562
Far Cry 5
  • Danecay
    Nem tudom, Neked valami nagyon jó RX580-asod lehet, vagy nem egyforma játékokkal játszunk :) Az 1440p és a 144Hz kicsit erősnek tűnik. Nálam pl. a 4,5 éves szintén Ubis Ghost Recon: Wildlands, inkább a stabil 50 FPS-t produkálja, de néha akár ez alá is beesik 1440x900-ban is, közepes-magas vegyes beállítások mellett, nem, hogy 2K-ban 144Hz. Egy Fortnite, vagy hasonszőrű játékról még el tudom esetleg képzelni, hogy így fusson egy ilyen VGA-n, de egy élethűbb megjelenítésre törekvő játéknál már kevésbe. Jó kis kártya ez, nem mondom, hogy nem, de annyira azért nem :) Nekem egy Sapphire Nitro+ példányom van egyébként, egy AMD RYZEN 5 2600X procival, és 16GB 3200MHz-es memóriákkal megtámogatva.
    Felbontást mivel szoktál skálázni 4K-ra, ez az AMD FidelityFX Super Resolution elérhető már egyébként, és ha igen milyen játékoknál, vagy pl. a SAPPHIRE TriXX-et használod erre a célra? Bár utóbbi használata esetén is a 4K-ra való felskálázáshoz, 3264x1836-os felbontást kell jetékon belül beállítani, ami kapásból több még az 1440p-s felbontástól is, amit eleve kétkedve fogadok :)

Utoljára szerkesztette: Danecay, 2021.09.08. 13:33:31
  • Bokafix2
    Te ugye még nem töltöttél el trópusi szigeten egy estét?
  • Savaran
  • Árnyvadász
    Naplemente.
  • endorphinz
    arról nem beszélve, hogy az első dolgom lesz egy reshade-t használni amivel eltűntetem ezt az idióta "barna tinta" effektust, hogy a francba nem szúrja ki a szemét a fejlesztőknek???

mintha egy napszemüvegen keresztül játszanék, sötétíti-barnásítja a színeket, tudja valaki mi ennek a retardált effektnek a neve?
    Utoljára szerkesztette: endorphinz, 2021.09.07. 04:59:56
  • robicarlos6
    Okosan használja a sugárkövetést a Far Cry 6
  • Synchronous
    1440p-hez is tökéletes az RX580. Azzal tolok 2K-ban minden játékot, ultra beállítások mellett és tökéletesen fut ezen a karin. Legtöbbször még röccenés sincs. Egyedül akkor van probléma, ha virtuális szuperfelbontással játszok és feltolom 4K-ba a felbontást. Ott már kihallatszik egy-két halk "bazdmeg" a kártyából, egyszóval pörgeti a ventit rendesen és lassabbnak is érződik a mozgás, de még ilyenkor sincs framedrop, csak látszik hogy már nem fut olyan sebességgel, de még éppen játszható marad.
    Mondjuk ebben a felbontásban amúgy is csak próbaképpen toltam néha a játékokat, ráadásul a 144 Hz-et is bukom, ha eddig felviszem a felbontást, szóval marad a jó öreg natív felbontás, ami 2K.
  • robicarlos6
    FC 6 PC Trailer

• Maxtreme
    Ahogy elnézem a videót, ez is csak a szokásos receptet követi... ahogy közeledik a megjelenés, egyre "csúnyul" az adott játék....
  • Maxtreme
    szokásos ubishit optimizáció(hiány)...
  • endorphinz
    nem a gépigénnyel van a gond hanem, hogy maga a játék egyáltalán nem szép videók alapján

a FC5 lehengerlően szép volt, sőt még ma is szebb egy reshade-del mint az FC6
  • Danecay
    Annyira nem vészes azért, szerintem. Kb. egy középkategóriás vasat kér 1440p-hez Ultra beállítások mellett. VGA-ban az RX580-asommal elmaradok a követelményektől, de 1080p-hez még az is jó lehet magas beállítások mellett is. Na meg aztán AMD szempontból ott van az AMD FidelityFX Super Resolution, amit feltételezem támogat majd a játék, ugyanúgy mint ahogyan nVidia oldalon a DLSS-t, mi bajunk lehet? :)
  • Árnyvadász
    Kemény, mint a kád széle. Megkéri a vasat keményen. Nem túl biztató.
  • robicarlos6
    Far Cry 6 gépigény

Minimum Requirements for 1080p 30 fps Low Preset
    AMD Ryzen 3 1200 / Intel Core i5-4460
    AMD Radeon RX 460 / Nvidia GeForce GTX 960
    4GB of VRAM
    8GB of RAM (Ubisoft recommends a dual-channel setup)
    60GB of Storage
    Windows 10 64-bit

Recommended Requirements for 1440p 60 fps Ultra Preset
    AMD Ryzen 5 3600X / Intel Core i7-9700
    AMD Radeon RX 5700 XT / Nvidia GeForce RTX 2070 Super
    8GB of VRAM
    16GB of RAM (Ubisoft recommends a dual-channel setup)
    60GB of StorageWindows 10 64-bit

Ultra Requirements for 4K 30 fps Ultra (Presumably With Ray Tracing)
    AMD Ryzen 7 3700 / Intel Core i7-9700
    AMD Radeon RX 6800 / Nvidia GeForce RTX 3080
    10GB of VRAM
    16GB of RAM (Ubisoft recommends a dual-channel setup)
    60GB of StorageWindows 10 64-bit
  • Savaran
    Nekem nagyon olyan mintha az 5. részt összeházasították volna New Dawn-al, nagyon elmegy az egész ilyen komolytalan fortnite stílusba.
  • robicarlos6
    Kipróbáltuk a Far Cry 6-ot, de mennyire ragadt el a forradalmi hangulat? (Gamestar)

KIPRÓBÁLTUK: Far Cry 6 (IGN)

Utoljára szerkesztette: robicarlos6, 2021.09.01. 07:20:41
  • robicarlos6
  • robicarlos6
    GC 2021: Sztorielőzetesen a Far Cry 6

• coolpet
    Nincs benne
  • mégvadabbdisznó

És hol? Mert én sehol nem látok a New Dawn-ban NG+-ot. A FC5-ben ott van, de New Dawn-ban nem találom. És új játék kezdésnél lenulláz mindent, és elölről kell kezdeni a karakterépítést és a fegyverbeszerzést.
  • robicarlos6
    AMD FidelityFX Super Resolution Partner Showcase Ep. 7: Ubisoft & Far Cry 6

https://hu.ign.com/far-cry-6/69250/news/video-az-amd-uj-technologiajaval-meg-szebb-lesz-majd-a-far-cry-6

• Zsoxx
    Itt az SG-n amúgy sincs sok értelme, halott az egész.
  • Danecay
    Akkor nincs :)
  • Bokafix2
    A 6-dik részről van külön topik? Mert nekem a kereső nem dobja ki.
  • JonasSandor
    Akkor nem törlődik az elért eredmény.
  • Savaran
    Van
  • JonasSandor
    New+ nincsen benne?
  • mégvadabbdisznó
    Üdv

New Dawn-nál meg lehet azt csinálni, hogy mikor új játékot kezdek, akkor megmarad a profilom, vagyis a felépített karakter és a megszerzett fegyverek? Vagy mikor újrakezdem, akkor az egész addigi törlődik?
  • hunbalee
    Far Cry 6 to Feature Ray Tracing, Variable Rate Shading, and FidelityFX CAS
  • coolpet
    Nem olyan sokszor :)
    területenként olyan 3-4x
  • dalmar
    Ebben a játékban mennyiszer rabolnak el?Mert már igen kezdem unni....
  • Zsoxx
    Próbáld meg a Gamecopyworld-ön, hátha van hozzá trainer.
  • mtibee
    Szia!

Esetleg kipróbálhatja a The Crew 2 nevű játékot, lehet benne vezetni, hajókázni és röpködni is, és nagy, nyílt világú játéktere van.

Üdv.:
    M. Tibor
  • ximix #489
    Régen voltak játékokhoz "Trainer"-ek, lehet ehhez is van valami, így első keresésre láttam olyat amiben az ellenség fegyverét kilehet kapcsolni, nem tudom segítene-e. Sajna nem ismerem a játékot.
    A "Trainer"-ekel azért óvatosan, néz körül hol van megbízható forrás, már ha az mellett döntesz.
    Utoljára szerkesztette: ximix, 2020.08.03. 17:35:57
  • coolpet
    Sziasztok!

New Dawn.hoz vannak konzol parancsok?
    Fiam kátszik vele, de nem szeretem ha öldököl. Viszont imád vezetgetni, röpködni.
    Nincs valami konzol parancs, hogy kikapcsoljam az enemy AI-t?

Fallout 4-ben megy a TCAI, de itt nem tudok ilyesmiről.

Köszi!
  • Zsoxx
    Szerintem ez csak egy újabb rókabőr lesz, hasonló színvonallal, mint az előző részek.
  • Montanosz
    végre ugy látom a sztori meg a megvalositás is lesz már olyan jó mint a boiling point annak idején
  • grebber
    Minden, amit a Far Cry 6-ról jelenleg tudni lehet
  • Seth
    Leaked trailer
    CG trailer, úgyhogy gameplay nincs benne. Nameg franciául van, úgyhogy semmit nem értek belőle :D
  • Zsoxx
    Far Cry 6