367
Nioh
  • wedge31
    #1
    A Koei Tecmo bejelentette, hogy idén novemberben PC-n is tiszteletét teszi a középkori Japánban játszódó akció-RPG, a Nioh. A korábbi PS4-exkluzív cím alapból tartalmazza az összes eddig megjelent DLC-t. Gépigény is van!

    A Team Ninja tisztában volt azzal, hogy rengeteg játékos kéri a Nioh PC-s verzióját, így végül a srácok engedtek a nyomásnak! A Nioh: Complete Edition november 7-én landol a Steamen 4K felbontás támogatásával és minden DLC-vel.

    Az alapjáték mellett tehát megkapjuk a Dragon of the North, a Defiant Honor és a friss Bloodshed’s End kiegészítőket is.
    A PC-s verzió is kétféle vizuális módot tartalmaz: az Action mód stabil 60 fps-re lövi be a framerate-et, míg a Movie móddal 4K felbontásnak örülhetünk-Gk

    Lássuk a gépigényt!

    Minimális rendszerkövetelmények
    Operációs rendszer: Windows 7, 8.1, vagy 10 (64-bites)
    Processzor: Intel Core i5 3550 vagy újabb
    Memória: 6 GB RAM
    Videokártya: NVIDIA GeForce GTX 780 3 GB VRAM-mal vagy jobb; AMD Radeon R9 280 3 GB VRAM-mal vagy jobb
    Merevlemez: 100 GB szabad hely
    DirectX 11
    Szélessávú internet
    Hangkártya: 16 bites sztereó, 48KHz-es Wave-fájlt le tudja játszani

    Ajánlott rendszerkövetelmények:
    Operációs rendszer Windows 7, 8.1, vagy 10 (64 bites)
    Processzor: Intel Core i7 4770K vagy jobb
    Memória: 8 GB RAM
    Videokártya: NVIDIA GTX 1060 6 GB VRAM-mal vagy jobb; AMD Radeon R9 380X 4 GB VRAM-mal vagy jobb
    Merevlemez: 100 GB szabad hely
  • PeeTeR
    #2
    jeeeeeeeee, johet, varjuk, vegigszenvedjuk - jelentgessenek tovabb, bloodborne -t pc -n is szeretnem vegigjatszani :C
  • jarlaxxe
    #3
    Fantasztikusan jó hír...

    de mi lesz a 100 GB szabad hely igénnyel? ennyire brutál grafja lesz?
  • darkSectorxxx #4
    Fasza...nagyon szupi egy játék.
    Viszont mérföldekkel nehezebb mint a Dark Souls vagy Bloodborne....
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2017.10.02. 18:12:24
  • wedge31
    #5
    Majd kiderül, szerencsére ds klonokból nincs hiány mert jövöre jön a Code Vein is pc-re.
  • wedge31
    #6
    Az nem gond, soulsborne-t csak az játszik aki szereti ha nehéz egy játék.
    A föszereplöt viszont nagyon ugy tünik, hogy Geralt ihlette...
  • jarlaxxe
    #7
    Nekem is mindjárt ö ugrott be....
  • darkSectorxxx #8
    Okés, de itt valami irgalmatlan, aki végigvitte az eddigieket, még az is kanyázni fog, hogy ezt mégis hogyan.
    Valami irgalmatlan unfer sokszor a játék, és itt alapon sebeznek olyat mint das-okban több végigjátszás után. :D

    Bár igazad van ezt nem véletlen válasszák a játékosok, csak mondom, hogy ezekből a kategóriákból a létező legkeményebb és van egy STRONG fokozat is vagy mi, az valami eszméletlen tud lenni, független a fejlettségi szintedtől.

    Sokkal gyorsabba játék, és nehéz reagálni bizonyos dolgokra, amikor meg összeverődik 2-3 mob, akkor aztán van gebasz. :D
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2017.10.02. 18:25:51
  • wedge31
    #9
    Most teljesen felizgattál... mozgalmas és drága öszünk lesz.

    A coop milyen benne?
    Utoljára szerkesztette: wedge31, 2017.10.02. 18:29:24
  • jarlaxxe
    #10
    A graf milyen? mert ez a 100GB kicsit soknak tünik.
  • Voltan
    #11
    Az egész gépigény kicsit soknak tűnik, főleg a minimum.
    Utoljára szerkesztette: Voltan, 2017.10.02. 19:19:09
  • darkSectorxxx #12
    Coop-ot nem játszottam sajnos, de akiket néztem, egész fasza volt. :D
  • darkSectorxxx #13
    PS4-en primo, köze sincs ezekhez Das 3 meg főleg BB, BB a legszebb szerintem, bár ebbe a szép dizájn is belejátszik/pályadizájn/stílus.
  • jarlaxxe
    #14
    Helyet kell majd csinálni a ssd-n, mondjuk GW4 130GB-hez képest ez még semmi.
  • darkSectorxxx #15
    Jaja. :)

    azt monnyák sokan, hogy aki igazi gémer nincs gonja a hellyel. :D
  • PeeTeR
    #16
  • wedge31
    #17
    Tolhatnának már egy árcédulát a játékra...
  • jarlaxxe
    #18
    A szokásos 60 €, szvsz.
  • wedge31
    #19
    Na ja, ha steamen venném, de én inkább maradok a kedvenc kulcsos oldalamnál...
  • jarlaxxe
    #20
    Denuvo nélkül védekezik a Nioh: Complete Edition
  • PeeTeR
    #21
    banja faxom mivel jon, csak jojjon mar.. felolem dupla denuvo is lehet
  • wedge31
    #22
  • Zozo0122 #23
    Honnan az anyámból csináljak még ennek is 100 gigát? :D És még a Shadow of War sincs meg... azt hiszem kell vennem még 1 SSD-t a másik mellé, mert ez tarthatatlan :D De jó is volt, mikor a San Andreas felment 1 sima DVD-re :D
  • Negritis
    #24
    mikor a civ1 meg a wolf3d 1-1 floppyn volt :D
  • lammaer
    #25
    Sőt, játszunk ki az öregebbet... nekem ez volt az első Civ-es játék... C64en, kazettáról :P
  • Fpocok
    #26
    Nem támogatja az egeret. Játszani csak gamepaddal lehet majd.
  • jarlaxxe
    #27
    Forrás?
  • Fpocok
    #28
    "A recent press release from KOEI TECMO America and Team NINJA, reveals that the PC release of Nioh does not have mouse support. Dubbed Nioh: Complete Edition, it’s stated that while the title does support a keyboard, it’s best played via a game controller."

    szósz
  • wedge31
    #29
    Sajnálom részemröl akkor a játék már érdektelen ha szeretnék gamepaddal játszani már rég vettem volna egy konzolt.
  • jarlaxxe
    #30
    Ez elég hihetetlenek tünik, pc-n pont egér támogatás nem lesz? még a DaS első részéhez kiadott fosportnak is volt.
  • darkSectorxxx #31
    Nincs összefüggés. ;)
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2017.11.03. 08:13:01
  • darkSectorxxx #32
    Nem lehetetlen, mert ha direkt port, akkor miért ne?

    Amúgy bocs, de Das-t meg das klónokat bill+egérrel, elég nagy önsanyargatás.
    Csak magadat szivatod feleslegesen, ez nem Gears of War.

    Kb olyan mintha egy autos játékot akarsz bill+egérrel nyomni.
    Lehet, csak éppen normál játékosnak ez kényelmetlenebb.
    Nem csoda hogy nem foglalkoznak ezzel a részével.

    Gondolom pc-n az fps játékokat meg kontrollerrel nyomják ezek a játékosok, mert kb ennyi eltérés van a 2 irányítás közt.

    Ezt csak az tudja aki próbalta.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2017.11.03. 08:18:53
  • Negritis
    #33
    én se értem h a gamepaddal való játéknak és a konzolnak miért kell ennyire összefüggnie

    a koei ilyen alapvetően nem foglalkozik a kontrollal és ki ad 1-1 half assed portot, pl a toukiden kiwami első része is kb kezelhetetlen volt egér - billel, de kontrollerrel már nem volt gond

    nekem sztem instabuy lesz amint elérhető, aztán max ha nagyon fos megy a refund
  • Kandurex
    #34
    Pedig kb. 50X jobb kontrollerrel játszani. Leszámítva az FPS és stratégiának csúfolt akármiket, a billentyű egér mindig visszalépés. Csak ki kellene próbálni és persze akarni sem árt.
  • darkSectorxxx #35
    Nem is függ össze. Csak kis makacsság van.
    Valahol értem az ismeretlentől való félelmet.
    Mert a kontroller abból a szempontból konzol, hogy ott alap felszereltség, meg régen inkább bill+egér előnyt élvező stílusok voltak, de sok stílus van manapság, amiben nagyon gáz már.

    Persze a kontrollert is meg kell szokni az első használatnál, ha előtte nem nagyon használtál, de utána annyira megszokja az ember, hogy elképzelni sem tudja hogy játszhatott addig ilyeneket egérrel.

    Én tuti bill+egérrel nem lennék ott ezekben a játékokban mint most. Legalábbis nem ilyen könnyen.
    Olyan mint amikor valaki táncszőnyeggel játszik, lehet azzal is, ha a táncszőnyeget gyakorlod be, de egy kontrollerrel mindig is könnyebb lesz, ahogy afps-ekben a célzás egérrel a kontrollerhez képest.

    Pláne a Ni-oH, ami kb 5x gyorsabb a Dark Soulhoz képest reakcióidőben.
    Bill+egérrel lenne anyázás rendessen.
  • BEAST #36
    Szerintem meg ez kb. 100x szubjektívebb téma. Én például sokkal jobban élveztem egér+bill kombóval az összes souls játékot és egyedül a Bloodborne kényszerített a gamepadra, ahol szenvedtem is a kamerakezeléssel eleget.
  • BEAST #37
    Amúgy meg szerintem egy PC-re kiadott játéknál alap az egér támogatás, akármennyire bénának tartják, vagy akármennyire szuper dolog gamepaddal játszani. Ez egyszerűen a portot készítő fejlesztők lustaságáról szól, amit felesleges és nem is igazán lehet védeni.
  • Negritis
    #38
    egy percig sem védem őket, a Koei-re jellemző ez a fajta lustaság és főleg 60€ esetén pofátlan ez
    DE sztem ez nem dealbreaker, főleg hogy tuti lesz modder aki megoldja majd itt is
    persze elég szégyen hogy a kiadó balfasz hozzá
  • BEAST #39
    Lehet, hogy a community megoldja majd vagy lehet egy későbbi javítással maguk a fejlesztők orvosoljákt ezt, de az biztos, hogy egy ilyen cég, ezzel a mostani hozzáállással, egy centet se fog tőlem látni. Eddig is megvoltam valahogy a Nioh nélkül, valószínűleg ezután sem okoz gondot.
  • wedge31
    #40
    Ez természetesen nem igaz az összes DaS-t és klónjait egérrel toltam és csak és csak mivel nagyon szerény gyerek vagyok nem mondom azt, hogy meglehetösen jól.
    Probálni meg természetesen probáltam már gamepaddal játszani ezért tudom, hogy nekem nem fekszik.

    Az mindenesetre eléggé öngólnak tünik, hogy ugy adnak ki pc-re egy játékot, hogy a fö beviteli eszközt nem támogatják, olyan ez mintha kiadnának konzolra egy fps gamepad támogatás nélkül csak mert egérrel sokkal jobb fps-t tolni, ez nonszensz.