3201
Fallout 76
  • T800
    #1519
    Tudsz tippet adni, hogy MrDevil koléga honnan lőhette le 3400 Ft-ért a játékot? G2A-n 5000+ jelenleg.
  • PiszkosFred
    #1518
    Okes, felfogta, de kezded tulporogni megint a dolgokat, picit nyugodj le kerlek. Koszonom!
  • molnibalage83
    #1517
    Ha engem bármilyen - és nem AAA-nek csúfolt cucc - vágna ki így asztalra ilyen rendszeren, akkor én azt a szart vágnám ki kukába és refund. Főleg a kiadás után X hónappal...

    Valahol egészen elképesztő, hogy odáig süllyedt az ipar, hogy működésképtelen termékeket lehet kiszórni a piacra.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.03.26. 13:00:58
  • T800
    #1516
    PiszkosFred: Köszönöm a válaszod! :) Kedvet kaptam hozzá még így is. A lényeg, hogy van benne tartalom! :)
    MrDevil: Hol 3400 Ft?? Tudsz adni egy linket?
  • disorder14
    #1515
    Pár napja vettem meg, mert kíváncsi voltam rá nagyon, hogy milyen. Nagy Fallout rajongó vagyok, de a 76 most eléggé kiábrándított. Nyilván nem a játékmenet, mert csak pár órát játszottam még vele, és ez alapvetően tetszik, de hogy ennyire iszonyat bugos legyen valami még így több hónappal megjelenés után az valami arcpirító. Egyrészt, rossz a hang, mert csak recseg ropog, alig hallani valamit a beszédből. Utána olvastam, nem találtam hasonlót, én meg akármit csinálok nem lett jobb. (persze csak ebben a játékban jelentkezik, ráadásul a menüben minden jó, amint betölt a session akkor kezdi el). Ami viszont még zavaróbb, hogy az eddigi kb. 2-3 órás játékmenetem alatt úgy 4-5ször dobott ki a játék mindenféle hibaüzenet nélkül.
    Egy biztos, ha a hivatalos áron, ~14-18e Ft környékén vettem volna meg akkor nagyon dühös lennék, de így, hogy beszerezhető szinte a töredékéért (4 ezerért vettem) így azt mondom, hogy megérte, mert a bugok ellenére sem érzem azt, hogy egyből uninstallt kéne nyomnom.
    Utoljára szerkesztette: disorder14, 2019.03.26. 11:58:32
  • MrDevil
    #1514
    Figyi ha szereted a Fallout világát akkor nyugodtan vedd meg, 3400 Ft-t bőven megér így hogy már sok mindent javítottak benne, ma jön a PVP szerelmeseinek egy survival mod is.
  • PiszkosFred
    #1513
    Hat, kemeny faba vagtad a fejszedet, ha forumokon akarsz tajekozodni valamirol :))

    Tippre,
    - Az egyik azt mondja, hogy nyilvanvaloan csokkent a jatekosok szama, de meg mindig tele a terkep/server es meg mindig sokan jatszanak vele, rengeteg az ujonnan erkezo.
    - A masik erre azonnal reagal majd a kommentre es elmondja, hogy ne hazudj te fasz, osszvissz nem jatszik vele harom ember, es amugy is, a Bethesda tatott szajjal rohant be a faszerdobe ezzel a bukott szarral.
    - A harmadik az agymosott kommentelo, aki azt sem tudja mirol van szo, igy a gondolatait fomalo es iranyito streamer velemenyet szajkozza majd, legyen az epp' pozitiv vagy negativ.

    Na ebbol allapitsd meg! :)

    Ami engem illet, en beleraktam kozel 200 orat, aztan meguntam es azota be sem leptem, csak max 1-2 hetente megnezni, mi valtozott. Szep volt, jo volt, ennyi volt.

    A vilag nagyon jol ossze van rakva, elmeny minden zugot felfedezni, folyamatosan erzed, hogy erdekel "mi van a sarkon tul". Viszont amikor mindent lattal es mindenhol jartal (kb. 100+ ora utan), akkor jon az erzes, hogy hat akkor ez ennyi volt - legalabbis reszemrol jott, mert nem maradt mas, mint a bombak dobasa es az elite lenyek farmolasa, amely kb annyira szorakoztato szamomra, mint az arokasas a decemberi fagyban.

    Nekem megerte az arat, mert jo par hetig nagyon jol elvoltam vele, igy batran ajanlom barkinek, aki szereti a felfedezos posztap "walking simulator". jatekokat, rengeteg easter eggel es vicces szituaciokkal. NA DE, ha valaki tartalmas sztorit keres, interaktiv es sztorit befolyasolo donteshelyzetekkel, urambocsa' felveheto, menedzselheto es nemtol fuggetlenul megdughato tarsakkal, nagy erzelmi katarzissal a sztori vegen, na az felejtse el a jatekot, mert ez nem az! :)
  • T800
    #1512
    Mekkora a játékosbázis? Igaz, hogy minimálisra csökkent? (Azért kérdezősködök mert tervezem a megvételét, viszont még most is drágállom, szóval ha sz*r akkor szeretnék őszinte válaszokat is! :))

    Köszi!
  • PiszkosFred
    #1511
    Neked igen. Neki nem. Pont.
  • molnibalage83
    #1510
    Ez a kijelentés totál önellentmondás. Az NPC-k és a történet miatt volt szerethető pl. a NV is. Ennek hiányában FO-ról beszélni kb. a paródia kategória.
  • PiszkosFred
    #1509
    Plusz hamarosan jon steamre es jonnek a modok is.
  • Gibor
    #1508
    Szia, a bugok szerintem 90%-a eltűnt és teljes mértékben játszható (megjelenéskor is az volt mondjuk) és a tartalom is kezd gyarapodni. Szerintem le tudja kötni az embert pár száz órára simán, ha szeretted a korábbi fallout részeket és nem zavar hogy nincs emberi npc akkor ez a rész is tetszeni fog.
  • T800
    #1507
    Sziasztok!


    Hogy áll a játék a megjelenése óta? Még mindig ordít a hibáktól, vagy már játszható állapotban van?

    Sok időre le tudja kötni az embert?

    Köszi a válaszokat előre is!
  • Norbertboy
    #1506
    Talán a kezdő játékosoknak segít ez a videó

  • Paradoxon74
    #1505
    Sziasztok!

    Szükségem lenne 5 db Pure flourescent Flux-ra. Ebben van valakinek tapasztalata, hogy a legkönnyebb farmolni a hozzávalókat? Elvileg glowing fungus adja atomos területen, de vhogy nem jött össze a találkozás eddig. Más típusúak jöttek már, de ez nem.

    Ha esetleg van eladó valakinek, egyeztethetünk is :)

    Köszönöm!
  • Ryder62
    #1504
    A pályadizájn meg a zene az ami tetszik ebben a játékban. Legalább azok jók. A grafikusok minőségi munkát végeztek.

    Vajon milyen lenne ez a játék szingleként? Lenne mégegy fasza Fallout játékunk.

    Na ezért rágtam be a Bethre. Elvették a lehetőséget.

    Cserébe nem látom a fejlődést mert a bugoktól még mindig felmegy a vérnyomásom, a jövőbeli tartalmak meg számomra semmitmondóak.
  • lammaer
    #1503
    Legalább a grafikus designereik jó munkát végeznek... tetszenek ezek a plakátok, mindig olyan hangulatosra meg tudják csinálni a körítést....
  • Alanw
    #1502
    Lehet hogy tul optimista vagyok de szerintem idovel jol kinovi magat,mint a gta v.......az se mai gyerek es megis fejlesztik.....
  • Gibor
    #1501
    No, ez elég ígéretesnek hangzik. Idei roadmap, ha még valaki nem látta.



  • Irgum76
    #1500
    na a töltési idő drasztikusan csökkent!
  • Gibor
    #1499
    Ez valszeg PC-n is működik, viszont hiába teszem m.2 ssd-re, borzasztóan lassú a betöltés és kizárt dolog hogy ezzel szenvedjek :D
  • Irgum76
    #1498
    xboxon megy csak teljesen ki kell lépni a játékból (ami mondjuk nem fél perc inkább 5-10)
    PA nem így szereztem volt pár hely amit magamtól megtaláltam és azokra vissza-vissza néztem
    de ha plastic, ballistic fiber, vagy ólom, acél kell akkor tökölődök egy órát mire szerencsém lesz és nincs kilootolva
  • Gibor
    #1497
    Szerver ugrálás már nem játszik.
  • Irgum76
    #1496
    ja és ami nagyon zavar, hogy rendkívül könnyű csalni egy PA settet összehozol max egy óra alatt ha tudod hol spawnolnak ha épp nincs szerencséd szerverugrás aszt kész
    ugyanígy a bánya helyek is fel vannak fedezve csak leteszed oda a campet aszt dől a junk vagy urán vagy akármi
    vendorok szintén
    ritka alapanyagok farmolására ott a YT és kénytelen vagy használni mert műanyagot nem találsz szinte sehol, műanyagot! bazz
    jó mondjuk oda pont elvezet a küldi de ballistic fibert horror magadtól találni és ott rohangálsz egy szál semmiben mert a páncélt leszedték rólad
  • Irgum76
    #1495
    én is elvagyok vele a bugok annyira nem zavarnak
    viszont engem azért valahol frusztrál, hogy egyáltalán nem azt kaptam a nem kevés pénzemért amit ígértek
    minden élő szereplő játékos lesz oké
    de az ember azt gondolta így lehetsz fegyverkereskedő, doki, pék, fodrász stb
    ebből zéró
    azt mondták a játékosok akár egész városokat húzhatnak fel
    nem, hogy várost egy normális campet is nehéz építeni vagy hatékony és lóg minden a levegőben vagy kiéled a kreativitásodat a térkép egyik távol eső szegletében aszt ott örülsz neki mert magaddal vinni nem tudod
    azt mondták ha NPC nem is lesz rengeteg holotape, terminál lesz
    ez igaz de a francnak van kedve 5 perces holotapet hallgatni mikor közben épp hátba lövöldözik
    vagy félórát olvasgatni egy terminált miközben ott állnak mögötted 5-en, hogy húzz már onnan a picsbe
    maradt a hent, loot, repeat
    a loot egy idő után tök felesleges mert eladni a szarságaidat nem nagyon tudod a stash meg tele
    ehhh... nem is folytatom
    Utoljára szerkesztette: Irgum76, 2019.02.14. 13:13:52
  • PiszkosFred
    #1494
    Johet teljes wipe is, nem zavar, egy ideje elengedtem a jatekot teljesen.

    Amit lehet, kihoztam belole, a hulyesegei ellenere en sokaig elvoltam, szorakoztato volt bizonyos resze, bejartam a teljes terkepet, szerintem a kuldetesek 80%-at megcsinaltam, es ennyi. A raforditott penzt reszemrol nem bantam, azt szamomra boseggel megszolgalta, igy ma mar maximum hetente egyszer ha belepek es lovoldozok picit, ha esetleg olyan a hangulatom, vagy jon egy patch es megnezem, mi valtozott. Mivel nem latom, hogy lenne gyokeres valtozas a kozeli jovoben, igy az ev vegi (ha tartjak az utemtervet) modok megjeleneseig nyugdijaztam.

    Nem latom ertelmet az esz nelkuli WS vagy SQ farmnak, csak azert, hogy tizzel tobbet sebezzen a puskam egy olyan vilagban, ahol a pvp nem letezik es ha letezne, akkor sem erdekelne? :) Barmelyik masik shooterben ezt megteszem, itt kosz, nem.
  • Irgum76
    #1493
    én a karakter szintet is mindenki zéróról egy új világban új fősztorival mindennel
    nem nagyon látom értelmét annak, hogy ha végigvitte a sztorit akkor ő most lvl100-as vagy 250-es
    minek? lövöd a nukot gyakod a scorchot aszt kész?
  • PiszkosFred
    #1492
    Teljesen egyetertek. (Bar Todd es a BGS csapat mar reg nincs aktivan a jatek kozeleben, ok csak a premierig dolgoznak egy-egy jatekon, kozvetlenul utana mennek a kovetkezo projektre (vszinuleg a Starfieldet hegesztik), a FO76-on mar csak az ex-BattleCryos csapat maradt, ok gyartjak a tartalmat es tartjak fenn a jatekot, tobbek kozott ezert is vettek meg oket.)

    Mondjuk en nyomnek egy komplett wipeot is a targyakra, stb. es kezdene mindenki nullarol, csak a karakterszinteket megtartva. Nagyon sok EA jellegu online jatekban bevett szokas, itt sem halna bele senki. Csak hat elotte rendbe kellene mar tenni a biztonsagi reszt es kiszurni minden trukkozesi lehetoseget, mert addig kurvara semmi ertelme :)
  • Irgum76
    #1491
    na egy újabb próbálkozás:
    dupe
    kíváncsi leszek hányan reklamálnak majd, hogy legálisan összegyűjtött cuccaik helyett üres stash ládát találnak majd

    az egész játékra ráférne egy komplett reboot kirúgni a fejlesztők 80%-át Todot elküldeni a picsbe és helyükre profi modereket felvenni akik tudnak sztorit írni, 3d modellezni, értelmetadni a játéknak
    Utoljára szerkesztette: Irgum76, 2019.02.14. 09:40:05
  • Sunsetjoy
    #1490
    Ez érdekes egy füves domboldal:)
  • Irgum76
    #1489
    hát ez kellemetlen
    pláne, hogy csak dekorációnak szántam
    próbálok egy kicsit junkos kinézetet adni a campnek
    de se a szélmalmot se a sátrat nem tudom a tetőre tenni
    a létrákat meg addig forgattam amíg teljesen értelmetlen lett a használatuk
    Utoljára szerkesztette: Irgum76, 2019.02.02. 17:41:00
  • PiszkosFred
    #1488
    Ugy fest, hogy igen. Sajnos alapelemnek veszi es nem engedi meg akkor sem, ha utolag kerult be es vannak boven tamfalak es foundationok mellette, amelyek megtartjak a tobbi elemet.
  • Irgum76
    #1487
    létrákat tényleg csak úgy lehet eltüntetni ha szétszedem a kecót darabokra?
  • Irgum76
    #1486
    köszi már megtaláltam
    de lehet, hogy most megint helyrepofozzák amit elbénáztak
    pl.: bobby pin megint lett súlya stb
  • Gibor
    #1485
    Bulkot nem használja fel, bontsd szét.
  • Irgum76
    #1484
    ja planek szinthez igazítása jó ötlet volt
    végre nem csak használhatatlan szarokat dobál random vettem is egy szobanövényt (elég csúnya) 180 capsért 200-ra tartotta de lealkudtam
    aszem a bartel perket is módosították
  • Irgum76
    #1483
    én most leginkább csak költöztem-építkeztem és kifogytam az alumíniumból
    mondom jól van farmoljunk úgyhogy kipróbáltam az új vats-ot is kicsit fura de használhatóbb mint volt ami konkrétan zéró volt
    na megyek vissza lepakolok nézem stashben ott van 7 bulk alumínium csinálhattam akármit felvettem, ledobtam a földre vissza ő akkor sem akarta felhasználni a bulkból
  • PiszkosFred
    #1482
    Akkor inkabb mar az eredetit linkeld, ne a dacos ovodai hulyegyerekek szintjere lezullesztett gemszart.
  • Plata
    #1481
    Új patch.
  • lammaer
    #1480
    "Performance: Several additional improvements have been made to in-game performance." Na vajon megéri e kipróbálni hogy szaggat e még nálam... :)