626
  • Savaran
    #545
    "Szerintem inkább csak olyan kártyák ügyében nyilatkozzál, amiről van tapasztalatod is."

    Olvasás látom nem megy

    " De a legújabb játékokat is 2K-ba játszom, a legnagyobb beállítások mellett és szuperül futnak"

    jah tényleg szuper a 25 fps, mondjuk kinek mi a super
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2021.09.09. 18:53:27
  • Synchronous
    #544
    Ezzel most mit is akartál igazolni? Ez egy 4K-s teszt, itt meg a kártya 2K-n történő teljesítményéről volt szó. Ráadásul az általad linkelt videóban még 4K-n is szép számmal előfordul, hogy 40-50 fps-eket produkál a kártya.
  • endorphinz
    #543
    nehéz eldönteni, hogy troll vagy vak vagy

    ez a barna filter megfigyelhető a witcher 3, dying light, stb. játékoknál is. 1:48-nál ha nem látod ezt az erőteljes barna hatást akkor vegyél fel szemüveget. semmi köze a naplementéhez vagy hol játszódik.

    de itt egy videó, hátha a gyengébb gondolkodásúak is megértik miről van szó:
    https://www.youtube.com/watch?v=YWWiw3T-vno

    itt tekerj 9:00-hoz. bal oldalt látható a W3 barnás filteres képe, amit a jobb oldalon kijavítanak. ha láttál gameplay videót a FC6-ból ott ugyanúgy észrevehető a barna tinta, ami szerencsére reshade-dal orvosolható
  • Savaran
    #542
  • robicarlos6
    #541
    Minden, amit a Far Cry 6-ról tudni érdemes

  • Synchronous
    #540
    Ja, és még erre az állításodra válaszul: "az hogy az rx580 jó 2K ban az olyan vicc mint a legendás 1500-as lada ami csak 7 litert eszik"

    itt a bizonyíték, hogy igazat mondtam...

    Serious Sam 4... ez még csak nem is az elmúlt 5-8 év játéka, hanem konkrétan még egy éve sincs, hogy megjelent, és még jóval tovább is van húzva a felbontásom a 2K-n, és még így is megvan a stabil 50 fps, néha 60 fölé is ment. Pedig erről a játékról még az sem mondható el, hogy annyira jól optimalizált lenne, ugyanis eszi a vasat, mint a fene. Ennyit arról, hogy nem jó az RX 580-as 2K-ban. Szerintem inkább csak olyan kártyák ügyében nyilatkozzál, amiről van tapasztalatod is.



  • Synchronous
    #539
    Ő beszélt arról, hogy én 24-25 fps-el játszok, pedig én azt csak határvonalként említettem. Nyilván annál több volt, a 144 Hz/2K gémelést meg a régi játékokra értettem. 4K meg csak próba szintjén volt virtuális szuperfelbontásban, de arról mondtam is, hogy ott már voltak problémák. Remélem világos.
  • robicarlos6
    #538
    Ha van freesync akkor nem gond az alacsony fps sem mert nem lesz képtörés. Szóval ez nem hátrány.
    Sokan persze hogy mondják hogy nekik jó a 30-60közötti mivel évekig a 60-75hz volt konstans a minitoroknál. Sőt állítom a gamer világ nagy többsége ma is ilyenekkel tolja csak. Majd amikor ezek 144-165hz re váltanak és lesz is gép ilyen sebességre, majd akkor jönnek rá, hogy bazz mi a szart csináltam én évekig (szívatta magát magyarán)
    Nekem még nincs csak szaros 60hz meg most vga sincs csak integrált de haver 3080jánál láttam pár címet 144fpsel..
  • Danecay
    #537
    Kezdem elveszíteni a fonalat. Nem is olyan rég 2K-ról meg 4K-ról beszélgettünk 144Hz-es frissítés mellet ami legalább ugyanennyi FPS-t feltételez, most meg már 24-25FPS-ekről beszélünk, ami éppen a folyamatos képalkotás határát súrolja Így tényleg sok mindenre elég az RX580
  • Savaran
    #536
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Parttalan a vita, játssz akkor 25 fps-el te életed te döntesz
  • Synchronous
    #535
    "nem 25 alatt veszi észre 24-kell minimum hogy mozgóképnek lássuk"

    Nem kurvára mindegy, hogy 24 vagy 25 alatt veszi észre? Van olyan témával foglalkozó irodalom, ahol 25-öt írnak. Ebbe belekötni már tényleg csak fingreszelés.


    "de az nem azt jelenti hogy a szemed ne érezne különbséget 25 és 60 között."

    Megint a szövegértelmezés problémája... a 25 fps FELETTI értékek különbségéről beszéltem, (40,50,60), nem a 25 és a 60 közötti különbségről...


    "Ha 50 alá megy valami tartósan akkor már élvezhetetlen az egész"

    Ne vicceljél már... ha pl. tartósan 48 fps-el fut egy játék, akkor ettől élvezhetetlen lesz? Mondj még ilyen stand up comedy-be illő poénokat, röhögni szeretnék.


    "1997 óta játszom játékokkal, olyan szar gépem volt hogy a delta force 1-et 8 fps-el vittem végig (kb mert akkor még azt se tudtam mi az), ami 15-el ment az már megváltás volt, a 25 fps az nem más mint mazohizmus."

    Értsd már meg, hogy a 25 fps-t a határérték példájaként hoztam fel... nem azt írtam, hogy nekem annyival fut. És akkor mi van ha 97 óta játszol játékokkal? Én meg 1992-ben kaptam az első PC-met. Lehet itt pöcsöt méregetni, de a lényegi kérdést tekintve nem vagyunk vele előrébb.

  • Savaran
    #534
    Tessék egy szemléltető videó
  • Savaran
    #533
    Én nem hiszek, én tudom miről van szó, 1997 óta játszom játékokkal, olyan szar gépem volt hogy a delta force 1-et 8 fps-el vittem végig (kb mert akkor még azt se tudtam mi az), ami 15-el ment az már megváltás volt, a 25 fps az nem más mint mazohizmus.
  • Synchronous
    #532
    Hidd el, játszom én 144 fps-el is 2010 előtti játékokat, és nincs különösebb szembetűnő különbség, amikor előveszek mondjuk egy idei, vagy tavalyi játékot.
  • Savaran
    #531
    Igazad van, de nem feltételeztem léteznek még 20 fps-es mazohisták.
  • Savaran
    #530
    Aha mesélj még, nem 25 alatt veszi észre 24-kell minimum hogy mozgóképnek lássuk, de az nem azt jelenti hogy a szemed ne érezne különbséget 25 és 60 között. Ha 50 alá megy valami tartósan akkor már élvezhetetlen az egész, még egy RPG-is, fps-t inkább hagyjuk is.
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2021.09.08. 20:51:48
  • robicarlos6
    #529
    Mondja ezt addig az ember amíg nem látott valamit mondjuk 30-40fps el majd utána 120-144fpsel..Hidd el érezhető. Csakhát ez a feeling drága vgaban is meg monitorban is, de hát valamit valamiért
  • Synchronous
    #528
    Ki beszélt itt 60 fps-ről? Legalább értelmeznéd, hogy mi van leírva... azt mondtam stabilan megy, és ez igaz is... gyere el és nézd meg, ha nem hiszed.
    Az emberi szem a szaggatást amúgy is csak 25 fps alatt veszi észre, kvázi teljesen mindegy, hogy 40, 50, vagy 60 fps-el fut egy játék, mert a szemed a 25 fps feletti értékeket már nem nagyon tudja egymástól megkülönböztetni, hanem mindegyiket folyamatos mozgásnak látja. Az én szemem meg nem légyszem, hogy még a 100 fps-t is szaggatásnak lássam, hanem számomra a 25 feletti fps már stabil, folyamatos mozgás.
  • robicarlos6
    #527
    Semmi hihetetlen nem mondott pedig. Néztem 580 tesztemet sok játékban 30-40Fps megvan vele 2K alatt :) Fpst ugyanis nem mondott. Fut a game? Fut ennyi
  • Danecay
    #526
    Ezért is írtam, hogy neki valami nagyon spéci RX580-asa lehet :)

    Más és nem csak neked :). Nekem még csak most tűnt fel, mert kb. annyi jelentőséget is tulajdonítottam neki az elmúlt 18 évben :), hogy eltűntek a nevek mellől a rangok, plecsnik, vagy hívják bárhogy. Utoljára még volt 3 vagy mennyi korona a nevem mellett, de úgy látom, hogy most senki neve mellett nincs.
  • Savaran
    #525
    Kizárt dolog hogy stabil 60 fps-el menjen bármilyen tripla A cím, az elmúlt 5-8 évből, csak egy példa, Witcher 3 asszem 2015-ös, gtx1060-al ami még egy picit erősebb is mint az 580 bizonyos játékoknál, van amiben nem, de kb egy szint, na már most 1080p-ben van meg a stabil 60, 2k-ban elhasalna mint a sz@r, az hogy az rx580 jó 2K ban az olyan vicc mint a legendás 1500-as lada ami csak 7 litert eszik, ez a röhögve sírjunk, vagy sírva röhögjünk kategória.
  • Danecay
    #524
    Nem gondolom, hogy a 64GB RAM és a procid jelentősen befolyásolná a kártya teljesítményét. A 16GB-nak bőségesen elég kell, hogy legyen, és az is, a procim terhelése játékok alatt jellemzően 20-50%, a videokártyáé viszont inkább 100% közeli, ami az jelenti, hogy VGA limitem van, a procim pedig egy RX580-nál jóval erősebb VGA-t is képes lenne kiszolgálni, kihajtani. Mondjuk egy Half-Life 2-vel nekem is meglenne a 144FPS 1440p-ben
    A felskálázós kérdésemre nem válaszoltál, és abból kiindulva, hogy régebbi játékokkal játszol nagy felbontásban arra következtetek, hogy nem a AMD FidelityFX Super Resolution alapon megy a felskálázás.
  • Synchronous
    #523
    Jah, azt én nem mondtam, hogy a legújabb játékokkal játszok 1440p/144Hz-en. Ezek jóval régebbi játékok. De a legújabb játékokat is 2K-ba játszom, a legnagyobb beállítások mellett és szuperül futnak. Mondjuk nálam négyszer annyi a RAM mint neked és a proci is újabb modell.
  • Danecay
    #522
    Nem tudom, Neked valami nagyon jó RX580-asod lehet, vagy nem egyforma játékokkal játszunk :) Az 1440p és a 144Hz kicsit erősnek tűnik. Nálam pl. a 4,5 éves szintén Ubis Ghost Recon: Wildlands, inkább a stabil 50 FPS-t produkálja, de néha akár ez alá is beesik 1440x900-ban is, közepes-magas vegyes beállítások mellett, nem, hogy 2K-ban 144Hz. Egy Fortnite, vagy hasonszőrű játékról még el tudom esetleg képzelni, hogy így fusson egy ilyen VGA-n, de egy élethűbb megjelenítésre törekvő játéknál már kevésbe. Jó kis kártya ez, nem mondom, hogy nem, de annyira azért nem :) Nekem egy Sapphire Nitro+ példányom van egyébként, egy AMD RYZEN 5 2600X procival, és 16GB 3200MHz-es memóriákkal megtámogatva.
    Felbontást mivel szoktál skálázni 4K-ra, ez az AMD FidelityFX Super Resolution elérhető már egyébként, és ha igen milyen játékoknál, vagy pl. a SAPPHIRE TriXX-et használod erre a célra? Bár utóbbi használata esetén is a 4K-ra való felskálázáshoz, 3264x1836-os felbontást kell jetékon belül beállítani, ami kapásból több még az 1440p-s felbontástól is, amit eleve kétkedve fogadok :)

    Utoljára szerkesztette: Danecay, 2021.09.08. 13:33:31
  • Bokafix2
    #521
    Te ugye még nem töltöttél el trópusi szigeten egy estét?
  • Savaran
    #520
  • Árnyvadász
    #519
    Naplemente.
  • endorphinz
    #518
    arról nem beszélve, hogy az első dolgom lesz egy reshade-t használni amivel eltűntetem ezt az idióta "barna tinta" effektust, hogy a francba nem szúrja ki a szemét a fejlesztőknek???

    mintha egy napszemüvegen keresztül játszanék, sötétíti-barnásítja a színeket, tudja valaki mi ennek a retardált effektnek a neve?
    Utoljára szerkesztette: endorphinz, 2021.09.07. 04:59:56
  • robicarlos6
    #517
    Okosan használja a sugárkövetést a Far Cry 6
  • Synchronous
    #516
    1440p-hez is tökéletes az RX580. Azzal tolok 2K-ban minden játékot, ultra beállítások mellett és tökéletesen fut ezen a karin. Legtöbbször még röccenés sincs. Egyedül akkor van probléma, ha virtuális szuperfelbontással játszok és feltolom 4K-ba a felbontást. Ott már kihallatszik egy-két halk "bazdmeg" a kártyából, egyszóval pörgeti a ventit rendesen és lassabbnak is érződik a mozgás, de még ilyenkor sincs framedrop, csak látszik hogy már nem fut olyan sebességgel, de még éppen játszható marad.
    Mondjuk ebben a felbontásban amúgy is csak próbaképpen toltam néha a játékokat, ráadásul a 144 Hz-et is bukom, ha eddig felviszem a felbontást, szóval marad a jó öreg natív felbontás, ami 2K.
  • robicarlos6
    #515
    FC 6 PC Trailer

  • Maxtreme
    #514
    Ahogy elnézem a videót, ez is csak a szokásos receptet követi... ahogy közeledik a megjelenés, egyre "csúnyul" az adott játék....
  • Maxtreme
    #513
    szokásos ubishit optimizáció(hiány)...
  • endorphinz
    #512
    nem a gépigénnyel van a gond hanem, hogy maga a játék egyáltalán nem szép videók alapján

    a FC5 lehengerlően szép volt, sőt még ma is szebb egy reshade-del mint az FC6
  • Danecay
    #511
    Annyira nem vészes azért, szerintem. Kb. egy középkategóriás vasat kér 1440p-hez Ultra beállítások mellett. VGA-ban az RX580-asommal elmaradok a követelményektől, de 1080p-hez még az is jó lehet magas beállítások mellett is. Na meg aztán AMD szempontból ott van az AMD FidelityFX Super Resolution, amit feltételezem támogat majd a játék, ugyanúgy mint ahogyan nVidia oldalon a DLSS-t, mi bajunk lehet? :)
  • Árnyvadász
    #510
    Kemény, mint a kád széle. Megkéri a vasat keményen. Nem túl biztató.
  • robicarlos6
    #509
    Far Cry 6 gépigény

    Minimum Requirements for 1080p 30 fps Low Preset
    AMD Ryzen 3 1200 / Intel Core i5-4460
    AMD Radeon RX 460 / Nvidia GeForce GTX 960
    4GB of VRAM
    8GB of RAM (Ubisoft recommends a dual-channel setup)
    60GB of Storage
    Windows 10 64-bit

    Recommended Requirements for 1440p 60 fps Ultra Preset
    AMD Ryzen 5 3600X / Intel Core i7-9700
    AMD Radeon RX 5700 XT / Nvidia GeForce RTX 2070 Super
    8GB of VRAM
    16GB of RAM (Ubisoft recommends a dual-channel setup)
    60GB of StorageWindows 10 64-bit

    Ultra Requirements for 4K 30 fps Ultra (Presumably With Ray Tracing)
    AMD Ryzen 7 3700 / Intel Core i7-9700
    AMD Radeon RX 6800 / Nvidia GeForce RTX 3080
    10GB of VRAM
    16GB of RAM (Ubisoft recommends a dual-channel setup)
    60GB of StorageWindows 10 64-bit
  • Savaran
    #508
    Nekem nagyon olyan mintha az 5. részt összeházasították volna New Dawn-al, nagyon elmegy az egész ilyen komolytalan fortnite stílusba.
  • robicarlos6
    #507
    Kipróbáltuk a Far Cry 6-ot, de mennyire ragadt el a forradalmi hangulat? (Gamestar)

    KIPRÓBÁLTUK: Far Cry 6 (IGN)


    Utoljára szerkesztette: robicarlos6, 2021.09.01. 07:20:41
  • robicarlos6
    #506