276
  • molnibalage83
    #235
    Egy ipart lehet azért támogatni, mert olyan környezetvédelmi megoldásokat használ, ami drágáva teszi, és ezt az állam kompenzálja, mert ez a közösség érdeke.

    A PV cellázásnál ez hol valósul meg? Segítek, sehol. Hányszor kell még elmagyarázni...?
  • Gerolta
    #234
    Ja hát még azt sem tudod hogy miből készült a napelemed? Vagy hogy milyen erőművekkel pótolják a kapacitásodat, amikor éppen borult az idő? Értesz te egyáltalán BÁRMIHEZ is, vagy csak nettó személyeskedésre telik, meg a kifejezésekbe belekötésre? Komolyan mondom, az elmúlt 200 válaszban kizárólag mélysötét(zöld) faszságokat voltál képes összehordani, meg sértetten vinnyogni amikor a nálad hozzáértőbbek elmagyarázták.
  • Kelta
    #233
    Támogatás az támogatás..az hogy mennyi embernek jó, vagy nem jó
    és nem csak a gyógyszereket említettem..de hát ugye arra nincs válaszod, így elegánsan kerülted :))
    irreleváns..
    ez már csúsztatás, csak hogy neked legyen igazad...

    szánalmas.

    mesélj már hol és mikor szennyezem a környezetet??
    na..de pontos választ kérek..hogy ÉN hol is szennyezek??

    és megint a nagyképű szakrizsa: gridet

    te tudsz magyarul is??
    ezt a beképzelt szakbarbárt :)

    az utolsó? :) látom találva érezted magad.. :)
    Utoljára szerkesztette: Kelta, 2017.10.02. 16:09:10
  • molnibalage83
    #232
    A gyógyszereket azért támogatja, mert az egészséges és gyógyult állampolgár az államérdek is, mert a halott ember nem dolgozik és nem fizet adód illetve szolidaritás.

    Az, hogy te támogatva szennyezed a környezetet és szétkúronátok, ha több tízezer ember ezt tolja a gridet, abban hol van a nemzetgazdasági pozitívum vagy BÁRMIFÉLE pozitívum...?

    Az utolsó kommented ennek fényébn akkora faszság, hogy csodao hgy nem roppan bele a fórummotor...
  • Kelta
    #231
    na megtaláltad..a lényegtelen szó nem erre vonatkozott..hanem a szövegkörnyezetre..de hát
    meg sem lepődöm, hogy nem értetted..

    és az állam támogatja? és?
    mást is...
    azokat is szüntessük meg?
    gyógyszereket pl..vagy az óvodai étkezést..iskola könyvek..stb stb
    de támogat vissza nem térítendő pénzel start-up okat, meg vállalkozásokat, találmányokat..
    kis vállalkozásokat..
    és ezeknél sokszor elveszik a pénz..vagy csak nem úgy jön be..de a támogatás kell, és jó dolog.


    ÉÉÉÉÉS képzeld ezeket mind a te adódból..a te pénzedből eszik a kis óvodás támogatottan..de persze..a szeméttől el kéne venni, igaz???

    a te elveid alapján
    milyen humánus, és jövőbe látó gondolkodó ember vagy te


    Utoljára szerkesztette: Kelta, 2017.10.02. 13:48:25
  • Kelta
    #230
    Csak az a probléma, hogy én sosem érveltem az energetikai szektor ellen..tehát azt én sosem vitattam
    ellenben okoska, minden lehetséges módon pocskondiázott, és lehúzott..

    ez a gond
  • Agyturbinikusz
    #229
    Na elertetek id Vegre :)
    Mindketotoknek igaza van a sajat nezopontjabol, Csak ezt fogadjatok mar el!!!! Kerlek Szepen mindketotoket.
    Vagyis az energetikai szektor alapjan Molni a Gyoztes
    Az atlag vegfelhasznalo szerint meg Kelta a Gyoztes

    Hurra!!!!
    Ezert pocskondiazzatok egymast, hiaba.
    Amig minden marad ahogy most van addig ez a vita vegtelen lesz.

    En marha meg megint elinditottam, DE NAGYON SOKAT Tanultam mindenkitol :)

    Koszonom
  • molnibalage83
    #228
    Teljesen lényegtelen részbeee....? Eszednél vagy...?

    Jelenleg az állam azt finanszírozza, hogy egy piaci átvételi áron totálisan bukó erőművet üzemeltetss úgy, hogy átveszik kötelezően az áramot és cserébe az externáliákkal még környezetszennyezel is.

    Igen, nem te hoztad a törvényeket, de talán jó lenne, ha leesne az alapporobléba. Az, hogy 0 db ilyen erőműre szabadna engedélyt adni a jelen formában meg támogatást is. Tessék piaci alapon tolni. Nem megy? Pech. Ezzel az erővel bármilyen veszteséges és környezetszennyező ipart lehetne dotálni, "mert csak alapon"...
  • Kelta
    #227
    képzeld tudom..ne magad debilke szintjéből indulj ki..gondoltam nem kell mindent szájba rágni..de hát kellett mert még ehhez is kevés volt a felfogó képességed

    megint jellemző hogy egy teljesen lényegtelen részbe kötsz bele..
    értelmezd ezt a mondatomat..te mérnöki zseni te:

    "ha a rendszer feltételei változnak, majd eldöntöm, hogy megéri nekem.."

    Ha nem..akkor dobva a dolog
    ilyen egyszerű..

    na most keresgélj lázasan mibe köthetsz bele
  • molnibalage83
    #226
    és nem mellesleg, ha az átvételi ár piaci alapú lenne, támogatás nélküli, tehát 12 Ft körüli, akkor mi lenne? 3x annyit termelő egységet kell felrakni, és kb ugyanott vagyok, csak tovább tart a megtérülés.

    Ezen a ponton már tényleg röhögök. Az ugye megvan, hogy a hároszmszor több kapacitás sokszor többe kerül? Tehát csak a veszteségedes súlyosítod velle. Ez olyan, minta az elveve veszteséges sarkantyúgyár kapacitását hármoszorosára növelnéd...
  • Kelta
    #225
    Nem igazán értem a vergődésedet még mindig

    használok egy rendszert amit
    - nem én alkottam
    - nem én találtam ki a szabályait
    - semmi közöm bármely pontjának feltételének kialakításához

    és mégis én vagyok a hibás?
    te hülye vagy.

    és nem mellesleg, ha az átvételi ár piaci alapú lenne, támogatás nélküli, tehát 12 Ft körüli, akkor mi lenne? 3x annyit termelő egységet kell felrakni, és kb ugyanott vagyok, csak tovább tart a megtérülés.

    És már írtam, ha a rendszer feltételei változnak, majd eldöntöm, hogy megéri nekem..

    Hol játszottam sötétzöldet, te idióta? idézd már ide..
    én a rendszert azért használom, mert 0Ft a villanyszámlám, ennyi..
    Utoljára szerkesztette: Kelta, 2017.10.01. 20:56:59
  • Gerolta
    #224
    Üres duma, ettől még élősködő vagy. Az energetikai szektor többi szereplője és az adófizetők kiszolgálnak téged, hogy játszhasd a trendi sötétzöldet. Az meg aranyos hogy te dogmázol itt, amikor pontos érveket és számításokat kaptál, ennek ellenére görcsösen ragaszkodsz a vallásodhoz.

    Szerencsére már nem tart sokáig ez az ámokfutás. Már levették felére a támogatási időszakot, remélem egyszer teljesen megszűnik. Azt sem bánnám egyáltalán, ha meglévő szerződésekre is így lenne. http://www.mnnsz.hu/2017-jelentosen-valtozik-a-kat-rendszer/
    Utoljára szerkesztette: Gerolta, 2017.10.01. 19:12:56
  • Kelta
    #223
    Te meg képtelen vagy megérteni
    nem én írom a törvényeket
    nem én szabom a szabályokat
    nem én találtam ki a rendszert
    bazdmeg ennyire nem lehet hülye valaki

    jó hogy nem azzal jössz mekkora geci az eladó a boltban mert 27%-os áfát kell fizetned

    biztosan az eladó a hibás
    igaz???

    ehh..ne is válaszolj..maradj meg a dogmáidnál..és csak az imádóidnak írogass..ők majd rajonganak a nagy eszedért.
  • Kelta
    #222
    Rendben..pontos a számítás..12 év..és utána tiszta profit..
    kösz a pontosítást..ennyire nem mentem bele..

    Már írtam lejjebb, ha változnak a körülmények, akkor az ember megnézi hogy megéri a rendszer vagy nem

    de nem így vagy mindennel?
  • molnibalage83
    #221
    Képtelen megérteni azt, hogy más faszával veri a csalánt... Meg sok mást is...
  • Kelta
    #219
    Így van..de annyi nem kell
    9 év kb max 10
    ami évi 9-10% hasznot jelent
    melyik befektetés is hoz stabilan ennyit?
    és utána már ugye tiszta profit, még vagy 15 évig..
    és nem érint semmilyen ár emelés..

    mi is a gond?? :))
  • Kelta
    #218
    megerősíted amit lejjebb a #214-ben írtam
    ennyit rólad

    tévképzet, mi?
    kár hogy egyet sem írtál..csak a kamu duma volt meg a beugatás..
    Utoljára szerkesztette: Kelta, 2017.10.01. 12:15:17
  • molnibalage83
    #216
    Én már feladatam, inkább hagyom hogy tévképzeteibevn éljen. Ha 7 ember magyarázatát nem érti meg és tagadja a valóságot, akkor hova erőlködjek...? Ő nem tud, ő hisz...

    Amikor már a szokásos zölbafasz dumával és ugrásszerű fejlődéssel jön, akkor legyintettem... Gőze sincs kb. semmiről...
  • gforce9
    #215
    Az elektromos autókat már a 20-as években tudták, hogy működőképes . Ez rossz példa. A robbanómotoros megoldások rentábilisabbnak bizonyultak azért nem terjed el. A rentábilitás kérdése még ma is igaz. Így ugrásszerű fejlődésről nem beszélhetünk.

    Ugrásszerű fejlődés az informatikában volt és előre látható is volt a folyamat. Igen a 80-as években már látható volt hogy ez lesz a jövő. nyilván nem az okostelefont jósolták meg, de azt igen hogy az informatika az életünk része lesz,



  • Kelta
    #214
    Ez a gond veletek..persze kaptam

    mellé dumát beugatást, nagyképűsködést
    és szakmai dumát, aminek a témához vajmi kevés köze volt
    Olyan érveket amihez semmi közöm se volt..mert se atomerőmű, se áramelosztó nem vagyok..
    kormány se vagyok, törvényeket se írok..de azt is a fejemre olvasta a sok okos, bár közöm sincs a szabályzókhoz..

    aha álmok
    ma is ott megy az álom a tetőn..és vidáman 0 Ft a villanyszámlám évente...

    nekem tetszik ez az álom :)

    aha hát persze...pont én mi??
    bagoly mondja...
    én vergődtem adatokkal, statisztikákkal? dicsekedtem mindenféle szuperiskolával? meg öntöttem ide az értelmetlen szakmai rizsát?

    vicces vagy, vagy szánalmas? nem is tudom eldönteni

    Utoljára szerkesztette: Kelta, 2017.10.01. 00:05:24
  • Gerolta
    #213
    Kaptál érveket, egyet sem fogtál fel belőlük, csak makacsul ragaszkodsz a sötétzöld álmaidhoz, te Dunning-Krüger mintapéldány.
  • Kelta
    #212
    Hát azért több nagy tudós állítja hogy a fejlődés gyorsul, és egyre kevesebb idő kell, a technikai ugrásokhoz..

    De persze ettől lehet hogy neked van igazad..én csak egy felvetést tettem..egy lehetséges irányt, jövő egy változatát..de persze szerinted ez elképzelhetetlen, mert csak. :)

    Semmilyen törvény áthágását nem írtam,
    és nincs fejlődés?
    hát nem tudom utóbbi 100 évben az emberiség többet fejlődött, mint az előző 2000 évben..
    sőt az utsó 30 évben is többet mint előtte 80 évben..

    nem tudom, szerintem, a fejlődés megállíthatatlan, és 2050-re teljesen más világ lesz

    Te vagy bárki gondolta volna pl 1980-ban hogy ilyen lesz a világ, okostelefon, elektromos autók térnyerése?

    Te nem látod, én látok valamit...
    majd kiderül kinek lesz igaza
    Utoljára szerkesztette: Kelta, 2017.09.30. 20:44:54
  • Kelta
    #211
    örülök, hogy beugattad ide a nagy semmit :)
    ez megint a faluszéli kutya effekt :)

    hát kösz, sokat tanultam belőle..pl azt hogy még mindig rengeteg itt a pöffeszkedő nagyképű senkiházi, aki itt éli ki, hogy beugathat és lenézhet másokat..

    érved semmi, cáfolat semmi, az hogy a debilek mit és hova néznek hidegen hagy és teljesen irreleváns.

    Igen, biztosan vannak olyanok is, de egy biztos. Nem itt...
  • teddybear
    #210
    Szegény Kelta, a kör közepén állsz, és nem érted miért röhög rajtad egy csomó ember, és miért néznek szánakozó pofával. Pedig a mérőóra olyan szépen pörög le és föl!

    Nem baj, vannak azért olyanok akik a témához nem csak ennyit értenek, mint te!
  • gforce9
    #209
    "Amiket írsz érveknek ma megállnak nagyrészt, de 50 év múlva?
    mikor a technológia évente ugrásszerűen fejlődik?"

    Az, hogy kimondjuk: Ugrásszerűen fejlődik ez nem igaz. Az is lehet, hogy minden héten megjelenik egy forradalmi akkumulátor ötlet sem jelenti ezt, mert eddig egyikből sem lett semmi.

    A fizika és kémia törvényeit áthátgni nem lehet. Én nem látom azt az ugrásszerű és nagyságrendi fejlődést amire szükség lenne. Nem az elektromos autók, hanem a mindent lefedő, akár ipari igényeket is kielégíteni tudó felhasználhatóságra.
  • Kelta
    #208
    Értem, ok
    a jövőbe látsz
  • Gerolta
    #207
    Igen tudok, a valóság. Mint pl. Németország példája. Persze tudom, nemsokára megjelenik az n+1. csodaakkumulátor, meg fúzió, meg minden okosság. Hány évtizede is ígérgetik őket, aztán még mindig lítiummal szenvedünk?

    Egyszerűen csak divatja van a sötétzöld hóbortnak, meg még nem buktak bele elegen ezekbe a szarokba. A Siemens már kiszállt pl., szép nagy buktával.
  • Kelta
    #206
    ok, no problem

    Amiket írsz érveknek ma megállnak nagyrészt, de 50 év múlva?
    mikor a technológia évente ugrásszerűen fejlődik?
    és az érv, hogy ma nem létezik?
    már bocs, a jövő terveiről, elképzelésekről írnak..
    Az ipari méretű fogyasztásnak valszeg nem is kell majd a tárolás, hanem a magánházaknál van jelentősége, és a felszabaduló nagytermeléseket jobban el lehet osztani, illetve a növekvő ipari igényekhez nem kell még építeni iszonyat pénzekért erőműveket. Környezeti terhelés csökken..
    Nincs anyagi meg ipari forrás?
    ne viccelj már a világ vezető cégei Siemens, Mercedes, Samsung Toshiba stb stb
    mind ezen dolgozik..

    http://www.autoblog.hu/zold_auto/uj-akkumulatorral-forradalmasitana-az-autoipart-a-toyota/
    http://energiaoldal.hu/epul-az-elso-europai-villanyauto-akkumulator-gyar/
    http://totalcar.hu/magazin/hirek/2017/05/22/akkumulator-gyarat_letesit_a_mercedes/

    szerinted nincs fejlesztés??

    Utoljára szerkesztette: Kelta, 2017.09.30. 13:29:26
  • gforce9
    #205
    Nem vettem észre éjjel fáradt voltam.

    Átfutottam a PDFet. Egyszerűen arról van szó, hogy szokásosan mismásolnak és ferítenek a sötétzldek. Összekeverik a támogatás és a beruházás fogalmát. Az a PDF egy egyszerű sötétzöld propaganda. Tényekkel szembemegy, feríd el vagy épp mellőz attól függően hogy az idióta álláspontjának mi a kedvezőbb.

    Csak egy példa a sok közül: elfelejti megemlíteni, hogy az akkumulátoros vagy egyéb tárollás teljességgel kivitelezhetetlen ipari méretű fogysztás esetén. Sem technológia nincs rá, sem anyagi és pénzügyi erőforrás. Olyan simán elsiklik a tények felett egy egyszerű "hát fejleszteni kell még"-el hogy aki kicsit is képben van kiröhögi.
  • Kelta
    #204
    Te látod a jövőt?
    lehet igazad van..lehet hogy nekik..
    de te tudsz valamit ami kétséget kizáróan megcáfolja a cikket?
    hm?
    vergődés nem az..csak szólok..
  • Gerolta
    #203
    Jesszusom ez a cikk valami fájdalmasan mélysötétzöld. 2050-re 139 ország kizárólag megújuló energiaforrásokat fog használni?
    Utoljára szerkesztette: Gerolta, 2017.09.30. 10:51:43
  • Kelta
    #202
    ott a link

    utolsó sor..nem látszik?
    lehet rosszul raktam be?
  • gforce9
    #201
    Az idézetről egy hiteles linket légyszives. Egy internetről idemásolt szöveg had ne legyen már hiteles forrás, csak azért mert te írtad.
  • Kelta
    #200
    pár adalék az itteni nagytudású hetek bandájának:

    "Németországban a szén- és a nukleáris erőművek külön-külön is háromszor annyi támogatást kaptak 1970–2015 között, mint a megújulók, de az is, hogy mára ez az egész végeredményben eljutott odáig, hogy a háztartási méretű napelemes beruházásokhoz évek óta nem adnak már állami támogatást – mert nincs rá szükség."

    ennyit a túltámogatásról..kit is támogattak túl?

    http://hvg.hu/gazdasag/20170929_Napimadok5_nemetorszag_sziberia_akkumulator_energiatarolas
    Utoljára szerkesztette: Kelta, 2017.09.29. 23:54:46
  • Agyturbinikusz
    #199
    Megprobalok nem csak Write-Only uzemmodban mukodni, de kell az is hogy ne csak "aszogassuk egymast" mert abbol nehez kivenni a lenyeget :)
  • Kelta
    #198
    végre valaki aki megértett valamit abból amiket írtam
    köszi

    a többi szabályzás, fejlesztés kérdése..nem az én dolgom..
  • Agyturbinikusz
    #197
    Most ugrott be valami, amit irtal, a veszteseg finanszirozasrol, mar el is feljetettem, olyan regen volt. Mert azt kulon tetelkent tuntetik fel, es nem a kWh-ba van beepitve, hanem mint rendszerhasznalati meg karbantartasi, meg egyebek neven fut. Jogos :)
    A tobbi viszont all a rendszer felboritasarol sajnos El, meg amikor termelsz, az Energia aramlas iranaya miatt a fazisszogek ugy alakulnak, hogy kiegyenlito aramok fognak folyni aminek Semmi haszna nincs csak extra terheles a halozaton.
    En szemely szerint ezert javasolnam a helybeni felhasznalast, igy lenne egyenlore a legjobb az infrastruktura reszerol. Persze latok mas megoldast is, sot hallotam is rola, de egyenlore irrelevans.
  • Kelta
    #196
    Neked azt az egyszerű mondatot sem sikerült, úgy látom..

    tudod, a semmit ugatni a faluszéli kutya is tudja...
    Utoljára szerkesztette: Kelta, 2017.09.27. 17:19:20
  • Gerolta
    #195
    Nahát micsoda meglepetés, a 7. ember magyarázata után sem fogta fel. További versenyzők?
  • Kelta
    #194
    Teljesen érthető, de hibás
    1: nincs pénzszámlázás, mert nem pénzalapú az elszámolás, hanem mennyiség..épp azért, hogy a pénzelszámolási anomáliákat kikerüljék, a végfelhasználókkal. Ez a lényege, tehát nincs 3x ár..mert nem pénz alapú az elszámolás
    lejjebb valaki kivetítette hogy azért kevésbé éri meg a termelőnek így, de azért profitja így is akad neki..nem sajnálom annyira őket. De az hazugság, hogy ezt más fizeti meg.
    2: A szállítási veszteségeket sem fizeti más, mert a rendszer és egyéb költségeket éppúgy kiszámlázzák nekem is..csak vagy többlet termeléssel fedezem (amit már nem kedvezően vesznek át) vagy kifizetem kp.

    Én értem, hogy ez nem tökéletes rendszer..de ez van, és itt többen magát a napelem rendszer értelmét, és lényegét vonták kétségbe..
    Ha a szabályzási rendszerrel van bajuk, azt mért felém vetítették ki? és mért rajtam kérik számon? Nem én hoztam a törvényeket..
    Ez olyan kb mintha egy boltost hibáztatnának a 27%-os Áfa kulcsért.
    A rendszer jó..aki telepíti annak megéri..ha mások lesznek a szabályzók, és más lesz a költség mutató..akkor majd átszámolja az ember..és eldönti megéri-e?
    Nekem most igen.
    De az olyan értelmetlen hazudozásokat, meg mocskolásokat amik itt folytak, nem tolerálom..