1141
Ha vannak idegen lények, UFO-k, földönkívüliek - nevezzük is őket akárhogyan - mi emberek miben vagyunk messzemenően jobbak náluk? Gondolok itt leginkább képességekre és adottságokra.
  • Zephyr Retiring
    #770
    Ha azt képzeled, hogy már mindent tudunk az alap elemekről (föld, víz, levegő) akkor ki kell ábrándítsalak. Bőven vannak még nehezen értelmezhető dolgok. Lásd lentebb a részedről félbemaradt vitánkat a fényrészecskékről, (amit bizonyítottam is egy fizikai alaptörvénnyel) ahol kifejtettem, hogy pontosan melyik fizikai törvénynek is mond ellent a viselkedésük.

    A víz vizsgálata során is merülhetnek fel még eddig nem ismert (vagy most még lehetetlennek titulált) furcsaságok..
  • maki85
    #769
    Összevesztél a szomszédokkal???
  • Irasidus
    #768
    "Kész vagyok elfogadni, hogy Emoto tévedett, ha valóban így van."

    Mivel a víznek nincs memóriája, így Emoto vagy téveszmék rabja, vagy hazudik. De ezt te is tudod, csak szórakoztatod a nagyérdeműt, jó trollhoz méltón. Addig csűrőd a szavakat amíg, és úgy állítod be, hogy TokraFan kellene igazolnia a tömény hülyeséget - míg neked csak elég állítani valamit. Ez nagyon aljas, és prímív trükk. Jól szórakozol, igaz? Kezeltesd magad, mert nem egészséges szórakozás ez...
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.01.15. 19:40:50
  • Zephyr Retiring
    #767
    1. Konkrétumot írj. Mit nem hiszek el ami bizonyítva van?

    2. Miért kellene bizonyítani egy megfigyelést? Végy egy mikroszkópot és megfigyelheted te is ha annyira érdekel. Ha meg nem érdekel, akkor meg minek forszírozod?

    3. Nem értem, hogy jön ide a természetgyógyászat, de ha már szóba hoztad: van akin a gyógyszer segít. Máson a gyógyulni akarás. Akiken meg egyik sem, nekik meg ott a természetgyógyász. Miért ne próbálhatnák meg? Inkább szenvedjenek?

    4. Engem eddig sem érdekelt, hogy Emoto megfigyelése valós vagy sem. Eztán sem fog, mert engem nem érint. Ha beletrafált oké, lesz mit tanulmányozni. Ha meg félreértelmezett valamit, akkor az is kiderül majd. Szerinted ez máris kiderült..
    Oké. Konkrétumot kérek. Hol és mikor lett megcáfolva hivatalosan?
    Kész vagyok elfogadni, hogy Emoto tévedett, ha valóban így van.

    De ugye tudod, hogy nem attól lesz megcáfolva a víz reagálóképessége (intelligenciája), hogy te itt és most megcáfolod? :D
    Szóval? Figyelek..
  • Irasidus
    #766
    Sajnos nagyon is tisztában vele, hogy igazad van. Csak szórakozik veled, meg másokkal is. Mérhetetlen ego, és piritív panelproli keveréke a gyerek. Ki a fasza gyereket játszik, ahogy otthon látta, vagy a téren. Neki ez a szórakozás. Add fel, így nem tudod meggyőzni, és csak röhög rajtad, rajtunk.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.01.15. 18:34:30
  • TokraFan
    #765
    "Amíg a tudomány ezt konkrétan meg nem cáfolja, addig igen: lehet.."

    1. Teljesen össze-vissza beszélsz! Számos olyan kérdéssel kapcsolatban mondtad már eddig is, hogy nem "hiszed el", ami egzakt bizonyítva van, tehát tpk. nem is vita tárgya mert tény! Vagyis nem igaz amit most állítottál, mert ha te valamiben HINNI akarsz, akkor téged az sem tántorít el ettől, ha a tudomány már régen megcáfolta azt a valamit!

    2. Sokadszorra írom le, hogy bizonyítási kényszer azon van, aki állít valamit. A tudománynak nem faladata cáfolni az üres semmit! Elsőként ezt kéne megértened!

    3. Ha mondjuk eltörik a lábad, akkor miért orvoshoz mész és miért nem javasasszonyhoz, aki kézrátétellel gyógyít? Evégre, -szerinted- miért ne lenne lehetséges misztikus energiával gyógyítani? De akkor miért látom mégis azt állandóan, hogy a hozzád hasonlóan "gondolkodók", amikor igazán baj van az egészségükkel, akkor soha nem a javasasszonyhoz rohannak, hanem az orvoshoz? Most akkor a tudománynak hisztek, vagy Gizikének a youtube videón, aki pedig megmondta, hogy asztrál energiával gyógyítja a rákot és a lábtörést is?

    4. Ha a te igaz/hamis szelekciódat követnénk, akkor nagyon nagy bajban lennénk. Tegyük fel, nem tudsz úszni, de valaki azt állítja neked, hogy a víz annyira intelligens, hogy ha szépen beszélsz hozzá akkor téged megkedvel, vagyis nyugodtan beugorhatsz a 100méter mély vízbe, nem lesz semmi bajod, mert a víz "nagy szeretetében majd megment téged". Ír róla egy könyvet is, szép színes fotókkal amint valaki a vízen járkál. Elhiszed?
    A válaszod alapján ezt is igaznak kellene elfogadnod, aztán mosolyogva és vidáman szépen megölnéd magad a..._valóságban_! ;-)
  • TokraFan
    #764
    Sokkal egyszerűbb lenne beismerni, hogy valójában egyik kérdésre sem tudsz válaszolni!
    Akkor legalább becsületed nem szenvedne csorbát.

    Pedig tényleg kíváncsi lettem volna a válaszaidra, minden ellenérzésem mellett is!
    Persze pontosan tudom -ahogy mindenki itt, aki a nem egy álomvilágban él-, hogy a terelésed és a válaszok elől menekülésed valójában egyszerűen azt jelenti, hogy fogalmad nincs semmiről, tehát nemes egyszerűséggel nem tudsz válaszolni ezekre az egyébként faék egyszerűségű kérdésekre!
  • Zephyr Retiring
    #763
    Nem emlékszem, hogy ezt tőlem egyszer is megkérdezted volna, de legyen. Talán csak elkalandoztam..

    Alapesetben ha hallok (olvasok) egy hírt (mondjuk nem írtad mivel kapcsolatban) megpróbálom felkutatni a hír eredeti forrását. Ez sok esetben elérhető, illetve nyilvánvalóan ha nincs hivatkozási forrás megjelölve (mondjuk MTI), akkor marad az ami: egy hír a sok közül, ami vagy igaz, vagy sem.
    Ha leellenőrizhető a forrás (pl. MTI) akkor lehet hinni neki.
    Erre voltál kíváncsi, vagy olyasmire, hogy miből lehet tudni, hogy pl.Emoto állításai igazak e vagy sem?

    Az ilyen infók kapcsán az én véleményem, hogy ő megfigyelt egy jelenséget, lejegyezte és egy nap majd vagy alátámassza vagy megcáfolja azt a tudomány.
    Amíg ez nem következik be, részemről lehetőségnek tekintem a dolgot.
    Lehet köze egy vízcseppkristály halmazállapotváltozásához egy érzésnek vagy gondolatnak?
    Amíg a tudomány ezt konkrétan meg nem cáfolja, addig igen: lehet..

    Szívesen válaszolok vagy reagálok bármilyen érthetően megfogalmazott kérdésre, ha tudok.
    Ha nem tudok, akkor pedig természetesen nem.

    Következő kérdés? :)
  • Saintgerman
    #762
    Te összetéveszted a fórumot a bírósággal ! Miből gondolod, hogy ha tudnám, be is bizonyítanám ? Nem gondolod, hogy akiknek egy "fix" dolog van a kezükben, azok inkább arra használják, amire pl. a bankok a sweici frankot ? ahelyett, hogy a birkákat oktassák, pont azokat akikből élnek. Ha ezt felfogod, remélem nem akarsz már több bizonyítékot...
    Ha valaki itt sumák, akkor az pont te vagy. Úgy akarsz itt kiokosodni, hogy bezárkózol a kis ketrecedbe, ami biztonságot nyújt neked, és oda várod tálalva a szélesebb realitást, amitől rettegsz ugyan, de még te is sejted, hogy valamivel több kell legyen mint a rácson belül. Na ezt nevezem én sumákságnak !

    Hogy ha idő nincs, akkor nincs első meg utolsó sincs. Egy szélesebb sávszélesség van, amivel dekódolod a Mátrixot - vagy nagyobb tölcsér amivel öntik beléd az észt - amihez csak a rácson kívül jutsz hozzá... ehhez pedig el kell felejts mindent amit eddig tudni véltél...

    "Te mi alapján szűröd ki az információk közül, hogy mely igaz és mely hamis?"
    Átmegyek a szomszédba egy kis észé..
  • maki85
    #761
    Én többet is rendeltem az "indiánok" ellen.

    Míg álmélkodnak addig seggbe rúgom őket.
    Utoljára szerkesztette: maki85, 2018.01.15. 14:39:20
  • maki85
    #760
    Te miért is sértődtél meg????
    Én nem azt mondtam, hogy te bolond vagy, csak a lehetőségeket vázoltam fel.
    Te melyiket választanád??????
  • TokraFan
    #759
    "Pontosan azok "teremtették" az időt is, akik a Mátrixot, és bezártak minket egy hamis világba"

    1. Megint kijelentesz valamit, amit semmivel sem igazolsz? Youtube videót nem ér linkelni "bizonyítékként"!
    2. Az, hogy ne rajtad követeljük a bizonyítást, szimpla sumákolás! Kijelentesz valamit, vagyis a bizonyítási kényszer rajtad van, tehát:
    - Mivel igazolod -egzakt, ellenőrizhető módon- a Mátrix létezését?
    - Ki volt az első aki belülről képes volt felismerni az állítólagos szimulációt?
    - Hogyan volt erre képes?
    - Honnan tudod, hogy nem éppen az vezet félre, akinek a zagyvaságait olvasod/nézed/idézed?
    és végül neked is (mert eddig te sem válaszoltál):
    - Te mi alapján szűröd ki az információk közül, hogy mely igaz és mely hamis?
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2018.01.15. 00:09:55
  • TokraFan
    #758
    "Erre való a fórum. Leírod a véleményed lehetőleg a témáról."

    Na, tök jó lenne akkor ha végre elkezdenéd ezt a gyakorlatban és válaszolnál a konkrét feltett kérdésekre is, mert parádésan úgy működsz, hogy amire nem tudsz válaszolni -vagy kényes számodra, mert sarokba vagy szorítva általa-, arra egyszerűen nem reagálsz csak ügyesen ignorálod.

    Kezdjük akkor azzal az örökzöld kérdéssel amit most teszek fel hatodszorra:

    - Te mi alapján szűröd ki az információk közül, hogy mely igaz és mely hamis?

    Annyit remélem még te is felfogsz és elfogadsz, hogy nem minden input TRUE, amit az érszékszerveiden keresztül beszippantasz! Tehát szelektálni kell! De még mindig nem tudjuk, te hogyan teszed ezt, vagy teszed-e egyáltalán?
  • TokraFan
    #757
    "De ugye ez nem jelenti azt, hogy soha a büdös életben, senki nem is fogja.."

    Te tényleg ennyire nem értesz semmit? Emoto semmi olyat nem állított, amit ne lehetne már most is kikezdhetetlen módon igazolni! Minden létező eszköz rendelkezésére állt volna! Nem azért nincs bizonyítva, mert a tudomány nem tud rá választ adni, hanem azért, mert Emoto nem volt hajlandó elvégezni tudományos igényességgel a vizsgálatokat! Tehát de, később se fogja senki bizonyítani, mert nincs mit, az egész csak egy bődületes hazugság volt amit csak azok ettek meg, akiknek halvány lila f*ngjuk nincs semmiről ;-)
  • Alienxperiment
    #755
    Érthetetlen, hogy miért akarsz meggyőzni arról, hogy Európában csak korlátozzák a fegyvertartást (valójában betiltották) a milíciákkal és a magánterület, magántulajdon védelmével együtt. (rekvirálás, lefoglalás, ingó és ingatlan vagyon erőszakos elvétele, pár fegyveres bőrkabátos ávós/lenin fiú államilag engedélyezett gyilkolászása, az vastagon errefelé volt, a zusában nem, ott "csak" az indiánoktól lopták el a földet, de az állam a magántulajdont nem vette el, igaz próbálkozik, de ahol több millió fegyver van magánkézben, és több ezer fegyveres milícia létezik, ott óvatosan lehet csak ehhez hozzányúlni) Itthon a történelmi zászló kitűzése is törvénybe ütközött, (ütközik ma is?) fegyvertelen gárda tagság is börtönbüntetést értek, ehhez képest a zusában hatalmas a szabadság, akár terepruhában, golyóálló mellényben és talpig fegyverben is járhatok kelhetek egy nagyvárosban (Miami, Houston) ahol törvényileg engedélyezett a közterületi fegyverviselés is, akár látható módon is! (NOT concealed carry weapons)
  • Alienxperiment
    #754
    Maki ilyen nicknévvel ne okoskodj. Elvileg ez a fórum az IDEGEN LÉNYEKRŐL és a kompetenciáról szól, nyilván te sokkal jobb vagy, mint a zélienek, (is) taníts bennünket mester, hogyan működik az univerzum, miért jó itt nekünk, (így hogy nem lehet önvédelmi fegyverünk) és miért te tudsz mindenről mindent.
  • Irasidus
    #753
    Nem jól látod. Egyrészt ha igaz is lenne amit ott ír cifu (de nem igaz), attól a két dolog nem függ össze, te ugyanúgy személyeskednél, és természetesen ugyanúgy semmitmondó, és téveszmék rabja lennél. De természetesen nem olvastad a vitát, csak a végkifejletet. Pontosan ez a személyeskedés, azért nincs igaza xy-nak, mert ő egy ilyen-olyan ember. Pont erről beszélek, újfent bizonyítottad, hogy csak személyeskedsz.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.01.14. 19:11:15
  • Zephyr Retiring
    #752
    Hadd emlékeztesselek..
    "Moderátor figyelmébe" topik 1537 és 1538.
    Akkor sakk matt, ha jól látom :)
  • Irasidus
    #751
    "Személyeskedni te szoktál. Amikor a másik értelmi képességeit ecseteled. Az a személyeskedés."

    Csak akkor, ha ezzel valami mást akarok bizonyítani. Az nem személyeskedés, ha egy tolvajra azt mondják tolvaj, vagy egy ütődöttre, hogy ütődött, maximum nem szép dolog mondjuk egy kövér embert lekövérszni. De attól még kövér marad, mint ahogy te ütődött. Ez a különbség a Te személyeskedésed, és aközött, hogy én kimondom a király meztelen! És erre az egész itteni tevékenységed minden egyes megnyilvánulás a bizonyíték, amire, és ahol kellet rámutattam többször is. Ennél többet ember nem tehet érted. Szóval, aki itt személyeskedik az te vagy.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.01.14. 15:51:19
  • maki85
    #750
    Alant elmagyarázták, mi is tulajdonképpen az idő.
    Mi találtuk ki, mint a változás egyfajta mérőszámát.
    Akkor légyszi mondd már meg, mi a tököt tudnak azok a nyavalyás gyíkok a változáson manipulálni???

    "Ha valaki bizonyítékot akar a fenti sorokra, akkor ajánlom, hogy lépjen kapcsolatba a saját tudatosságával, és ne rajtunk követeljen tudományos bizonyítást a leírtakhoz".
    Ez pedig külön hab a tortán.
    Te azt állítod, hogy három télapó van, és én bizonyítsam be, hogy csak egy van???????????????
    Így működik???????????
  • maki85
    #749
    Itt is kitehetsz hasonló táblákat, a végeredmény a fontos.
    Vagy kikérdeznek keményen, vagy rádhagyják: ÁÁÁÁ ez csak egy bolond:))
  • Saintgerman
    #748
    Ha az "egész" alatt az időt érted, akkor nem is tévedsz. Pontosan azok "teremtették" az időt is, akik a Mátrixot, és bezártak minket egy hamis világba, ahol az idő épp annyira fake, mint a valóság szilárd.

    "A legtöbb ember állandóan az idővel foglalkozik, és annak irányítása alatt áll. „Mennyi az idő?” „Már annyi az idő?” „Kifutok az időből.” „Nem tudok mit kezdeni az időmmel.” „Elfolyt az idő.” De, a térhez hasonlóan, nincs idő sem. Az egyszerűen információ az univerzum hullámforma szerkezetébe kódolva, amit időként dekódolunk. A mód, ahogy dekó- doljuk, határozza meg, milyen gyorsnak vagy lassúnak tűnik az „idő” múlása. Egy számító- gépes lemezen lévő információ képként jelenhet meg a képernyőn, úgy tűnve, hogy tere és ideje van. A képsor folyamatosan változik, azt a látszatot keltve, hogy telik az idő. Továbbá úgy tűnik, a jeleneteknek távolságuk és távlatuk is van. De mindez csak információ egy lemezen, amit egy számítógép olvas. Ez az, amit teszünk a térrel és idővel. Amikor tudósok téridőről beszélnek, vagy téridő-kontinuumról, akkor valami hasonlóról beszélnek, mint ahogy egy számítógépes játék térként és időként dekódolva jelenik meg. Ez egy illúzió. Majdnem elképzelhetetlen távolságokat érzékelünk csillagok és bolygók között, mikor az éjszakai eget nézzük, miközben az egész csak a mi dekódoló rendszerünkben létezik. Nincs távolság vagy tér – csak egy végtelen mindenség, amiben a végtelen és a tű hegye ugyanaz. Hogyan lehet a mért idő valódi, amikor egy láthatatlan vonal mentén haladhatunk az óceánban, és belemehetünk a holnapba; vagy másik úton mehetünk, és beléphetünk a tegnapba?

    Csak egy pillanat van: amit MOST-ként ismerünk. Minden abban a pillanatban történik. Nincs másik. A legtöbb ember a MOST-ot jelenként láthatja utazása során a múltból a jövő felé. De nincs múlt és jövő; csak MOST van. „Ó, de – kiabálják az emberek – kell, hogy legyen múlt és jövő!” – Rendben. Amikor a múltról beszélünk, hol vagyunk? A MOST-ban. Amikor a jövőről beszélünk, hol vagyunk? A MOST-ban. Minden a MOST-ban történik, és csakis a MOST-ban történhet. De az erőnk, hogy hatással legyünk a MOST-ra, folyamatosan csökken attól, hogy mentálisan és érzelmileg a múltban (bánat, neheztelés, bűntudat, vagy akár nosztalgia) és a jövőben (ambíció, aggodalom, félelem attól ami jön) élünk. Múlt és jövő az elme és az érzelem állapotai, nem pedig tények. Az embereknek nagyon különböző kapcsolatuk van a valósággal, amikor a mély meditáció valamely formájába merülnek, és túllépnek az érzékelt idő birodalmán

    Akik itt vannak velünk ma, azt választották, hogy sok más dolog között megtapasztalják a Tudatosság hatalmas átalakulásának fordulópontját. Talán ellentmondást látsz abban, hogy az idő illuzórikus és mégis körkörös is, de itt nincsen paradoxon. Az időhurok az észlelés holografikus szintje, ahogy a MOST-ban információkat események egy látható szekvenciájává dekódolunk. Huroknak nézne ki, ha az egész dolgot látnánk a holografikus birodalomban. De a holografikus csak egy dekódolt vetülete a hullám formainformáció konstrukciónak, és ez az információ nem halad körbe; ez a MOST-ban rezonál. Keresztülmegy az információ változásának egy rezgési szekvenciáján, és amint holografikus valósággá dekódoljuk, úgy tűnik, mintha a múltból a jövő felé haladnánk. De nem. Még egyszer: az időhurok egy illúzió, amely a valóság dekódolásával és megélésével jön létre. A hurok minden része – akár kornak, akár jugá- nak hívjuk – ugyanabban a MOST-ban létezik. Az idő olyan, mintha mozit néznénk DVD-n A jelenet, amit nézünk (tapasztalunk), az észlelésünk a jelenről; amiket megnéztünk, az észlelésünk a múltról; és amiket meg fogunk nézni, az a jövő. De az egész mozi ugyanabban az időben létezik – a MOST-ban. A behatároltságunkat, hogy hol, mikor vagyunk, az információ határozza meg, amit a lézer az egyes pontokban dekódol. Az időhurok ugyanaz, de az egy interaktív virtuális valóság-játék. Megváltoztathatjuk a valóságot, amikor kapcsolatba kerülünk vele, miközben az megváltoztathat minket. Ha kapcsolatban maradunk a Tudatossággal, sokkal nagyobb betekintést kapunk, mi történik az időhurokban. Ha beszorulunk a test-elmébe, elveszhetünk és megrémülhetünk egy furcsa és őrült világban, amelyikben nem tudjuk, kik vagyunk, hol vagyunk, és mi a fene történik éppen körülöttünk."

    Ha valaki bizonyítékot akar a fenti sorokra, akkor ajánlom, hogy lépjen kapcsolatba a saját tudatosságával, és ne rajtunk követeljen tudományos bizonyítást a leírtakhoz.

  • Zephyr Retiring
    #746
    Személyeskedni te szoktál. Amikor a másik értelmi képességeit ecseteled. Az a személyeskedés.

    Mindenesetre ez is fényt deríthet sokak számára a földönkívüli életek kapcsán.
    Értelmes élet más bolygókon? Hiszen még a miénken sincs..
  • Zephyr Retiring
    #745
    Erre való a fórum. Leírod a véleményed lehetőleg a témáról.
    Vagy arról, ami a téma kapcsán eszedbe jut.
    De nem kötelező ezt tenni. Olvasni sem az.
  • Irasidus
    #744
    "Amire te gondolsz, az a fizikai idő. Bár ha arról lenne szó, akkor azt írták volna.."

    Miért te miről beszélsz? Ja, tudom semmiről. Ez mint látod, nem csak én vettem észre, hanem mindenki. Add fel, inkább.

    "Nem tudom mi a célod ezzel a folytonos mást degradálással."

    Tudom. A megértéseddel van a probléma.

    "Kár, mert az is lejön, hogy te viszont nem vagy full kretén. Csak egy megkeseredett, életkedvét elvesztett alak, aki abban leli örömét, ha másokat kiigazíthat."

    Te belekevered az egész életed, mert fogalmad sincs, hol vagy, és hogyan kellene viselkedni egy forumon. Ha más esetleg valamiről akar beszélni, azt nem érted, és ilyen személyeskedésbe kezdesz.
  • fonak
    #743
    Ugh. Ami azt illeti, téged is ki lehetne "elemezni" a grafomániád, a szubsztancia nélküli véget nem érő locsogásaid alapján.
  • Zephyr Retiring
    #742
    Amire te gondolsz, az a fizikai idő.
    Bár ha arról lenne szó, akkor azt írták volna..

    Nem tudom mi a célod ezzel a folytonos mást degradálással. Egy nap majd talán felismered, hogy attól ha másokat lenézel, sem okos, sem szimpatikus nem leszel senki szemében. Ergo: feleslegesen teszed, plusz egy idő után magadra is maradsz itt is, ugyanúgy mint a való életben. Mert az már egyértelmű, hogy ott is egy arrogáns egyén vagy, ez nem vitás.
    Barátod egy sincs, amit meg pont az arroganciádnak köszönhetsz.

    Kár, mert az is lejön, hogy te viszont nem vagy full kretén. Csak egy megkeseredett, életkedvét elvesztett alak, aki abban leli örömét, ha másokat kiigazíthat.
    Ki vele, ne fogd vissza magad: egy öreg, meg nem értett tanár voltál, akit mostanra mindenki eldobott már. Eltaláltam? :)
    Se nő, se szomszéd aki megértő, talán még a macskád sem szeret. Ez magyarázat lehetne a viselkedési normádra itt. Ha csak feleannyit foglalkoznál a vitatémával mint mások lehülyézésével, még egész jó vitapartner is lehetnél.
    Persze nem leszel, mert makacs is vagy, aki mindenben és mindenhol csak ellenségeket lát..
  • Alienxperiment
    #741
    Rosszul tudod, ha itthon bemegy a lakásodba, legfeljebb pampoghatsz, de ha nincs engedélye, akkor sem kapsz utólag kártérítést, míg a zusában ha nem mondja el a kötelező szöveget a jogaidról, már megbukott. Magánterületre nem léphet be, esetleg a szövetségi ügynökök próbálkozhatnak, lásd Koresh eset, meg a többi hasonló. Ehhez persze nem egy lakás kell, hanem egy bekerített birtok, ahol kint van a tábla:



    Itthon csak hasonlóért már elvisznek.
  • Alienxperiment
    #740
    Kiengedték a zárt osztályról?
  • Irasidus
    #739
    " nem csak én. Kismilliónégyen vannak még velem egy véleményen.. Vagy lásd, mint lentebb linkeltem is, mostanra már azt is tudjuk, hogy a 4. dimenzió sem az idő..pedig milyen sokáig azt képzelte a sok nagyokos :)"

    Úgy ahogy mondod, véleményen. Kis millióan meg azon a véleményen vannak, hogy a Télapó létezik. Igaz ők még tanulatlanok, naivak, és gyerekek. Amit linkeltél, azt meg nem érted újfent, mert nincs semmiféle fizikai ismereted. A fizikában többféle dimenzió fogalom van, az idő a negyedik dimenzió, ami nem térdimenzió, amit linkeltél ott negyedik térdimenzióról van szó. Tudom, hogy nehéz megérteni, mert nyilvánvaló, hogy a dimenzió tudományos jelentéseivel sem vagy tisztában, és csak annyit tudsz, amit a hozzánemértő cikk író a szádba rágott. Csak leírtam, hogy tévedsz, de nem akartam én megmagyarázni neked semmit, mielőtt félreérted. Ennek az egésznek nincs köze ahhoz, hogy mit értünk idő alatt, de ne is zavarjon, csak ismételgesd, hogy te véleményed az tök jó. Attól majd minden jó lesz...

    "Amúgy ez a "mindenki kretén és retardált csak én vagyok normális" dolog a részedről is csupán illúzió.
    Pontosan addig lesz ez így, amíg fel nem fogod, hogy miről is beszélnek azok akiket nem értesz. Mint például mostanság engem :)"

    Nem mindenki, csak te vagy itt kretén. Méghozzá full kretén, és ez sem illúzió, bár magadat ringathatod olyan illúzióba, hogy te milyen okos vagy, de attól még az csak illúzió marad.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.01.13. 22:37:44
  • maki85
    #738
    "Léteznek az univerzumnak olyan szintjei, amelyek meghaladják az emberi értelem határait? Komolyan hiszek abban, hogy a válasz: nem; mindent meg tudunk érteni."

    David Gross

    Csak idő kell hozzá, és az bizony végtelen.

  • maki85
    #737
    Minden egyes mértékegység, amit használunk mi találtuk ki.
    Különben nem tudnánk mit mihez viszonyítani. Így nincs a természetben méter, kilogram, frekvencia meg még számtalan, általunk használt mértékegység.
    Így azután idő sincs abban az értelemben, ahogy mi használjuk, viszont van változás, és ezt a változást skálázta be az ember az idővel.
    Mert ugye azt is mondhatod, hogy a Nagy Bumm óta szerinted csak 100 izé telt el. Még igazad is lenne a te szád íze szerint.
    De az elfogadott mérték az idő, melyet a Nap járása után alakítottak ki több-kevesebb pontossággal.
  • maki85
    #736
    Én már csak azt várom, hogy Saintgerman bejelentse, hogy erről az egészről a gyíkok tehetnek.
    Bár úgy nézem, hogy ez a terep csúszós a számára.


    Mellékesen a tudás (mint ahogy valaki mondta) egy olyan kör, melynek a közepén állunk, és minél jobban tágítjuk a kör kerületét, annál több ismeretlennel találjuk magunkat szemben.
    Ezt használják ki egyes emberkék, akik marhaságokat nyomatnak.
  • Zephyr Retiring
    #735
    Ó nem csak én. Kismilliónégyen vannak még velem egy véleményen..
    Vagy lásd, mint lentebb linkeltem is, mostanra már azt is tudjuk, hogy a 4. dimenzió sem az idő..pedig milyen sokáig azt képzelte a sok nagyokos :)

    Amúgy ez a "mindenki kretén és retardált csak én vagyok normális" dolog a részedről is csupán illúzió.
    Pontosan addig lesz ez így, amíg fel nem fogod, hogy miről is beszélnek azok akiket nem értesz. Mint például mostanság engem :)
  • Irasidus
    #734
    Mondhatod, hogy az idő illúzió, csak ettől még nem lesz igazad, csak azt bizonyítod, hogy nem érted amiről beszélsz. Az idő a változás mértéke, a fizikai folyatok változása. A többi csak süket szöveg, rizsa, vagy szó-gazok alakotása. Ahogy jobban tetszik. A probléma veled, hogy kijelented az időről, hogy az illúzió és kész, mindezt anélkül, hogy megmondanád mit is értesz Te idő alatt. Az, hogy mi, normális emberek, illetve a fizika mit ért alatta az elmondtam. Így nem lehet beszélgetni, mert te fullba nyomd a kretént #729. Sajnos.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.01.13. 18:12:22
  • Zephyr Retiring
    #733
    Ezt már korábban is megvitattuk.
    Igen, Emoto nem támasztotta alá tudományosan a megfigyeléseit a vízről.
    De ugye ez nem jelenti azt, hogy soha a büdös életben, senki nem is fogja..
    Ahogy írtad is: idővel a tudomány egyre több kérdésre ad majd választ.
    Pontosan így is lesz majd..
  • Zephyr Retiring
    #732
    Láthatólag számomra? :D
    Gondolom csak a végtelen időd miatt értetlenkedsz és adsz a számba olyan mondatokat, amiket én sosem mondtam :)

    Egye fene ezredjére is leírom, hogy az idő csak illúzió. Csak fantázia.

    Egyszerre nem létezhet idő a múltban a jelenben és a jövőben, ami kizárja a dinamikus idősor koncepcióját. Ugyanakkor a dinamikus idősor alapja az idő folyásának, ami maga a változás.
    Változás nélkül pedig nincs idő.
    A dinamikus idősor tehát nem létezik, így idő sincs. Van helyette a MOST, ahol minden egyszerre létezik, ahol minden most történik. A múlt csupán emlékképeink sorozata, amik már nem léteznek, a jövő pedig még nem érkezett el. Csak az időtlen jelen létezik.

    Szégyenérzetem akkor lenne, ha azt feltételezném, hogy minden megmagyarázható tudományosan. Pedig nem...

  • TokraFan
    #731
    "Nem mindent tudunk tudományosan alátámasztani, de ez nem egyenlő azon dolgok vagy észlelések cáfolatával."

    De milyen "dolgokra" gondolsz? pl. ugye Emotoval kapcsolatban már részletesen megírtam neked, miért vérzik el a dolog! Azt sem azért vetjük el, mert "csúnyagonosz tudományosok" vagyunk, hanem azért, mert nem bizonyította be az állításait annak ellenére, hogy erre VOLT/VAN lehetősége! Minden eszköz és eljárás adott ahhoz, hogy az állításait kikzdhetetlen módon bebizonyítsa! Nem tette meg. Innentől komolytalan, ahogy a többi hasonló zagyváló is!

    Egyébként az egész mechanizmust nem érted! A tudományos kutatómunka egy folyamat! Nem egy "készen kapott" zagyvalék mint pl. a szentkönyvek, amit megírtak -ráadásul emberek- X ezer éve és a hívők az abban foglaltakat kérdés nélkül mantrázzák vissza az idők végezetéig. Anélkül, hogy akár alap szinten is elgondolkodnának rajta, vagy meg lenne az igényük arra, hogy megbizonyosodjanak a leírtak valóságtartalmáról, hovatovább, megkérdőjelezzék azokat.

    Ebből következik, hogy a tudomány nem azonnal tudja, nem is tudhatja a választ mindenre, ezt csak a hozzánemértők gondolják -vagy várják el így-. De a folyamat -mely különböző tudományok és szakágak egymásra épülő rendszere is egyben-, idővel egyre több kérdésre ad választ, ahogyan a tudásunk gyarapszik, és ahogy eddig is láttuk. Kizárólag a bizonyításon alapuló megismerés vezet fejlődéshez! A levegőbe beszélés, álmodozás, fantáziálás jól működik egy mesekönyvnél, de nem működik ha a valóságot akarjuk megismerni!

    Tehát egyrészt, a tudomány minden olyan jelenséggel foglalkozik, amivel foglalkozni lehet. Sőt, ez kifejezett feladata, egyáltalán nem vet el kapásból semmit, aminek logikus alapja van!
    Másrészt, első körben bizonyítási kénkyszer azon van, aki állít valamit! Ezt élből nem veszed figyelembe.
    Harmadrészt, az eddigi tudományos eredmények arra engednek következtetni, hogy mindenre létezik tudományos magyarázat, egy pontosan leírható rendszerben, csak adott esetben még nem tart ott a folyamat, hogy mindegyiket ki tudjuk mutatni, be tudjuk bizonyítani, egzakt módon le tudjuk vezetni. Majd 100év múlva már sokkal többet fogunk tudni bizonyítani is. Azoban SEMMI nem mutat abba az irányba, hogy bármiféle misztikum lenne a háttérben!

    Ami még fontos: eleddig a tudomány már rengeteg vallásos -vagy újabban ezoterikus- zagyvalékra tételesen és konkrétan rácáfolt, míg fordítva ez egyszer sem történt meg! A vallások hirdetői mai napig csak a levegőbe beszélnek, egyetlen tudományos felfedezést nem cáfoltak meg! Ez is elég beszédes...
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2018.01.13. 17:13:20
  • TokraFan
    #730
    +1
  • Irasidus
    #729
    Ez a dolgok relativizálása, miszerint semmi sem biztos, és bármi alatt bármit érthetünk. Ez csak arra jó, hogy elbeszéljünk egymás mellet, és sehova sem vezet. Egy vitában arra kell törekedni, hogy azonos jelentéstartalma legyen a szavaknak, hogy a lényeges felmerülő problémákat meg tudjuk vitatni. Itt viszont a trollkodás azon megy, hogy van egy kijelentés, és nem azzal foglalkozik az illető, hanem maszatol, és addig csűri-csavarja a dolgokat, hogy ne a tényleges felvetett dologról vitatkozzunk, hanem a fogalmakon. Szerencsére a fogalmaknak van szótári, és tudományos definitív alakja, és elég nagy baj, hogy ha valaki ezt nem érti, de még nagyobb baj, ha nem akarja, és azt hiszi az ő ökörsége ugyanolyan jó. Hát nem.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.01.13. 14:35:20