151
  • molnibalage83
    #71
    Na, egy újabb meg nem értett képernyő mögötti lélekbúvár...

    Nem vagyok meg nem értett zseni, csak a szezont meg tudom különböztetni a fazontól és nem hiszek tudománytalan marhaságokban...

    Engem életem során eddig kb. 3-szor mentett meg a tudomány, kapásból születésemnél is...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2017.09.22. 15:49:24
  • dyra
    #70
    elképesztő, hogy te ezen a fórumon még mindig írogathatsz, te vagy az első aki idiótázik egy egy témánál vagy sötétbunkózik, provokálod az embert folyamatosan és ahol tudod kiforgatod. Na mind1. Visszalehet olvasni, mindenféle személyeskedés nélkül hozzászóltam mondtam egy véleményt, amire te sötétbunkózol, idiótázól stb.. most én is visszanyomom egy ilyen antiszociális faszt mint te még sosem láttam, gondolom sok gondod van az életben valószínű egy elnyomott kis lyukban nyomod a szart és egy meg nem értett zseninek gondolod magad. Egy utolsó troll vagy veled érvekkel meg anélkül sem lehet beszélgetni mert arra teljes mértékben képtelen vagy. Ki is ignorálom a hozzászólásaid eztán mert csak felidegesíted az embert.
  • molnibalage83
    #69
    Félelmetesen ostoba a lelkem, a szezont a fazontól sem tudja megkülönböztetni.
  • molnibalage83
    #68
    Több ezer éves? Ember, alig 200 éve találta ki egy szellemi hadirokkant...
  • dyra
    #67
    A gyógyszeripar gonosz és hazug. A védőoltás pedig a legnagyobb átverés. Ott teszik be a chipet az emberekben és utána csak azokat programozzák. És ebben benne van a világ összes kormánya és a zöld emberek is. A homeopátia ellenben a jó jetik fegyvere akik a béke és a harmónia útját járják. No és a csajok is jobban szeretik őket mert nagyobb a szerszámuk.
  • Kara kán
    #66
    Amúgy valóban van placebó hatás!
    Hogy lehet tesztelni? kérdezték itten.

    Elmondom:
    A kísérleti alanyokat 4 részre osztjuk:
    1. kap tesztelni kívánt gyógyszert
    2. kap pirulát (amibe nincs semmi, esetleg cukorka) - ez lesz a placebó
    3. kap homeopatás készítményt
    4. nem kap semmit.

    Utána méred a hatást.
    Érthető?!

    Ja, nem!
    A 2-es csoportnál is tapasztaltak olyan 15%-os javulást.
    Szerintem ugyanennyit lehetne mérni a homeopatás pirulánál is.

    Utoljára szerkesztette: Kara kán, 2017.09.22. 13:51:24
  • Kara kán
    #65
    Tyű, miket ki nem találnak ezek a gonosz gyógyszergyárak!

    A főemlősöknél a HIV-vírustörzsek 99 százalékát megtámadó és a fertőzéssel szemben védelmet nyújtó ellenanyagot fejlesztettek ki az amerikai országos egészségügyi intézet (NIH) és a Sanofi gyógyszergyár szakemberei.
  • Szefmester
    #64
    Pont hogy te magyaráztad itt a "valakinél hat valakinél nem hat" metódust értetlenkedve a miértek miatt. A magyarázatokat meg rendre nem vetted figyelembe. Ráadásnak kevered is a témát... véded utolsó vérig, de legalább fogalmad sincs hogy mit. Hős keresztes lovag harca a vatikáni szobrok ellen... kb...

    Ha megnézted volna a két videót amit lentebb linkeltem pontosan tudnád miről szól a cikk, és a hozzászólások többsége. Csak te voltál eddig olyan ostoba hogy semmiféle bizonyítékkal nem éltél a védenced érdekében, és csak üresen vádaskodsz.

    Írtam tesztet, csináld meg. Egy 30x-es egérmérget én magam is be mernék venni! Miért? Mert tudom hogy abban már csak olyan minden 1000000. adagban lenne valódi hatóanyag.... az is egy molekulányi.
    Utoljára szerkesztette: Szefmester, 2017.09.22. 13:18:11
  • gforce9
    #63
    Hehe, ennyi a reakciód, ha konkrétumot kér tőled valaki az állításodra? :) Ez a gondja a homeopátia hívőknek. Ahogy konkrétumot kér tőlük az ember átmennek személyeskedésbe. Valódi érv nulla. A későbbi hszediből pedig arra következtetek, hogy te a tapasztalati úton kialakult gyógyítást összekevered a néphülyítő vajákossággal. Igen többezer éve hülyítik az embereket a homeopátiának megfelelő hatásosságú faszságokkal. Ez nem mostani találmány. Hatásossága pontosan olyan, mint a ráolvasásnak. Ha valamit bizonyítani akarsz akkor bizonyítsd. Ha nem tudod bizonyítani akkor meg felesleges vitatkoznod.
  • gaszton421
    #61
    A gyógyszerteszteléseknél használt kettős vakteszt pont ennek kiszűrésére szolgál, ez az aminek a homeopátiás készítmények terjesztői sohasem teszik ki imádott (aranytojást tojó) gyógyszereiket, mert ezen nem mennének át...
  • gaszton421
    #60
    Nincsenek több ezer éves éves hagyományai a homeopátiának, (az egész kb 200 éves mesterséges kreálmány), a füvesember nem az, a népi gyógyászat általában gyógynövényekkel operál, de a gyógyszertárakban kapható de gyógyszerek jó negyedének ugyanúgy növényi, természetes hatóanyaga van. Legfeljebb a főzet bevétele mellett elmondtak mondjuk egy miatyánkot, az orvos meg nem miközben ugyanezt a hatóanyagot tabblettában írta ki.

    Táltos egyébként nem lehet akárki, arra születni kell, ezt rosszul tudod.
    A gyógykovács szintén nem azonos a homeopatiával, mondjuk a gyógytornásznak lehet konkurencia.

    A cikk nem foglalt állást sem a gyógynövényeket alkalmazó természetgyógyászokkal, sem pedig a gyógytornász/csontkovácsokkal szemben. A természetgyógyász növényi hatóanyagokkal, a homeopátia a hatóanyagok szinte teljes hiányával gyógyít. Rohadtul nem ugyanaz a kettő alapja.
  • dyra
    #58
    hogyan?
  • Cat #57
    "Az pedig, hogy mitől leszel jobban sokszor placebo hatásnak tudható be."

    A placebó-hatás tökéletesen mérhető.
  • dyra
    #56
    Több ezer éves hagyományai vannak a homeopátiának. Azt te nem fogod megmagyarázni a füves embernek a tudomány nyelvén, hogy amiben ő meg az ősei hisznek csak bulshit. Az pedig, hogy mitől leszel jobban sokszor placebo hatásnak tudható be. Ez a terület nem szabályozható. Bárkiből lehet táltos vagy csontkovács, ezt a pirulát le kell nyelnie a tudományos közösségnek. Itt nem a számok játszanak hanem a szubjektív tapasztalás és a hit.
  • molnibalage83
    #55
    A hatásosságot öregem igazolni kell és nem nekem bizonyítani, hogy nem működik. Kettős vakpróbás tudományos módszerrel vizsgált tesztenek a homeopátia csúnyán elhasalt..
  • molnibalage83
    #54
    Elsőre az ostobáknak is hajlandó vagyok részletesen magyarázni. Aztán persze, ha jön az antitudományos marhaságaival akkor elküldöm a fenébe, hogy fárasszon mást...
  • dyra
    #53
    Elvakult idióták vagytok, egy szóval nem mondtam, hogy a gyógyszerek szarok lennének. De mind1 ne pazarlom tovább az időmet.
  • dyra
    #52
    Én meg a hozzád hasonló áltudományos faszfejektől, és te pofád is rohadt nagy. Nem tudjátok cáfolni ezen cuccok hatásosságát ez a helyzet.
    Utoljára szerkesztette: dyra, 2017.09.22. 09:54:23
  • dyra
    #51
    Te az a fajta ember vagy akinek arról is bizonyíték kell, hogy egyáltalán felkel-e a nap vagy sem. Menyél ki és nézd meg b*zdmeg. Ezek a cuccok úgy működnek, hogy beszeded és használ vagy nem, a placebo hatás meg egy létező jelenség de gondolom neked arról is bizonyíték kell. Keresgéld.
    Utoljára szerkesztette: dyra, 2017.09.22. 09:51:26
  • molnibalage83
    #50
    Az ennyire nem érted a kettős vak teszt és statisztikai minta fogalmakat akkor nem értem, hogy mi a frásznak van akkora arcod...

    A magadfajta idiótáktól megyek a falnak főleg űgy, hogy ez nem a nők lapja fórum, hanem elvben valaha egy tudományos fórum volt...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2017.09.22. 09:08:36
  • Szefmester
    #49
    Bazze.. mit nem értesz azon hogy minden ember eltérő? Az sincs meg akkor gondolom hogy azok a csúnya bacik és vírusok is mutálódhatnak...

    Az objektív vizsgálat a következő: lázas vagy, kapsz egy szert, hat.. örülsz neki.. jön a pistike, ő is lázas, ő is kapja, jobban hat de fáj tőle a feje (mellékhatás feljegyezve) jön józsika, hat de nem annyira és fáj a pocija (mellékhatás felírva) jön terike, kap két szem tiktakot (nem megy le a láza, de friss a lehelete ő volt a kontroll) jön gáborka lázas és nem hat.. hűű ha, itt valami gond van.. kap egy másikat az meg hat... nofene.. lehet az ő szervezete eltér valamiben.. lehet a mája nem tudja feldolgozni a szert..

    Most lássuk a homeoretket...
    józsi lázas kapja, nem történik semmi, pistikénél detto, marika rosszabbodik (mert nem segítenek rajta) klárika jobban lesz (placebo hatás, meg amúgy is jobban van az IMMUNRENDSZERE miatt).

    Szeretnél bizonyítékot a homeopátiára? Írtam a módszert. Csinálj homeopatikus módszerekkel (vidiben ott van mit és hogy) egérmérget.. majd add oda egy egérnek... hidd el, ha 30x-re akarod hígítani de elbaszod és csak 24x lesz akkor sem lesz baja az egérnek. Ha megpusztul akkor ismételd meg az eljárást. Ha teszem azt tízből tízszer megpusztul akkor örülhetsz működik a humbuk. Ha kb csak 4-5 hal meg/éli túl akkor nem volt pontos a módszer, ha csak egy hal meg akkor annál és ott valamit elrontottál.. vagy csak szívrohamot kapott szerencsétlen.

    De amit a figura is mondott.. vegyél egy doboz homeopatikus altatót és vedd be.. sajnos egyszer nekem is felírtak, én meg nem figyeltem oda rá.. kiadtam 1200Ft-ot egy doboz mentolos cukorkára... nem attól aludtam el hogy hatott, hanem hogy 15-20 percig míg szopogattam azt a szart eluntam magam és bealudtam. Semmivel nem hatott gyorsabban mikor 4 szemet vettem be az egy helyett... csak frissebb lett a leheletem reggel. :)

    Én igenis kérném azt a bizonyítékot... kukacoskodok de szeretem bizonyítani a nyilvánvalót is. Tudod.. hiába tanultam fizikaórán és láttam egy rakat kísérletet már életemben, mégis szívesen megyek el a tudományok éjszakájára, vagy nézek meg egy újabb (sokadszor látott kísérletet). Szeretném megismerni ezt a nyilvánvaló dolgot még jobban, hátha csak az ismereteim a hiányosak és a H2O tényleg képes emlékezni a dolgokra..

    Persze ekkor felmerül a vízlágyítók témaköre meg a geomag és tsai, ahogy a vízszűrők témakör is. Hiszen miként lehet megtisztítani a vizet ha az emlékszik rá mi volt benne. Neked ez nem fura amúgy? Mármint... ha fogom a nagy adag lócitromot, és leszűröm... de tényleg megszűröm... meg desztillálom.. meg miegymás, majd megiszom.. akkor a víz emlékeit átadja nekem és lócitromot iszok, és jön a fertőzés. Ezzel viszont szembe megy a valóság, és nem lesz semmi bajom... Most akkor mi van? Emlékszik vagy sem? Netán nem szedett elég kavintont a víz? Vagy ha vízkő ellen akarok tenni valamit akor sincs értelme a homeopátia módszere miatt, hiszen a víz genyó módon emlékezetből is vízkövesíti majd a fűtőszálat hiába vettem el tőle a feloldott calciumot...

    Ezekre mit tudsz mondani? (gondolom kukacoskodás, meg kötözködés, meg hasonló szavak lesznek benne, de érv az zéró)
  • molnibalage83
    #48
    Genetikai diverzitás te. A bátyámnak pl. az algoflex nem segít a fejfájásnál, a családban mindenki másnak meg igen. A legjobb gyógyszernél is kb. 80-90%-os az arány, akinél hat. A legrosszabbaknál ez 50% alatt van.
  • gforce9
    #47
    A hatásosság bizonyítására kitalált kettősvak tesztek matematikán alapulnak. A folyamat hosszú és pontosan leszabályozott. Ha a módszertanával nem értesz egyet akkor vedd elő a leírását és mutass rá matematikai eszközökkel, hogy miért is hibás.

    A homeopátiás vackokról ilyen tesztek nincsenek. Ha lennének, akkor mindenhol ezt lobogtatnák a híveik.

    "Én pedig nem fogok neked linkelgetni az emberi psziché-röl semmit"
    Ja jó oké. Tehát addig tart a hszed, hogy a privát véleményed elmondod. :) Erre mégis mit lehet mondani? Szép napot! :)
  • dyra
    #46
    Azt áruld már el nekem, ha minden egyes betegség lefolyása betegenként más a betegre jellemző egyéni dolgok miatt akkor, hogy lehet objektíven mérni bármilyen hatást? Az orvosi cuccoknál is statisztikai alapon vizsgálják őket a betegek egyik fele placebót kap a másik fele meg a rendes cuccot. Az objektivitás annyiban kimerül, hogy hatot vagy nem a vizsgált csoportnál. Tehát az "objektíven" bevizsgált orvosi cucc egyáltalán nem biztos, hogy nálad fog működni. A betegségek is egyén függök. Én pedig nem fogok neked linkelgetni az emberi psziché-röl semmi mert egy ennyire nyilvánvaló dolog bizonyításával felesleges foglalkozni aki ezt másképp gondolja annak kár bármit az orra alá tenni mert teljesen másik világban él mint én. A bizonyítékkal is lesz bajod.
  • gforce9
    #45
    "Akkor, hogy van, hogy egyes embereken hat a gyógyszer másokon meg nem?"

    Van aki jobban lát van aki rosszabbul. Van aki izmosabb, van aki kevésbé. Van akinek az immunrendszere erősebb, van akinek gyengébb. Te tényleg csodálkozol azon, hogy van akinek nem segít a gyógyszer sem?

    "Ha objektív lenne akkor mindenkire ugyanúgy hatna és ezért van, hogy sokan meggyógyulnak lekvártól, meg méztől meg mindenféle gyógynövénytől. "
    Nem. A gyógyszerek, gyógykezelések nagyrésze arra épít, hogy a szerveret megoldja és megadja neki azt a segítséget, hogy könnyebben tegye. Lásd antibiotikum: ha nulla az immunrendszered, semmit sem ér. Lásd törött lábra gipsz. Ha csontritkulásod van és a törés szar helyen van, lehet felesleges, mert sosem fog összeforrni. De lehetne sorolni napestig.

    "És igen már az is bizonyítást nyert, hogy az se minde1 hogy állsz a betegséghez hozzá."
    Nem nem nyert bizonyítást. Vagy ha szerinted igen, akkor leszel szives a tanulmányt linkelni.

    "A depisek hamarabb döglenek stb.."
    Igen csak épp van egy gond: Ezt nem bizonyítéknak, hanem kollerációnak hívják. Ugyanis a depis ember kevésbé figyel magára. Kevesebbet mozog, kevésbé figyel az étrendjére, netán a higéniájára. Ekkor viszont a depresszió egy közvetett gond és nem közvetlenül hat az ember fiziológiájára. Ennek ellenére lehetséges, csak épp ilyen tanulmány nincs. Ha lenne gondolom bőszen lobogtatnád. :)

    "ui: nem én mondtam hanem dokik, hogy nincs két teljesen egyforma lefolyású betegség."
    Talán mert nincs két egyforma ember sem? Nahát mekkora felismerés....


    Utoljára szerkesztette: gforce9, 2017.09.21. 22:08:49
  • WoodrowWilson
    #44
    Fel nem foghatom, hogy egy ilyen kilométerekről látszó csalásban, mint a homeopátia, hogy a vérbe hihetnek ilyen sokan. Az egész komolyan vehetősége a lapos Föld "elmélet" szintjén van, de azt legalább tényleg csak a legretardáltabbak hiszik el.
  • dyra
    #43
    Akkor, hogy van, hogy egyes embereken hat a gyógyszer másokon meg nem? Egyes emberek jól reagálnak kezelésre mások meg? Egyesek beledöglenek az influenzába másnak meg észre sem veszi, hogy volt neki?

    Ha objektív lenne akkor mindenkire ugyanúgy hatna és ezért van, hogy sokan meggyógyulnak lekvártól, meg méztől meg mindenféle gyógynövénytől.

    És igen már az is bizonyítást nyert, hogy az se minde1 hogy állsz a betegséghez hozzá. A depisek hamarabb döglenek stb.. Ki ne találd már, hogy ezek objektív dolgok.

    ui: nem én mondtam hanem dokik, hogy nincs két teljesen egyforma lefolyású betegség.

    Max a betegség tüneteit tudod leírni objektíven olyanokat mint, hogy folyik az orra, lázas, stb.. de betegeknél más más kezelésre lehet szükség, úgy tudom a rák gyógyítása is efelé mozog a személyre szabott terápiák felé.
    Utoljára szerkesztette: dyra, 2017.09.21. 21:08:28
  • Kara kán
    #42
    Én egyébként kb. 35 éve foglalkozom gyógynövényekkel, és úgy általában alternatív gyógymódokkal.
    Szoktam is egy-két dolgot használni és ajánlani másoknak is. Vannak enyhébb betegségtünetek, amikor egy gyógytea, forróvizes fürdő stb. is elég, illetve kiegészíti az orvosi kezelést.
    Viszont, nálam fontos, hogy például egy gyógynövény hatásai klinikai kísérletekkel is igazolva legyenek, ne csak azért használjuk, mert a hagyományba beivódott.
    Vannak helyzetek, amikor sokkal egyszerűbb, kényelmesebb és olcsóbb a gyógynövény vagy hasonló, de mára odajutottunk, hogy a gyógynövények beszerzése nem olcsóbb, mint a TB-re felírt gyógyszereké.

    Természetesen homeopata készítményeket is kipróbáltam, és semmilyen hatást nem tapasztaltam. Igaz, olcsó volt.
    Utoljára szerkesztette: Kara kán, 2017.09.21. 20:58:24
  • Sequoyah
    #41
    A betegseg az egy totalisan objektiv dolog, szoval amit irtal az meg csak veletlenul sem igaz. Hatni pedig a betegsegre szoktak ezek, ami egy explicit es objektiv modon merheto dolog
    A boldogsag az ami szubjektiv. Ha te boldogabb vagy betegen, nagymama lekvarjat majszolva, akkor a te dolgod... De ha masokat hazugsagokkal belerangatsz valamibe, akkor az mar a hatosagokra is tartozik.
  • dyra
    #40
    Hogy kinek mi hat az teljesen szubjektív, melyik MLM típusú cég árul most csodalekvárt? Tele van vele a net, hogy abból 1 - 2 kanál micsoda hatékony és vitamizál meg vitalizál egész napra ha nagyon beteg vagy két kanál kell ha csak szimplán csak megőrzöd az egészséged akkor egy kanál. És ugyanez igaz minden más gyógyszuper kivonatra amit homeopatia cuccként adnak el. A te egészséged nem a gyógyszerlobbi dolga. Ha neked Mari néni lekvárja vagy valami gyógynövényes kivonat jó akkor az. Nekik azzal nincs dolguk.
  • Sequoyah
    #39
    A tudomany jelenkori legnagyobb problemaja ez. Hogyan kommunikaljuk a kenyelmetlen igazsagot azoknak, akik jobb szeretik a kenyelmes hazugsagokat?
    Amig nincs jobb, en maradok a szaraz tenyeknel.

    De nehez kibirni h ne olvassunk be a hulyeknek. De ezt neked nem kell mondani:D Te is sikeresebb lennel politikusabb fogalmazassal, de nehez urra lenni magunkon...
    Utoljára szerkesztette: Sequoyah, 2017.09.21. 20:08:42
  • molnibalage83
    #38
    Az ostoba ember nem szereti, ha ostobának hívják...
    Sajnos azt sem tudja, hogy ostoba, mert ahhoz túl ostoba, hogy felfogja...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2017.09.21. 20:01:19
  • Sequoyah
    #37
    Ennek mi koze a homeopatiahoz? A mez nem homeopatia.
    Arra hogy tul sok gyogyszert szedunk nem az a megoldas, hogy hazug es teljesen hatastalan szarokat adunk az embernek, jo dragan persze...
  • Sequoyah
    #36
    Az a baj ezzel a videoval, hogy nevetseg targyava teszi oket, es kevesbe hasznal tudomanyos erveket a meggyozeshez. Szoval azoknak fog tetszeni akik mar amugy is egyetertenek vele, de a butabbakat csak elidegeniti.
  • dyra
    #35
    Most is támogatjuk őket nézd már meg a TB mennyit költ gyógyszertámogatásra. Abból vajon mennyi az indokolatlan gyógyszerfogyasztás? De azt fel kell írni mert abban van hatóanyag, igaz a beteg anélkül is ugyanúgy meggyógyulna de egy ember akinek papírja van róla azt mondta , hogy az ok. És innentől ok is. Na ha kis Pista meg a sarlatánnak hisz vagy a mágusnak az az ö dolga.
    Utoljára szerkesztette: dyra, 2017.09.21. 19:40:08
  • molnibalage83
    #34
    Nem egészen. Én nem vagyok a gyógyszerlobbi tagja, sem haszonélvezője, de kurvára ne támogasságk már köcsög csalók semmire se jó termékét államilag. Ezen felül mifaszom az, hogy semmiféle előírás nem vonatkozik rá...? Ok, nincs benne hatóanyag, akkor nem is kell. Ha viszont van, akkor meg hogyisvanez...?
  • dyra
    #33
    Szerintem ez egy sima piacvédelem a gyógyszerlobbitól. Kötve hiszem, hogy az egészségünkért aggódnának maxmimum olyan értelembe nehogy egészségesek legyünk. Van egy rahedli népi gyógymód majd azokat is betiltják vagy mi? Ez olyan mint mikor a nyelvészek meg akarják mondani, hogy az emberek hogy beszéljenek. Nekem az allergiámra egy tonna gyógyszert felírtak, rohadt drágákat is csak a fülem zúgott tőle vagy épp bealudtam, eztán egy javas aszonny javallotta a mézet napi 1 - 2 kanállal el is mulasztotta tüneteim sincsenek. Csak felírják a sok hatástalan szart aztán van pofájuk másokra mutogatni, hogy azok is szart árulnak.
  • Szefmester
    #32




    Ezt a két videót én most csendben itt hagyom... egy apró megjegyzés keretében. Valaki vegyen az állatkereskedésben egy egeret... meg egérmérget. Csináljon belőle csak 20x-es hígítást és adja az egérnek...
  • Kara kán
    #31
    Az, hogy a szervezet meggyógyítja önmagát, csak segíteni kell = mese hab nélkül.
    Az emberi szervezet egyszerűen nem képes kigyógyulni csak úgy, magától rengeteg betegségből. Az evolúció nem egy lezárt folyamat, hogy azt mondjuk: a mai emberek kiválasztódtak az idő folyamán, és alapvetően védettek minden betegség ellen. Ez nem igaz, nagy BUTASÁG.
    A gyógyszerek tehát nagyon fontosak, ők töltik be a hiányzó űrt, ők a hiányzó láncszem, hogy ne szakadjon meg életed fonala idő előtt.
    Érted már?!
  • Sequoyah
    #30
    Mesevel nem lehet gyogyitani. Hidd el keresik sokan a te energiadat meg mas lathatatlan es kimutathatatlan dolgot amikrol te magyarazol.
    De ha valami lathatatlan es kimutathatatlan, az egyenlo azzal, hogy hatastalan.