3195
Fallout 76
  • Irgum76
    #2555
    még jó, hogy 3 szintlépést nem használtam ki
    így erőről átpakoltam karizmára meg iq-ra
    8-8 az általában elég
    bár perkektet meg nem igazán találok hozzájuk amit érdemes benntartani állandóra
    viszont lett egy bárom kocsmárossal úgyhogy kafa úgyis hiányoltam az új planeket
    baromi klafák az új bázisok még a setlereké is a metróállomással de még csak hasonlót sem lehet összehozni még atommal sem
  • PiszkosFred
    #2554
    Mondjuk ott forditott a helyzet, a ZOS PC-re fejlesztette az ESO-t 2007 ota, majd onnan portoltak konzolra 2014-15-ben. De a modderek a FO76 megjelenese utan par hettel mar osszeraktak egy chatet, szoval annyira azert nem lenne nehez kivitelezni, igy tenyleg valami szandekos fejlesztoi "szabotazs" lesz a hatterben, ahogy lammaer kollega sugallta :)
  • lwb
    #2553
    Az ESO egy klasszikus MMO, a FO76 inkább egy online shooter, még battle royale módja is van. Ráadásul az ESO-t nem házon belül fejlesztették, csak az IP-t adja hozzá a Bethesda.
    Nyilván meg lehetne oldani FO76-ben is, hogy legyen, csak úgy találják ott az okosok, hogy nem éri meg az erőforrást. Miután pc-n nagyon hasznos lenne, ebből gondolom, hogy konzolok miatt bukik a dolog.
  • Irgum76
    #2552
    az elder scrolls online-on is van konzolon és használják is simán
    szó felismerő rendszere van úgyhogy nem kell mindent pötyögni
    de úgy olvastam egyszer, hogy valaki tabletet használ hozzá
    ráadásul annak is köze van a Bethesdához
  • lwb
    #2551
    Pedig szinte biztos, hogy a konzolfókusz miatt nincs írásos chat.
  • PiszkosFred
    #2550
    Pedig igertek, hogy lesz majd, de ennek lassan masfel eve... Egyszeruen nem ertem, hogy miert csak es kziarolag a voice chatre hagyatkoznak, erre nem lehet valasz az, hogy a bethesda elsosorban mindig konzolra fejleszt es emiatt nem latjak fontosnak a chatet. Legalabb a wastelanders+steames megjelenessel bevezethettek volna egy gagyi szoveges kommunikaciot.

    Mivel az npckkel lezajlott parbeszedeket mar logolja a rendszer- igaz nagyon gagyi modon mukodik ez is, visszanezni/gorgetni nem lehet -, csak megmutatja a kepernyo bal felso sarkaban az utolso 10 mondatot -, igy onnan mar egy lepes lehetne a chat, az UI-n mar "meg tudnak jeleniteni" szoveget :)
  • lammaer
    #2549
    "Chat nincs és nem is lesz valami miatt."

    Ezt a részét a mai napig nem értem a játéknak. MMO chat nélkül... tuti hogy itt vaami presztizskérdés van a háttérben, valami fejes eldöntötte hogy igy lesz és kész, és nem enged a világ minden kincséért sem...
  • lwb
    #2548
    Many a True Nerd youtube csatornáján csinál egy sorozatot az új tartalmakról, azt tudom ajánlani.
  • Irgum76
    #2547
    loot azért változott pl.: droppolnak stimpaket is
    a bónuszt adó perkek automatikusan és rögtön működnek
    és sokkal több caps box van szétszórva

    az ellenfelek szerintem okosabbak bár találkoztam egy raidererrel egy úton aki kettőt belém lőtt majd 180 fokos fordulat után megállt tőlem 3 lépésre és úgy maradt
    néztem is, hogy most akkor itt mit kéne csinálni beszélgetni vele vagy mi?
    aszt visszafordult megint pufogtatott hát nem kellett volna neki...
  • PiszkosFred
    #2546
    NPC és velük - szerintem - korrekt story, és tucanyit QoL cucc, és ennyi. Nálam sokkal jobban fut és szebb a látvány az új világítási megoldások miatt, de ez megint ízlés és konfig kérdése. Az játék minden másban szinte ugyanaz. Ha eddig sem jött be, szerintem most sem fog.

    DC-m eddig nem volt a két nap alatt, de nem is voltam SBQ fighton, csak a kis karakteremmel kalandozok. Az biztos, hogy már nem akad bele a karakter mindenbe, könnyebben halad a felszínen, de az npck és az ellenfelek továbbra is kerülgetik a dolgokat. Chat nincs és nem is lesz valami miatt. Loot rendszer ugyanaz, mobok/respawn mechanika sem változott és DC után ugyanúgy új világra kerülsz - kivéve, ha private worldon vagy, akkor elvileg 20 percig fenntartja neked azt a sessiont. Legendaryt mostanság könnyebb a Purveyortól guberálni, főleg ha event van.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.04.16. 21:17:37
  • Andule
    #2545
    Oke, koszi a valaszokat. :)

    Max nezek akkor vmi streamet ha netan nagyon kinozna a kivancsisag, hogy milyen lett igy. :)
  • PiszkosFred
    #2544
    Chat nincs, a kerdesekre a valasz nem, es nem is lesz :)
  • lwb
    #2543
    Egyet tippelhetsz.
  • Andule
    #2542
    Zsir, szoval vegre vannak NPC-k, orulok neki.

    Egyeb hasrauteses kerdeseim:
    Megoldottak mar a random DC-ket? a 'random' lagokat? az ellenfelek es a sajat beakadasainkat tok hulyesegekbe? beraktak-e legalabb mar egy nyavalyas chat-et vagy meg mindig azt az idiota emote-os hulyeseget eroltetik? DC utan lehet-e vegre csatlakozni ugyanoda ahonnan kidobott? Van-e mar ertelmes loot rendszer vagy tovabbra is farmolni kene hosszu orakat a golfpalyan hogy legalabb par ertelmes legendary-s fegyvert szerezzunk?
  • lwb
    #2541
    Ja, a griefelés nem nagyon megy. Nyilván van olyan szomorú fasz, aki képes az összes ammoját elsütni emiatt, de legfeljebb csak idegesíteni tudja az embert és egy log out - log in amúgy is megoldja a dolgot.
  • PiszkosFred
    #2540
    Az első pár szint alatt nincs pvp (még szándékosan sem), utána pedig ha nem lőnek vissza a kicsik, az csak lőszer pocséklás a nagynak, erre pedig felhívja a figyelmet a játék.

    Tegnap engem (a kis lvl12-es újoncomat) is bepróbált egy többszáz szinttel rendelkező félkegyelmű a Wayward kocsma mellett, de meg sem karcolt, pedig minden fegyvert kipróbált, még meleeket is. Pár percre még alttaboltam is addig, hadd fogyjon a lőszere.
  • Irgum76
    #2539
    ja meg ami az új karakter ellen szól, hogy ahogy látom jó páran raiderkednek lvl 200-al
    és gyilkolják le a kicsiket
  • PiszkosFred
    #2538
    Tényleg, látod a "statcsekkre" is nem gondoltam, mint indok, a lvl20-ra.

    Már a kezdeti Duchess bemutatkozó küldetés során is a lvl1-2 karakter csak pislog, mert 2-4es str/char/stb kell egy-egy extra párbeszédhez, amivel se alapból nem rendelkezik, se nem biztos, hogy van olyan kajája/ruhája, amivel ezt teljesíteni tudja. Nem dől persze össze a világ, de a kocsmai "szitut" is le lehet rendezni vagy háromféleképpen, amiből ő csak egyet tud(na) választani - így jó az, ha van némi szint követelmény itt-ott, mert így lesz addigra annyi extra SPECIAL pontja, amivel van értelme az extra "statcsekknek" is.
  • lwb
    #2537
    Ez igaz. Viszont azt nem tudom, hogy még level scaling mellett is mennyi értelme van egy level 80 karakterrel belefogni. Nem hiszem, hogy lesz nagy kihívás benne.

    Nekem leginkább a random encounterek tetszettek, hogy kint gitározik vagy pecázik egy npc, mintha a fallout 4-gyel játszanék. Semmin questet nem ad vagy akármi, csak ott van. És ilyenből egy rakás van mindjárt a vault mellett is a játék legelején.
  • lwb
    #2536
    Nem tudom, miért van, nem én csináltam. :) Egyébként a játék első új küldetéseit meg tudod csinálni (kicsit átvariálták a rendes kezdést), ezzel az első 6-8 szintet simán meg lehet ugrani, csak utána, amit nem spoilerezek el, jön a level gate. De level 20-ig nem nehéz eljutni szerintem.
  • Irgum76
    #2535
    de vesznek a planek nincs kedvem újra összeszedni mindent
    plusz vannak olyan küldetés részek ahol 6-8-as alaptulajdonság kell, hogy tovább tudj jutni
    igaz így értelmet nyernek az eddig haszontalan drogok, perkek (party boy)

    de nekem is sokkal jobban bejön így a játék nem csak az npc-k miatt hanem egy csomó játéktechnikai újítás is van
    pl.: sokkal könnyebb mászkálni nem akadsz el egy szaros faágba
    az meg nagyon poén, hogy a monszták gyilkolják egymást jöttek utánam a mutik futottam elfele pa nélkül erre nyakukba ugrott egy deathclaw
    a másik meg jött ilyen deadly lebegő izé szintén futás erre egy 3 csillagos glowing ghul lerendezte őket én meg kimentem a házból ahova bemenekültem aszt lerendeztem a ghult
  • PiszkosFred
    #2534
    De, dugig van, a vaultból kiesve már beléjük is botlasz és megismered őket (mármint a hátteret, mi történt, miért jöttek vissza, konfliktus, stb.).

    Tippelek, de gondolom az első 20 szint azért kell, mert addig kvázi belerázódsz, no meg a két "fő" bázis olyan helyeken van, ahol a lények azért kb. 20 szint körül mozognak (space station környékére gondolj pl).
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.04.16. 09:30:11
  • Andule
    #2533
    Nezd el nekem kerlek, h lusta vagyok ujra letolteni szal igy van olyan kerdesem, h mi a francert van 20as lvl limit h belekezdj? Ez azt jelenti h a kezdozonakba nem kerult az uj npc-kbol vagy csak kuldi nem kerult bele oda?
  • lwb
    #2532
    Még valami: az alapjáték ugyanaz maradt. Szóval akinek már az sem jött be, annak ez sem fog. Ez csak picit javít az összképen, az unalmas holotape vadászat az elején kihagyható, ha új karakterrel indulunk, de a legtöbb régi küldetést azért meg kell csinálni, mert van benne egy level 20 levelgate. Néhány kezdő küldetést meg tudunk csinálni alacsony szinten is, de a lényegi rész 20. szint után nyílik csak meg. Szóval aki új karaktert kezd, az számoljon azzal, hogy bele kell fognia a régi alapküldetésbe is.

    Szerintem még így is több értelme van inkább új karakterrel indulni, mint egy level 80 karaktert folytatni. Gyorsan megvan az az első 20 szint, 6-8 simán az új kezdőküldetésekből is. A többit meg a régiekből össze lehet szedni seperc alatt.
  • lwb
    #2531
    Na, Wastelanders first impressions: nem tökéletes, de fényévekkel az alap FO76 fölött van. Eleve így kellett volna megjelenni, akkor elkerülhették volna a globális égést. Ez a játék már emlékeztet nyomokban egy Fallout játékra. A küldetések többségénél van többféle megoldás, skillek hiányában a beszélgetések alatt perk vagy special check-ek vannak. Összességében jó egyelőre. Bónusz, hogy végre Appalachia nem olyan töküres, mint eddig, vannak random npc-k, raiderek, élet.
  • Norbertboy
    #2530
    Steam-en a Fallout 76. Csak kapcsold össze.
  • PiszkosFred
    #2529
    Elvileg ez most is igy van (legalabbis egyelore, a wastelanders is ingyen erkezik mind a bethesdas, mind a steames accountra), ez a raider/settlers bundle nem kontent dlc, csak ket skin/kozmetikai gagyi dlc, amelyekkel tele a jatek boltja es ATOM-ert mindegyik beszerezheto.
  • Andule
    #2528
    Csak en emlekszem rosszul, hogy a 76 megjelenesekor az lett igerve, hogy barmi is jon a jatekhoz a tovabbiakban az ingyenes lesz?
    Csak mert most jott szembe velem steam-en a reklamja a Wastelanders-nek es van vmi deluxe upg. 2 dlc-vel ami fizetosnek tunik.
  • Irgum76
    #2527
    eh még egy hét
    14.-én premier
  • Irgum76
    #2526
    Sziasztok unatkoztam úgyhogy építettem egy új objektumot pusztulat stílusban
  • T800
    #2525
    Szia!

    Pontosan mit irjak felül? Ilyen dll nincs a játék könyvtárában.
  • Ryder62
    #2524
    Szia!

    Ezt szedd le:

    NVAC

    Nekem is sokat fagyott, különböző rendszereken, különböző gépeken. Mióta ezt feltettem egy fagyásom nem volt. Nekem bevált.
  • T800
    #2523
    Illetve egy másik (fallout new vegas-hoz) tartozó problémám, hátha...

    Találkozott már valaki olyan problémával (win10) alatt, hogy a játék random időszakonként lefagy? A zene meg minden megy tovább de a kép lefagy és a feladatkezelőben is azt irja, hogy a "program nem válaszol".

    Elég idegesitő, ráadásul steamen vettem meg anno, nem is valami crackelt okosság. Nézelődtem neten valami fix után de mindenhol kb. annyit olvastam, hogy pakoljam újra a drivereket, állitsam át a futtatást win7 vagy xp módba de ezek sajnos nem segitettek.

    Nagy nehezen eljutottam egy darabig, mert van hogy 1 óráig játszható, de pl tegnap az volt, hogy 1 percenként kifagyott és ez igy lassan játszhatatlan kategória... :( Annyira érdekel a sztori de igy sajnos nem tudok haladni.

    Ha van esetleg valakinek valami tippje vagy megoldása azt nagyon megköszönném!
    Utoljára szerkesztette: T800, 2020.02.24. 12:04:09
  • T800
    #2522
    Nem, még nem. Agyalok, illetve próbálok befűteni pár haver, többen még is csak nagyobb fun... :)
  • Alanw
    #2521
    T800 megvetted mar?
  • PiszkosFred
    #2520
    Nagyon fapados :) Voice chat oké, ha mindenki használja és alap szinten tud angolul. Na de az emote jellegű kommunikáció az már nevetséges. Mármint vicces és mókás lenne, ha egy extra lehetőség lenne, mint minden online játékban/mmoban, nem pedig default kommunikációs lehetőség.

    Ígérték már a megjelenés havában a hiányzó text alapú kommunikáció pótlását, de mai napig nem érkezett meg.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.02.18. 12:33:02
  • T800
    #2519
    Elnézést, akkor félreértettelek :) Így már világos!
  • PiszkosFred
    #2518
    Ahogy írtam, van beépített voice chat és vannak "emóciók" és ennyi a hivatalos kommunikáció.
  • T800
    #2517
    Semmiféle lehetőség nincsen a kommunikációra? Pedig régen olvastam olyan híreket, hogy egy csapat idióta rászállt egy játékosra a neve miatt és szidták őt folyamatosan, majd az idióta csapat egy bant kapott emiatt. Azt akkor hogyan oldották meg?
  • PiszkosFred
    #2516
    Írásban nem (moddal igen), na de a voice chat mellett/helyett lehet "ektivitizni" is, az smafu? :D