151
  • molnibalage83
    #111
    Kb. semmiben.
  • Kara kán
    #110
    Jó nagy port vertél fel a becsapódásoddal, de sok mindenben igazad van.
  • gforce9
    #109
    https://www.youtube.com/watch?v=i0IaWbWE3ng&list=PL50C9C5AB0104A6CF

    Ha jól emlékszem ebben az előadássorozatban közérthetően van felvázolva, de hogy melyik részben passz. De érdemes az elejétől nézni, mert kontextusdban értelmezhető csak a laikus fülnek. A konferansz hangjától ne ijedj meg, az előadás már hallgatható minőségű, csak a konferansznak jutott szar mikrofon :)
  • Elmin
    #108
    "Az univerzum esetében képzeld el már kb 30 éve elfogadott az, hogy nem igaz az energiamegmaradás törvénye. És képzeld el, hogy ez tök megfér azzal a kijelentéssel, hogy nem létezik örökmozgó."

    Ezt be is tudták bizonyítani, vagy csak megegyeztek?
    Esetleg van valamilyen magyar linked erre, mert érdekelne.
  • gforce9
    #107
    "Csak az a valodi tudomany, amit a sajat szemeddel, lattal, sot meg az sem, mert tobbszor meg kell ismetelni,hogy ugyan az az eredmeny jon e ki"

    Ebből a mondatból látszik, hogy lövésed sincs a tudományos módszertanról.

    "A tudomanyban is rengeteg kamu van. pl irjak,hogy nincs perpetum mobil e, es azt,hogy az energia nem vesz el, csak atalakul, es semmibol sem lesz.
    Az ellentmondasra az univerzum maga a bizonyitek,hogy a fenti ket allitas onellentmondasos."

    Az univerzum esetében képzeld el már kb 30 éve elfogadott az, hogy nem igaz az energiamegmaradás törvénye. És képzeld el, hogy ez tök megfér azzal a kijelentéssel, hogy nem létezik örökmozgó. Oké, hogy te ezeket kitaláltad magadnak, csak épp ez már 30 évvel ezelőtt messze meghaladott gondolkodás volt.

    Utoljára szerkesztette: gforce9, 2017.09.26. 21:43:21
  • BladeW
    #106
    Főleg amikor még azzal példálóznak, hogy mekkora baj van az oktatási rendszerrel. Nem is tudják mennyire igazuk van :)
  • molnibalage83
    #105
    Összesküvés elmélet kutató...? Az igen... :)

    Meg én és a terrorizálás...

    Hallod, rád tényleg rádfér egy kiselmerovos...

    Számomra minidg sokkoló, amikor néhány műszaki emberről kiderül, hogy mekkora tudományos antitálentumok és milyen tudománytalan marhaságokban hisznek...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2017.09.26. 18:10:39
  • ZenMillitia
    #104
    javitva *

    M.balage: BME-mernokinfo. Es tenyleg kitorolhetem vele, mert utana megcsinaltam kulfoldon egy egy eves programozoi tanfolyamot, es 400szor tobbet tanultam ott, mint a fos BMEn.
    Oke +1 ev alatt vegeztem el, dehat na, bele kellett razodni.
    Az a diploma ami neked van valoszinuleg sokal ertektelenebb, mert az az eleted ertelme,hogy osszeeskuveselmeletet kutatokat terrorizalsz, eleg sekelyes es primitiv hobbi. Azthiszed barmit er az, ha itt a fotelbol acsarkodsz? nem hinnem. ajanlok figyelmedbe valami szabadteri sportot, vagy valami egyeni kutatast.
    Nos:
    "A tudomány lényege az, hogy nem hitre, hanem bizonyítékokra alapul..."
    A tudomany lenyege ez ocskos, en is ezt irtam,csak csavartam rajta egyet.. viszont amikor te bemesz a BMEre seggelt anyagot visszabofogni, akkor hit alapon fogadtad el a tanarok altal tanitott anyagot.
    Azert hit alapon, mert nem voltal ott a kiserletnel, egyszeruen bevagod, mert ugy van.
    Es ez nem a valodi tudomany. a valodi tudomany az lenne szivem, ha ERTENED IS.
    de olyan leptekben haladnak ezeken a birkakepzo egyetemeken,hogy nincs idod mindent megerteni es kiprobalni. kemeny,hogy egyetemen tanulsz, vagy tanultal, de egy ilyen egyszeru mondatot nem vagy kepes felfogni.
    marmint,hogy milyen kontexusban, es hogyan ertettem azt,hogy a tudomanyhoz hit kell. elkepesztoen primitiv vagy hogy erre nem magadtol jottel ra, sot, miutan en leirom sem fogod fel.

    Ha tanitanak valamit az iskolaban, es azt TE nem laboratoriumi korulmenyek kozot tellenorzod le, probalod ki, akkor te HIT ALAPON FOGADOD EL HOGY UGY VAN.

    Maskulonben nem tudnal haladni, mert egyetlen komplexebb tetelt igazolni, kiprobalni, hogy HITELES LEGYEN, szamodra, annyi idobe kerulne,hogy evek mennek ra, meg annyi penz amit nem tudnal fizetni.
    Ergo, az egyetem is HIT ALAPU.

    Csak az a valodi tudomany, amit a sajat szemeddel, lattal, sot meg az sem, mert tobbszor meg kell ismetelni,hogy ugyan az az eredmeny jon e ki. Persze az se 100%os valoszinuseggel igaz, hiszen megdolhet, de sokkal stabilabb, mint az ezos handabanda. Nem minden ezo hulyeseg amugy mielott valaki belemkotne, hanem az ezos dolgok cca 95%a kamu. kb a bibliaban levo igazsagok is olyan 5%ban vannak, es 95% osi propaganda kamu.
    A tudomanyban is rengeteg kamu van. pl irjak,hogy nincs perpetum mobil e, es azt,hogy az energia nem vesz el, csak atalakul, es semmibol sem lesz.
    Az ellentmondasra az univerzum maga a bizonyitek,hogy a fenti ket allitas onellentmondasos.
    Es akkor csak egyet mondtam, ami bullshit a tudomanyban, csak ugye mivel mindenki seggel, nincs ideje elgondolkozni a dolgokon.

    (ha valaki gyengebb kepessegu annak elmagyarazom miert hulyeseg a ketto kozul valamelyik. azert, mert ha nicns orokmozgo, akkor az azt jelenti,hogy az univerzum sem mukodhetne, hiszen fix az energiaja, hiszen nem lesz semmibol energia, ami a mozgast garantalna. joreggelt sracok)

    na epp egy hir amibe belefutottam:

    https://888.hu/article-korrupcio-felsofokon-olaszorszagban-az-egyetemi-maffia-osztja-szet-a-tanari-helyeket#

    Na, ilyen rendszerben tanultok, es ez csak az, ami a felszinre kerul.
    Szoval, a tudomany is eppolyan vallas, mint a szazszor artirt, hamis biblia, vagy a megtobbszor atirt koran.

    Csak az biztos sracok, amit a SAJAT BOROTOKON TAPASZTALTATOK.

    minden mas lehet ideologiai, erdek, hatalom, (...barmi...) vezerelt.
    Senkinek nem szabad soha semmit vakon elhinni. MEG AZ EGYETEMEN SEM.
    es az orvosnal SEM. tobb orvost meg kell kerdezni, utanaolvasni ahol lehet.

    ennyi.
    Utoljára szerkesztette: ZenMillitia, 2017.09.26. 18:06:49
  • ZenMillitia
    #103
    M.balage: BME-mernokinfo. Es tenyleg kitorolhetem vele, mert utana megcsinaltam kulfoldon egy egy eves programozoi tanfolyamot, es 400szor tobbet tanultam ott, mint a fos BMEn.
    Oke +1 ev alatt vegeztem el, dehat na, bele kellett razodni.
    Az a diploma ami neked van valoszinuleg sokal ertektelenebb, mert az az eleted ertelme,hogy osszeeskuveselmeletet kutatokat terrorizalsz, eleg sekelyes es primitiv hobbi. Azthiszed barmit er az, ha itt a fotelbol acsarkodsz? nem hinnem. ajanlok figyelmedbe valami szabadteri sportot, vagy valami egyeni kutatast.
    Nos:
    "A tudomány lényege az, hogy nem hitre, hanem bizonyítékokra alapul..."
    A tudomany lenyege ez ocskos, en is ezt irtam,csak csavartam rajta egyet.. viszont amikor te bemesz a BMEre seggelt anyagot visszabofogni, akkor hit alapon fogadtad el a tanarok altal tanitott anyagot.
    Azert hit alapon, mert nem voltal ott a kiserletnel, egyszeruen bevagod, mert ugy van.
    Es ez nem a valodi tudomany. a valodi tudomany az lenne szivem, ha ERTENED IS.
    de olyan leptekben haladnak ezeken a birkakepzo egyetemeken,hogy nincs idod mindent megerteni es kiprobalni. kemeny,hogy egyetemen tanulsz, vagy tanultal, de egy ilyen egyszeru mondatot nem vagy kepes felfogni.
    marmint,hogy milyen kontexusban, es hogyan ertettem azt,hogy a tudomanyhoz hit kell. elkepesztoen primitiv vagy hogy erre nem magadtol jottel ra, sot, miutan en leirom sem fogod fel.

    Ha tanitanak valamit az iskolaban, es azt TE nem laboratoriumi korulmenyek kozot tellenorzod le, probalod ki, akkor te HIT ALAPON FOGADOD EL HOGY UGY VAN.

    Maskulonben nem tudnal haladni, mert egyetlen komplexebb tetelt igazolni, kiprobalni, hogy HITELES LEGYEN, szamodra, annyi penzbe kerulne,hogy evek mennek ra, meg annyi penz amit nem tudnal fizetni.
    Ergo, az egyetem is HIT ALAPU.

    Csak az a valodi tudomany, amit a sajat szemeddel, lattal, sot meg az sem, mert hugy a tudomany az, kalsszikusan, ha TOBBSZOR TOBB SZEMELY ESETEN IS, ugyan az az eredmeny jon ki, tobbszori ismetles utan. Persze az se 100%os valoszinuseggel igaz, hiszen megdolhet, de sokkal stabilabb, mint az ezos handabanda. Nem minden ezo hulyeseg amugy mielott valaki belemkotne, hanem az ezos dolgok cca 95%a kamu. kb a bibliaban levo igazsagok is olyan 5%ban vannak, es 95% osi propaganda kamu.
    A tudomanyban is rengeteg kamu van. pl irjak,hogy nincs perpetum mobil e, es azt,hogy az energia nem vesz el, csak atalakul, es semmibol sem lesz.
    Ennek az univerzum maga a bizonyitek,hogy a fenti ket allitas onellentmondasos.
    Es akkor csak egyet mondtam, ami bullshit a tudomanyban, csak ugye mivel mindenki seggel, nincs ideje elgondolkozni a dolgokon.

    (ha valaki gyengebb kepessegu annak elmagyarazom miert hulyeseg a ketto kozul valamelyik. azert, mert ha nicns orokmozgo, akkor az azt jelenti,hogy az univerzum sem mukodhetne, hiszen fix az energiaja, hiszen nem lesz semmibol energia, ami a mozgast garantalna. joreggelt sracok)

    na epp egy hir amibe belefutottam:

    https://888.hu/article-korrupcio-felsofokon-olaszorszagban-az-egyetemi-maffia-osztja-szet-a-tanari-helyeket#

    Na, ilyen rendszerben tanultok, es ez csak az, ami a felszinre kerul.
    Szoval, a tudomany is eppolyan vallas, mint a szazszor artirt, hamis biblia, vagy a megtobbszor atirt koran.

    Csak az biztos sracok, amit a SAJAT BOROTOKON TAPASZTALTATOK.

    minden mas lehet ideologiai, erdek, hatalom, (...barmi...) vezerelt.
    Senkinek nem szabad soha semmit vakon elhinni. MEG AZ EGYETEMEN SEM.
    es az orvosnal SEM. tobb orvost meg kell kerdezni, utanaolvasni ahol lehet.

    ennyi.
    Utoljára szerkesztette: ZenMillitia, 2017.09.26. 18:01:00
  • dyra
    #102
    Abban "hiszel" amiben akarsz pont ezt mondom! A végre te is kimondtad a lényeget.
  • Gerolta
    #101
    De legalább a szokásos lenéző rosszindulat és beképzeltség is társul hozzá, csak hogy teljes legyen a konteós kórisme.
  • tom_pika
    #100
    Semmi baj nincs azzal, ha valaki hülye. Ha fennen hirdetve büszke is rá, akkor viszont egy kicsit már vicces...
  • tom_pika
    #99
    Igen Mester. A mi kva anyánkat, hogy hiszünk a tudományos módszerekben.
  • Kara kán
    #98
    Ja, bocs, még csak benagybetűzök én is valamit:
    HAHÓ, SZERKESZTŐK!
    Egy ősi papiruszdarab alapján fejthetik meg az emberiség egyik legnagyobb rejtélyét, vagyis azt, hogy miként épültek fel a hatalmas gízai piramisok
    Utoljára szerkesztette: Kara kán, 2017.09.26. 13:51:24
  • Kara kán
    #97
    Úristen, ide becsapott a sokat hangoztatott apokaliptikus aszteroida!
    Én menekülök! :-D
  • tom_pika
    #96
    Normális helyeken az ilyen nagy betűvel ordibálókat nagy ívben kivágják a pcsába...
  • molnibalage83
    #95
    A tudomány lényege az, hogy nem hitre, hanem bizonyítékokra alapul...
    Nem tudom, hogy hol és milyen diplomát szerezhettél, de én legfelejebb a seggemet törölném ki azokkal...
  • molnibalage83
    #94
    De a caps lockról nem sikerül leugrani...
  • ZenMillitia
    #93
    MIELOTT MEG VALAKI JONNE AZZAL,HOGY A VEGA ELETMOD IGY VAGY UGY:
    AJANLOM FIGYELMEBE A KOVETKEZO TUDOMANYOS TENYEKET:
    B12 VITAMIN. NOS, EZ KISUL A SUTES,GRILLEZES, PORKOLES KOZBEN. EGYEBKENT SAVANYU ETELEKBEN, TEJTERMEKEKBEN, DIOBAN, TOJASBAN, STB MEGTALALHATO.
    OMEGA ZSIRSAVAK: VAN A CHIA MAGBAN, LENMEGOLAJBAN, JO MINOSEGU ALGABAN STB.
    FEHERJE: IRHATNEK TOBB 100 OLYAN ETELT, AMIBEN ULTRA MAGAS A FEHERJETARTALOM. LABOR ESZKOZOK A BARATOD. PERSZEA GOOGLE IS. :)
    SZOVAL A VEGA ELETMOD EGESZSEGESEBB,MITN A MINDENEVO.

    HOMEOPATIA HELYETT INKABB ELJETEK EGESZSEGESEN, SOK GYUMOLCS, ZOLDSEG, NYERS ETELEK, SOK SPORT, MEG AMIKET MEG IRTAM, JARJATOK UTANA, 1-2 HET KUTATAS, OLVASAS UTAN, ES PERSZE AZUTAN,HOGY KIRPOBALTATOK FEL EVIG, ES RAJOTTETEK,HOGY A FUSZEREKET ES A ZSIRT SZERETITEK, NEM A HUS IZET, AKKOR MAJD TUDOMANYOSAN BIZONYITOTT LESZ ELSO KEZBOL, A SAJAT TESTETEKEN,HOGY EZ IGAZ.
    NE A PROPAGANDAKNAK HIGGYETEK. JARJATOK UTANA, HA NAGYON SZKEPTIKUSOK VAGYTOK MENJETEK EL LABORBA, MERJETEK MEG, PROBALJATOK KI SOKAT, SOKFELET, ES RAJOTTOK A VALODI IGAZSAGRA.
    SZIASZTOK :)
    Utoljára szerkesztette: ZenMillitia, 2017.09.26. 13:43:06
  • ZenMillitia
    #92
    JA ES MEGVALAMI. LATOM,HOGY IGEN NAGY DIVAT LETT LEKONTEOZNI MINDENT, AMI SERTI A MULTIKAT.

    NOS, EGY VALODI SZKEPTIKUS, NEM KEZD DOBALOZNI A KONTEO SZOVAL.

    EGY OLYAN IDEALIS VILAGBAN, AHOL NEM BIRKA ALSZKEPTIKUSOK LENNENEK, MINDEN OSSZEESKUVES-ELMELETRE AZT MONDANAK,HOGY NOS, LEHET HOGY IGAZ, LEHET HOGY NEM. UTANA PEDIG, HA VAN IDEJUK ELKEZDENENEK __NYOMOZNI__ AZUTAN,HOGY IGAZ E VAGY SEM.

    ES MIUTAN (!!!) KIDERULT, HOGY KAMU, AKKOR JONNENEK FEL A FORUMOKRA, MEG A YOUTUBERA,HOGY SRACOK, EZ CSAK KITALACIO.

    AKKOR HANYAN IS TETTETEK EZT MEG?

    UGYANIS VALAMIROL AZT ALLITANI VAKON,HOGY KAMU, VAGY AZT,HOGY IGAZ, UGYANOLYAN VAKHIT. JUST SAYIN'.

    UGYLATOM LETREJOTT EGY OLYAN VALLAS IS, AMIBEN A FO AXIOMA AZ,HOGYHA VALAMIT TAGADSZ, AKKOR AZ NOVELI A HITELESSEGED, ES ATTOL TUDOMANYOSAN HITELES LESZEL..

    KICSI SZIVEIM....
    AKKOR LESZTEK HITELESEK, HA VALOSZINUSEGEKBEN GONDOLKOZTOK.
    SOSEM MONDJATOK RA IZLES, MEG NEKEM TETSZIK ALAPON,HOGY EZ IGAZ VAGY NEM. HAJLAMOSAK VAGYTOK MINDEN OLYAN DOLOGRA AMI 50%TOL KULONBOZIK RAVAGNI,HOGY KAMU, VAGY IGAZ. HA MEG VALAMELYIK TUDOMANYOS
    SZEMELY MONDJA, AKKOR AZT BENYALJATOK. FUGGETLENUL ATTOL,HOGY IGAZ E. KI SEM PROBALTATOK. EZ IS VALLAS. EZ IS HIT. ATTOL MEG LUSTAK MARADTOK.
    CSAK AZ IGAZ, AMIT SAJAT MAGATOK PROBALTATOK KI, TOBBSZOR, ES MUKODOTT.
    EZ A VALODI TUDOMANY. CSAK EZ.
    Utoljára szerkesztette: ZenMillitia, 2017.09.26. 13:30:34
  • ZenMillitia
    #91
    NOS, KEDVES MOLNIBALAGA83.

    TELJESEN OKE,HOGY A TUDOMANYT MANKOKENT HASZNALOD, AHOGY SOK ELMEROGGYANT MANKOKENT HASZNAL OLYAN HAZUG SZIMBOLIKUS KONYVEKET,MINT A KORAN, VAGY A BIBLIA, STB.

    VISZONT EZEK CSAK MANKOK, ES HIT NELKUL MEG A TUDOMANY SEM MUKODIK. (ERTSD: NINCS IDOD MINDENT MAGAD KIPROBALNI,HOGY TENYLEG UGY VAN E, AHOGY TANITJAK)

    TERMESZETESEN A TUDOMANYBAN LEVO DOLGOK TOBB EZERSZER HITELESEBBEK, MINT AZ KAMUEZOSOK F@SZSAGAI.

    VISZONT, AZT NEKED IS BE KELL LATNOD,HOGY EGY OLYAN BOLYGON ELUNK, AHOL LEGALISAN GYAKORLATILAG PSZIHOPATAK IRANYITJAK A VILAGOT, LASD FEGYVERLOBBI,LASD SOROS, LASD TERVEZETT ELEVULES (KORNYEZETSZENNYEZES), LASD TOZSDESEK ONPUSZTITO MUKODESE STB.

    NOS EGY ILYEN VILAGBAN MIERT HISZEL ABBAN A TUNDERMESEBEN,HOGY EGY ILYEN VILAGBAN, AHOL A PENZNEK MAGASABB PRIORITASA VAN, MINT A MORALNAK, OTT NEM FOGNAK MAJD OLYAN GYOGYSZEREKET ARULNI, AMI A GYOGYSZERFOGYASZTAST NOVELI, MINT PROFITNOVELO FAKTORT, ES MASODLAGOSAN, CSAK A HITELESSEG KEDVEERT ELNYOM PAR TUNETET,VAGY NEHANY PROBLEMAT BYPASSELVE, CSINAL 3 KISEBBET?!

    CSAK KERDEZEM, MERT OKE,HOGY TUDOMANY, OKE,HOGY BME, MEG OKE,HOGY HISZEL EBBEN A RENDSZERBEN.

    VISZONT HA ELMESZ EGY ORVOSHOZ, LEGALABB 3HOZ VAGY 4HEZ KELL ELMENNED, MIRE OLYAN DIAGNOZIST KAPSZ, AMI VALOS, ES AHOL A KEZELES MAJD A KISEBBIK ROSSZT VALOSITJA MEG.

    EZ MIERT VAN? OKTATASI RENDSZER. EZ NEM OSSZEESKUVES ELMELET, EZ GYAKORLAT. EL KELL MENNI ORVOSHOZ, MEG KELL KERDEZNI EMBEREKET MI A TAPASZTALATUK AZ ORVOSOKKAL. AZTAN MINEL TOBB MINDENKIT CSEKKOLSZ LE, ANNAL NAGYOBB LESZ A MATEMATIKAI VALOSZINUSEGE ANNAK,HOGY LEFEDI A HELYZETET.

    A HELYZET PEDIG AZ, HOGY MAR AZ OKTATASI ANYAGBA IS BE VAN EPITVE AZ A KEPLET, AMI A PROFITHOZAMOT OPTIMALIZALJA.
    EZERT VAN AZ,HOGYHA ELVISZED A KUTYADAT HASMENESSEL ROGTON ANTIBIOTIKUMMAL AKARJAK TOMNI, ANELKUL,HOGY CSINALNANAK EGY LABORT. HOGY BIZTOS KELL E OLYAN SZELES SPEKTRUMU KEZELES.

    ES UGYAN EZ MEGY AZ EMBEREKNEL IS.

    AZERT TUDOTT A HOMEOPATIA EKKORA TERT NYERNI, MERT MA MAR AZ ORVOSOK, ES A GYOGYSZEREK 80-90%A IS AKKORA KAMU, MINT A HOMEOPATIA.
    EZEK A TENYEK, HA EZT NEM VETTED MAGADTOL ESZRE, AKKOR A BMERE IS MAR CSAK AGYMOSOTT BIRKAK JARNAK, AKIK BIFLAZNI TUDNAK, GONDOLKODNI MEG NINCS IDEJUK, MEG UGYE AZ AGYUK GONDOLKODO RESZE ELSORVADT A S3GGELES DOMINANCIAJA MIATT.
    NAUGYE.
    Utoljára szerkesztette: ZenMillitia, 2017.09.26. 13:13:49
  • ZenMillitia
    #90
    KEDVES BERKOMMENTELO AVAGY ONJELOLT GYOKIQ TROLLOM, MIVEL A LENTI ELETMODOT ELEM, ES MAKK EGESZSEGES VAGYOK, ORVOSNAL 15 EVE NEM VOLTAM, ES MEG 2 DIPLOMAT IS SIKERULT OSSZEHOZNOM NEM BUFE SZAKON.
    PERSZE EZT NEM KELL ELHINNI. DE HA UTANA JARSZ A DOLGOKNAK ENGEM FOG IGAZOLNI. HEHE.
    Utoljára szerkesztette: ZenMillitia, 2017.09.26. 12:41:15
  • ZenMillitia
    #89
    EZZEL CSAK ANNYIT AKARTAM MONDANI,HOGY A GYOGYSZERGYARTOK UGYANUGY ATVERNEK TITEKET, MINT A HOMEOPATIASOK.

    AZ EGESZSEG A HELYES VEGA (VAGY VEGAN) TAPLALKOZASBAN VAN, A STRESSZMENTES ELETBEN, SOK ALVASBAN, SZERETETTELJES CSALADI LEGKORBEN, JO SEXBEN,SPORTBAN, CIGIMENTES ES ALKOHOLMENTES ES MINDENFELE DROGMENTES ELETBEN, ES A REALITAS TALAJAN MARADVA A POZITIV GONDOLKODASBAN.

    MINDEN MAS LEHUZAS, ES FANTAZMAGORIKUS KURUZSLAS, SARLATAN HETET HAVAT HADOVALO HANDABANDA HUMBUK KEPZELGES.
  • molnibalage83
    #88
    Elmeorvos látott már?
  • ZenMillitia
    #87
    NEM AKAROK UNNEPRONTO LENNI, DE A GYOGYSZEREK MELLEKHATASAIT SZOKTATOK OLVASGATNI? JA, NEM A HATULJAN LEVOT, HANEM AZT A VERZIOT, AMIT AZ ORVOSOK KAPNAK MEG ES 10SZER RESZLETESEBB..?
    CSAK A TUNETET NYOMJAK EL, AZT IS ROVID IDEIG, ES 3 MASIK PROBLEMAT IS OKOZNAK A MELLAKHATASOKKAL.
    EBREDJETEK FEL. A GYOGYSZERGYARTOK NEM JOTEKONYSAGI INTEZMENYEK. PROFITBOL ELNEK. A GYOGYSZERGYARTOK NEM ERTETEK VANNAK, NEM EGY VEGTELEN SZERETETET HIRDETO, ERTETEK MUKODO SZERETETSZOLGALAT.
    TOZSDESEK AKARNAK JOBB LAMBORGHINIT VENNI A MAGAS ERKOLCSU IGEN ERTEKES SZILIKONMELLU LUXUS NOK SZEDITESEHEZ A TI PENZETEKBOL, VALAHOL FELVEVE A PENZT EGY OFFSHORE SZAMLAROL, SZAUD ARABIABAN, VAGY VALAMELYIK LUXUS HOTELBEN EGY SZIGETEN... TESZNEK A JOVOTOKRE,ONZOEK. CSAK A TORVENYT TARTJAK BE,SUROLVA, VAGY HA VALAMELYIKET MEGSZEGIK, BEVASAROLJAK MAGUKAT,HOGY ARULHASSAK NEKTEK A MERGEKET...

    PL HA PATTANASOS VAGY NEM JOBB TAPLALKOZAST JAVASOLNAK, HUSMENTES, ZSIRMENTES ETRENDET, SOK ZOLDSEGET, SOK GYUMOLCSOT, KEVES STRESSZT, SOK ALVAST, HANEM IDIOTA AGYONTARTOSITOSZEREZETT KREMEKET, MEG AGYKAROSITO GYOGYSZEREKET.
    Utoljára szerkesztette: ZenMillitia, 2017.09.26. 12:33:49
  • Kara kán
    #86
    Szerintem kellett egy alany egyeseknek a szellemi gang banghez, és erre téged szemeltek ki.
    :-D
  • dyra
    #85
    Öregem azért mindig meglepődök. Egyetlen szavammal nem védtem a homeopátiát annyit állítottam, hogy a placebo hatás miatt nem lehet mérni annak valódi haszontalanságát mert sokszor elég ha a páciens hisz a cuccban és hat neki. Nyilván itt főleg a megfázás és fáj a hátam és hasonló kaliberű betegségekről van szó. Erre kollektíve nekem estek. Nem vagyok híve a homeopátiának de nem látom értelmét annak, hogy üldözzük. Ezek után pedig azt gondolod én képviselem a homeopátia csapatát. Én inkább azt látom te szeretnél erről valakivel vitatkozni és már mind1 is mit mond a másik lehet rányomni a baromságokat. Aztán meg idekevered az oltásokat, nem is értem hogy sikerült ezt összemosnod. Gondolom ezek után oltásellenesnek is kikiáltasz. Való igaz kullancs elleni védőoltást nem adattam be magamnak meg az influenzát is ki szoktam hagyni. Na itt a muníció most már mondhatod oltásellenes is vagyok.

    Ha valaki hisz a homeopátiában az az ö dolga neked meg rohadtul semmi közöd hozzá. Nem várhatod el az emberektől, hogy kiműveljék magukat a tudomány dolgaiban, sok embernek elég a hit. Békén kell őket hagyni sepregess a saját portád előtt és örülj magadnak, hogy mivel te olyan okos vagy, hogy csak a tudósok által tutkóra bizonyított cuccokat nyomod tutira tovább fogsz élni. Ennyi. Ne te mond már meg nekem mi a jó nekem és másnak. Nem a te dolgod. Foglalkozz a saját dolgaiddal és a tudósok meg a gyógyszer lobbi se ossza az észt. Ha valaki hittel és holdfénnyel akar gyógyulni akkor azzal akar. Ezen egyébként átfogó oktatási reformmal lehetne segíteni de arra szerintem még évszázadokat kell várni addig itt lesznek velünk a babonás és a vallásos emberek is. Ez van. Emészd meg és sepregess a saját portád előtt.
  • BladeW
    #84
    Szerintem elég csak leszaladni a Duna partra 1 deci vízért, abban minden "hatóanyag" megvan (még a homeopátiás emberek vizelete is), és azt higítgatni életed végéig. Minek mennél patikába? Az egész csak a homeo-lobbi műve, hogy minél több készítményt vetessenek az emberrel.
  • Szefmester
    #83
    Mert adhatsz azoknak tik-takot is... bármit. Adj nekik krumplicukrot... csak ne tudjanak róla.

    De a homeopátiások azok belehazudnak az ember képébe, és olyan szereket adnak súlyos betegségekre is amik nem is hathatnak. Törd el a lábad és kérj rá homeopátiás gipszet... (jó, tudom, arra nem adnak ilyet...)

    De a homepátiás altatóban mi is a hatóanyag? Hát igen.. valamilyen serkentő mint pl a koffein.. miért? Mert szerintük a legyengített dózisú hatóanyag azt kezeli amit tömény verzióban okozna... Már maga az elv is baromság... Aztán jön a minél jobban hígítom annál erősebb elv baromsága... gyakorlatilag ha nem veszem be szert hanem csak megnyalom akkor túladagolást kéne elszenvednem...

    innentől senkit nem érdekel az hogy egy betegségből mennyi kezelhető placebóval, ha az elv amivel "kezeled" nem a placebóra alapul, hanem a homeopátiára ami hazugság, kóklerság, és szélhámosság, még akkor is ha a placebó effekt létrejön.
  • Kelta
    #82
    Remek példa és hasonlat mért is baromság a homeo

    "Homeopátiás töltött káposzta.
    Vegyél egy gombóc töltött káposztát, vágd hét egyenlő darabra. Se többre, se kevesebbre.
    Ezután minden darabot jó alaposan keverd el egy-egy vödör homokkal, amíg a káposzta egyenletesen el nem oszlik benne.
    Az így nyert vödrök anyagát, ismét keverd el egy-egy köbméter homokkal. Használj hozzá homeopátiás villannyal hajtott betonkeverőt.
    Majd megint oszd el egy egy köbméter homokban, és keverd azt is el
    Az így elkészült étel akár több évre elegendő táplálékot biztosít"
  • molnibalage83
    #81
    És a többi 90%-ék...?
  • Kara kán
    #80
    Nem kell ennyire kategorikus állításokat megfogalmazni, akkor sem, ha a homeopátia lényegében egy csalás.
    Tegyük fel, hogy 15%-ban hatékony, mint bármely placebo. Persze, ez a 15%-os hatékonyság is elég hasraütésszerű számnak tűnik, régi olvasmányaiból rémlik, hogy ennyi, de nem minden betegségnél. OK, inkább akkor harmadoljuk, legyen 5%

    Jellemzően a placebo lelki és pszicho-szomatikus betegségek esetén lehet hatásos, szerintem.

    Na, mármost, ha van - teszem azt - 1 millió depressziós beteg Magyarországon, akik közül – tegyük megint azt! – 200.000 fő szed erős antidepresszánst, akkor ezek közül 5% placebóval gyógyítható lenne.
    Mennyi is az?
    200.000×0,05 = 10.000 beteg.

    Más szóval, meggyógyítottam 10 ezer beteget minimális költséggel, abszolút mellékhatások nélkül. Ami azért nem semmi. :-)
  • Szefmester
    #79
    Elképesztő hogy még lélegezni is tudsz segítség nélkül. Aki annyira ostoba hogy kérdés nélkül benyakalja a homeopátiát az pontosan annyi intellektussal rendelkezik mint egy fonnyadt répa...

    Komolyan. Könyörgöm... Kérlek... ha legközelebb valami durva betegségben kezdenél el szenvedni.. CSAK homeoretket vegyél be.. és légyszi.. ne szaporodj, vagy ha ezzel a kéréssel elkéstem, a gyereket add örökbe valakinek, vagy add árvaházba. Ott is jobb élete lesz mint egy ilyen oltásellenes, homeostba mellett!

    Fogalmad sincs a homeopátiáról, pedig mint lelkes rajongójának illene legalább az alapokat tudni. Röhej, hogy az ellenzői alaposabban ismerik a "működési elvét" mint a fogyasztója.

    Simán leszarnám ha szednéd, de komolyan. Azzal van baj hogy az ilyenek reklámozzák is a dolgot, azt pedig én konkrétan életellenes bűncselekménynek tekintem. Pont úgy kéne elítélni a homeopátiásokat mint azt a szülőt aki fényevőként neveli a gyereket, vagy full vegánként megfosztva rengeteg tápszertől.. és ide sorolnám az oltáselleneseket is. Bűnözők akik tudatlanságból veszélyeztetik egy védtelen gyermek életét!
  • molnibalage83
    #78
    Kinemszarja le, hogy utálsz vagy sem. Bár az utóbbi időben néha egész értelmeseket írsz ahhoz képest, hogy régen micsoda félkonteós ámokfutásokat toltál.
  • Kelta
    #77
    és ehhez tudósok kellettek?
    hogy a holdfényből készült "szer" egy nagy marhaság, és átverés?
    ahogy az egész homeo marhaság?
    buta emberek mindig is voltak és lesznek is..nekik minden hülyeséget el lehet adni
  • Kara kán
    #76
    Én nem olvasom a hozzászólásait pár hónapja. Nem érdekel. Ami helyeset írna máshol is megtalálom.
    Utoljára szerkesztette: Kara kán, 2017.09.22. 18:08:05
  • Sequoyah
    #75
    Nem a kedvessege miatt szeretjuk, de a tenyeket meg tudja kulonboztetni a fantaziatol, es eleg sok tenyt ismer, szoval ha baratkozni nem is, hallgatni erdemes ra.
  • Kara kán
    #74
    Mondjuk abban kiegyezhetünk, hogy én is úgy utálom – érdemei elismerése mellett – ezt a molniakármit, mint a sz.rt. :-D
  • Sequoyah
    #73
    Oke, latom csak trollkodsz, ezt a meset senki sem veheti komolyan, de latom te is csak poenkodsz vele:)
  • Sequoyah
    #72
    Sztem nem igazan erted az "objektiv" szo fogalmat. Lehet hogy valakinel jobban hasznal, valakinel kevesbe. De akinel kevesbe hasznal, azon egyertelmuen megallapithato hogy kevesbe hasznalt, akarki is vizsgalja. Ez az objektivitas, nem az hogy mindenkinel ugyanugy hasznal.
    A homeopatia eseten viszont csak sajat magarol probalja bekepzelni h hasznal, de az orvos ennek semmi jelet nem latja.