276
  • molnibalage83
    #65
    Látom nem sikerül felfogni...
    Nincs fizikaliag akkora tározó, ami ennyi szélerőművet képes lenne kezelni...
    Veld van a baj, a szorzás és osztás alapművelettek is hadilábon állsz....
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2017.09.18. 14:08:55
  • Agyturbinikusz
    #64
    Akkor most TE nem erted En mit mondok, vagy tenyleg helikopter vagy....Vagyis a szeleromu "Nincs rakotve" a halozatra, egy mesterseges tavat tolt fel azon vannak a turbinak pl. A napenergia meg mar elmondtam hogyan hasznosithato, foleg olyan helyeken ahol sokat sut a nap :) Igen jaratni kell a klimat, ami huvosen tartja a hazat, vagyis lokalis felhasznalas....Igy az esti csucs sokkal laposabb lesz hiszen nem az lesz mindenki hazamegy es bekapcsolja a forro lakasba a klimat....Ezt nem lehet megerteni vagy velem van a baj?
  • Archenemy
    #63
    Rézfaszú baglyot gyártani is megéri ha az állam garantáltan átveszi.
  • molnibalage83
    #62
    Megalol, fizikai képtelenlség akkora tároló kapacitás beépíteni, mint ami kellene. Amikor cirka annyi szabáloyzhatatlan termelőt építesz be a gridbe, mint a csúcsteljesítmény 100%-a az a nettó kreténség vegytiszta indikátora. Pont.

    Az ésszerrű felhasználása ezeknek a vackoknak nagyrészt az, hogy nem használod őket, mert semmiféle környezetvédelmi funkciójuk nincs, az áram árát csak növelik, a grid stabilitását meg csökkentik. Ezt a SZÁMOK igazolják. Nem elmélet, a gyakorlat.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2017.09.18. 11:14:48
  • Agyturbinikusz
    #61
    Ha egy kicsit is ertenetek egy kupac masfajta problemat, ami nem kezzelfoghato mindenhol....De en pl Ertem a nemetek helyzetet, bar marha nagy hulyeseget csinaltak. hiszen egy tarozos megoldas mar nem lett vonla nagy problema ugye? Az angoloknak 50 eve volt ennyi esze Bezzeg a Nemet mernokok(na ezert nem veszek Nemet Preniumot). Mindenki lovagol azon hogy nem kiszamithato.....Persze egy tarozos atemelos rendszerben maris kiszamithato....Ez a jovo nem a hulyesegek szajkozasaban, hogy a nap meg a szel igy meg ugy nem jo, hanem meg kell talalni az esszeru felhasznalasi modokat szerintem. A megbizhatatlansag egy masik kerdes, beszelj a Lakics Tibivel(osztalytarsam volt kozepsuliban) A Lakics kft gyart ilyen cuccokat kaposvar kozeleben.
  • ximix #60
    A németeknél lehet lesz eladó, és akkor vehetsz olcsóbban
    -link
  • Agyturbinikusz
    #59
    Akkor elismered hogy tevedtel? Es igen is megeri tobb helyen is a foldon a napelem, es nem mindenki hulye? Kepes vagy Ra?
  • molnibalage83
    #58
    Jah, ahol a magyarhoz képest 3-szoros áramár van, ott lehet...
  • Agyturbinikusz
    #57
    En meg szamokkal mutattam meg a vilag masik vegen allami tamogatas nelkul is megeri... :)
  • Kelta
    #56
    Így van, ha jól emlékszem novemberben

    de 84-85-ben kezdték fejleszteni és asszem 89 végén repült először hivatalosan :)

    ja..és az F-117 is titkolt volt (ahogy írtad is)
    még akkor is mikor már rég hadrendben volt :)
    Utoljára szerkesztette: Kelta, 2017.09.17. 21:39:48
  • molnibalage83
    #55
    A B-2 spiritnek nyilvános roll out ünnepsége volt...
    1988-ban...

    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2017.09.17. 21:16:43
  • Kelta
    #54
    Na..ez már korrekt beírás..
    B2-Spiritet is titkolták :)
    Egyébként nagyon tetszik amiket írsz..
    és persze szakmai szöveg..talán 10 év múlva megérted mit írtam erről :)

    Naná hogy érdekel..és igen..köszönöm.
    Utoljára szerkesztette: Kelta, 2017.09.17. 20:12:56
  • molnibalage83
    #53
    1. Ok.
    2. A fegyerzet és integrációja két külön tény. Az SDB és LGB tökéletesen működik attól, hogy az F-35-ra még nincs minden integrálva és a külső és belső oldási tesztek nem fejeződtek be.
    3. Papíron a "B" IOC-s és az "A" is, majd a IOC kommuniké után jött a lista, hogy "de mégsem, a HT topikiban pár napja linkelte ximix asszem. Nem tilos olvasni...
    4. És...? Minden gép így kezdi.
    5. A világon eddig egy olyan harci gép volt, aminek létezését évekig tudták titkolni, de még így is sejtették a létezését, ebből született az F-19 nem létező fantáziagép. Ebből te azt szűröd le, hogy n+1-szer nyitottabb világban ahol az infók szerzése is könnyebb több ilyen gép is van...
    6. Nem szakrizsa. Ez hívják szakmai szövegnek... Tujdod, a mérnökök és minden más szakba ezekkel dolgozik, mert így nem kell hússzor annyit írni...

    Most akkor érdekel a WIP változat vagy sem? Mellékleteket is látni akarod?
  • Kelta
    #52
    1: megerősíted amit írtam..szép szakmai írás, de kb ua. írtad amit én, csak bővebben..kösz
    2: a fegyverzet működik, csak nem működik :) értem..és ha jól emlékszem az F-35-k nem gyártósoron vannak hanem hadrendben :)
    3: tehát tévedtél.. :) Nincs hadrendben???..érdekes..
    https://vs.hu/kozelet/osszes/hadrendben-allitottak-az-f-35-ost-video-0803
    eszerint már 1 éve igen..
    4: hogy nem teljesen bevethető...ezt megerősítetted
    5: tehát volt..ja..és attól titkos valami hogy nem tudnak róla lelkes amatőrök, tudod ?:)))
    6: beöntesz ide 30 sor szakrizsát, hogy elfedd az igazságot ami rém egyszerű..igazat írtam, és te ezt most megerősítetted..vannak fejlesztések, elképzelések, tervek..sehol nem írtam, hogy kész hadrafogható gépeket csinálnak..azt írtam vannak tervek, modellek..
    megint csak elismered, jót írtam..kösz

    a szakmai írás egyébként remek..csak kár hogy elveszel a felesleges technikai részletekben,
    hát az a szánalmas, hogy szép részletesen leírtad minden igaz volt amiket írtam..csak bővebben :) de közben feleslegesen kötözködtél, meg lenézően nagyképűsködtél..
    7: nem tudhatom :))
  • molnibalage83
    #51
    1: tehát igaz amit leírtam, a költségvetés túllépte a keretet, kösz.
    Még a Super Hornet is kismértében túllépte, pedig az csak egy Hornet v2.0...
    A műszaki tartalom is messze túllépte az eredeti keretet. Kösz. Ezért csúszik a szoftver, mert soha sem látott integráció van. A totál WIP gép is annyira okos a mostani F-15/F-16 stb. gépekhez képest, hogy azokat a fals célokat, amivel a mostani gépek számáta imitálják a SAM-eket lazán kíszűri. Szerinted ez varázsütésre megy?

    2: tehát ez is igaz amit leírtam, még nem teljesen működőképes a fegyverzet, sose írtam, hogy ez nem megoldható, és hogy persze ez benne van, bonyolult eszközök..ezt is kösz
    A fegyverzet működőképes, a gép nem képes haszálni mindent, mert még nem fejezték be az integrációt, mert nem tartanak ott. Ez kb. olyan szintű "hiba", mint gyártóson féképsz Mercinek felróni, hogy nem üzemképes.

    3: Hol írtam hogy megbicsaklik?? idéznéd? megint olyanokat írsz amiket nem írtam..ez a szokásod a vitában, olyanokra hivatkozol,amiket a másik nem írt??
    Erre máshonnan emlékeztem, nem ugrik be, hogy hogyan kapcsoltam hozzád. Bár vicces, hogy még egy hadrendbe sem álló gépnek kellene utód szerinted...

    4: megint csak megerősíted amit írtam..kösz
    Mit? Azt, hogy a gép WIP? És? Ez miben definiálja jővőbeli képességeit? Semennyiben...

    5: Tehát előfordult hogy titokban fejlesztettek gépeket? nahát..tehát megint megerősíted amit írtam
    Az F-117 óta nem volt black program, a mai korban egyszerűen szinte már lehetetlen ilyet megcsinálni. Már a hidegháború végén a B-2 sem volt az... Valahol vicces, hogy egyelemes mintából extrapolálsz a végtelenbe... Egy volt. Aztán több nemigen, amit hadrendbe is állítottak. Még az ultraparanoiás szovjetek is mit parádéztek a híres 1967-es eseményen...? Izé...

    6: Idézlek: "Tanulmányokat és koncepciókat dolgoznak ki," hát pont ezt írtam, más szavakkal....te a szavakon lovagolsz, és csak kötözködni tudsz..
    Ez nem lovagolás és kötözködés. A papír nagyon sok mindent elbít, amikor meg kell építeni a gépeket, akkor jönnek a gondok. Mint pl. Szu-27-esnél, ahol a hajtómű turbinák (vagy kompresszor volt?) monokristályos technikája bukott és az egész gép repteljesítményébe rúgott egy hatalmasat. Vagy, amikor a szép és jó elliptikus szárnyaktór átálltak a Szu-27Sz-en látottra, mert n+1 szempontból egyszerűbb volt és győzött az ár és megvalósítás egyszerűség a teljesímény felett...

    A papír jetek tervezése és egy fizikai gép megépítése közötött olyan 2 nagyságrend árdifi van. Elképesztően alapos modellezzéssel, kísérletekkel és modellekkel meg lehet tervezni jól egy gépet, ez már az F-X alatt is ment, ha a gép fő elemei (pl. hajtómű) részben már léteznek. Ha ez nincs, akkor lehet szépeket álmodozni és papír tervezni, csak amikor pl. egy hajtómű ára 1200%-ot nő, akkor az ember keze meg van kötve. Lásd itt. Ez arra akar példa lenni, hogy te hiába tervezel meg papíton szépen mindent, ha az első gép legyártása után n+1 dolgok költsége elszáll. Az F-35-nél ez a szoftver lett főleg, mert a gép n+1 szenzorának és rendszerének integrációja olyan szinten bonyoult, hogy a vas már évek óta készen van, szoftver meg még mindig nincs hozzá rendesen.

    bocs ez már nagyon szánalmas..
    Szerintem meg nem. Egyszerűen nem derül ki, hogy miről beszélsz.

    7: szerintem nem..egy igazán hozzáértő ismeri a tudását, és elismeri a korlátait...ez egy gyenge kritika volt részemről..erre te bunkóskodni kezdesz
    A nem one man show szerinted mire vonatkozott...?
  • ximix #50
    Emergency shutdown
  • Kelta
    #49
    mennyiség alapú elszámolás van..felfognád végre?

    és ne keverd az ipari méretű befektetési áramtermelő farmokat..és egy magán ember fogyasztási kiváltását..a kettőt összemosni nagy hozzá nem értésről tanúskodik..
    Utoljára szerkesztette: Kelta, 2017.09.17. 18:07:01
  • Kelta
    #48
    1: tehát igaz amit leírtam, a költségvetés túllépte a keretet, kösz.
    2: tehát ez is igaz amit leírtam, még nem teljesen működőképes a fegyverzet, sose írtam, hogy ez nem megoldható, és hogy persze ez benne van, bonyolult eszközök..ezt is kösz
    3: Hol írtam hogy megbicsaklik?? idéznéd? megint olyanokat írsz amiket nem írtam..ez a szokásod a vitában, olyanokra hivatkozol,amiket a másik nem írt??
    4: megint csak megerősíted amit írtam..kösz
    5: Tehát előfordult hogy titokban fejlesztettek gépeket? nahát..tehát megint megerősíted amit írtam
    6: Idézlek: "Tanulmányokat és koncepciókat dolgoznak ki," hát pont ezt írtam, más szavakkal....te a szavakon lovagolsz, és csak kötözködni tudsz..

    bocs ez már nagyon szánalmas..

    7: szerintem nem..egy igazán hozzáértő ismeri a tudását, és elismeri a korlátait...ez egy gyenge kritika volt részemről..erre te bunkóskodni kezdesz
  • Kelta
    #47
    - mindig vannak új technológiák amiket támogatni kell, az ötlettől kezdve..mert a jövő jó ötlete lehet..és az én rendszerem neked biztos nem került egy filléredbe sem
    - pékek hivatalos árutermelők, én nem..csak megtakarítok, ahogy pl egy fejlett LED lámpákkal teszem..
    - Hol írtam hogy van? olyannal érvelsz amit nem írtam, érdekes stílusod van, fejemre olvasol valamit amit csak te írtál le
    - Ez nagyon téves, és kamu számítás..nevetséges már bocs, egy évente 1,00 KWp rendszer az kb 600.000Ft ba kerül ma...évi 50e ft számlát tekintve ez kb max 12 év..
    ha nagyobb a fogyasztás mint általában egy családnál ez az idő lemehet 7-9 évre is..
    és párszor már leírtam, nem ártana felfognod, nem pénz alapú hanem MENNYISÉG alapú az elszámolás.
    - utolsó soraid értelmetlenek, már bocs..
  • molnibalage83
    #46
    Agyatlankám számokkal mutattam meg neked, hogy kötelező átvétel és piaci ártámogatás nélkül itthon kb. 400 USD-s telepítési költség táján talán megérné és akkor is 15 éves feletti megtérülésnél. A bibi az, hogy az anyag és szállítási költsége többe van egy ilyen erőműnek.

    A most belengetett új erőmű építéseknél a 1900 USD/kWe jön ki... Ennyit arról, hogy mindig csak olcsóbb lehet. Mert ennél épült már picivel olcsóbban is...

    https://www.vg.hu/velemeny/tobb-mint-szaz-naperomuvet-epit-az-mvm-2-613325/
  • molnibalage83
    #45
    Na, megszólalt a másik meg nem értette zseni...
  • molnibalage83
    #44
    Ez mi szerinted? A végén?
  • molnibalage83
    #43
    a költségvetése messze túllépte a bármennyire növelt keretet

    Mert n+1-szer módósították azt, hogy mi a fenét is akarnak. Az eredeti koncepció egy "stealth F-16" volt. Kérlek mutast be, hogy hol van a világon bárhol olyan F-16, ahon a vasba integrálva van a HTS pod, a Sniper/Lintening II TGP, a 12 db ALE-50/55, az AESA radar és a DAS. Még a Block 60 is fényévekre van ettől... Így naná, hogy drágább lett...

    Főleg, hogy ennek felét utólag találták ki. Még olyan vad gondolatok is voltak egy ideig, hogy az F-35-ösök egy részébe radar sem kell, mert a többi F-35 és legacy gép úgyis megadja a célkoordinátákat data linken. Ehhez képest ma minden gépen rajta van minden... Uh...

    Az F-35A ígykerül most hajtóművestül kb. 105 misibe. Egy Block 50+ vagy Block 60 úgy kerül többe a fentikkel, hogy DAS és vonatott csali nincs is rajta és nem is stealth és soha nem is lesz az.

    .a fegyverzete még nem teljesen működőképes, gondok voltak az oxigén ellátó rendszerrel, és sok mással is mai napig.
    Ezt hívják fejlesztésnek. BTW a Super Hornet és asszem a Goshawkon is probléma volt az OBOGS-szal, az F-22-őn és a T-45-ön többen megtagadták a repülést is.

    https://theaviationist.com/2017/03/29/all-u-s-fa-18-hornet-models-affected-by-oxygen-deprivation-and-cabin-decompression-issues/

    https://news.usni.org/2017/06/07/navy-marines-still-struggling-t-45-trainer-oxygen-system-failures


    Persze javítják dolgoznak rajta..de azért még messze nem tökéletes..
    Tehát akkor hol bicskalik meg az F-35A? Egyszerűen a WIP a gép, ahogy mindne más gép volt élete seorán.

    Sokat tud nem vitás...de a bevethetősége azért korlátozott.

    Lásd fent, minden gép így kezi. Az Rafale és EF Ty. IOC-ja azt jeletette, hogy gépágyú és SR IR AAM volt hozzá. Semmi más. Ez van. Máraaz IOC fogalma elkoptatott lett.


    Mosolyoghatsz, de mikor kezdték fejleszteni az F-35-t és mikor lett ez nyilvános?
    Az JSF nem black program volt... Az indulástól az első felszállásig ismert volt minden főbb lépése. Az F-117-nél meg az IOC után 7-8 évvel ismertél be a gép létezését...

    te azt hiszed hogy a nagy gyártók, nem dolgoznak valami még újabb modellen?
    Tanulmányokat és koncepciókat dolgoznak ki, paper jeteken agyalnak. Ma saját kockázatra senki nem tud kifejleszteni techdemót, nincs rá 10 mrd USD-jük csak úgy "hobbiból".... Nézd meg, hogy az F-X programban hány változatból és mi lett. Na, ezeket az előzmény lépéseket csinálják, sanszosan még full 3D modellek sem készülnek, ahogy régen mock up makettek az előzetes fázisokban.

    Nem gyárt senki röpképes gépet csak úgy...

    hát..hidd ezt..és mosolyogj..a gépek technikai adatait, szépen beírogattad, de azért annyira nem vagy képben :)
    Jó vastag és balfasz sértegetés volt részedről.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2017.09.17. 17:48:36
  • Kelta
    #42
    én?
    ki kötött bele a beírásomba, és lenézőleg nyilatkozott a 15.-ben???
    Utoljára szerkesztette: Kelta, 2017.09.17. 17:42:27
  • molnibalage83
    #41
    Ha valami piaci alapon nem éri meg, akkor az ilyen szintű támogatás az én szememben az államilag támogatott lopás kategóriája.

    Képzeld el, ha pék lennél és a te kenyeredet mindig átvennék a 3-szor magasabb áron, mint a többi pékét annak ellenére, hogy teljesen tervezhetetlen időben és mennyiséggel szállítasz. A többi pék szerinted erre mit mondana? Megéri? Fair? Oh wait, nem...

    Ennek szerinted hol a francban van értelme? Semmiféle környezetvédelmi funckciója nimcs. Tehát ennyi erővel a Dunába is lehetne kúrni a pénzt, de mégis a PV-sek megkapják.

    Eleve diszkriminatív a támogatás, mert lényegében csak nagycsaládosnak éri meg, mert elszámolás alapú van. Tehát hiána termelék és akár hiva 120-220 kWh áramot is, csak fogyasztáskiegyenlítésként számolják el. A havi fogyasztásom nekem nincs 85 kWh sem átlagban. Egy 1,5 millás rendszer megtérüliési ideje nálam valahol 30-40 év táján lenne így hasrta, de a te "megéri" részed is kb. 10+ éves megtérülés, ha soha nem szarik be semmi és 38 Ft/kWh áron veszik át tőled közelezően.

    Talán jó lenne ezeket átgondolni a "megéri" címszó alatt... Mert úgy éri meg NEKED, hogy közben MINDENKI mást szépen meglaponak a fogyasztói és termelői piacon is. A többi termelő is aszerint ugrál, ahogy a tervezhetetlen termelő termel.

    Valahogy ez a hívők agyáig nem akar eljutni...
  • molnibalage83
    #40
    Az új HT összefoglaló elején is ott van, hogy ez nem one man show. Amt írok, az tucatnyi a témában jártas ember és azok több száz forrásának a zanzásított változata. Nehogy azt hidd, hogy magamtól vagyok ennyire azon a szinten, ahol. Viszont ez azt is jelenti, hogy a simán leosztogatás helyett talán elszámolhattál volna 20-ig, ahelyett, hogy személyeskedni kezedsz.
  • Kelta
    #39
    Hol írtam hogy piaci alapúság? ideidéznéd?

    te adódból nem fizetnek semmit..ez kamu érvelés..
    mivel az elszámolás nem pénz hanem mennyiség alapú, az áram szolgáltató nem jár rosszabbul (igaz jobban se) a termelt áram mennyiségének az árát megkapja..és mivel kiváltódik sok magán felhasználó, így több helyre adhatja el az áramot, akár exportálhatja is..
    elhiszem, hogy nem tökéletes a konstrukció..de hogy neked egy filléredbe se került az biztos..
  • Kelta
    #38
    Még idéztem is belőle..ott úgy tűnt hozzáértővel van dolgom
    és nem is tévedtem..de ahogy Topi is mondta anno..egy idő után az amatőrök elképesztően beképzeltek lesznek, hogy ők aztán mindent tudnak..
    kár hogy te is ilyen lettél..
    és látom olvasni se tudsz, meg a szövegértés se megy neked
    pont azt írtam, hogy tecnikailag ott vagy, csak másban nem..
    idézzem??
  • molnibalage83
    #37
    Átküldjem az 550 oldalas WIP változatot? Az elég lesz érvelésnek első körben? Vagy az F-15 írásomat olvastada? Ha már egy szép vastag személyeskedéssel kezdték, hogy nem vagyok képben technikailag szerinted...
  • molnibalage83
    #36
    Csak az nem esik le neked, hogy ez nem piaci alapúség. Neked azért érheti meg margiánlisan, mert az én adómbólis fizetik. Kösz bazdmeg állambácsi, enniy erővel akkor támoghatnák a bringával munkaába járásomat is, mert annak valóban van értelme...
  • Kelta
    #35
    szeretem mikor értelmes beszélgetés helyett beképzelt és nagy arca van valakinek...

    és jéé kiderül mégis vannak titkos fejlesztések..hiába mosolygott valaki,de persze most már ezek tök szarok, meg lényegtelenek, meg bukásra vannak ítélve..
    eddig nevetséges volt meg fantazmagória..erre saját magát cáfolja meg egy példával.....:))

    ki is a röhejes? :)

    Utoljára szerkesztette: Kelta, 2017.09.17. 17:17:25
  • molnibalage83
    #34
    Saját kockázatra mindenki azt fejleszt,amit akar. Csak amikor egy szutyok tecdemót összerakni 10 mrd dolláros tétel lassan, erre esély nincs. Az utolsó jenki földön saját kockáatra fejlesztett vadászgép az F-20 volt. Bele is bukott, pedig még radikális sem volt. Egy Super Horet féle upscale megoldás volt a meglevő, akkor korszerűbb fedélzeti avionikával. Enny. A kutyának nem kellett, pedig az USA pol. vezetése nem tiltotta meg az exportját. Csak mindenki F-16-ot akart helyette és a két katasztrófa végképp betett a típusnak.
  • molnibalage83
    #33
    Ilyen kérdéseket nem tesznek fel a naphívők, mert az összezavarná szegényes világképüket...
  • molnibalage83
    #32
    Lassan ott tartok, hogy inkább választa sem méltatnék ilyen embereket....
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2017.09.17. 17:13:33
  • Kelta
    #31
    Így van..
    szerinted addig nem tesztelnek modelleket? fejlesztéseket? a jövő esetleges gépeit? ötleteket?
    értelek, mindenki otthon ül a fejlesztő irodák a tesztelő laborok zárva..kísérleti gépek nem repkednek
    majd ha szól valami katonai vezető..akkor beizzítják a fejlesztő csapatot..addig mindenki otthon kapáljon
    ok..ha te mondod :))

    ja mégse..folynak fejlesztések
    olvasgass:
    http://www.ma.hu/tudomany/238944/Ilyenek_lesznek_az_uj_szuperrepulok

    és jééé..nem volt megrendelés és mégis folynak fejlesztések:

    http://www.aerotech.hu/newsdetail.php?w=nophone&tdate=2015-01-30&ttitle=R%C3%A1kapcsolt%20a%20Northrop%20a%20hatodik%20gener%C3%A1ci%C3%B3%20fejleszt%C3%A9s%C3%A9re
    Utoljára szerkesztette: Kelta, 2017.09.17. 15:49:16
  • Kelta
    #30
    E teljesen értelmetlen érvelés
    egyrészt:
    Minden dolgot adott helyzetben és lehetőségekben kell használni, és élni vele.
    Persze ha nem így lenne..akkor nem így lenne..ez evidens
    De mivel ez a környezet ezt használom ki..
    Ha más lenne, más lenne..
    lehet akkor sziget rendszerben gondolkodnék, vagy nem.
    Másrészt arra hivatkozni hogy valami tök más fikcióban kitalált más környezetben és történetben más lenne a dolog..hát ez aztán a nagy érv :)
    Most ez van. ennyi.
  • VolJin
    #29
    Ez a titokban készítik a többi típust, azért nevetséges, mert a seregnek tendert kell kiírnia...
  • ximix #28
    Off
    Mindig próbáld a dolgokat több oldalról megvizsgálni és feltenni magadnak a következő kérdést, könnyedén ne fogadj el dolgokat tényként.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Tedd fel magadnak a következő kérdést pl:
    Milyen körülmények miatt érte meg nagyon ?
    Hogy pl:
    esetleg állami pályázaton elnyert beruházás ahol elég csak a 10% önrész
    vagy hogy
    áramszolgáltatót törvény kötelezi az átvételre és az átvételi ár is garantált

    ha jelen állást nézzük persze megéri, mi az hogy nagyon is

    de, ha teneked kellene állni minden költséget majd az átvételi árra is neked kellene leszerződnöd és csak a piaci átvételi árat kapnád vagy még azt sem (mert a szolgáltató azt mondaná, hogy most épp nem kell vagy most van elég ezért csak kevesebbet fizet ect.) akkor valszeg egy soha meg nem térülő beruházás volna és egy "ez kib*ztul nem érte meg" hagyná el az ajkadat...
  • Agyturbinikusz
    #27
    Kozben talaltam kepeket...Szamomra hihetetlen, meg a turbina tengely sem egy sima tengely hanem van benne egy attetel (ha jol latom csotengely megoldas)... :) Mindig van valami ujdonsag. Ez az attetel hajtja a segedberendezeseket is... ha jol ertelmezem...
  • Agyturbinikusz
    #26
    Koszi, vagyis a hidraulikat hajtja direkbe es azon keresztul fix fordulattal a generatort. Igy logikus. :)