563
Far Cry 5
  • robicarlos6
    Far Cry 6 - Giancarlo Esposito mesél az alapokról
  • robicarlos6
    Far Cry 6 - ezt tudja majd az AMD kártyáival

• robicarlos6
    Far Cry 6 - mi vár ránk a premier után?

Kár hogy Stallone nem adja az arcát a Rambohoz az lenne a királyság pedig
    Utoljára szerkesztette: robicarlos6, 2021.09.10. 21:31:22
  • Savaran
    Pontosan, ha nincs cpu bottleneck, akkor gpu limit van, egy alap ryzen 3 2300x is bőven kihajt egy 580/1060-at, még erősebbeket is
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2021.09.10. 14:30:52
  • Synchronous
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

"Nézd már meg 2k ultrán a metro exodust, mert egy játék eldöcög néha 50 el attol még ez egy szar kártya 2k-ra"

Nekem nem egy játék döcög el néha 50-el, hanem a legtöbb játék 50-60 körüli fps-el megy 2K-ban... nem tudom mi a faszért nem lehet elhinni, amikor még képeket is mutatok róla, ráadásul túlhúzott felbontással. Nagyon is kényelmesen el lehet játszani 2K-ban az RX 580-al, és 2 éve, mióta megvan ez a kártya, minden játékot 2K-ban futtattam vele, és soha nem volt lassú sebesség, vagy frame drop. Ha így lett volna, akkor leveszem full HD-ba, vagy az alá.
    Amúgy meg totál nem izgat, hogy elhiszel-e egy tényt, mert az attól még tény marad. Mondjuk lehet, hogy 1%-al erősebb a kártyád, nekem viszont a konfigom összes többi része sokkal erősebb mint a tiéd. De nem is ez a lényeg, hanem amit mutatok, az pedig arra enged következtetni, hogy megvannak 2K-ban azok az fps értékek, (50-60) amelyekkel már kényelmesen lehet játszani egy játékot.
  • Savaran
    Imádom azt a játékot, bizonyos megoldásai jobbak is mint pl az 5 ben
  • coolpet
    Csitu gyerekek már :)

FC3 Ubinál ingyé van szombatig, inkább azt zsákoljátok be ha még nem tettétek meg :)
  • Savaran
    Én lezártam volna csak megy az értetlenkedés a vitapartneremtől, de mivel erősen elmentünk a szétoffolásba, szerintem is hagyjuk, elnézést azoktól akik erre nem voltak kiváncsiak
  • robicarlos6
    Egyébként nem az én létjogosultságom ,de szerintem ezt is fejezzétek be :)

Kár azon vitatkozni ,hogy kinek mi a jó. Aki világéletében 30-60 fps között játszott mert az neki megfelel ,miért kell kritizálni?
    Anno a Crysis 1-et 18körüli fps-el vittem végig ..az élmény a játék miatt kegyetlen jó volt akkoriban messze vert mindent a grafika eleve tetszett is a game. Még így foshulladék fps-el is öröm volt játszani.. Amíg volt VGA-m én is 40 körül töltam mindent az 1070Ti-mel mert minden létező opciót fullosra tettem, ha volt 4k felskálázás akkor azt is. Engem nem érdekel a sokcsillió fps. Tudom hogy jobb hisz láttam "átéltem" de mégis leszarom. Ha majd valaha lesz csúcs VGA-m még az élet során és jobb monitorom ami nem 60hz-es akkor is minden csutkára fogok tekerni és inkább tolok mindent max grafikával mint 144fps-el..Persze az ezer éves régi kedvenceimnél adott lesz,de a többinél nem. Az hogy erről mások mit gondolnak engem kicsit sem érdekel mivel nekem jó így. Szóval ezen felesleges vitatkozni
  • Savaran
    Nézd már meg 2k ultrán a metro exodust, mert egy játék eldöcög néha 50 el attol még ez egy szar kártya 2k ra sőtt sok régi címnél még fullhdra is erősen kompromisszumos, mivel a játékok gépigényei nem egyformák
  • Savaran
    Erről beszélek, de ideális 2K kártya hát hogyne, csak egyesek nem képesek felfogni csak mantrázzák a baromságaikat
  • Savaran
    Olvasni tudsz, gtx 1060-om van [email protected] csupán 1%-al erősebb mint a tiéd, a faxért nem tudod visszaolvasni bammeg
  • robicarlos6
    Ez csak 1080p

• Danecay
    A Ghost Recon: Wildlands nincs meg neked? Megnézhetnéd, hogy nálad hogy fut! Ezt teljesen őszintén, komolyan gondolom, nem csipkelődésből. Egy időben sokat toltuk vele coop-ban de sohasem voltam kibékülve a teljesítményével. Ezt követően cseréltem le a GTX960-asomat az RX580-ra, számítva a látványos javulásra, mégiscsak egy generációval újabb kártyának a riválisa a piros oldalon, de alig futott jobban mint korábban. Aztán hallottam olyat is, hogy az akkori pricim kevés neki, kevés a magonkénti 1 szál, egy Intel Core i5 3470-em volt akkor, 4 maggal és 4 szállal és ezt váltotta a Ryzen 5 2600X magasabb órajellel, 6 maggal és 12 szállal, de a játék teljesítménye továbbra is határeset maradt pedig már szó szerint lecseréltem az egész gépemet, még a házat és a tápot és a monitort is a végére, de közepes-magas beállítások mellett is ez az 50+ FPS számom maradt Full HD-ban.
    Kíváncsi lennék nálad, hogy fut!
  • Danecay
    Ez is az támasztja alá amit írtam, hiába az enyémnél nagyobb proci, hiába a 4x annyi RAM, a videó alapján még az én procimnál gyengébb CPU-val is végig GPU limit van.
  • Synchronous
    "Olvasás látom nem megy"

Miért, talán RX 580-asad van, mint nekem?

"jah tényleg szuper a 25 fps, mondjuk kinek mi a super"

Neked valami "25fps-szindrómád" van, hogy feszt a 25 fps-nél vagy leragadva? Nézd már meg, hogy a SS4-et 3200x1800-ba futtattam, ami jóval nagyobb a 2K-nál, és még így is 50-60 fps-eket produkált a kártya. Hihetetlen, hogy még mindig nem bírod felfogni, hogy miről beszélek.
  • Bokafix2
    Én nem játszottam az általad említett játékokkal, viszont az is biztos, hogy van ehhez hasonló effekt, ami kifejezetten a naplementéhez kötődik, és trópusokon játszódó gammákban fordul elő, mikor estefelé botorkálsz a szigeten.
    Mellesleg szerintem a W3 filteres képes sokkal szebb, mint az általad favorizált kifakított szarság... nem is tudnám a jobb oldali kinézettel játszani ezt a játékot, szvsz a bal oldali színvilág sokkal jobban áll neki.
  • coolpet
    Far Cry 3 Standard edition szombatig ingyenes az Ubi store-ban.
    Ha claimeled, megmarad :)
  • Savaran
    "Szerintem inkább csak olyan kártyák ügyében nyilatkozzál, amiről van tapasztalatod is."

Olvasás látom nem megy

" De a legújabb játékokat is 2K-ba játszom, a legnagyobb beállítások mellett és szuperül futnak"

jah tényleg szuper a 25 fps, mondjuk kinek mi a super
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2021.09.09. 18:53:27
  • Synchronous
    Ezzel most mit is akartál igazolni? Ez egy 4K-s teszt, itt meg a kártya 2K-n történő teljesítményéről volt szó. Ráadásul az általad linkelt videóban még 4K-n is szép számmal előfordul, hogy 40-50 fps-eket produkál a kártya.
  • endorphinz
    nehéz eldönteni, hogy troll vagy vak vagy

ez a barna filter megfigyelhető a witcher 3, dying light, stb. játékoknál is. 1:48-nál ha nem látod ezt az erőteljes barna hatást akkor vegyél fel szemüveget. semmi köze a naplementéhez vagy hol játszódik.

de itt egy videó, hátha a gyengébb gondolkodásúak is megértik miről van szó:
    https://www.youtube.com/watch?v=YWWiw3T-vno

itt tekerj 9:00-hoz. bal oldalt látható a W3 barnás filteres képe, amit a jobb oldalon kijavítanak. ha láttál gameplay videót a FC6-ból ott ugyanúgy észrevehető a barna tinta, ami szerencsére reshade-dal orvosolható
  • Savaran
  • robicarlos6
    Minden, amit a Far Cry 6-ról tudni érdemes

• Synchronous
    Ja, és még erre az állításodra válaszul: "az hogy az rx580 jó 2K ban az olyan vicc mint a legendás 1500-as lada ami csak 7 litert eszik"

itt a bizonyíték, hogy igazat mondtam...

Serious Sam 4... ez még csak nem is az elmúlt 5-8 év játéka, hanem konkrétan még egy éve sincs, hogy megjelent, és még jóval tovább is van húzva a felbontásom a 2K-n, és még így is megvan a stabil 50 fps, néha 60 fölé is ment. Pedig erről a játékról még az sem mondható el, hogy annyira jól optimalizált lenne, ugyanis eszi a vasat, mint a fene. Ennyit arról, hogy nem jó az RX 580-as 2K-ban. Szerintem inkább csak olyan kártyák ügyében nyilatkozzál, amiről van tapasztalatod is.

• Synchronous
    Ő beszélt arról, hogy én 24-25 fps-el játszok, pedig én azt csak határvonalként említettem. Nyilván annál több volt, a 144 Hz/2K gémelést meg a régi játékokra értettem. 4K meg csak próba szintjén volt virtuális szuperfelbontásban, de arról mondtam is, hogy ott már voltak problémák. Remélem világos.
  • robicarlos6
    Ha van freesync akkor nem gond az alacsony fps sem mert nem lesz képtörés. Szóval ez nem hátrány.
    Sokan persze hogy mondják hogy nekik jó a 30-60közötti mivel évekig a 60-75hz volt konstans a minitoroknál. Sőt állítom a gamer világ nagy többsége ma is ilyenekkel tolja csak. Majd amikor ezek 144-165hz re váltanak és lesz is gép ilyen sebességre, majd akkor jönnek rá, hogy bazz mi a szart csináltam én évekig (szívatta magát magyarán)
    Nekem még nincs csak szaros 60hz meg most vga sincs csak integrált de haver 3080jánál láttam pár címet 144fpsel..
  • Danecay
    Kezdem elveszíteni a fonalat. Nem is olyan rég 2K-ról meg 4K-ról beszélgettünk 144Hz-es frissítés mellet ami legalább ugyanennyi FPS-t feltételez, most meg már 24-25FPS-ekről beszélünk, ami éppen a folyamatos képalkotás határát súrolja Így tényleg sok mindenre elég az RX580
  • Savaran
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Parttalan a vita, játssz akkor 25 fps-el te életed te döntesz
  • Synchronous
    "nem 25 alatt veszi észre 24-kell minimum hogy mozgóképnek lássuk"

Nem kurvára mindegy, hogy 24 vagy 25 alatt veszi észre? Van olyan témával foglalkozó irodalom, ahol 25-öt írnak. Ebbe belekötni már tényleg csak fingreszelés.

"de az nem azt jelenti hogy a szemed ne érezne különbséget 25 és 60 között."

Megint a szövegértelmezés problémája... a 25 fps FELETTI értékek különbségéről beszéltem, (40,50,60), nem a 25 és a 60 közötti különbségről...

"Ha 50 alá megy valami tartósan akkor már élvezhetetlen az egész"

Ne vicceljél már... ha pl. tartósan 48 fps-el fut egy játék, akkor ettől élvezhetetlen lesz? Mondj még ilyen stand up comedy-be illő poénokat, röhögni szeretnék.

"1997 óta játszom játékokkal, olyan szar gépem volt hogy a delta force 1-et 8 fps-el vittem végig (kb mert akkor még azt se tudtam mi az), ami 15-el ment az már megváltás volt, a 25 fps az nem más mint mazohizmus."

Értsd már meg, hogy a 25 fps-t a határérték példájaként hoztam fel... nem azt írtam, hogy nekem annyival fut. És akkor mi van ha 97 óta játszol játékokkal? Én meg 1992-ben kaptam az első PC-met. Lehet itt pöcsöt méregetni, de a lényegi kérdést tekintve nem vagyunk vele előrébb.

• Savaran
    Tessék egy szemléltető videó
  • Savaran
    Én nem hiszek, én tudom miről van szó, 1997 óta játszom játékokkal, olyan szar gépem volt hogy a delta force 1-et 8 fps-el vittem végig (kb mert akkor még azt se tudtam mi az), ami 15-el ment az már megváltás volt, a 25 fps az nem más mint mazohizmus.
  • Synchronous
    Hidd el, játszom én 144 fps-el is 2010 előtti játékokat, és nincs különösebb szembetűnő különbség, amikor előveszek mondjuk egy idei, vagy tavalyi játékot.
  • Savaran
    Igazad van, de nem feltételeztem léteznek még 20 fps-es mazohisták.
  • Savaran
    Aha mesélj még, nem 25 alatt veszi észre 24-kell minimum hogy mozgóképnek lássuk, de az nem azt jelenti hogy a szemed ne érezne különbséget 25 és 60 között. Ha 50 alá megy valami tartósan akkor már élvezhetetlen az egész, még egy RPG-is, fps-t inkább hagyjuk is.
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2021.09.08. 20:51:48
  • robicarlos6
    Mondja ezt addig az ember amíg nem látott valamit mondjuk 30-40fps el majd utána 120-144fpsel..Hidd el érezhető. Csakhát ez a feeling drága vgaban is meg monitorban is, de hát valamit valamiért
  • Synchronous
    Ki beszélt itt 60 fps-ről? Legalább értelmeznéd, hogy mi van leírva... azt mondtam stabilan megy, és ez igaz is... gyere el és nézd meg, ha nem hiszed.
    Az emberi szem a szaggatást amúgy is csak 25 fps alatt veszi észre, kvázi teljesen mindegy, hogy 40, 50, vagy 60 fps-el fut egy játék, mert a szemed a 25 fps feletti értékeket már nem nagyon tudja egymástól megkülönböztetni, hanem mindegyiket folyamatos mozgásnak látja. Az én szemem meg nem légyszem, hogy még a 100 fps-t is szaggatásnak lássam, hanem számomra a 25 feletti fps már stabil, folyamatos mozgás.
  • robicarlos6
    Semmi hihetetlen nem mondott pedig. Néztem 580 tesztemet sok játékban 30-40Fps megvan vele 2K alatt :) Fpst ugyanis nem mondott. Fut a game? Fut ennyi
  • Danecay
    Ezért is írtam, hogy neki valami nagyon spéci RX580-asa lehet :)

Más és nem csak neked :). Nekem még csak most tűnt fel, mert kb. annyi jelentőséget is tulajdonítottam neki az elmúlt 18 évben :), hogy eltűntek a nevek mellől a rangok, plecsnik, vagy hívják bárhogy. Utoljára még volt 3 vagy mennyi korona a nevem mellett, de úgy látom, hogy most senki neve mellett nincs.
  • Savaran
    Kizárt dolog hogy stabil 60 fps-el menjen bármilyen tripla A cím, az elmúlt 5-8 évből, csak egy példa, Witcher 3 asszem 2015-ös, gtx1060-al ami még egy picit erősebb is mint az 580 bizonyos játékoknál, van amiben nem, de kb egy szint, na már most 1080p-ben van meg a stabil 60, 2k-ban elhasalna mint a [email protected], az hogy az rx580 jó 2K ban az olyan vicc mint a legendás 1500-as lada ami csak 7 litert eszik, ez a röhögve sírjunk, vagy sírva röhögjünk kategória.
  • Danecay
    Nem gondolom, hogy a 64GB RAM és a procid jelentősen befolyásolná a kártya teljesítményét. A 16GB-nak bőségesen elég kell, hogy legyen, és az is, a procim terhelése játékok alatt jellemzően 20-50%, a videokártyáé viszont inkább 100% közeli, ami az jelenti, hogy VGA limitem van, a procim pedig egy RX580-nál jóval erősebb VGA-t is képes lenne kiszolgálni, kihajtani. Mondjuk egy Half-Life 2-vel nekem is meglenne a 144FPS 1440p-ben
    A felskálázós kérdésemre nem válaszoltál, és abból kiindulva, hogy régebbi játékokkal játszol nagy felbontásban arra következtetek, hogy nem a AMD FidelityFX Super Resolution alapon megy a felskálázás.