1141
Ha vannak idegen lények, UFO-k, földönkívüliek - nevezzük is őket akárhogyan - mi emberek miben vagyunk messzemenően jobbak náluk? Gondolok itt leginkább képességekre és adottságokra.
  • Zephyr Retiring
    #644
    Erre akár a teológiában is találhatsz egyfajta választ.
    Lásd karma. Ha az antropozófiát nézzük (találomra), ott azért születsz agykárosodással majd távozol is innen, mert egy előző életed "számláját" törleszted. Ha így nézzük, ez is lehet egyfajta igazság..

    Hogy mi lehet az élet előtt?
    Emberi értelmezésben tervezés talán.
    Szeretek abban hinni, hogy részben dönthetünk arról, hová, mikor és kikké szülessünk. Már amennyire a karma engedi. Ezért is tetszik az elmélet, hogy ha jó emberként cselekszel, később (mondjuk egy másik életben) is jó dolgok várnak rád. De ha baseball ütővel kiloccsantod az csajod szeretőjének az agyvelejét, akkor majd azon tetted következményeit viselheted egy következő életedben.

    Már ha van reinkarnáció..
  • maki85
    #643
    "halál után valóban semmi sem történne"

    Igazából nem akarok belebonyolódni, hiszen semmi értelme egy esetlegességen elmélkedni.
    Azonban, ha feltételezzük a halál utáni létet, akkor ez magával vonja a folytonosságot is, hiszen különben semmi értelme,
    Vagyis, ha élet befejeztével is van "élet", tudatosság, akkor MI VAN AZ ÉLET ELŐTT???
    Meg különben is nem nem igazságos ez az egész halál utáni lét.
    Véleményem szerint egy embert az élete folyamán megszerzett "tudás" jellemzi, vagyis születése pillanatában egy hófehér papírlap.
    Vegyünk két szélsőséget.
    Megszületik egy csecsemő, aki örökletes agy károsodásban szenved, és meghal szegény.
    Ő mit fog tapasztalni a túlvilágon???
    Avagy Einstein a normál emberi ésszel felfoghatatlan tudással mit érzékel a másvilágból???
    Nos ha van Isten (túlvilág eleve feltételezi valamiféle Teremtő létét), akkor lehet ennyire igazságtalan???
    Nem hinném.
    Persze a legvalószínűbb, hogy a Természet előtt nincsenek jobbak, és rosszabbak, kivételezettek, csak élet van.

    Utoljára szerkesztette: maki85, 2017.12.29. 14:24:03
  • Zephyr Retiring
    #642
    Ha a ti. kollega alatt engem értesz, akkor már most leszögezném, hogy üreges hold-föld elméletekben és elnyomó gyíkember teóriákban jelenleg nem hiszek..

    Ha nem rám értetted a ti. kollega jelzőt, akkor meg csak úgy megjegyzem a fentieket, hogy ebből később ne legyen félreértés :)

    Zsermi meg felőlem lehet gyíkember is, aki az üreges holdról jött, vagy éhes disznó (bocs) is, aki makkal álmodik.

    Abban hisz, amiben akar, illetve azt tud, amit tudni vél.
    A hiányos részleteket meg majd megbeszélhetjük földi létünk után, neki úgysem lesz akkor már semmi dolga..én meg szívesen hallgatok új érdekes fantázia fikciókat bármikor :)
  • Zephyr Retiring
    #641
    Nem tévedtél, csak megzavart alul a válaszopció amit nekem címeztél, de az uccsó két sor meg nem nekem szól :)

    Szóval én voltam figyelmetlen, sorry..
  • BladeW
    #640
    A ti. kollega valószínűleg nem ismeri behatóan a kutatói munkásságodat, ezért elkezdett a szabadságról filozofálgatni, pedig a "tényszerű kinyilatkoztatásokon" én inkább az üreges holdat, meg a gyíkembereidet értettem (ti kollegától ezúton is elnézést, ha nem voltam egyértelmű), nem azt a szektás agitáló léggömbhámozást amit itt folytatsz.
    Utoljára szerkesztette: BladeW, 2017.12.28. 19:57:10
  • Zephyr Retiring
    #638
    Zsermi? :)
    A Zef-et jobban kedvelem.
    Zsermi inkább szenzsermen nem? :D

    Amúgy tudományos bizonyítékot nem találtam a reinkarnáció létezésére, ezért nyúltam a teológiába :)

    A Bibliából, inkább az azt körüllengő rejtélyek érdekelnek, mintsem annak tartalmi lényege.

    Szerintem amúgy is hiányos, mert az ellentmondó emlékeket kiszedték belőle. (lásd: Júdás evangéliuma, ami egy teljesen más szögből írja le a Gecsemáné-kerti eseményeket)

    Hogy miért? Mert a történelmet a győztesek írják..
  • Zephyr Retiring
    #636
    Nos, bevallom teológiából mindig is egy kicsit lusta voltam, plusz már kissé be is rozsdásodtam, de ígérem majd pótolom valamikor :)

    Addig is ellenpéldaként szavaidra a halál utáni élet kérdésköréhez..

    Lukács 23:43, "Bizony mondom néked, ma velem leszel a paradicsomban."

    Gondolom, neked nem is kell mondanom ki és hol mondta ezen kultikus szavakat és minek kapcsán.

    Ha a halál után valóban semmi sem történne, akkor ezen illető a kereszten tévedett.

    Persze tudom én, hogy mindent ki és meg lehet magyarázni.
    Kivéve a megmagyarázhatatlant :)

    A nagy tudás pedig véleményem szerint ugyanolyan felesleges, mint a nagy vagyon.
    Sem egyik, sem másik nem alapfeltétel a boldogsághoz.
  • Saintgerman
    #635
    „Említett kolléga most azt mondaná: tévedek, mert nincsen választásunk.
    Én azt felelném, ő téved, mert igenis vannak.”
    Szerintem itt nem tévedésről van szó, hanem arról, hogy az ezen a topikon megjelent postjaimból nem lehetett egy tiszta - átfogó képet alkotni a mondandóm lényegéről. Azok, akik a másik topikot is követték már tizenéve, nekik nem kell részletezni a dolgokat, ismerik (már aki) a gondolataimat.

    Pedig amiről én beszélek, az nem is ismeretlen, és nem is újkeletű. Annyira egyszerű, mint amit Jézus úgy fejezett ki, hogy ismerjétek fel, hogy önmagatok árnyékai vagytok csak a fizikális testetekben. Az én változatom csak annyi volt, hogy az árnyék helyett inkább a vetület szót használtam. Ennyi az egész, nem több. Ezzel a tudatossággal is élhetsz tovább ugyan úgy boldogságban mint eddig, nem akadályoz meg semmiben, legfeljebb csak abban, amit eddig rosszul tettél.

    Hogyan kapcsolódik a tudás a szabadsággal ? Úgy, mit pl. egy footsball nagyságú tudatossággal nagyobb mennyiségű infot tudsz letölteni a Multiverzumból, mint egy golfball nagyságú tudatossággal. Mivel az Univerzum is ugyan annak az „információhalmaznak“ a vetülete mint a mi testük, úgy egy magasabb tudás egy nagyobb sávszélességet jelent a letöltendő infokhoz, ami nagyobb tudást, és ez által nagyobb szabadságot eredményez.

    Ha ezt már mind tudjuk, akkor azt is tudjuk, hogy: „mi történik a halál után“ Semmi ! Megszűnik a vetület, vagy eltűnik az árnyék. De az energia ami az árnyékot vetette marad tovább. Na ez az a pont amire mindig is fókuszáltam, mivel az emberiség már a kezdettől itt van megvezetve. A valódi szabadság számomra az, ha a vetület a „Forrással“ összekapcsolva marad, és maga határozza meg a létének a további sorsát az árnyéka levetése után is. Ha ez a pont orvosolva lesz, akkor megszűnik az a Mátrix is, amiben legtöbben tudatukon kívül csak energia termelő haszonállatok, vagy éppen boldog rabok voltak. A tudatosság emelkedésével megszűnik disznó riszajkling farm is, hurkástól kóbászostul, a gazda meg mehet át vegába.

    Tehát: épp ellenkezőleg, van választásunk ! Választhatunk aközött, hogy továbbra is energia termelő haszonállatok, disznók maradunk, vagy visszatérünk az eredeti forráshoz, oda, ahová mindig is tartoztunk.
  • Zephyr Retiring
    #634
    Ez esetben ezt elkönyvelhetjük az én hibámnak.. így megkísérlem "emberibb" nyelvre fordítani azt, amit közölni szerettem volna.

    Tudományos jellegű környezetben vagyunk, hát nézzük a tényeket tudományos szemmel

    Ebben az értelemben a tény kicsit több, mint azon dolgok halmaza, amit kutatásokkal alátámasztottak és a közösség elfogadott.
    Térben és időben változnak azon dolgok és nézetek, amit ma tényként kezelünk, ezért használjuk a "tényszerű" jelzőt a tény helyett.
    Tehát,amit ma tényként kezelünk, arról a jövőben sokszor kiderül, hogy mégsem az.

    Zsermi kolléga legutóbbi tényszerű megállapításait sorra véve, a következő dolgokkal vannak gubancok:

    Szabadság alatt Ő a tudást érti. Én mást. És rajtam kívül még elég sokan mást, tehát a közösség ezt nem fogja tényként kezelni.
    Ebből annyi a tény, hogy Ő (és nyilván még jó páran) így értelmezik a szabadság szó értelmét.

    Nem a munka szabadít fel, hanem a tudás. Kit? Mindenkit? Nem hinném.
    Ha hosszú évekig valami okból kifolyólag nem tudsz munkát vállalni, s emiatt egy viszonylag korrekt bevételtől elesel, egy nap majd úgyis dolgozni kezdesz ha tudsz, és aznap a munka igenis fel fog szabadítani. Mázsás súly esik majd le a válladról,és hálás leszel a majdani munkaadódnak a lelked mélyén. Ez is tényszerű, mert idővel persze teljesen átértékelheted hálád a "főnököd" felé, ami akár a gyűlöletig és a felmondásig is fajulhat. Ezen nem változtat az sem, hogy mindezt előre tudtad. Nem fogod magad szabadnak érezni csak amiatt, hogy te mindezt előre tudtad.

    A következő sorok és mondatok a disznókról azt jelképeznék (ha jól értelmezem) hogy mi emberek mind egy jelképes karámban vagyunk elkerítve bezárva oda azért, hogy egy nap majd a gazdánk aki most még etet, behajtsa a sápot és hurkaként végezzük.
    És az alól az a röfi sem kivétel, aki ki tud szökni a karámból, és be tud jutni a gazda éléskamrájába friss zöldségekért, majd dagonyázhat egy kicsit a gazda kerti medencéjében, mert ez úgyis csak átmeneti állapot (tényszerű dolog) amit végül úgyis majd a kés és ahurkabél követ, ami már tény
    (egy kivételt tudnék ide megemlíteni, azt a pár betegségben elhullott disznót, ami valamelyik dögkútban végzi kukacok közt, akik felzabálják. és ez is egy tény. de van egy harmadik tény is, miszerint nem igaz, hogy kutyából nem lesz szalonna. mert nem csak szalonna lehet belőle, hanem hurka és kolbász is. mint ahogy a lóból is. mind közül, ezek a legszomorúbb tények.)

    De visszakanyarodva zsermi kolléga alap okfejtéséhez, tudok még egy jelenlegi ismereteink szerint csak tényszerű megállapítást (tehát ami idővel változhat) mégpedig azt, hogy mindenki a saját sorsa kovácsa. Szívesen mondanám, hogy ez tény, de úgysem értene mindenki egyet, tehát ezért ez csak tényszerű megfigyelés és megállapítás. Tehát mindenki olyan életet él, amilyenné formálja. Mindenkinek aki egészségesen megszületik, így vagy úgy, de vannak valamilyen lehetőségei. Hagyjuk most azokat akik nem egészségesen születnek, hanem valamilyen rendellenességgel, mert nyilvánvalóan rájuk más dolgok a jellemzőek. De akinek vannak lehetőségei, azok dönthetnek: Saintgerman nézetei szerint akarnak élni, vagy másként.
    Említett kolléga most azt mondaná: tévedek, mert nincsen választásunk.
    Én azt felelném, ő téved, mert igenis vannak.

    Olyasmi ez, mint az ismeretlennel való találkozás. Például a halállal. Van aki nem tudja feldolgozni és depresszióba esik. Mások meg beleőrülnek. Megint mások meg a reinkarnációban hisznek. És nekik a legkönnyebb mind közül, mert bennük nincs félelem.
    Lentebb volt már szó a hitről. Tudományos szemmel a hit nem más, mint babona. Egy tudományosan nem bizonyított paradigma, ami sok esetben tudományosan sem megmagyarázható dolgokkal kapcsolódik össze.

    Én például hiszem, hogy a halál az élet egyik legnagyobb rejtélye. Mi történik a halál után?
    Az örök kérdés, ami minden élő embert érint. Mégsem mindenkit érdekel.
    A legsziklaszilárdabb tény amit ismerek, hogy minden ember meghal, aki megszületett.
    És az is tény, hogy még hosszú ideig nem fogjuk tényként kezelni a reinkarnációt. Még akkor sem, ha megmagyarázhatatlan esetekkel találkozunk. Emberekkel, akik elmesélik egy előző életüket, ami egy másik térben, időben és még az is lehet, hogy egy másik dimenzióban történt.
    Ez lehet egy szép mese addig a pontig, míg valaki utána nem jár minden elmondott szónak, és meg nem bizonyosodik róla, hogy pontos minden "emlék" amit hallott. Itt bekapcsolódnak rendszerint a konteósok, akik persze rögtön kifejtik, hogy miért hülyeség ez az egész reinkarnáció, ami ugyebár továbbra sem tény.

    És a vita innen folytatódik érvekkel és ellenérvekkel..és mindig..és ugyanúgy..és örökké..


    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.12.28. 07:45:01
  • BladeW
    #633
    Nem igazán.
  • maki85
    #632
    Hát ennek bizony nagyon laszti formája van.
    Bárhol is rúgok bele mindig elgurul.
  • Zephyr Retiring
    #631
    Igen, jól látod: tényszerű..

    Ami ugyebár nem tény. Tényszerű az is, ha ezen reg alatt mindenkivel, mindenhol elhitetem, hogy pasi vagyok egy barátnővel, miközben meg akár lehetnék egy unatkozó magányos barna diáklány is, aki túl okos, hogy egy buta szőke legyen, emiatt nem is képes a való életben egy hozzáillő társat találni :)

    Hogy valójában mik a tények, azt nyilván csak én tudom. Tényszerűen pedig azt állítok amit csak akarok.

    Ha érted, hogy mindezzel mire szeretnék kilyukadni..
  • BladeW
    #630
    Tényszerű kinyilatkoztatásokról lévén szó, nem szimpátia kérdése, hogy egyetért-e valaki vagy sem. Nekem pl sokkal szimpatikusabb, hogy sajtból van a Hold és ha odarepülök beleharaphatok egy jóízűt, mégsem értek egyet senkivel, aki ezt állítja.
  • maki85
    #629
    Na én úgy látom, hogy te helyben topogsz, ugyanis, ha nem vetted volna észre ugyanezt kérdeztem tőled, amit te válaszoltál, nevezetesen mit érsz el azzal a tudattal (tudással), hogy te is hurkaként fogod végezni????
    Vagyis te azért vagy már most is szabadabb, , mert tisztában vagy azzal a ténnyel, hogy a te farkad is fogja majd a böllér inas??????
    Ez lenne a SZABADSÁG????????
    Mert ez aztán nagy csöcs.

    "Hogy miért nem szállok akkor én ki a karámból ? Tudod, ha egyszer már az "ember" disznóként született a disznók közé, akkor nem jól mutatna a hattyúk között "
    Ha te ennyire megalkuvó vagy, akkor mire ez a nagy vehemencia?????

  • Palinko
    #628
    Engem Corey Goode, Cobra meg David Wilcock hülyített be
  • Zephyr Retiring
    #627
    Szerintem nem hülyít ő senkit sem..

    Van egy elképzelése az életről amit kifejt, aztán akinek szimpatikus az a nézőpont, az majd egyetért vele. Akinek meg nem, az akkor sem fog egyetérteni, ha zsermi kolléga 82 soros doktorátusi esszében fejti ki, hogy miért ne együnk malacot :D

    Illetve bocsánat: miért is ne együnk szilveszterkor cukormalacot zubbonyban a rácsos cellánkban.. :)
  • BladeW
    #626
    Egy embert már teljesen behülyítettél (Palinko), a másikat meg épp itt hülyíted mindenki szeme láttára, és erre még büszke is vagy? Van bőr a képeden...
  • Saintgerman
    #625
    A szabadság szó alatt én elsősorban a tudást értem, és a tudáshoz szükséges információhoz való korlátlan hozzáférést. Mer ugye azt te is tudod, hogy nem a munka szabadít fel, hanem a tudás.

    Igazad van, van ilyen disznó is, meg olyan disznó is. Van amelyik disznó a karám rácsai között is boldogan sütteti a hasát, meg van olyan is, aki azon spekulál, hogy nem kéne mégse hurkaként végezni. Te melyik disznó vagy

    Hogy melyikőnk jár jobban ? Az aki nem hurkaként végzi. Szerinted melyik disznónak van több esélye, hogy kiszálljon a mókuskerékből, és ne disznóként folytassa ugyan ott tovább, ahol előzőleg abbahagyta ?

    Hogy én mire jutottam ? Arra, hogy egy két malacot - ha nem is többet -, azért már gondolkodóba ejtettem afelől, hogy egyedüli opció e a hurka sors, vagy van más is.

    Hogy miért nem szállok akkor én ki a karámból ? Tudod, ha egyszer már az "ember" disznóként született a disznók közé, akkor nem jól mutatna a hattyúk között
  • maki85
    #624
    Azonban a te eszmefuttatásodban van pár bökkenő.
    Előszeretettel emlegeted az un szabadságot.
    Azért vehetnél magadnak annyi fáradságot, hogy értelmezhetnéd mit is értesz te ezalatt.
    Ugyanis, ha visszatérek az általad régen oly sokat emlegetett disznó-karám-gazda hasonlatra, akkor máris borul a szaros bili.
    Vajon mit is érsz el azzal, hogy TE tudod előre, hogy te is hurka leszel???
    De vegyük csak az ő (#611) példáját.
    Ő végig éli "rabságban" az életét, sőt mi több nem is olyan rosszul, adja ég egészségben, sőt a szerettei is, te pedig rettegve "rabságod " tudatától végigszenveded, vajon melyikőtök jár jobban?????????????????
    Arról nem szólva, hogy rabtartóid esetlegesen megunják aknamunkádat, és hamarabb hurkásítanak.
    Nem utolsó sorban, te már hosszú ideje harcolsz, hogy a "karámon" kívülre kerüljél, mire jutottál?????
    Vagy a karámon belüli nagyobb disznók (pl david icke) mit értek el?????????????

    Nos mit is takar olvasatodban az a bizonyos SZABADSÁG szó??????????

    Utoljára szerkesztette: maki85, 2017.12.27. 14:00:26
  • Zephyr Retiring
    #623
    Hát, talán én értelmeztem félre valamit, de mintha valami bolygóeltérítő fogva tartókat emlegettél volna...
    Nálam a fogság korlátozást jelent. Tehát vagy én vélem rosszul, vagy nincs is semmiféle fogság és fogva tartó

    ..vagy harmadik lehetőségként itt van még az, hogy észre sem vettem a rácsokat és a korlátokat, ezért én szabad ember vagyok
  • Saintgerman
    #622
    "1) ha minden ember fogságban él a Földön, akkor annyitól nem leszel újra szabad, hogy azt gondolod, hogy az vagy"

    Pontosan így van. Nem attól leszel szabad, hogy azt hiszed, hogy az vagy, hanem attól, hogy meglátod a börtönöd rácsait, és felismered a korlátokat az igazi szabadságodhoz.

    Ebből az aspektusból szerinted hol fekszik a pálmafás tengerpart ?
  • fonak
    #621
    Mindenki tudhatja, hogy amíg fel nem találjuk a térhajtóművet, tilos felfednie magát előttünk a fejlettebb civilizációnak
  • maki85
    #620
    " nyilvánosságra hozatalt kontrollálni, "

    Téged nem zavar az a tény, hogy Illés Szekere is állítólag űrhajó volt???
    Bizony-biza nagyon sokáig tart ez a hozzászoktatás.
  • maki85
    #619
    Gratulálok!!
    Ennyire tömény marhaság összezagyválása még Saintgerman elméjét is nullára redukálta volna.(kac)


    Utoljára szerkesztette: maki85, 2017.12.26. 20:44:41
  • maki85
    #618
    tutira telitalálat
    Utoljára szerkesztette: maki85, 2017.12.26. 20:31:05
  • Palinko
    #616
    A karantén nem csak miattunk van az elmélet szerint, hanem hogy a reptilek se juthassanak ki és fel lesz oldva amint a reptil, archon és chimera helyzet megoldódik. Pár fémdarab a Mars körül nem igazán érdekes az ő szempontjukból, technikailag meg kihívás tekintetében annál érdekesebb a miénkből :) Az igazi az emberes utazgatás lenne és naprendszeren kívülre is, ami csak a titkos űrprogramokban valósult meg eddig, ebből is látszik a karantén nem hermetikus, inkább arra vonatkozik, hogy nem a tömegeknek szól az űr egyelőre. Bár vannak eszközeink, de nem igazán mondható ránk, hogy részei lennénk a nagy galaktikus civilizációnak, olyan értelemben, hogy utazgatunk, felfedezünk stb.

    Értem a nézőpontot amiből írtad és úgy tényleg nem logikus. Egyébként a hírek szerint a magán űrcégek közül többen is együtt dolgoznak a plejádiakkal, persze nem teljesen tiszta egyik sem, mindkét oldal megtalálható a munkatársai között.

    Szerintem még régebb óta mehet, talán már a 70-es években megindult, de egy spirituális fejlődés is sokszor nem pillanatnyi folyamat, szóval biztos azoknak is megvolt a maguk szerepe akik a 70es években kezdték mondogatni és lassan hozzászoktatni az embereket. Tényleg nem halad gyorsan, legutóbbi és talán legmegbízhatóbb adat szerint 2025-ig meg kéne történjen és meglepő, de eddig csak előre hozták, most 2022-t emlegetnek, de a 2025-ig a biztosabb. Elméletileg bármikor megtörténhet, akár még idén is, de azért fél lábon nem állnék :D

    Gondolom azért volt ügynökök meg kormányügynökök jönnek ezzel, mert lakatosoknak és pékeknek nincs igazán hozzáférésük ilyen felvételekhez. Ha nem gondolnák komolyan szerinted kockáztatnák a jól fizető ex katona nyugdíjt egy kétes hírnévért? Mert tudják hogy úgyis hülyének fogják őket nézni, a hírnév meg nem ér semmit, egy ideig talán pénzre tudják váltani ha szerencsések, de nem túl stabil dolog. Szóval szerintem hacsak nem direkt erre kérték őket, akkor rosszabbul járnak ha a kormány akarata ellenére hoznak valamit nyilvánosságra. Mondjuk a kérdéses felvételről lejárt a titkosítás elméletileg nyilvánosságra hozható volt.

    Azért nem tudnak vigyázni, mert egyik börtön sem tökéletes, több frakció működik és többeknek a nyilvánosságra hozatal a célja. Egyébként most a "tudjuk kik" is ott tartanak kb, hogy már tovább takargatni nem igazán lehet, azon vannak hogy megpróbálják a nyilvánosságra hozatalt kontrollálni, arra terelni amerre nekik érdekük. De tegyük fel hogy nagyon nem ezt szerették volna kiszivárogtatni, akkor is ott a pozitív oldal ami ugyanúgy elérheti a célját.

    Elég nagy már ezeknek az irodalma, akit érdekel el lehet olvasni mint egy jó kis scifit, persze sokan a scifit sem szeretik és nem tartják szórakoztatónak nem vagyunk egyformák. Meg az tény és való hogy rengeteg az ellentmondó infó, de hát manapság miről nincs, egy ilyen kényes témában meg dezinformációs háború persze hogy folyik. Meg tényleg nehéz olyannak beszélni arról aki nem tölt sok-sok órát, hogy elolvasson, megnézzen mindent, mert kb ezek az emberek akiket ez érdekel úgy klikkesedtek mint a star trek rajongók, aztán egymás között megértik egymást, de egy kívülálló csak néz hogy mi a francról beszélnek ezek.
  • Palinko
    #614
    Szerintem van valami ebben a karantén elméletben, érdekes ahogy a nagy űrtervek olyan hirtelen elhaltak. Viszont ha a karantén elmélet igaz, akkor az is igaz, mivel ugyanazon elmélet mondja ki, hogy hamarosan feloldódik ez a karantén helyzet és ennek már látjuk kezdeti jeleit is, a magán űrcégek formájában.
  • Zephyr Retiring
    #613
    Az én véleményemet elmondtam erről.
    Most esetleg kifejthetnéd te is a saját nézőpontodat.

    Te miként vélekedsz ezen teóriáról?
    Esetleg te másként véled az élet mehanizmusát mint valamelyikünk? :)
  • Palinko
    #612
    2) Alapjába véve örülök, hogy ilyen szép helyre eljutottatok és jól éreztétek magatokat, de ez most Saintgerman szemében szerintem annyit tesz ki mintha azt írtad volna, hogy ti bizony egy szebb cellában voltatok pár hétig, ki volt festve meg még virágok is voltak benne, attól ugyanúgy nem hagytad el a komplexumot, csak egy jobb részét láttad. Azt nevetsz hogy de kicsesztél a börtönigazgatóval meg az őrökkel.
  • Zephyr Retiring
    #611
    Ezzel a "fogsággal" több gondom is van..
    1) ha minden ember fogságban él a Földön, akkor annyitól nem leszel újra szabad, hogy azt gondolod, hogy az vagy :) Ergo: minden amit állítasz, minden emberre (így rád is) vonatkozik.

    2) jövő májusban (is) 2 hétre egy forró pálmafás tengerpartra utazunk nyaralni az asszonnyal..mit tehetnek ellene a "fogva tartóink"?

    Talán épp kávéztak és nem figyeltek ide ránk, de súgd már meg nekik, hogy mi már 2012-ben is ötször voltunk oda együtt nyaralni...zubbony nélkül (ahogy te mondod) egy szál pólóban és fürdődresszben ;)
    Azért ez tarthatatlan állapot, nem?
    Fogság alatt nyaralni menni.. :D
  • Zephyr Retiring
    #610
    Az időzítést nem így értettem. Első kamera SD-re rögzít x időt 256 gb-ig. X idő elteltével kikapcsol, és bekapcsol a második kamera, ami szintén rögzít x időt..stb..stb..

    Azért lássuk be, egy kutató-repülőn is (űrhajón meg pláne) nem lenne elhanyagolható tényező egy egy jó minőségű, használható videofelvétel..

    Persze mint említettem, több variáns is létezhet egyszerre. Vannak ilyesmi problémák kezelésére nálunk sokkal okosabb emberek is :)

    Befejeztük :)
  • Palinko
    #609
    Időzített kamerát? Mintha tudták volna, hogy ott megy majd az ufo, időzítsünk rá kamerát :D Műholdon keresztül? Azt mi van ha nincs műhold a terület felett éppen, nem megy át a katonai bürokrácián a műholdkép kérés azon pár perc alatt amikor kéne. Nem james bond film az élet. A kiadnak dolgon azt értettem, hogy nyilván tömörített videó, de azért hülyeség úgy csinálni mintha nem látszana rajta semmi. Bár tudom sokaknak az is kevés lenne ha a lábukra szállna le egy hajó akkor is azt mondanák, hogy de szar effect, nehezebbnek kéne lennie, meg mi ez a borítás rajta már. Szóval itt szerintem be is fejeztük lassan.
  • Saintgerman
    #608
    Ha akarnak. Itt a pont ! Kiknek kellene akarni ? Azoknak talán, akik eltérítették a bolygót és fogságban tartanak ?
  • Zephyr Retiring
    #607
    Ez csak részletkérdés. Több időzített kamerát id beállíthattak volna ha akarnak..vagy ezer lehetőség van még a műholdon keresztül történő képátviteltől a videofon-képküldésig..illetve volt akkor is ami..
    Ez így túl "büdös" ha érted mire gondolok. Meg mi az, hogy kiadnak?
    Kikre gondolsz?
  • Palinko
    #606
    Sd kártya sem 256 gigabyteos volt akkor hello :D Meg ez nem egy felderítő gép, egy mezei F/A-18F-volt, ha láttál mostanában ilyen felvételeket azok sem sokkal jobbak általában, kár lenne elvárni egy 13 éves felvételtől hogy jobb legyen mint a mai. Nekem is 4K kéne, bezoomolva, több szögből, de örülök ha már ennyit is kiadnak.

    maki85, sokkal könnyebb ilyesmit nyilvánosságra hozni ha nem rúgatod ki azzal magad mert már nem dolgozol ott. Nem az a lényeg, hogy most volt vagy jelenlegi tiszt, hanem hogy igen csak valószínű, hogy eredeti a felvétel.
  • Saintgerman
    #605
    " én világosan kérdeztem" én meg világosan válaszoltam: Igen!
    "mert így úgy érzem, hogy így csak hablatyolsz." pedig a virágnyelvet éppen azért használtam, hogy megmozgassa az agyadat egy kicsit..
    Ez nem sikerült ugyan, de erre az esetre raktam be már korábban az #537 en ezt a videót, ezen megnézheted, hogy mi is zajlik le az agyadban, amikor nem látsz, vagy nem értesz valamit
  • maki85
    #604
    "védelmi minisztérium CGI-zte rá a felvételre, mert megőrülök"

    Neked nem fura, hogy az ilyen bejelentett "tények" soha nem az aktuális, éppen működő hivataltól származnak??

    "A former Pentagon official who led a recently revealed government program to research potential UFOs said Monday evening that he believes there is evidence of alien life reaching Earth."

    Ennyit a hitelességről WOW

    .
  • Zephyr Retiring
    #603
    Persze tudom, hogy önmagában az 1080p kamera nem elég..
    A fény is lényeges, az meg ugye ott nem sok van ahol éjszaka van.. Tárolókapacitás is orvosolható egy ideje, 2000 óta létezik SD card is, de akkor is..gondolj csak bele milliárdos projektekről beszélünk, űrtechnológiás csúcstechnóról, ahová ultragagyi filléres kamerákat visznek magukkal, hogy kutatási anyagokat rögzítsenek rájuk. És ez nem csak akkori, ez a mostani helyzet is..

    Vagy te talán láttál már idei 4K minőségű CNN vagy NASA videófelvételt ilyesmi azonosítatlan repülő objektumokról?

    Netán manapság már nincsenek is "meteorológiai légballon" kísérletek sehol?

    Van egy 1080p-s videófelvételre képes Canonom, amivel még 2012-ben készítettem éjszakai mozgókép felvételeket is. Még annak is élesebb képe van mint ezeknek a videófelvételeknek, pedig az még csak nem is katonai hucimuci, hanem sima kis "polgári szolgálatos" kütyü..
  • maki85
    #602
    "vagy hibázik a pilóta később kielemezhető legyen"
    Ugye nem gondolod komolyan, hogy az ilyen videóból bármi is kielemezhető lenne?????
  • maki85
    #601
    Mondd, te nem tudsz úgy válaszolni, hogy ne virágnyelven beszélnél????
    Habár a zubbony szó kissé asszociál valamire, de nem hinném, hogy te arra gondoltál, nem vagy te olyan, ugye??????
    Na még egyszer: én világosan kérdeztem, légyszíves válaszolj te is úgy, mert így úgy érzem, hogy így csak hablatyolsz.
    Fuss neki újólag:)))