3201
Fallout 76
  • Andule
    #1439
    nekem volt h akadt de nem ennyire surun es sanszosan nem ennyire durvan. idegesitonek idegesito volt de azert egyutt tudtam vele elni, ill nem tudtam kizarni teljesen h nem a gepem szorakozik-e. (erdekes amugy h a sokat szidott Top of the World-nel viszont nem volt alt semmi baja, inkabb random szorakozasnak tunt)
  • lammaer
    #1438
    No én is aktiváltam a terméket, mentem vele egy próbakört csak úgy kiváncsiságból.

    Egyetlen gondom van vele... 20-30 másodpercenként megmerevedik a játék 0.5-2 sec időtartamra. Veszem lefele apránként a minőséget, textúrarészletességet, árnyékokat de ez nem változik. Egyébént teljesen ok az FPS de ez igynem ok.

    Volt vkinek hasonló?
  • PiszkosFred
    #1437
    Idegesitoek szerintem is a 200 kupakos vendorok, de mivel csak az adott frakcioba tartozo vendorok vannak kozos kasszan, igy kijatszhato a dolog, es naponta kifoszthato tobb vendor 200-as limitje is :)


  • Sunsetjoy
    #1436
    Ha majd elkezded nyomni a játékot, vegyél fel socialban, a név egyértelmű. :)
  • Norbertboy
    #1435
    Nekem is nagyon tetszik a játék. Én sok korai hozzáférésű játékkal játszottam, szal hozzá vagyok szokva a bug-okhoz. Biztos idővel rendbe rakják a játékot.
  • Munkie
    #1434
    Szíved joga. Engem 400 óra alatt sem tudott annyira kiakasztani, hogy el sem akartam indítani. Lehet túl higgadt természet vagyok.

    Szerk.: mondjuk ha utánaolvasol, akkor van megoldás 1-2 dologra a leírtakból
    pl:
    https://cigiszunettv.wixsite.com/blog/blog/fallout-76-traider-ek
    Utoljára szerkesztette: Munkie, 2019.01.03. 09:58:12
  • Ryder62
    #1433
    Kezdem érteni a felháborodást a játék körül. Kb 40-50 óra alatt kirajzolódott: a játék tele van idegesítő hibákkal, jelen állapotban hulladék.

    Pár észrevétel ami eszembe jut hírtelen:

    - Az ellenfelek újra spawnolnak 5-10 percen belül. Ha egy adott helyszínt kipucolsz, de nem hagyod még el jó eséllyel a nyakadba spawnolja a játék. Könyörgöm milyen programozás ez? Fusson le egy ellenőrzés hogy egy adott sugarú körben van-e játékos vagy sem.
    - Vendorok közös pénzen vannak. A legjobb whitespring, van vagy 10 vendor, de mindegyik egy közös kasszán van. Tehát ha az egyiknél a 200-as kereted kimerted, akkor a többinek nem tudsz eladni. Bravó. Így hogy adjam el a szarjaimat? Hogy legyen pénzem? Hogy vegyek bármit is? Minek ennyi vendor akkor ide?
    - Camp system: felépítek egy campet, jönnek a szuper mutánsok és szétverik. Ok, repair. Ez még rendben is lenne. De leteszek víz tisztítót hogy ne kelljen boiled wateral hülyéskedni, mert az radot is add. Elmegyek barangolni, mire visszamegyek, mind két generátor romokban. Aha, míg távol vagyok, hogy védjem meg a campet? Letettem turretet, és azt hallom hogy egy molerat csámcsog a generátoron. A turret meg le sem szarja hogy enemy van elötte. Szuper.

    Rakás hibája van a játéknak. Addig nem fogom elindítani sem míg a legalapvetőeket ki nem javítják.
  • lammaer
    #1432
    Hát, csak a cím alapján, ha 400 órát beletoltál annyira rossz nem lehet... de mindjárt el is olvasom :D
  • Andule
    #1431
    hirerteke is akkor van ha
    A, 15 eves vagy fiatalabb vagy, B ha ataludtad az elmult 15 evet.
  • PiszkosFred
    #1430
    Valoszinuleg nem az (majd megmondja vki, ha az), de a facen meg par Falloutos csoportot kihagytal a szorasbol.
  • molnibalage83
    #1429
    OFF?

  • Munkie
    #1428
    Egy apróbb szösszenet a részemről.

    Fallout 76 - Tapasztalatok 400 óra után
    Utoljára szerkesztette: Munkie, 2018.12.30. 16:12:57
  • Dzsí Pí
    #1427
    Van vki, aki az Overseer-es küldit be tudta fejezni? 18 db overseer-es holotape-m van és a chalenges-ben is megvan a 17/17, mégsem zárta le. vkinek tipp?
  • lammaer
    #1425
    Nekem meg meg kellmég hogy érkezzen... rázódni együtt jó :)
  • Sunsetjoy
    #1424
    Persze, csak először bele kell rázódnom mélyebben is.
  • lammaer
    #1423
    Te is fiam Brutus?

    Ha gondolod majd csapassuk együtt...
  • oneal1
    #1422
    hali!

    ha esetleg valaki kiszórná a .45-ös skulókat én vevő lennék a motyóra! köszi!
  • Ryder62
    #1421
    Tegnap két véglet megvolt játékosok szempontjából. Épp barangolok és az úton szembe jött égy 91-es, aki tradelni akart. 100 capsért egy alien blastert adott meg 50 capsért egy revolvert ( nem a 44-es, de azt a lőszert használja)

    Másik meg Morgantownban két játékos provokált minket 5 percen belül.
  • Munkie
    #1420
    so salty
  • Sunsetjoy
    #1419
    Nekem 3850 Ft-ot megért.
  • Xsillione #1418
    Már csak 11 USD-vel kerül többe, mint amennyit ér, feltéve, hogy a bolt ad hozzá egy nejlonzacskót, és akkor egyben megvan a deluxe csomag is.
    Utoljára szerkesztette: Xsillione, 2018.12.26. 20:41:49
  • Irgum76
    #1417
    kari ajándék volt
    nem várhattam vele meg gondolta a franc, hogy pár hét után féláron lesz
  • lammaer
    #1416
    Hát, a black friday idehaza lassan az átverés kategória - félig honosodott csak meg: hype van, akció nincs.

    Amúgy meg játékoknál türelmesnek kel lenni és nem szabad felülni a kezdeti hullámra, elvonul azt szépen megy akcióba...
  • Norbertboy
    #1415
    Mély ponton a játék ára, most kell meg venni!
  • oneal1
    #1414
    legendary explosive shotgun-ra van valami fix lelőhely vagy csak random eshet? esetleg nincs valakinek eladó? :)
  • Irgum76
    #1413
    basszák meg black friday-on egy fillért sem engedtek belőle
    most meg féláron szórják a kurva anyjukat!
    én meg örültem, hogy 18 helyett 15-ért beszereztem
    ehhhh
  • lammaer
    #1412
    Aki esetleg még nem vette meg de érdeklődik, alzán egész akciós még link
  • PiszkosFred
    #1411
    Top of the World tenyleg necces, foleg konzolon esik be az FPS valami miatt. Nalam is esik PC-n, de szerencsemre nem olyan alacsonyra, mint nalad. Eleg sok ellenfel van ott (az adoban is, illetve mellette a taborban), gondolom azert. Ezen nem tudok segiteni sajnos.

    Az ellenfelek respawnolnak. Az lehet, hogy ures egy hely, amikor odamegy, de nem tudhatod, hogy mikor lettek elozoleg leolve az ottani lenyek. En is sokszor jartam mar ugy, hogy epp elkezdtek respawnolni a lenyek es amennyire konnyu volt bejutni, annyira lassu volt kijutni. Hozzateszem, hogy van a jatekban egy ugynevezett "jon a horda" jelenseg is, amikor egy-egy helyszinen spawnol egy legendary es vele egyutt 10-20 ellenfel. Ez nem Event, ez nem kuldetes, ez random jon elo bizonyos helyszineken. Lehet, hogy egy ilyenbe futottatok bele. De, az is lehet, hogy csal a jatek es direkt ki akart nyirni benneteket :)

    Plan es recipe: iszonyu sok van belole. En speciel mindig megprobalom eladni embereknek, vagy ledobom a kezdo teruleteken, mert 0.25 kilo darabja, igy sokaig nem cipelem. Sajnos erre jellemzo, hogy sessiononkent/szerverenkent egy-egy kozos spawnol, amelyet ha vki felvesz, akkor varni kell, amig ujra megjelenik. Nagyon sok talalhato szabadon (asztalokon, konyhapulton, bazisok melyen, stb.), de nagyon sok jon a korabban ajanlott Eventek jutalmaert, Workshopok elfoglalasaert es megvedeseert (meg ha el is veszted a tulajdonjogot logout/dc utan, ezekert megeri az a par perc), illetve esnek mobokbol, bossokbol, queenbol, stb. Mondom, en hetente tobb tucatot szorok ki, mert mar megvannak - sot, ezt utalom a legjobban, hogy az UI nem jelzi, hogy ismered e vagy sem, de meg egy szaros preview sincs egy-egy plannal, hogy megis mi akarna az lenni.

    Loszert gyartani kell, azt is perkkel (arra az idore berakod es akkor majdnem duplajat gyartod le), venni nem szabad, marha draga es felesleges. Ha meg nem akarsz gyartani, vissza kell menni egy-egy lowlvl helyszinre, fogni egy melee fegyvert, szetcsapni a scorched/mutansok kozott es van megint tobb szaz skulo.

    Capsbol tobb tizezer van mindenkinek, neked is lesz. A fegyvereket ne add el, (foleg ne az 1-2 caps ertekueket) hanem bontsd el, a kapott steelbol es egyeb anyagbol gyarts tomboket (bulk - a tinkerer padban) es azt add el a vendornak. Egyedul a plastic az, amit minden esetben rakj el, mert az kell a Bulkhoz. En speciel minden nap 16-17 utan belepek, korbeugralom a vendor robobotokat (mert van akik kozos penzen vannak es vannak akik nem - terkepet lasd lentebb) es eladom a sok szart 200 caps ertekben. Az ugrasok 8-12 capsba kerulnek, vagyis 4 botot meglatogatva csak a sok szar scrapbol jon kozel 750 caps, es akkor meg semmit sem csinaltam, csak junkot adtam el. A jobb es dragabb legendary cuccokrol nem is beszelve, amelyek senkinek sem kellenek, bar hozzateszem, ezek ar/suly aranya rosszabb, mint egy wood/adhesive/steel/rubber/cloth/spring/gear/stb bulk ar/suly aranya, igy van, hogy otthagyom a picsaba (szetbontani ugyebar nem lehet oket, sajnos)

    Ami a harcot illeti, mar nem emlekszem hanyadik szinttol lehet hordani Power Armort, de erdemes felvenni leheto leghamarabb egyet, de ha nincs, akkor is minimum a vazat (Chasis), mert az ad megfelelo vedelmet. Onnantol kezdve mar csak egy jobb melee fegyver es egy shotgun kell neked ahhoz, hogy soha, senki ne jelentsen problemat. Perked annyi van/lesz mint a nyu, ezert nyugodtan lehet varialni, szituacionak megfeleloen alakitani azokat. En peldaul shotgun parti vagyok, combat shotgunommal nincs ellenfelem, csak meg kell varni, amig kozel kerulnek az ellenfelek. Akkor meg shutgon+sledge kombinacioval veguk is van. De mindez csak es kizarolag Power Armor adta extra vedelemmel, anelkul ha bekeritenek, foleg perkek es megfelelo statok nelkul, vegem.

    ui: missile, mininuke, stb. - ezeket fel sem veszem, darabja tobb kilo, nincs nekem ehhez eleg zsebem. Inkabb a kisebb, de bulkkent kelendo cuccokra megyek ra. :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.12.25. 19:32:48
  • Ryder62
    #1410
    Akkor én is írnék egy élménybeszámolót erről a csodáról:

    Pfff. Hol is kezdjem. Tömören: Ez a játék egy rakás szar. Játszhatatlan.

    Kifejtve:

    Haverral 25-30 órát játszottunk a kezdő területen, Élveztük, nem értettük miért utálja mindenki. Átmentünk lvl 15 környékén Savage Divide-ba. Ok ez egy nehezebb zóna, de a karácsonyi napokra beterveztük, és hogy milyen hangulatos lesz itt bolyongani, milyen jókat fogunk gammolni.
    Aha.

    - Vannak területek ahol a játék laggol mint a fene. Konkrétan játszhatatlan. Top of the World. Tele ellenfelekkel és azért halok meg mert itt még megfordulni is 5-10 másodpercig tart. A harc itt kínszenvedés. De érdekes, valamikor 5-10 percig semmi lagg, teljesen jól fut és hirtelen átmegy képregénybe. Elhagyva a helyszínt, a játék megint simán fut.

    - Undorító, gusztustalan csaló játék: Egy farmot néztünk át, és ott volt egy óriás varangy. Magas szintű volt. Ok, nehezen öltük le, No prob, van kihívás. Éppen lootoltunk amikor 4 db 40-es Mirelurk King megjelent a semmiből. Esélyünk sem volt. Kezdtem gyanakodni, hogy nem-e ránk teleportálta a játék. Honnan jöttek? Azért csak látod, hallod, ha 4 db elég nagy ellenfél a közeledbe jön. Ott forgolódok meg minden és szól haver hogy két valami van a hátam mögött.

    - Láttunk magunk előtt egy böszme nagy épületet. Kb 1 percnyire. A térképet megnézve látjuk hogy két másik játékos van ott. Mondom ok, ezt hagyjuk, mert ki lesz pucolva a terület, máskor visszajövünk. De mivel az út, amin mentünk, az épület mellett ment el, megközelítettük a komplexumot. Előttünk 30-as Szuper Mutánsok. Meglepett, de ok, lelőttük őket. Elkezdtünk megint lootolni, kb 5 perc telt el, és konkrétan ránk dobta az ellenfeleket a játék. Láttam hogy hirtelen bespawnolódik elém húsz méterre 4-5 Szuper Mutáns. Ez mi? Ép hogy el tudtam futni. Ráadásul köztük volt egy Suicider.

    - A játékban a balansz ismeretlen fogalom. Kb rávetíthető mindenre. A kereskedelem el van cseszve, Alig találsz caps-et, gondolod ok, de akkor van értéke. Hát nincs. 250 caps egy lábtörlő tervrajzért. Na ne mán. Azért ezt írom, mert érted, egy dekor elem tervrajzáért, kell egy kört szaladnod, minden fegyvert összeszedni, Túlterhelten kell játszanod mert kb 20-25 shotgun, pisztoly lesz nálad. Ezzel visszamenni a vendorhoz, eladod őket darabját 2-3 caps-ért. És ilyenkor realizálódik hogy a fegyverek értéktelenek. Egy 20-as szintű, jó állapotban lévő rakétavetőért 5 capset adott. Megjegyzem 20 a WG-je. Egy Mini Nuke 3 caps. Igen, anyit ért mint egy egy mezei shoti.
    Virágokat kell szedni. Kicsi a WG-jük, kb 0.18, és darabjáért 1 cap-ot ad.
    Szóval egy Mini Nuke kb annyit ér mint 5 db virág (pl az akék ami a 4-ben is volt) és mondhatni minden második bokron nő.
    Megjegyzem: 400 caps-ból 3-4 tárnyi lőszert tudtam venni.

    - Vissza is kanyarodnék az építgetéshez. Ezt a játékot ezzel is reklámozták, hogy majd jól tovább viszik ezt a szálat, és milyen fasza bázisod lehet. Kezdedben minden lockolva van. Oké, ezzel nem lenne baj. De 25 óra alatt 1-2 tárgyat unlockoltam csak, és itt meg is kérdeztem hogy hogyan lehet plant szerezni. Vendor vagy Workshop. De ez úgy lenne jó, ha találhatnál is csak úgy random, pl a piros kis szerszámos ládákban. Ahogyan a kék kis uzsonnás dobozokban meg recepteket. Mert így a kalandozásaid során összegyűjtenél párat. És minél többet játszol, annál több item aktiválódik. De ha nem veszel, vagy nem foglalkozol a Workshopok elfoglalásával (én nem láttam értelmét elfoglalni mert a köv loginnál már úgysem lesz a tiéd) szinte csak az alapokat teheted le lvl 100 fölött is. Bezzeg a Metal Bed tervrajzát sorban dobálom ki, mert rohadásig vagyok velük.

    Szóval a Fallout 76 annyi szórakozást nyújt mint amennyi bosszúságot, de 23.-án este, betelt a pohár, ott mondtam hogy az egészet tönkre vágja az hogy 4 helyszínből 3-nál rád teleportáltatja az ellenfeleket. Egyedül a Radarállomást volt öröm kipucolni (megjegyzem ott is tápos mutik voltak, szóval nem a nehézséggel van baj), amúgy a kb 4-5 órás játékidőből, 3 óra bosszúság volt. Így 20-as szinten, kénytelenek vagyunk visszamenni Forestbe.
  • Irgum76
    #1409
    boldog karit mindenkinek
    PC-seknek óvatosan a modolásal
  • PiszkosFred
    #1408
    A: Instant oda tudsz ugrani abba a sessionbe, ahol a cimbora jatszik, aztan egy kattintassa ott is vagy mellette.

    B: Hat, ezt passzolom. Volt egy kis bazis a startnal, ahova kozosen epitkeztunk egy ismerossel (de kulon objektumokat felhuzva magunk melle), de logout utan eltunik mindig a sajat resz, igy nincs sok ertelme egyelore. Ha minden jatszik, akkor jol nez ki egy kis falu/varos, de egyebkent ennyi.

    C: Solo jatek siman jo, nagyon jol elkolbaszol az ember egyedul a jatekban, istentelen sok a tennivalo, a felfedezni valo, a megoldasra varo feladat, 90%-ban en is igy jatszok es elvezem. Alig talalkozok emberekkel es az aznapi celokat magamnak tuzom ki legtobbszor. Vagyis pl ha fogytan a plastic, akkor eltervezem, hogy hova fogok menni, milyen event, workshop, kuldetes, stb. van a kornyeken, es mire mindezt megcsinalom, el is telt 2-3 ora. Ez is olyan, mint a legtobb open world jatek, hogy elindulsz A-bol B-be, de a vegen mindig van egy epulet, egy banya, egy hely, egy kuldetes, es az A-B utvonal helyett lesz belole A-C-F-D-S-B, ha eljutsz egyaltalan a B-be :)

    Viszont az is ertheto es teljesen jogosan felrott hianyossag, hogy hianyoznak az emberi NPC-k. Neha en is azon kapom magam, hogy egy-egy sztorihoz milyen fasza jo kis cutscenet lehetett volna berakni, vagy egy-egy holotape tulajdonosaval szivesen beszelgettem volna hus-ver emberi karakterkent (is). De, nincsenek, igy tenyleg egyedul vagy a vilagban.

    A tobbi jatekos nem zavaro, ritkan talalkozol veluk, maximum eventek idejen vagy ha megy a le(atom)bombazott golfpalyara grindelni.
  • lammaer
    #1407
    Köszi a részletes élménybeszámolót....

    Olyan kérdésem lenne, hogy mennyire megoldható a közös játék másokkal.. úgy értem tegyük fel van 1-2 srác akivel összeállok játszani. Van e vmi mód hogy gyorsan egy helyre tudjunk kerülni hogy közösen toljuk, egyáltalán látom e amikor belépek hogy a spanok merre kóricálnak?

    Használhatunk é bázisokat közösen, vagy mindenki magának kapar és a közösködés kimerül annyiban hogy együtt lövöldözünk?

    Illetve C kérdés: csak singleplayerként mennyivel jobb vagy rosszabb az F4hez képest?
  • Ryder62
    #1406
    Rendben, köszi az infókat.
  • Irgum76
    #1405
    ha befoglalsz workshopokat akkor egy csomó tervrajzot kapsz
  • PiszkosFred
    #1404
    Robot vendorok + mutans vendor, azokat nezd meg mindig, random arulhatnak terveket
  • oneal1
    #1403
    sziasztok!

    handmadeből illetve lever action rifle-ből melyikek a legjobb példányok és hol találhatóak meg?
  • Ryder62
    #1402
    Hi,

    Épitkezésnél mindenre azt írja, hogy plan kell hozzá. 30 óra alatt a metal bed és a kút tervét találtam csak meg. Van ezeknek valami helye, vagy hogyan lehet ezeket megtalálni?
  • PiszkosFred
    #1401
    Oh, a repair allt nem is tudtam, en manualisan szoktam egyesevel :) Kosz a tippet!
  • Irgum76
    #1400
    "A szerencse az, hogy epito modban latszik, hogy mit vertek szet es konnyu ujraepiteni 1-2 steel/wood alapanyagokert cserebe"

    én mostanában vettem észre, hogy a lerakott camp-nél van olyan opció, hogy repair all azt használtam
    hátránya, hogy csak akkor tudod használni ha az összes összetevő megvan
    úgyhogy gyűjtöttem néhány paradicsomot meg geart aszt már jó is volt
  • Munkie
    #1399
    Tegnap kicsit elépítgettem pár órát az életemből :D

    MNK bázis
    Utoljára szerkesztette: Munkie, 2018.12.22. 22:27:53