39
-
TokraFan #39 Fotelhuszár! :-)
Számodra mindenki, aki nálad sikeresebb, "mások nyomorán kapaszkodott fel". Ezért vagy te ilyen sötét. Az fel sem merül benned, hogy kemény munkával, kitartással, tehetséggel is lehet sikert elérni. Nem jut ez eszedbe, mert ezek számodra ismeretlen fogalmak. Egyszerű világodban csak a "tisztességes nyomorult" és az "aljas, mások nyomorán felkapaszkodott vállalkozó" létezik. De legalább így már értem, miért vagy ennyire sötét.
Azért utálod a multikat, a kapitalizmust és nagyjából mindent, amivel sikert lehet elérni, mert te képtelen voltál kihasználni az előnyeit, és most gyűlölsz mindenkit, akinek sikerült. Jó magyar módjára nem azt nézed, hogy mit tehetnél magadért, hanem csak azt, hogyan húzz le mindenkit a saját középszerű szintjére, hogy ne érezd magad olyan szarul a mások sikere láttán. Tipikus kádárista "szomszéd tehene" mentalitás. Na pá!
Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2017.06.28. 14:16:20 -
ostoros #38 Aha. Az pofázik a nepotizmusról, aki 91-ben nepotizmussal alapított céget. Elmész te a picsába a takony gerinceddel.
Emberek nyomorán és tönkretételén felkapaszkodott senki vagy.
Szarember voltál és az is vagy a mai napig. -
TokraFan #37 Nálad biztosan többet tudok a témáról, mert te csak a foteledben elmélkedsz kb. mindenről, nulla gyakorlati tapasztalattal, én meg nap mint nap szembesülök az éppen aktuális szabályozások előnyeivel és hátrányaival.
Mindig az ilyen kis irodai közalkalmazottak okoskodnak, akik megkapták a stabil kis fizetésüket a kádár éra altt is, meg most is szépen elvannak, élősködnek a versenyszférában dolgozókon akik hasznot is termelnek. De okoskodni azt nagyon tudtok, a semmire. Mi tartunk el titeket tóni! -
ostoros #36 Akkor igazam van. Szart se tudsz. -
TokraFan #35 91-ben alapítottam a cégemet ;-) Ennyit erről... -
ostoros #34 Te meg öt éve űzöd az ipart, és azt hiszed, tudod mi volt előtte. Szart se tudsz. -
ostoros #33 Ostobaság. A technikai fejlődés nem globalizáció, értem? -
TokraFan #32 Bocs, de fogalmad sincs semmiről. Szerintem életedben nem vállalkoztál, nem kereskedtél. Innentől komolytalan az egész. -
ostoros #31 Ostobaság. A vámok nem szüntetik meg a kereskedelmet. Vagy ha igen, akkor az EU épp olyan zárt, sőt zártabb, mint a belépés előtti kereskedelmi szabályaink voltak. -
TokraFan #30 Jelenleg is kvázi világkormányzás van. A gazdagabb és katonailag erősebb diktál. Kormányokat döntenek meg ha akarnak, országokat tesznek tönkre. Komolyan nem értem, miféle világkormányról beszéltek?
Jelenleg is erős gazdasági csoportok irányítanak, azok zsebében vannak az elnökök, miniszterek, nagyhatalmú vezetők. Jelentős részüket eleve ők helyezik el pozíciókba.
Valójában ez egy sokkal hasznosabb rendszer számukra, mert a tömegek azt hiszik, van beleszólásuk bármibe, választhatnak vezetőket és kormányokat. De ez tkp. nem igaz, mert a választásokon már eleve a nagytőke által támogatott jelöltek indulnak, ők finanszírozzák a kampányokat. Aki azt hiszi, hogy a hazai kormányok -oldaltól függetlenül- nincsenek globális nagytőkések zsebében, az igen nagyot téved. A globális hatalmaknak semmi szüksége egy dedikált szuperkormányra, egyrészt mert lehetetlen megvalósítani, másrészt mert sokkal nagyobb ellenállást szülne az emberek körében. Ez a cirkusz ami jelenleg zajlik, választásokkal, nemzeti, libárális/konzervatív ál csatározásokkal, nekik sokkal kívánatosabb helyzet, mert amíg mi azzal vagyunk elfoglalva, kit és miért utáljunk, addig ők ott és úgy nyúznak minket tovább, ahogy és amikor csak akarnak.
Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2017.06.26. 18:36:16 -
kvp #29 A jelenlegi globalis nagytoke szeretne a globalis gazdasag utan a globalis kormanyzas fele terelni a Foldet. Mi itt Magyarorszagon egy eleg felemas helyzetben vagyunk. Egyreszt az orszag gazdasagilag az egyik legjobban globalizalt az EU-n belul, az export adja a GDP jelentos reszet es az itt levo toke jelentos resze is kulfoldi. Mindezek mellett az orszag tortenelmebol adodoan viszonylag homegen, tehat egyetlen sokfele, de azert egyseges kultura alkotja. Keves ilyen orszag van, egy masik ilyen pelda Japan. Ezek kivetelek es most a globalis gazdasag melle (reszben kulso segitseggel0 kezdene megjelenni a globalis kultura is, azaz a kozmopolita es a parhuzamos tarsadalmak vilaga is. Az utobbi a globalis elit kulturaja, a tobbi pedig a globalizaciohoz tartozik es reszben a vagyoni egyenlotlensegek okozzak, reszben a fent emlitett vilagkormanyra valo torekves egyik eszkoze.
Kizarhatjuk a kulturalis globalizaciot, (mint azt probaljak a Japanok), de ekkor 'bunteteskeppen' a gazdasagi elonyoket is elvesztjuk, lasd a japan gazdasag lassitott felveteles osszeomlasat a 80-as evek ota. Az a baj, hogy vagy a magyar nemzet es kultura vagy az olcso kinai elektronika. A lakossag pedig ugy nez ki, hogy nem fogja az elobbit valasztani, raadasul ugy hogy hosszutavon varhatoan egyik sem jut nekunk koszonhetoen az automatizacionak es az ezzel eloallo valtozasoknak.
Sajnos jelenleg jo megoldas nincs, viszont a vilag egyre tobb allama (pl. az oroszok) probalnak katonai valaszt adni a globalista elit lepeseire. Ez elvileg letrehozhat egy katonai egyensulyt, de nem biztos hogy a gazdasagi globalizacio e mellett fenttarthato marad. Akkor pedig se olcso kinai farmer, se olcso kinai telefon nem lesz. A masik lehetoseg a vilagkormany es nemi szorakoztato elektronika (+facebook) azoknak akik onkent lemondanak a kulturajukrol. Kerdes, hogy melyik nep mit fog valasztani?
ps: Az onellatasra is kepes es sajat kulturajajukat reszben gazdasagilag, reszben fegyverrel megovo allamoknak van lehetoseguk megmaradni, de ez varhatoan egy sokszereplos nuklearis patthelyzetet igenyelne, ahol egyik fel a globalis nagytoke es az atala iranyitott ensz bt tagok, mig veluk szemben allna mindenki mas ha lenne ilyen orszag. Az oroszok probalkoznak, de egyreszt nem onellatoak, masreszt nem eleg stabil a gazdasaguk es a poltikai rendszeruk. (a stabil politikai rendszer fontos ismerve, hogy nem fugg a vezetok hosszu tavu tulelesetol a megmaradasa es a lakossag elvi alapon tamogatja) A kinai allam pedig megprobalja lecserelni a globalis elitet a sajat embereire, ami erezheto ellenreakciokat valtott ki ezen elit reszerol. A magyar benazasok az orosz es kinai modszerek helyi szintu kevereke egy kis (nagyon rejtett) japan stilusu protekcionizmussal es rejtett (es globalisan tiltott) allami tamogatassal megtamogatva. Hosszu tavon ez nem tudom mennyire tarthato, mivel erre mar a globalistak is rajottek. -
TokraFan #28 Igen, a gazdaság kvázi lezárt lenne, mert jönne a k*rva vám megint minden létező területen, és ugye nem kell emlékeztetnem, hogy az mit jelent (és jelent még most is sajnos, de legalább most már van egy jelentős piac, ahol mentesülünk ettől a förtelemtől). Másrészről, lezárt lenne a kizárólag csókosokon keresztül bonyolítható külkereskedelmi szabályozás miatt, amit első körben lépne meg bármelyik helyi kis nemzeti zsebdiktátor...Abból te jól nem járnál, abban biztos lehetsz.
Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2017.06.26. 00:50:02 -
fszrtkvltzttni #27 Ez elég gyenge volt.
Szerinted, ha Magyarország független lenne, mi az amit exportálni tudunk és más, globalizációt elfogadó, ország nem tud? És akkor miért minket választanának? Export nélkül pedig mit importálsz? Tudod a selyemút se a csórókhoz vezetett. Szóval felejtsd el az összes modern technológiát. Kb most kapnád meg az első mobilodat, és ismernéd meg az internetet. -
fszrtkvltzttni #26 Globalizáció nélkül ezt csak a haveroknak mondhatnád el a kocsmában. Szóval annyi jó csak van a globalizációban, hogy most már tudjuk, a globalizációban nincs semmi jó, a globalizáció rossz, értem?! XD -
fszrtkvltzttni #25 Akkor internetezzél kézműves számítógépről! :D -
#24 Próbáld ki a mobil appjukat, az alihoz képest minden más kereskedelmi mobil app fapad. -
HUIrnok #23 Még jó, hogy itt a mi területünkön a Kárpátokban máris lerendezetté vált így az általános kérdések zöme, ahogy a cikk egészét végignéztem. Alapjövedelem, szabad élet és igazságosság. Idáig is ezzel boldogulok, mert egy kiindulási pontként tökéletes. Ezért is kedves leendő barátaim, átadom nektek a szükséges információt.
AMK
SZKB
AkasaPjt -
ostoros #22 Bezárt ország, mi? Te csak szélsőségekben tudsz gondolkodni?
Innentől kezdve komolytalan az egész beszélgetés. -
TokraFan #21 Egy bezárt orszagban sokkal nehezebb kkv szinten boldogulni. Emlékezz csak, anno kizárólag a nagy állami külkereskedelmi vallalatokon keresztül lehetett exportálni, ami az uram-bátyám korrupció melegágya. Kizárólag csókosok juthattak lehetőséghez, mindenki másnak esélye sem volt. Innentől hiába az internet, mert a csókosokra korlátozott export szabályozás miatt nem lehetne könnyen, olajozottan exportálni a nemzetközi piacokra. -
vik3 #20 Aliexpress - nem lehet postai címekben ékezetes karaktereket használni - 22. század -
ostoros #19 De export az nem a globalizáció miatt lehetséges, azt remélem tudod... Már a selyem út virágkorában is volt világkereskedelem, nem a jó öreg gyarmatbirodalmak tették lehetővé, sőt épp ellenkezőleg, a nagy birodalmak akadályozták mindig is, mert sajátjuknak tekintették a területükön folyó kereskedelmet. -
TokraFan #18 De ez egy olyan véglet, ami soha nem lesz. Tehat maximum riogatásra jo. Azt viszont jelenleg is latni, milyen egy helyi kiskirály meg a holdudvara. Eleve nem igaz, hogy a nemzet érdekeit gazdasági szinten ez szolgálja, mivel uram-bátyám rendszerben nincs es soha nem is létezett verseny, csak az boldogulhat, aki intenzívebben nyal segget. Az en cégem pl. Mar régen tönkrement volna, ha kizárólag a magyar piacon operalhatna, mert nem vagyok seggnyalo, igy nem is juthatok zsíros megrendelésekhez. Viszont kiválóan megy az export, önerőből, nyelvcsapkodas nélkül is.
Amitől pedig te rettegsz, az mar most is létezik, globalizáció nélkül is, hiszen gazdasági es katonai világhatalmak leteznek, az országhatárok ne zavarjanak össze. Csak akarat kérdése, es bedaralnak.
Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2017.06.24. 14:16:44 -
fonak #17 Képzelj el egy olyan kormányzatot, amelyiknek a hatalma az egész Földre kiterjed, nincs hová bújni előle a "disszidenseknek". Azt pedig ugye nem kell magyarázni, hogy egy "világállam" nem lehet demokrácia. Nem elszámoltatható, nem kergethető el egy lokális forradalommal sem. Márpedig a végcél ez, a nemzetállamok megszüntetése, és egy teljhatalmú "világkormány", aminek a csírái ma is léteznek a nemzetközi szervezetek, intézmények formájában (ENSZ és alszervezetei, IMF, Világbank, WTO, Nemzetközi Bíróság vagy épp az EU, bár az nem globális fennhatóságú). Menekülés előle, kibújás a rendszabályai alól nem lesz. Max. valami rezervátumféleség "vadembereknek", mint a Szép új világban. -
ostoros #16 Jobbak. Mert nem képesek az egész emberiség kihalását okozni.
Minél nagyobbak lettek a birodalmak, annál nagyobb mértékű népirtásokat követtek el. Ha valamit, ezt megtanította a történelem.
Te pedig csak a vélt előnyeit akarod látni a globalizációnak, amely előnyökből amúgy SOHA nem fogsz részesülni, csak hitegetnek vele a globalizáció valódi mozgató erői, hogy majd az átlagembernek jó lesz.
Hát, nem lesz jó.
Utoljára szerkesztette: ostoros, 2017.06.24. 12:44:51 -
TokraFan #15 A lokális kis diktátorok jobbak? Pont ugy tehénkedik a fejedre a helyi kis törpe, pont ugy kizsákmányol, csak mellé meg be is leszel zárva, mint anno voltunk. Megint ez a fekete-fehér gondolkodás reszedrol. Persze, hogy vannak negatív oldalai is a globalizációnak, mint ahogy minden másnak is. Az általad képviselt es vágyott rendszer is ezer sebből vérzik, csak arról mindig elegánsan megfeledkezel. -
ostoros #14 Úgy látom valaki a technikai fejlődést összekeveri a globalizációval. -
bunny #13 A független ember nem dolgozik? Woah! Mesélj még :) -
Cat #12 Japán a XIX. században megpróbálta megállítani az idegen eszmék beszivárgását, de aztán azt vette észre, hogy miközben ők kardokkal feudalizmust játszanak, a világ elrohant mellettük. Ekkor döntöttek úgy, hogy modernizálni mindenáron, és mára a világ egyik legfejlettebb országa lettek. Észak-Korea ugyanezt játsza, de még nekik sem megy teljesen (mobiltelefon + internet kombó gyakorlatilag betilthatatlan). -
ostoros #11 Nem lehet? Már hogyne lehetne. Ez, hogy nem lehet, a legnagyobb bullshit amit nyomat a liberális média.
De igen, simán meglehet állítani.
Mellesleg az sem kérdéses, hogy jó-e. Ugyanis az, hogy a teljes emberiség nyakát egy kormányzat kezébe helyezzük, az végtelenül veszélyes, és öngyilkos akció.
Én csak halálvágyat látok abban, ha minden egyes ember felett ugyanzon hatalom uralkodásáért epekedő embereket látok.
Utoljára szerkesztette: ostoros, 2017.06.23. 23:44:10 -
xyl #10 Globalizáció: Más világban élünk, mint éltünk 10,20,30,40,50... éve. A változás gyors. Ennek van olyan része is, hogy pillanatok alatt elavulnak a dolgok, másrészt viszont meg lehet találni hamar azt is, ha nekem teszem azt éppen Robertson-fejű csavar kell. Szóval, ki mire használja. -
Baker1 #9 A Jack Ma kissé buta ember. Ráadásul az oldalukon minden egyes linket külön ablakban nyit meg. Elég primitív. Na de tovább: nem muszáj dolgozniuk az embereknek 4 órát sem! Lehetnek függetlenek, ámbár ez csak a saját kreatív ötleteiktől függ.
Utoljára szerkesztette: Baker1, 2017.06.23. 22:57:29 -
#8 Hogy jó, vagy sem, azon lehet vitatkozni, Talán az áll az igazsághoz a legközelebb, hogy vannak jó, és rossz oldalai is. Egy a lényeg, nem feltartóztatni kell, mert nem lehet. A legtöbbet, legjobbat kell kihozni belőle... -
ostoros #7 A globalizáció jó dolog? Nem, nem az. -
dyra #6 Konkrétan komcsi lett a fél világ mikor ugye kb 100 éve az emberek jó része rájött csak a kemény meló jut neki más nem. Most else tudom képzelni mi lesz majd mikor sokkal nagyobb embertömegek semmilyen munkát nem fognak találni amivel egzisztenciát tudnak teremteni de közben lesz egy réteg akiknek mindenük meglesz. Bakker itt már arról beszélnek, hogy az irodai melók is veszélyben vannak az MI-tol. Akkor egy átlagos képességű ember miben reménykedhet? Van az a szint, hogy az ember hiába seggel ki 25 diplomát nem lesz okosabb mert amúgy nem olyan nagy az IQ-ja. Tanulhat akármennyit nem lesz versenyképes a "szuper" robotokkal szemben, mert genetikailag nem alkalmas rá. Na most kb az emberek 99% ilyen. Amikor a gépek elérnek egy bizonyos szintet az ember feleslegessé válik. Szóval balhé lesz. -
TokraFan #5 Ez azért erős ferdítés. Egyetlen területre koncentrálsz, a termékkereskedelemre. De ha megnézed a szolgáltató ipart, ott az egyén ma is, és még jódarabig kiválóan fog tudni boldogulni. A gázcsövet meg a lambériát még jódarabig nem fogja robot felszerelni, ahogy az sem valószínű, hogy a fodrászt kiváltja. Számos szolgűltatást nem lehet neten nyújtani, csak lokálisan, ez még mindig működik.
A kereskedelem esetén pedig sok esetben az emberek akarják a nagy cégeket, mert ott biztosabbnak érzik pl. a garanciális ügyintézést. Ha már újat veszel, akkor megveheted a sarki kisboltban is a TV-t, de ott kevéssé biztos, hogy még 2 év múlva is létezni fog a cég, vagy ha létezik is, a hozzáállás nem feltétlen profi. Nagyobb kereskedőknél sokkal olajozottabb a garanciális ügyintézés, az emberek pedig szeretnek olyan helyről beszerezni, ahol nagyobb biztonságban érzik magukat. Ennyi. -
end3 #4 "...Azok, akik képesek lesznek a fejlődéssel lépést tartani..., - (már majdnem egész hárman és lefedik a világkereskedelmet?)"
"...Ha a technológiai forradalom boldogtalan, unatkozó, pénztelen és ezért dühös embertömegeket eredményez...,"
Nem önmagában a tech, hanem a segítségével kevesek által kisajátított, globalizált és monopolizált piac és elsajátítás, ami ezt fogja eredményezni. (Tudja ezt az ipse, és hallhatóan aggódik is rendesen miatta...)
A túlzott centralizáció bármilyen téren, vagy a világon ma még sokak számára elérhető lehetőségek virtualizálása illetve monopolizálása, soha nem volt és nem is lesz alapja széles tömegek elégedettségének, boldogságának.
(Leszámítva, hogy a tömérdek és kevés helyen összpontosuló pénz, lassan kezd fantáziát látni Mátrix-hoz hasonló világban..., ott elégedettnek lenni annyit jelent, hogy kifizeted és ezért ezt az érzést virtuálisan és mesterségesen folyamatosan biztosítják neked...)
-
TokraFan #3 MIért lenne hazugság? A kiskereskedelmi egységek jelentős része már csak a netes eladásokból tudja fenntartani magát, abból már nem élnek meg, hogy nyitnak valahol egy üzletet és várják, hogy a vevő betérjen. Ha pedig a termékek olyanok, hogy külföldön is eladhatók, akkor lénygesen egyszerűbb ma közvetlenül értékesíteni a neten keresztül, mint anno a külkereskedelmi cégeken keresztül, ahol egyrészt irreálisan lehúztak, másrészt nem voltál a magad ura, harmadrészt nem kell bemutatnom, mennyire "uram-bátyám" rendszerben működtek, ahova csak jó kapcsolatokon keresztül lehetett bejutni. -
Vata111 #2 "A globalizáció esélyt jelent a kis és a közepes vállalatok számára, amelyek helyi szinten készítik a termékeiket, de azokat a műszaki fejlődésnek köszönhetően világszerte értékesíthetik"
Ez szimpla hazugság. Mondom ezt úgy, hogy én is vásároltam már e-bayen kínai kis-közepes vállalat által gyártott, eredetinek hazudott hamisítványt, bagóért. -
TokraFan #1 Okos ember. Javarészt egyetértek vele!