99
  • ostoros
    #19
    Én a saját gdp-nkről beszéltem. Amelynek növekedését az eu csatlakozás törte le.
  • Irasidus
    #18
    A kérdésemre nem válaszoltál, pedig tettem fel, nem is keveset. Amúgy egy rajzfilm állításai, és az EU közé egyenlőség jelet tenni, és azon számonkérni valamit, hát tudod... Van egy világ a rajzfilmeken túl is.
  • Nagybela28
    #17
    Pont ez a lényeg. Az Uniós pénzek nagy részét nyugati multik kapják, akik ki is viszik a pénzt Magyarországról. 2020 után meg fizethetjük vissza az Uniós pénzeket kamatostul, úgy, hogy a megtermelt profit kis része marad csak itt iparűzési adó formályában. Mi ez, ha nem gyarmati országokra jellemző sors?
  • Nagybela28
    #16
    Meg kell nézni ezt a Szerencsi fel című videót, a nagy része ámítás.
  • Irasidus
    #15
    Azoknak az államoknak növekszik jelentősen a GDP-je ahol van mit behozni, ilyen távol kelet, vagy Afrika országai. Ellenben a fejlett országoknak a GDP-je lassan növekszik. Ilyen az EU országai, vagy az USA, Japán, stb. Tényleg azt szeretnéd, hogy a GDP évi 11-20 százalékkal növekedjen? Wow! A GDP amúgy meg nem minden...

    "Hát azért, mert megtérül a befektetés. Na nem nekünk, hanem nekik. "

    Olyanról, gondolom még nem hallottál, hogy mindkét félnek megéri a befektetés, ugye? WTF!
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.04.29. 20:26:56
  • ostoros
    #14
    Meg például az agyon dicsért GDP növekedésünk, ami a csatlakozás után két évvel lelassult, szinte megállt, (Pannon puma korszak)... Ami ugye még nem lenne baj, csak ott a gond, hogy minden csatlakozó ország így járt. A horvátok is a csatlakozás után két évvel kerültek bajba, egészen véletlenül, pedig jóval később volt, szóval nem lehet ráfogni valami nemzetközi pénzügyi trendre, az EU sara egyértelműen.

    De nem kell ehhez széleskörűen vizsgálgatni semmit. Józan ésszel végig gondolva, miért csinálnának olyan dolgot az EU magországai ami nekik pénzkiadással jár? Hát azért, mert megtérül a befektetés. Na nem nekünk, hanem nekik.
  • Irasidus
    #13
    "Csak tudod azt nem értem, hogy amíg nem voltunk tagja az EU-nak, addíg hogyan tudott működni az ország?"

    A Kádár-korszak hiteleire, és "nívós" életszínvonalára gondolsz, aminek ellenére semmi sem volt itthon, vagy szintén "csudajó" rendszerváltó évekre, amikor a privatizáció, és külföldi segítség árán, épphogy nem omolt össze, vagy 95 utánra amikor már az eu felzárkózási pénzeket folyósított? Tényleg, konkrétan milyen Eu-s hazugságokra gondolsz?
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.04.29. 20:22:40
  • Nagybela28
    #12
    2003-ban nyomattak a TV-ben egy Szerencsi fel nevű borzalmas rajzfimet, ami az EU-s tagság hazugságait próbálta lenyomni az emberek torkán: https://www.youtube.com/watch?v=SHnO7LPOw1A
    Meg lehet nézni, mi valósult meg ezekből a dolgokból? Ja semmi?
  • Nagybela28
    #11
    Csak tudod azt nem értem, hogy amíg nem voltunk tagja az EU-nak, addíg hogyan tudott működni az ország? Ezek az úniós pénzek csak egy parasztvakítás, szerintem meg lennénk nélküle is. Ez a baj ezzel az országgal, hogy mindenki azért támogatja az Úniót, mert pénzt kapunk tőle. Túlságosan függünk tőluk, mert a pénzért cserébe valamit várnak, mi meg benyalunk nekik a meleg szarig is. Ezért vagyunk gyarmata az EU-nak.
    Utoljára szerkesztette: Nagybela28, 2018.04.29. 19:51:51
  • ostoros
    #10
    Mellesleg a chemtrail meg az ilyen balfaszságok a hozzád hasonló naiv hiszékeny balfaszokhoz áll közelebb.
  • ostoros
    #9
    Ja, a pénzcsap.... fordított irányban áramlik rajta a pénz, csak úgy megsúgom.
    Utoljára szerkesztette: ostoros, 2018.04.29. 19:23:05
  • cateran
    #7
    Haha...az...Mo. aztan megall a sajat laban is...a fejlett iparaval, mezogazdasagaval, etc Ez az EU lehuz minket maniad meg kulonosen klassz...vagy a gyikemberek mondtak vagy sok volt a chemtrail....(mondjuk igy kulfoldon elve szivesen megneznem, ahogy lezarja az EU a penzcsapot...vicces lenne..)
  • ostoros
    #6
    Mert miért kéne csatolni minket bárhova is? Felejtsétek már el ezt a gyarmati mentalitást!
    Ebből állt a 20. század, hogy mi tartozni akartunk valahova, hol a fejlett (náci) Németországhoz, hol a fejlett űrhatalom Szovjetekhez, hol a minket jól lehúzó EU-hoz.

    ELÉG!
  • Archenemy
    #5
    Látom a választást még nem heverted ki :D
  • Mat666
    #4
    Megszívják de nem azért mert lerázták magukról az eu-t hanem ezért
    https://www.youtube.com/watch?v=dC--0ndrcqk
  • Sequoyah
    #3
    Azert a brit mernokok eleg elismertek es jok vilagszinten is. Az en kerdesem az inkabb az, hogy ha a Galileoban is reszt vettek, akkor onnan visszatartottak a talalekonysagukat, szandekosan gyengitve az akkor meg sajat rendszeruket? Vagy mifele uj talalekonysagra tettek szert azota?
  • TokraFan
    #2
    "másrészt pedig a „brit találékonyság és innovációkészség” révén mérsékelni lehetne a kiadásokat."

    Nekem meg a populista, önérzetes baromság jutott erről eszembe, amivel az átlag hülyét még mindig könnyen lehet agymosni. Ettől dagad csak igazán a nemzeti öntudat. Csak kár, hogy több ponton lesznek képtelenek egyedül megvalósítani, nem beszélve a teljesen felesleges anyagi teherről, amit majd az angol polgárok fizethetnek a saját rendszer kiépítésére.

    Megszívják ők még ezt a dolgot, csak az a gond, hogy talán mi is megyünk utánuk, legalább is jelenleg nagyon úgy tűnik, hogy a tikkelő mini cézár inkább Kínához és a ruszkikhoz csatolna minket, mint Nyugat-Európához.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2018.04.27. 13:40:21
  • NEXUS6
    #1
    "másrészt pedig a „brit találékonyság és innovációkészség” révén mérsékelni lehetne a kiadásokat."
    Hmmm. Nekem meg a "brit minőség" jut még az eszembe, ami az autóiparuk mélyrepülését, majd totális csődjét okozta a 70-es, 80-as évektől.