276
  • molnibalage83
    #105
    Epic, termelési göbe alapján mondtam. Zárt felhőzet mellett tudod kinek hazudjad be a 40-60%-ot. A delelés és nem delelés között önmagában van ekkora difi úgy, hogy egy szem felhő nincs az égen...

    Az éves görbén is, amit lementettem az látszik, hogy márc vége és szept eleje közötti termeli itthon az éves teljes termelés ~70%-át. Az év másik felében megy 30%-at.
  • Kelta
    #104
    Marhaság..a legrosszabb téli napokon is termel úgy kb 40-60% teljesítménnyel
    fogalmad sincs a mostani modern rendszerek teljesítményéről..és tulajdonságairól..
  • Agyturbinikusz
    #103
    Addig addig okoskodtam mig csak nem rosszul irtam a transzformator eseten, hiszen a teljesitmeny allando igy ha no a feszultseg csokken az aramerosseg igy NO az Impedancia NEM csokken. Elnezest kicsit keso van mar.
  • Agyturbinikusz
    #102
    Ezt azert igy nem jelentenem ki, mi van ha kombinalod a szel es PV rendszert, ha nem sut a nap akkor szokott fujni a szel(Tudom nem mindig). A masik meg akar egy mini gazturbinat is be lehet vetni(Nem vagyok orult!!!) hiszen melegviz kell ( futesre egyebekre), akkor miert ne legyen az a melegviz a maradekhoje egy pici gazturbinas generatornak? Tudom.....Ezeken agyalok.....Nem a vilagmegvaltas a tervem csak egy Kozel fuggetlen rendszer az aramszolgaltatotol pl. Helyben mar kiszamoltam es megeri meg a gazturbinas verzio is.(meg egyszer Ausztralia Victoria allamrol beszelunk ahol a szamitasokat veghezvittem)
  • Agyturbinikusz
    #101
    A ketto eleg szorosan osszefugg marmint a feszultseg es aramerosseg, hiszen edjut adjak a teljesitmenyt. A lenyeg, a transzformatornak meg az egesz hobelebancnak(vegeloszto halozat, elosztohalozat stb) van egy impedanciaja, amin feszultseg esik(nem megyek bele a reszletekbe nagyon a faziszoget meg a tobbit most nem akarom reszletezni). Ha noveled az aramerosseget akkor csoken a feszultseged, es forditva...Vagyis ha a rendszeredben kisebb a terheles akkor noni fog a feszultseg. Ezt hasznaljak ki a feszultseg limitacioval, vagyis a transzformatorokat "Feltekertek" (csokkentettek az impedanciajukat) igy ha megszunik a terheles akkor megszalad a feszultseg ami lelovi az Invertereket. Persze ahogy irtam meg kellene tanulni hogyan lehet hasznalni ha mar egyszer letezik es ontik bele a penzt. A szabalyozas, meg a kiszolgalo infrastruktura csak kullog az esemenyek mogott....
  • molnibalage83
    #100
    Itthon a szigetüzem fizikai képtelenség. Október és márc között van olyan, hogy heteig kvázi 0 termelése van a PV celláknak... A hetes akkukapacitás is több millió HUF...
  • ximix #99
    *széndioxid
  • ximix #98
    Érteni értettelek csak nem jól fogalmaztam, az a példád tetszett miszerint jó esetben rögtön felhasználod a termelt áramot és egy nagyfogyasztónak segítesz be vele mondhatni állandóan, ez már egy jobb megoldás.
    A gyengesége abban rejlik, hogy egy régióban hány ilyen van és ezek borús időben való összegződésére van e erőművi kapacitás.

    Felénk még kevesebb a légkondicionált, vagy hőszivattyús ház, így amíg dolgoznak, általában csak a hálózatba töltenek, mert nincs más fogyasztás.

    A hálózatról teljesen leválni azt felénk szigetüzemnek hívják, éjszakára, borús napokra kell pár akkumulátor, de ezek száma egyén és család függő pl akik csak "aludni" járnak haza ott könnyebb, optimalizálni, mint ahol néha napján a 3 fázis 25A is szükség van.
    A PV-nél nem a feszültséggel van a baj hanem az amperekkel szerintem, vagy már én sem értem :)
  • molnibalage83
    #97
    Csak ebben ez esetben kb, 99%-uk soha nem épült volna meg, mert kész anyagi csőd.... Nem viccből háromszorosa a német áramár a magyarnak. Az a 20%-ot kitevő arány drágítja meg ennyire orbitális módon...
  • Agyturbinikusz
    #96
    Felreertettel: A halozatra ra van kotve, en az ertelmet probaltam magyarazni. Amit irtam a PV onszabalyozasarol az nem engedi hogy mindenki toltse be esz nelkul a cuccot a halozatba. Kulonben meg a videki regiokban nem a vezeteket huztak, es nem is fogjak hanem arra buzditanak csinalj Stand Alon rendszert, es nincs szukseged a halozatra, es a halozatnak sincs szuksege RAD :)
    Utoljára szerkesztette: Agyturbinikusz, 2017.09.20. 13:25:59
  • ximix #95
    A másik hogy ha ennyi megújuló van akkor miért nem csökken a szénmonoxid olyan mértékben mint kellene?

    Azért mert a fosszilis erőmű nulláról nagyon lassan tud beindulni, de ezt nem is teszik hanem a csak a gőzt veszik el a turbina generátoroktól a kazánt állandóan fűtik és termelik a gőzt, hogy ha kell viszonylag gyorsan betudjon szállni a termelésbe, és bár ez a készenléti fűtés nem olyan mennyiségű szénmonoxidot termel mint a maximális üzem azért csak pöfékel.
    A németek meggondolatlan és gyorsan cselekedtek, jobban rákellet volna készülni erre a dologra, de ilyen az amikor a politikusok tudósnak képzelik magukat.
  • ximix #94
    Minek szoroznának még forinttal ha ugyanannyiért kapod és veszik, elég ha a teljesítményt számolják.
    Ha már teljesítmén, a szolgáltató a te termelt 250kW-ért egy erőműtől kb: 430kW-ot kapna.

    A megújulok nagy problémája
    - nem egyenletes a termelésük, nap és szélfüggő
    - nem egyenletes a teljesítményük, van egy átlag teljesítményük amivel számoltak és rosszul tették, mert ha nagyon süt és fúj és a "csúcs" teljesítményük közelében dolgoznak akkor szinte "elolvadnak" a nagyfeszültségű vezetékek
    - még nem lehet szabályozni, a szolgáltató érzékeli az igényeket és aszerint szabályoz, de a megújulok szabályozatlanul nyomják a karaftot így a többi fosszilis erőműnek kell leállnia vagy felpörögnie rövid időn belül, plusz mivel nem lehet szabályozni ezért van hogy túlterhelik a hálózatot, ilyenkor nyomják külföldre és ott összeborítva minden tervet.
    - nem vált ki semmilyen régi erőművet, mert a nap és szélmentes napokon a régi erőművek pöfékelnek továbbra is

    A német példából kiindulva, csak szabályozható megújulóforrásból dolgozó erőművi parkokat engedtem volna építeni, a szélkeréknél könnyen megoldható lapátszög módosítással és szélirányból kifordítással, a PV parkoknál meg motorikus konzol segítségével szintén kifordítani a napsugárzás irányából, a házi napelem rendszereknél meg nem engedélyeztem volna a hálózatra kötést, hanem mint az Ausztráliai fórumtársunknál működtethetsz vele fűtés, hűtést, vizet melegíthetsz, bármi, de a hálózat az tabu....
  • molnibalage83
    #93
    1. A hálózat tetszőleges időpontban fogadja el a te áramodat ahelyett, hogy vennéd 38 Ft/kWh-ért... Akkor is, ha a kutya nem kérné a te áramodat és más volt a termelési terv...

    2. A hálózatról 38 Ft/kWh-ért te bármikor vehetsz és a termelől mindig biztosítják ezt akkor is, ha más volt a terv, csak a Nap nem akar sütni és a szél nem akar fújni...

    3. A termelők nem 38 Ft/kWh-ért adják el, pedig ők is termelők, mint te. Csak többet termelnek. Akkor miért is van, hogy nálunk nincs sem garantált átvétel és nem 38 Ft/kWh-ért adja pl. Paks az áramot...? Izé...

    4. A mennyiség alapú elszámolás nem az ÉRTÉK alapú...
    kWh/HUF * kWh = HUF. Csak nálad a KWh/HUF fajlagos átvételi ár és a gridről vett áram ára azonos...

    5. Az ugye megvan, hogy ezért pl. a lekötött áram ára olcsóbb az ipari fogyasztóknak? Tehát az áram termelésnek idejének és tervezésének is van ára. Ez az, amiért a te szutyok termelői magatartásod nemhogy büntit kapna, de még támogatják...

    Ez alapján a dedózást jó lenne, ha megtartanád másnak, mert ennek piactorzítió hatása kb. annyira diszkriminatív és evidens, hogy az egyszerű,mint a 2x2...

    Az, hogy ennyire egyszerű dolog nem értsz meg, azzal nem különbözöl az emberek cirka 99%-ától... Csak akkor ne legyél ideges és sértődött, ha ez másnak leesik...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2017.09.20. 00:08:20
  • Kelta
    #92
    NEM IGAZ
    egyszerűen hülyeségeket írsz...

    fogyasztok 250-et egy hónapban termelek 250-et..és nincs költségem
    ennyi..az inverter mennyiséget mér, ki és bejövőt..

    Komolyan mintha egy 5 éves dedóssal vitatkoznék..

    MENNYISÉG ALAPÚ AZ ELSZÁMOLÁS!
  • molnibalage83
    #91
    De, pénz alapú. Mert ez a fajta átvételi mód azt jelenti, hogy 1 kWh áramot tőled 38 Ft/kWh áron veszik át. Ez mi, ha nem piactorzítás...? Megáll az eszem, de tényleg...
  • molnibalage83
    #90
    Látom te sem érted. Az, hogy drága a széláram azt jelenti, hogy sok forrást baszol el arra, hogy kevés áramot termelj. A szélkerék és PV cella azért drága, mert energiaigényes és szennyező a gyártásuk, nemhogy az eltakarításuk. Tehát hol környezetvédelem az, hogy fajlagosan drágább felhúzni, mint egy gázerőművet és aztán annak kb. 10-20%-át képes megtermelni...? Ez szerinted hol környezetvédelem? Segítek. Sehol...

    A németek az atom kilövésével ott tartanak, hogy 1990-hez képest kevésbé karbonsemleges a termlésük ma. Úgy, hogy majdenm 80 GWe szél + nap van lekúrva.

    Vastaps...

    Tessék, online. Csak a masszívan szénre építő lengyelek szennyezőbbek, mint a németek. Nézd meg a franciákat. Ja, hogy fele-harmada az áram ára a németnek, szabályozható, olcsó és tisza. Izé...
  • Kara kán
    #89
    Meg kell védeni a Földet minden áron.
    A többi süket duma, semmi jelentősége nincs már, hogy esetleg a szénerőművel termelt áram olcsóbb lenne, mert nem egészséges. Szóval, okoskodásnak vége!
  • fonak
    #88
    Nem igazán érted, hogy miről beszél. A smart grid lehet megoldja majd részben a problémákat, de az se ingyen van ám.
    Eleve az, hogy az állam törvényileg kötelezi a szolgáltatót arra, hogy a magánszemélytől vegye át az általa napelemmel, szélkerékkel stb. termelt áramot, akkor is, ha semmi szüksége rá éppen, piactorzító. Az meg, hogy az elszámolás "nem pénz alapú" az tök mindegy.
    Természetesen vannak, akiknek jó üzlet ez, a napelemes rendszerek forgalmazóinak, telepítőinek, a vevőnek is, ha a törvény rákényszeríti az áramszolgáltatóját arra, hogy vegye át tőle az amúgy rohadtul versenyképtelen fajlagos áron előállított energiát.
    Utoljára szerkesztette: fonak, 2017.09.19. 16:48:12
  • Kelta
    #87
    Jah.,.és a téma részemről lezárva..ilyen szintű szektás megszállottsággal értelmetlen vitázni..
  • Kelta
    #86
    1: akkor újra..idézlek: "brutáli támogatással is - mert ez végfogyasztói átvételi árat jelent "
    NINCS támogatás..NEM PÉNZ ALAPÚ az elszámolás..mond te olvasni is szoktál?
    komolyan erősen csökken a tiszteletem irántad

    2: idézet: "kiserőműves termelőtől 38 Ft/kWh áron veszik át "
    idézet 2: "mindig ugyanazt a pénzt, messze a piaci ár felett fizetik ki."

    megkérnélek hogy ezt valami komoly emberrel olvastasd fel magadnak:

    NEM PÉNZ ALAPÚ AZ ELSZÁMOLÁS
    írok egy példát neked, ok?
    ha valaki ad nekem 100 FT-ot..és én felhasználom, de ugyanabban a pillanatban vissza is adok neki 100 ft-ot..mi is a vesztesége?

    a Ft helyébe tetszőleges árút rakhatsz..


    újabb remekmű tőled:

    "mert az ÉN PÉNZEMBŐL is fizetik ki neked ezt az úri hóbortot"

    SEMMIT NEM FIZETSZ TE NEKEM..és más se

    bocs..egyszerűen tudomást sem veszel a tényekről és az igazságról

    egyszerűen hazudozol.
    Utoljára szerkesztette: Kelta, 2017.09.19. 15:52:52
  • Agyturbinikusz
    #85
    Na a legfontosabb majd elfelejtettem: Tudod hogy mukodik a PV inverter van rola barmilyen tapasztalatod? Szerintem 0. Tudod van egy beallitas rajta, ami azt teszi lehetove ne fusson meg a feszultseg a GRID-en. Itt 264V kornyeken van ez a beallitas. Tudod mit jelent ez ugye???? Nem annyi energiat kuldunk be amennyit akarunk, ahogy csokken a helyi terheles a transzformator szekunder tekercselesen megszalad a feszultseg es lelovi az invertereket....Te Polihisztorok gyongye
  • Agyturbinikusz
    #84
    Tudod Te mernokember kremje, Tudod ki tanitott a Technikusi kepzesem alatt: Egy villamosmernok(Bodo Roland) aki a GRID et tervezi. Hogy idezzem egyik kerdeset: Hogyan csokkenthetok a vesztesegek a VER-ben? En voltam aki tudta a helyes valszt: Helybe megtermelt energia!!!
    Ez a villamosmernok tervezte akkortajt a villamos rendszer felujjitasat somogy megyeben, es nekunk tanuloknak kiadta a terkepeket elvegeztuk a szamitasokat es megcsinaltuk a nyomvonalrajzot(En Kaposfuredet csinaltam).
    Te direkt kerulod a VER transzfer vesztesegeinek, karbantartasanak kerdeset ugye? Na es nem akarsz a fejlesztesbe olt penzekrol sem beszelni, hiszen az egyre tobb klima miatt szukseges, es akkor meg az erouvekrol nem is beszeltunk ugye?....Vagyis ha helyben megtermeled az energiat amikor sut a nap hogy lehutsed az epuleteket akkor mirol beszelunk:, tehermentesited a halozatot. Ennyire kene rendszerbe gondolkodni minimum, TE fafeju Mernokpalanta.
  • Agyturbinikusz
    #83
    Ki a kutya fule mondta Neked hogy atveszik? Ertesz TE magyarul, vagy irjam angolul? Nincs allami tamogatas, ha Vallakozas vagy akkor 0cent az atveteli ar, ha maganszemly vagy akkor max 5-8cent, ha meg akarod venni akkor meg lassan 40 cent. Nem ertesz te magyarul? Nincs Mutyi Piacgazdasag van... Tudod mit jelent ez a szo PIACGAZDASAG?

    Vagyis magadnak megtermeled a haz hutesere-futesere szolgalo energiat! Hol latod ebben a felesleg szot? Ez lenne az ertelme!!!! Mi a bubanat ezzel a bajod? Talan az hogy TE nem teheted meg es a kukker max Nemetorszagot latja, Anglia meg messze van a hidro atemelo tarolos rendszerrel ami pont arra lett kitalalva hogy a kornyek megujjulo energiaforrasai ne a halozatba okozzanak galibat hanem helyileg raktarozzak, es amikor kell kinyerik. Vagyis akkor a vilag Masik fele Tenyleg hulye es dilettans marha mindenki, ES TE fizeted MO-rol az egeszet zsebbol igazam van?
  • molnibalage83
    #82
    És, ha éppen nem kell az áram, a grid átveszi tőled.

    Mindig.
    Akkor is, ha a kutyának nem kéne a szutyok áramod...
    ...és vissza kell terhelni már erőművét,
    ...akinek a terve az volt, hogy egyenletesen termel. Cserébe az ő erőművének élettartaa csökken azzal, hogy nem állandó teljesítményen megy....
    Vagy történik az, mint a németeknél, hogy ők fizetnek másnak, hogy vegyék meg az áramot, a termelő meg kaptja a dotált pénzt a tőle átvett áramra...

    Röhej...

    Ezt az egész úri huncutságot az teszi lehetővé, hogy a grid lefekszik neked és még TE KAPOD A PÉNZT, nem a többi szereplő, aki egyáltalán lehetővé teszi, hogy a koszos PV celládat felkúrd a tetőre...

    Ja, így könnyű.

    Nem mindenki hülye, de a többség igen, műszaki területen az. Nem kicsit, nagyon. Erre 10 év munkatapasztalat és 13 év fórumozás után már elég jó rálátásom van. A kommentjeid tökéletes indikátoriai ezeknek. Olyan vagy, mintha Einsteinnel akarnál vitatkozni az általános realtivitás elméletről, de még a szorzás is kihívás neked. Képtelen vagy rendszerben godolkozni, olyan fakék egyszerűségű és marhaság, amit ide hánytál, hogy azon térdét csapkodja ezen minden kicsit is értelmes mérnök...
  • Agyturbinikusz
    #81
    Akkor leirom CSAK NEKED megegyszer: Ausztralia!!!!!!!!!!

    Felteszed mondjuk $3000 3kw rendszer a tetore.

    Kint sut a nap, neked van 3kw-os legkondid 2db, amikor sut a nap beinditod, mind a 2-ot, es hagyod oket huteni a hazat. Amikor este hazaersz(esetleg idozito, vagy szurkuletkapcsolo) lekapcsonak a klimak, a hazad huvos(telen meg besegit a futesbe hiszen akkor is sut a nap+ a kornyezetbol kinyerheto hoenergia egy inverteres rendszerben) es az esti csucsban TE lekapcsoltad az egyik legnagyobb fogyasztot. Vagyis tehermentesited a transzfer rendszert ahelyett hogy 2x annyi terhelest adnal ra. Mi ez neked ha nem esszeru felhasznalas? Ugyan ez az uvegpalotakkal a CBD-ben!!!!!! Vagyis szerinted mindenki hulye.....Gratulalok
  • molnibalage83
    #80
    Igen te nem érted.

    1. Az egész kiserőművi rendszer diszkriminatív, mert úgy működik, hogy a (fogyasztáson - termelés) belül nem kell fizetned. Ez azt jelenti, hogy kis családok és egyedülállók számára lényegében még ezzel a brutáli támogatással is - mert ez végfogyasztói átvételi árat jelent - nem éri meg ilyet telepíteni, mert nem fogyasztasz annyit egész évben, mint amit megteremelsz.

    2. Az szerinted nem elrugaszkodott ár, hogy a kiserőműves termelőtől 38 Ft/kWh áron veszik át az áramot, minden más ipari termelő, ami nem szél és nap és tervezetten kell termelniük (15 perces, órás, napi, heti és éves tervet kell előre leadni és eltérés esetén bünti van), de a szél és nap meg bármikor és bármennyit termel, azt átveszik és mindig ugyanazt a pénzt, messze a piaci ár felett fizetik ki.

    3. Az egész fenti mizériát csak az teszi lehetvőé, hogy létezik a hálózat, ami szépen lefekszik ennek az egésznek és kompenzálja a nap/szél random termelést, ami nincs ingyen. Ehhez képest nemhogy rávernék ezt a költséget a viccerőművekre, hanem még a rendszer többi elemem fizeti ezt meg.

    4. Ezek alapján hogyan van bárkinek még pofája leírni azt, hogy "megéri". Igen öreg, lehet hogy neked megéri, mert az ÉN PÉNZENBŐL is fizetik ki neked ezt az úri hóbortot, ami még kurvára környezetszennyező is...

    Vicc az egész... Valahol elképesztő, hogy már az ideológiájában nevetséges rendszert védesz nem számítva az egész technikai ökörségeit.
  • Kelta
    #79
    Én tehetek róla, hogy a gyártó milyen szennyezéseket csinál? mi közöm hozzá? a kormány oldja meg, kényszerítse rá, hogy környezetvédősen gyártson..
    azt se nézem és te sem, hogy a pék szennyez-e? vagy a zala felvágott gyártója
    vagy a wc papír gyártója..és mégis megveszed..
    és az árakkal nagyon nem vagy tisztában..vagy direkte túlzol
    2,55 kWp napelem rendszer ár: 1 468 120 Ft Br

    grid, mi?
    magyarul nem megy a szakmai duma, ettől menőbb a szöveg?

    nem vesz át semmilyen áron..FELFOGNÁD MÁR? mennyiség alapú a rendszer..
    semmilyen adóforintokat NEM kapok
    bocs, de egyszerűen hazudsz

    láthatóan gőzöd sincs az egészről..csak nyomatod a szakbarbár ellen rizsát..lehet hogy az elméletet vágod..de a gyakorlathoz nincs közöd

    és ezt a legnagyobb respektel állítom.
    Utoljára szerkesztette: Kelta, 2017.09.19. 01:44:47
  • Kelta
    #78
    egy a gond ezzel az érveléssel
    NEM PÉNZ ALAPÚ AZ ELSZÁMOLÁS
    ezért nincs elrugaszkodott ár
    megint olyasmire hivatkozol, ami NEM LÉTEZIK!

    persze..én nem értem a lényeget..ja :)
  • molnibalage83
    #77
    De, növeleged a szennyezést. Szerinted ki és milyen szennyező módon gyártja le azt a szutyok PV cellát? Szerted viccből kerül koszont 1,5 kWe vagy 1,5 millió HUF-ba? Mennyiben kerül egy 1,5 kW-os belsőégésű motor szerinted? Mennyibe kerül a meglevő grid, hogy te ezt az egészet eljátszhasd...? Hm...? Mert a grid nélkül életképtelen lenne az egész.

    A magánbefeketés szó meg a legnagyobb bullshit ott, ahol az állam tőled végfogyasztói és nem termelői áron veszi át tőled az áramot. Szó nincs itt magán befektetésről... Adóforintokat kapsz te. Ennyi erővel az én hobbimat is finanszírozhatná az állam... Semmi elvi külnöbség nem lenne benne...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2017.09.18. 22:16:05
  • molnibalage83
    #76
    Ezt nem érti meg... Pedig leírták odalent is..

    "Rézfaszú baglyot gyártani is megéri ha az állam garantáltan átveszi."

    A bagoly = napáram.
    Azért éri meg, mert nem piaci alapon, a valóságtól teljesen elrugaszkodott áron és kötelezően átveszik a termékét. Így a hülyének is megéri bármit termelni. Kb. minta a Trabantot fullextrás Opel áron adnád el és mindig átveszik tőled.

    Vicc azegész. A napbohóckodásoddal kvázi mindenkit megleponak és a szomorú az, hogy a sok gyök2 droid ehhez még tapsol is.
  • ximix #75
    Nem azt írtam és Molni sem, hogy neked - nem - éri meg -, hanem hogy neked - miért - éri meg.
    Nagy különbség.
  • Kelta
    #74
    Tudománytalan?
    butaság?
    ezek érvek? komolyan..ezek érvek??

    amiket te írtál azokon meg én pislogtam, hogy olyan szinten butaság, hogy hihetetlen..
    belemagyarázol olyanokat amiknek a témához semmi köze

    egy magán ház magán befektetésénél a lényeg..a megtérülési idő..és a hatékonyság
    hatékony?
    az
    teljes évi fogyasztásomat lenullázza..kb annyit termelek, amennyit fogyasztók..
    ergo: a nagytermelőnek nem kerülők egy kw-ba se
    megtérülés?
    kb 8 év..utána gyakorlatilag tiszta haszon

    lehet érvelni, hogy nem környezetvédő,
    aha..a 7-es busz sem az..és? és én nem növelem a szennyezést ezzel..
    meg hogy mittomén milyen támogatás meg rendszer hatékonysági mutatók
    persze ország gazdasági szempontjából ezek tervezhetőek, és alakíthatók
    de otthon én ezekért hadd ne aggódjak..én azzal foglalkozom, hogy megfelelek a szabályzóknak, és betartom a törvényeket..
    Ha szerinted ez rossz és nem hatékony
    akkor te nem veszel ilyet..ennyi.
    Én meg használom évek óta..és remekül bevált..egy ellenérvet se hoztál fel ellene..max ilyen elvont értelmetlenségeket..
    konkrét adattal cáfold, hogy nekem mért is nem éri meg??
  • ximix #73
    Azt hiszem ezt hívják strucc politikának .
  • fonak
    #72
    A hordozókon aligha fog felbukkanni a J-20, az egy másik projekt, a J-31, amiről felmerült ilyesmi. Bár elvileg az nem is a kínai katonaság megrendelésére készült, hanem exportra szánják.
  • molnibalage83
    #71
    Komolyan mondom, hogy csak pislogok... Ez olyan szinten tudománytalan és butaság, hogy nem tudom mire vélni ezt a kommentet egy nevében TUDOMÁNYOS fórumon...
  • Kelta
    #70
    Gyakorlati tapasztalat az, amit otthon ÉN szerzek, nem érdekel németország..teljesen irreleváns mi van ott számomra..én a saját életemet élem, saját dolgaimmal..a németek oldják meg a sajátjukat.
    Itt ma ez van..és működik a dolog.
    Elméletek hidegen hagynak.
  • molnibalage83
    #69
    A gyakorlati tapasztalat az egy egész ország, Németországnak hozzá. És egy 5 perc alatt felállítható modell 10%-os potossággal megjósolja azt, ami most van a németeknél.

    Na ennyit az elméletről és gyakorlatról. Ha valami egy 5 percalatt felállított modell alapján ilyen pontosan bukta, akkor az bukta. Nincs miről vitázni...
  • molnibalage83
    #68
    Az angol példát? Mire? Hogy ők masabb szélességi körös és még szarabb időjárású országban naperőműveket építenek? Az angolok is elég kretének energetika terén.
  • Kelta
    #67
    Felesleges olyanon vitatkozni és azokkal, akiknek elméletei, meg számai vannak papíron, másnak meg gyakorlati tapasztalatai évek során.
    Hidegen hagynak az elméleti okoskodások, meg elméletek..a gyakorlat (és a pénztárcám) azt mutatja megéri egy ilyen rendszer otthonra
    Hogy milyen kormányzati környezet? meg esetleges támogatás? az teljesen irreleváns..adózni is úgy adózom, ahogy a vezetés megszabja az adótörvényekben. (pedig tudnék jobbat) Ami van ahhoz igazodom, és azt használom ki..a többi csak rizsa
    ennyi.,
    Utoljára szerkesztette: Kelta, 2017.09.18. 15:44:45
  • Agyturbinikusz
    #66
    Akkor Te meg olvasni nem tudsz..Azzal kezdtem a Nemetek mekkora bakot lottek....Ennel egyertelmubbe nem tudom tenni....Azert hoztam fel az angol peldat....

    A napelemes dologra meg nem tanitottak semmit a polihisztor tovabbkepzesen...
    En inkabb elmegyek turbinat csodalni vagy nezni a festeket hogy szarad....Tobb ertelme van, mint beszelgetni valakivel aki 1 evvel idossebb nalam egy kukkeron kereszul nezi a vilagot, es mindig minden kerdesben O a helyes vitez. Szerintem irjad csak Hisz mindig Neked van igazad, de akkor miert irod le ? Mindenki tudja nem lehet semmit mondani mert az nem ugy van...Mert a polihisztor kepzesen az egyhazban ugy tanitottak, es semmifele devians egyedi latasmodnak helye nincs. Adj ki bibliat neveddel femjelezve, elkezdenek imadkozni hozzad hamarosan.