha valaki azt mondja hogy ő a 2-3 barátjával együtt fogja végigjátszani ezt 200-300 órát, az nem ezen a bolygón él. Az meg hogy minden vadidegen hülye belepiszkáljon annak semmi értelme. Ez egy lassú, karakterfejlesztős, építkezős játék, tökéletes élmény lenne egyedül is.
  • PiszkosFred
    #1100
    Jaja, ezt kerdeztem, koszonom! :)
    Mert potyara nem fejlesztek egy-egy kartyat, ha esetleg "unique" jelleguek igy egyszerre nem lehet oket a berakni a SPEC ala. De igy akkor fasza, lenyegeben 3-2-1 erossegu kartyak boven elfernek, az meg eleg komoly boostnak tunik igy elmeletben. Pl fegyver sebzes novekedesnel, vagy suly csokkentesnel.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.11.21. 19:30:52
  • Munkie
    #1099
    Nem ütik egymást (de lehet én értettelek félre)

    Slugger - Expert slugger - master slugger el fér egymás mellett pl
    ugyanabból a kártyából két azonos szintű viszont nem fér el (nem is lenne értelme, arra ott az upgrade egy 2-es szintűre)


    Utoljára szerkesztette: Munkie, 2018.11.21. 19:29:08
  • Komor88
    #1098
    Az valójában 3 különbözö kártya. Expert meg master elnevezéssel. Nekem megvolt az alapból a 3-as, aztán a bonus káttyákkal kaptam még 1-et (az alapból), de csak az egyiket tudtam használni, ütik egymást.
  • Komor88
    #1097
    Rosszul tudtam, tényleg van egy 15-ös limit.
  • PiszkosFred
    #1096
    Illetve, egy-egy fajta kartyat tobbszor is felhasznalhatsz/berakhatsz egy-egy buildbe, igy peldaul egy shotgun sebzeset novelo 3-as szintu kartya melle mehet a shotgun sebzeset novelo 2-es szintu es az alap 1-es szintu kartya is, csak ehhez kell 6 pontnyi hely az adott SPECIAL erteknel.

    Maxolt kartyakat lehet egymas mellett hasznalni egyebkent, vagyis ket darab azonos 3-as erossegut egyszerre? Nyilvan ezt sem volt modomban tesztelni, azert kerdezem :)
  • Munkie
    #1095
    Pontosan, az alap érték max 15 lehet.
  • PiszkosFred
    #1094
    Koszonom a pontositas. Bar en ugy vagyok vele, hogy oke, hogy kartyat valasztok es az a dontes noveli a SPECIAL erteket is egyuttal, de a vegso nagy kepben a SPECIAL pontjaid lesznek allandoak, a kartyakat szituacionak megfeleloen cserelgeted.

    Az is lehetseges, hogy nincs 15-os limit a SPECIAL-nal, egyelore 12-es a legnagyobb SPECIAL ertekem, nem tudtam eddig letesztelni. :) Mindenesetre en ugy tudtam, hogy csak ugy lehet pl. 20-as egy ertek, hogy extra STR-t ado pancelokkal/targyakkal/kajaval(?) hasznalsz, de az alap unbuffed ertek az maximum 15.
  • Komor88
    #1093
    Valószínű, hogy nincs 15-ös tulajdonság limit ( lásd barbarian, ahol legfeljebb 20-as erőig ad bónuszt, vagyis 21-es erőd bizosan lehet, különben nem volnavértelme ezt leírni). Igazából nem tulajdonságot növelsz, hanem perket választasz, ami azt a tulajdonságot növeli, amelyikből választottad. Kapsz extra vêletlen kártyákat (3-4 darabot) 2, 4, 6, 8, 10 szinten, aztán 5 szintenként. A kátyaválasztások csak 50. szintig növelik a tulajdonságokat, vagyis, ha minden kártyát egy tulajdonsághoz választottál, akkor az 50, a többi 1, és van 49 kártya, amit te választottál, meg kb 40, ami random (lehet köztük olyan, amit te már kiválasztottál, meg olyan, amivel nem tudsz mit kezdeni, esetleg, ha mázlid van, akkor jó kártya is kijöhet).
  • PiszkosFred
    #1092
    Eloszor is:
    Minden szintlepeskor rakhatsz 1-1 pontot a SPECIAL attributumokra, amelyek igy nonek. Az egyes SPECIAL ertek hatarozza meg, hogy osszesen mennyi erteku kartyat/perket tudsz hasznalni. Egy-eyg SPECIAL ertek max 15-os lehet, ha minden igaz.

    Masodszor:
    Kapsz egy-egy uj kartyat/perket minden szinten, illetve paklikat nyithatsz X (5 talan?) szintenkent.
    Minden kartya/perk rendelkezik egy szammal.
    Alapbol a legtobb 1-es.
    De, ezek fejlesztheted, vagyis ha ket darab 1-es erossegu azonos kartyat osszeraksz, lesz belole egy darab 2-es erossegu (es a hatas is novekszik, vagyis a ket darab 1-es kartya 10%-os sebzessel jo esellyel egy darab 2-es kartyat ad 20%-os sebzessel).
    A vege az, hogy lesz egy rakas kartyad/perked, kulonfele erosseggel.

    Harmadszor:
    Es akkor jon a karakter/build resz, a kartyakat hasznalni fogod.
    Ha peldaul a (S)trenght erteked 10-es, akkor hasznalhatsz osszesen 10 pontnyi perk kartyat.
    - 1 darab 3-as (maximum) kartyat + 3 darab 2-es kartyat es meg mindig van 1 pontnyi helyed berakni valami kicsit.
    - vagy hasznalsz 10 darab 1-es kartyat
    - a variacio vegtelen.
    A kartyakat barmikor cserelheted, de az osszeguk a SPECIAL attributum aktualis erteket sosem lepheti at.
  • Ryder62
    #1091
    Hogyan működik ez a perk rendszer meg level up? Így elsőre elég kusza.valaki le tudná írni pár mondatban?
  • Hyder
    #1090
    Csinálj otthon farmot (Muton, Tato, Corn) adj hozzá P. Watert a tűzhelyen és ad 2 Adhesivet
  • Ferrari23
    #1089
    5 körül játszottam kicsit, akkor megvoltak a küldetések, most megint nincsenek :D Tiszta vicc....
  • drop
    #1088
    pc egyébként köszi relog nem oldota meg
  • PiszkosFred
    #1087
    PC? Konzol? Az biztos, hogy sokan szivtak vele mostansag, de egy teljes relog visszahozta a tobbsegnek. Akinek nem - rendszerint dc, aramszunet, stb. miatt - annak valoszinuleg varnia kell a kovetkezo patchre. Esetleg irni a supportnak. Redditen nezz szet, hatha irnak valami megoldast!
  • drop
    #1086
    valaki tudja a megoldást hogy visszakapjam a küldiket ?vagy javításra várni kell megint?
  • Andule
    #1085
    Amikor en beleptem vhogy fel 8, fel 9 korul akkor mar nem voltak Q-ek abszolut szoval csak rohangaltam es felfedeztem
  • Munkie
    #1084
    Én a patch óta rendszeresen kékhalált kapok félóránként :D Persze lehet semmi köze hozzá, de fura, hogy eddig jó volt.
  • Ferrari23
    #1083
    Kifagyott a game, visszaléptem, az összes küldetésem eltűnt :D Pip-Boyban sem jelez egyet sem, csak azokat, amiket már megcsináltam. Faxa :D
  • PiszkosFred
    #1082
    Legalapvetobb novenyek kellenek hozza (tato, mutfruit es corn) meg nemi tiszta viz es kesz is.
  • Andule
    #1081
    Vannak helyek ahol alt. 3as bandaba verodve vannak nagyobb monsztak, (pl darazsak vagy antler-ek vagy mackok ...) ok mindig dobnak 6-7 korul egyenkent. Mikor erre rajottem futottam egy gyors kort ezek kozt es rogton lett 60-70 kozotti ragasztom.

    PA lelohelyeket meglesem majd, thx
  • Irgum76
    #1080
    köszi Fred
    vagy vegyél 200 caps körül van 10-es pakkban
  • PiszkosFred
    #1079
    csinalj egy farmot es gyarts novenyekbol :)
  • Ferrari23
    #1078
    Adhesivet hol az istenbe lehet találni, mert nekem sosincs :D Azt tudom, hogy mikben van, de sose találok olyan cuccok...
  • PiszkosFred
    #1077
    Hat, elvileg csak eselyed van megtanulni (nem biztos, hogy elso bontasbol megtanulod), illetve ha megtanultad, akkor csak az adott fegyvertipushoz tudsz majd gyartani tavcsovet, nem mindegyikhez.
  • Irgum76
    #1076
    ha távcsöves pisztolyt elszkreppelem akkor lehet távcsövet gyártani?
  • Munkie
    #1075
    Igen, ill modolhatóak, de az sztem FO4-ben is így volt. Küllemre mondjuk asszem van különbség, kivéve a 45-51b-60, mert szerintem azok egy és ugyanúgy néznek ki, de benne van az X-1 proto is :)