45
  • Tetsuo
    #5
    A liberalizmus csak árt Kínának is, ahogy mindenkinek.
  • jkedzs
    #4
    kezdenek beelőzni. gyorsabb valamit kifejleszteni náluk pl többek közt az opensource szemléletnek is köszönhetően. illetve sokkal fokuszáltabb, szervezettebb az egész társadalom náluk = hatékonyabb.
    persze az is igaz, hogy a Kínaiak esetén több propagandával kell számolni mint nyugaton. tehát a bullshitt / valóság faktor nagyobb náluk.


    https://www.youtube.com/watch?v=SGJ5cZnoodY
    Utoljára szerkesztette: jkedzs, 2017.11.04. 18:30:25
  • kvp
    #3
    Ahogy en latom, ujabban a kinai beszallitok annak ellenere hogy elvileg nem nalluk csapodik le a nyereseg egymas utan veszik meg a nyugati cegeket, akiknek korabban dolgoztak. Ha ez tovabb folytatodik, akkor egy ido utan a legtobb nemzetkozi nagyvallalat at fog kerulni kinai iranyitas ala. Marpedig a kinai iranyitas kinai allami iranyitast jelent. Onnantol meg nagyjabol az adott teruleten ovek a teljes piac es nincs az a nyugati monopolium ellenes torveny ami a kinai allam dontesein valtoztatni tudna.

    Az oktatasrol meg annyit, hogy ha eleg penzuk lesz, akkor megveszik az amerikai egyetemeket is. Nem mintha az ott tanulo realszakos diakok tulnyomo tobbsege nem kinai lenne mar most is...
  • zola2000
    #2
    " diákok soha nem vitatkoznak a tanárral "

    Ilyent én japánról olvastam, aztán...

    Én úgy látom hogy eddig már a 100+ milliós japán és 50+ milliós Dél Korea felemelkedése is alapból megrengette a régebben nyugat által uralt gazdasági világot, Kína még tízszer akkora mint a kettő együtt.
  • tom_pika
    #1
    Hallottam én már egyéb okos jóslatokat is. Pl: a számítógép SOHASEM lesz képes megverni egy sakk nagymestert. Ez a soha 15 évig tartott.