367
Nioh
  • Zozo0122 #121
    Bármit írok, lesz ellenvélemény :D Én is kiléptem a vitából, megyek játszani. Bár én most Falloutozok, nem AC.

    Sokkal többet olvasok külföldi fórumot.
    Utoljára szerkesztette: Zozo0122, 2017.11.03. 20:48:21
  • Negritis
    #122
    én csak annyit szeretnék h ne essen az Arkham Knight szintre a port és akkor azt mondom okés
    ha a performance rendben van a többi apróság
  • Negritis
    #123
    én Mario Odyssey-t tolom hétfőig :D és ez a basic internet 101
    mindig van ellenvélemény
    és mindig az elégedetlenek a hangosabbak
  • jarlaxxe
    #124
    Javaslom olvass vissza, kik itt a leghangosabbak és legtöbbet ugyanazt mantrázó emberkék pont azok akik kurvára elégededtek ezzel a gagyi portal.
  • Negritis
    #125
    nagyjából ránéztem, de nincs kedvem rendesen visszaolvasni mert nincs értelme
    valamint továbbra is, szted hányan veszik meg a játékot azok közül - magyarországon - akik nincsenek sg.hu-n? sőt a többi hasonló fórumon se
    sztem a fórumozók a vásárlók töredékét alkotják
    és a vásárlók azon részét nem hallod itt akik beletörődnek hogy nem lesz egér támogatás, max azokat akik élvezik ezt a fajta "vitát"

    azt mondjuk továbbra is tartom hogy nem az egér támogatáson múlik a port minősége hanem az egyéb "számokon"

    + attól hogy most azt mondják nincs támogatva még simán lehet hogy jó lesz :D - nem hiszem h az lenne de az 0.0001%os esély fennáll
  • darkSectorxxx #126
    :)
  • Fpocok
    #127
    Úgy tűnik az optimalizálás nem lesz túl jó.

  • darkSectorxxx #128
  • Negritis
    #129
    tuti h megint vmi apró faszság miatt vannak gondok és a modderek 2 nap alatt megtalálják a hülyeséget - ala Nier
    Utoljára szerkesztette: Negritis, 2017.11.04. 11:33:55
  • darkSectorxxx #130
    Én azt látom hogy 60 fps van végig, néha 55....

    Fpocok akkor nem ironizált?
  • Fpocok
    #131
    60at max akkor látsz, amikor nem harcol.
  • Negritis
    #132
    egy ilyen játék esetében sztem nem túl jó h 55-60 között ingázik, mert korábban pont te is írtad h mennyire fontos a 'reaction speed' ahhoz meg kell az h ne essen be 60 alá
    az h 1080Ti nem bírja a 4k&60fps-t nem túl pozitív, de én bízok benne h a 1060 elég lesz a hullHD&60fps-hez ha már az a recommended steamen
  • darkSectorxxx #133
    Akkor a kijelző szar?
  • darkSectorxxx #134
    Hát én azt hittem, hogy 4k-ban a 60fps az ritka azért a mai játékokban, de akkor lejebb kell venni mondjuk egy pöppetnyit az élsimításból,vagy egy frissebb driver, stb.

    Ez a játék technikailag, honnan tudható, hogy ha nem megy 4k 60fps-t, akkor az optimalizálás kérdése?
    Hol a határ, amikor arról beszélünk, hogy a technikai korlát okozza azt az fps ingadozást?
    Ezt soha nem értettem.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2017.11.04. 11:48:45
  • Negritis
    #135
    1080Ti eléggé a top kategória jelenleg a PC piacon és a NioH azért nem olyan grafikát tol ami "never seen before"
    és elég sok játék tudja - PCn - a 4k60at

    pl az AC:Origins ahogy nézem elég jól hozza:


    100%ban tökéletes választ én sem tudok adni hogy mi a határ a 4k60hoz, de azért a Nioh esetében egy 1080Ti-vel elvárnám h bírja
    Utoljára szerkesztette: Negritis, 2017.11.04. 12:02:45
  • BEAST #136
    lusta fosport? ¯\_(ツ)_/¯
  • Fpocok
    #137
    Nyilván nem kötelező 4kban tolni, de azért érdekes. Ráadásul proci alig pörög.
  • Negritis
    #138
    azt a szintet még messze nem éri el - lásd Arkham Knight - és engem nem is tántorít el továbbra sem
    de nem is vagyok elájulva
  • darkSectorxxx #139
    Pont ezt mondom, "soha nem látott grafika".
    ez az amit mindenképpen látnod kell?
    Mivan azokkal amiket lehet nem látsz? Részecske-effektek, köd, por, fények, árnyékok, AI, fizika, bármi....


    Én cska kérdezem, mint laikus, erre milyen mérce van? Az ember szeme?
    Vannak bőven, olyan játékok, amik még kisebb gépen is fotoreálok, csak éppen a gameplay egy cső.

    tegyük hozzá, ez a 4k dolog, utólag lett beletéve a játékba.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2017.11.04. 12:18:38
  • darkSectorxxx #140
    Vannak játékok, ahol a textúrák is 4k-hoz van alakítva, 4k--s pack stb.
    Az hogy egy akármilyen játék 4k-ban futtatható, az nem jelenti azt, hogy fel is van készítve 4k-ra.
    Pla Gears of War-ban tudom, hogy van 4k-ra külön textúra meg minden ami kell....meg a Forza 7-ben gondolom.

    Most hallottam, hogy a Quantum Break is valami 170-180 GB lett a 4k miatt.

    Nem, azt mondom, hogy nincs igazad, csak az, hogy mi a viszonyítás alapja? Mihez képest?
  • darkSectorxxx #141
    Amúgy, az hogy a gameplay sokkal pörgősebb mint a Das 3, az nem 60fps kérdése, én 30-al játszom és ugyanúgy ment minden, azért ez nem olyan mint egy CS GO e-sport meccs, csak pörgősebb, de ha 30 fps-ed van a játékban attól még tudsz reagálni a dolgokra. :)
  • Negritis
    #142
    arra értettem hogy semmi forradalmi nem látszik, és akkor most ez egy teljes értékű port vagy utólag beletákolunk dolgokat?

    nem mondom hogy a port rossz, de jó semmiképp
    elsőre ez egy közepes cucc, de majd az lesz a kérdés hogy a recommended környéki configokon mire képes
  • darkSectorxxx #143
    Ez egy port PS4-ről, amit utólag uppolnak fel, ezt mondtam, ha nem így lenne, akkor lenne benne pl egér support is.

    Látod ezt mondom, miaz, hogy jó semmiképpen? mihez képest? :)
    Ha egy amúgy only ps címet áthoznak évekkel később, ami így fut, az a többi ilyen hasonló cucchoz képest átlag alatti?

    Az a 3-5 fps néhai ingadozás, az az optimalizálás kérdése csak, vagy az, hogy ennyit lehetett 4k-ban kihozni max?

    Tudjuk pontosan a graf uppokat, hogy mik?
    Élsimítások, egyébb effektek, kapcsolók?
    Mik mennyi erőforrást igényelnek? Stb. :) Egy 6-8k mod egy mai játékra ha megakaszt egy csúcs krit, az akkor optimalizálás kérdés? Vagy csak mert valóban 6-8k-s textúrák vanank? Minden 4k-ban futtatott játék tartalamz erre a felbontásra tervezett content-et?
    Mert én úgy tudom a játékok nagy része nem....
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2017.11.04. 12:33:43
  • darkSectorxxx #144
    Arra akarok utalni, hogy ezt valszeg fejlesztői szemmel kéne résletezni, ahoz, hogy ezt megítéljük....ha drasztikus dropok lennének, azt mondom, egye basza, de 60-ról 55-re ha lepilled kicsit, azt nem mondanám egyből optimalizálatlannak. :)
  • Zozo0122 #145
    Próbálj menni 30 fps-sel kontrollerrel valaki ellen pvp-ben, akinek el se mozdul 60-ról és egérrel játszik :D 5%-ra teszem az esélyeidet :D

    Amúgy, a soulslike játékokban, ha leesel 60-ról 55-re, akkor azt ott, abban a pillanatban megérzed. Pl. mikor kijött a DS2, rendszeresen fps gondjaim voltak a Smelter Demonnál a régi gépemen. Ennyin múlt csak - erősebb tűzeffekt, fps drop, és máris elvétettem az ugrást...
    Utoljára szerkesztette: Zozo0122, 2017.11.04. 12:59:29
  • Voltan
    #146
    Ha tovább nézed a videót, leesik az 40-45 környékére rendesen, ami azért egy 1080 Ti-nél eléggé gáz, még 4k-n is.
    Utoljára szerkesztette: Voltan, 2017.11.04. 13:15:45
  • darkSectorxxx #147
    30fps kontrollerrel tennék próbát, már csak azért is mert én merem állítani, hogy semmi jelentősége a pvp kimenetelében, annyira elenyésző, a skill-taktika-build mellett, hogy ihaj. :)

    Nem pvp-zek annyit mint te például, de azt tudom a játék mechanikájából kifolyólag, hogy a build és taktika sokszor eldönti a meccset, és akkor te megszakadhatsz egérrel, meg 120 fps-el a gépeden....
  • darkSectorxxx #148
    Bevallom nem néztem végig a videót azért.
  • BEAST #149
    Szerintem ez teljesen rendben van. Nem hogy örülnél, legalább hajlandóak voltak kiadni PC-re is. :>
  • darkSectorxxx #150
    Hát, ez így is van. :D
    Vagyis íg lenne rendjén, ha nem tudnám, hogy ironia volt.
  • Negritis
    #151
    az a baj h a Koei Tecmo-nak bőven vannak olyan PC portjai ahol azt érzed : "érezd magad megtisztelve hogy játszhatod pc-n"
    és jelenleg megint ilyen érzésem van
  • BEAST #152
    Naugye, tudtam én. Egy kicsit sokallom is azt a 40-50 fpst. Ha már egy ex-PS4 only játékról van szó igazán megelégedhetnének 25-30 körüli értékkel is. :)
  • darkSectorxxx #153
    Ezt aláírom, ha majd a megjelenéskor ez úgy lesz, de ez a 4k 40-50fps még nem a világ vége, bárcsak minden ennyit menne, amit protolnak. :)
  • darkSectorxxx #154
    Nem szabad megelégedni, 4k-ban elég nektek a 60fps?
    csak mert én 120-al elégednék meg igazából.... :)
    Sőtt a 4k sem elég nekem, lehetne még több.
  • Voltan
    #155
    Nem érted a problémát. Ha 4k-ban egy 1080Ti-n ilyen a teljesítmény, akkor egy gyengébb kártyán (ami nyilván a játékosok 95%-nak van), ott könnyen lehetnek komoly teljesítmény problémák 1080p-n. Nem a 4k-n görcsöl senki, hanem azon, hogy ez a videó előrevetíti, hogy hogyan fog muzsikálni a dolog egy átlagos hardware-en.

    Nyilván ez még nem biztos, day one peccs, meg mittudomén. De az tény, hogy egy ilyen gpu ennél többet kellene, hogy kipréseljen belőle.
    Utoljára szerkesztette: Voltan, 2017.11.04. 14:33:13
  • darkSectorxxx #156
    De 4k-n görcsöl mindenki, 1080p-ben ez az adat semmit nem jelent. :)

    "De az tény, hogy egy ilyen gpu ennél többet kellene, hogy kipréseljen belőle."

    Tény vagy csak szerintetek? :)
    Te magad írod, hogy nem lehet tudni mi lesz 1080p-ben ez csak feltételezés....
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2017.11.04. 14:41:21
  • Negritis
    #157
    mivel még nincs kint - még csak egy pricetag se - így következtetni tudunk
    és az h a 1080Ti nem tudja a 4k stabil 60fps-t nem bíztató optimalizáció szempontjából

    és jobb most felkészülni és aggódni aztán elnézést kérni mint arcal feltörölni a padlót
  • wedge31
    #158
    Valszeg normálisan még a 1080p se fogja tudni a 1440p lesz felskálázva majd 1080p-re ott legalább hozza a 60fps-t GTX1080 titánon, még jó, hogy olyan sok embernek van ilyen kártyája...

  • jarlaxxe
    #159
    " the game only support 1080p & 4k internal resolution which is selected via rendering res option & then it upscale or downsample based on your selected screen resolution " - igy kell pc portot csinálni....
  • Voltan
    #160
    Ez már bíztatóbb, 1440p egy 1080-ason, és ahogy nézem, nem riccen 60 FPS-ről.
    1080p-n akkor remélem, elmuzsikál majd rendesen.

    A feltöltő azt ís írta egy kommentben, hogy az install size 73 Gb.
    Utoljára szerkesztette: Voltan, 2017.11.04. 16:06:45