330
  • Tetsuo
    #290
    A pejoratíve liberális megközelítés minden érve egy-egy szalmabáb, mert az eszme eredete is hazug - amint arra céloztam az előzőekben.
  • TokraFan
    #289
    Ha kilépünk az EU-ból, akkor mit fogunk exportálni és kinek? A KGST-t hiába sírod vissza és a suttyó oroszoktól se várd, hogy az időközben teljesen elavult szarjainkat mind átveszi, amiből majd az elmaradott régiókban is mesésen fognak élni az emberek...tényleg érdekelne, hogyan gondolod ezt?

    A multi pedig magasról leszarja a gőgös lázongást, mert ő van pozícióban. Verheti a mellét itt bárki, maximum fogják magukat és két országgal odébb állnak, az értelmesebbje sorban áll és örömmel fogadja őket. Velük nem tudsz kibaszni, ellenben azzal elég sokat veszítünk ha lelépnek és viszik amit idehoztak. Megint nem te jársz jól....
  • defiant9
    #288
    "Innentől kezdve csak egy kérdés maradt. Lépjünk -e ki most,"
    Én semmiféle garanciát nem látok abban hogy kívül jobb lenne. Az ez ellen szóló érvek vannak túlsúlyban, el fognak menni azok a cégek akik az EU piacához való szabad hozzáférés miatt vannak itt. Egy kérdés marad, mit is akarsz majd exportálni is hova?
    A globalizáció egy ilyen játék. Abszolút értékben jobban élsz mint korábban de relatíve már lecsúszó lehetsz. Ázsiában kinő egy prosperáló gyár, míg Borsodban bezár. Azt azért vegyük észre hogy a siker záloga elsősorban a tudás/hozzáállás. Singapore vagy Dél-Korea GDP-je is jóval a miénk alatt volt, de ők tudás alapú társadalmat építettek, szorgos mentalitással a globalizáció nyertesei lettek. Nálunk a munka alapú társadalom van a Fidesz zászlajára írva, de ez egy vizet prédikál miközben bort iszik, saját részükről inkább a lopás alapú gazdagodás amit követnek.
    Attól hogy kilépsz a közös piacról, az alap problémát nem szünteted, csak egy még mélyebb gödörbe ugrasz bele.
    Egyébként egész Európa folyamatosan veszíti el a versenyképességét mint Amerika mind Ázsiával szemben. Talán még Németország is. Bezárhatod az embereket vasfüggöny mögé kényszerítve hogy Észak-koreai szinten éljenek, miközben a világ elszáguld mellettük, és csak a nyálukat csorgatják a pult alól kapható banán után. Gratulálok a probléma konzervatív megoldásához... Már csak pármillió szavazót kell meggyőznöd hogy ez a tutkó irány, de megsúgom hogy ez nem fog menni.
  • ShaiHulud
    #287
    "Magyarországnak semmije nincs. Se nyersanyag, se ipar, se haderő, se semmi. A mezőgazdaságból ma már nem lehet GDP-t emelni, ráadásul annak nyugati szintű műveléséhez sincs semmink..."

    Mindenféle revizionizmus szándékot mellőzve, csupán "érdekességként", napokban olvasgattam/felelevenítettem Kingdom come:deliverance játékkal kapcsolatban a Magyar történelmet:

    "New international borders separated Hungary's industrial base from its sources of raw materials and its former markets for agricultural and industrial products. Hungary lost 84% of its timber resources, 43% of its arable land, and 83% of its iron ore. Furthermore, post-Trianon Hungary possessed 90% of the engineering and printing industry of the Kingdom, while only 11% of timber and 16% iron was retained. In addition, 61% of arable land, 74% of public road, 65% of canals, 62% of railroads, 64% of hard surface roads, 83% of pig iron output, 55% of industrial plants, 100% of gold, silver, copper, mercury and salt mines, and 67% of credit and banking institutions of the prewar Kingdom of Hungary lay within the territory of Hungary's neighbors.[36][37][38]" https://en.wikipedia.org/wiki/Kingdom_of_Hungary
  • ostoros
    #286
    Hát persze hogy nem feladatuk. De majd feladatukká tesszük, vagy a régió összomlik, és akkor mennek el.
  • ostoros
    #285
    Érthető, hogy nem tudsz rá megoldást mondani. Nem azért nert nem akarsz, vagy mert buta lennél. Haném azért mert erre a problémára nem létezik liberális megoldás.

    (Illetve de létezik, az hogy ne tegyünk semmit, ez a természet rendje, a gyengébb elbukik, az erős fenn marad,"survival of the fittest" az alsóbbrendű elpusztul, a felsőbbrendű túlél. Bla,bla,bla,bla,bla,bla, blabla, blabla. Köszönjük.) Ezt hívják piaci fasizmusnak. Ezért vannak ott a neoliberális pártok, ahol.

    Valódi megoldás nem fog születni liberális eszközökkel, csak masszív állami beavatkozással, ami egyúttal az EU-ból való kilépést/kidobást is jelenti, a lényeg ugyanaz.

    Megjegyzés: volt már ilyen a történelemben. A szovjet megszállás után milliók hagyták ott az NDK-t, azt az NDK-t, amelynek lakossága a rendszerváltáskor 10 millió fős volt. A kivándorlás már az állam létét fenyegette, ezért húztak egy falat... A többi már ismerős gondolom.
    Amikor átbillen a mérleg nyelve itt is, legkésőbb akkor mindenképpen kilépünk az EU-ból. A kilépés ELKERÜLHETETLEN.

    Innentől kezdve csak egy kérdés maradt. Lépjünk -e ki most, amikor még van némi mozgásterünk, vagy várjunk 30 évet, amíg az EU szépen megemészt és magunktól kipottyanunk az EU segglyukán, aztán ott maradunk a fűben, mint egy darab szikkadt szar. Igaz, hogy ez utóbbi esetben nem egyedül leszünk a fűben, lesz még ott jópár másik megszáradt kula, de engem ez egyáltalán nem vigasztal.
  • TokraFan
    #284
    Nem érted a magántőke működését. A cégek nem államok, nem országok. Nem azert léteznek, hogy régiók problémáival foglalkozzanak (megjegyzem, ennek ellenére rengeteget tesznek ezen a téren is pl. támogatások vagy szponzoráció formájában). Sportolók, művészek és rendezvények ezrei nem is létezhetnének a magántőke támogatása, szponzoráció nélkül. Hogy valójában emögött is üzleti érdek húzódik az kit érdekel? Működik és kész, a tehetség sikeres lehet, a rendezvények megvalósulnak és ebből a nemzet, az ország, a város és az egyén is profitál. Persze verhetjük is a mellünket a semmire, mikozben lemondunk ezekről.

    De alapvetően egy cég nem azert létezik, hogy régiók problémájával foglalkozzon. Ez nem az ő dolga, és itt látod nagyon tévesen ezt a kérdést. Mindenhol vannak elmaradott régiók. É. Korea a bezárt világával már régen csődbe ment. Kína szárnyal, de bizonyos területein a középkor szintjén élnek emberek, se víz, se villany, se semmi nincsen. Ez egy ilyen világ. És ezen semmilyen populista maszlag nem fog változtatni, hiába hazudik erről bármilyen politikus. Nem tudjuk függetleníteni magunkat mas országoktól. Nálunk sokkal erősebbek sem tudják!
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2018.03.19. 08:25:33
  • TokraFan
    #283
    Amennyiben tényként hivatkozol isten létezésére, akkor bizonyítanod kell, vagy olyan hiteles és cáfolhatatlan forrást csatolni ide, ahol ezt megtették mások. Normál esetben senki nem várja, hogy bizonyítsd isten létezését -úgysem tudnád, senki sem tudja-, de akkor ne hivatkozz rá állandóan tényként! Maradjunk annyiban, hogy neked szükséged van egy mítikus lény imádatára az életedben és pont! Ez nem jelent semmit, azt végképp nem, hogy isten létezik. Ha pedig nemlétezik, akkor egyetlen más, a legendájára épülő fantazmagóriát sem lehet komolyan venni.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2018.03.19. 08:08:37
  • defiant9
    #282
    Nem értem miért kellene nekem tenni valamit ellene?
    Egyébként az uniós válasz a fejeletlenebb térségek felzárkóztatására a kohéziós alap.
    Én spec nem gondolom hogy mesterségesen folyamatos pénzpumpálással életben kell tartani egy térséget, ha el akarják hagyni az emberek akkor hagyják el, ha Detroit lesz belőle akkor az lesz, sehol nincs kőbe vésve hogy az adott lokáción egy prosperáló településnek kell állnia, a világ folyamatosan változik.
    Utoljára szerkesztette: defiant9, 2018.03.19. 07:29:50
  • ostoros
    #280
    Tehát a gettósodás ellen mit tennél? Erre válaszoljál, ne tereljél!
  • defiant9
    #279
    Tehát nem tudsz jobbat mondani a mostani globalizált világpiacnál/EU-nál. Csak a szád járt neked is hogy így meg úgy nem jó.
    Én eleve nem szidtam a mostani rendszert és nem állítottam hogy ez így rosszabb mint a korábbi világ.
    A globalizáción a többség nyer, van aki többet, van aki kevesebbet. Akinek megvan a tehetsége annak jut lehetőség is a boldogulásra, bár értelemszerűen a kiinduló feltételek azért némileg determinálják az ember jövőjét.
    Aki alkalmatlan/versenyképtelen az pedig lecsúszik, ez lehet egy ember egy falu, egy régió vagy egy ország is.
    Utoljára szerkesztette: defiant9, 2018.03.18. 23:08:50
  • defiant9
    #278
    "Változtassam meg globális társadalmunkat? Vagy csak szimplán ne vegyek részt benne?"
    No ácsi. Azt mondod hogy a globális rendszer nem jó. A konzervatív tradicionális helyi jobbágykodás az viszont igen.
    Mi semmi másra nem kérünk csak hogy válaszd azt az utat ami SZERINTED jobb.
    Ez egy teljesen racionális kérés. Márameddig az tényleg jobb amit annak nevezel. Persze a valóságban nem az, ezért nem is füllik hozzá a fogad, csak a szád járt...
  • ostoros
    #277
    Te mondjál akkor egy alternatívát a gettósodás elkerülésére! Na lehet mondani a világmegváltó ötletet, hadd halljuk!
  • defiant9
    #276
    "Szalmabáb érvelés."
    Miért lenne az? Te próbáltál meg csúsztatni, aztán előhoztad ezt a költözzön a gyár ha akar valamit elméleted.
    Teljesen életszerútlen amiről fantáziálsz.

    "adókedvezményt ad mondjuk épp egy multinak ha oda települ, ugye? Ja, hogy nyugaton is épp ezt csinálják, csak te erről nem tudsz."
    Mi is ezt csináljuk te tudatlan. Mi vagyunk az EU-s adóparadicsom, nem is tetszik Merkel-éknek amit társasági adó téren produkálunk.
    Ez a támogatás egyébként azért gond mert versenytorzító, ezért az EU nem is engedi hogy fűt-fát odaígérjen egy ország a beruházásért cserébe.

    "Békéscsabán már most ukránokat próbálnak alkalmazni."
    Ez úgy hívják a munkaerő szabad áramlása. Folyamatosan hőzöngsz hogy ez így nem jó, de semmiféle jobb alternatívát nem tudsz felvázolni. Nyilván ehhez gondolkodni kellene ami ugye neked már most sem megy:
    "De akkor már késő lesz gondolkozni."
  • Tetsuo
    #275
    Ezt most nem értem. Mit vársz tőlem? Változtassam meg globális társadalmunkat? Vagy csak szimplán ne vegyek részt benne? És azt hogy tegyem? :-D Az óvodában érvelnek úgy, ahogy te teszed.

    Ennél már csak az a jobb "érv", ha csak akkor kritizálhatok valamit, ha én azt jobban csinálom. Csak akkor kritizálhatok egy miniszterelnököt, ha már voltam én is miniszterelnök.

    A másik hülye meg, bizonyítsam Isten létezését...

    Csak a lényeg felett siklasz el kisanyám. Mi van, ha hiába facsarod ki a mondatokat, nekem van igazam?
    Egyéként soha nem késő elkezdeni olvasni. Úgy értem, félretenni a ballibsi, haladvány propagandákat és valódi írásokat kézbevenni.
    Ha akarod, ajánlok könyveket.
    Amire nem tudsz hivatkozni, az ennek ellentetje, mert én olvastam azokat a torz, romboló eszmék esszenciáit, a humanizmustól a cioniszmusig, amiken te felnőttél.
    Annak idején liberális voltam én is, de továbbtanultam.
  • ostoros
    #274
    És olyan véletlenül sem létezik, hogy mondjuk egy adott ország, vagy tartomány adókedvezményt ad mondjuk épp egy multinak ha oda települ, úgye? Ja, hogy nyugaton is épp ezt csinálják, csak te erről nem tudsz.

    Amit te képviselsz az a mindenbe beleszarás politikája, "a piac majd mindent mégold". Láttuk az eredményét baszod!
    Égész kelet magyarország látta, és látja a mai napig. Persze aki Budapesten lakik, az azt hiszi őt ez nem érinti. Ja, csak tudod az az ország Amely kiürül, az egyre kisébb piac, egyre kisebb munkaerő bázis. Oda nem fog befektetni senki. Az gettóvá fog válni.
    Békéscsabán már most ukránokat próbálnak alkalmazni. Nem azért mert olyan olcsók, hanem mert annyira nincs ember. Szakember meg még annyira sincs, a korábban említett cég 70%-oS selejt aránnyal dolgozik mert nincs szakképzett ember. Azért nincs mert már Budapesten vannak, vagy külföldön. Rövidesen egész kelet Magyarország ipara össze fog omlani, de sebaj, majd utána jön a dél Dunántúl, Pécstől délre, majd Végül Budapest is sorra kerül harminc évvel később. De akkor már késő lesz gondolkozni.
  • TokraFan
    #273
    Pedig így működik a rendszer. Magyarországnak semmije nincs. Se nyersanyag, se ipar, se haderő, se semmi. A mezőgazdaságból ma már nem lehet GDP-t emelni, ráadásul annak nyugati szintű műveléséhez sincs semmink, nincsenek komoly mezőgazdasági gépgyáraink például, tehát itt is rá vagyunk utalva sok szempontból a fejlettebb országok technológiáira, külőnben még annyira sem tudnánk versenyezni a külföldi termelőkkel, mint most.

    A cégek pedig oda települnek, ahol jó az infrastruktúra és az egyéb körülmények. Az a 200 km amiről beszélsz, k*rva sok szempontból előnytelen lenne a cégnek...itt kb ezer olyan paramétert is figyelembe kell venni, mint pl. a beszállítók közelsége. Ha Győr környékén van rendes infrastruktúra és ott vannak a közelben olyan vállalkozások, akik képesek megfelelni a beszállítói követelményeknek, akkor senki nem lesz olyan hülye, hogy 200km-el odébb telepedjen le, és utaztassa az alkatrészeket ide+oda, csak mert a mellveregető önérzetes büszke magyar azt hiszi, ő fosta a Spanyol viaszt és neki az jãr, hogy a multi a melós segge alá tegye a gyárat.

    A szakemberek pedig azért mennek el, mert itthon szar a fizetés és szar a közhangulat is. Sokaknak van elege abból ami itt megy, az állandó ellenségkeresésrből, a bullshit propagandából, vagy a véresszájú nyugdíjasokról akik 3Ft-ért megvehetők és szarnak arra, mi lesz majd a gyerekeinkkel (tisztelet azoknak, akik kivételek ezalól). A multi nem szív el senkit, maximum ajánlatot tesz. A döntés a munkavállalóé, kizárólag!
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2018.03.18. 21:38:09
  • ostoros
    #272
    Szalmabáb érvelés.
  • defiant9
    #271
    "de ha egy cégnek megéri 20 ezer kilométert költözni a munkaerőért, akkor ugyan vegyék már a fáradtságot és költözzenek csak 200-at"

    A kérdés arról szólt hogy a falvakból városba vagy falvakból nyugat Európába költözést is ellenzed-e. Ezek szerint igen, aki faluba született az maradjon ott, nem költözzön se Kecskemétre se München-be munkalehetőség miatt. Inkább a Mercedes költözzön a faluba ahol se autópálya se vasút, csak nagyon alap infrastruktúra? Vagy akkor inkább elmegy Szlovákiába mert ott a segge alá tolnak mindent.
    A gazdasági realitás érzéked kb. a 0-hoz tendál.
    Mit szólnál hozzá ha te születtél volna olyan falura ahol nincs munkalehetőség, de jön egy magadfajta megmondóember aki szerint jobb ha seggeden maradsz és kapálgatsz életed hátralévő részében. Abban biztos vagyok hogy az már nem tetszene, csak ameddig más f.rkával lehet verni a csalánt.
    A tőke nem hoz döntéseket, csak a tulajdonosok, vagy azok megbízottjai, emberek. Te itt megint elvárod hogy más a magánvagyonát a te kedved szerint költse el.
    Az egyedi példák irrelevánsak, a cég oda fog költözni ahol az összes számára releváns körülmény maximumpontja van, nem szociális intézmény, az állami szerep.
  • ostoros
    #270
    Igen, azt is ellenzem. Magyarországnak az unalomig mantrázott "társadalmi mobilitás" egyértelműen kárára van jelen felállás szerint. Ez az ostoba mantra az, ami miatt nyugatra termeljük a szakembereket, a szakmunkásokat meg a vidék Budapestnek. Ugyanez csinál Detroitból szellemvárost. Miközben máshol: Nem találnak munkást, mert azt várják, hogy a munkás kopogtasson az ajtón, ahelyett, hogy megnéznék, hova érdemes odatelepülni. Elmondom, hogy egy olyan középfokú, elektromossággal kapcsolatos állásra Győrben hat darab jelentkező volt. Ugyanerre az álláshirdetésre Miskolcon 112-en, azaz száztizenketten jelentkéztek.
    Már elnézést, de ha egy cégnek megéri 20 ezer kilométert költözni a munkaerőért, akkor ugyan vegyék már a fáradtságot és költözzenek csak 200-at!
    Magyarországnak nem a társadalmi mobilitásra van szüksége, hanem a tőke mobilitására.
  • ostoros
    #269
    *beremegett a vezérigazgatók segge.
  • ostoros
    #268
    Nagy hazugság. Az állam finanszírozza a távközlési gerinchálózat kiépítését. A távközlési cég van ahol száz métert ismétlem 100 métert már nem hajlandó áthidalni hogy elérje az elszigeteltebb fogyasztót. Ráadásul alkalmazottól tudom, hogy a magentás cégnek például még a belső informatikai rendszere sem Egységes: három felvásárolt cégből van összetákolva, de nem lehet lecserélni, mert minden egyes forintot amit meg tudnak spórolni, azt licenszdíjként kifizetnek a deutsche telekomnak. Azt a távközlési különadót ús annak idejénbcsak úzy sikerült lenyeletni velük, hogy belengették az állami mobilszolgáltatót, amitől egyből
  • TokraFan
    #267
    Csak azt hagytad ki elegáns módon, hogy a "gonosz" távközlési cégek milliárdos fejlesztéseket hajtottak itt végre. Hiába gondolod, hogy nekünk ez jár, természetesen nem így van. Nem tudom emlékszel-e még a fejlesztések előtti állapotokra, használhatatlan ikervonalakkal és kőkorszaki elavult központokkal, infrastruktúrával. Egy rakás szar, elavult, elmaradott és használhatatlan trágyadomb volt a nagy magyar önerős kommunikációs hálózat. A 90-es évek elején amikor a cégem indult, nem tudtunk elintézni egy sajat telefonvonalat, mert lehetetlen volt, úgyhogy a saját privát lakásomból kellett átlőni egy kezdetleges rádiós megoldással a vonalat az irodába. Ennyit erről már megint...
  • defiant9
    #266
    "elszívja a képzett és a képzetlen munkaerőt, lassan már a lakosságot is"
    A képzetlent jellemzően nem, az marad közmunkásnak, de mindenki saját akaratából megy, az EU nem kényszerít senkit. Ugyanúgy ahogy a faluból is felköltözik a fiatal a városba, ezt is ellenzed?
    Mi a megoldás? Röghöz kötést? Kilépünk az EU-ból és te majd elveszed mindenki útlevelét, felhúzod a vasfüggönyt mint régen?
  • defiant9
    #265
    "Hazugság. Az a GDP nem a miénk, hanem pár multié akik semmit nem adóznak"
    Adózik, közvetlenül is, és közvetve azon keresztül akinek a munkájáért bért fizet. Ezt számszerű tényekkel is alá tudom támasztani. Kérdés hogy te meg tudod-e ezt saját állításodra tenni, vagy valójában az egy üres hazugság? Egyébként az árbevételhez viszonyítva valóban nem fizetnek sokat, ez kb. azért van mert az országok egymást ölik 1-1 pl. autóipari beruházásért és adóparadicsomot csinálnak magukból. Az hogy a munkát/fizetést adnak az embereknek alapvető lételeme a gazdaságnak.

    "Ők rájöttek, hogy óriási igény van olcsó, kis sávszélességű internetre, két három ezer forintért"
    Ezt a digi vagy a flip is tudja, akik meg multik. Az tény hogy szolgáltató/infrastruktúra szektor sokkal kevésbé versengő mint a termelő, ez egy területi adottság amit el kell fogadni.

    "EU jobban korlátozza a szabad kereskedelmet, mint bármely állam a világon"
    Ez mondjuk nem igaz mivel a legzártabb gazdasága ÉK-nak van(az okok ismertek), de pl. Braziliát is ide szokták sorolni, igazán zárt gazdaság ma már nincs. Zavaros kezd lenni a mondandód, tisztázzuk, a szabad-kereskedelem ellen vagy mellett érvelsz, a kettő együtt ilyen kivitelezéssel nehezen értelmezhető. Ennek ellenére bizonyos mértékig megfér a a szabad kereskedelem mellett a protekcionizmus, de ez egy feszültség forrás (ld. Trump).

    "a világpiacon már nincs túltermelés"
    Kb. minden állításod valótlan, nincs szerencséd mert én ezek felett nem siklok el:)
    The world currently has a third more rice and wheat in storage than it is expected to consume, sell or turn into fuel in 2017. The combined world surplus of wheat, corn, rice and soya recently passed 670 million tonnes, or enough to feed all of China for a year.
    Értelemszerűen a kínálatot és a fizetőképes keresletet kell összevetni, az hogy Afrikában ingyen elfogadják/elfogyasztják a kapott élelmiszer segélyt az irreleváns. Egyébként szerinted mi akadályozza hogy a világpiacra exportáljuk a termékeinket?

    "A multik kivonulása pedig hazugság. Sosem fognak kivonulni, nincs is szükség rá. Hogy miért nem fognak? Mert nem hülyék. "
    Aham, szerinted a Mercedes gyár miért épít üzemet Kecskeméten, azért mert szabadon viheti az árút az EU piacaira vagy mert annyira jó itt termelni? Ritka ennyire primitív ok-okozati összefüggés-rendszert látni mint a fent idézett sor, még ezen a fórumon is.

    "A magyar politika lefizetéséről"
    Tudnál erre egy fizetési csatornát mondani, mármint ahol az EU lefizeti mondjuk a magyar kormány vagy parlament politikusait, vagy csak üres rágalom?
  • ostoros
    #264
    Mondj egyetlen előnyt! Én ilyet nem ismerek. Az EU kiszipolyozza a munkaerőnket, a tőkét, elszívja a képzett és a képzetlen munkaerőt, lassan már a lakosságot is, és 2050-re itt marad két millió nyugdíjas, meg ugyanannyi kisebbségi.
    Én nem látom azt a nagy pozitív hozadékot, amit mi "kihasználnánk", én azt látom, hogy egy ország méretű gettóvá változunk.
  • ostoros
    #263
    Hazugság. Az a GDP nem a miénk, hanem pár multié akik semmit nem adóznak, és miért? Mert az EU szabad kezet ad nekik. Erre legjobb példa a távközlési sőektorunk, amely nyugati árakkal, de keleti bérekkel dolgozik, adót nem fizet, az áraik kartelben összehangoltak. Erre legjobb példa így Somogyi kis cég, amely egy pár tepepülésre kiterjedő hálózatot üzemeltetett tíz éve. Ők rájöttek, hogy óriási igény van olcsó, kis sávszélességű internetre, két három ezer forintért. Minden félévben kaptak egy vételi ajánlatot. Miről szóltak ezek az ajánlatok? Arról talán, hogy tetezúk az üzleti modelletek, éz minket is érdékelne, vagy inoább arról, hogy ne merészeljétek aláásni a kartelbén megállapított árainkat. Mert a magyar ember a nagy cégtől megkap 90 tévécsatornát,(igaz csak ötöt néz,) 500 megás netet,(igaz csak 10 et használ). De olyat nem fog kapni amit igényelne valójában. De nézhetjük a roaming díjakat is. Az egy európai méretű karteltevékenység, és mit öesz az EU? Semmit. Ennyit a szabad versenyről. Az EU agyonszabályoz mindent, amit a multik imádnak, mert a konkurenciájukat Európa szerte versenyképtelenné teszi.


    A szabad kereskedelem miatt aggódsz? Az EU jobban korlátozza a szabad kereskedelmet, mint bármely állam a világon a legszarabb diktatúráktól eltekintve. Igaz, hogy az Euba lépéssel hozzáférünk az EU piacához, de cserébe elvág minket a világpiactól a magas vámjaival. Ami egy katasztrófa mert egyoldalú függést teremt, a világpiac őrült tempóban bővül, miközben az EU gazdasága stagnál. Az a kis bővülés ami itt keleten van annak haszna is nyugaton csapódik le, a multik nem forgatnak vissza a gazdaságba semmit.
    A multik kivonulása pedig hazugság. Sosem fognak kivonulni, nincs is szükség rá. Hogy miért nem fognak? Mert nem hülyék.

    A mezőgazdaságunk életképtelenségé is PONT az EU eszeveszett mezőgazdasági támogatásai miatt vannak, avilágpiacon már nincs túltermelés, csak az Eun belül. Amit mivel oldottak meg? Na mivel? Zárjuk be a cukorgyárainkat, és veszítse el többtízezer ember az állását, a termelők áljanak át kevésbé jövedelmező terményekre, a társult ipart fosszuk meg a nyersanyagtól (az élésztőgyártáshoz a melasz Franciaországból jön)stb.

    Az EU a belépés utáni tíz év átlagában a GDP 2%-ánál több pénzt nem adott,azt is haszontalan dolgokra jórészt, külföldi beruházókkal jórészt, annak a pénznek fele egy éven belül nyugaton van, kisebb része a mindenkori magyar tolvajkormány pofájának betömésére szolgál. Mert erről szól a felcsúti kisvasút, meg a többi baromság, amit az EU szó nélkül tűr és finanszíroz. A magyar politika lefizetéséről, a multik érdekében, akik meg az EU politikusait fizetik le.
  • defiant9
    #261
    Válasz helyett ismét csak személyeskedésre futotta. Gyakorlatilag minden állításodra cáfolatot kaptál és a cáfolatokra már nem tudtál érdemben reagálni. Ezek a tények.
    A tanya vonal ez alól még kivétel. Itt ismét csak a kibúvót keresed, hiába mondjuk neked a számtalan példát hogy akár városból kiköltözve is lehet váltani erre az életmódra, ezeket a tényeket ignorálod és csak azt szajkózod hogy miért is nem lehet. Sajnos a tények itt is makacs dolgok, ha tényszerűen lehet akkor hiába mondod el többször hogy nem lehet, egyébként még az állam is támogatja, csak pályáznod kell.
    Itt azt látom hogy annyi eszed azért van hogy felismerd, egy angliai mosogatóhoz viszonyítva is nagyon mostoha körülmények voltak régen és egy mai tanyán is, kényelemből ezt nem vállalod be hanem nagykanállal fogyasztod a liberalizált globalista gazdaság által megteremtett életszínvonalat miközben kárálsz ellene.
    Ahogy az eddigiek alapján téged meg tudlak ítélni az hogy ebben a világban látsz számodra nem tetsző jelenségeket, és ezeket szeretnéd kicserélni egy korábbi nosztalgikus elemre, a nyugati demokráciában ezt nem lehet megtenni, mivel ezek integráns részek, a kínai pártállami gazdasági modell ami neked kell, csak erre valahogy nem találtál rá. Én is érdeklődéssel szemlélem hogy a globalizáción egyre inkább megtollasodó középosztály képes lesz-e hosszabb távon a diktatórikus allűrök megdöntésére. Történelmi tény azonban hogy elnyomással évtizedekig lehet blokkolni a szabadságjogokat, meglátjuk az internet avultatja-e ezt.
  • defiant9
    #260
    "Az EU anyagilag is ráfizetés nekünk. Vastagon."
    Valami számot tudnál az állításod mögé tenni?
    1. Ha az összes cég kivonulna mert nincs szabad hozzáférésünk az EU piacaihoz akkor hatalmas GDP esés lenne.
    2, Ha van némi közgazdasági affinitásod akkor olvasd ezt végig. Nem fosztogatnak, hanem osztogatnak - Magyarország kizsákmányolásáról
    3. Nem vagyunk képesek nagy volumenű versenyképes gazdasági produktumra. Mezőgazdászkodoni tudnánk(a hatákonyság kérdőjeles), csakhogy itt túltermelés van az EU-ban, örülne a többi gazda ha a mi termékeink nem lennének a piacon.
  • TokraFan
    #259
    Szerintem sokkal visszataszítóbb szidni valamit, aminek az előnyeit azért kihasználjuk. Ez olyan, mint jókat zabálni az asszony főztjéből -amihez a hoozávalókat is ő vette meg-, majd fennhangon kritizálni az ebédet, hogy mekkora bűn egy ilyen szart készíteni. Erre bárhol bármikor az a természetes reakció, hogy akkor többet ne egyél belőle baszki...
  • TokraFan
    #258
    Igazából a probléma az, hogy egyetlen tényt sem írtál!
    Az, hogy isten létezik, nem tény!
    Az, hogy a rendszer összeomlik, nem tény (meg ha az esélye magas is)!
    Az, hogy a kasztrendszer minden ember számára megfelelő társadalmi szerkezet, nem tény!

    satöbbi...
  • Tetsuo
    #257
    Egyébként az általam valamennyire ismert híres tradicionalisták nem csak vizet prédikálnak (/-tak), hanem René Guénon nyomdokain visszataláltak bizonyos anti-modernista életformához, de ez alapvetés is az életszemlélet tényleges elsajátításakor. Mondhatom, nálam is elkezdődött ez a folyamat, a részletekbe nem mennék bele.
    Viszont nevetséges és bizarr, kifacsart, a jó-rossz-t megfordító echte sátáni, ha ezt az egyéni utat egy ezt tagadó "ember" kéri számon. Ahhoz hasonlatos, amikor ugyenezek a vallásos embereknek akarják megmondani, hogy kell a vallás szempontjából helyesen viselkedni (pl. migránsokat befogadni stb.), ez pedig nem csak undorító fölényeskedés, hanem velejéig hazug.
  • ostoros
    #256
    A vicces az, hogy mindig az a válasz, hogy ha nem tetszik a rendszer, akkor takarodj el a civilizációból. Mi lenne, ha te tennéd meg ezt? Csak egy gondolat, nem kell komolyan venni. Mindössze rá akartam világítani vele, hogy ez a fajta gondolatmenet rendkívül visszás és visszataszító is egyben.
  • Tetsuo
    #254

  • Tetsuo
    #253
    Én szerintem minden kérdésedre válaszoltam... Hogy miért nem vonulok el a világtól, ha nem értek egyet az elvekkel amik mentén az működik? Ez lenne a nagy kérdés? :-) Hát azért, mert már lehetetlen félrevonulni. A polip csápja mindenhová elér - egyrészt nincs a földön olyan rejtett zug, ahol az ember független lehetne ettől a rendszertől; másrészt én is ebben nőttem fel, tehát nem tudnék átállni egy remete életmódra és nem vagyok szent, csupán felismertem a rosszat és apró lépésekkel távolodom tőle. ;-) Sajnos nem Istent dicsőítve (mondjuk környezettel harmonikus gazdálkodás), hanem zsidó praktikákat is használva (pénzpiaci kereskedés és haszontalan termékek értékesítése) dolgozom - egyelőre.
    Érdekes, hogy egyfajta gurunak, példával elöljáró "mesternek" akarsz látni engem :-D, pedig csak néhány tényt írtam le a világ működésével kapcsolatban a metafizikai tradíció aspektusából.
    1. Miért kellene nekem példát mutatni?
    2. Miért nem maradhatok anoním?
    3. Ha nem értesz egyet a leírtakkal, miért térsz ki előbb-utóbb a vitapartnered személyére? Miért nem próbálsz érvelni helyesen?

    Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2018.03.17. 20:11:25
  • ostoros
    #252
    8 elemit végzett embert nem raknak be kvalifikált munkára mi? Érdekes, a robotokat az öntödében mégsem szakember állítja be, hanem a kettő közül az egyik pék, a másik szobafestő.
  • ostoros
    #251
    Az EU anyagilag is ráfizetés nekünk. Vastagon.
  • defiant9
    #250
    Én is úgy látom kezd kifogyni az értelmezhető válaszokból. A legutóbbi miszerint az általa favorizált társadalomban senki számára nincs rossz hely, egyben azt is jelentené hogy mindenki a pedofiltól az újfasisztáig azt csinál amit szeretne. Ez nyilvánvaló képtelenség, és valóban kimeríti az üres lózung fogalmát.
  • defiant9
    #248
    Rendkívül hasznos volt egy videót betenni egy cikk helyett ami leírta volna hogy román migránosok tüntetéseket szerveznek mert gyermekbántalazmazás miatt a norvég gyermekvédelmi hatóság elvette.
    Az alap probléma ismét a konzervatív megközelítésből fakad, a szülő úgy gondolja hogy az ő köre teljesen lefedi a gyermek körét, szinte tulajdonaként kezelheti, bármit megtehet vele. A liberális megközelítés viszont azt mondja hogy a saját testénél a születése pillanata előtt x héttel létrejön egy kör ami már a gyermeké, oda senki még a szülő keze sem érhet el, az állam törvényben garantálja ennek a körnek a sérthetetlenségét. Ami itt örök konfliktusforrás az a pillanat amikor a magzat köre létrejön mivel az fizikailag ekkor még össze van kötve az anyáéval, ez csak kompromisszummal feloldható dilemma.
    A másik amit nem hangsúlyoztál hogy román migránsok szervezték a megmozdulásokat. Kérdés hogy mit szóltál ahhoz ha Magyarországon kezdenének el migránsok tüntetni valamilyen vélt/valós jogsérelmük miatt akár vallási okokra hivatkozva.
    Egyébiránt egy ilyen esetben ahol határvonalat kell húzni egy kényes szituációban az nem feltétlenül hibamentes, ez itt is így történt a jogászok és a politikusok állásfoglalása alapján a hivatal visszaadta a gyermekeket, ez benne van a rendszerben ha megközelíted a vörös vonalat amit nem szabadna átlépned.
  • Tetsuo
    #247