3195
Fallout 76
  • Kroki105
    #2235
    Nekem is volt két fagyi, az egyik pont egy kecskefejű harc közben, hogy gebedne meg.

    Az event egy lővölde, 12 egy tucat, de egynek elmegy. Mondjuk nem tudom ki várt nagyobb dolgot?
    Már megszereztem a véres hentesgúnyát is. A legendás ticket becserélés 1 az 1re viszont ökörség, 2nél már talán, de így nem nagy szám. xp tényleg dől

    És találkoztam headbang macikával is. Zene az nem hallatszik, valószínű fülese van. ---> Fülesmackó (jaj)
    Mibe fogadjunk, hogy egyszerűbb lett volna megkerülni a kerítést?



  • Paradoxon74
    #2234
    Nekem mintha tegnap a jót mutatta volna (1.3-re emlékszem), de lehet, csak véletlen találták el :D

    Ez mondjuk kevésbé zavar, mint az a rengeted fagyás tegnap óta
  • PiszkosFred
    #2233
    Hat, lehet, hogy annyit mar elertek, hogy ne 65gigat mutasson :D, de annyit nem, hogy a pontos 1.5 gb legyen kiirva. Gondolom a ketto kozott felutra belottek egy adatmennyiseget, az mar progress...
  • Paradoxon74
    #2232
    Megpróbálnak összezavarni mindenkit :P
  • Paradoxon74
    #2231
    A Launcher update-ben meg ez volt:

    "PATCH 1.50.0

    UI 1.43.2
    Bug Fixes

    Fixes issue where the patch size was displayed as the size of the game"
  • PiszkosFred
    #2230
    Dehogy javitottak, siman csak felhivtak ra a figyelmet, hogy csak vizualis bug, nem fog annyit tolteni. :) Erre mar biztos nem volt ido...

    Please Note: An issue currently affecting the Bethesda.net launcher is causing patch download sizes on PC to appear much larger than they are. This is a visual issue only, and the actual size of the patch is as mentioned above.
  • Paradoxon74
    #2229
    Viszont elvileg javították a Launcher téves Download size hibáját :)
  • Paradoxon74
    #2228
    Erősen vegyes. Kajánk lesz bőven, de ha egy az egyben váltja a Prime Meat-ot Scrip-é, akkor lószerszám a köbön. Mindamellett agyatlan darálás, fun factor elég alacsony - ráadásul mindezt időre.

    Dupla XP van, csak szólok :)

    És szerintem hamarosan lesz vmi leállás/patch, mert ma kb 2 óra alatt többször fagytam ki, mint az elmúlt 2 hónapban összesen. PA beszállásnál kb 3x...
  • Irgum76
    #2227
    eventről vélemény?
  • Paradoxon74
    #2226
    Okk :) Akkor azt hiszem, erre rágyúrok, 2 szabad kártya már így is van, 3 csillagos az animal taming ha jól tévedek
  • PiszkosFred
    #2225
    Egyszer igen, elvileg megfelelo perkkel szeliditheto szinte minden allat, csak talan a tabor es a szelidites helye kozotti tavolsag az, ami kerdojelesse teszi a dolgokat - ha messze van a tabor, talan nem lehet hazakuldeni az allatokat, vagy vmi ilyesmi.
  • Paradoxon74
    #2224
    Ti láttatok már háziállat DeathClaw-t?! Én ma futottam össze egyel egy Camp-ben.

    Messziről láttam, rálőttem, de sárga volt, nem piros a név + HP csík. A júzer pont otthon volt, ott örült magának - meg is tudom érteni :)
  • Kroki105
    #2223
    Véletlenek nincsenek, ott ugrált a löttyös tál mellett végig míg bogarásztam a kirakott portékáit. Tisztába volt az eredménnyel, már akkor. Biztos van olyan pia, ami egy másodpercre legalább eltüntet mindent, ha csinálod az agyas részeg robot küldijeit az szokott adni új piákat, amik mind más dolgot hoznak elő. Lehet hogy nem konkrétan ezt adja az ital, csak bejött a homály egy pillanatra, és a játék szerint ez azt jelenti hogy tényleg eltűnik minden fizikailag az idő alatt.

    Nem hiszem hogy a teleportálós pia lett volna, ittam már olyat, az akkor teljesen elvitt máshova, ott ébredtem.
    Igen, ez kétségtelen nagy előnye a PA-nak, de akkor odalenne 160 kg plusz, ami meg rosszabbul érint a halálnál
  • PiszkosFred
    #2222
    Na olyanom nem volt meg. Bazis tartooszlopaba mar spawnoltam ugras utan, ahonnan nem tudtam kijonni csak ujabb ugrassal, de zuhanni meg nem zuhantam :)
  • Irgum76
    #2221
    és van az a variáció, hogy ahogy spawnolsz rögtön zuhansz is le
  • PiszkosFred
    #2220
    En jartam mar ugy - nem is egyszer sajnos -, hogy a sziklaperemre epitett kegliben vasarolgattam, amikor a jatekos - tudatosan vagy sem, lenyegtelen -, kilepett. En meg ott alltam hirtelen a semmiben es a legnagyobb igyekezetem ellenere is gyozott a gravitacio...

    Vagy a masik eset - bar ez mar nem halalos -, amikor odaugrasz a jatekos hazahoz/boltjahoz, amely szinten a sziklaperemen epult, de a spawnpointot a jatek ugy rakta le/kezelte le, hogy belerak a sziklaba, ahol eppen van egy fel centi szabad hely ahhoz, hogy ne zuhanj le egybol. Felvenni a PA-t nem tudod (nincs hely kirakni), igy muszaj vagy tovabbugrani mas, biztonsagosabb helyhez es gyalog visszamenni a boltba...
  • Paradoxon74
    #2219
    Amúgy látod, ezért kell MINDIG Power Armorban menni, de sose hiszel nekem
  • Paradoxon74
    #2218
    Nem lehet, hogy a teleportálós lőrét töltötte bele és ezt lett a vége?

    Ha már bug: a minap olyat láttam, amit még eddig sose: rossz helyre vitt a Fast travel Watoga Station volt a célpot és azt R&G station-hoz vitt - azt még elég nehéz félrenyomni is. Nem, nem ittam én sem teleportálószeszt :)
  • Irgum76
    #2217
    lehet én vagyok naiv de nem hiszem, hogy lenne ilyen házeltüntető varázsital
    szerintem ez csak glics a mátrixban ami véletlen iszogatás közben jött elő
  • Kroki105
    #2216
    Jó, annyira nem húz fel (csak 3 másodpercig fojtottam volna bele szívesen a saját akármijébe), nyomtam egy reportot, aztán nem idegesített különösebben. De aztán rájöttem hogy ez a pia lehetett (tehát nem csalt, csak patkány). Kicsit elhamarkodtam a reportolgatást.
    Az kicsit zavaró viszont, hogy nincs mód "bosszút állni". Szívesen lelőttem volna a bilit a fejéről viszonzásképp.
    Vagy csak ráborítani azt a puncsos tálat.

    Utoljára szerkesztette: Kroki105, 2019.07.29. 19:42:00
  • PiszkosFred
    #2215
    Pedig ez alaptorveny, hogy sziklaperemre epitett hazhoz csak PA-ban megyunk, vagy meg ugy sem :)
  • Kroki105
    #2214
    Nem tudom, hogy tudok ilyen szerencsétlen lenni? Mással nem történnek hasonlók?
    Gyorsan beléptem, eladtam valamit, hogy újraindulhasson a 20 óra az 1400 kupakos robotnál. Gondoltam meglesek egy közeli házat, mit árul. Nem volt értékelhető cucc, ami talán, azt 5000+ért árulta. Hát azt feldughatod magadnak! (Megérdemli, egy újabb díszpatkány, mint a bezárós gyökér). Egy nagy szirt szélén állt a háza, az erkély alatt elterült a végtelen mélység. Ott volt a piástál a merőkanállal az erkélyen, uggrabugrál a jóember mellette. Igyunk? Jó, hát ok. Ott már fel kellett volna ismernem a veszélyt, aki 5000ért árulja a cuccát, az jó ember nem lehet. Beleittam a moslékába, egy olyan cucc volt benne, ami egy pillanatra eltünteti az épített dolgokat, én meg lezuhantam a francba...
    Tanulság: Sose igyál bele más piájába, főleg akkor ne, ha az kéri.....
    (Ez lehetne Kroki második törvénye, az első, hogy ne állj rá a nyomólapos ajtószerkezetre, mert rábaszol)
  • Kroki105
    #2213
    Olyan mentés van, hogy a lövegtornyot elmentheted, és legközelebb csak blueprintből elég letenni. Lövegtornyot úgy értsd ,hogy alap lépcső, padló , turretek, lépcső padló, rajta generátor, körötte meg rakéta lövegek. A mutihordáknak jaj
    Mondjuk ettől függetlenül a kitermelőket újra kell húzni, meg odavezetgetni az áramot, az már többedjére uncsi. Meg a torony sem ingyen van ugye.
    Jó ötlet amit írtál.

    Néha látok kisszintű játékost, aki hatalmas elánnal építkezik a workshopra. Ágy, virágok, szék, asztal... Te szegény! Be fogsz majd logolni egyszer újra...
  • PiszkosFred
    #2212
    Workshop jelenleg a legnagyobb ongol a jatekban (pedig van palyazo boven), legalabbis ami a ketes ideju tulajdonlast illeti - a foglalas/vedes "event" resze jo es jovedelmezo. En biztos, hogy nem kinlodok egyikkel sem, csak a foglalas/vedes jutalmat teszem zsebre es megyek is tova, egy nyomorul fakeresztet nem vagyok hajlando letenni oda, csak azert, hogy - ahogy te is irtad - jojjon egy dc vagy barmi es ugrott minden.

    Ha megoldanak azt, hogy,
    - egy, legyen rejoin lehetoseg az elozo sessionhoz,
    - ketto, HA lenne rejoin, akkor egy dc/logout utan mondjuk 10 percig meg a workshop is megmaradjon a mi tulajdonunkban (nyilvan aki akarja, foglalja el addig, azt nem korlatoznam), mielott ismet gazdatlan lenne, hogy legyen ertelme visszacsatlakozni a sessionbe,
    - es harom, HA lenne workshopokhoz bazismentes, vagyis ismetelt elfoglalasnal (megfelelo mennyisegu alapanyag birtokaban) automatikusan felhuzna azt az objektumot, amelyet legutobb epitettunk,

    na akkor talan... :)
  • Kroki105
    #2211
    Jó ötlet.
    De nem a bogarakra gondoltam, savkitermelőre. Északnyugaton találtam egy helyet, nem épp a legjobb az elhelyezkedése, de a hely tetszik. Sajna nincs víz, lehet még keresgélek. Most hogy nincs házam...
    Van északon a mérgezővölgyben egy workshop terület, ahol 3 savkitermelő van egy helyen. Ott szedegettem, de nem tetszik a megoldás, ha felhúzom a lövegtornyom (már van kész terv, csak le kell pakolni), jön egy dc, vagy épp csak ki kell lépni valamiért, eltűnik minden, nem szeretem.
    Tényleg sok sav kell az ércolvasztáshoz, pl aranyhoz 4 is darabjához... múltkor már összegyűlt vagy 300-400 érc (nem egy nap természetesen), na ahhoz már kellett mennyiség!

    Barangolás közben találtam egy helyet fenn az északnyugati sarokban, egy rakat firefly vagy nem tuti ez a neve, repked. Kis zöld darázsszerű bogarak, néha kell dailyhez (tegnapiban ez volt), ez tök jó hely azt letudni.
  • PiszkosFred
    #2210
    Acidet a aranylag egyszer osszeszedni, csak vegig kell menni a varosszeli farmokon es hazakon, majd el kell rakni minden bag of fertilizert es minden tisztito-anyagot (abraakarmi cleanert, anti freeze uvegeket, stb.), majd bedaralni oket tonnaszam. Gyorsabb, mitn bogarakra vadaszni, bar az sem rossz, ha sikerul talalni egy feszket es tucatszam jonnek.
  • Kroki105
    #2209
    Köszi! 500 atom most imába foglalja a neveteket, hogy nem kerültek vissza a gonosz f76 zsebébe. Az hogy zöld padló, az kevés, ha mondjuk 200 lenne még ok, de így... Hátha lesz egyszer akciósan.

    #2206
    Szóljál, aztán megyünk! Amúgy van egy terület, ahova nem engedi ledobni, a kezdő környéke, gondolom hogy a kicsik ne legyenek fölzaklatva (egyébként tök helyesen)
    A golfpályára tegnap is ledobták, de jó szokásukhoz híven 15 másodperc alatt ellepték a sáskák, és nekem már csak a zöld hullák maradtak a földön. Egy halálkarmot majdnem meglőttem, de az észrevétel és a célzásra emelés közben eltelt 0.3 mp alatt kinyírta az egyik szépreményű. Mit volt mit tenni, szedegettem a virágokat. Husi híján mindből folyadék lett, el lettem látva vízzel egy életre.

    A bugjelentő rovat se maradjon ki, mert hát ez a kedvenc, tudom ám.
    Sikeresen lebontottam a házam, mert hogy új taktikát nézek, az ércvadászatot. Ahhoz meg kell marha sok sav. Kinéztem egy savas helyet, oda pakolom(lnám/tam volna) a bázist. Közbe jött az event, amiről már írtam máskor. Jön a bányafúrógépizé, és a puttonyaiból örömmámorban szedheted kifele a sok ércet. Aha, csakhogy üres volt az összes kis rekesz, 0 azaz 0 ércet adott az event. Utána néztem a másikat is, az is... Hát megérte lebontani a kecót ezért.
  • PiszkosFred
    #2208
    Ertem. Akkor te eseted a bosszanto kivetel, mert nalam (es ismerosoknel) eddig szerencsere csak azt a parszaz megat, esetleg par gigat toltotte le, amely az eppen aktualis patch volt. Ez esetben erdemes lenne egy ticketet irni a bethesda supportnak, hatha van valami barkacs megoldasuk.
  • foxxi
    #2207
    Nos nekem tolt. 8 óra + volt az újbóli letöltés miközben ( repairral egybefűzve ) a játék ott volt e helyén....
  • Paradoxon74
    #2206
    WhiteSpring vagy a Prime site (bár utóbbira normál banda nélkül pazarlés beküldeni), ha akarod használni is valamire - de ha just for fun, akkor legközelebb forest legyen a célpont : Nem tudom, városra lehet-e dobni, de meg kéne nézni

    De valamikor megjátszhatunk megint egyet, esetleg szóljon, akit még érdekel, gyorsan megvan az egész.
  • PiszkosFred
    #2205
    Sosem tolt annyit, csak amennyit kell, a szam/kijelzo bugos.
  • foxxi
    #2204
    Hali. Ezt a minden indításnál le töltöm a teljes játékot frissítést nem lehet valahogy megoldani. Tele a hócipő a 69Gb-os frissítéssel...
  • Irgum76
    #2203
    ja csak annyit tud, hogy zöld :)
    de használhatod kültérre-beltérre
    most ez az egyetlen amit padlószőnyegként tudsz használni
    kültéren meg a füves részek hepehupáit tudod kiegyenlíteni
  • PiszkosFred
    #2202
    Nem. Az sima mufuves padlo es alap, mint a tobbi laminalt lap, stb. Nem ultetesre valo, az a mechanika egyelore nincs a jatekban.

    (felteve, hogy erre a 600-as Astroakarmire gondoltal a C.A.M.P. szekcioban)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2019.07.28. 23:43:22
  • Kroki105
    #2201
    Van egy zöld (füves?) építhető padlóelem az atomboltban. Arra lehet növényt pakolni? Búza, kukorica.... Még nem vettem meg, de ettől is függ, mert 500ért elég kevés hogy zöld.
  • Kroki105
    #2200
    Miért, te melyik filmben láttál olyat hogy nem?
    De végülis van benne igazság, csak kicsit fura, ugye az f4-be a vöröske mindent szétszed már a puskájával.
    Nem dramatizáltam, a tényeket írtam.
    A rakétánál tényleg azt hittem, ott is lesznek majd ilyen világító szarvasok, meg állatok legalább (a golfpályás ghoulokból kiindulva). De tényleg semmi se volt. Az az egy bosszocskácska meg rögtön megdögölhetett, mert az az egy hely volt jelölve a piros körben, nem lehetett nehéz kiszúrni hol van. Majd legközelebb kevesebbet "tollászkodok" a táboromban, miután kilőttük a rakétát
  • Paradoxon74
    #2199
    Ne dramatizáld túl :)

    Tény, hogy a sniper stílus nem mindenhol hasznos megoldás, de könyörgöm: egy rakétasiló lerohanásánál mégis mit vársz? Melyik filmben láttál (okés, Chuck Norris és Steven Segal kivételével) olyat, hogy ezer ellenfél ellen elég egy szem ninja? Ha überbrutál SárkányGenyaAsszony az ellenfél, akkor értem én, hogy egy szál bugylibicskával szeretnéd kiszedni belőle az afrikot, de tank ellen se mész messzire egy Desert Eagle-lel, bármennyire is az a kedvenced :) ezzel nem ellent mondani akarok, csak szerintem a megközelítés kicsit más.

    Szóval, igen vannak hibái, de szerintem ha nem akarsz EndGame event-eket, akkor tök jól el lehet bulizni vele - én élvezem a SpaceMarine stílusú hangulatot :) Ha kell még nuke-quest, szólj, én élveztem, mehetünk még egy kört

    A nuked területhez: szerintem vagy 20 embert betettél a hintába, hogy a NagyBüdösSemmi közepére dobtad be - elképzelni nem tudták, mi a franc az oka, hogy valaki odacsapott egyet, azóta is keresik szerintem a neten a TITKOT

    btw: ma nem tudom, mi volt de beugrottam reggel eladni és három nukit durrantottak el a szerveren, minháromszor SBQ is jött és kb 5-7 percig éltek - esett 3 prime plan is, de sajnos egyik sem GatlingGun-hoz :(

  • Kroki105
    #2198
    Csak egyszer csalódnék pozitívan ebben a játékban! (Mondjuk az már megvolt, mikor megláttam hogy a fotókat használja töltőképernyőnek)
    Kénytelen vagyok, muszáj, és kötelező gatlingszerű űrhajóágyúkkal menni a legerősebb dögök ellen. Ez hihetetlen baromság, kötelező páncélos gatlinges lovagnak lenni ha akarsz valami komolyabbat. Arra például egyik agytröszt sem gondolt, ha pl a kedvenc puskámmal kilövöm a szemét a repülőragyának (vagy bárminek), az lepottyan, aztán széjjelverhetem egy husánggal? Akár..! Nem, a hatalmas élményt az kell hogy adja, hogy 10 lovag ész nélkül tolja bele az ólmot, aztán egyszer majd csak leesik. Hát nem fantasztikus élmény?
    Próbáltam a puskás harcot erőltetni a robotok ellen a silóban is. Az igazság hogy leküzdhető lenne vért izzadva, elvégre az lenne a végső küldetés, de egy gatlinggel ujjgyakorlat. Vittem a Dragon puskát, és a levert, de inkább csak nézőként voltam jelen, aki még a computerpaneleket sem találta meg a sötét sarkokban.
    A Dragon puska a játék leghasznavehetetlenebb fegyvere, az kiderült. Nagyot sebez, az ok, de mire betölt újra, addigra a megrongált assaultron nem csak újraépíti magát, hanem kioperálja a vakbelem is.
    De nem is logikus ez a fegyver. 4 csöve van, és 500at sebez, ellenben az egycsövű társával, ami 400at. Na most nem vagyok egy matekzseni de a 4x400=500 -as egyenletben nekem valami sántít. Az már túl op lenne, gondolta a népszerűédesanyjú készítő, és megtette 500nak úgy, hogy a töltőanimációkor azért 4szeres időben élvezhetjük, amíg újratölt, ami miatt egy hasznavehetetlen szar lesz.
    Van a fegyvereknek egy érdekes tulajdonsága, a kopás, elfogy a csík, javíthatod. Na ez ennél a fegyvernél úgy van megoldva (valószínű, mert hihetetlen gyorsan tönkremegy) hogy mind a 4 cső +1 lövésnek számít. Én olyan szerencsés helyzetben voltam, hogy two shot fegyverem volt. Szerintem az is plusz lövésnek számít ebben az esetben, gyakorlatilag 8 lövést eresztettem meg 1 ravaszhúzással. (és igen, bent van a kopásgátlókártya az int stat alatt.)
    Próbálok nem egyenkaraktert csinálni, de nem lehet mást, csak gépágyús őrültet játszhatsz
    A sok rinya után amit már letoltam az előző kommentekben is, ki kell mondjam én is (sajnálattal) : HIHETETLEN SZAR EZ A JÁTÉK!!!
    A másik oldalról azért ott van az is, hogy szerintem jól szórakoztunk amíg letoltuk a rakétakilövős küldit Paradoxonnal. Jó, kimondom, ő csinálta, kinyírt mindenkit, én meg töltögettem végig a puskám serényen, ami ráadásul pikpak szétesett A végén sikerült a rakétát is kilőnöm a pálya közepére, ahol gyakorlatilag semmi sincs. De egynek jó volt!
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Dobd el rögtön, ha kedves az életed!

    Utoljára szerkesztette: Kroki105, 2019.07.28. 16:31:56
  • Irgum76
    #2197
    köszi a pontosítást
  • PiszkosFred
    #2196
    Elvileg 50 szintenkent kijelolhetsz majd egy darab SPECIAL ertekeket, amelyhez kapsz egy legendary perket, amely egy, marha eros lesz, ketto, azt is szintezheted es harom, az osszes tobbi karaktered is megkapja az accounton. Retroaktiv a dolog, vagyis jelen allas szerint egy 100-as szintu kap 2 darab, egy 350-es szintu karakter kap 7 darab ilyen perket, stb.

    De, mindez egyelore csak koncepcio, messze meg a megjelenes es igy valoszinuleg rengeteget fog meg valtozni.